Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Moderators: TheSerbianRaven, Rick, Dzon Vejn

Post Reply
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by TheSerbianRaven »

Impending Doom
12:00 Subota 22.4.2017. u Gildi Igraca
Image
Drugi kvalifikacioni turnir za Masters 2017 će biti 75pt dyad D&C 0 format u 3 runde, znači doneti do dve 75pt liste s time sto može jedna da se odigra sva tri puta.Character restrikcija nema osim za castere, i proksanje castera/warlocka epic verzijom ili obrnuto će biti dozvoljeno, pod uslovom da modeli imaju istu bazu.
:arrow: Učešće u turniru se plaća 400din koji idu u nagradni fond za Masters.
Svaki sto će imati poseban scenario koji se neće menjati iz runde u rundu. Deathclock će biti 60min uključujući vreme za postavljanje. Na kraju 3 runde prva dva igraca na listi koja se nisu prethodno kvalifikovala ce biti kvalifikovani za Masters 2017. Satnica je sledeća:

11:30 - Registracija
12:00 - I Runda
14:00 - Pauza za ručak
14:30 - II Runda
17:00 III Runda


Parovi za prvu rundu će biti objavljeni 21.4. Prva runda se izvlači na random, ali ćemo gledati da Beograđane uparimo sa Novosađanima. Posle toga idemo najjaci sa najjacim gledajuci broj pobeda, SoS, CP i VP tim redom.

Liste poslati do ponoći 19.4.2017. ali ne pre 16.4. Igramo po najažurnijoj errati ne računajući bilo šta što izađe posle 16.4.

PRIJAVE:
1. Stefaz (Kahdor) predao listu
2. Nenad AKA Stoka (Cygnar) predao listu
3. Nikola (Protectorate of Menoth) predao listu
4. Relja (Circle of Orboros) predao listu
5. Dule (Minions) predao listu
6. Rick (Cygnar) predao listu
7. Mladen (Cryx) predao listu
8. Nemanja (Cryx) predao listu
9. Sunka (Mercenaries) predao listu
10. Dalibor (Convergence) predao listu
Last edited by TheSerbianRaven on Fri Apr 21, 2017 7:42 pm, edited 20 times in total.
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
STOKA
Posts: 29
Joined: Tue Apr 28, 2015 7:46 am

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by STOKA »

Cygnar
Image
Rick
Posts: 344
Joined: Thu Nov 27, 2014 12:28 pm

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Rick »

Rick - Cygnar
Guns don't kill people. People that say "Guns don't kill people" kill people. With guns.
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by stefaz »

Prijava, kador.
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by arborsomniorum »

prijava
Last edited by arborsomniorum on Mon Mar 06, 2017 1:01 pm, edited 1 time in total.
bjelajac
Posts: 82
Joined: Tue Jan 14, 2014 10:05 am

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by bjelajac »

Ajd ja. Retro-Trolls (retribution or trolls, mood-dependant)
takasunmc
Posts: 75
Joined: Fri Feb 18, 2011 1:37 pm

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by takasunmc »

Prijava, nemanja - cryx.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Shunka »

Prijava, Merc.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Pendargon »

Prijava, menoth najverovatnije
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Zekina banda »

prijava
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Nemanja »

Prijava, kador
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by TheSerbianRaven »

Samo da podsetim ljude da mogu da pocnu da salju liste. Rok ostaje do ponoci u sredu 19.4.
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Pendargon »

kome ih saljemo? Ricku?
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by TheSerbianRaven »

Pendargon wrote: Mon Apr 17, 2017 11:52 am kome ih saljemo? Ricku?
Meni. Moze ovde na pm ili na nikolaivkovic021 at gmail dot com
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Pendargon »

Moracu da otkazem, nenadano iskocio posao :-(. A naostrio sam Reznika da vas sve proglasi jereticima... Alas, drugi put
Image
ImageImageImageImageImage
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Nemanja »

Nazalost necu moci da dodjem. Jednostavno previse posla...
Rick
Posts: 344
Joined: Thu Nov 27, 2014 12:28 pm

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Rick »

Stef, Nemanja J and I are coming over by car - does anyone else from BG need a lift? (Maximum 2)
Guns don't kill people. People that say "Guns don't kill people" kill people. With guns.
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by TheSerbianRaven »

Evo koji ce se scenariji igrati:

Table 1 - Line breaker
Table 2 - The Pit
Table 3 - Recon
Table 4 - Extraction
Table 5 - Take & Hold
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Shunka »

Evo malog izveštaja sa turnira:

Moja prva lista je bila Gorten, Basher, Driller, Rockram, dva gunbunny-a, full Kayazi boat, Sam i Devil Dogsi, Gorman, Piper i artiljerija.
Druga je bila, premijerno u MKIII Durgen, Earthberaker, Avalancher, Cylena i Nisice, Ayana i Holt, Thor, Reinholdt, Herne i Jonne i Anastasia. I opet artiljerija.

Prva partija protiv Stoke, Gorten vs. Kara Sloan.
Lagana dominacija zahvaljujući strateškoj upotrebi terena, šume nasred table koja je delila dve zastavice. Kara je pošla levom stranom table sa većinom svojih huntera i trencherima, a na desnu je poslala samo dva huntera. Tako da se Gorten zaštekao iza šume i u miru skorovao na svojoj zastavi, dok su Devil Dogsi napravili pun krug oko šume pregazivši usput dva Huntera, a na mom levom krilu Kayazi i Rockram su životima platili to što su zaustavili napredovanje Cygnarske armije.

Druga partija protiv Relje, Durgen vs. Kromac.
Opet lagana dominacija zahvaljujući šumi. Ovaj put je šuma bila u protivničkom ćošku, ali se baš nešto dopala Kromaku i njegovim vukovima, tako da su rešili prva dva kruga da provedu baš tamo. Za to vreme vodila se ljuta borba za zonu na sredini, gde smo bacili sva govna koja smo imali na dve jedinice warpwolf skinchangera. Kada nisu hteli da umru od bombi onda su se na njih bacili prajmovani elfovi sa katanama. mada i to je bilo nedovoljno. Getoriks i stalker su stali na ivicu šume, a feral je istrčao.
Durgen je počeo da se povlači na levo krilo da bi tamo skorovao na zastavici, vilenjaci su se bacili da zadrže stalkera, a feral je lagano krenuo da prodire u naše začelje ka mortaru. Stalker je ubio vilenjake ali mu je trebalo više fury-a nego što je planirao, tako da je istrčao na livadu računajući da će da frenzira. Zemljolomac je onda sabio stalkera u zemlju, kad se već ponudio, preostali vilenjaci su potrčali na Getoriksa, a feral je stigao do mortara gde su ga hrabri artiljeristi zadržali dva kruga. Getoriks je ubio vilenjake, ali onda je Zemljolomac i njega sabio u zemlju.
Kromak je u međuvremenu izašao iz šume i seo da skoruje na nebranjenu zastavicu na desnom krilu. Onda je iskočila Anastazija sa ivice table sa idejom da ga spreči da skoruje, ali sam zaboravio da je aktiviram pošto je počelo već da mi ponestaje vremena pa sam zbrzao potez.
Ali sve to nije bilo mnogo bitno pošto je Durgen mirno iskorovao na levoj zastavici i dobio partiju. Grindovanje na sredini table se nije završilo, ostao je jedan skinchanger. Da sam se setio da ubijem njega umesto Getoriksa partija bi se završila krug ranije.

Treća najepskija partija protiv Stefa.
Butcher 3 sa 2 Juggernauta, 2 Kodiaka, Ruinom, kučetom, Bokurom, widowmakerima, eleminatorkama i Orinom.
Gledam u onih 5 jackova i mislim se nema šanse ja to da dobijem.
Ali neka, opet ide Gorten, on ima momke sa pijucima, ima Strenght of Granite, nekako ćemo da ih izgrindamo...
Prvi krug, mi trčimo napred. Khadoranci trče napred.
Drugi krug, kreće borba, uleću prvi Kayazi. Trojca assasina na levog Kodiaka, malo ga grebuckaju. Dve eleminatorke u desnog Kodiaka, kreće divlje bacanje kockica koje je obeležilo ovu partiju, i jedna mu otkine ruku (5,5,6). Druge dve eleminatorke utrče da zaglave widowmakere. Tri moja heavy warjacka se postroje da dočekaju Kodiake, iza njih su Devil Dogsi sa svojim pijucima, iza je Gorten koji se plaši da uđe u 15 inča od Butchera.
Tu shvatim da sam se zajebao, jer Kayazi ne mogu da zadrže Kodiake - oni samo prdnu i sklone ih. Jedan Kodiak uleti i udari par šamara Basheru, baci ga i ubije 3 DDa, drugi (onaj sa sakatom rukom) našamara Rockrama i baci ga i ubije Gormana (damnit, ode moj damage buff). Na levom krilu Juggy ide na preostale assassine, drugi Juggy se polako pomera napred, a Ruin ode da oslobodi widowmakere, srećom jedna eleminatorka preživi.
I u mom trećem krugu odjednom nastaje totalni preokret. Prvo Driller sa Strenght of Granite na sebi utrči da sabije Juggy-a. Poneo je sva tri fokusa na zadatak, računajući trebaće. Ali prvo ga udari sa bušilicom za 20 damage-a (6,6,6), a onda i pesnicom za još 14 (5,5,4). I stoji i ne zna šta da radi sa preostalim fokusom. Na levom krilu, assassini proglase mini-feat za backstab, trojca napadnu Juggy-a sa leđa i četvorica spreda. Opet lete neke divlje kocke 6,5,6,4,6 nešto nešto i rastoče oni i tog Juggy-a. Za to vreme Rockram i Basher zatuku onog povređenijeg Kodiaka (džaba njemu što me baca kada imam dignut Solid Ground), i onda Devil Dogsi ulete u poslednjeg Kodiaka. Stiglo je njih 6 da ga biju, ali on je izdržao tri udarca, prvi je bio 6,6,6,6 na damage roll-u. Dakle 4 kadorska heavy jacka su pali u krugu.
Butcher besni, Stef ne veruje, dakle sledi Butcherov feat retaliation, i postavlja se pitanje da li ću imati čime da ga ubijem nakon što on izrejdžuje po mojim modelima.
Ruin i Bokur su sabili herojskog Drillera, Butcher je uleteo u centar i uništio Bashera, jednog gunbunny-a, Rockramu uništio sve sisteme osim nogu, pobio hrpu Devil Dogsa... I završio, nakon feata i svega, sa tri foc-a.
Ja gledam šta mi je ostalo od modela da dovrše Butchera - Gorten, dva Devil Doga i Sam i jedna eleminatorka. OK, worth a shot. Nema šta drugo ionako. Rockram se makne u stranu da ne smeta, Gorten featuje i dovuče Orsusa tačno ispred sebe. Nabaci na sebe granitnu snagu, dohoda svojim malim nogicama i odalami ga čekićem. Bacim 6,5,5. Dakle 11 damage-a Butcheru. A već je bio primio dva kada je Kodiak prdnuo na njega, tako da mu ostaje još 7. Drugi udarac čekićem, ništa, treći udarac čekićem opet me prokenja i udarim ga za još 5. Nema više fokusa. I onda prilaze Devil Dogsi, jedan nabaci mrežu, padnu i on i Gorten, drugi ga upuca slug gunom za još 1. I na kraju Sam ga upuca pištoljem, i baci sedmicu za taj poslednji poen. Imao sam još kao backup eleminatorku, da ga izbode za još dva.

Pobeda na turniru za midžite!
Last edited by Shunka on Sat Apr 22, 2017 10:41 pm, edited 1 time in total.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Dzon Vejn »

Znaci isplatilo ti se sto si juce u troli onoj ribi pokazao.... gargantuana :grin: :grin: :grin:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Shunka »

@Stef Mada razmišljam sada, možda je trebalo i treću partiju da odigram na scenario, već sam imao dva poena možda sam mogao samo da zatrčim Gortena i odgurnem sve od druge zastavice i dominiram? Ne sećam se kakav je bio raspored figura...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Pendargon »

Bravo Shunak!!!
I ostali da daju battlereport!
ko je drugi?
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by TheSerbianRaven »

Ostavio sam juce dve liste u klubu tako da cu veceras tek postaviti detaljnu listu, ali po mojim proracunima Stef je drugoplasirani, izbacivsi Ricka 5 CP prema 0 posto obojica imaju SoS 2.

Svakako super turnir, iako se zavrsio pakovanjem Beogradjana koje je komotno moglo da ide uz Benny Hill muziku. :D
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by TheSerbianRaven »

Evo rang liste (Pobede/SoS/CP/VP)

1. Sunka 3/5/12/215
2. Stefaz 2/5/5/188
3. Relja 2/4/5/201
4. Rick 2/3/0/153
5. Nemanja J 2/2/7/245
6. Dusan 1/6/8/110
7. Mladen 1/6/3/89
8. Nikola 1/5/5/156
9. Nenad 1/4/1/28
10. Dalibor 0/5/0/118
Last edited by TheSerbianRaven on Tue Apr 25, 2017 7:51 pm, edited 2 times in total.
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Shunka »

Čekaj nešto mi se čini da ste pogrešno računali SoS, trebalo bi valjda ukupan broj pobeda svih protivnika, a ne samo poraženih?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by TheSerbianRaven »

JBG, mi smo uvek racunali samo broj pobeda protivnika, posto nigde niasm uspeo da nadjem jednu univerzalnu SoS jednacinu. Mogu da prekalkulisem, ali po ovom sistemu se prva dva svakako ne menjaju, jer Stef onda ima jos jaci SoS jer je izgubio od Sunke.
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by Shunka »

Zar nije objašnjeno u samom Steamrolleru?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by stefaz »

Po SR2016, za SoS se računaju pobede svih protivnika. Sledeći tajbrejker su CP nakon čega idu AP.
Last edited by stefaz on Mon Apr 24, 2017 2:33 pm, edited 1 time in total.
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: Impending Doom (Masters 2017 qualifier II) @ Gilda NS

Post by TheSerbianRaven »

OK, azurirao sm listu
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
Post Reply

Return to “Warmachine i Hordes”