Forces of War

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Forces of War

Post by TomZG »

Jučer sam napokon kliknuo na ovu opciju na Battlefrontovoj stranici. Nisam očekivao previše. Ustvari očekivao sam još jedno razočarenje… doživio sam ugodno iznenađenje…

.
.
.

Za zaključim
PREDNOSTI - Forces of War je odlična opcija izrade lista pogotovo za turnir. Uz listu pišu svi potrebni detalji tako da nema potrebe nositi knjigu. Za doma, meni je knjiga draža i tako će uvijek biti.
Još jedna prednost je što ću sada možda kupiti jednu listu i više neću kupovati knjige. Ima li razloga kupiti Berlin radi 1 (jedne) Njemačke liste. Ovdje to dobijem za 1 američki dolar.

MANE - Sa druge strane, cijena kupovine svih lista je nepotrebno skupa. Ne znam zašto BF tim ne razmišlja dugoročno. Ljudi, zašto ne poklanjate ove liste svim vlasnicima knjiga? Da li je teško sa unutrašnje strane knjige staviti nekakav kod i preko njega zaštitnu foliju koju kupac makne i onda se prijavi sa tim kodom… i ima sve liste iz te knjige besplatno. Ako netko ne želi kupiti knjigu, njemu prodavajte liste.

OCJENA: 4/5 (Digitalne liste bih ocijenio sa 1/5 i to samo jer sam sada dobre volje)

Nadam se samo da će Forces of War liste biti redovno ažurirane, da će neke osnovne liste biti svima besplatne…

T.
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: Forces of War

Post by badtaste »

Tom, problem koji ja imam sa FoW jeste upravo postojanje Digital Exclusive lista, tako da zapravo na FoW-u imaš više materijala nego što imaš u knjizi. To bi imalo smisla da su u pitanju casual ili fluff liste, spoecifične za određeni trenutak, bitku ili ratište. Ali uglavnom nisu, nego vrlo ozbiljne kompetitivne liste za sve nacije, uključujući i potpuno odsustvo nekih iz knjiga koje postoje samo na FoW (pogledati Barbarossu). To tehnički znači da su za ljude koje interesuje još lista, bilo iz turnirskih ili drugih razloga, sve te liste zaključane iza paywall-a, ma kako on bio mali (1 ili 2 usd po listi).

Ne bih spominjao da je Easy Army, poluoficijelni army builder za Flames of WAr, dok je bio aktivan, dobijao si čitavu knjigu za dolar ili dva... i pri tom je imao isti nivo preglednosti kao i Forces of War... tako da za mene FoW nije ništa drugo nego namačinjanje para na sitno...

O MW updejtu, koji se maltene sveo na copy-paste, ne bih ni trošio reči...

0.5/5 s moje strane
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Forces of War

Post by Duc d' Elchingen »

Pa jednostavno ljudima je dojadilo da prave velike knjige koje posle mogu da se skinu kao pdf za džabe.
Nije sve u ljubavi, ima nečeg i u lovi.
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: Forces of War

Post by badtaste »

Duc d' Elchingen wrote:Pa jednostavno ljudima je dojadilo da prave velike knjige koje posle mogu da se skinu kao pdf za džabe.
Nije sve u ljubavi, ima nečeg i u lovi.
To što govoriš bi imalo smisla da su stvarno prestali da štampaju knjige i prebacili se potpuno na digital izdanja. Izdati knjigu koja ima 3-4 liste i naplatiti je koliko je već naplaćuju, a onda reći "e imaš još X+ lista da kupiš online, da bi to što si kupio bilo kompletno" je za mene pre dokaz lošeg poslovnog modela nego da li se knjige skeniraju ili ne. Uostalom, nije retko da ljudi skinuo pdf, pogledaju knjigu i potom je kupe u harcopy-ju (try before you buy it :mrgreen: ).
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Forces of War

Post by Duc d' Elchingen »

Niko te ne tera da kupiš knjigu
i ona postoji u FoW opciji
Post Reply

Return to “Flames of War”