MW turnir u Domu Omladine

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

MW turnir u Domu Omladine

Post by Duc d' Elchingen »

19.09. sa početkom u 11:00 organizuje se prvi kvalifikacioni ETC MW turnir

igra se u 1650 poena bez MWM, tri partije, svaka traje 2,5 sati, učešće 300 RSD za nagradni fond

idealni termini bi bili sledeći:
bitka 1: 11:00-13:30
pauza 1: 13:30-14:15
bitka 2: 14:15-16:45
pauza 2: 16:45- 17:15
bbitka 3: 17:15-19:45

ideja je da se kvalifikacioni turniri održavaju barem jednom mesečno i da se na osnovu ostvarenih rezultata napravi reprezentacija za ETC 2016
gledaće se ukupni rezultat na svim kvalifikacionim turnirima plus dodatni poeni za pobednika turnira

što se samih propozicija tiče mislim da njih nema potrebe nešto posebno ponavljati
manje više svi ih znate tako da ne bi da gubim vreme na kucanje

što se tiče neusaglašenosti MW sa V3 pravilima primenjuje se sledeće dok ne dođe zvanično obaveštenje od Battlefront-a:

kod UK izašao je pdf na kome su liste prilagođene V3 pravilima
on se koristi a ne liste koje se nalaze u North Africa knjizi

ako neka oprema (tenk, top i sl) postoji u MW i u LW primenjuju se pravila iz LW
ovo ne važi za npr engleski 6pdr top i slične stvari
ubacuje se samo Gun Shield, Breakthrough Gun i Bunker Buster tamo gde nedostaju
ukoliko sam izostavio neko od tih novijih pravila pitajte pa ćemo naći rešenje

što se tiče M10 mislim da bi dok ne izađe zvanično obaveštenje od BF najrealnije bilo da koristimo pravila iz V3 knjige s tim da Security Section bude sastavljen samo od džipova

to bi manje više bilo to
ako imate neka pitanja stojim vam na raspolaganju

počnite sa prijavama

Spisak prijavljenih:
1. Nemanja, Italijanska pešadija Sicilija
2. Marko, US pešadija
3. Bojan, Rumunski tenkovi
4. Pedja, Panzerspah Libija 15. panzer divizija
5. Herc, Rumunski tenkovi
6. Uroš, CCCP mešana tenkovska
7. Golub, Kanadski tenkovi
8. Mikan, Panter kompanie, video tri lake sa mnogo vozila pa uzeo Pantere, đidara stara
9. Drug Koba, pešadija (ko pita čija dobije kaznene bodove)
10. Deka, US pešadija
11. Šuki, UK pešadija
Last edited by Duc d' Elchingen on Thu Sep 17, 2015 11:07 am, edited 6 times in total.
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Nemanja »

Italijanska pešadija, verovatno fucilieri sa Sicilije
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Nemanja »

I okupljanje minimum 30 min.pre prve bitke, da bi mogli da ispoštujemo satnicu, odredimo misije i uparivanje!

Peđa, predlažem 1 FF,1defensive i 1 mobile sa tim da na licu mesta bacamo kocku koje se tačno misije igraju
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by TheMarko »

Amerikanska pesadija . . . mozda oklopna . . . Lista kasnije . . .


Pitanje: koliko ce se tolerisati proxiji?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Duc d' Elchingen »

kao i do sada
u razumnoj meri
šta konkretno?
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by TheMarko »

Pa recimo nemam 4 boforsa, vec dva, imam opcije da iznesem 2x M50 (zbog velicine baze i identicne namene) ili 2x britanski boforsi (koje tek treba da sklopim, a iskren da budem imam i pametnije stvari da lepim) . . . Nisam hteo da guram pershinge umesto stjuarta ako si na to mislio . . . :D

I naravno imam nedefinisane halftruckove (M2? M3?) svi su na isti kalup, ne znam u cemu je razlika, a oba se pominju u listama . . .

I sta ce biti sa security sectionom? dzipovi ili full security section?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Duc d' Elchingen »

boforci koji ti fale su stigli, kao i još neke stvari
vidi šta ti je sa viberom/vajberom obzirom da sam ti posalo poruku
M2/M3 naravno da nije problem

za Security Section pa za sada imam taj predlog da se koriste tri džipa
kad i ako izadje zvanična promena primenjuje se zvanična promena
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Nemanja »

Za sve što vam fali pitajte. Peđa i ja imamo (skoro) sve što postoji. Ako ne stigneš da zalepiš, doneću ti ja boforse. Samo, šte ćeš sa 4 boforsa???
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Mikaan »

Moje sugestije:

- Za ETC kvalifikacije igraci moraju da ucestvuju na minimum 3 turnira tokom kvalifikacionog ciklusa - uzimace se ponderisani prosek rezultata na kojima su ucestvovali za finalni ranking (moze da se racuna npr. i turnir u Kumrovecu, kao i potencijani "balkanski" ili "juznoevropski" :) turnir koji ce potencijalno biti organizovan u Bg)

- Igraci na kvalifikacionim turnirima moraju da izvedu min. 3 razlicite liste i min. 2 razlicite nacije - kako bi naucili vise o armijama sa kojima ce / protiv kojih ce potencijalno igrati (ko nema moze da uzajmi za potrebe turnira)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Dzon Vejn »

Uz napomenu da sumnjam da cu ucestvovati u bilo kakvim kvalifikacijama za sledecu godinu, dao bih vam nekoliko mojih zapazanja:

- najbitnije je da svako svoju listu poznaje do u detalj. Sta moze, protiv cega moze, protiv cega ne moze, kako uzima poene, kako cuva poene, itd. Shodno tome, kada bih ja bio kapiten, uvek bih forsirao da igrac izabere 1 listu, 1 naciju i to da vezba do besvesti.

- sledece najbitnije je da svi poznaju sve liste. U bilo kojoj igri koju sam igrao (a igrao sam ih poprilicno, kao sto znate), ukoliko zelite vece plasmane i rezultate, morate da znate sve protivnicke liste, sta rade, kako rade i kako sa svojom da counterujete to. Za to vam nije potrebno da igrate te protivnicke liste, vec jednostavno da listate knjige, i povremeno bacite pogled na izvestaje sa velikih turnira.

- bonus je ako idete na medjunarodne turnire, jer time izlazite iz zatvorenog kruga ljudi, zatvorenog kruga taktika i zatvorenog kruga nacina razmisljanja tokom partije.

P.S.: Da li negde ima spisak aktuelnih MW listi?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by TheMarko »

@Pedja - Kad sam na poslu viber ne felcera dok ne iskljucim WiFi . . . Procitao sam u medjuvremenu - i odgovorio . . .
@Nemanja - MW liste za amere kao jedinu opciju staticnog PVO-a imaju 4 boforsa (cak ne mogu ni da se vode 2)
@mikaan - odlicno, malo mi je krivo, jer necu moci do Kumroveca ove godine, ali sta je tu je . . . treba bodovati i posvecenost odlaska u drugu drzavu na turnir . . . Svidja mi se i ideja o 2 nacije i tri razlicite liste. Nisam bas odusevljen idejom da izlazim iz svoje komforne zone, ali treba upoznati svasta . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Hertz »

Mikaan wrote:Moje sugestije:

- Za ETC kvalifikacije igraci moraju da ucestvuju na minimum 3 turnira tokom kvalifikacionog ciklusa - uzimace se ponderisani prosek rezultata na kojima su ucestvovali za finalni ranking (moze da se racuna npr. i turnir u Kumrovecu, kao i potencijani "balkanski" ili "juznoevropski" :) turnir koji ce potencijalno biti organizovan u Bg)

- Igraci na kvalifikacionim turnirima moraju da izvedu min. 3 razlicite liste i min. 2 razlicite nacije - kako bi naucili vise o armijama sa kojima ce / protiv kojih ce potencijalno igrati (ko nema moze da uzajmi za potrebe turnira)
Preciziraj samo šta znači tri različite liste. Misliš tenk, mech, inf?
Image
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Nemanja »

Dzon Vejn wrote:Uz napomenu da sumnjam da cu ucestvovati u bilo kakvim kvalifikacijama za sledecu godinu, dao bih vam nekoliko mojih zapazanja:

- najbitnije je da svako svoju listu poznaje do u detalj. Sta moze, protiv cega moze, protiv cega ne moze, kako uzima poene, kako cuva poene, itd. Shodno tome, kada bih ja bio kapiten, uvek bih forsirao da igrac izabere 1 listu, 1 naciju i to da vezba do besvesti.

- sledece najbitnije je da svi poznaju sve liste. U bilo kojoj igri koju sam igrao (a igrao sam ih poprilicno, kao sto znate), ukoliko zelite vece plasmane i rezultate, morate da znate sve protivnicke liste, sta rade, kako rade i kako sa svojom da counterujete to. Za to vam nije potrebno da igrate te protivnicke liste, vec jednostavno da listate knjige, i povremeno bacite pogled na izvestaje sa velikih turnira.

- bonus je ako idete na medjunarodne turnire, jer time izlazite iz zatvorenog kruga ljudi, zatvorenog kruga taktika i zatvorenog kruga nacina razmisljanja tokom partije.

P.S.: Da li negde ima spisak aktuelnih MW listi?

To sa poznavanjem svoje liste do detalja je bila situacija ove godine. Svi smo dugo igrali sa svojim listama, dobro ih poznavali, ali smo uvek igrali protiv istih protivnika i istih listi. Zato kapiten želi da izmeša karte, da se svi upoznaju na tabli sa mogućim protivnicima.
Međunarodni turniri su idealni, ali svima nedostaje vremena.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by deka »

Ajd' za početak da smanjite teoretisdanje na forumu, i da počnete da se družite sa ljudima i da se dogovarate i planirate uživo...

Dalje, batalite "ponderisanje" i slične kerefeke, nego dolazite da bacate kocke u klubove i da testirate liste...

Pa će na kraju da se vidi šta i kako, i najbitnije ko...

I još nešto, očekujem da svi prijavljeni za turnire / igranje imaju pri sebi kulturnu listu, iz koje može da se vidi šta je tu sve i kako radi, a ne ručno naškrabane parčiće papira, na kojima ni pisac nije baš siguran šta je 'teo...

I da ne zaboravim, najverovatnije ću biti u mogućnosti da se pojavim na turniru, najverovatnije sa nekim inf/mech američanima...
Image Image
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Bojan Tiger Ace »

Nemanja wrote: To sa poznavanjem svoje liste do detalja je bila situacija ove godine. Svi smo dugo igrali sa svojim listama, dobro ih poznavali, ali smo uvek igrali protiv istih protivnika i istih listi. Zato kapiten želi da izmeša karte, da se svi upoznaju na tabli sa mogućim protivnicima.
Međunarodni turniri su idealni, ali svima nedostaje vremena.
A ko kaze da je Mikaan kapiten??? Ako ne bude prvi na kraju kvalifikacija sa minimum duplo vise bodova od drugoplasiranog ne moze vise da bude kapiten :P
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Nemanja »

Bojan Tiger Ace wrote:
Nemanja wrote: To sa poznavanjem svoje liste do detalja je bila situacija ove godine. Svi smo dugo igrali sa svojim listama, dobro ih poznavali, ali smo uvek igrali protiv istih protivnika i istih listi. Zato kapiten želi da izmeša karte, da se svi upoznaju na tabli sa mogućim protivnicima.
Međunarodni turniri su idealni, ali svima nedostaje vremena.
A ko kaze da je Mikaan kapiten??? Ako ne bude prvi na kraju kvalifikacija sa minimum duplo vise bodova od drugoplasiranog ne moze vise da bude kapiten :P
Sto se Mikana tice, on je dozivotni kapiten, guru i ko zna sta jos. Bar ako se ja pitam :-)
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Duc d' Elchingen »

Podržavam
On jedini oće da se jebava po onim forumima za ETC
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Duc d' Elchingen »

Ako se kvalifikuje kao igrač čeka ga sigurno mesto u stručnom štabu
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by TheMarko »

Duc d' Elchingen wrote:Podržavam
On jedini oće da se jebava po onim forumima za ETC
E ako je to jedini kriterijum onda jbg . . .

U tom slucaju i ja ispunjaFam sve zadate uslove i hocu i ja mesto u strucnom stabu :D

Mada ne kapitensko . . .

:efortless:
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Nemanja »

TheMarko wrote:
Duc d' Elchingen wrote:Podržavam
On jedini oće da se jebava po onim forumima za ETC
E ako je to jedini kriterijum onda jbg . . .

U tom slucaju i ja ispunjaFam sve zadate uslove i hocu i ja mesto u strucnom stabu :D

Mada ne kapitensko . . .

:efortless:
Sad sam ja kapitenov (neplaceni) advokat, ali je cinjenica da je covek sve dobro radio. Do ove godine je imao i najvise pobeda na etcovima. Najbolje pravi liste od svih....
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by TheMarko »

Nemanja wrote:
TheMarko wrote:
Duc d' Elchingen wrote:Podržavam
On jedini oće da se jebava po onim forumima za ETC
E ako je to jedini kriterijum onda jbg . . .

U tom slucaju i ja ispunjaFam sve zadate uslove i hocu i ja mesto u strucnom stabu :D

Mada ne kapitensko . . .

:efortless:
Sad sam ja kapitenov (neplaceni) advokat, ali je cinjenica da je covek sve dobro radio. Do ove godine je imao i najvise pobeda na etcovima. Najbolje pravi liste od svih....
Svu zafrkanciju na stranu,

kapiten je samo titula (cak i pocasna ako tako hocete), medjutim tim treba da ima nekoga ko moze da radi dobra uparivanja (obicno je to kapiten). Odavno zagovaram cinjenicu da najbolji igrac NIJE uvek najbolji kapiten. Kapiten treba da zna ko je najbolji igrac i da ga adekvatno upari. Opet, uparivanje moze bilo ko da radi ko je sposoban za to, a kapiten da bude titula (cak i liste moze da napravi neko ko nije kapiten).
Zbog formata ETC-a, kapiten bi trebalo da najbolje poznaje pravila u timu, jer je procedura ako se dva igraca oko necega ne sloze da prvo pozovu kapitene da pitaju, pa potom da ako se kapiteni do usagalase pozovu sudiju. Zbog uobicajenog nedostatka sudija, ovo je forma koju bi trebalo postovati i stoga mislim da treba da se oformi prvo tim, pa da se kapiten odabere po prvenstveno ovom kriterijumu . . . A sto se tice baktanja po forumima ETC-a, nije neuobicajeno da se imenuje spokesman/spokesperson koji moze u ime tima/kapitena da prati forume i oglasava se . . .

P.S.
Da se razumemo, nista nemam protiv mikaana da bude kapiten, samo iznosim svoje shvatanje kapitenstva, ja svakako znam da ako nekim cudom upadnem u tim SIGURNO necu biti kapiten, tako da mi je svejedno . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Nemanja »

Jedan je Mikaaaan kapiten, Mikaaaan kapiteeeen,jedan je Mikaaaann kapiten

Ajmo bre da igramo, pustite te detalje ;-)
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Bojan Tiger Ace »

Ajde i ja da se oglasim posto sam (slucajno) pokrenuo temu mikanove kapitenske trake.

1. Mikan sigurno ne poznaje pravila najbolje :D
2. Mikan nikada ne radi uparivanje sam nego se konsultuje sa igracima cije kartice spusta
3. Nakon cempresove neverovatne serije na ovom etc pitanje je koliko je mikan najtrofejniji etc igrac.

ALI, po meni, to i dalje ne utice na cinjenicu da mikan treba da bude kapiten. Cinjenice koje ostaju su:
Pravi najbolje liste
Veoma je namazan igrac
Najbolji je za ulogu delegata
I na kraju krajeva mnogo je kul coek i pravi saborac...

Tako da, Nemanja,

Jedaaan je mikaaaan kapiteeeen :D
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Duc d' Elchingen »

i moj komšija pride

aj dosta zajebancije
prijavljujte se
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Bojan Tiger Ace »

Prijava. Rumunski tenkovi.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Duc d' Elchingen »

da i ja sam sebe prijavim
North Africa/Panzerspah/15. Panzer
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Hertz »

Easter(n) Front - Romanian tancuri
Image
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Bojan Tiger Ace »

mozda je vreme da se edituje prvi post sa prijavljenim igracima, posto ja brojim 4-5 do sada?
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by badtaste »

Eastern Front - Mixed Tankovy
Ako bude izmena, javljam...
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Duc d' Elchingen »

editovan prvi post
ubačen spisak prijavljenih
Last edited by Duc d' Elchingen on Thu Sep 03, 2015 1:26 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Mikaan »

Hertz wrote:
Mikaan wrote:Moje sugestije:

- Za ETC kvalifikacije igraci moraju da ucestvuju na minimum 3 turnira tokom kvalifikacionog ciklusa - uzimace se ponderisani prosek rezultata na kojima su ucestvovali za finalni ranking (moze da se racuna npr. i turnir u Kumrovecu, kao i potencijani "balkanski" ili "juznoevropski" :) turnir koji ce potencijalno biti organizovan u Bg)

- Igraci na kvalifikacionim turnirima moraju da izvedu min. 3 razlicite liste i min. 2 razlicite nacije - kako bi naucili vise o armijama sa kojima ce / protiv kojih ce potencijalno igrati (ko nema moze da uzajmi za potrebe turnira)
Preciziraj samo šta znači tri različite liste. Misliš tenk, mech, inf?
Ne nuzno - 3 razlicite liste znaci da ne moze dva puta da se vodi npr. americka pesadija (moze americka i nemacka pesadija), ali bi bilo dobro da se vode i razliciti tipovi kompanija - inf/tank/mech.

p.s. prijava
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Nemanja »

Zaboravio si Deku.
Ja se još lomim između fuciliera za Tunis i Sicijiju. Razlika je u 2 voda, ali da ipak napomenem
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Duc d' Elchingen »

Deka je stavio možda
zato da za sada nema na spisku
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Bojan Tiger Ace »

Mikan?
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Duc d' Elchingen »

eno ga pod rednim brojem 9
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Koba »

Не јављам се јер нисам сигуран да могу да дођем. Имам најављене госте за тај викенд. Ако будем дошао водићу Стрелковиј батаљон.
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Nemanja »

Ma povedi i goste ;-)
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Duc d' Elchingen »

samo da ne bude zabune turnir nije striktno za one koji žele da učestvuju na ETC
svi su dobrodošli
oni koji žele da se bore za mesto na ETC to neka naglase pred početak turnira
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by TheMarko »

Jel se liste prijavljuju unapred ili se donosi na lice mesta?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u Domu Omladine

Post by Nemanja »

Pusti Pedji ili meni na mail par dana pre turnira.
Ja cu svoju listu do utorka okaciti javno.
Post Reply

Return to “Flames of War”