Najjeftiniji rusi

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Najjeftiniji rusi

Post by Bojan Tiger Ace »

Saborci,

drugar razmislja da krene rusku armiju.

Zanima me koja je najjeftinija ruska lista, koristeci psc i zvezdu pretezno zbog cene modela.

Ja sam mislio jedan box PSC pesadije, 5-10 zvezdinih kv1, IL2 , i neke katjuse, ali zvezdine katjuse trenutno nisu dostupne...

Sta vi mislite?
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Najjeftiniji rusi

Post by Nemanja »

bokica wrote:Saborci,

drugar razmislja da krene rusku armiju.

Zanima me koja je najjeftinija ruska lista, koristeci psc i zvezdu pretezno zbog cene modela.

Ja sam mislio jedan box PSC pesadije, 5-10 zvezdinih kv1, IL2 , i neke katjuse, ali zvezdine katjuse trenutno nisu dostupne...

Sta vi mislite?
Ipak ne možeš da razmišljaš isključivo o ceni. Šta će ti lista koje će svi da gaze? Prvo mora da odluči koji period skuplja, pa zatim pešadija ili tenkovi?
KV 1 za Late war je kanta. Od PSC T 34 i T 70 možeš da praviš lepe liste.Dodaš pešadiju(ili inžinjere) i nešto sa heavy break-thru gunom-idealno SU 122(mora od BFa).Kaćuše su dobre samo u velikim količinama. Prošle god. na ETCu je Škobra sabijao sve redom pešadije sa T70 :applause:
Il obavezno zbog nemačkih teških tenkova...
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Najjeftiniji rusi

Post by Bojan Tiger Ace »

OK, vidim da moram da pojasnim razlog jeftine armije.

Dakle momak bi da kupi odmah celu armiju sa kojom moze da igra i uci pravila, pa polako da dodaje stvari koje mu trebaju. Nesto kao sto sam i ja isplanirao da uradim...

Za solidnu turnirsku listu (koju ljudi nece gaziti) ipak treba neka kolicina novca...

Period mw/lw..

Btw, hvala na odgovoru :)
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: Najjeftiniji rusi

Post by Koba »

Потпуно си у праву. Ја те разумем јер сам био у истом проблему пре неког времена. Моје мишљење је да за MW може да се направи релативно јефтина листа. У MW можеш да купиш Звездине Т-34 и КВ-1 и да они буду солидна екипа. Треба уз то узети и једну PSC пешадију коју можеш да користиш по потреби, препоручљиво за LW као сапере (пионири) њима ћеш да идеш на Тигрове и слично. И на то додај Ил-2. PSC Т-34 се исплати јер га можеш користити и као Т-34/85, лепи су али су скупљи од Звезде. Т-70 је доообар али опет би требало вероватно 2 кутије што није јефтино јер онда узмеш 2 кутије Т-34 па пре попуниш листу.
Немања је у праву, листa која је јефтина у новцу може бити генерално неудобна али ако хоћеш да га научиш правила мора да се помири да ће у принципу губити. Каћуше су много добре, никад нису изневериле али треба их узети 8 комада (+ додатна посада па се рачуна као 16) и онда раде посао.
Договори се са неким да другар прву пертију-две одигра само са тенковима.
Најјефтинија (у новцу) листа је MW Гвардеискии танковии полк 9 комада КВ-1 1485 поена. Да то је само 2 вода и вероватно са овом листом нећеш урадити ништа али то је најјефтиније што могу да смислим. Ако имаш пешадију већ ће бити мало боље, направиш бар 4 вода, смањиш број КВ-1 али учиш полако друга. Ако играш Русе генерално тенковска листа је јефтинија у новцу, пешадије треба мноооого.
Ако те интересује можеш да скинеш часопис ту сам дао интервју па има неких листа да погледаш. Ја сам Дуле :)

PDF časopis «Tom's Magazine»
Rapid Share:
http://rapidshare.com/files/2684015352/TM01.pdf

Dropbox:
https://www.dropbox.com/s/rmgep7x5ru69g4x/TM01.pdf
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Najjeftiniji rusi

Post by Nemanja »

bokica wrote:OK, vidim da moram da pojasnim razlog jeftine armije.

Dakle momak bi da kupi odmah celu armiju sa kojom moze da igra i uci pravila, pa polako da dodaje stvari koje mu trebaju. Nesto kao sto sam i ja isplanirao da uradim...

Za solidnu turnirsku listu (koju ljudi nece gaziti) ipak treba neka kolicina novca...

Period mw/lw..

Btw, hvala na odgovoru :)
Pa kombinuj sa PSC T34(Dobijes obe varijante tenka za iste pare),PSC pesadijom, Zvezda KV i Il2
To je ona mixed tankovy lista za MW, koja se lako pretvara u LW tankovy uz dodatke koje sam naveo u proslom postu.
Lista od samih KV nicemu ne sluzi, a samo sa tenkovima nece ninauciti pravila
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Najjeftiniji rusi

Post by Skobra »

Ma vanila MW tenkovska za pocetak...

1 Dedov
10 T34
10 T70
4 SU 85
16 postolja pesadije (+ komesar)
avioni (kakav god model)

To je ono sto ce uvek moci da koristi... a posle nek vidi na koju stranu ce da se razvija pesadija ili tenkovi pa nek dokupljuje...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Post Reply

Return to “Flames of War”