Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Moderators: TheSerbianRaven, Rick, Dzon Vejn

Post Reply
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

Ne moze da se nadje skorne all-in-one army box vise...
A lord assasin morghoul je jedan od dva, nazalost, najslabija warlocka u celim Warmahordama, tako da ti to i nije najbolji nacin da pocnes...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Telion »

Hvala ljudi na brzim odgovorima! :)
Za sad je u planu da igram sa ovime sto sam dobio, koliko god da je jadno, dok ne udjem malo u pricu, a onda cu lakse odluciti sta i kako dalje.
Kada se budemo videli u klubu, smaracu vas jos malo na ovu temu. :grin:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Dzon Vejn »

Da li neko moze da me uputi gde pise da eyeless sight ignorise camouflage rule? U mojoj knjizi pise sledece:

- eyeless sight: this model ignores cloud effects and forests when determining line of sight. This model ignores concealment and stealth.
- camouflage: this model gains an additional +2 DEF when benefiting from concealment or cover.

Dakle kako ja to citam: eyeless sight ne ignorise cover, te samim tim, ako imam cover, imam i kamuflazu. Nigde nisam nasao da ignorise kamuflazu...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by RatGod »

Kamuflazu ne mozes da dobijes bez covera tj concealment tako su meni rekli za widowmakere.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Dzon Vejn »

Hvala Dule, dakle upravo kako sam rekao:
Prowl: no concealment = yes stealth
Camouflage: no concealment = no camouflage, ali kako eyeless ne gasi cover, yes cover = yes camouflage.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
kleop
Posts: 41
Joined: Wed Jan 31, 2007 8:58 pm

LOS

Post by kleop »

Situacija je sledeća, moj Widowmaker je na terenu 1 inch visine, ispod njega na udaljenosti od npr 2 incha je Gargantuan, a direktno iza njega na udaljenosti od 2 incha je Warlock Krueger the Stormlord. Da li moj Widowmaker vidi Krueger the Stormlord-a?
I još jedno. Ovaj put moj Widowmaker ja na normalnom terenu, na 3 incha od njega je Gargantuan iza koga je na udaljenosti od 2 incha teren visine 1 incha na kome je Warlock Krueger the Stormlord. Pitanje je da li moj Widowmaker vidi Krueger the Stormlord-a?
kleop
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

1. Ne. Pritom, widowmaker je u melleu sa gargantuanom
2. Ne.

U knizi pravila za kolosale:
Huge Base
A huge-based model occupies the space from the bottom
of its base to a height of 5˝.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
kleop
Posts: 41
Joined: Wed Jan 31, 2007 8:58 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by kleop »

LOS
Hvala na brzom odgovoru.
Ali bilo bi mi potrebno malo razjasnjenje.

(Ovaj put pretpostavimo da je Widowmaker na udaljenosti od gargantuana 2,5 incha i da je widovmaker na terenu 1 inch visine a Gargantuan je na normalnoj elevaciji :-)

Naime na strani 43 rulebooka Prime našao sam u odeljku How elevation affects LOS sledece. When determining if model A has line of sight to model B, ignore intervening model on terrain more then 1 inch lower than Model A ...
I sa druge strane When Model A is on terrain at least 1 inch lower than Model B, Model A ignores intervening models on terrain more then 1 inch lower than model B.

E sad jasno je da se gleda i veličina odnosno volumen modela, ali mi je to nekako kontradiktorno u odnosu na napreed navedene pasuse.

Jer na normalnoj elevaciji ako Huge base model A puca u small base model B a izmedju njih se nalazi recimo 5 small base modela poredanih u liniju za izvodjenje penala, onda oni zaklanjaju LOS ka modelu B, iako realno gledano volumen/velicina njihova nije dovoljna da ga realno zakloni (ako sam ovo ispravno zaključio).
kleop
User avatar
Knight
Posts: 553
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Knight »

Dule, mene zanima sledece, siguran sam da ces ti lakse iskopati od mene :)
Stealth and cra interakcija: ako je samo dedan clan unita unutar 5 inca od stealth modela i cela jedinica radi CRA u taj stealth model, da li mogu da pogode ako taj model unutar pet inca vodi cra?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Histericni Istoricar »

Ne Stevo, jer ga ostali ne vide, a za cra moraju svi da imaju LoS i domet.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Knight
Posts: 553
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Knight »

Ali imaju los i domet.....
Stealth kaze da ranged napadi koji su udaljeni vise od 5" automatski promase. Medjutim sta se desava kada je clan unita unutar 5 inca i vodi cra?
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

@ kleop : sistem LOS u warmachineu NIJE reciprocan (tj, ako ti vidis mene ja vidim tebe). To je razlika u odnosu na WH
@ Steva Cike koji su van 5 incha ne dodaju svoju snagu u CRA, samo oni koji su u 5 incha.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Histericni Istoricar »

Vidis zaboravih, moraju i svi ucesnici cra da imaju uslov da pogode, oni van 5 nemaju.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Rick
Posts: 344
Joined: Thu Nov 27, 2014 12:28 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Rick »

kleop wrote:LOS
Hvala na brzom odgovoru.
Ali bilo bi mi potrebno malo razjasnjenje.

(Ovaj put pretpostavimo da je Widowmaker na udaljenosti od gargantuana 2,5 incha i da je widovmaker na terenu 1 inch visine a Gargantuan je na normalnoj elevaciji :-)

Naime na strani 43 rulebooka Prime našao sam u odeljku How elevation affects LOS sledece. When determining if model A has line of sight to model B, ignore intervening model on terrain more then 1 inch lower than Model A ...
I sa druge strane When Model A is on terrain at least 1 inch lower than Model B, Model A ignores intervening models on terrain more then 1 inch lower than model B.

E sad jasno je da se gleda i veličina odnosno volumen modela, ali mi je to nekako kontradiktorno u odnosu na napreed navedene pasuse.

Jer na normalnoj elevaciji ako Huge base model A puca u small base model B a izmedju njih se nalazi recimo 5 small base modela poredanih u liniju za izvodjenje penala, onda oni zaklanjaju LOS ka modelu B, iako realno gledano volumen/velicina njihova nije dovoljna da ga realno zakloni (ako sam ovo ispravno zaključio).
This thread covers this topic entirely;
http://privateerpressforums.com/showthr ... light=Huge

If a small based model is on a hill (and it follows the definition of a hill) and a Gargantuan is between it and another small based model that is more than 1" from the gargantuan then IT DOES NOT block line of sight. The height of the gargantuan is only there for when references obstacles that completely block LOS to it. A castle I suppose.
Guns don't kill people. People that say "Guns don't kill people" kill people. With guns.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Dzon Vejn »

So - Sunka, when are you going to make some castle terrain pieces :grin: ?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by RatGod »

NOVA ERATA http://privateerpress.com/files/WM%20MK ... 202016.pdf

Khador man o war bombers combine rng attack.

Trollkin wardeni izgubili weapon master :D

Molik Kharn erratovan :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

nijednom nisam stigao da uradim infinite molik.... aaah zivote :-)
Image
ImageImageImageImageImage
bjelajac
Posts: 82
Joined: Tue Jan 14, 2014 10:05 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by bjelajac »

Dodatno, sva sreća pa je Srbija mala zemlja sa malim prihodima, pa nemamo one koji su dali 200e za 11 light beastova za Calandru :)
Rolle
Posts: 25
Joined: Sun Dec 25, 2016 8:54 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Rolle »

Pozdrav ljudi.
Za početak da se ogradim post će imati gomilu za vas verovatno banalnih i glupih pitanja pa koga mrzi ili nema vremena da procita i odgovori bice veoma razumljivo, a i ovim ću mu uštedeti vreme.
Naime pre jedno deset godina ortak sa kojim sam studirao i igrao MTG je ušao u svet WarHammera pa je zamalo povukao i mene, ali nedostatak finansija pre svega me je omogućio u tome. Deset godina kasnije imam isti problem uz dodatka i manjka vremena, ali crv još uvek radi.
Tu na scenu stupa WarmachineHorde jer kako mi se cini zahteva i manje minijatura sto verovatno znači i manje finansija i kraće vreme partija što mislim da bi mi više odgovaralo, pa bih želeo da vam postavim par pitanja:
1. Za početak da li je igra još uvek živa u BGu, tj. da li još uvek igrate i kojim danima i u kojim terminima uglavnom? Tema za zakazivanje mečeva ne uliva neku nadu.
2. Koliko u proseku traju partije koje igrate i koliko poena je u pitanju?
3. Koliko grubo novca je potrebno da se skupi nešto što bi bilo solidno za mečeve u klubu?
4. Kakvi su starter setovi, da li su vredni nabavke, koliko je to poena i da li su oni sami dovoljni za neke partije u klubu ili je to samo baza za dalju nabavku minijatura? Takođe postoje i two player battle box'ovi - koliko oni nose poena za svaku armiju i da li su oni ipak bolja kupovina ako nađem nekog na forumu ko bi preuzeo suparničku polovinu?
5. Kako uopšte predlažete da uđem u nabavku potrebnih stvari? Pročitao sam Rickovu temu o nabavci, video sa da on nabavlja stvari na popustu ukoliko je to još uvek aktuelno, međutim mene bi pre svega zanimali Grymkini(pasionirani ljubitelj undead-ova i nekromansera :grin: ) koji su tek izašli pa sumnjam da će biti na popustima, eventualno Cryx-i(koji već postoje u varijanti battle boxova i startera). Naravno nemam nikakav problem sa polovnim, već sklopljenim ili ofarbanim minijaturama.

Hvala vam unapred na odgovorima i strpljenju!
Last edited by Rolle on Sat Jul 29, 2017 7:24 pm, edited 1 time in total.
PfcParatrooper
Posts: 316
Joined: Sat Sep 08, 2012 5:27 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by PfcParatrooper »

Moja preporuka za nabavku modela su ti Rick i Wayland Games.
Rick-ove cene su i vise nego korektne, jedino sto nema uvek ono sto ti treba.
Wayland Games ima svoju radnju na ebay-u, cene su im manje vise povoljne, pritom ne placas postarinu.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

1. Igra se jos igra, samo u manje vise ustaljenim krugovima ljudi koji se dogovaraju preko sms-a, a ne preko foruma.
2. Partije u proseku traju oko 45min-2h, standardne poentaze su 75 i 50 pts
3.Sto se finansija tice, nemoj da imas predstavu da je WMH jeftiniji od GW igara, jer nije. Iako mogu da se za nekih 200tinak evra naprave pristojne i zanimljive liste, sada uz GW bulk dealove za isto toliko moze da se napravi i 40k/AOS vojska (manje vise).
4. Starteri su bas to- starteri... oni manji ti daju 0 point armiju (kaster i jackovi/zveri koliko mu stane u besplatne poene), sto je dovoljno za demo i par partija, ali da bi dosao do 75 moras da dokupujes jos. 2-player starteri daju vise poena, i generalno nisu losi, ali nisu u printu vec neko vreme (cekaju se novi), i moras da nadjes nekoga sa kim bi ih splitovao.
5. Nabavka moze preko Ricka, ili kluba zmaj, ili direktno sa neta

6. Moras znas da je WMH jako kompleksna i kompetitivna igra, koja zahteva mnogo investiranja (kognitivnog, takticki i vremenski) da bi se shvatila, narocito za nekoga ko nikada nije igrao tabletop wargaming, i ako nisi spreman da se upustis u to, bolje zaobidji. Ako te to pak privlaci, WMH je izuzetan izvor dugotrajne igracke zabave, i ostaje jedna od mojih najomiljenijih igara posle svih ovih godina (a probao sam SVE, i ne preuvelicavam) u wargamingu.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Shunka »

Ako te interesuje možemo da se dogovorimo za neku demo partiju, da vidiš uživo kako igra izgleda i radi.
Meni isto omiljena igra već dugo vremena, zato što pruža jako mnogo taktičkih opcija čak unutar fakcija (svaki warcarster/warlock ima svoj stil igre), i neizvesne dinamične partije sa preokretima u svakom krugu (moguće je izvući pobedu iz čeljusti poraza, i obrnuto).
Ali sa druge strane teška je za početnike, za razliku od nekih drugih igara gde je dovoljno da ovlaš pročitaš pravila, guraš figure po tabli bacaš pregršt kocaka i nadaš se najboljem...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Rolle
Posts: 25
Joined: Sun Dec 25, 2016 8:54 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Rolle »

Pendargon wrote: Mon Jul 31, 2017 1:02 pm ...
6. Moras znas da je WMH jako kompleksna i kompetitivna igra, koja zahteva mnogo investiranja (kognitivnog, takticki i vremenski) da bi se shvatila, narocito za nekoga ko nikada nije igrao tabletop wargaming, i ako nisi spreman da se upustis u to, bolje zaobidji. Ako te to pak privlaci, WMH je izuzetan izvor dugotrajne igracke zabave, i ostaje jedna od mojih najomiljenijih igara posle svih ovih godina (a probao sam SVE, i ne preuvelicavam) u wargamingu.
Shunka wrote: Mon Jul 31, 2017 11:22 pm ...Meni isto omiljena igra već dugo vremena, zato što pruža jako mnogo taktičkih opcija čak unutar fakcija (svaki warcarster/warlock ima svoj stil igre), i neizvesne dinamične partije sa preokretima u svakom krugu (moguće je izvući pobedu iz čeljusti poraza, i obrnuto).
... za razliku od nekih drugih igara gde je dovoljno da ovlaš pročitaš pravila, guraš figure po tabli bacaš pregršt kocaka i nadaš se najboljem...
Ovo su otprilike i razlozi zbog čega me WMH privlači. Samo sklapanje minijatura i farbanje mi sa druge strane trenutno ne deluje toliko zanimljivo ali pozajući moje farbarske sposobnosti ukoliko ikada nabavim nove figure i ofarbam ih sam, obećavam da ću vam pre svake partije svaki put dati 10 minuta fore da prestanete da se smejete. Naravno ne raduje me strma kriva učenja, ali svakako verujem da vredi.
Shunka wrote: Mon Jul 31, 2017 11:22 pm Ako te interesuje možemo da se dogovorimo za neku demo partiju, da vidiš uživo kako igra izgleda i radi.
Iskreno nadao sam se da ću vas uhavtiti neki dan u klubu da posmatram sa strane meč, ali tvoj predlog je definitivno daleko primamljiviji ukoliko imate vremena pre/posle partija. Opet napominjem skroz mi je ok i da samo posmatram.
Do nedelje se vraćam u BG, pa ako se nakon toga budete skupljali neki dan posle 17h i ne smeta vam dodatno društvo, rado ću vam se pridružiti.
Last edited by Rolle on Tue Aug 01, 2017 3:33 pm, edited 1 time in total.
bjelajac
Posts: 82
Joined: Tue Jan 14, 2014 10:05 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by bjelajac »

Par napomena pošto vidim da su drugi već skoro sve napisali.

- Što se nabavke tiče, koliko ja znam Rik više ne nabavlja stvari, ali se zato porudžbine povremeno skupljaju i nabavljaju preko kluba. Pored ovoga, figure se mogu nabaviti i u grenadier gamesu, isto putem poručivanja.

- Ja lično WMH nabavljam preko Firestorm Gamesa, imaju besplatnu poštarinu za porudžbine preko 40 funti. E sad, ono što jeste problem u bilo kojoj varijanti nabavke preko interneta je naša carina. Oni poslednjih par godina često otvaraju pakete i naplaćuju carinu i PDV. Sa tim troškovima cena ti je (internet cena + 10% carina) + 20% PDV na sve ovo zajedno. Najbolji način za nabavku preko sajtova je da ako putuješ negde unutar EU poručiš na adresu hotela 4-5 dana pre svog boravka tamo i da lično uneseš u zemlju.

- Starteri za dva igrača postoje, postoji po jedan za wm i za horde (Cygnar-vs-Cryx i Trolls-vs-Skorne), generalno su jako dobar buy pogotovo što se samo u starterima mogu dobiti novi osnovni kasteri, a neki su zaista dobri (trolovski recimo se smatra jednim od boljih unutar svoje frakcije). Cena 2-player startera je marginalno veća nego 2 single player startera, a 2-player dolazi sa istim modelima kao i singl plus celom jedinicom pesadije po frakciji koja u maloprodaji kosta 40-50e. Prema tome, ako ti se dopada neka od frakcija iz 2-plejer startera, isplati ti se makar prodao drugu polovinu na forumu sa popustom. Stari starteri se potencijalno mogu naći ponegde in stock, ređe online.

- Mala napomena za Grymkine, ako se za njih odlučiš. Dobra stvar je da jako puno modela izlazi u kratkom roku i da je frakcija osmišljena kao kompletna. Loša je da se smatraju za tzv "limited" frakciju što znači da im nije u planu da izbacuju podjednak broj modela za njih kao za druge frakcije. To će ti sačuvati budžet, ali računaj da će možda postojati relativno ograničen broj različitih vojski koje ćeš možda moći da izvedeš. Izuzev u slučaju da si opsesivno-kompulsivni sakupljač stvari ili u slučaju da se jako brzo zasitiš jedne iste igre/vojske ovo ne bi trebalo da te previše zabrine.

I naravno, pitaj sve što te još zanima.
Rolle
Posts: 25
Joined: Sun Dec 25, 2016 8:54 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Rolle »

bjelajac wrote: Wed Aug 02, 2017 9:05 am - Mala napomena za Grymkine, ako se za njih odlučiš. Dobra stvar je da jako puno modela izlazi u kratkom roku i da je frakcija osmišljena kao kompletna. Loša je da se smatraju za tzv "limited" frakciju što znači da im nije u planu da izbacuju podjednak broj modela za njih kao za druge frakcije. To će ti sačuvati budžet, ali računaj da će možda postojati relativno ograničen broj različitih vojski koje ćeš možda moći da izvedeš. Izuzev u slučaju da si opsesivno-kompulsivni sakupljač stvari ili u slučaju da se jako brzo zasitiš jedne iste igre/vojske ovo ne bi trebalo da te previše zabrine.

I naravno, pitaj sve što te još zanima.
Mislim da neću imati takve probleme. Ukoliko uđem u ovaj hobi planiram da se dugo vremena zadržim na jednoj armiji kako bih što bolje naučio igru. Eventualno mogu da dodju u obzir sitne promene.
Minijature volim, i ne bih se bunio da dobijem brdo minijatura na poklon, ali nemam ni trunke volje a ni finasijskih mogućnosti da krenem opsesivno-kompulsivno da skupljam brdo njih. Kao što sam napomenu na početku jedna vojska uz sitne varijacije na temu dug period vremena, a u medjuvremenu već može svašta da se dogodi i samnom i sa grymkinima ili nekom trećom frakcijom. Što je najcrnje verovatno na kraju neću ni nabavljati grymkine već cryxe iz prostog razloga što su dostupniji (novi, polovni, itd...).

Kakvo je vaše mišljenje o all in one army box'ovima, njihovim sadržajem i isplativosti? Konkretno mislim na frakcije cryx i grymkin. Da li su dobra kupovina ili je bolje potražiti nešto polovno-novo i kombinovati drugačiju armiju?
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Shunka »

All-in-one army boxevi su sjajna stvar, svakako se isplate a za razliku od startera dobiješ odmah igrivu armiju. Samo je pitanje dostupnosti, IIRC oni su planirani kao limited release, ne znam da li se još uvek mogu naći u slobodnoj prodaji.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
bjelajac
Posts: 82
Joined: Tue Jan 14, 2014 10:05 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by bjelajac »

All-in-one Ermy boxeve je jako teško pronaći. Jedini realni source je ebay. Najveći problem je ipak to što se ovaj box prodavao isključivo na američkom tržištu. Od trenutka kada kupiš box, plaćaš poštarinu za Evropu i sigurno i carinu i PDV bilo gde u Evropi.

Ovo je realnije:
http://www.firestormgames.co.uk/warmach ... -battlebox
Naspram ovoga:
http://www.firestormgames.co.uk/cryx-battlegroup-mk-iii

2-player starter košta tračak više nego dva single plejer startera, ali se dobije coe sadržaj ova plus dve cele jedinice. Polovinu zadržiš, drugu oglasiš i prodaš (podeliš sa ortakom),

Ako se ipak opredeliš za Grymkine, Army box je zaista dobar deal, za cca 180-200e dobiješ kastera, tri zveri, tri pune jedinice (25 čika ukupno) i dva soloa. U svetu gde PP redovno ceni jedan unit na oko 50e, više nego dobro.
Post Reply

Return to “Warmachine i Hordes”