Ozbiljna muka DAK ili Evropski nemci?

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Ozbiljna muka DAK ili Evropski nemci?

Post by Bojan Tiger Ace »

Evo pitanja za raspravu:

Da li da EW i MW nemce farbam u DAK ili Evropske boje.

Problematika je sledeca: Hteo bih da mi figure budu kompatibilne sa raznim periodima, prvenstveno za LW posto se to najvise i igra.

E sad, tenkovi MW farbani u DAK boje se lepo uklapaju sa LW tenkovima jer je bazna boja ista, cak DAK moze i neku sitnu kamuflazu da ima.

ALI sve sto ima postolje, pesadija, topovi i slicno u DAK bojama ne rade za LW evropske nemce.

Opet, EW nemci furaju sivu boju na vozilima i tehnici sto ne radi ni za LW evropske ni za DAK nemce.

Imate neki predlog? Sem naravno da kupim sve duplo.... :D
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Ozbiljna muka DAK ili Evropski nemci?

Post by Duc d' Elchingen »

dobro pitanje
kada je pešadija u pitanju kao i hmg i minobacači mislim da je siva sasvim dobra da pokrije sva tri perioda, pa čak donekle i artiljerija
problem su ti AT topovi i naravno vozila
DAK žuta i žuta korišćenau MW prvenstveno za SSSR nisu iste žute
kasnije SSSR žuta korišćena je kao osnova za maskirne šeme u LW
ono što te donekle vadi je što većina EW stvari kada su vozila i AT topovi u pitanju se ne koristi u MW tako da ne opterećuješ budžet previše
realno od topova samo PaK36 je EW u MW već koristiš PaK38 ili PaK40
105mm topovi opušteno mogu da budu sivi od '39 do '45
ok razlikuju se usta cevi ali ni ja nisam toliko lud da jedne koristim za EW a druge za LW
vozila koja ti idu u EW i MW su Pz38 i PzII kao i neki PzIII njih mirne duše radiš u sivo
ovi što imaju šircene maskirno i ćao
pešadija može da bude ista za sva tri perioda ima male razlike u opremi i naoružanju ali se to i ne vidi na 18mm figurama
najvidljivija razlika su čizme
u LW i donekle u MW Nemci nose cokule dok u EW one poznate čizme do kolena ali to je nebitno

moj zaključak farbaj u evropske boje
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Ozbiljna muka DAK ili Evropski nemci?

Post by Nemanja »

Ali ne zavoravite da su šeme za Italiju (samim tim MW/LW) dobrim delom iste kao u pustinji. Tome treba dodati pešadiju-u Italiji su izgledali kao klošari sa kombinacijom svih mogućih uniformi Vermahta i zarobljene žabarske opreme.
Tako da je više stvar ukusa-koje boje ti se više sviđaju i koje ratište želiš da igraš.
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Ozbiljna muka DAK ili Evropski nemci?

Post by Bojan Tiger Ace »

Hvala na odgovorima. Mislim da cu onda za sada isforsirati Evropsko ratiste sa time da cu mahom pvo i tezu artiljeriju farbati u sivo. Mozda cak i kamione...
Post Reply

Return to “Flames of War”