FoW turnir u HR

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

FoW turnir u HR

Post by TomZG »

FoW turnir u HR

MJESTO: Kumrovec, HR (http://sl.wikipedia.org/wiki/Kumrovec)
DATUM: 26. i 27.09.2015. godine
PERIOD: MW, 1650 pts
BITKE: 2+2
BROJ IGRAČA: 10 ili više

UČEŠĆE: oko €60
To uključuje 2 noćenja (petak, subota), 6 obroka (2x doručak, 2x ručak, 2x večera), prostor za igru, nagradu pobjedniku turnira, plakete i objektive svim sudionicima turnira.

OSTALO:
- Vojska NE mora biti obojana,
- Liste mi trebate poslati najkasnije do 13.09.2015.
- Za turnir mora biti minimalno 10 igrača (ako ne bude 10 ili više prijava turnir se neće održati)

Sve dodatne informacije ću na vrijeme objaviti ovdje i na blogu.


Hvala!

Tomislav
[email protected]
http://tomsmagazine.blogspot.com/
Mob. +385 91 28 28 973
Last edited by TomZG on Tue Aug 18, 2015 7:33 am, edited 6 times in total.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: FoW turnir u HR

Post by Duc d' Elchingen »

MW mada interesantan je dosta siromašan po pitanju lista i nije skroz prilagođen V3 pravilima
LW mi je preko glave ali zato svakih 15 dana rata ima svoju knjigu i bolje je prilagođen V3 pravilima
doduše mahom se vide jedne te iste liste...
ne do bog da neko vodi neku listu iz Italije ili one potpuno sumanute iz Bridge by Bridge
2+2 partije je bolja varijanta od 3 u jednom danu boli glava
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TheMarko »

O, vrlo sam zainteresovan, na zalost suvise je daleko da bih mogao tek tako da sada kazem da li mogu. Planiracu svakako, samo konacnu potvrdu mogu da dam tek verovatno par nedelja pred sam dogadjaj.

LW - zato sto mi se moze da dam glas . . . :D i jos mi se nije smucio kao nekima rekao bih - jer sam noob . . . ;)
2+3, jer zasto da ne? Moze da se postigne.
I kraj 9. meseca mi mislim vise odgovara . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: FoW turnir u HR

Post by Koba »

Sviđa mi se lokacija :)
Mislim da je u redu 26-27.09. to sam zapisao u kalendar pa ću se truditi da ispoštujem.
Ja sam više za 2+2 a ko je raspoložen može da odigra još neku partiju kad je sve već tu.
Stvarno mi je svejedno MW ili LW podjednako me je teško pobediti :))
Sviđa mi se da ideja da vojske budu obojene.
Išao bih u muzej svakako.
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: FoW turnir u HR

Post by Hertz »

I ja glasam za 26-27.09. Za taj vikend za sada nemam zakazane nikakve rođendane ili svadbu ;)
Skoro mi je svejedno da li MW ili LW. Ali kao što Duc reče, LW je prilagodjeniji V3 pravilima a ima i mnogo više opcija za izbor lista pa neka moj glas ide za LW. Biće armije mnogo šarenije :)
Ako turnir traje dva dana onda je 2+2 sasvim dovoljno da dobijemo pobednika. Ostalo vreme mođemo potrošiti na jelo i piće 0:)
Image
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TomZG »

Dodao sam nekoliko informacija.

Molim vas da počnete sa prijavama ovdje il na mail: [email protected]

Hvala!
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: FoW turnir u HR

Post by Koba »

Prijavljujem se za turnir.
Vodiću najverovatnije Sredniy samohodniy iz Desperate measures ali možda mi se svidi i nešto od ovog novog što će izaći :)
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: FoW turnir u HR

Post by Hertz »

Prijava.
Ruski, ruski i samo ruski tenkovi :)
Image
User avatar
Dorian
Posts: 203
Joined: Wed Mar 26, 2008 7:35 pm

Re: FoW turnir u HR

Post by Dorian »

Prijava!
"More than any time in history mankind faces a crossroads. One path leads to despair and utter hopelessness, the other to total extinction. Let us pray that we have the wisdom to choose correctly."

Woody Allen

---
http://dorianm.deviantart.com/
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TomZG »

Ne morate imati obojanu vojsku.
Šteta je da netko ne dođe na turnir samo radi toga što vojsku nije stigao obojati.
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TomZG »

TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TomZG »

Nisam napisao da se liste slažu sa standardnih 1780 bodova.
Ja bih to zaokružio, ali neka ovaj put bude tih 1780 bodova.

T.
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TomZG »

Radi zamolbe nekoliko igrača ipak se igra MW.

Ispričavam se Deki jer je pripremio ubojitu LW listu . Bez obzira na mjesto koje će zauzeti njemu ide posebna nagrada (pod uvjetom da dođe na turnir).
Još moram provjeriti koliko je standardno bodova za MW po BF-u... vjerojatno 1.234,567 ili što slično.

T.
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: FoW turnir u HR

Post by Nemanja »

TomZG wrote:Radi zamolbe nekoliko igrača ipak se igra MW.

Ispričavam se Deki jer je pripremio ubojitu LW listu . Bez obzira na mjesto koje će zauzeti njemu ide posebna nagrada (pod uvjetom da dođe na turnir).
Još moram provjeriti koliko je standardno bodova za MW po BF-u... vjerojatno 1.234,567 ili što slično.

T.

Zdravo,
Zaista bih rado došao, tim pre što u okolini imam nekoliko dobrih prijatelja, ali slavim sinu rođendan.
Vidimo se drugom prilikom.
pozdrav,
Nemanja
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TomZG »

Zaista bih rado došao, tim pre što u okolini imam nekoliko dobrih prijatelja, ali slavim sinu rođendan.
Vidimo se drugom prilikom.
Nema problema za izostanak. Vidimo se na nekom drugom turniru.

------------------------------
Već sam napisao da se igra MW. Dodao sam i bodove... na preporuku iskusnih FoW igrača, ETC sudaca... stavio sam 1650 bodova.

------------------------------
Kako De-ka ne može voditi stvarne i izmišljene USA WW2 tenkove jer se ne igra LW moram smisliti dodatne pravila za njegove protivnike ;).

Opcije su:
1. Da protivnici moraju biti jako pijani i ne bacaju kockice nego De-ka određuje koliko su dobili
2. Da se re-rola svaki hit na Američke Shermane, pa De-ka re-rola kockicu ako se ne spasi, i na kraju re-rol ako protivnik prođe FP
3. Shermani se ne mogu gađati artiljerijom, napadati avionima, te svim ručnim AT oružjem... (dopisati po želji) jer je poznato kako se brzo povlače pa je hit skoro nemoguć ;)

Znam da ovo napisano nije korektno, ali nisam mogao izdržati :twisted:
Isto tako znam da mi De-ka neće zamjeriti :)
Ako mi i zamjeri, možemo nakon pijanstva baciti jednu sumo borbu :)
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TomZG »

Dozvoljeni MW Monsteri :)
Čisto da bude malo zanimljivije ;).
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: FoW turnir u HR

Post by Duc d' Elchingen »

e sad si ga usro da izvineš na izrazu
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TomZG »

Duc d' Elchingen wrote:e sad si ga usro da izvineš na izrazu
Zašto? To je kao kada se igraju određeni periodi pa se izbace neke knjige ili liste jer nisu "dobre", nisu izbalansirane.
Idemo zabraniti Britanske tenkovske EW liste, idemo zabraniti KV-1 i KV-2 isto u tom periodu jer većina EW lista protiv njih može ravno NIŠTA... idemo maknuti Tigrove za MW jer su dobri, a nećemo zabraniti JagdTigrove za LW ili razne Američke i Britanske tenkove kojih je ukupno bilo 5.

Da li će MWM biti dozvoljeni na sljedećem ETC-u? To se još ne zna. Što ako budu?

Ja imam LW listu sa 3 Jagdtigra (1 Carius koji ne daje +1 na mete van 16'', protiv njega ne možeš biti konsilan), 4x 88mm Flak36 (ukupno RoF 12, AT 13), 3x PaK43 (88mm) koji sada i bombardira, ali direktnom paljbom ima RoF 2, AT 16. Uz to tri voda pješadije, avion koji ima FP 1+... I lista se uvijek brani. Evo napadni me sa tenkovskom listom, a ja ću te dočekati ta toliko Jagdtigrova i AT topova. Napadni me sa pješadijskom listom i gotov sam u par poteza, gađaj me artiljerijom i opet namam velike šanse...

Ne želim ograničiti ljudima da sa nečim igraju ako to spada u taj period.
Možda je to zbog mog neiskustva u igranju FoW-a. Tko će ga znati.

Ne vjerujem da je nekome plasman na prvom mjestu. Zato samo polako. Malo igranja, malo druženja... Dođi i ti, i dovedi svoju najbolju MW listu...
Što je jedan MWM protiv dobre liste :).

T.
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: FoW turnir u HR

Post by badtaste »

TomZG wrote: Što je jedan MWM protiv dobre liste :).
neki MWM mogu da potpuno brejkuju igru i da primere koje si naveo (EW Britanac protiv KV-a) učine još dramatičnijim.

Primer - Dicker Max i Sturer Emil, range 40-48 inca, AT 15-18, FP 2+, ako si sovjet koji nema smoke i još je Conscript jebao si ježa u leđa sa sve KV-ovima na čelu. Pri tom jedan Dicker Max (koji je lakša varijanta) košta 175 poena...

Ako je to tvoj izbor, potpuno ok, samo bih onda predložio da ljudi koji če igrati MWM zaista donesu taj model. Ako će neko da cheesuje, bar da ispoštuje tu vrstu zahteva (a i da vidim neki MWM uživo :mrgreen: )
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TomZG »

Ako je to tvoj izbor, potpuno ok, samo bih onda predložio da ljudi koji če igrati MWM zaista donesu taj model. Ako će neko da cheesuje, bar da ispoštuje tu vrstu zahteva (a i da vidim neki MWM uživo :mrgreen: )
Naravno :).

Želim samo reći da ako tko želi koristiti MWM u igri, nema problema. Jedan model se zaobiđe, uništi iz zraka ili artiljerijom...
Ja sa malim Japancima (slow tenkovima, AT nikakav, domet još gori) nisam bio loš protiv puno jačih lista sa Matildama, KV monsterima... Nisam ih mogao uništiti i čekao sam da dođu do mojih Nikuhaku timova :).

Svaki model ima dobre i loše strane. Ako nekoga MWM vesele... neka ih donesu i sa njima igraju.

To je dobar trening za sve igrače ako MWM budu na sljedećem ETC-u.
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TomZG »

Pozdrav svima!

Zahvaljujući velikom angažmanu SLO ekipe, cijena pristupa turniru se smanjuje za oko €10 po igraču.
Oni će na turnir dovesti daske i terene za 5 stolova.

T.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TheMarko »

Ko sve iz Srbije planira da ide i kako? Jos uvek sam neizvestan, ali bih voleo da imam na umu sve opcije pre nego sto donesem konacnu odluku. A konacna odluka se svakako ocekuje uskoro . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TomZG »

Pozdrav,

molim da potvrdite sudjelovanje na turniru najkasnije do 13.09. Moram muzeju javiti broj natjecatelja, hostelu koliko mjesta moraju rezervirati...
Moram pripremiti daske i terene, osigurati sve ostalo.

Napominjem da ako ne bude minimalno 10 potvrda turnir se neće održati.

Hvala!

T.
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: FoW turnir u HR

Post by Koba »

Potvrđujem dolazak na turnir. Listu javljam ovih dana. Još se usaglašavam sa samim sobom :)
Dule
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: FoW turnir u HR

Post by Bojan Tiger Ace »

Dobra ideja je da bude MWM dozvoljen samo uz adekvatan model. :)

Ja licno ne posedujem ni jedan jedini, ali posto je fun turnir, voleo bih da se borim protiv nekih cudila :)
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TomZG »

Pozdrav,

radi raznih komplikacija oko organizacije turnira i radi nemogućnosti garantiranja da će sve biti spremno na vrijeme, turnira u Kumrovcu neće biti :(.
Kako dosta ovisim o drugim ljudima, a puno stvari kasni zaključio sam da su male šanse da sve bude odrađeno kako sam zamislio.

Još jedna propala organizacija turnira, druga u dvije godine... zlobnici bi rekli, ide mi :(.
Vjerojatno će se turnir prebaciti u Ljubljanu, ali to ne ovisi o meni. Sa Primožem sam pričao o tome i datum bi ostao isti, samo bi turnir trajao 1 dan, 2 ili 3 bitke. Nagrade ću ja donirati jer ih već imam :).

Više o tome za koji dan.

T.
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: FoW turnir u HR

Post by TomZG »

Slovenci će raditi turnir (umjesto turnira u Kumrovcu) i to je potvrđeno. Sve ostaje isto... 1650pts, MWM, isti datum...
Da li će se igrati 1 ili 2 dana ovisi o tome hoće li netko od vas doći.

T.
Post Reply

Return to “Flames of War”