MW turnir u oktobru

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

MW turnir u oktobru

Post by Duc d' Elchingen »

Ovako momci,
shodno ideji da se igra što više želeo bih da najavim MW turnir u oktobru

24.10.
Ukoliko bude 10 prijavljenihi igra se u Grenadier Games, 12+ igra se u Zmaju.

Sve isto ko i prošli put.

Počnite sa prijavama.

1. Nemanja/ Finski tenkovi
2. Herc/ Mixed tankovy
3. Pedja/ US Airborne
4. Šuki
5. Golub/ CCCP inf
6. Čempres/ UK inf
7. Bojan/ US mech inf
8. Deka (još nije sigurno)/ US inf
Last edited by Duc d' Elchingen on Fri Oct 23, 2015 12:07 pm, edited 10 times in total.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: MW turnir u oktobru

Post by TheMarko »

DAJTE DRUGI DAAAAATUUUUUUM!!!






Salim se, uzivajte . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Hertz »

Prijava
Image
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Nemanja »

Finski tenkovi
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Duc d' Elchingen »

Hertz wrote:Prijava
Poučen kapitenom čekaš da se svi prijave pa da onda izabereš? :grin:
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Nemanja »

Da,da...ajmo tajne prijave,48h pre turnira na neutralnu adresu
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Hertz »

Duc d' Elchingen wrote:
Hertz wrote:Prijava
Poučen kapitenom čekaš da se svi prijave pa da onda izabereš? :grin:
Ako ne možeš da ih pobediš onda im se pridruži ;)

Rumunski ili ruski tenkovi (ruski ako sakupim odgovarajuće figure).

Inače mnogo mi je žao što se nisam sreo sa kapitenom na prošlom turniru. Imao sam lek za te cica mace. Ali Golub mi je "ukrao" pobedu ispred nosa pa nam se putevi nisu ukrstili
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Duc d' Elchingen »

ima neke logike...
elem ako uzmognem da se pojavim dolazim sa US padobrancima
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Mikaan »

Mogli bi malo da razmisljate o kompetitivnim listama, a ne o onome sto vam se svidja da igrate u datom trenutku :mrgreen:

Ako budem mogao da dodjem vodicu rumunsku ili talijansku pesadiju - eto :aaa:
User avatar
lezilebowski
Posts: 56
Joined: Sun Apr 29, 2012 2:02 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by lezilebowski »

Da iskoristim priliku da se prijavim. :)

Stvarno bi mogli da razmisljamo o listama.

Hajde da svako napravi predlog tri liste (tenk, meh, pesadija) i da ih okaci u posebnu temu, pa da vidimo sta je najbolje za igranje.

I tom prilikom, napravite zle liste, bez obzira da li imate ili nemate figurice.
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Nemanja »

Mikaan wrote:Mogli bi malo da razmisljate o kompetitivnim listama, a ne o onome sto vam se svidja da igrate u datom trenutku :mrgreen:

Ako budem mogao da dodjem vodicu rumunsku ili talijansku pesadiju - eto :aaa:

Kao prvo, moramo da probamo sto vise razlicitih lista.
Kao drugo, tesko da ce rumunska pesadija videti etc :mrgreen:
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Golub87 »

Prijava - Sovjetska pesadija
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by badtaste »

Prijava - Britanski padobranci
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Duc d' Elchingen »

Ajde do petka da mi pošaljete liste na pm

Kako za sada stvari stoje igramo u Grenadiru
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Bojan Tiger Ace »

Prijava, sa naznakom da opet dolazim mamuran :P

Americka pesadija mehanizovana najverovatnije. Da li ima dobrovoljaca da pruze figure ili da proksujem sa svabama?

Inace herc, sreo sam ja pantere sa rumunskim tenkovima, dobio je mikan na kraju ali veoma tesna partija.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Duc d' Elchingen »

Nemanjine i moje su u radnji tako da mislim da ne bi trebalo da bude problema
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Hertz »

A gde nam je kapiten? Nesto je neaktivan u poslednje vreme.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Duc d' Elchingen »

Moja lista
Ostali nisu dužni da javno postavljaju:

US Parachute Rifle
HQ: 2x Carabine, 2 x Bazooka
Combat: 8 x Rifle/MG, 60mm mortar, bazooka
Combat: 8 x Rifle/MG, 60mm mortar, bazooka
Weapon: Carabine, 4 x LMG
Weapon: 2 x Carabine, 4 x 81mm mortar, 1 x Bazooka
Support: 2 x M10, džipova koliko treba
Support: 4 x 105mm art
Support: 10 x Rifle, 1 x Bazooka
Support: 2 x M3A1 armoured car, mortar jeep, recon jeep
Limited P-40
1650 poena
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Duc d' Elchingen »

Samo da podsetim: turnir je prekosutra. Šaljite liste. Hvala unapred.
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by badtaste »

Društvo, moram da se odjavim, izvinjavam se svima... nadam se da će moji padobranci sleteti sledeći put.
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Bojan Tiger Ace »

US Armored Rifle

Mechanised Company, from North Africa, page 238


Compulsory Armoured Rifle Company HQ (p.239) - CinC Carbine, 2inC Carbine, Jeep, M3 half-track equipped with .50 cal AA MG (25 pts)

Compulsory Armoured Rifle Platoon (p.239) - Command Rifle, 5x Rifle, M3 37mm gun, 2x M1919 LMG, M2 60mm mortar, 2x M3 half-track equipped with .50 cal AA MG, 3x M3 half-track equipped with AA MG (175 pts)
- Replace M3 37mm gun with Bazooka (0 pts)

Compulsory Armoured Rifle Platoon (p.239) - Command Rifle, 3x Rifle, M3 37mm gun, 2x M1919 LMG, M2 60mm mortar, 2x M3 half-track equipped with .50 cal AA MG, 2x M3 half-track equipped with AA MG (145 pts)
- Replace M3 37mm gun with Bazooka (0 pts)

Assault Gun Platoon (p.242) - Command M8 Scott HMC, 2x M8 Scott HMC (120 pts)

Self-propelled Anti-tank Platoon (p.256) - Command Carbine, Carbine, Jeep equipped with .50 cal AA MG, Jeep, 2x M10 3in GMC (230 pts)

Tank Platoon (p.237) - Command M5A1 Stuart, 4x M5A1 Stuart (310 pts)

Engineer Combat Platoon (p.259) - Command Pioneer Rifle, Jeep equipped with .50 cal AA MG, 4x Pioneer Rifle, 2x 2.5-ton truck, 2x M1917 HMG (140 pts)
- M4 or M4A1 Sherman equipped with dozer blade (120 pts)
- Replace all HMG with Pioneer Rifle (0 pts)
- 3x Replace 2.5-ton truck with M3 half-track equipped with AA MG (15 pts)

Armoured Field Artillery Battery (p.257) - Command Carbine, Staff, Observer Carbine, M2 half-track equipped with .50 cal AA MG, 2x Jeep, 3x M7 Priest HMC (185 pts)

Armoured Field Artillery Battery (p.257) - Command Carbine, Staff, Observer Carbine, M2 half-track equipped with .50 cal AA MG, 2x Jeep, 3x M7 Priest HMC (185 pts)


1650 Points, 8 Platoons
User avatar
lezilebowski
Posts: 56
Joined: Sun Apr 29, 2012 2:02 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by lezilebowski »

Prvo da se izvinim sto poslednji saljem listu. Mislio sam da cu uspeti da sklopim i ofarbam sve sto mi treba, ali sam se preracunao, pa sam na kraju morao da napravim listu od onoga sto imam. :(

Evo i liste:

British Infantry Tank (Tunisia) - Confident Trained

Tank Company, from North Africa, page 164


Compulsory Infantry Tank Company HQ (Tunisia) (p.165) - CinC Churchill III, 2iC Churchill III, 2x Churchill I (485 pts)

Compulsory Infantry Tank Platoon (Tunisia) (p.165) - Command Churchill III, 2x Churchill III (410 pts)

Compulsory Infantry Tank Platoon (Tunisia) (p.165) - Command Churchill III, 2x Churchill III (410 pts)

Carrier Platoon (Tunisia) (p.172) - 2x Command Universal Carrier, 4x Universal Carrier (140 pts)
- 6x Equip carrier with hull mounted MG (30 pts)

Field Battery, Royal Artillery (Tunisia) (p.184) - Independent Command Rifle, Jeep, Independent Staff, Command Rifle, Observer Rifle, 15-cwt truck, 4x OQF 25 pdr gun (165 pts)
- 15-cwt truck per Command Rifle, Quad tractor per gun (only if 2-4 guns) (5 pts)


1645 Points, 5 Platoons

Vidimo se sutra. :)
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Nemanja »

Konacni plasman:
1-Herc 3 pobede Mixed tankovi
2-Golub 2 pobede SU inf.
3-Pedja 2 pobede US para
4-Suki 1 pobeda UK inf.tank
5- Nemanja 1 pobeda panssari
6-Chempres 0 pobeda UK rifle
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Bojan Tiger Ace »

Jel mozete da napisete onaj kratak pregled kao na proslom turniru, cisto da vidimo kako se koja lista pokazala protiv koje.

Zanimljivo je da su rusi na prva dva mesta :)
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Nemanja »

Bojan Tiger Ace wrote:Jel mozete da napisete onaj kratak pregled kao na proslom turniru, cisto da vidimo kako se koja lista pokazala protiv koje.

Zanimljivo je da su rusi na prva dva mesta :)
Iskreno govoreci, to su jedine liste koje su nesto valjale. Narocito mixed tankovi sa land lease tenkovima.
Ostale su za zaborav :mrgreen:
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Golub87 »

Ja ostajem pri svojoj ideji no-wheels pesadijskih lista. Kako ja to vidim, ubacivanje sacice tenkova je samo lep nacin da nahranis protivnicke PaK-ove sa 30-40% poena koje imas na stolu. Britance sam uglavnom furao sa par shermana/cherchila i iskreno nisam bio odusevljen.

Side note - u trecoj partiji na turniru uvek pravim katastrofalne greske...
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: MW turnir u oktobru

Post by TheMarko »

Ja more izvedoh no wheels US inf listu na prosli turnir pa prodjoh k'o bos po trnju . . . Moraces da me malo indoktriniras po pitanju istih jer ih i ja volem . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Bojan Tiger Ace »

Marko, ne secam se iskreno tvoje liste, ali Golubova lista je veoma specificna pesadijska.

Zasto?

1. Ima infiltratore sa kojima pesadija napada veoma efikasno
2. Ima 4 pt topa koji su odlicni za LW a kamoli za MW
3. ukupno ima 16 cevi kojecega u listi, i pizza box arty
4. Mixed infrantry platoon sa pionirima, smg, flamethrower itd

To sve cini njegovu listu, veoma kompetativnom pesadijsom
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: MW turnir u oktobru

Post by TheMarko »

1. Nemam infiltratore, ne znam ni sta su infiltratori . . .
2. Imam 3 pt topa 57mm
3. E tu sam zakazao, vodim samo 8 cevi 105mm i 155mm
4. Imam pionirce, nemam smg i flamethrowere, ali odvojeno, nemam mixed . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Nemanja »

Marko, realno US inf. je preslaba za Mid war, ali odlična u LW.
Probaj mech.inf.za MW.
Ova ruska horda je dobra, mada je problem za neke misije u kojima mora da se kreće ka objektivu.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: MW turnir u oktobru

Post by TheMarko »

Mech Inf. je sledeca na listi, za decembarski rok . . . Osim ako opet ne nadjete neki datum koji mi nikako ne odgovara . . . :P
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by deka »

Pa kad ste kao pravi blesani (iz)glasali za tupavi, neupdateovani MW :evil: :evil: :evil:

Sad se zahvalite kapetanu El Djidareliju, zbog toga...

Umesto da je bio lepo LW u kom bilo koja nacija moze da napravi bilo koji tip liste koji ima sportsku sansu da pobedi bilo koga, pa tek onda da bude MW ETC ako BF stvarno update-uje MW knjige, i uskladi ih sa 3'rd Ed (u sta ja trenutno, licno nisam sklon da poverujem, posto obecanje da ce uskoro izbaciti Android verziju one njihove opskurne aplikacije stoji na sajtu tek oko godinu dana)...

Ali, ne vi (a posebno kapetan momcadi), morate da budete veci katolici od pape, i da glasate po licnom nahodjenju, a ne prema zeljama igracke zajednice, ma koliko ona bila mala, posto je zaboga MW "najbalansiraniji period"...
O uskladjenosti sa trenutnim pravilima necu ni pocinjati...

Stvarno bi zeleo da vidim sta je tu tako najbalansiranije?
Najbanalniji primer je, nekaneko napravi US Tank listu koja ima neku sansu da pobedi bilo koga :!:
Dobijanje partije protiv GER infantry liste je cist SF, osim ako je bar pola rolova US igraca 6, a isti brojbacanja GER 1 ili 2...
Image Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Duc d' Elchingen »

problem sa MW je što liste iz EF nisu kompatibilne sa listama iz NA
što se tiče samih lista unutar knjige po meni su bolje nego LW preterivanja
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Nemanja »

deka wrote:Pa kad ste kao pravi blesani (iz)glasali za tupavi, neupdateovani MW :evil: :evil: :evil:

Sad se zahvalite kapetanu El Djidareliju, zbog toga...

Umesto da je bio lepo LW u kom bilo koja nacija moze da napravi bilo koji tip liste koji ima sportsku sansu da pobedi bilo koga, pa tek onda da bude MW ETC ako BF stvarno update-uje MW knjige, i uskladi ih sa 3'rd Ed (u sta ja trenutno, licno nisam sklon da poverujem, posto obecanje da ce uskoro izbaciti Android verziju one njihove opskurne aplikacije stoji na sajtu tek oko godinu dana)...

Ale, ne vi (a posebno kapetan momcadi), morate da budete veci katolici od pape, i da glasate po licnom nahodjenju, a ne prema zeljama igracke zajednice, ma koliko ona bila mala, posto je zaboga MW "najbalansiraniji period"...
O uskladjenosti sa trenutnim pravilima necu ni pocinjati...

Stvarno bi zeleo da vidim sta je tu tako najbalansiranije?
Najbanalniji primer je, nekaneko napravi US Tank listu koja ima neku sansu da pobedi bilo koga :!:
Dobijanje partije protiv GER infantry liste je cist SF, osim ako je bar pola rolova US igraca 6, a isti brojbacanja GER 1 ili 2...

Deko, sa većinom tvojih tvrdnji se slažem. Ipak, par stvari treba reći-sa ili bez nas bi se igrao MW, većina reprezentacija je bila za to.
Pod 2-US tenkovi mogu da pobede Ge inf :mrgreen:
Doduše i pored toga su krš :twisted: + istorijski su bili krš
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Bojan Tiger Ace »

deka wrote:Pa kad ste kao pravi blesani (iz)glasali za tupavi, neupdateovani MW :evil: :evil: :evil:

Sad se zahvalite kapetanu El Djidareliju, zbog toga...

Umesto da je bio lepo LW u kom bilo koja nacija moze da napravi bilo koji tip liste koji ima sportsku sansu da pobedi bilo koga, pa tek onda da bude MW ETC ako BF stvarno update-uje MW knjige, i uskladi ih sa 3'rd Ed (u sta ja trenutno, licno nisam sklon da poverujem, posto obecanje da ce uskoro izbaciti Android verziju one njihove opskurne aplikacije stoji na sajtu tek oko godinu dana)...

Ale, ne vi (a posebno kapetan momcadi), morate da budete veci katolici od pape, i da glasate po licnom nahodjenju, a ne prema zeljama igracke zajednice, ma koliko ona bila mala, posto je zaboga MW "najbalansiraniji period"...
O uskladjenosti sa trenutnim pravilima necu ni pocinjati...

Stvarno bi zeleo da vidim sta je tu tako najbalansiranije?
Najbanalniji primer je, nekaneko napravi US Tank listu koja ima neku sansu da pobedi bilo koga :!:
Dobijanje partije protiv GER infantry liste je cist SF, osim ako je bar pola rolova US igraca 6, a isti brojbacanja GER 1 ili 2...
Deko, kapiten nas je pitao na etc kada se glasalo za period rata sta se nama igra, tako da nije samoinicijativna odluka.

Dalje, zasto mora svaka lista da bude kompetativna, to nije poenta istorijske igre (Ne secam se velikih pobeda US tenkova 42 i 43).

I finalno, kreni od ovoga, moci ces da napravis solidnu listicu, a ako ne verujes, mozemo da bacimo neku partijicu ;)

US Tank
Tank Company, from North Africa, page 236
Compulsory Tank Company HQ (p.237) - CinC M3 or M3A1 Stuart, 2iC M3 or M3A1 Stuart (105 pts)
Compulsory Tank Platoon (p.237) - Command M3 or M3A1 Stuart, 4x M3 or M3A1 Stuart (260 pts)
Compulsory Tank Platoon (p.237) - Command M3 or M3A1 Stuart, 3x M3 or M3A1 Stuart (210 pts)
Self-propelled Anti-tank Platoon (p.256) - Command Carbine, 2x Carbine, Jeep equipped with .50 cal AA MG, 2x Jeep, 4x M10 3in GMC (435 pts)
1010 Points, 3 Platoons
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Mikaan »

Protiv Deke "zajednice" je svaka lista kompetitivna :mrgreen:

Lepo ti je Bojan dao uvod - evo ti fina US Tank lista (ako znas sta sa njom da radis):
2 x m3 stuart - 4 x m3 stuart - 4 x m3 stuart - 2 x m10 + aamg - 3 x scott - veliki AR + 2 bazuke - mali AR + 2 bazuke - 3 x priest - 3 x priest

Kao sto ti sada neargumentovano mlatis po MW i prizivas svoj "precious" LW (koji je prepun baljezgarija btw), tako su pre 1,5 godina silni ljudi pisali sve i svasta protiv EW na forumu, i gle cuda onda su trazili da se isti ponovi ove godine :)


@ Golub - lista bez tockova / armora lepo zvuci, ali kao sto Nemanja rece pre ili kasnije imace velikih problema (ili zbog misije, ili zbog protivnicke liste) mada ne mora da znaci da ne moze da radi .....

@ Hertz & Golub - cestitke na plasmanu i napisite liste koje ste vodili .... ;)
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Golub87 »

Evo moje liste:

Soviet Strelkovy (Guards)

Compulsory Strelkovy Batalion HQ (Guards) (p.217) CinC Rifle, 2iC Rifle, Battalion Komissar FT 35
4x PTRD anti-tank rifle 50
5x Pioneer Rifle 95

Compulsory Strelkovy Company (Guards) (p.218) Command SMG, 9x SMG, Komissar FT 195

Compulsory Strelkovy Company (Guards) (p.218) Command SMG, 18x Rifle, Komissar FT 280

Strelkovy Scout Platoon (p.223) Command SMG, 2x SMG FV 100

Tank Destruction Company (Guards) (p.234) Command Rifle, 4x 57mm ZIS-2 gun FT 260

Flame-thrower Platoon (Guards) (p.225) 4x Flame-thrower FT 210

Strelkovy Artillery Battalion (Guards) (p.224) Command Rifle, Staff, 8x 76mm ZIS-3 gun,
4x 122mm obr 1938 howitzer, observer FT 425


Pioniri iz HQ supporta i flame-throwrs se dodaju u mali SMG pesadijski platoon i to mi daje dva pesadijska platoon-a sa po 20 postolja. Jedan koji moze da odradi bilo sta i drugi defanzivan ili da pocisti ostatke.
PTRD iz supporta sa 2iC formiraju 6 platoon. U slucaju da mi sve ide na sto sva cetiri stavim u platoon, u slucaju da imam rezerve, dva idu u platoon, dva prikljucujem pesadiji sa puskama.

Za sada sam primetio da ne patim od nedostatka tockova, sovjetska pesadija je jako mobilna. At the double mi nije toliko strasan, ima sta da upije vatru, a efektivno prepolovljavam kolicinu poteza koji su mi potrebni da stignem negde, i samim tim smanjujem kolicinu vatre. Otpinovati fearless sa jednim sigurnim i drugim potencijalnim rerollom je smesno. Svi sovjetski topovi se krecu kao light, sto opet dodaje brzinu. Volley fire je pogan. Flameri sa RoF 4 su pogani. Infiltrate je pogan. 57mm ZiS-2 su najpoganiji.

Edit - propustio sam da ubacim observera.
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Hertz »

Prvo da se zahvalim organizatorima na lepo organizovanom mini turniru. Stigli smo da odigramo tri partije, pa cak i da rucamo, bez ikakve zurbe i tenzije. Podrzavam ovakav format i za sledeci turnir u novembru s tim da se nadam da cemo igramo na pet stolova :)

Moja, sad mozemo da kazemo, prilicno kompetitivna lista:

8x Valentine F/C
6x Matilda F/C
3x KV-1 F/C
4x BA-64 F/T
4x BA-10 F/T
3x BA-10 F/T
6+1 razvechiki u 4 halftruck-a F/T
2x Kachushe sa 2x posade + 2x AA DShK F/T

Nisam uzeo trained tenkove jer bih znacajno okrnjio listu i imao neparan broj vodova. Tenkovi su conscripti ali zbog jakog oklopa mogu da prime dosta udaraca.
Image
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by Bojan Tiger Ace »

Evo Deko ja igram US tenkove sledeci put ;)
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: MW turnir u oktobru

Post by deka »

Nemam ja problema sa tim da igram sa bezveznim listama, koje imaju malo šanse za pobedu (sve dok sadrže modele koji mi se sviđaju)...

Igrao sam EW turnire sa Fallschirmjäger-ima, koji su u tom periodu jedan od lošijih izbora za germane, pošto im je izbor support opcija prilično limitiran...

A i na prvom ETC-u u Novom Sadu sam jedini na WH40K singles-u igrao čistu Space Marine listu, za koju sam znao da nema mnogo šanse da pobedi bilo koga, i opet sam je koristio, pošto su toj listi bili Čika Cassius i drugari u Land Raider Crusader-u...

Takođe, ja neću sa Vama ići na ETC, i isti može da me vidi samo kao mercenary-ja, ili deo UN tima (a i to možda), a tada me manje više briga za kompetitivnost liste koju igram, bitno mi je da igram sa novim ljudima i da se zabavim, što podrazumeva i modele koji mi se sviđaju...

Moja pitanja oko nesređeno/neusklađenog MW se generalno odnose na to da će za prestojeći ETC biti u opticaju ČAK 2 knjige, koje manje više nisu usklađene međusobno, i gde neke nacije imaju problem da izvedu kompetitivne liste u određenom tipu...

Složićete se, na ETC-u je kod većine timova ipak kompetitivnost u prvom planu, a osnovna svrha ovih mesečnih turnira bi trebalo da vama budu pripreme za ETC u Atini, zar ne???

U MW US mogu da biraju brifinge iz čak 1 knjige, u kojoj imaju pristup do 3 Infantry, 2 Mech i 1 Tank... Plus ona idiotska Mech lista iz Burning Empires-a, ali ona nije vredna pomena...

A vi kao tim morate imate 2 Inf, 2 Mech i 2 Tank, i uz to mogu biti max 2 liste od iste nacije...

I šta onda? Pa naravno, uzećete nemačke i ruske tenake pošto su bolji/jeftiniji/brojniji od ostalih nacija?
I tako isto će da bude i sa mech i inf listama?

A pošto je broj knjiga limitiran, do istog zaključka će da dođu i ostali timovi, i šta onda?

Svi će da igraju nemačke i ruske tenake, nemačku pešadiju...

To ima potencijalna da bude veoma raznovrstan turnir...

Za kraj (pre)ostaje da se u sveukupnu računicu doda prilična međusobna neusaglašenost Severne Afrike i Istočnog Fronta, kao opšta neusaglašenost drugoedicijskih brifinga sa aktuelnim pravilima, i eto prilike za "vrhunsku zabavu"...

Ali pošto ste vi za razliku od mene profi igrači i sve znate bolje, ja ovde završavam raspravu o Mid War-u...

Ako budete organizovali još koji turnir, ukoliko budem u mogućnosti, verovatno ću da navratim (iako me problem sa parkiranjem prilično ometa u takvoj nameri), a mimo toga ću igrati šta se meni i onima koji budu želeli da se igraju sa mnom bude odgovaralo i opet super...
Image Image
Post Reply

Return to “Flames of War”