Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Pozdrav svima!
Još jedna nagradna igra mada... ne tako skoro :). Ovo je samo najava.


Nagradna igra počinje 29.02.2016. i traje točno 4 tjedna. Nakon toga ide sređivanje i objava fotografija, glasanje i proglašenje pobjednika.

Na blogu su pravila. Nije nemoguće da ih prije početka malo doradim. Svakako je boja tenk Sherman (75mm) u mjerilu 1/100 ili 15mm ako vam je tako zgodnije :).

T.
http://tomsmagazine.blogspot.hr/2016/01 ... -dana.html

Image
Last edited by TomZG on Sun Jan 17, 2016 12:15 am, edited 1 time in total.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TheMarko »

Prosli put nisam ucestvovao . . . i krivo mi je zbog toga, ali ovoga puta cu se potruditi da ucestvujem . . . Jel bi bio problem da model bude M4A3 Sherman 75mm (nigde ne vidim nista o tome), posto samo taj imam nesklopljen?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

TheMarko wrote:Prosli put nisam ucestvovao . . . i krivo mi je zbog toga, ali ovoga puta cu se potruditi da ucestvujem . . . Jel bi bio problem da model bude M4A3 Sherman 75mm (nigde ne vidim nista o tome), posto samo taj imam nesklopljen?
Naravno da nije problem.

T.
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Dopisao sam još nešto u pravila pa trk na blog ;).
http://tomsmagazine.blogspot.hr/2016/01 ... -dana.html

Imam pitanje u vezi glasanja, kada natjecanje bude gotovo. Da li ostaviti da se glasa sa 3, 2 i 1 bodom bez obzira na broj prijavljenih ili broj bodova prilagoditi broju natjecatelja? Znači, svaki natjecatelj može dati te tri ocjene, tj. može glasati najviše za 3 modela (nikako za svoj).

Na primjer... ako ima 5 natjecatelja onda se glasa sa 3, 2 i 1 bodom.
Između 5 i 10 natjecatelja... glasa se sa 5, 3, 2 i 1 bodom.
Preko 10 natjecatelja... glasa se sa 10, 8, 5, 4, 3, 2 i 1 bodom...

Što vas se čini ispravnim?

Hvala!
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Pozdrav FoW zajednici Srbije i svima koji ovo čitaju. Identičan tekst će biti objavljen na HR i SLO forumima.

Najavio sam još jednu nagradnu igru i to je izgleda to. Prijavit će se nešto ljudi, neki od njih će i poslati slike modela, a ostali… ništa.
Ako se prijavi desetak ljudi sa ovih naših prostora, mogu biti presretan…
Nije važna nagradna igra i tema više na blogu. Mislim da nije važno tko sam i gdje živim… bar to nikome do sada nije bio problem.

------------------------------------
Danas nije problem manjak novca i vremena što svi govore. Naš najveći problem je manjak volje za bilo što.
Da sam pravila za ovu nagradnu igru preveo i postavio na nekoliko stranih foruma, javilo bi se 15-20 ljudi i to je strašno malo.

Stalno se žalimo na nešto. Onda mi je došla ideja da se bar na ovaj način zabavljamo. Ako i nemate jednog Šermana za bojanje, posudite ga ili kupite. Radi toga bojanje počinje tek za mjesec i pol (sada malo manje). Uzmete PSC box i vas 5 ima što bojati. To će vas koštati 4+ eura po modelu.

Nije važno tko će najbolje obojati, nego tko će zadatak odraditi do kraja. Lako je ignorirati mene i ovo natjecanje, lokalne turnire i druženja radi glupih izgovora. Prestanite malo sa ignoriranjem. Probajte za promjenu sudjelovati u ovome. Dajte si malo truda i svi zajedno ćemo uživati.

Nema ovo veze sa blogom kojeg održavam već neko vrijeme. Stvarno nemam koristi od toga i glupo je što se uopće stalno nešto opravdavam.

-----------------------------
Koliko vam treba za sastavljanje jednog Šermana? Desetak minuta ili možda dvadeset? Znači prvi tjedan ste odradili za 20 minuta plus priprema pa spremanje... stavimo 30 minuta.
Faza dva je bojanje. Treba vam sat ili dva i to rasporedite u recimo 2-3 dana jer se ipak treba malo čekati na sušenje boje.
Onda crtanje oznaka ili lijepljenje dekala. Treba vam koliko? Pola sata ili više? Ovisi kako želite da model izgleda.

Na kraju dotjerivanje modela... prljanje i ostarivanje, oštećenja... za to vam treba pola sata ili sat vremena.

Ukupno na ovu nagradnu igru potrošite 2 sata ili možda četiri. Četiri sata u mjesec dana. To vam je puno?

--------------------------------
Ne želite sudjelovati iz nekog opravdanog razloga ili ste samo lijeni?
Mislite da vaše bojanje nije dovoljno da bi se natjecali? Ja ću se isto natjecati, a bojam možda tek prosječno ako se jako potrudim uz to što sam strašno spor. Moj sin od 9 godina će također bojati i to ne radi toga da dobijem natjecatelja više… on to ne želi propustiti.

--------------------------------------
Ako vam se ne boja probajte organizirati zajedničko bojanje jednom mjesečno u nekom klubu. Uz druženje i koje pivo nešto i napravite. Sklopite model, odete u klub i obojate ga… kasnije dorada i gotovo. Samo slikate nakon svake faze, a što se mene tiče odradite sve u komadu. Ne morate čekati 4 tjedna mada je meni tako zanimljivije.
Nemoguće? Meni se ne čini tako. Vani je sjebano vrijeme, hladno za duge šetnje… Kada odradite ovogodišnje skijanje (tko si to može priuštiti), što ćete raditi ostatak zime? Gledati serije na TV-u, slušati vijesti i osluškivati susjede (komšije) dok se jastuče.

-------------------------------------
Opet kažem da bojanje i ova nagradna igra nisu važni.
Ja ću se potruditi da sa vremena na vrijeme objavim nešto ovakvo, svaki put drugačije… Bar ideja još uvijek imam ;).

Koliko vas igra FoW stalno ili povremeno? Desetak ili više? Koliko ljudi prati ovaj podforum i može sudjelovati? Dvadesetak ili više?

Zaslužuje li ovaj motivacijski govor bar vaš komentar? Tko će prvi? Možda kapiten?


Uživajte i hvala!

T.
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by Nemanja »

Tome, poenta je u igranju. Ovo nije maketarski forum, mada je I to znacajan deo hobija. Hocete li moci da se organizujete za turnir u Temisvaru? Verovatno ste vec dobili poziv. Hajde bolje formiraj ekipu. Lepo je dopisivati se I farbati, ali je mnogo vaznije da se igra...
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Nemanja wrote:Tome, poenta je u igranju. Ovo nije maketarski forum, mada je I to znacajan deo hobija. Hocete li moci da se organizujete za turnir u Temisvaru? Verovatno ste vec dobili poziv. Hajde bolje formiraj ekipu. Lepo je dopisivati se I farbati, ali je mnogo vaznije da se igra...
Kod nas se FoW slabo igra, a o spomenutom događaju pojma nemam. Proslijedi ako nije problem. Nema u HR FoW ekipe nego nekoliko pojedinaca koji povremeno igraju.

Bojanje je dio ovog lijepog hobija. Trudim se koliko mogu nešto organizirati, međutim slabo to ide pa se pitam radi čega je tako. I ja sam lijen i ne boja mi se. Ovakva natjecanja u bojanju, kao i turniri pomažu da se nešto napravi... da se više boja.

T.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TheMarko »

Ja cu da iskoristim priliku da javno podrzim Toma u ovom poduhvatu. Nekome je poenta u igranju, nekome u farbanju, a meni licno u lecenju zivaca . . . Lenj sam za farbanje i zelim da, posto sam sebe nikako ne uspevam da nateram, pustim drugog da me natera da farbam malo . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Evo ovako, nakon nekoliko upita i molbi... odlučio sam izaći u susret svima koji nemaju Šermane, a rado bi bojali i sudjelovali u nagradnoj igri. Uzmite neki 1/100 model i bojajte ga po pravilima. Samo, ne očekujete previše kod glasanja ;).

Druga stvar je da se zadaci ne mogu izvlačiti jer se ljudima recimo ne boja kineski Sherman kojeg kasnije neće koristiti. Odaberite bilo koji ponuđeni zadatak ili nađite neki drugi koji vama odgovara.

Bez obzira na broj natjecatelja glasa se sa 3, 2 i 1 bodom uz obavezni komentar zašto idu ti bodovi.

Igra starta 29.02. i sve drugo ide po planu. Za sada ima 10+ prijava. Da ne lažem sam sebi, ima 10+ obećanja da će se sudjelovati...

T.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TheMarko »

TomZG wrote:Igra starta 29.02. i sve drugo ide po planu.
02-og ili 01-og?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

TheMarko wrote:
TomZG wrote:Igra starta 29.02. i sve drugo ide po planu.
02-og ili 01-og?
Kao što sam i najavio, početak je 29.02. ove godine.

Imate više od mjesec dana za kupnju modela, boja... mada to sve sigurno već imate. Možete vidjeti sami sa sobom što vam se boja, koji period i nacija...

Ima dovoljno vremena da se nađe solidan broj natjecatelja. Ako znate nekoga tko bi sudjelovao slobodno ga obavijestite. Ukoliko još razlikuje smeđu i zelenu... super.

Ukoliko ne želite bojati sami, imate vremena organizirati zajedničko bojanje.

Dovoljno je vremena da odradite skijanje, klizanje te lomove i prehlade koje su posljedica tih ekstremnih i nepotrebnih aktivnosti ;). Nije li bolje piti pivo i kroz prozor gledati kako se drugi lome vani na debelom minusu?

Ima i dovoljno vremena za zaboraviti sve ovo, međutim ja ću vas redovito podsjećati pa ako sam nekome dosadan, velika isprika.

Toliko za sada.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by Duc d' Elchingen »

posle 27 UK Šermana raznih vrsta i 44 USA Šermana raznih vrsta mislim da mi se ne farba 28 ili 45 Šerman
eto mog, po meni sasvim valjanog razloga
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by Hertz »

Meni je ostalo 5 kom. 105mm Shermana tako da se ja prijavljujem za akciju "ofarbaj i igraj se" ;)
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by Duc d' Elchingen »

e da zaboravio sam i jedno 5-6 Izraelskih šermana sa onim 105mm francuskim topom
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Duc d' Elchingen wrote:posle 27 UK Šermana raznih vrsta i 44 USA Šermana raznih vrsta mislim da mi se ne farba 28 ili 45 Šerman
eto mog, po meni sasvim valjanog razloga
Da zaključimo, dosta ti je bojanja Šermana ili sam pogrešno shvatio ;)?

Javio si se pa pretpostavljam da svakako želiš sudjelovati u bojanju. Uzmi neki drugi 1/100 model i sudjeluj sa njime. Već će tri natjecatelja bojati nešto drugo, a ne Šermana. Pravila su tu da se mijenjaju :).

Što se mene tiče slobodno bojajte bilo koji 1/100 model tenka, pa ako ne bude čak ni iz WW2 perioda... što se može. Pokušao sam sa Šermanima i nije prošlo, pokušao sam sa zadacima i pokazalo se kompliciranim... idemo onda bar malo bojati.

Možda netko jednog dana otvori novu temu pod nazivom "Natjerajmo se bojati..." gdje ćemo sebe i druge motivirati. Meni je to stvarno potrebno.

T.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by deka »

Duc d' Elchingen wrote:e da zaboravio sam i jedno 5-6 Izraelskih šermana sa onim 105mm francuskim topom
Samo sam čekao da priča završi sa nekim francuzima... :twisted:

A ti ako ti se ne farbaju emče, farbaj T-sedamdeset dvojke... O:)
Nemanja wrote:poenta je u igranju.
E, to ja tebe ubeđujem zadnjih par godina... :evil:
Image Image
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Još malo do početka...
Samo da ne zaboravite ;).
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by Duc d' Elchingen »

da li si dobio mejl od mene?
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Duc d' Elchingen wrote:da li si dobio mejl od mene?
Da, dobio sam sliku sa nekoliko (dosta) obojanih tenkova i prateći tekst iz kojeg sam zaključio da ti je poslana slika alibi za ne sudjelovanje u nagradnoj igri. Ako sam pogrešno shvatio, ispričavam se.
Ispričavam se svima koje sam prozvao radi ove nagradne igre i svima koje sam ja koji bojam skoro nikada, optužio za lijenost.

Nemoj pogrešno shvatiti, ali pravila sam sveo na minimum onoga što sam na početku tražio.
Znači, tražim 4 skupine fotografija po navedenim fazama. Ukoliko netko želi, sve 4 faze može odraditi u par sati ili par dana i pošalje mi slike na mail. Samo želim te 4 grupe slika da bi nagradna igra funkcionirala kako sam zamislio.

Slanje jedne fotografija sa 10-20 vozila nije dovoljno za sudjelovanje u nagradnoj igri. Na fotografiji vidim nekoliko lijepo obojanih tenkova bez ikakvih detalja, bez pogleda jednog vozila sa svih strana i svega što sam tražio, bez pratećeg teksta o slaganju, bojanju...

Svakako hvala na slanju fotografije.

T.
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by Koba »

Моји ђаци и ја ћемо учествовати. Имамо Шермане из Опен Фире који чекају на састављање :)
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by Duc d' Elchingen »

Nikad zadovoljan...
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Ajmo ekipa...

Počinje nagradna igra bojadisanja 15mm tenka. Molim da se ovdje ili na mail ([email protected]) prijave svi zainteresirani.
U prijavi mora pisati vaše puno ime i prezime, model tenka kojeg bojate.

Upravo je počeo prvi tjedan našeg druženja, a dolje je zadatak koji morate odraditi

TJEDAN 1 - Sklapanje modela. Modele možete dodatno brusiti, kitati, možete im dodavati određene detalje, možete raditi konverzije i preinake, ali pod uvjetom da na kraju ostane isti model, ista verzija modela. Slikate sklopljeni model koji je spreman za bojanje. U ovoj fazi ne bojate, ne stavljate prajmer…

1.6 Svaki sudionik će morati krajem svakog tjedna (najkasnije u nedjelju do 23:59) rezultat bojanja slati meni na mail adresu ([email protected]). To znači da svaki sudionik mora poslati nekoliko fotografija modela uz prateći tekst sa opisom što je radio. Ako se taj tjedan radilo na crtanju oznaka ili lijepljenju decala onda ne treba slika tenka od dolje, ali treba slika mjesta gdje se nalaze crtane oznake ili naljepnice. Ukoliko se fotografije i tekst ne pošalju na vrijeme, sudionik se i dalje može natjecati, ali gubi jedan bod, tj. skida mu se jedan bod od ukupnog rezultata na kraju natjecanja. Samo je dozvoljeno jedno NE slanje, tj. jedan preskok. Na kraju sljedećeg tjedna svi poslovi oko modela moraju biti odrađeni ili je natjecatelj diskvalificiran. Znači ako je preskočeno crtanje oznaka što je bio zadatak za taj tjedan, onda se to mora odraditi u sljedećem tjednu plus zadaci od tog sljedećeg tjedna.
Slike i komentari svakog sudionika će biti objavljeni na blogu (ispod imena sudionika), po tjednima i to najkasnije dva dana nakon slanja (u utorak).


Ne znam što još napisati, možda... priprema, pozor...
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by Koba »

Evo učenika iz naše školske sekcije koji će učestvovati u konkursu. Svi su dobili po ram Shermana iz Open Fire seta.
1. Veljković Dejan
2. Petrović Danijel
3. Živković Aleksandar
4. Zavišin Zorana
5. Petković Stefan
6. Pavlovic Darko
7. Ivanov Bojan
8. Aleksandar Anović
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Koba wrote:Evo učenika iz naše školske sekcije koji će učestvovati u konkursu. Svi su dobili po ram Shermana iz Open Fire seta.
1. Veljković Dejan
2. Petrović Danijel
3. Živković Aleksandar
4. Zavišin Zorana
5. Petković Stefan
6. Pavlovic Darko
7. Ivanov Bojan
8. Aleksandar Anović
Vjerojatno bi bilo i više bojača da je kraj školske godine i klincima treba bolja ocjena ;).
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Do sada ima oko 15 prijava što nije ni važno. Vidjet ćemo koliko će slika doći u nedjelju.

Ja ću raditi Njemačkog Šermana sa trobojnom kamuflažom iz Normandije. Možda se odlučim za model bez kupole ;).
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Tenkove koje planirate bojati ne morate slikati iz svih kutova dok ne budu skroz gotovi.

Znači, prva 3 tjedna mi možete slati samo po jednu sliku i to onako, iskosa da se vidi i od gore i sa strane. Tko želi neka šalje iz svih kutova jer će netko možda raditi razne konverzije pa nema smisla da se ne vide dobro :).

Tek se krajem zadnjeg tjedna bojanja (4. tjedan) slike šalju kako sam i tražio. Sa svih strana (od naprijed i nazad, od gore, sa lijeve i desne strane).

Hvala Duletu na sugestiji.

T.
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Počinje 2. tjedan 2 ove nagradne igre.

TJEDAN 2 - Bojanje uključujući sve poznate i nepoznate tehnike, kamuflaže… ocjenu možete poboljšati dodavanjem i bojanjem posade. Koje boje koristite… vaša stvar. Vjerujem da ćete za ovu fazu potrošiti najviše vremena.

Slanje slika do kraja tjedna.

Tko još nije poslao sliku sklopljenog tenka, to može napraviti do srijede popodne jer ću tek u srijedu navečer objaviti slike.
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Nisam otvarao novu temu na blogu radi poslanih slika povodom nagradne igre. Sve trpam pod onu staru.

Link:
http://tomsmagazine.blogspot.hr/2016/01 ... -dana.html
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Na molbu mnogih, zanemarit ću još neka pravila. Očigledno ja da sam pretjerao mada sam malo htio zakomplicirati i igru napraviti zanimljivijom.

Slike gotovih modela pošaljite do kraja 3. mjeseca na moju mail adresu. Vozila mora biti slikano iz svih kutova.

To znači da ne morate slati zaostale slike i ne morate slati pojedinačne slike svake faze. Samo pošaljite slike gotovih modela.
Ovo vrijedi za sve koji su se prijavili i sudjeluju u nagradnoj igri od samog početka. Zaj...... se, samo šaljite slike tko se još želi uključiti.

Na kraju još samo jedno pitanje. Da li želite glasati sa 1, 2 i 3 boda ili možda sa 1, 2, 3 i 5 bodova? Ili želite glasati za sve modele sa 1, 2 i 3 boda? Ili me želite stjerati u 3 da ne kažem čega jer sam dosadan?

T.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TheMarko »

Mislim da bi ohrabrujuce za ovu decu bilo da glasamo sa poenima od 1 do broja ucesnika, tako da ce svako dobiti bar po neki bod . . . Da ne bude da neko ostane sa 0 bodova . . . (nije da ne pretendujem na u poziciju . . . :D )
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

TheMarko wrote:Mislim da bi ohrabrujuce za ovu decu bilo da glasamo sa poenima od 1 do broja ucesnika, tako da ce svako dobiti bar po neki bod . . . Da ne bude da neko ostane sa 0 bodova . . . (nije da ne pretendujem na u poziciju . . . :D )
Da, i ja sam slično razmišljao.
Ne bih baš stavio da se mora dati glas za svaki model jer je to puno nepotrebnog posla. Recimo da svaki glasač ima 20 bodova (onoliko bodova koliko ima natjecatelja) koje mora podijeliti (udijeliti). Maksimalno može dati 10 bodova jednom modelu, a minimalno mora glasati za 3 modela. Ukoliko netko ne glasa ili ne glasa sa svih 20 bodova njegovi bodovi idu na sve modele (svakome po 1).

Npr.
Modelu broj 05 dajem 10 bodova (poželjan komentar za najbolje ocijenjeni model mada nije uvjet)
Modelu broj 12 dajem 6 bodova
Modelima 04, 08, 13 i 14 dajem po jedan bod

Komentari?
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TheMarko »

Hmmmm . . . tek mi to deluje kao komplikacija . . . Uzmi onda srednje resenje i daj svima da glasaju sa razlicitim poenima od 1 do 10 za deset modela po izboru . . . Verujem da nece niko ostati bas bez ijednog poena. Evo ja se dobrovoljno javljam da glasam poslednji i da doniram svoje ocene nekome ko ostane bez poena (ako takvog bude) . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

TheMarko wrote:Hmmmm . . . tek mi to deluje kao komplikacija . . . Uzmi onda srednje resenje i daj svima da glasaju sa razlicitim poenima od 1 do 10 za deset modela po izboru . . . Verujem da nece niko ostati bas bez ijednog poena. Evo ja se dobrovoljno javljam da glasam poslednji i da doniram svoje ocene nekome ko ostane bez poena (ako takvog bude) . . .
Već ćemo naći rješenje :).
Vjerojatno će ostati 1, 2, 3, 5 i 10 bodova za glasanje kako je netko predložio. Ima vremena za glasanje, još ni modele nismo obojali.
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by Bojan Tiger Ace »

Duc d' Elchingen wrote:posle 27 UK Šermana raznih vrsta i 44 USA Šermana raznih vrsta mislim da mi se ne farba 28 ili 45 Šerman
eto mog, po meni sasvim valjanog razloga
Zasto imas 44 US shermana????
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TheMarko »

Preformulisi to u: Zasto imas SAMO 44 US Shermana????

:D
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Malo bojanja (ili mala nagradna igra)

Post by TomZG »

Završeno slanje, glasanje i sve ostalo tako da imamo pobjednicu :).
Zahvaljujem svima na sudjelovanju, na slanju slika, na pokušaju sudjelovanja, te Peđi koji je nekoliko puta napisao koliko ima Šermana ;).

Neki su se baš potrudili, dok su me drugi uglavnom zajeb..... (Deko ne mislim samo na tebe) :).
Veseli i zdravi bili...

T.

http://tomsmagazine.blogspot.hr/
Post Reply

Return to “Flames of War”