Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
User avatar
Ognjen Todorovic
Posts: 11
Joined: Tue Jan 30, 2018 8:40 pm

Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Ognjen Todorovic »

Pozdrav narode, Ognjen ovde. Pre koji mesec smo u Gildi Igraca otpoceli igrati Flames of War, interesuje me da li ima jos ljudi iz NS-a da ih dodamo u grupu za dogovaranje oko igranja i malko prosirimo scenu kod nas :) ? Originalno smo hteli igrati V4 ali nakon sto smo procitali pravila vratili smo se superiornoj V3 :-({|= .

P.S:
Na koliko bodova se igraju turniri? Mi imamo oko 3500 Svaba i Britanaca (+paratruperi americki).
"Männer sind grundsätzlich schlau oder dumm und faul oder ehrgeizig. Die Dummen und Ehrgeizigen sind gefährlich und ich werde sie los. Den Stummen und Faulen gebe ich weltliche Pflichten. Die schlauen ehrgeizigen, die ich meinen Angestellten anvertraute. Die klugen und faulen, die ich meinen Kommandanten mache."
-Erwin Rommel
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by deka »

Time što ste se vratili na V3 zatvorili ste sami sebe u tu vašu gildu...
Koliko se god ljudima ne sviđala V4 pravila (uključujući tu i moju malenkost) V4 je defakto standard i svi turniri se igraju po V4 prvilima, tako da nećete baš biti u prilici da se naigrate FoW-a izvan vase male grupe koja prferira V3.
A učešće na turnirima u toj varijanti možete da zaboravite...

Što se tiče poentaže, ista se razlikuje po periodima:

=> EW - 1650 (pošto bi ETC trebalo tako da se igra)
=> MW - 100 (to je bila početna preporuka)
=> LW - 1780 (zvanična BF preporuka)
=> TY > 100 (po mom iskustvu kada se igra u manje of 100 poena I to samo sa tenacima igra malo gubi smisao)
Image Image
User avatar
Ognjen Todorovic
Posts: 11
Joined: Tue Jan 30, 2018 8:40 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Ognjen Todorovic »

deka wrote: Wed Jan 31, 2018 11:10 am Time što ste se vratili na V3 zatvorili ste sami sebe u tu vašu gildu...
Koliko se god ljudima ne sviđala V4 pravila (uključujući tu i moju malenkost) V4 je defakto standard i svi turniri se igraju po V4 prvilima, tako da nećete baš biti u prilici da se naigrate FoW-a izvan vase male grupe koja prferira V3.
A učešće na turnirima u toj varijanti možete da zaboravite...

Što se tiče poentaže, ista se razlikuje po periodima:

=> EW - 1650 (pošto bi ETC trebalo tako da se igra)
=> MW - 100 (to je bila početna preporuka)
=> LW - 1780 (zvanična BF preporuka)
=> TY > 100 (po mom iskustvu kada se igra u manje of 100 poena I to samo sa tenacima igra malo gubi smisao)
Imamo u planu da odaberemo najbolje iz obe edicije i igramo house rules. Sa sve dokumentom sta je razlicito od V4. Najveca zamerka nam je sto pola tenkova koje imamo nema u knjigama. Po nekoj logici u Africi StuG G nije koriscen, sto je budalastina. Nazalost imamo ih 18 a Panzera 0, i 2 tigra. Tako da nam je koliko toliko neigrivo po novim pravilima, iako je nam sve ofarbano za pustinju. Ima stvari iz V4 koje su super ali su knjige za vojske malko slogirane za nas ukus. Gde se igra u BG-u? Da jednom vidimo doci u posetu i videti terene i tako to? Kada smo vec kod toga ima li kod nas da se nabave vojske? Da ne bismo porucivali sa strane. Da li je nebitno kako su ofarbani modeli za turnire?

Da, sa tenkovima je jako glupavo igrati jer je pesadija srz igre koliko smo skontali, tenkovi se igraju snajpera na gusenicama vrlo cesto.
Last edited by Ognjen Todorovic on Wed Jan 31, 2018 2:35 pm, edited 1 time in total.
"Männer sind grundsätzlich schlau oder dumm und faul oder ehrgeizig. Die Dummen und Ehrgeizigen sind gefährlich und ich werde sie los. Den Stummen und Faulen gebe ich weltliche Pflichten. Die schlauen ehrgeizigen, die ich meinen Angestellten anvertraute. Die klugen und faulen, die ich meinen Kommandanten mache."
-Erwin Rommel
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Duc d' Elchingen »

Igra se u Grenadier Games na Terazijama i u Zmaju.
Što se nabavke tiče tu je Grenadier Games.
V4 je sasvim dobar sistem samo se treba malo navići obzirom da su verzije od 1 do 3 bile manje više isto samo malo drugačije.
V4 je 80% isti kao i V3 u nekim stvarima bolji a u nekim lošiji.
U Beogradu, Vršcu i Kragujevcu se igra V4 (kao i svuda u svetu ako žele da imaju podršku Battlefronta) tako da je moja topla preporuka da se prihvati V4.
Za pustinju pored 3 postojeće knjige uskoro izlaze i Italijani i još jedna knjiga za Engleze.
U komandnim kartama mogu da se nađe par dodatnih jedinica i par dodatnih lista.
User avatar
Ognjen Todorovic
Posts: 11
Joined: Tue Jan 30, 2018 8:40 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Ognjen Todorovic »

Duc d' Elchingen wrote: Wed Jan 31, 2018 3:50 pm Igra se u Grenadier Games na Terazijama i u Zmaju.
Što se nabavke tiče tu je Grenadier Games.
V4 je sasvim dobar sistem samo se treba malo navići obzirom da su verzije od 1 do 3 bile manje više isto samo malo drugačije.
V4 je 80% isti kao i V3 u nekim stvarima bolji a u nekim lošiji.
U Beogradu, Vršcu i Kragujevcu se igra V4 (kao i svuda u svetu ako žele da imaju podršku Battlefronta) tako da je moja topla preporuka da se prihvati V4.
Za pustinju pored 3 postojeće knjige uskoro izlaze i Italijani i još jedna knjiga za Engleze.
U komandnim kartama mogu da se nađe par dodatnih jedinica i par dodatnih lista.
Nama se ne dopada sto pola tenkova koje imamo nisu pokriveni pravilima, originalno su to modeli iz Takede (Zrenjanin) koji su donirani kako bi ljudi mogli da se igraju. Tada je bila aktuelna V2 ako se secam, imamo Afrika knjigu od tada i modele za taj period. Problem je sto nam je pola armije neupotrebljivo u V4. Nismo nikada V3 full igrali vec sa house pravilima, koja su vecinom u V4 :iiam: promenjena da budu slicna nasim. Ne odstupamo toliko od pravila pa ne verujem da bi bilo problem igrati turnirski, samo zapamtimo sta je drugacije. Sugavo je jedino sto nemamo modela za turnire jer StuG G vise nije (nekom magijom) u Africi.

P.S: Napravili smo kartice na srpskom posto ih V3 nema, V4 je super uradila sto je pola pravila na kartice smetnula :D. Evo ga link primera kartice, preveli smo jer nam lepse zvuci po naski http://prntscr.com/i88lt4 .
"Männer sind grundsätzlich schlau oder dumm und faul oder ehrgeizig. Die Dummen und Ehrgeizigen sind gefährlich und ich werde sie los. Den Stummen und Faulen gebe ich weltliche Pflichten. Die schlauen ehrgeizigen, die ich meinen Angestellten anvertraute. Die klugen und faulen, die ich meinen Kommandanten mache."
-Erwin Rommel
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by DeathJester »

Iz mog ( veoma ogranicenog ) iskustva sa FoW-om > tenkovske liste su sranje. Bar nemacke. Protiv pesadije ne mozes nista ni sa jednom tenkovskom listom, osim ako te ne kenja 6ica ko foku ili te posere neki scenario dobar :-D Tenkove dodajes pesadijskim listama da imas cime da ubijes protivnicke tenkove koje je on mozda dodao svojoj pesadijskoj listi.
Ako vam trebaju Mid War panzeri povoljno, imam ja 3 na prodaju Panzer IV iz nemackog mid war startera :-D
Zvezdini tenkovi su vam tipa 350 din komad, pa mozete i tu da navalite. A pesadija Plastic Soldier company i Battlefront.
Sve knjige za dz ovde > https://www.mediafire.com/?8ciamhs8husms#8ciamhs8husms
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
Ognjen Todorovic
Posts: 11
Joined: Tue Jan 30, 2018 8:40 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Ognjen Todorovic »

DeathJester wrote: Wed Jan 31, 2018 5:46 pm Iz mog ( veoma ogranicenog ) iskustva sa FoW-om > tenkovske liste su sranje. Bar nemacke. Protiv pesadije ne mozes nista ni sa jednom tenkovskom listom, osim ako te ne kenja 6ica ko foku ili te posere neki scenario dobar :-D Tenkove dodajes pesadijskim listama da imas cime da ubijes protivnicke tenkove koje je on mozda dodao svojoj pesadijskoj listi.
Ako vam trebaju Mid War panzeri povoljno, imam ja 3 na prodaju Panzer IV iz nemackog mid war startera :-D
Zvezdini tenkovi su vam tipa 350 din komad, pa mozete i tu da navalite. A pesadija Plastic Soldier company i Battlefront.
Sve knjige za dz ovde > https://www.mediafire.com/?8ciamhs8husms#8ciamhs8husms
Zvezdini tenkovi se samo preko veba mogu poruciti? Znam za taj Mediafire, prvo sam poceo na 4chan-u da se raspitujem za igru ;) . Nemoj tako, tenk koji uleti gde treba moze da pokosi 3 pesadinca ako nisu ukopana :D. Samo je malko nezgodno kada PAK 40 ga vidi dok to radi xD .
"Männer sind grundsätzlich schlau oder dumm und faul oder ehrgeizig. Die Dummen und Ehrgeizigen sind gefährlich und ich werde sie los. Den Stummen und Faulen gebe ich weltliche Pflichten. Die schlauen ehrgeizigen, die ich meinen Angestellten anvertraute. Die klugen und faulen, die ich meinen Kommandanten mache."
-Erwin Rommel
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by DeathJester »

Pesadija je uvek jebeno ukopana, to je problem :-D Mozes u grenadiru ili ovde ako imas srece, mada su ovi nepouzdani sa narucivanjem > http://www.spektar-mhobby.com/index.php
Last edited by DeathJester on Wed Jan 31, 2018 10:49 pm, edited 1 time in total.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Dzon Vejn »

Dok je artiljerija ne zalije sa all guns repeat.... Dakle, pocevsi od prvog kruga, eventualno drugog...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Nemanja »

Drugari, lepo je sto ste poceli da igrate. V4 je standard, iako ima mana. Ja sam prvi bio veliki protivnik, ali sad igram V4 i uzivam u igri. Jedna od velikih promena je odnos tenk/pesadija-sada vodis 1 ili 2 formacije koje mogu biti bilo koja kombinacija. Pesadija je mnogo mobilnija, nema vise mogucnost da sedi i ceka pobedu. Artiljerija mahom sluzi za unistavanje pesadije, a ne za AT borbu.
Sto se modela tice,mozete slobodno igrate sa StuGovima tako sto ih koristite u tenk listi umesto Pz4uparmored(dok sporaci iz BF ne dopune pustinjske liste).Uskoro ce Istocni front, pa ce sigurno biti i prave StuG liste. Za svaku pomoc se slobodno obratite ili dodjite subotom da se igramo. Mi smo inace uzasne lenstine, a i posao u pravom zivotu nas bas ubija, tako da mahom ne mrdamo iz Bgd. Doduse, uskoro ce Jatacenje u Kragujevcu, pa se mozda vidimo i tamo.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Duc d' Elchingen »

Grenadier Games nabavlja i Zvezdu i PSC i Battlefront.
Tako da ko voli tu smo.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Duc d' Elchingen »

Pogledao sam ovaj link za karticu.
Primetio sam da koristite metrički sistem dok mi u Beogradu, Vršcu i Kragujevcu koristimo imperijalni.
Ima razlike jer inč nije striktno 2.54cm.
User avatar
Ognjen Todorovic
Posts: 11
Joined: Tue Jan 30, 2018 8:40 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Ognjen Todorovic »

Duc d' Elchingen wrote: Wed Jan 31, 2018 11:35 pm Pogledao sam ovaj link za karticu.
Primetio sam da koristite metrički sistem dok mi u Beogradu, Vršcu i Kragujevcu koristimo imperijalni.
Ima razlike jer inč nije striktno 2.54cm.
Draze nam je da razmisljamo u metrima, nije tolika strasna razlika koristiti iinče :) .
"Männer sind grundsätzlich schlau oder dumm und faul oder ehrgeizig. Die Dummen und Ehrgeizigen sind gefährlich und ich werde sie los. Den Stummen und Faulen gebe ich weltliche Pflichten. Die schlauen ehrgeizigen, die ich meinen Angestellten anvertraute. Die klugen und faulen, die ich meinen Kommandanten mache."
-Erwin Rommel
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by deka »

Elem, ono što ja mogu da vam preporučim (pošto ni sam nisam pretoničanin, a takođe ni ljubitelj V4 pravila) je da ako planirate da se igrate samo međusobno radite šta vam volja, igrate po kojim god želite pravilima, sa kavim god želite kućnim pravilima i razdaljine merite kako god...

Ali, ukoliko planirate da zađete u "svet", bilo gde da dođete, bilo Vršac, bilo Kragujeva ili Beograd, svuda će se igrati po aktuelnoj verziji pravila, razdaljine će se meriti u Inčima i koristiće se isključivo "fabrički materijali i podešavanja"...

Tako da na vama je da rešite šta vam je volja.
Image Image
User avatar
Ognjen Todorovic
Posts: 11
Joined: Tue Jan 30, 2018 8:40 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Ognjen Todorovic »

deka wrote: Thu Feb 01, 2018 11:16 am Elem, ono što ja mogu da vam preporučim (pošto ni sam nisam pretoničanin, a takođe ni ljubitelj V4 pravila) je da ako planirate da se igrate samo međusobno radite šta vam volja, igrate po kojim god želite pravilima, sa kavim god želite kućnim pravilima i razdaljine merite kako god...

Ali, ukoliko planirate da zađete u "svet", bilo gde da dođete, bilo Vršac, bilo Kragujeva ili Beograd, svuda će se igrati po aktuelnoj verziji pravila, razdaljine će se meriti u Inčima i koristiće se isključivo "fabrički materijali i podešavanja"...

Tako da na vama je da rešite šta vam je volja.
Jasno, nismo mi toliko zadrti za pravila i tehnikalnosti. Turniri oduzimaju isuvise vremena, a sa obzirom da je wargame znaju smarati.
"Männer sind grundsätzlich schlau oder dumm und faul oder ehrgeizig. Die Dummen und Ehrgeizigen sind gefährlich und ich werde sie los. Den Stummen und Faulen gebe ich weltliche Pflichten. Die schlauen ehrgeizigen, die ich meinen Angestellten anvertraute. Die klugen und faulen, die ich meinen Kommandanten mache."
-Erwin Rommel
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Duc d' Elchingen »

Inače u V3 Afrićko bojište je tehnički podeljeno na Libiju i na Tunis/Italiju za Nemce.
U Libijskim listama nema Stugova ni u V3.
Trenutna DAK knjiga pokriva Libijski front tako da nema mesta nervozi.
Samo sačekati i novu knjigu za Nemce.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by TheMarko »

Dobrodosli u klub . . . Evo i glasa iz Kragujevca . . . Nema sta da se doda na sve sto su rekli iskusni momci. Ukoliko stvarno planirate da se igrate sa "vanjskim" svetom, to jest sa bilo kim izvan vase grupe, predjite u mindset sa incima i na engleskom jeziku . . . Navike su cudo . . . A ako se zadesite da igrate s nekim ko nije procitao vase prevode, imacete problema. Na ETC-u (a to mu dodje najveci svetski turnir u igranju igara na tabli, i ukljucuje i FoW) je zvanicna knjiga pravila na engleskom, jer iako postoje zvanicne knjige pravila prevedene na nekoliko svetskih jezika, suptilne razlike u prevodu umeju da preokrenu smisao napisanog pravila i da podignu temperaturu na turniru do tacke kljucanja.

E sad, sto se tice Novosadjana, znam da Marijan Floigl ima neke FoW armije, probajte da kontaktirate njega. Nisam siguran da se igra, ali znam da ima neke figurice.
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Koba »

Све што су рекли искуснији другари је на месту. Ја сам пробао са неким импровизацијама па није успело а енергија и време су отишли. Сад сам (мислим, мало) паметнији.
Генерално, што пре усвојите В4 правила, инче и одговарајуће фигурице боље за вас а ми ћемо вам се свакако обрадовати!
Новац је увек проблем али увек помислим да, пошто се јел`те, не дрогирам, не пијем, не пушим, не швалерам и не лажем, имам само два избора: пемзија или овако леп хоби.
Поздрав из Вршца!
User avatar
Ognjen Todorovic
Posts: 11
Joined: Tue Jan 30, 2018 8:40 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Ognjen Todorovic »

Razumem ja vas, no razumite i vi mene. Nismo raspolozeni za turnire, podrsku od bilo kog proizvodjaca, igranje sa losim pravilima i koriscenja incha. Jasno mi je koji je standard, hvala vam na toj informaciji. Kada budemo u poseti bice pravila domacina, ali kod nas je po nasem :).
"Männer sind grundsätzlich schlau oder dumm und faul oder ehrgeizig. Die Dummen und Ehrgeizigen sind gefährlich und ich werde sie los. Den Stummen und Faulen gebe ich weltliche Pflichten. Die schlauen ehrgeizigen, die ich meinen Angestellten anvertraute. Die klugen und faulen, die ich meinen Kommandanten mache."
-Erwin Rommel
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Nemanja »

Kao sto smo vec svi rekli-samo napred i uzivajte.
Pitali ste, pa smo bili slobodni da vam damo nekoliko saveta. Bez zelje da bilo koga ubedjujemo u bilo sta.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Duc d' Elchingen »

Pokušavam da napišem nešto a da ne budem pogrešno protumačen.
To je uvek problem u pisanoj razmeni mišljenja.
Svako može da ga protumači na svoj način.
No hajde da probamo.
Prvo FoW turniri su do sada uvek bili više druženje uz igru i pokoju nagradu nego ne znam ti ni ja kakvo takmičenje.
Drugo, Ognjene u prva dva posta pominješ turnire i poentažu za iste a onda kažeš kako vas turniri ne zanimaju.
Takođe ako ispadate iz šeme malo je verovatno da će neko hteti da dođe u NS da igra a i vama bi bilo teže da se prilagodite van NS.
Kao neko ko je eksperimentisao sa pisanjem pravila (za neke druge ratove) mogu da ti kažem man se ćorava posla.
Mnogo bolja varijanta je prihvatiti nešto što je radio čitav tim ljudi sa iskustvom i kroz duži vremenski period.
Da li V4 ima nedostatke? Ima. Ima ih i V3, imaju sva pravila za bilo koji sistem i period.
Takođe ima i čitav niz stvari koje su bolje odrađene.
Po meni mnogo je bolje imati veću bazu igrača nego tražiti zamerke u pravilima i praviti neki svoj zatvoreni svet.
Svakako ste dobrodošli u Grenadier Games a predpostavljam i u ostale klubove i gradove da se družimo i igramo FoW.
User avatar
Ognjen Todorovic
Posts: 11
Joined: Tue Jan 30, 2018 8:40 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Ognjen Todorovic »

Pogresno sam se izrazio, pardon. Imamo iskustva sa game designom i zaludjeni smo u njega, nije nam problem to. Turnirska poentaza nam treba da znamo koliko je max preporucljivo stvari imati na tabli. Hocemo da jednog dana igramo mega battle sa dva stola. Ne radimo nista radi izolacije, vec sto nam se ne dopada :/. Znamo V4 i rado cemoo igrati sa ljudima kojima se dopadaju.
Last edited by Ognjen Todorovic on Fri Feb 02, 2018 11:00 pm, edited 1 time in total.
"Männer sind grundsätzlich schlau oder dumm und faul oder ehrgeizig. Die Dummen und Ehrgeizigen sind gefährlich und ich werde sie los. Den Stummen und Faulen gebe ich weltliche Pflichten. Die schlauen ehrgeizigen, die ich meinen Angestellten anvertraute. Die klugen und faulen, die ich meinen Kommandanten mache."
-Erwin Rommel
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Dzon Vejn »

Duc d' Elchingen wrote: Fri Feb 02, 2018 8:32 pm Da li V4 ima nedostatke? Ima. Ima ih i V3, imaju sva pravila za bilo koji sistem i period.
Osim Age of Sigmar :-({|= :whistle: .
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
lezilebowski
Posts: 56
Joined: Sun Apr 29, 2012 2:02 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by lezilebowski »

Posto vidim da je pocelo trolovanje teme...

Kome se ne svidja V4 (koji je i po mom misljenju totalno sranje), moze slobodno da proba Battlegroup. Ista je dimenzija stola za igranje, iste su figurice, ali su pravila neuporedivo bolja. Naravno, ako imate strpljenja da ih procitate i uvezbate, posto su znacajno komplikovanija od V4...

:)
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by srebrni vitez »

Људи су мање-више све рекли о игрању. Ја бих понешто о превођењу и преводу.

Превођење на српски увек подржавам (и сам сам преводио нека правила). Нажалост, из овог или оног разлога људи више воле да играју на енглеском.

Дао бих вам пар предлога (на брз први поглед) везаних за ону картицу:
Пробијање није лоше решење. Можете да га замените са ПТ (противтенковски-а-о), што је више у духу војног изражавања (не знам да ли је неко од вас служио војску и које сте годиште).

Балистика је помало несрећно решење, јер упућује на неку другу одлику. Топло препоручујем да користите "брзина ватре", "(број) хитаца" или "каденца".

Наравно, предложио бих увек и ћирилицу уместо латинице, али то је друга прича.

Што се метричког или империјалног система тиче, боље је да се пребаците на империјални и у том смислу подсећам да се у српском за инч постоје изрази цол (из немачког) и палац.

Тек, ако затреба саветодавна помоћ око превода, стојим на располагању.

Али, да бисте могли да играте са странцима и већином домаћих играча морате подједнако добро да знате и српску и енглеску терминологију. Јер ће српска странцу бити неразумљива, а.домаћем играчу неуобичајена. Е, сад, што се српски чешће буде чуо, постаће уобичајенији.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Ima li koga u NS-u ornog za igranje?

Post by Bojan Tiger Ace »

Dragi entuzijasti Ognjene i ostatak ekipe,

prvo malo predstavljanje. Ja sam flames poceo da igram u V3 kao student, go ko pistolj sto bi se reklo. Poceo sam sa kartonskim modelima koje sam pravio kod kuce. Onda je dosla zvezda, pa PSC, pa BF itd itd. Dodatno, igrao sam FoW najvise sa cimerom, dakle u kuci , na podu, knjige su bile brda. Hocu reci prosao sam ceo opseg ovog hobija, od poda sa knjigama do igranja u timu Srbije na najprestiznijem turniru FoW-a na svetu.

Iskreno, neke od najzabavnijih partija su bile upravo kod kuce, kada cimer i ja pijani igramo flames. Medjutim, momenat u kome vi odete u Vrsac, igrate protiv igraca iz 4 zemlje, i imate sa tim ljudima, najrazlicitijim, jednu nepobitno istu stvar. To je nezamenljivo.
Na zalost, ako igrate na srpskom u metrima i po svojim pravilima, to necete doziveti.

Eto mog malog pogleda na celu temu,
srdacan pozdrav novim igracima! :)
Post Reply

Return to “Flames of War”