IV Waramchine i Horde turnir.

Moderators: TheSerbianRaven, Rick, Dzon Vejn

User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by PainBringer »

S obzirom na to da ucestvuje 18 ljudi, Dejan, Rik I ja smo razmisljali o tome da ipak glasamo za liste od 35 poena.
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Histericni Istoricar »

Ok, turnir ce biti igran u 35 poena.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Dzon Vejn »

Za nas sa jeftinijim ulaznicama - koliko listi trebamo da pripremimo? 1, 2, 3?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Histericni Istoricar »

Pise u prvom postu
U jednog Bocu, mi verujemo!
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Yowza »

Nažalost, ništa od mene i Zlatka na turniru, razbolili smo se obojica, vidimo se nekom drugom prilikom.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Histericni Istoricar »

1. Medved-Kador, 42 poena
2. Rick-PoM?, 42 poena
3. Lt. Dan-Skorna, 42 poena
4. Milosh-Gicovi, 35 poena
5. A. Stef-Khador, 35 poena
6. Nedzad-CoO 42
7. Nemanja-Cryx, 42 poena
8. Uros-LoE, 35
9. Histericni-Cygnar, 42 poena
10. Miroslav-Trolovi, 42
11. Dejan-PoM, 42
12, Ota-CoO, 35 poena
13. Boris-Khador 35 poena
14. Nikica, moj omiljeni Cryx-35 poena
15. Pera-CoO, 35 poena
16. Shunka-Mercovi 42 poena
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Mikaan »

Prijava ako jos uvek ima mesta - Mercs - 35 poena
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Histericni Istoricar »

1. Medved-Kador,
2. Rick-PoM?,
3. Lt. Dan-Skorna,
4. Milosh-Gicovi,
5. A. Stef-Khador, 3
6. Nedzad-CoO
7. Nemanja-Cryx,
8. Uros-LoE,
9. Mikan-Mercovi
10. Miroslav-Trolovi,
11. Dejan-PoM,
12, Msj. Bjelajac-Trole
13. Boris-Khador p
14. Nikica, moj omiljeni Cryx
15. Pera-CoO
16. Shunka-Mercovi
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by PainBringer »

Da li se zna koji scenariji ce se igrati? Ili se mozda igra bez scenarija?
Isto tako, bilo bi lepo da se zna okvirna satnica - kada je planirana pauza I kada se ocekuje zavrsetak turnira. Ukoliko se igra na vreme, onda bi svi igraci trebali da se pridrzavaju toga - posebno u rundama gde se odlucuju pobednici. Licno, ja bih sve partije voleo da igram ili sa ili bez vremenskog ogranicenja - nikako malo jedno, pa malo drugo.
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Histericni Istoricar »

Prvih pet scenarija iz Steam rolera. Igrace se cetri partije, po sedamdeset minuta, bez ogranicenja poteza. Pauza od 45 minuta posle druge partije.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Dzon Vejn »

Kako mislis bez ogranicenja poteza? Postoji li onda makar 35min "zastavica" (pa igraj koliko hoces krug, kad padne zastavica, zavrsio si)?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by milosh »

Kako mislis pet scenarija a igra se cetiri partije :D i dajte neki link ka tim pravilima :)
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Histericni Istoricar »

Postoji marginalna sansa da se igra i peta partija. Zato uvek imas dodatni scenarijo. Imas sve to na PP sajtu.
U jednog Bocu, mi verujemo!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by RatGod »

I mene zanima ovo za vreme ako postoji bilo kakvo ogranicenje mozda bi se i prijavio? Te molim odgovor na Dzonovo pitanje.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by PainBringer »

Malo pojasnjenje: ako dobro razumem Histericnog, igra se Death clock varijanta - postoji ograniceno vreme trajanja partije, ali ne postoji ograniceno vreme trajanja poteza. Ja sam mislio da ce se igrati klasicna varijanta - sa ogranicenim trajanjem poteza (5 ili 7 minuta, plus jedan produzetak) - na to sam I mislio u prethodnoj poruci (a to I stoji u prvoj poruci ove teme).

Ali, ako shvatam, igramo death clock. Sto bi znacilo:
- Ako partija traje 70 minuta, svaki igrac ima po 42 minuta za sve svoje poteze, UKLJUCUJUCI I postavljanje na tablu (deployment, pre-deployment I advanced deployment).
- Ako nekom od igraca istekne vreme pre nego sto je partija gotova, taj igrac gubi partiju
- Kada se partija zavrsi usled isteka predvidjenog vremena (70 minuta), ukoliko je zbir preostalog vremena za oba igraca manji od 5 minuta, partija se igra do kraja. Ukoliko je veci od 5 minuta, partija se oznacava kao neresena.
To su najvaznije stvari. Postoje jos neke finese, a kompletna turnirska pravila su ovde: http://files.privateerpress.com/op/sr20 ... er2014.pdf
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Resurrection »

Nazalost, moram da otkazem ucesce.
Izvinjavam se ako pravim problem zbog neparnog broja ucesnika :/
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Histericni Istoricar »

Da stoji, ja sam samo kopirao predhodnu najavu, bio sam lenj, imao privatno guzvu itd. Nemamo mogucnosti da nabavimo satove, ljudi i ako ukljuce svoje telefone obicno ne gledaju, ja zivaca nemam da stopujem vreme, tako da ce do daljnjeg biti Death clock. Sledece sve pre game faze ne ulaze u to vreme, znaci imate 70 minuta za igru i po pet minuta za postavku. U teoriji to izgleda ovako. Ja vas uparim, vi nadjete para sednete za sto, odradite roll off, postavite se svako za po pet minuta i kada svi zavrse krece vreme za partiju. U teoriji Djole dolazi do mene da me pita sa kim igra, ja mu objasnjavam i vodim ga do stola, onda to radi i Medved, pa za njim i Mikan. Takodje, posto sutra necu imati pomoc molim vas da posle svake bitke setujete scenariju za sledecu. Naravno scenariji ce biti odsapani.

Nikice vuno, ko ce da osvoji turnir?
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Dzon Vejn »

Nista, onda i bez mene, tako da je opet paran broj. Ne dopada mi se warmacine bez ogranicenja vremena (bilo po krugu, bilo u vidu "zastavice" koja kad padne izgubio si).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Histericni Istoricar »

Ako se jos neko odjavi turnir se otkazuje.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by milosh »

Ja sam upravo saznao da moram da budem sutra na poslu od 12 do 13 :( Tako da sa velikim zaljenjem moram da se odjavim...
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Histericni Istoricar »

Kao sto rekoh, turnir je otkazan. Ko dodje sutra da se igra je dobro dosao.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by stefaz »

Sta pricas bre?! Kakvo otkazivanje? Imas cetrnaesto drugih koji bi se igrali.
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Mikaan »

stefaz wrote:Sta pricas bre?! Kakvo otkazivanje? Imas cetrnaesto drugih koji bi se igrali.
+1 :) - jedva se iskombinovah za sutra a ti otkazujes [-X
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Histericni Istoricar »

Stef upoznaj Mikana, on igra Magnusa i oteo ti je Bumije. Igrajte se sutra.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by milosh »

Ni ja ne znam zasto biste otkazivali jer ima i vise nego dovoljno zaintreresovanih. Cak i da ima 8 ljudi koji bi igrali ne bih otkazivao a ima ih 14...
Image
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by PainBringer »

U tom slucaju, Ricard, Dejan i ja se takodje necemo pojaviti - ne razumem razloge otkazivanja (niti bilo ko od nas).
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Histericni Istoricar »

Ko god je zainteresovan sutra cemo se igrati, ovako ciste zabave i zezanja radi. Ja ne zelim da oraganizujem turnir gde vise nisam siguran ko ce doci i zasto neko nece doci.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Histericni Istoricar »

Izvinjavam se svima zbog otkazivanja turnira, trecina ljudi se odjavila, za trecinu nisam siguran da ce doci, ne zelim da se ponovi prosli turnir kada su se ljudi razisli posle dve partije. Ja licno ne volim turnire tako da u buduce ne planiram da organizujem iste. Ko zeli neka slobodno preuzme to na sebe. Probadju u svakom slucaju da organizujem sledeca liga, za koju se nadam da se nece pretvoriti u more partije izmedju Shunke i mene.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: IV Waramchine i Horde turnir.

Post by Shunka »

Eeeee Historični kad su ljudi nesigurni onda organizator turnira mora da bude siguran! Zato što kada smo svi samo igrači koji nisu naročito sigurni, nećemo se skupiti nikada, ovako kad je turnir makar će doći 8 ljudi, što je kao ipak više nego regularno...
Evo ja prvi ću da se iscimam da dođem sutra zato što je turnir, iako volim da dođem da se igram nekako iskače uvek da imam šta drugo da radim.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Post Reply

Return to “Warmachine i Hordes”