Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Moderators: TheSerbianRaven, Rick, Dzon Vejn

Post Reply
DreamOmen
Posts: 38
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:41 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by DreamOmen »

Čitao sam o svima njima i ranije i od svih Cygnar i Legion of Everblight mi zvuče najinteresantnije. Ali problem mi je što nemam sa kim da ovo igram, tako bi možda mogao da ih sakupljam, ali to je sve :( Izgleda da u mom kraju nema hobby klubova :(
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Yowza »

DreamOmen wrote:Čitao sam o svima njima i ranije i od svih Cygnar i Legion of Everblight mi zvuče najinteresantnije. Ali problem mi je što nemam sa kim da ovo igram, tako bi možda mogao da ih sakupljam, ali to je sve :( Izgleda da u mom kraju nema hobby klubova :(
kao što ti je netko već rekao u drugoj temi, probaj nažicat par drugara da zajedno s tobom probaju ovakve igre igrati, bilo bi dobro da još jedan grad u Srbiji/općenito na balkanu ima kakvu-takvu hobi zajednicu

P.S. ako želiš redovito igrati, postoji još jedan način, a to je vassal, računalni alat za igranje ovakvih igara, ima modula za mnoge igre, uključujući 40k i Warmachine/Hordes, guglaj pa ćeš naći, samo bi bilo lijepo da igraš najčešće s onim što i stvarno posjeduješ ako ne isprobavaš liste...
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by PainBringer »

DreamOmen wrote:Čitao sam o svima njima i ranije i od svih Cygnar i Legion of Everblight mi zvuče najinteresantnije. Ali problem mi je što nemam sa kim da ovo igram, tako bi možda mogao da ih sakupljam, ali to je sve :( Izgleda da u mom kraju nema hobby klubova :(
Da li si iz Beograda? Ako jesi, iz kog kraja Beograda? Ja imam Dosta stvari za Everblight, a nekoliko ostalih igraca ima Cygnar, tako da ces moci da vidis mnoge modele uzivo i saznas sta i kako rade. Ako zelis, mogu da organizujem demo partiju.
Image
DreamOmen
Posts: 38
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:41 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by DreamOmen »

Da li si iz Beograda? Ako jesi, iz kog kraja Beograda? Ja imam Dosta stvari za Everblight, a nekoliko ostalih igraca ima Cygnar, tako da ces moci da vidis mnoge modele uzivo i saznas sta i kako rade. Ako zelis, mogu da organizujem demo partiju.
Nisam iz Beograda, ali ako jedan dan odlučim da ovo i sakupljam, možda dođem da se razmenimo :)
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Verterdegete »

Da li se ovo i dalje organizovano igra (i gde) ? Imam neotpakovan Cygnar starter, a zao mi da ga prodam.
Image
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Yowza »

Verterdegete wrote:Da li se ovo i dalje organizovano igra (i gde) ? Imam neotpakovan Cygnar starter, a zao mi da ga prodam.
Sad kad se za 2-3 tjedna otvori Grenadier, imam dojam da će se opet početi intenzivnije igrati.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Zekina banda »

U principu se igra. Cak je u toku liga. Shunku je u principu najlakse nahvatati za partiju :)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Yowza »

Zekina banda wrote:U principu se igra. Cak je u toku liga. Shunku je u principu najlakse nahvatati za partiju :)
e, a gdje igrate? da znam, kad budem u BG-u
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Zekina banda »

Igra se u novom Zmaju, kao i kod RIka u kancelariji posle radnog vremena :)
Verovatno ce se igrati i u novom klubu (ako je tacna dezinformacija da ce da bude na Slvaiji)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Ko, jel' ja? »

Zekina banda wrote:Igra se u novom Zmaju, kao i kod RIka u kancelariji posle radnog vremena :)
Verovatno ce se igrati i u novom klubu (ako je tacna dezinformacija da ce da bude na Slvaiji)
Nije novi klub, vec prodavnica. Bez prostora za igru :wink:
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by milosh »

Nadjoh ovu temu pa da ne gusim pricu o escalation ligi :)

Elem, ponovo se probudila u meni zelja da skupim par figurica iz ovog sistema pa da kasnije i odigram koju partiju sa njima. Pre svega bih kupovao modele koji mi se svidjaju a to su po svemu sto sam video PRASICI! Pravila nisam iscitao, ali cu u nekom narednom periodu to uciniti (trenutno se bakcem sa neocekivanom selidbom pa mi i to otezava stvari :) ). Gledao sam malo po zvanicnom sajtu i onom linku koji mi je histericni ostavio pa sam dosao do stvari koje mi se svidjaju. Medjutim tu se vracamo na moje nepoznavanje pravila pa pojma nemam kako to moze da funkcionise na tabli (tj da li je legalno uopste), ne znam koliko su znacajne jedinice pesadije, da li postoji neki minimalni uslov za izvodjenje (kao sto je u WHFB i 40k). Trenutno sam u fazi nabavke Primal MkII i minions knjige, ali me spori net na poslu onemogucava. Da li mi je Primal MKII dovoljan za pocetak ili moram da skinem i Prime? Jel ima u klubu mozda set knjiga pravila koja bih mogao da uzmem da ne trazim knjigu po knjigu :) ?

E sad najzanimljiviji deo - modeli! Evo stvari koje se meni svidjaju. Rukovodeci se savetom prvo sam izabrao warlocka, pa beastove pa ostatak :) Molio bih savet iskusnijih igraca da li ovo sto sam pobrojao lici na armiju koja moze da igra :D

Warlock - prasac sa velikom satarom (ironicno? :) ) - Lord Carver
Warbeasts - prasac sa dve, malo manje, sikirice - War Hog
Razor boars - prasici, modelima nisam odusevljen ali mozda bih nesto konvertovao, ali mi se svidja ideja da imam obicne prasice u armiji :) ne znam koliko komada ide u jedinicu jer vidim da se u blisteru dobijaju 2
Swamp horor - ovde ide novo pitanje: da li krokodili i prasici mogu da se mesaju jer mi se ova hobotnica mnogo svidja :)
Units - ovde nisam odusevljen ali u obzir bi dosle neke od sledecih jedinica (ili sve ako mogu da se uklope u poene :) ) -
Farrow Bone Grinder Gatherers - njihovi modeli mi se najvise svidjaju ali mi ne deluju opasno :lol:
Farrow Slaughterhousers - ovi deluju opasnije sa onim sekircniama ali su mi modeli pomali bezveze :)
Farrow Razorback Crew - ovi mi deluju kao skavenski weapon team-ovi pa su nekako cool
Solos - Rorsh & Brine - najbolji (najlepsi :) ) solo jer ima jos jednu veliku svinju (ukupno tri :D)
Od ostalih svidjaju mi se Gobber tinker i Croak hunter ali rekoh nisam odusevljen ostalim modelima.

Znaci neka pocetna ideja su sledece stvari:
Lord Carver
War Hog
Razor boars
Swamp horor (ako moze :) )
Rorsh & Brine
I jos neki Uniti :)

Jel imate neke savete o ovome? Jel lici ovo na jednu Hordes listu ili sam totalno omasio :D
Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Zekina banda »

Primal MKII ti je dovoljan. TO je jedina i dovoljna knjiga pravila:)
Nikakava force composition ne postoji - slobodno uzimas bistove i jedinice (jedino ogranicenje se tice broja istovetnih jedinice, a tu informaciju imas u armibooku i na karticama).
Swam horror nece da moze :)
MOzes da imas i dva Warhoga.
Nemam iskustva sa prasicima, ali u principu, igra u vecini slucajeva moze da se igra sa onim sto ti se svidja (to narocito vazi za "male" armije kao sto su prasici).
U principu, treba da vidis koje spelove i fit ima Warlock, pa da vidis sa kojim jedinicama/zverima to ide najbolje.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Histericni Istoricar »

Kaster, War hog i dva mala veprica, jedinica prasica sa pucama i mali i veliki vepar su ti 23 poena.
Ja bih ti preporucio da stavis Targa, svinju sa keceljom. On mi deluje ok. Odlicno za pocetak i neko cak i ozbiljno igranje. Cak mi se cini da rade nesto svi zajedno.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by milosh »

"Nabavih" skoro 5 gb pravila, imam stiva za citanje narednih godinu dana :) listam sada one Primal mkII i minions knjige, polako sklapam kockice. Medjutim prvo, od brojnih, pitanja jeste sledece: u minions knjizi nema svih jedinica koje se nalaze na sajtu. Gde se nalaze poentaza i opisi ostalih jedinica? Konkretno videh da fale razor boars.
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Histericni Istoricar »

Izasli su u druge dve knjige, jedna je Gargantuans, a druga je Domination.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by milosh »

Da li bi bilo ok da se kao proksi za razor boars koriste svinje iz WHFB za savage orkove? Imam nekoliko komada kupljenih za potpuno drugu stvar ali lako bi im promenio namenu :D Ako je to ok, jel moze neko da mi kaze na koje baze idu one? (pretpostavljam na 30mm jer su lesser beasts alo nije na odmet da pitam :)
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Histericni Istoricar »

Pogledaj u knjizi, piseti u profilu, na koju bazu idu. Da mozes koristiti gicove, poenta je u bazi.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by milosh »

Jos jedno pocetnicko pitanje: Kada se oravi lista od recimo 25 poena, da li su u nju uracunati i oni poeni koje omogucava warlock za beastove ili ne. Tj da li je lista sa Lordom Carverom koji dodaje +6 poena na zveri od 25 poena ili od 31 poena?
Image
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by stefaz »

Dodajes na dogovorenu poentazu. Partija od 25 bi bila 31.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Zekina banda »

... ali, naravno moras da imas zver od min. 6 poena :)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by milosh »

Jednu zver od minimum 6 poena ili ukupni zbir zveri u toj vrednosti? Ja cu svakako imati mnogo vise poena, cak i zver od 8-9 poena ali lepo je znati. Izvin'te ako postavljam previse "glupa i pocetnicka" pitanja ali ne stizem da lepo iscitam pravila nego to cinim parcijalno i na preskoke pa imam velike rupe u poznavanju istih :D
Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Zekina banda »

Od ukupnog broja poena koliko vrede zveri koje koristis, odbija se 6
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by milosh »

Posto sam iskoristio WH prasice umesto razor boars odlucio sam da napravim karticu za njih. Skinuo sam neki templejt za kartice i mislim da cu u PS-u uspeti da je lepo sredim. Pitanje je sledece: da li za svaku zver treba da imam posebnu karticu (sto bi u mom slucaju znacilo 5 kartica) ili je dovoljna jedna kartica za svih pet zveri?
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Dzon Vejn »

Potrebna ti je 1 kartica, kako bi znao sta model radi, i potreban ti je 1 A4 papir na kome ces stampati dmg boxes, kako bi mogao da pratis svih 5 prasica. Ako se ne varam, army builder po defaultu stampa te dmg boxove.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by deka »

Ako nemaš Army Builder, imaš on line verziju na adresi http://www.forwardkommander.com
Image Image
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by milosh »

U cemu je fazon sa epic warcasterima? Jel se oni koriste u nekim posebnim bitkama i scenarijima ili mogu i u regularnim partijama?
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Histericni Istoricar »

Samo su napredovali u sluzbi. To su ljudi iz prvih knjiga, glavni protagonisti i heroji. Samo druga verzija, standardnog kastera.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Mandragoran
Posts: 112
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:55 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Mandragoran »

Pozdrav svima! Za warmachine sam cuo i pre, ali sam ostao pri warhammeru. Medjutim, kakav bih ja to prijatelj bio ako bih milosha pustio samog u vojevanje ovih bitaka :mrgreen: Elem, koliko sam do sada citao i upoznavao se sa pravilima, cini mi se da ovaj sistem, ali i broj figura, brzina odigravanja partija- meni bas odgovaraju. Kao i mnogi, za armiju iliti frakciju sam se odlucio na osnovu lepote modela :D u pitanju je Circle Orboros 8-)
Ja cu sada nalupati ono sto sam odabrao, a vas molim da mi skrenete paznju ako sam mnogo omasio ;) (shvatio sam da u sustini mozes da kombinujes sve i svasta i da nema 'pogresne' liste)

dva warlocka: Kaya the Wildborne (ona je u tom pocetnom setu, zar ne?) i Kromac the Ravenous

od light warbeast-ova mi se bas nista ne svidja :/ eventualno ti dvoglavi kucici-vukovi. Argusi.

e a sada heavy :D dva satyr-a (Gnarlhorn i RipHorn ) i sva tri Warpwolf-a.

units:
Druids of Orboros sa atacmentom
Tharn Blood Pack
Warpborn Skinwalkers sa alfom
Tharn Ravagers (mozda saman ili ciftan sa njima)

solos:
Blackclad Wayfarer
Tharn Ravager White Mane
Lord of the Feast

To je sve sto mi se svidja, naravno krenuo bih od tog pocetnog seta, pa polako.. :) Moze li se igrati sa miksom gore navedenih?
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Dzon Vejn »

Moze, dosta toga sto si naveo radi odlicno ili solidno. Ono sto bi ti za neke kao "ozbiljne" liste sigurno jos bilo potrebno jesu shifting stones (u velikim poentazama cak i 2 seta shifting stones). Od light beastova gorax. I mozda ono drvece.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Mandragoran
Posts: 112
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:55 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Mandragoran »

hvala Dzone! Krenucu od pocetnog seta, pa cu videti sta i kako sljaka..
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Histericni Istoricar »

http://battlecollege.wikispaces.com/mkiiCircle

Citaj malo ovo, moze da bude korisno. Ljudi koji ovo pisu imaju generalno pozitivno vidjenje modela i za sve nadju neku primenu.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Mandragoran
Posts: 112
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:55 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Mandragoran »

e, odlicno. vec sam gledao ovde neke stvari, ali tek povrsno sam bacio pogled. sad cu da krenem sa izucavanjem ;) hvala!
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by PainBringer »

Mandragoran wrote:Pozdrav svima! Za warmachine sam cuo i pre, ali sam ostao pri warhammeru. Medjutim, kakav bih ja to prijatelj bio ako bih milosha pustio samog u vojevanje ovih bitaka :mrgreen: Elem, koliko sam do sada citao i upoznavao se sa pravilima, cini mi se da ovaj sistem, ali i broj figura, brzina odigravanja partija- meni bas odgovaraju. Kao i mnogi, za armiju iliti frakciju sam se odlucio na osnovu lepote modela :D u pitanju je Circle Orboros 8-)
Ja cu sada nalupati ono sto sam odabrao, a vas molim da mi skrenete paznju ako sam mnogo omasio ;) (shvatio sam da u sustini mozes da kombinujes sve i svasta i da nema 'pogresne' liste)

dva warlocka: Kaya the Wildborne (ona je u tom pocetnom setu, zar ne?) i Kromac the Ravenous

od light warbeast-ova mi se bas nista ne svidja :/ eventualno ti dvoglavi kucici-vukovi. Argusi.

e a sada heavy :D dva satyr-a (Gnarlhorn i RipHorn ) i sva tri Warpwolf-a.

units:
Druids of Orboros sa atacmentom
Tharn Blood Pack
Warpborn Skinwalkers sa alfom
Tharn Ravagers (mozda saman ili ciftan sa njima)

solos:
Blackclad Wayfarer
Tharn Ravager White Mane
Lord of the Feast

To je sve sto mi se svidja, naravno krenuo bih od tog pocetnog seta, pa polako.. :) Moze li se igrati sa miksom gore navedenih?
Sto se light warbeast-ova za Orboros tice, Gorax je prilicno vazan deo brojnih turnirskih armija - jer ima sjajan animus. Druidi su takodje vrlo vazna jedinica, zbog njihove anti-magic aure, ali i ostalih kul osobina (pre svega mogucnosti da pomeraju modele kada ih pogode Force Bolt-om, a i generalno nerviraju Cryx igrace :D). Warpwolf-ovi su jako dobri, tu dileme nema. Isto tako, Kromac the Ravenous je, uz epic Morvahna-u, verovatno jedan od najboljih warlock-a za Orboros. S obzirom da te zanimaju Tharn jedinice i Lord of the Feast, moci ces da sklopis Kromac-ovu Tier listu (opisana je u armijskoj knjizi za Orboros). U svakom slucaju, modeli koje si nabrojao su vise nego dovoljni da se sjajno zabavis i igras kako prijateljske, tako i "ozbiljne" partije.
Image
User avatar
Mandragoran
Posts: 112
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:55 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Mandragoran »

Odlicno! Hvala na odgovoru.. S obzirom da mi se sve te figure stvarno dopadaju lepo mi se uklopilo :) Videh da su ove Tharn jedinice malo skuplje, na njih cu sacekati, ali ima dosta stvari za kupiti pre njih.. U svakom slucaju, krecem sa warpack box-om!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by milosh »

Ovo nema veze sa pocetnickim pitanjima, ali u nedostatku bolje teme pitacu ovde. Poceo sam da citam flaf vezan za Kriks, i kada procitah Denegrinu pricu (pre i posle smrti) ostadose mi duzni za ime te sestre-bliznakinje koja je ubi. Takodje, gde je opisan taj flaf i istorija sveta i frakcija (voleo bih da iscitam vise detalja o tom sukobu :) )? Jel sve to kompilirano u mkii pravilima (u delu za flaf) ili ih ima i u onim dodatnim knjigama? Ako je ima i u tim knjigama kojim redosledom treba da citam, tj kojim redom su izlazile knjige?
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Histericni Istoricar »

Sestra joj se zove Viktorija. Nije je ona ubila vec Denegrin Slejer, koga je ona koristila. Viktorija je po cinu major Signarske armije, jedan od najboljih kastera na svetu. Preziva se Hejli i po tom imenu je svi znaju. Prica je u signarskoj knjizi i ostalim knjigama/raznim cudima. Imam i nju pa ako je zelis upoznati mogu je izvesti.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by milosh »

Kada mi stigne Denegra izvescemo sestroubilacki rat ;)
Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by deka »

Imam i ja jedno početničko pitanje...

Ja volim da sve bude ofarbano by the book, iliti kao u knjigama...
A ovaj P3 Khador Red Base je prilično glupav, pošto ga nanosim na Juggernaut-a u već 4 sloja, i još uvek nije pokrio površinu kako treba, koja boja iz GW / Vallejo range-a bi mu bila ekvivalent, a ponaša se normalnije od toga???
Mislim po pitanju pokrivanja površine?
Image Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Dzon Vejn »

Ovde imas conversion chart, mada ja ne vidim na spisku tu boju koju si naveo:
http://www.dakkadakka.com/wiki/en/Paint ... lity_Chart

edit:
na drugoj temi: Evil Sunz Scarlet - Khador Red Base (closer than Blood Red)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Dzon Vejn »

Nejasan mi je kajin spirit door. Jasan deo je da ne mogu warbeasta da mrdam nakon teleporta. Nejasan mi je deo da li kaja moze, tj. Nejasna mi je razlika izmedju this model i a model. Moze li pojasnjenje?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Post Reply

Return to “Warmachine i Hordes”