Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

i meni ovo sa moralom nije baš najjasnije...
otkud bacanje morala?
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Hertz »

Bojan Tiger Ace wrote:Imam ja pitanje za vas, citam nesto oko armored transporta.

Situacija br 1, platun recimo engleske pesadije u armored half-track prevozu. Neko je pucao na njih, pogodio i ubio jednog half-track-a , sta se desava?

(koliko ja shvatam pesadija iz unistenog prevoza radi 5+ dismount under fire passanger save a ostali bacaju moral. Ako padnu moral, sta onda?)

Da li ima ikakve razlike ako je vod u pitanju bio iz nemackih redova panzergrenadier-a?
Sve je detaljno opisano na strani 101 V3 pravila. Ja sam morao vise puta da je procitam da bih do kraja razumeo sta je pisac hteo da kaze O:)
Ukratko. Ako je makar jedan oklopni transporter (bilo halftrack ili hanomag) bail-ovan ili unisten vod mora da prolazi motivaciju. Ako je prodje, na kraju shoot-inga bailovana vozila se automatski odbejluju. Ako vod ne prodje motivaciju, transporti odlaze u pozadinu a vod se "isrcava pod vatrom".
Naravno, sva pesadija ciji su transporti unisteni, mora da se spasava i to na 5+. Svako postolje baca onoliko kockica koliko je puta "ubijeno" vozilo. Posle ovoga, sva pesadija koja se iskrcala ili spasila iz transporta, biva pinovana.
Nadam se da sam makar malo pojasnio stvari.
Image
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Bojan Tiger Ace »

Herz me je jedini skapirao ! :D

Ok, sada podpitanje:

Da li se pesadija koja se iskrcava pod vatrom spasava na 5+ ili samo iskoce iz kamiona?
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Hertz »

Bojan Tiger Ace wrote:Herz me je jedini skapirao ! :D

Ok, sada podpitanje:

Da li se pesadija koja se iskrcava pod vatrom spasava na 5+ ili samo iskoce iz kamiona?
Lepo je objašnjeno u paragrafu "Iskrcavanje pod vatrom".
Ukratko, ne. Postolja mogu da se iskrcaju 4'' mereći od transportnog odeljka (ne od celog vozila) i ne sme da se iskrcava prema neprijatelju. 8-)
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

Nadam se da sam makar malo pojasnio stvari.
Nisi bas :mrgreen:

Elem razlika je za armoured i unarmoured transporte

Za armoured (sto je i bilo pitanje):
1. Ako ti UNISTE armoured transport, passenger teams bacaju 5+ save. Ko prezivi dismountuje se up to 4" i ne blize neprijatelju.
2. Ako te samo bailuju nema testa 5+ za passengere vec se ide na korak 3
3. Ako ti je armoured UNISTEN ili Bailovan bacas platun motivaciju na kraju shootinga (naravno ako je unisten prethodno si radio korak 1). Ukoliko prodjes motivaciju svi se remountuju. Ako nisi ceo vod se dismountuje (up to 4" i ne blize neprijatelju) i salje transporte u pozadinu

Za unarmoured je drugacije:
1. Ako ti POGODE unarmoured transport, svi passengeri bacaju 5+ (ako svi izginu a samo unarmoured transport prezivi - automatski ide u pozadinu)
2. Ukoliko je unarmoured transport UNISTEN, ceo platun se dismountuje (up to 4" i ne blize neprijatelju) a (paz sad ovo) a SVI unarmoured transporti su UNISTENI. Povrh svega platun je pinovan
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Koba »

Молим појашњења са стране 260 правила (HQ support weapons) на конкретним примерима. (Мучи ме питање колико водова имам у листи)

1) Књига Eastern front Танковии батаљон. Уз HQ могу да се узму три ДШК. Пошто нема 2inC, да ли могу једног од њих да номинујем за платун командера и да ли се ДШК третирају као ПОСЕБАН ВОД (када бројим колико има водова за распоређивање, морал и то). Нпр, узмем два вода Т-34. вод мотострелкових и ове ДШК уз HQ да ли је то 4 вода?

2) Књига Eastern front Мотострелковии батаљон. Уз HQ могу да се узму три ДШК, али овде сад ИМА 2inC. Да ли 2inC сада води ова 3 ДШК? Да ли се сада рачунају као посебан вод? Није ми јасно ово May attach Gun Teams. Да ли један ДШК мора да се придружи неком воду а два да чине посебан вод са 2inC или обрнуто или ништа од тога?

3) Књига Rising Sun Стрелковии батаљон. Уз 76мм обр 1927 и 45мм обр 1937 могу се узети Т-20 Комсомољец трактори. Па каже: An armoured tractor detachment is purchased with gun platoon, but operates as a separate platoon with his own command team. Да ли се комсомољец трактори рачунају као посебан вод? Колико сам схватио они су на столу и не повлаче се у позадину.

4) Књига Rising Sun Стрелковии батаљон. Може да се у листи као Weapons companies узме Flame thrower platoon koji "MUST make combat attachments to Strelkovy Companies or Saper Companies with all of their sections". Да ли се они рачунају као посебан вод на почетку партије? И нпр, ја их додам уз једну чету стрелкових и оставим у резерви, да ли то значи да сам у резерви оставио два вода?

Хвала на помоћи.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

Koba wrote:Молим појашњења са стране 260 правила (HQ support weapons) на конкретним примерима. (Мучи ме питање колико водова имам у листи)

1) Књига Eastern front Танковии батаљон. Уз HQ могу да се узму три ДШК. Пошто нема 2inC, да ли могу једног од њих да номинујем за платун командера и да ли се ДШК третирају као ПОСЕБАН ВОД (када бројим колико има водова за распоређивање, морал и то). Нпр, узмем два вода Т-34. вод мотострелкових и ове ДШК уз HQ да ли је то 4 вода?do pola DKSh moraš da pridodaš T-34 ostali mogu da budu zaseban vod

2) Књига Eastern front Мотострелковии батаљон. Уз HQ могу да се узму три ДШК, али овде сад ИМА 2inC. Да ли 2inC сада води ова 3 ДШК? Да ли се сада рачунају као посебан вод? Није ми јасно ово May attach Gun Teams. Да ли један ДШК мора да се придружи неком воду а два да чине посебан вод са 2inC или обрнуто или ништа од тога? Isto kao i ovo gore samo što ako praviš zaseban vod 2iC ti postaje moandir tog voda

3) Књига Rising Sun Стрелковии батаљон. Уз 76мм обр 1927 и 45мм обр 1937 могу се узети Т-20 Комсомољец трактори. Па каже: An armoured tractor detachment is purchased with gun platoon, but operates as a separate platoon with his own command team. Да ли се комсомољец трактори рачунају као посебан вод? Колико сам схватио они су на столу и не повлаче се у позадину. nije mi knjiga pri ruci ali predpostavljam da radi kao i većina sličnih stvari. dakle, kupuješ ih i postavljaš kao jedan vod ali čim se pojave na tabli postaju dva voda i do kraja partije funkcionišu kao dva voda

4) Књига Rising Sun Стрелковии батаљон. Може да се у листи као Weapons companies узме Flame thrower platoon koji "MUST make combat attachments to Strelkovy Companies or Saper Companies with all of their sections". Да ли се они рачунају као посебан вод на почетку партије? И нпр, ја их додам уз једну чету стрелкових и оставим у резерви, да ли то значи да сам у резерви оставио два вода? ne zato što se oni pridodaju pre računanja koliko vodova imaš

Хвала на помоћи.
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Koba »

Па добро то је то. Све што нисам желео да прочитам :(

Покушавам да повећам број водова али не иде...
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

Onako iz glave mi se cini da nije tacan odgovor na pitanja 1 i 2

1. Ako ne rasporedis sva tri DSK i nemas 2iC onda su oni nesto sto se zove (mislim) "leaderless" platun i ne racunaju se za broj vodova. Naravno imaju sva ogranicenja posto su bez komandira (nema kretanja, jurisa i slicno). Mogu da pucaju, da se ukopaju i rade def paljbu

2. Ako ukljucis 2iC kao komandira onda postaju normalan vod (koji se racuna za broj i moral) a 2iC postaje obican platun leader

Moguce da gresim ali mislim da je ovako
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Koba »

Хвала и теби. Можда се јадног дана региструјем на БФ сајту па тамо да пробам да потражиом одговор.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

koliko se ja sećam po V3 pravilima vozila iz HQ voda se raspoređuju na dva načina:

ili sa 2iC prave novi vod ili ako ne postoji 2iC jedno od vozila postaje PC a oni novi vod
opcija da ih pridodaš drugim vodovima ne postoji
to je bilo u V2
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by TheMarko »

Ovo sam bas ovih dana gledao zbog pesadijskih HQ bazuka timova i evo sta pise u knjiGi:

Any HQ Support Weapons that are not attached to other platoons form an additional platoon with the 2iC Command team as the Platoon Command team. If the force has no 2iC Command team, appoint one of the teams as the Platoon Command team at the start of the game.

Nista ne pise ni o kakvom leaderless platoon-u, osim ako to nije neko Rusko specijalno pravilo . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

drugačije je za inf i gun timove a drugačije za vozila
inf i gun timove moraš da dodaš combat ili weapon vodovima
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

Vidis covek je u pravu... ovo sto sam ja pricao je iz RB2 (p.186)... i znam da je tako bilo jer sam to pravilo koristio da pravim leaderles minobacacki platun za FJ. Sad su to izmenili u RL3 i stvarno sve sto ne attachujes postaje platun pod 2iC ili ako ga nemas jedan od timova postaje platun comander. Infantry moras da attachujes, Gun timove mozes ili da attachujes sve ili da pola ostavis kao novi platun (minimum dva komada) a resto attachujes (minimum jedan) a tenkove ne mozes da attachujes uopste... Ne citamo dovoljno :?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by TheMarko »

Skobra wrote:Vidis covek je u pravu... ovo sto sam ja pricao je iz RB2 (p.186)... i znam da je tako bilo jer sam to pravilo koristio da pravim leaderles minobacacki platun za FJ. Sad su to izmenili u RL3 i stvarno sve sto ne attachujes postaje platun pod 2iC ili ako ga nemas jedan od timova postaje platun comander. Infantry moras da attachujes, Gun timove mozes ili da attachujes sve ili da pola ostavis kao novi platun (minimum dva komada) a resto attachujes (minimum jedan) a tenkove ne mozes da attachujes uopste... Ne citamo dovoljno :?
E ovako sam i ja razumeo celu zavrzlamu . . . osim ovo za tenkove. Kaze "tank teams" u pravilima, nisam siguran, ali mi se cini da sam negde procitao da ima jos po nesto sto je definisano kao "tank team" a nije tenk . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Hertz »

Pitanje za stručnjake.
Kada želi da se assault-uje, vod, odnosno timovi koji će assoult-ovati, moraju da pucaju sa smanjenim ROF-om odnosno kao da su se kretali (MUST SHOOT ON THE MOVE TO CHARGE str.144 knjiga pravila).
Da li to znači da se sovjetskim tenkovima, koji planiraju da jurišaju, aktivira pravilo Hen & Chiks za topove?
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

Samo ako su se kretali
u suprotnom imaju ROF1 ali bez Hen&Chick
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Hertz »

A propo Hull down pravila.
Strana 86 i 87 rule book-a.
Kljucna rec je Teams, ne vehicles ili tanks :)
Image
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by TheMarko »

Pitanje:
Cime popunjavate pesadijska postolja do visine metalne pesadijske osnove? Od ostatka interneta nema vajde, jer ovi inostranci svi do jednog koriste neki gips koji ja nikako ne mogu da nadjem u Kragujevcu.
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Histericni Istoricar »

Akrilini git, ima ga u svakoj farbari.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by TheMarko »

hFala
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Bojan Tiger Ace »

Hertz wrote:A propo Hull down pravila.
Strana 86 i 87 rule book-a.
Kljucna rec je Teams, ne vehicles ili tanks :)
Razmisljao, citao, pitao itd za ovo pravilo.

Zakljucak je sledeci: Gleda se LOS. Ako je 50% sakriveno, ima consilment. Da bi se ovo olaksalo, houserule-uje se po zelji igraca.

Dakle imamo opcije:
1. Svaki tim moze u hull down i sve normalno radi
2. Svaki tim moze u hull down, ali hull mounted i gun timovi ne mogu da pucaju
3. Samo tenkovi mogu u hull down.

Ako se ne pobuni dovoljan broj ljudi, logicno je da bude opcija br 1.

Ja licno mislim da treba da bude opcija 3.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by TheMarko »

Opet ja da se vratim malo na ovaj akrilni git. Jel potrebno izgrebati postolje pre aplikacije ili se dobro drzi i sam od sebe?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

TheMarko wrote:Opet ja da se vratim malo na ovaj akrilni git. Jel potrebno izgrebati postolje pre aplikacije ili se dobro drzi i sam od sebe?
drži sam, bar kod mene
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Hertz »

Da li neko zna da li je FAQ-ovano specijalno nemačko pravilo iz LW perioda ENJOY THE WAR?

U knjizi Desperate Measures timovi prolaze moral na 3+ a u Remagenu na 2+.
Image
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by TheMarko »

Koliko se unistenih platoona ne racuna za poene ako lista ima 14 platoona? Jel i dalje 1 kao u listama od 10, ili vise?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

TheMarko wrote:Koliko se unistenih platoona ne racuna za poene ako lista ima 14 platoona? Jel i dalje 1 kao u listama od 10, ili vise?
ako stvarno izvedeš 14 vodova siguran sam da će ti svaki pošten igrač dozvoliti da se ne računaju prva 2 ubijena :mrgreen:
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by TheMarko »

Skockao sam interesantnu (meni) listu US 4th infantry sa 14 vodova . . . samo pesadija i nekoliko masina . . . Od gusenica nemam nista a od tockova 4 rece dzipa i jedan inzinjerski kamion . . . CT . . .

Videces na turniru za dan pobede CV verziju ove liste 1st US inf, sa "samo" 10 platoona . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Hertz »

Sad kada cemo malo vise da igramo MW imam jedno interesantno pitanje.
Sta se desava i kako se tretira 1iC u sovjetskom mix bataljonu?
Da li se bira jedan tenk koji postaje warrior tim i tako prestaje da bude deo originalnog voda?
Ako ostaje u sastavu originalnog voda kako moze da se pridruzuje drugim vodovima i daje im moral rirolove?
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

Mislim da biraš jednog i on postaje Warrior
nije mi knjiga pri ruci
proveriću kada dođem kući
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

Duc d' Elchingen wrote:Mislim da biraš jednog i on postaje Warrior
nije mi knjiga pri ruci
proveriću kada dođem kući
+1
samo , pitanje je ko komanduje ostalima
Zato i ne volim mw, neusklađenost sa V3...
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

Upravo ko što rekoh
Izvučeš jedan tenk i on postaje komandant bataljona
Nigde ne piše da izvlačiš komandira čete i njega postavljaš za komandanta bataljona
Stoga jedino što se dešava je da jedna četa ima tenk manje na početku bitke
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

staviš 7 Pantera u listu, aa gunove i scoute u ,,džipovima" i imaš ultimativnu tenkovsku listu...zato je mw sranje. Između tehnike iz 42. i 43. su svetlosne godine razlike.
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by badtaste »

Nemanja wrote:staviš 7 Pantera u listu, aa gunove i scoute u ,,džipovima" i imaš ultimativnu tenkovsku listu...zato je mw sranje. Između tehnike iz 42. i 43. su svetlosne godine razlike.
Najveći problem MW je to što je BF iz nekog razloga potpuno zanemario ovaj period, osim minornog update-a za britance u North Africa, koji je još uvek WIP. U LW svaka čarka ima knjigu, ovde su ti El Alamejn, Staljingrad, Kursk i još štošta bitno spakovano u dve knjige, koje jesu na nivou samih statova jedinica upgrejdovane za V3, ali gomila stvari nije (specijalna pravila za heroje npr.). Da li je u pitanju neisplativost (u pitanju je period koji se u dosta stvari naslanja na LW, ljudi već imaju tonu stvari za LW pa niko neće kupovati ništa novo) ili je važnije da američki igrači dobiju Pershinga i Jumbo dobije TA 2, ne bih znao :commissar:

Što se tiče liste, staviš britansku pešadijsku listu na sto sa sticky bombs, pionirima za prepreke, mortarima za smoke, poneki avion i eto rešenja :grin:
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Bojan Tiger Ace »

Nemanja wrote:staviš 7 Pantera u listu, aa gunove i scoute u ,,džipovima" i imaš ultimativnu tenkovsku listu...zato je mw sranje. Između tehnike iz 42. i 43. su svetlosne godine razlike.
To su se zalili i etc ljudi.

Ja mislim da ovo nije strasno, realno sta ce on da radi sa pesadijom sa bokom 5 i top-om 1 ?
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Hertz »

Hvala na brzim odgovorima sa Soviet mixovy.

Što se tiče pantera, jesu oni jaki ali je to, po meni, šuplja lista. Čak i da usere da igraš protiv tenkova, bokovi su im toliko jadni da sve što ih flenkuje može da ih razvali. A onda je tu i četni moral jer sa njima imaš max 4 voda. A pri tome su C/T. Bolje Tigrovi onda ;)
Image
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

Meni su bolji Panteri, naročito za ETC format.Tigrova ima samo 3 u listi, a Pantera 7.I protiv jednih i drugih je streptomicin italijanska pešadija, bilo Berseglieri N.Africa ili fusileri sa Sicilije
Mislim da ćemo probati obe varijante i tenkova i Italijana :-)

Inače upravo se glasa za poentažu- vodi opcija 1650pts
Mikane reaguj! Meni je ta cifra ok
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Bojan Tiger Ace »

Nemanja wrote:Meni su bolji Panteri, naročito za ETC format.Tigrova ima samo 3 u listi, a Pantera 7.I protiv jednih i drugih je streptomicin italijanska pešadija, bilo Berseglieri N.Africa ili fusileri sa Sicilije
Mislim da ćemo probati obe varijante i tenkova i Italijana :-)

Inače upravo se glasa za poentažu- vodi opcija 1650pts
Mikane reaguj! Meni je ta cifra ok
Mikan je sad na plazi i j**e mu se za etc :D

BTW, ja sam za 1550.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

meni svejedno
imam mislim dobru nemačku mehanizovanu za 1485 tako da svaki poen gore zlata vredi
možda bolje 1650
8 vodova
i da Mikan je na plaži, trči za decom
da vidi malo kako je to
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

Što više to bolje :-)
Ljudi računaju da su tenkovi skupi u mw, pa su zato za više poena.
Post Reply

Return to “Flames of War”