GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Duc d' Elchingen »

Dragi saborci ovim putem bih da najavim V4 EW FOW turnir na predstojećem GamesCon na Sajmu u periodu od 15.12. do 17.12.
Sam turnir biće 16. i 17. (subota i nedelja) dve partije dvenvo.
Propozicije iste kao u Vršcu osim što je poentaža 1650 poena.
Što se tiče ostalih informacija poput kotizacija, hrane i nagrada bićete svi blagovremeno obavešteni na ovoj temi.
Slobodno počnite sa prijavama.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Duc d' Elchingen »

Prijavljeni za GamesCon FOW EW V4 turnir:
1. Predrag Pribićević
2. Nemanja Konstantinović
3. Dušan Kostić
4. Dejan Veljković
5. Danijel Petrović
6. Bojan Šmidling/Vladimir Krstić
7. Marko Golubović
8. Predrag Stanišić
9. Nemanja Kačavenda
10. Aleksandar Nikolić
11. Stefan Balać
12. Kapiten Mikan
13. Filip Larin
14. Aleksandar Varivoda
15. Nikolaj Sučkov
16. Vladimir Šukalović
Last edited by Duc d' Elchingen on Mon Dec 11, 2017 8:00 pm, edited 17 times in total.
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by srebrni vitez »

2. Немања Константиновић
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Koba »

3. Душан Костић
4. Дејан Вељковић
5. Данијел Петровић (Немања Качавенда им по договору прави листе и обезбеђује фигурице )😉
milky
Posts: 19
Joined: Wed Jul 06, 2016 4:54 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by milky »

Ivan Milković
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Nemanja »

Koba wrote: Sat Oct 14, 2017 8:35 am 3. Душан Костић
4. Дејан Вељковић
5. Данијел Петровић (Немања Качавенда им по договору прави листе и обезбеђује фигурице )😉
Moze naravno. Samo ce morati i na neki trening kod mene. :efortless:
Reci im da mi napisu sta im se igra-tip liste,zemlja....
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Duc d' Elchingen »

evo i procozicija:

2nd GamesCon Flames Of War Tournament, Beograd, Serbia
V4, Early War, singles

Points: 1650 EW
Date: Saturday and Sunday, December 16th and 17th 2017.
Max. number of players: 40 (First come, first serve)
Number of games: 4 (2 games will be played on Saturday and 2 on Sunday)

Location:
Beogradski Sajam Hala 2 (Belgrade Fair Hall 2)
Bulevar Vojvode Mišića 14
11000 Beograd, Serbia

Entry

Entry fee 15 Euros.
Entry fee includes lunch for both 16th and 17th and entry pass to GamesCon for all 3 days (Friday to Sunday).
There will be awards for first 3 places and best painted army.

Rules and Regulations

- First round pairings will be semi-directed (players from Beograd in one hat and all others in other) since most players would prefer to play their first game against not their usual gaming opponents. All of the following rounds will be determined by Swiss system;
- Missions will be selected by Battle Plan Cards, in case of Blue vs Blue roll of to choose who is Allied or Axis.
-More Mission from Battlefront website will be used for mission description and victory conditions.
-Rebate for redundant teams will be included as well.
-Big infantry units are In Good Spirit with 5+ bases.
- Each game will have a time limit of 3 hours;
- Army lists must be submitted to [email protected] or [email protected] by 5th of December, all official EW army lists and PDFs are allowed. Pacific War books are allowed with historical restrictions as pre Battlefront website.
- Every tournament entry must include: Player’s full name, e-mail address, and army list (can be submitted after the application, but no later than 5th of December);
- The winner of the tournament will be determined by the amount of “big points” (Wins > small points);
- Tiebreakers will be determined by the amount of small points > killed platoons





Tournament schedule

Saturday, December 16th
- Welcome, briefing and pairing: 9:00-10:00
- Round 1: 10:00-13:00
- Lunch: 13:00-14:30
- Round 2: 14:30-17:30

Sunday, December 17th
- Round 3: 10:00-13:00
- Lunch: 13:00-14:30
- Round 2: 14:30-17:30
- Final ceremony: 17:30-18:00

All additional information:
[email protected]
[email protected]
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Bojan Tiger Ace »

Prijava!
milky
Posts: 19
Joined: Wed Jul 06, 2016 4:54 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by milky »

ipak se odjavljujem
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by srebrni vitez »

Е, бре, Иване... А кафана?
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
milky
Posts: 19
Joined: Wed Jul 06, 2016 4:54 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by milky »

Dolazim ja u Bg.
Samo cu sudjelovati na fantasy turniru😁.
Ekipa iz Srbije je ove godine u velikom broju posjetila jedal nas turnir u blizini.
Pa zelim malo vratiti ljubaznost

Ali cemo se svakako vidjeti😀
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by srebrni vitez »

Онда се гледамо :)
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Nemanja »

Tko igra FoW vrijedi...
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Bojan Tiger Ace »

Dragi moji, ja sam primoran da povucem svoju prijavu.

Izlazem upravo na GamesCon svoju igru, tako da nisam u mogucnosti da budem na dva mesta u isto vreme (na zalost)...

Zelim vam super provod i dobre bitke! :)
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by srebrni vitez »

Темплат нађен. "Кривац" се јавио :)

Елем, захваљујем Пеђи, Немањи и осталима из Гренадира на труду, времену и средствима које су уложили у организовање и реализовање турнира. Клопа је такође била пун погодак.

Победницима честитам, а посебно ме је обрадовало ко је освојио треће и четврто место :)
Last edited by srebrni vitez on Mon Dec 18, 2017 10:20 am, edited 1 time in total.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Hertz »

Oficiri, ajde neka neko napiše koji je bio konačan poredak a ako ima vremena može i ceo izveštaj sa turnira.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Duc d' Elchingen »

1 Filip 4 27
2 Varivoda 3 26
3 Džadž 3 22
4 Džoni 2 19
5 Nemanja 2 17
6 Šuki 1 16
7 Pedja 1 16
8 Nikolaj 1 16
9 Danijel 1 14
10 Mikan 1 13
11 Dejan 1 13
12 Čipi 1 12
13 Koba 0 8
14 Turčin 0 4

Gruba verzija
Last edited by Duc d' Elchingen on Wed Dec 20, 2017 10:44 am, edited 1 time in total.
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Koba »

Турнир је био одличан, могао сам да се опустим малко.
Организација одлична, све је било супер. Надамо се догодине да буде раније Гејмскон.
Нисам био тако лош, али три нерешене су сурове што се тиче резултата :)
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Duc d' Elchingen »

Datum je bio katastrofa.
Samo zbog datuma smo ostali bez bar 15 igrača a i mnogo bolje podrške Battlefronta.
Nadamse da će organizator uvažiti predlog za iduće godine.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Duc d' Elchingen »

Osvrnuo bibse sad na moje partije.
Prva vrlo ali vrlo dirigovani žreb protiv Mikana da mu objasnim kako funkcioniše V4.
Francuska pešadija protiv Finskih tenkova.
6-3 za Mikana
Zauzeo objektiv.
Realno više sam bio fokusiran na pravila i ukazivanja na razlike u odnosu na V3 nego na igru.
Pohvalio bi Kapitena, vrlo brzo se prilagodio.
Da me je samo malo više htela kocka u nekim aspektima pobedio bi no otpinjavanje u nekim relativno bitnim trenucima je podbacilo.
Mislim da ovi Finci nisu dobra lista za ETC i turnire generalno jer je previše mekana plus svi tenkovi su CT.
Druga partija Šuki i sovjetska pešadija.
Misija Free for All.
Obostrani poraz u najavi.
Tako je i bilo.
Par procenata šanse više za pobedu ima onaj koji igra drugi jer može da neutrališe protivničku artiljeriju.
Elem Šuki je igrao drugi i odmah mi uništio vod minobacača (tri dvojke sejv od tri pogotka).
Posle sam probao malo agresivnije sa mojim vozilima ali bezuspešno. Tako smo se nas dvojca napucavali preostalom artiljerijom 3 sata...
Evociravši uspomene na prvi svetski rat.
Jedino čega se ne sećam je da li sam uspeo da ubijem nešto ili ne.
Pohvalio bi moje lovce. Od jedno 8-9 poteza Šukiju avion nije došao samo jednom. A pored mojih lovaca prošao je samo jednom.
Treća partija drug Koba i njegova laka tenkovska.
Drug Koba rešio da se brani a ja da napadam.
Mnoštvo T-26 i BT-5, 8 Kaćuša, pešadija...
Plus 3 minska polja!
I pored svesrdne pomoći najstarijeg deteta (baca kocke ko luda!) nisam uspeo da se probijem. Naprosto premalo AT oruđa za toliki broj tenkova.
Na kraju obojca izgubili.
Poslednja partija protiv Kobinog SKOJ-evca Dejana.
Inomaročniki...
Matilde, Valentine, T-60... standardna postavka.
Ovoga puta ja se branim i ja imam 3 minska polja.
Time sam potpuno neutralisao pola table.
Lafli u Ambush i čekaj da dođu.
Kad su došli tu su i ostali i Valentine i T-60.
Unaksna vatra svega što ima top uspela je da zauatavi i jedne i druge. Jezivo bacanje pešadijskog sejva ke koštao Dejana pešadije.
Na kraju 8-1 za mene na činjenicu da su preostale Matilde bile suviše daleko od objektiva.

Zadovoljan sam listom.
Mislim da može još malo da se doradi.
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Nemanja »

Par utisaka:

Veliki napredak u igri Pedje Judgea, odlicno igrao protiv sva 3 Rusa. Mogao je i tu trecu da dobije. Pzpioniri odlicna lista. Zakljucak-Judge sa Pzpionirima na ETC :-)
Sasa sa nemackom pesadijom je bio odlican. Par sitnih gresaka ga je kostalo pobede protiv prvoplasiranog Filipa. Nemacka pesadija u nekom od oblika je obavezna za ETC.
I Kobini juniori su unapredili igru, iako jos mnogo brljaju. Nedostaje im iskustva sa razlicitim listama.
Ja igrao sa slovackim tenkovima. Sa obzirom da sam samo jednom isprobao listu pre turnira i da sam igrao protiv sva tri Rusa, dobro su se pokazali. Jedan poraz je bio posle epska 3 kruga jurisanja mojih pionira na CT T34. Ko prvi baci 3 na kontranapad gubi partiju. Naravno to sam bio ja. Drugi poraz u napucavanju protiv Rusa koji nije mogao da baci manje od 5.Trebao sam da budem agresivniji. Lista dobro radi, a moze i da se malo poboljsa.

Glavni utisak posle 2 V4 turnira je da mora da se igra izuzetno agresivno. Svaki scenario!
Recce obavezan zbog deploymenta.

Najveci problem za ETC su tenkovske liste. Ni jedna ne odusevljava. Rusi kazu da ce ici sa Inomarcikima sigurno. Mogu to da budu i nemacki mittler, Slovaci, ali sve je to vanila....
Otvoreno je i pitanje druge mech liste. Za pesadiju mislim da su Nemci i Finci najbolje i najefikasnije(po odnosu cena/kvalitet)resenje.

Dobar turnir. Hvala svima koji su bili tamo u bilo kom svojsvu.
User avatar
lezilebowski
Posts: 56
Joined: Sun Apr 29, 2012 2:02 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by lezilebowski »

Moji utisci sa turnira.

Prvo VELIKI PLUS sto je turnir poceo u 10 a ne u 9. Taj sat vremena puno znaci. Ovo treba da bude preporuka svim ostalima koji prave turnire. Pocinjati u 10 a ne u 9. Organizacija u odnosu na proslu godinu poboljsana, dobili smo rucak. :) Datum katastrofa, mislim da gori termin nije mogao da bude... :( - promeniti ako je ikako moguce...

Izbor misija putem kockica i karata je uveo novu dimenziju na turniru. Sada je, vise nego ikada, bitno da imas srece, jel realno, moze da se desi da te kartice i kockice useru 4x i da imas sve 4 pobede, a moze da se desi i suprotno... da izvuces misije koje jednostavno ne mozes da pobedis, pa sve da si singles sampion ETC-a. Generalno pravilo je da moras da imas agresivnu listu koja moze da napada, ali i da se brani ako ne izvuces misiju koja ti odgovara.


Ja sam vodio FT Strelkove. Lista u odbrani kida. U 4 parije, nisam izgubio nijedan vod pesadije, cak nije bilo ni blizu da se baca moral. Ginuli su uglavnom tenkovi, koji su bili CC i pesadijski topovi (domet 16", uvek na udaru svega). Avion za svoje poene nije uradio nista, Il-2 = bacanje para.


Prva partija sa Duletom, protiv ruskih lakih tenkova. Dule je napao, ja sam se uspesno branio. Izgubio sam vod tenkova i vod pesadijskih topova. Manji gubici u pesadiji. Uspesno sam odbio napad tenkova, ali nisam imao cime u kontranapad. Posto se igrao Encounter, parija je bila neresena, tj. obostrani poraz.

Druga partija sa Pedjom, protiv francuske pesadije. Ovoga puta smo izrolali Free 4 All. Pedja je imao vise tockova u listi (vod tenkova, vod panharda, vod laflija), protiv voda T-26. Opet AT i pesadijski topovi resavaju situaciju, gubim vod tenkova, vod pesadijskih topova ali unistavam sve tockove protivnika. Posle smo se napucavali dva sata artilerijom. Opet nereseno, obostrani poraz.

Treca partija sa Nemanjom (Turcinom), protiv nemacke pesadije. Nemanja odlucuje da me napada, ja se branim. Igramo bridgehead. Nemanja je krenuo dosta agresivno, ali niti njegov avion (175pts) radi nesto pametno, niti moj (145pts) moze nesto da uradi njemu. Zbog toga moja artilerija (3x standardni template) poklapa njegovu pesadiju i tu u dva / tri kruga gubi skoro pola postolja od artilerijske vatre. Ostala krecu u napad, ali zbog V4 pravila, vise nema masovih napada vec se uglavnom biju 2 - 3 postolja (klucna tacka odbrane je bila kuca, gde se pesadija bije kroz prozore i vrata). U V4 je vazno imati fearless listu. Moral se lako padne i pobegne, ako si confident. Posle par krugova, napad je odbijen, ali ja vise nemam vremena za kontranapad, jer ovde treba odbaciti neprijatelja na 16" od objektiva da bi se pobedilo. U tih 16" Nemanja je imao 1iC, 2iC, AA kamion, 3 topa i 5 postolja pesadije. Nemoguca misija cak i da sam imao dva kruga na raspolaganju. Opet nereseno. Prokletstvo...

Poslednja partija je bila protiv Chempresa. No retreat, opet protiv ruskih tenkova. Chempres napada sa 3 voda tenkova, vodom oklopnih kola i vodom sapera bez naoruzanja. Ja se branim, imam jednu zasedu u kojoj su AT topovi. Kada su tenkovi prisli dovoljno blizu, ti topovi su resili jedan vod, dok su pesadijski topovi resili drugi. Ostatak je pocistila pesadija koja je iskocila iz terena i zarobila tenkove. Artilerija je desetkovala sapere. Napad se zavrsio, i ovo je jedina partija koju sam dobio. Izgubio sam vod pesadijskih topova i nesto pesadije...

Lista mora da se menja. Fali joj ofanzivan potencijal. Iz liste cu svakako izbaciti avion. Za te poene, nije uradio nista. Takodje sam se plasio da ce mi artilerija pobiti osnovne vodove od 19 postolja, pa sam u HQ dokupio i 8 sapera i 2 PT puske. Posto u 4 partije, nije doslo do toga, mislim da mogu da izbacim sapere i tako oslobodim jos poena. Za te poene, uzecu drugu formaciju HQ T-26, 8xT-26, 8xT-26. Mislim da bi ovo pomoglo da sa listom moze i da se napada a ne samo da se brani. Takodje posto je opcije da se umesto jedne arilerije (malih mortara) uzme nesto maksima, posto ruskoj pesadiji ocajnicki fali neko ozbiljno pucanje na protivnicku pesadiju.

Posle detaljnog razmatranja, mislim da dobitna kombinacija bilo koje liste, izgleda ovako: Pesadija koja ne moze da se pomeri sa mesta, i koja je sama sebi dovoljna, plus formacija tenkova, koja moze da napada. Za sada sam takve kombinacije nasao samo kod Rusa i kod Italijana.
Sta mislite o tome?
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Nemanja »

U stvari zvuci dobro. Kod Italijana je dobro radilo u Vrscu, ali me od njih odbija dosta losa tabela za karakteristike.
Da li je moguce napraviti formaciju inomarcika od 3 voda tenkova i formaciju pesadije sa 2 voda pesadije i kacusama?
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Duc d' Elchingen »

E sad moram da preradim konačni poredak jer sam bio ubeđen da ništa nisam ubio Šukiju ili eventualno 1 vod.
User avatar
lezilebowski
Posts: 56
Joined: Sun Apr 29, 2012 2:02 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by lezilebowski »

"U stvari zvuci dobro. Kod Italijana je dobro radilo u Vrscu, ali me od njih odbija dosta losa tabela za karakteristike.
Da li je moguce napraviti formaciju inomarcika od 3 voda tenkova i formaciju pesadije sa 2 voda pesadije i kacusama?"

Inomarciki izgledaju ovako:

HQ Valentine II - 110pts
Inomarochnikiy Tankovy Company 3x Valentine II - 330pts
Light Tankovy Company 8x T60 - 195pts

sve zajedno - 635 pts

Formacija II Red banner strelkovi:


Compulsory Strelkovy Batalion HQ (Red Banner) (p.69) - CinC Battalion Komissar, 2iC Rifle (30 pts)

Compulsory Strelkovy Company (Red Banner) (p.70) - Command Komissar, 18x Rifle (275 pts)
Compulsory Strelkovy Company (Red Banner) (p.70) - Command Komissar, 18x Rifle (275 pts)
Strelkovy Anti-tank Company (Red Banner) (p.73) - Command Komissar, 4x 45mm obr 1937 gun (180 pts)
Strelkovy Regimental Gun Company (Red Banner) (p.71) - Command Komissar, 4x 76mm obr 1927 gun (95 pts)

support
Strelkovy Mortar Company (Red Banner) (p.72) - Command Komissar, 4x 82-BM-41 mortar (80 pts)
Strelkovy Heavy Mortar Company (Red Banner) (p.74) - Command Komissar, 4x 120-PM-38 mortar (90 pts)


1005 Points

Nesto ovako bi se uklopilo.

Pitanje: da li je dozvojeno da Nemci imaju jednu formaciju Italijana kao allied formation? Ili cela lista mora biti od jedne nacije, osim allied jedinica u supportu? Onda bi mozda bili moguce da se napravi nemacka pesadija i italijanski tenkovi kao solidna lista?

@Pedja - ubio si mi vod 76mm infantry gun (4kom koji su bili na krajnjem desnom krilu), sad za vod T-26 nisam siguran, ili si i njih pobio, ili su ostala jedan ili 2. Znam da smo tu negde konstatovali da je partija neresena.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Duc d' Elchingen »

Redosled Ime i prezime Pobeda Mali bodovi
1 Filip Larin 4 27
2 Aleksandar Varivoda 3 26
3 Predrag Stanišić 3 22
4 Aleksandar Nikolić 2 19
5 Nemanja Kačavenda 2 17
6 Vladimir Šukalović 1 16
7 Predrag Pribićević 1 16
8 Nikolaj Sučkov 1 16
9 Danijel Petrović 1 14
10 Miloš Milojević 1 13
11 Dejan Veljković 1 13
12 Stefan Balać 1 12
13 Dušan Kostić 0 8
14 Nemanja Konstantinović 0 4
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Nemanja »

Ne mogu nikako da se iskombinuju IT tenkovi i nemacka pesadija. Nema opcije za to.
Moze samo nemacka pesadija sa 2 IT baterije topova.
Za Inomarcike su kacuse obavezne, jer su jedine CT. Consctript artiljerija je smece.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Duc d' Elchingen »

Šuki je mislio na dve Formacije.
Jedna Formacija ITA tenkovi (FIAT jebo ih sv. Jeronim na nebu) druga Formacija DAK pešadija.
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Mikaan »

Iz trenutne verzije rulespack-a (ne znam da li ce ovako ostati na kraju):
"Army list composition
National teams have six lists, one for each player
a single list can be put together from a main formation and support formations according to the rules of the V.4 rulebook
So several formations is allowed pr list

When a player has chosen a formation (for example German Panzer grenadiers) this type of formation and nationality cannot be chosen by any other player on the team (So no other players on the team can choose a german infantry formation). the player who choose the german inf can take another german inf formation as supporting formation to his original inf formantion.. but no other team member can.
This puts the maximum on the number of players who choose a given type of nationality and formation type to one

Only two players on a team can have a Company/formation from the same nation
If the player chooses a support formation this too will be blocked from other team members use (If the player uses a german panzer kompanie as his second formation.. then no other team member can choose a german tank formation)
This limits nations represented to a maximum of two pr team"

Sta god da su hteli ovim da kazu :)

Inace mi se svidja Shukijeva ideja za rusku listu, mada bi mozda batalio male mortare a pojacao t60 na 10 komada.

Negde se pominje da je BF / Phil rekao da support formacija moze ako je combat plt. iz support formacije u support opcijama prve formacije ....
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Nemanja »

Mislim da je generalno pravilo:
Da bi izveo 2 formacije, u starom dijagramu je potrebno da u koloni divisional support postoji kucica sa vodom koji ce biti ,,nosilac" druge formacije.
Znaci da bi imao npr.nemacku pesadiju i IT tenkove, morala bi da postoji nemacka lista koja ima za divisional support IT tenkove.
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Mikaan »

Nemanja wrote: Wed Dec 20, 2017 6:28 pm Mislim da je generalno pravilo:
Da bi izveo 2 formacije, u starom dijagramu je potrebno da u koloni divisional support postoji kucica sa vodom koji ce biti ,,nosilac" druge formacije.
Znaci da bi imao npr.nemacku pesadiju i IT tenkove, morala bi da postoji nemacka lista koja ima za divisional support IT tenkove.
Upravo tako, znaci ne postoji opcija za mix ITA / GER posto je mislim jedina lista koja ima mesavinu CT nemacka pesadija koja moze da uzme 2 talijanske artiljerije I to je to ...
User avatar
lezilebowski
Posts: 56
Joined: Sun Apr 29, 2012 2:02 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by lezilebowski »

Onda ostajemo na onome sto sam do sada pisao:

Rusi FT strelkovi + Light tenkovi. To moze, jer u Red Banner strelkovima ima u supportu light tank companie. Ista varijanta je i za Lend Lease batallion + strelkovi. Mozda ima jos neka varijanta koja je dobra, a da mi je promakla.

Ili druga varijanta sa Italijanskim tenkovima 2 voda i onda neka pesadija uz to. Na primer nesto ovako...

Italian Poizione Di Fucilleri, from Hellfire and Back, page 38

Compulsory Posizione Di Fucilieri HQ (p.39) - CinC Rifle, 2iC Rifle, Trench Line (25 pts)
- 3x Brixia 45mm mortar, Trench Line (35 pts)

Compulsory Fucileri Posizione Platoon (p.40) - Command Rifle/MG, 47/32 Nest, 6x Rifle/MG, 2x Trench Line, 2x HMG Nest (215 pts)
Compulsory Fucileri Posizione Platoon (p.40) - Command Rifle/MG, 47/32 Nest, 6x Rifle/MG, 2x Trench Line, 2x HMG Nest (215 pts)

Fucileri Regimental Gun Platoon (p.41) - Command Rifle, 4x 65/17 gun (60 pts)

Fucilerri Mortar Platoon (p.41) - Command Rifle, 3x 81/14 mortar (55 pts)

Cannon Battery (p.42) - Command Rifle, Staff, 4x 75/27 gun (170 pts)
Cannon Battery (p.42) - Command Rifle, Staff, 4x 75/27 gun (170 pts)

S tim sto se cannon battery koristi i kao AT gun (Rof 2, AT 7).

945 Points, 6 Platoons

i pored toga:

Italian Carri, from Hellfire and Back, page 28

Compulsory Compagnia Carri HQ (p.29) - CinC M13/40 (65 pts)

Compulsory Carri Platoon (p.29) - Command M13/40, 4x M13/40 (325 pts)
Compulsory Carri Platoon (p.29) - Command M13/40, 4x M13/40 (325 pts)

715 Points, 2 Platoons

Eventualno da se negde ubaci Gun pit, i to je to.
Nemam figurice pa ne mogu da probam, ali sa ovoliko artilerije, moze da solidno ocisti pesadiju. :)
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by Nemanja »

Meni su (kao što verovatno svi znaju) Italijani super, ali se plašim tabele za karakteristike.
Moramo ozbiljno da testiramo Fince(pešadiju), jer imaju najbolji odnos cene i karakteristika.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: GamesCon 2018 V4 EW FOW turnir

Post by deka »

... Moramo ozbiljno da testiramo Fince(pešadiju), jer imaju najbolji odnos cene i karakteristika.
To je najmanji problem...

Lepo se najaviš za subotu da te ubacimo u raspored, dođeš u Zmaj i onda lepo odigraš test partije sproću Her Šuškalovića i moje malenkosti...

Prilično je jednostavno...

A sad bi bilo drugarski da prestanete spamovati temu sa najavom turnira, nego da lepo otvorite novu...
Last edited by deka on Thu Dec 21, 2017 3:18 pm, edited 1 time in total.
Image Image
Post Reply

Return to “Flames of War”