Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Locked
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Severian »

Izgleda ja nastao nesporazum oko FOW turnira. Naime ja svo vreme mislim da se radi o dvodnevnom događaju i u tom smislu priočam sa svima a na kraju shvatim da su neki planirali jednodnevni. nije meni problem da skratim turnir ali dolaze Slovenci i Mađari sigurno i oni dolaze na dva dana.

Mene zanima da se vi opredelite koliko vas ima zainteresovanih pa da vidimo šta možemo da izvedemo ?
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Duc d' Elchingen »

individualni dvodnevni ti je najbolje rešenje trenutno
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Severian »

MA smislićemo, ajde se prijavite ko želi da dođe uopšte...
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by deka »

Elem, neko planira da ide u NS da se sigra FoW-a???
Image Image
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Severian »

Pozdrav!

jako mi je važno da mi javite u kom broju dolazite na turnir da bi mogao da javim strancima šta da očekuju pa da ljudi odluče da li će dolaziti.

Ako ima 2 tima iz beograda onda zajedno sa Slovencima i Mađarima imamo 4 tima i to je taman za jednodnevni timski turnir u subotu a u nedelju će se igrati pojedinačni ako se tako dogovorimo (oni koji su u Novom Sadu) ili prosto neke prijateljske partije. Nama stolovi drugog dana stoje pa stoje jer se ostali turiri igraju 2 dana.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by deka »

A možete uvek leop odustati od blesavljenja sa timskim igranjem, pošto je baza igrača premala za tako nešto, i organizovati "normalan" single turnir, koji bi trajao dva dana i bio najduži turnir u Srbiji, bar koliko ja pamatim...
Image Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Duc d' Elchingen »

kako za sada stvari stoje od timse varijante nema ništa
jednostavno ne postoji 8 ljudi koji bi išli u NS da dva dana igraju FoW
što se tiše dvodnevnog FoW događaja i on je pod znakom pitanja jer ogromna većina nas koji igramo FoW jednostavno ili ne može ili ne želi da odvoji dva dana
ja prvi ne mogu
mogu da se pojavim jedan dan i to je to
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Severian »

Razumem.

Ako postoje 2 iz Beograda tima koja će samo u subotu učestvovati na timskom turniru onda se igra taj jedan dan kao što sam i rekao u prethodnom postu :) .

Ako ni ta dva tima za jedan dan ne postoje važno mi je da to sada saznam pa da vidim da li da otkazujem ceo FOW segment :?:
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by TomZG »

Pa pomognite malo čovjeku.

Da li uopće ima zainteresiranih za 2 tima i žele li svi igrati timski turnir?
Ako je odgovor negativan, otkažite timski turnir i javite ljudima na vrijeme.

Hoće li Mađari i Slovenci doći na pojedinačni turnir?
Koji je minimum prijavljenih igrača da se bilo kakav turnir održi?

Imate još samo 8 dana do turnira i bilo bi u redu da se do kraja tjedna nešto dogovori.

t.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by deka »

I šta se na kraju dešava?
Da li je problem da svako napiše jedni polurečenicu?

Dolazim/Nedolazim/Nemogu/Neću da dođem... Jedan/Dva dana...
Image Image
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Nemanja »

deka wrote:I šta se na kraju dešava?
Da li je problem da svako napiše jedni polurečenicu?

Dolazim/Nedolazim/Nemogu/Neću da dođem... Jedan/Dva dana...
evo ja mogu na 1 dan. može svako da se izjasni, ali pitanje je za organizatora šta želi i da li je isključivo u opticaju ekipni turnir.
mi za fow smo jako komplikovani za organizovanje, ali šta da se radi...
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Hertz »

Subota, jedan dan, dolazim.
Update: Na žalost neću moći da dodjem ovog puta :(
Last edited by Hertz on Wed Feb 27, 2013 1:04 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by badtaste »

subota, jedan dan, najverovatnije dolazim
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Duc d' Elchingen »

subota jedan dan
dolazim
više bih voleo individualno ali ni timski mi nije mrsko
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Severian »

Hvaljen je gosspod pa se neko javio :)....

Ja lično ne bi imao ništa protiv individualnog turnira da sme odmah rekli i izrazili svoje želje ili da je vaš kapiten i predstavnici rekli da vam timski turnir ne odgovara. :(

Molim Vas da se sada u skladu sa najavom organizujemo i odigramo timski jedan dan u subotu. Koliko vidim imamo 5 igrača. Nedostaju još tri.

Da li postoje još ta tri igrača koji bi došli i odigrali timski turnir u subotu ?
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Duc d' Elchingen »

kapiten reprezentacije nije se još oglasio niti je odgovorio ne jedno 2-3 poruke
što se samih reprezentativaca tiče situacija je sledeća
Nemanja, Herc i ja dolazimo skoro sigurno
Škobra mi je odgovorio tako da nemam pojma da li dolazi ili ne
Mikan i Čempres mi se nisu javili
eventualni dolazak otkazalo mi je njih sigurno 5-6 od onih koje sam kontaktirao
Deka i Badtaste dolaze takođe
oni koji mi se nisu javili stvarno ne znam šta još da radim
da im idem na gajbu, šta li?
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Nemanja »

Meni nije jasno sta se dobija sa timskim turnirom u kome se sastaju ad hoc skrpljne ekipe?
Ti ljudi koji budu cinili ekipe nikad vise nece zajedno odigrati, tako da od vezbanja i uigravanja nema nista.
I Severiane, uz duzno postovanje za tvoj napor, zaista ne vidim kako neko ko u zivotu nije video partiju FOWa moze da organizuje turnir.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Skobra »

Jes vala stvarno sam Pedji odgovorio nesto "cudno", sry... U nekom sam ludilu od obaveza i nazalost nikako ne mogu da ucestvujem. Srecno sa turnirom!
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Severian »

Shvatio.
@Nemanja: Objasniću ti kad se vidimo. Uz dužno poštovanje. :)
Videću da li slovenci i mađari uopšte žele da dođu na pojedinačni turnir koji traje jedan dan pa ću javiti...
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Nemanja »

Severian wrote:Shvatio.
@Nemanja: Objasniću ti kad se vidimo. Uz dužno poštovanje. :)
Videću da li slovenci i mađari uopšte žele da dođu na pojedinačni turnir koji traje jedan dan pa ću javiti...
Nema razloga za ljutnju.Kada je nesto nelogicno, ja ga tako i nazovem. Na vreme i iskljucivo u zelji da veliki FoW turnir na ETCu bude uspesno organizovan.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Severian »

Ne ljutim se. :) Samo sam hteo da pokažem primerom :D .
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Mikaan »

Duc d' Elchingen wrote:kapiten reprezentacije nije se još oglasio niti je odgovorio ne jedno 2-3 poruke
Isti ti rece u poslednjem razgovoru na ovu temu da ide na put i da ne zna da li ce moci da ide za NS, na sta si ti rekao da ces predloziti iskljucivo singles, a i tebi i Severianu sam rekao da ce biti veoma tesko navuci osmoricu ljudi za Uprising kao sto znamo iz iskustva :wink:

Elem, posto se danas iskristalisao da bi mogao iskombinujem za subotu, mozete da racunate na mene ukoliko bude jos 7 igraca za team play...
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Duc d' Elchingen »

Mikaan wrote:
Duc d' Elchingen wrote:kapiten reprezentacije nije se još oglasio niti je odgovorio ne jedno 2-3 poruke
Isti ti rece u poslednjem razgovoru na ovu temu da ide na put i da ne zna da li ce moci da ide za NS, na sta si ti rekao da ces predloziti iskljucivo singles, a i tebi i Severianu sam rekao da ce biti veoma tesko navuci osmoricu ljudi za Uprising kao sto znamo iz iskustva :wink:

Elem, posto se danas iskristalisao da bi mogao iskombinujem za subotu, mozete da racunate na mene ukoliko bude jos 7 igraca za team play...
iskreno ja se ovoga ne sećam... :?
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Mikaan »

jbg - Ginko biloba pomaze :mrgreen:
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Severian »

Slovenci su otkazali i potpuno ih razumem ali Mađari ipak dolaze, više zato što se znamo i neće da me ispale :).

Daklem, igraće se jednodnevni pojedinačni turnir u subotu.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Duc d' Elchingen »

i pored najbolje volje i želje ja nisam u mogućnosti da dođem u subotu
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Severian »

Računam znači da ću imati negde između 4 i 6 igrača u subotu iz beograda ? Dolaze četvorica iz Budimpešte. Ako još neko planira da otkaže molim Vas da mi javite na vreme....

mail je [email protected]
Telefon je 0691209975
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by badtaste »

nažalost, neću moći da dođem.
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Nemanja »

ja sam na skijanju
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Severian »

Sjano. Jel još nekootkazuje ili bolje da pitam da li iko dolazi ?

Molim Vas javite mi da znam da kažem ljudima da ne dolaze džebe iz pešte :).
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Mikaan »

S obzirom da sam ja jedini ostao sa liste onih koji su se oglasili za odlazak na Uprising, mislim da je najbolje da im javis da je otkazan FoW deo ...
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by Severian »

Hvala Vam momci, zaista ste sjajni :? ...
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Uprising 2013, WHFB, 40K, FOW

Post by TomZG »

Severian wrote:Hvala Vam momci, zaista ste sjajni :? ...
Da sada ne ostane samo na ovome, evo i mali komentar sa moje strane. Mislim da mogu pisati dosta objektivno.

Severiane, prije tjedan dana sam ti poslao savjet. Nešto što je meni bilo jedino logično u tom trenutku. Nisi ga prihvatio i to uopće nije bitno. Uglavnom, predložio sam da se maksimalno prilagodiš ekipama koje su ti potvrdile dolazak. To su bile ekipe Mađarske i Slovenije. Kako se dalo zaključiti da iz Beograda neće doći dvije četveročlane ekipe, trebao si svima javiti da nema ništa od ekipnog turnira i da će se igrati klasični turnir sa tri bitke i da će trajati 2 dana. Tražiš da ti svi u roku dva dana potvrde dolazak i u najgorem slučaju imaš 10 ljudi za što ti treba 5 stolova sa terenima.
Da si tako napravio, ja bih sada bio u vlaku za Bg i sutra bi se igrao FoW.

To je samo moje mišljenje i možda i nije tako objektivno, međutim sutra nema FoW turnira.
Ti kriviš igrače što ti nisu na vrijeme javili dolazak ili nedolazak, oni tebe krive radi loše organizacije i stvarno nemate ništa od toga.

I što sada? NIŠTA! Zaboravi ovaj pokušaj i kreni dalje.
Budi pametan, dobro se raspitaj za sljedeći termin kada možeš organizirati FoW turnir, prihvati savjete ljudi koji su to već radili (ja nisam).
Slovenci organiziraju turnir za dvadesetak dana, početkom šestog mjeseca je turnir u Austriji. Po meni, termin za turnir traži krajem četvrtog ili početkom petog mjeseca.
Gledaj da u to vrijeme nema drugih turnira (WH ili nešto slično) i ja mislim da bi mogao imati Slovence, Mađare, Hrvate i bar 5, 6 domaćih igrača. Na vrijeme napravi anketu da li da se ide sa ekipnim turnirom ili ne. Turnir mora biti dva dana jer je sve drugo teško izvodivo i nekim igračima koji dolaze van Srbije, totalno neprihvatljivo.
U svakom slučaju imaš minimalno 16 igrača i za to ti treba 8 stolova. Treba vrijeme i da se tereni naprave i slože.

Nemoj čekati nego u roku par dana najavi turnir. Daj si tjedan, dva vremena da ti svi jave svoje mišljenje i gotovo. Ti si organizator i ti određuješ pravila. Kome se ne sviđa, neka radi svoj turnir. Ja imam vojsku samo za LW, ali ako imam mjesec i pol vremena, onda mogu složiti neku listu i za EW ili MW.

Ovo je samo moje mišljenje i sa njim se možete složiti ili ne. Ne treba sada nikoga prozivati nego se okrenuti novom turniru.
Ovo pišem u dobroj namjeri i sa željom da se proširi FoW zajednica, da se družimo i igramo.

tomislav
Locked

Return to “Flames of War”