Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Moderators: TheSerbianRaven, Rick, Dzon Vejn

Post Reply
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by mladjano bugarce »

Samo jedan komentar : Niko ne moze da ima dva animusa na sebi nezavisno da li ga baca warlock ili warbeast - pise u osnovnoj knjizi pravila.
ImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

and there was much rejoicing... :-D

Pa u sustini, sada su to ranged magicni napadi, odnosno melle magicni napadi... :-D, cega do sada nije bilo, ali ocigledno cemo ih vidjati u mkII :-)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Zekina banda »

Da, te mortari i Tunderhed nemogu vise da rade bezobrazne stvariu :wink:
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by meloras »

Ljudi,glredao sam pre par dana privateer press sajt,i jos jednom juce i vidim nova frakcija Retribution of Scyrah,sa nekim uber glatkim jackovima i elfovskim usima.Jel to nesto novo ili sta?
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Resurrection »

melekith wrote:Ljudi,glredao sam pre par dana privateer press sajt,i jos jednom juce i vidim nova frakcija Retribution of Scyrah,sa nekim uber glatkim jackovima i elfovskim usima.Jel to nesto novo ili sta?
Procitaj ovo boldovano ;)
Image
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by meloras »

Morao sam da pitam.Fensi izgledaju a nigde ih vise nisam video.Zna li se ima li negde njihovih pravila?Naravno i dalje mi se svidja Khador,ovi novi lepotani su za nekoga drugog.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Shunka »

Nekome se zapravo svidjaju novi elfovi? Lepo...
Pravila za njih izlaze u septembru ako se dobro secam... Po novoj ediciji!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Zekina banda »

U narednom broju No Quatera izlaze pravila po za Elfove po staroj ediciji.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Resurrection »

Cloud effect ne daje concealment osim ako si u njemu.
Concealment/cover se dobije u 1 inch od odgovarauceg terena.
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

kobasica za tebe :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

Nikica je pokrenuo danas zanimljivo pitanje, jer, s obzirom kako je wordovano, phantom hunter se ne moze baciti ni na goreshadea ni na pile, a Infernali cute vec 6 meseci (it's on the list)...
Meni se na prvo citanje ucinilo da treba da ide na goreshadea (o u svetlu rasprave, ostajem pri tome), a na piletu nema smisla jer ono ne izvodi (bla, bla, bla) vec goreshade....

u svakom slucaju, nema odgovora za sad :

http://www.privateerpressforums.com/ind ... tom+hunter

Ali bi me interesovalo generalno misljenje, jer verovatno zelim da igram EGoreshadea u septembru, pre nego ga ubije mk2
Image
ImageImageImageImageImage
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by mladjano bugarce »

I ja sam citao isti: problem je sto PH postaje onaj ko napade vrsi a za pile eksplicitno pise da se gleda njegov line of sight. A da ti lepo u septembru igras Deni i bog da te vidi? :D
ImageImage
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Resurrection »

Valjda ce u Septembru morati tri razlicita kastera tako da...
Meni svejedno. Nek organizatori odluce. Kad je vec sjabano bolje da je na piletu jer tako imas jedan model koji ignorise LOS, a ne n, gde je n broj pilica u listi.
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Shunka »

Igramo po Steamroller pravilima, gde svaki ucesnik pravi dve liste, a onda bira jednu od dve pre pocetka svake partije.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

Dokaz da nisam djidao ljude, Darragh djavo ne mora imati metu u melle rangeu da bi imao svoj shadow rider movement:

http://www.privateerpressforums.com/ind ... try1963669
i ovde
http://www.privateerpressforums.com/ind ... ht+cavalry

I zbog ovakvih stvari, treba nam nova edicija. Main rulebook je debelo prevazidjen 8)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Resurrection »

Bitna stvarchica za sve momke i devojke sa reach-om:

http://www.privateerpressforums.com/ind ... &p=2832609&

Ako imas LOS mozes da napadas, a sa ovim volumima i standardnim visinama u odnosu na bazu moguce je model sa vecom bazom napadati preko modela koji ima bazu iste velicine kao model koji napada.
Malo preciznije: Satyxisi/IFP/BK stanu u dva reda i ovi(e) iz drugog reda mogu da biju dzeka preko ovih iz prog reda (ako im je u reach-u).
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Resurrection »

Ako se neki abiliti trigeruje na "advance" vi jednostavno mozete da forfeat-ujete movement za aim (cak i bez ranged oruzja) da bi zaobisli triger. Preciznije:
http://www.privateerpressforums.com/ind ... =191365&hl
Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Zekina banda »

Dakle, bunarenje po pravilima se nastavlja bez obzira na MKII :roll:
Po meni, jedna stvar ne moze da se tumaci na dva nacina (da bi pravila bila jasna). Ako se nisi pomerio ili ti je muvment bio 0" ili si forfitovao muvemnt i tako da bude pravilo. Da ne pricam o forfitovanju muvmenta za aim kad nemas oruzje na daljinu :roll: (premda bi ovde dobro dosao smajli koji povraca)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Resurrection »

Na temi o tome sta fleeing model moze da radi su dosli do tog da moze da koristi (neke) abilitije.
Tipa Jack marchal moze da odradi Drive i da utekne.
Jos nisu odlucili da li moze da forfituje movement za aim i ako treba da bezi (mada moze da advanceuje 0" po pravilim opet valja izbeci neki triger) :)
Image
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by mladjano bugarce »

Uvek su modeli koji se ne pokrecu negirali pravila koja traze "advance" npr. Fit baba jage pa tu nema nista novo. Obratite paznju da su ovo komentari igraci i shodno tome skloni retardiranosti.
ImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

Sto se ovoga tice, slazem se sa Daliborom.
Mada razumem kako i zasto ovako funkcionise, jer oni za razliku od GW-a, pokusavaju da ostalu dosledni "to the letter of the rules", ekstremno lose zvuci kada ovakvu situaciju pokusavas da objasnis novom igracu :
" Pa znas... on se ne krece nula, jer ce da forfituje muvment da ejmuje..."
"ali, on nema weapon, a i u melleu je?"
"Ma jeste, ali su rulovali na forumu da to radi tako, iako nemam pucu..."
"Stvarno?"

.......
Nekako, mislim da su takve stvari hteli da izbegnu sa MkII, ali cini se da se vracaju... Da se potsetimo, slicnim rulingom je i poceo MkI lavina gluposti : Vilmon moze u impevious wall i da trci. Onda, umesto da kazu :"to tako ne moze", oni izbace ajanu i holta da bi svi ubijali vilmona lako. Koji im polome igru jer odjednom Tunderhead puca iz kombata kao charge napad, a khador mortar se krece i puca. Onda to eratiraju , ali onda.... I tako do besvesti
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Resurrection »

Sve to da bi oslabili Bartov fit ;)
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

mislim da je ovo zanimljivo, pa neka ga ovde.
Arcane assassin clarification:
http://www.privateerpressforums.com/sho ... php?t=3089
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

Castigator ne moze da chargeuje i spaljuje infantry :

http://privateerpressforums.com/showthr ... castigator

*Attacks listed as a rule of a weapon are of the same type as their weapon: melee or ranged.

* Attacks listed as a rule of the model are of no type and so cannot (unless otherwise specified) be used as a charge attack.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

Nije da ovo vec nismo znali, ali lepo je da stoji :

Maximum deviation distances that will still hit a model's base
AOE Base size
size 30mm 40mm 50mm
3" ~2.09" ~2.29" ~2.48"
4" ~2.59" ~2.79" ~2.98"
5" ~3.09" ~3.29" ~3.48"
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2368
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Pendargon »

Mk2 pravila sa trooperima, volontarnim out-of-formation i trcanju od 0' postaju gluplja by the minute :

tp://www.privateerpressforums.com/showthread.php?t=20565
Image
ImageImageImageImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Shark »

Pendargon wrote:Mk2 pravila sa trooperima, volontarnim out-of-formation i trcanju od 0' postaju gluplja by the minute :

tp://www.privateerpressforums.com/showthread.php?t=20565
Odlican primer Cheating vs Gamesmanship vs "Tactical Use of the Rules" doktrine.

Al tu sam zbog neceg drugog - High reclaimerov feat. Da li onda moze da ressurectuje van formacije ili pravilo da "onaj koji je trenutni leader ostaje leader" (cak iako ozivim leadera) gazi sve? Pnekad mi nije bas najjasniji tajming i prioritet nekih pravila pa rekoh da pitam... primer, erranti sa standard bearerom. Kontam da SB ostaje leader cak i ako ozivim oficira/vodju al mozda mi promice neka (eksploatabilna) finesa.

Takodje, dal se svi vracaju odjednom ili sekvenciono?
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Mladizmaj »

Shark wrote: Al tu sam zbog neceg drugog - High reclaimerov feat. Da li onda moze da ressurectuje van formacije ili pravilo da "onaj koji je trenutni leader ostaje leader" (cak iako ozivim leadera) gazi sve? Pnekad mi nije bas najjasniji tajming i prioritet nekih pravila pa rekoh da pitam... primer, erranti sa standard bearerom. Kontam da SB ostaje leader cak i ako ozivim oficira/vodju al mozda mi promice neka (eksploatabilna) finesa.

Takodje, dal se svi vracaju odjednom ili sekvenciono?
Feat ako malo bolje procitas ozivljava samo trupere tako da ne mozes da ozivis officira i da hoces, unit lider ostaje onaj truper koga si unapredio da je unit lider posle pogibije officira. Standard Bearer nije unit lider i ne moze to da postane. Modele koje ozivljavas takodje moras da ozivis u formaciji jer tako kaze text feata. Mislim da ti nije bitan redosled ozivljavanja jer realno dok izvrsavas feat ne mozes nista drugo da radis ( tipa bacanje spellova ili slicno ). Nadam se da ti je ovo pomoglo.
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by PainBringer »

Shark wrote:
Pendargon wrote:Mk2 pravila sa trooperima, volontarnim out-of-formation i trcanju od 0' postaju gluplja by the minute :

tp://www.privateerpressforums.com/showthread.php?t=20565
Odlican primer Cheating vs Gamesmanship vs "Tactical Use of the Rules" doktrine.

Al tu sam zbog neceg drugog - High reclaimerov feat. Da li onda moze da ressurectuje van formacije ili pravilo da "onaj koji je trenutni leader ostaje leader" (cak iako ozivim leadera) gazi sve? Pnekad mi nije bas najjasniji tajming i prioritet nekih pravila pa rekoh da pitam... primer, erranti sa standard bearerom. Kontam da SB ostaje leader cak i ako ozivim oficira/vodju al mozda mi promice neka (eksploatabilna) finesa.

Takodje, dal se svi vracaju odjednom ili sekvenciono?
High Reclaimer-ov feat glasi (iz MK2 knjige za Protectorate of Menoth): Return d3 + 3 friendly destroyed Faction troopers to play. Place those models in formation in their original units completely in High Reclaimer's control area.

Znaci, ne mozes da postavis modele van formacije - sam tekst na feat-u to eksplicitno zabranjuje. E sad, ono sto te buni je mozda sledece: recimo da ti ubiju sve osim SB-a. SB tada, prema pravilima, postaje unit leader. Ti odlucis da koristis feat, koji usput vrati i Officer-a. Svi modeli se vracaju jedan po jedan i postavljaju se u formaciju, tacnije u SB-ov CMD. SB OSTAJE vodja jedinice. ALI, pravilo na strani 32 u MK2 knjizi kaze: "While an officer is in play, it is the unit commander of its unit." Posto je Officer sada ponovo u igri, to znaci da ce ostali modeli moci da se postavljaju u njegov CMD. Ako njega vratis prvog, moras ga postaviti u formaciju sa trenutnim vodjom (u ovom slucaju SB-om), tacnije u njegov CMD. Officer sada postaje vodja jedinice. Ostali modeli se vracaju u formaciju u okviru njegovog CMD-a. Konkretno, mozes postaviti Officer-a na 9" od SB-a i ostale na 9" od Officer-a. Ali niko tu nece biti van formacije.

Znaci, nema sanse da ti postavis Officer-a BILO GDE u Reclaimer-ovoj kontroli. On jeste "always in formation" - ali samo kada je u igri. A u igru mora da se vrati u formaciju sa svojom ORGINALNOM jedinicom, koja (ako je makar jedan model ziv) IMA vodju. I sve je po pravilima. Ovo pitanje imas i na PP forumu, pojavilo se nedavno i potvrdjeno je od strane Infernal-a.

@Mladizmaj: Standard bearer moze da postane unit leader, baci pogled na MK2 knjigu pravila.
Image
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Mladizmaj »

PainBringer wrote:
High Reclaimer-ov feat glasi (iz MK2 knjige za Protectorate of Menoth): Return d3 + 3 friendly destroyed Faction troopers to play. Place those models in formation in their original units completely in High Reclaimer's control area.

Znaci, ne mozes da postavis modele van formacije - sam tekst na feat-u to eksplicitno zabranjuje. E sad, ono sto te buni je mozda sledece: recimo da ti ubiju sve osim SB-a. SB tada, prema pravilima, postaje unit leader. Ti odlucis da koristis feat, koji usput vrati i Officer-a. Svi modeli se vracaju jedan po jedan i postavljaju se u formaciju, tacnije u SB-ov CMD. SB OSTAJE vodja jedinice. ALI, pravilo na strani 32 u MK2 knjizi kaze: "While an officer is in play, it is the unit commander of its unit." Posto je Officer sada ponovo u igri, to znaci da ce ostali modeli moci da se postavljaju u njegov CMD. Ako njega vratis prvog, moras ga postaviti u formaciju sa trenutnim vodjom (u ovom slucaju SB-om), tacnije u njegov CMD. Officer sada postaje vodja jedinice. Ostali modeli se vracaju u formaciju u okviru njegovog CMD-a. Konkretno, mozes postaviti Officer-a na 9" od SB-a i ostale na 9" od Officer-a. Ali niko tu nece biti van formacije.

Znaci, nema sanse da ti postavis Officer-a BILO GDE u Reclaimer-ovoj kontroli. On jeste "always in formation" - ali samo kada je u igri. A u igru mora da se vrati u formaciju sa svojom ORGINALNOM jedinicom, koja (ako je makar jedan model ziv) IMA vodju. I sve je po pravilima. Ovo pitanje imas i na PP forumu, pojavilo se nedavno i potvrdjeno je od strane Infernal-a.

@Mladizmaj: Standard bearer moze da postane unit leader, baci pogled na MK2 knjigu pravila.
Moze da postane ako ostane kao poslednji model u jedinici ili sam ja bar to tako razumeo u njihovim pravilima. I vrlo bitan detalj koji si ti propustio u objasnjenju je da Officir nije truper model i ne moze nikad da se vrati u igru Reclamerovim featom niti Nirvaninim spellom na primer. I kada vratis sve modele trupera koje zelis unit ni u jednom slucaju unit ne menja svog vodju (model koji je vodio unit nastavlja da vodi taj unit). Tako da iskreno mislim da je moje objasnjenje bilo blize pravilima.
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by PainBringer »

Mladizmaj wrote: Moze da postane ako ostane kao poslednji model u jedinici ili sam ja bar to tako razumeo u njihovim pravilima. I vrlo bitan detalj koji si ti propustio u objasnjenju je da Officir nije truper model i ne moze nikad da se vrati u igru Reclamerovim featom niti Nirvaninim spellom na primer. I kada vratis sve modele trupera koje zelis unit ni u jednom slucaju unit ne menja svog vodju (model koji je vodio unit nastavlja da vodi taj unit). Tako da iskreno mislim da je moje objasnjenje bilo blize pravilima.
U mom primeru, SB je upravo ostao poslednji model u jedinici - bas ta situacija. Sto se Oficira tice, on je deo jedinice, a na strani 31 u prime MK2 stoji: "All models in a unit are troopers." Isto tako, na narednoj strani, u sekciji Attachments, stoji: "Attachments are troopers that can be added to some units". Znaci, po svemu - Oficir jeste trooper model (nije Grunt, ali jeste trooper).
Sto se vodjstva nad jedinicom tice, "Officer is a special type of unit commander". Znaci, SB je postao "Leader", ali kada se Oficir vrati u igru, on je novi UNIT COMMANDER.

Znam da pravila mogu biti ponekad zbunjujuca, ali sve se moze naci i razjasniti. Kao sto sam napomenuo, ovo je vec razjasnjeno na PP forumu. Ja sam ranije mislio da se modeli kod feat-a vracaju odjednom, ali posle razjasnjnja nekih spell-ova, ispalo je da se ipak vracaju sekvencijalno.
Image
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordama

Post by Mladizmaj »

PainBringer wrote: U mom primeru, SB je upravo ostao poslednji model u jedinici - bas ta situacija. Sto se Oficira tice, on je deo jedinice, a na strani 31 u prime MK2 stoji: "All models in a unit are troopers." Isto tako, na narednoj strani, u sekciji Attachments, stoji: "Attachments are troopers that can be added to some units". Znaci, po svemu - Oficir jeste trooper model (nije Grunt, ali jeste trooper).
Sto se vodjstva nad jedinicom tice, "Officer is a special type of unit commander". Znaci, SB je postao "Leader", ali kada se Oficir vrati u igru, on je novi UNIT COMMANDER.

Znam da pravila mogu biti ponekad zbunjujuca, ali sve se moze naci i razjasniti. Kao sto sam napomenuo, ovo je vec razjasnjeno na PP forumu. Ja sam ranije mislio da se modeli kod feat-a vracaju odjednom, ali posle razjasnjnja nekih spell-ova, ispalo je da se ipak vracaju sekvencijalno.
http://privateerpressforums.com/showthr ... aimer+feat evo linka ka temi na officialnim forumima koja dokazuje da ja nisam bio u pravu, moje izvinjenje PainBringeru.

Vidim da su opet krenuli da komplikuju igru bez potrebe i da prave zavrzlame oko pravila iako su imali sansu da sve lepo krenu od pocetka u mk2 i da sve bude prosto. Meni nije bilo logicno iskreno da se officir racuna kao trooper i mislio sam da su trooperi ustvari gruntovi samo. Steta sto sami komplikuju igru koja nema razlog da bude komplikovana.
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Verterdegete »

Razmisljam se da pocnem sa W&H. Svidja mi se mali format igre (u odnosu na Warhammer), a i deluje mi pristupacno za dzep. Da li je igra jos uvek aktivna kod nas ?

Da li je Stormclad heavy warjack dobar za neku pocetnu postavu ?
Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Zekina banda »

Igra je aktivna, i trenutno se igra neka vrsta lige.
Stormclad je dobar dzek za Cignar. Ako si se resio za Cignar, najbolje je da krenes od startera, pa onda polako. U starteru je Strajker koji je veoma solidan kaster.
Svrati do Sigila pa pogledaj sta jos ima na rasprodaji za Cignar.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
DreamOmen
Posts: 38
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:41 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by DreamOmen »

Može neko da mi da link do cenovnika?? Nemogu da nađem ništa na njihovom sajtu :(
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Yowza »

DreamOmen wrote:Može neko da mi da link do cenovnika?? Nemogu da nađem ništa na njihovom sajtu :(
znači, odeš na http://fgsigil.blogspot.com/, pa klikneš u desnom stupcu na miniatures & painting, i to ti otvori u excelu/google docsu spreadsheet sa cijenama svega što trenutačno imaju na lageru
DreamOmen
Posts: 38
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:41 pm

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by DreamOmen »

znači, odeš na http://fgsigil.blogspot.com/, pa klikneš u desnom stupcu na miniatures & painting, i to ti otvori u excelu/google docsu spreadsheet sa cijenama svega što trenutačno imaju na lageru
OK, nekoliko pitanja. Ima li negde šta koji model radi i kako izgledaju?? I neke vojske imaju mnogo malo modela kao Circle of Orboros, Legion of Everblight i Minions. Da li oni stvarno nemaju puno modela ili ovi što ovo prodaju nemaju više??
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by stefaz »

Ovde mozes da procitas sta koji model radi i jos ponesto...
http://battlecollege.wikispaces.com/

Sve armije imaju priblizno podjednak broj mdela osim, mozda, miniona i mercova.
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Pocetnicka pitanja tj. kako poceti sa Warmachinom/Hordam

Post by Yowza »

DreamOmen wrote:
znači, odeš na http://fgsigil.blogspot.com/, pa klikneš u desnom stupcu na miniatures & painting, i to ti otvori u excelu/google docsu spreadsheet sa cijenama svega što trenutačno imaju na lageru
OK, nekoliko pitanja. Ima li negde šta koji model radi i kako izgledaju?? I neke vojske imaju mnogo malo modela kao Circle of Orboros, Legion of Everblight i Minions. Da li oni stvarno nemaju puno modela ili ovi što ovo prodaju nemaju više??
nađi na nekom torrentu knjige i/ili karte za frakcije zajedno sa fluff-om (pozadinskom pričom), pa ćeš najbolje vidjeti šta koje vojske imaju (ne uspiješ li, šalji e-mail adresu na PM, pa ti ja pošaljem torrente putem kojih možeš to sve skinuti), frakcije u warmachine-u su:

cygnar, khador, protectorate of menoth, cryx -> 4 velike, najviše castera i izbora, retribution of scyrah -> frakcija koju osobno igram, nešto manje izbora od velike 4, uvedena 2009.godine, mercenaries -> izvorno nije planirana kao punokrvna frakcija, 4 ugovora koje možeš igrati, to ti i određuje kompoziciju vojske, 9-10 castera, ali ne može svaki u svakom ugovoru

frakcije u hordes-u su:

trollbloods, skorne, circle orboros, legion of everblight -> 4 velike, najviše izbora, iako manje nego 4 velike iz warmachine, jer je hordes kao sistem za igru izašao 3 godine nakon warmachine-a, minions -> najnovija frakcija, ima blindwater congregation ugovor, to su krokodili i aligatori, te thornfall alliance, to su svinje, dosta zanimljiva frakcija, iako manje izbora od velikih 4

evo, to je u principu to, ako imaš još pitanja, pucaj ;)
Post Reply

Return to “Warmachine i Hordes”