FoW blog...

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

FoW blog...

Post by TomZG »

Evo linkova za preuzimanje časopisa:

Pilot
moram staviti novi link (16Mb)

TM 01
moram staviti novi link (85Mb)

TM 02
http://yaa.im/7d984b04247833fc (58Mb)

Ne znam kada ću naći volje i vremena za TM 03 :(

t.
Last edited by TomZG on Thu Apr 30, 2015 7:42 am, edited 3 times in total.
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by TomZG »

Pozdrav svima,

postoji li na ovom forumu osoba kojoj se svidio časopis? Bar malo? Bar neki mali dio, neka galerija, font?
Ako se baš nikome nije svidio, možete li napisati što vam je najgore u časopisu?

Zašto mi je to bitno?
Za dva, tri mjeseca će izaći drugi broj časopisa. Bez vaših komentara ne znam što treba mijenjati, poboljšati ili izbaciti. Znam, ali je bolje čuti više različitih mišljenja.
Igra li netko Mastermind? Slično je. Imam nekoliko priloga koji možda nisu posloženi kako treba, slike su jako male i loše vidljive, battle reporti možda trebaju imati dodatne mape ili ucrtane strelica gdje se što pomicalo i slično pa bi bilo lakše za pratiti. Možda vas nerviraju neke pozadinske slike koje se dugo učitavaju?

Ako ne želite javno komentirati, šaljite pm ili mail.

hvala svima

tomislav
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by Skobra »

Prvo da cestitam na casopisu :applause:

I par komentara, dobronamernih naravno O:)

Dizajn - Malo mi je sve presareno sto cesto otezava citanje pogotovo kada je boja slova, pozadine i slicica nezgodno uklopljena

Forma teksta - Veliki blokovi teksta deluju jako, jako odbojno za citanje... veci prored, razdvajanje pasusa i izbacivanje suvisnog teksta bi znatno povecali atraktivnost

Naslovi i podnaslovi - Nedostatak jasno uocljivih (pod)naslova, na primer intervju sa Grenadier Games i sledeca 2 napisa... Malo je nejasno ko tu sta prica i slicno.

Opisi bitaka - licno mislim da su izvestaji previse usmereni na citaoce koji su vec upoznati sa FoW sistemom. Mada to samo po sebi nije lose moze da zbuni nekog ko bi potencijalno zeleo da pocne sa FoW sistemom. Cesto se izvestaji koriste da bi se pojasnila ili uktarko pretstavila neka pravila i pojasnilo novim/potencijalnim igracima kako sve to (jednostavo) fercera.

Izgled/Privlacnost izvestaja - recimo za mene licno "Napokon je krenulo - str 43" je jako tezak i neprivlacan za citanje... I pored velikog broja slika, one nisu funkcionalne niti adekvatno razmestene. Tekst blokovi su preveliki i nepovezani sa slikama... Mislim da bi se uz malo truda citav izvestaj mogao znatno lepse da izgleda. Sa druge strane izvestaj iz EW (str. 74) je vizuelno veoma interesantan i provlacan ali sa premalo teksta. Uvod je sjajan dok se u nastavku cini da nekako ponestaje teksta...

Mislim da po internetu ima par casopisa iz kojih se moze mnogo nauciti...

U svakom slucaju sve pohvale za trud i samo napred :applause:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by TomZG »

Prvo da cestitam na casopisu :applause:

I par komentara, dobronamernih naravno O:)
Hvala za komentare.
Sve ovo što si napisao stoji i svakako ću se puno više potruditi oko drugog broja. Po meni je bolje da je časopis izašao sada, po planu, nego da sam izlazak odgodio radi dorađivanja. Tekst preko teških pozadinskih slika jednostavno ne funkcionira u PDF časopisu. Male slike su odlične na stranici jer postoji mogućnost zumiranja, u časopisu to izgleda loše i nije pregledno. Svaki pa i najmanji prilog mora imati svoj naslov; u žurbi to nisam napravio. Moj prilog "Diorama" je loš i nepregledan jer sam puno stvari započeo i skačem sa jedne teme na drugu bez da sam prethodnu završio. Milan piše odlične battle reporte, međutim na slikama se malo toga vidi. Već smo pričali o tome i u drugom broju će to znatno bolje izgledati.

Kako je i dalje jako malo zainteresiranih za bilo kakvu pomoć oko časopisa, ja ću prije drugog broja izbaciti jedan manji časopis u kojem će svi prlozi biti u slikama, uz ništa ili minimalno teksta. Ljudima koji su van ovih prostora je teško čitati, bolje rečeno ništa ne razumiju.

Još jednom hvala za komentare, svako su pomogli.

tomislav
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by TomZG »

Pozdrav,

u drugi broj časopisa bih stavio neke vaše radove pa ako imate vremena šaljite na mail.
To bi išlo na dvije stranice, a ispod svake fotke bi pisalo što je na njoj i tko je bojao. Nije mi cilj objaviti samo najbolje obojane modele pa nemate izgovor da nešto i ne pošaljete.

Vjerujem da možete poslati po par fotki u roku 2, 3 tjedna, a time možete pomoći da časopis izgleda bolje. Ja ne mogu popuniti 50 stranica svaki drugi/treći mjesec.

hvala

tomislav
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by TomZG »

Pozdrav,

Od drugog broja časopisa bih dodao jednu novu temu, bojanje nekog određenog tenka što većeg broja ljudi.

O čemu se radi? Ja sam odredio da će se u drugom broju obojati tenk T-34/76. Nije bitan model, proizvođač, nacionalne oznake i simboli… Od danas pa do kraja 5. mjeseca ja očekujem (tko želi sudjelovati) da mi pošaljete par slika modela koji ste obojali i par rečenica. Trebate napisati koji model ste obojali, koji je proizvođač, koje bojište i godina, kamuflaža, kratko opišite što ste radili, možda ste radili konverzije, itd.

Kako ne želim da otpadnu odlični bojači, neće se ocjenjivati bojanje. Ime svakog sudionika ja ću napisati na papirić i organizirat ću izvlačenje, a nagrada će biti simbolična. Ja ću nagradu poslati dobitniku na adresu ma gdje vi bili, a ime dobitnika ću objaviti na forumu.

Molim vas da sudjelujete u što većem broju. I ja ću sudjelovati, ali moje ime neće biti na popisu za nagradnu igru.

Hvala još jednom

Slike šaljite na mail: [email protected]

Sve vezano uz časopis ću objavljivati u ovom postu i neću otvarati druge teme.
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by TomZG »

http://tomsmagazine.blogspot.com/


Ovo je samo korak dalje, nadam se na bolje…

Na blogu ću objavljivati priloge kako ih dobijem ili sam nešto napravim. Sigurno neću stavljati sve fotografije koje inače idu u časopis jer je glupo da se neke stvari dupliciraju. Ako netko ima svoju stranicu ili blog, onda ću samo objaviti informaciju o prilogu, staviti tekst i jednu fotografiju kao i link na stranicu, blog gdje se može vidjeti više.

Na blogu će biti i najave turnira, možda komentari na nove modele, nove knjige i slično…

Iako nisam mislio raditi blog, na to su me «nagovorili» članovi stranih foruma kojima će sada biti puno lakše samo kliknuti na prevođenje teksta, umjesto da kopiraju tekst iz PDF časopisa, pa ga urede i pripreme za prevođenje i tek onda dobiju članak za čitanje. Da ne spominjem da se PDF časopis prvo mora skinuti, a 86 Mb nije malo ako je veza slaba ili ako niste doma.

Vjerujem da će vam sada biti lakše komentirati određene priloge…

tomislav
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by TomZG »

Evo i drugog broja
Hvala svima na pomoći, komentare slobodno šaljite.

Link:
https://rapidshare.com/files/1278640489/TM02.pdf

t.
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by Koba »

Odličan je časopis, samo napred, čekamo treći broj!
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by TomZG »

Tko zna da li će treći broj u "tisak". Do tada uživajte na blogu.
Ima dosta priloga u pripremi, a teme će biti razne... od recenzija knjiga, časopisa, stolnih igara, pc igara do bojanja modela (za sada 15 i 28mm), battle reporta i slično.

Vjerujem da ovaj post više ne pripada samo FoW-u pa ga administratori slobodno mogu premjestiti gdje već odluče da ide.

hvala na prilozima, savjetima i kritikama

t.

http://tomsmagazine.blogspot.com/
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by TomZG »

Blog se lagano kotrlja prema naprijed iako nema puno postova. Puno ih je u pripremi :)
Ako ste zainteresirani za sudjelovanje u nagradnoj igri, pročitajte što tražim.

Uskoro izlazi novi broj PDF časopisa. Recimo samo da se radi o posebnom broju u kojem prezentiram Igorovo bojanje, tutoriale... pa ako netko želi komentirati njegove radove, pišite. Ukoliko vam je Igor nešto bojao napišite kako ste zadovoljni obavljenim poslom.

hvala

tom

http://tomsmagazine.blogspot.com/
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by Koba »

Prijavljujem se za nagradnu igru bojenje pešadije!
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by Olsianon »

Prijavio sam se i na tvom blogu, a evo i ovde da potvrdim učešće :)
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by TomZG »

Pozdrav igračima FoW-a!

Iako ne objavljujem PDF časopise... blog živi.
Navratite ponekad ako želite, ostavite komantar. Ne zarađujem po klikovima niti sam stavljao reklame na blog...

Pišem kako mi dođe, kada mi dođe. Imam par čitatelja :)

T.
http://tomsmagazine.blogspot.com/
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: PDF časopis "Tom's Magazine"

Post by TomZG »

Post Reply

Return to “Flames of War”