[28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Moderators: TheSerbianRaven, Rick, Dzon Vejn

Post Reply
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

[28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by PainBringer »

28. avgusta (nedelja), bice organizaovan Warmachine turnir u Hobby Store-u.

Okupljanje pocinje u 11h. Liste je potrebno predati do 11:30, kada krece uparivanje i objasnjavanje scenarija, itd. Prva runda pocinje u 12h. Pauzu pravimo nakon druge runde (pauza ce biti 30 - 45 minuta).

- Maksimalni broj ucesnika je 16. Prijavljivanje je do subote, 27. avgusta. Nije moguce prijaviti se na dan turnira.
- Ukoliko se pojavi manje od 8 ucesnika, igrace se 3 runde, ako se pojavi 9 ili vise, igraju se 4.
- Trajanje partije je ograniceno na 80 minuta. Trajanje poteza ce verovatno biti ograniceno na 10 minuta, ali ovo jos uvek nije konacna odluka. Ukoliko svi igraci zavrse svoje partije pre nego sto istekne 80 minuta, naredna runda pocinje ranije.
- Igra se Steamroller 2011: svaka partija se moze dobiti ispunjenjem scenarija ili postizanjem caster kill-a. Naknadno cete biti obavesteni o tome koji scenariji ce se igrati.
- Svaki ucesnik donosi dve liste od 35 poena i u obavezi je da svaku odigra barem jednom tokom turnira. SVaka lista mora imati drugacijeg Warcaster-a ili Warlock-a. Nema nikakvih restrikcija po pitanju karaktera, koristite sta god zelite u obe liste, bitno je samo da svaku od njih odigrate najmanje jednom.
- Nije dozvoljeno koristiti proxy modele. Izuzetak su jedino epic verzije castera - mozete koristiti epic verziju umesto normalne (i obrnuto) pod uslovom da su oba modela na istom tipu postolja. Nazalost, u nekim slucajevima to nije izvodljivo (Thagrosh i Epic Thagrosh).
- Obezbedjene su nagrade za pobednike.

Namera mi je da se cvrsto drzim satnice - sve ce poceti u predvidjeno vreme, bez izuzetaka (eventualno 5 minuta, ali ne vise). Istovremeno, zamolio bih igrace da sa sobom ponesu papir sa ispisanim listama i predaju ga do predvidjenog vremena - svi koji to ne urade ce biti sankcionisani na odgovarajuci nacin.

Trenutno prijavljeni ucesnici:

Uros - Everblight
Rick - Minions
Dejan - Menoth
Nemanja - Cryx
Goran - Retribution
Dalibor - ?
Milos - Skorne
Pepa - Cygnar
Nik - Cryx
Nikica - Cryx
[Miroslav] - Everblight


Link ka Steamroller 2011 pravilima: http://privateerpress.com/files/Officia ... iendly.pdf

Scenariji koji će se igrati su (bez nekog posebnog reda):

- Sacrifice (radial scenario)
- Revelation
- Capture the flag
- Grind


Predlozi i pitanja su dobrodosli.
Last edited by PainBringer on Sat Aug 27, 2011 9:50 pm, edited 11 times in total.
Image
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by Yowza »

šta se to počeo igrati warmachine u hobby store-u? ili je to samo zbog većeg broja učesnika?
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by PainBringer »

To je zbog veceg broja ucesnika, mada igrace niko ne sprecava da igraju u klubu u kojem zele. Warmachine se igra i dalje u Sigilu, kao i u jos jednom klubu u gradu. Da li si zainteresovan da ucestvujes na turniru 28. avgusta?
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by Dzon Vejn »

PainBringer wrote:kao i u jos jednom klubu u gradu
?

Neki novi klub?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by PainBringer »

Da, imamo jos jedno mesto gde se okupljamo na Petlovom Brdu - dobar, veliki prostor, lepa atmosfera i dobro drustvo. Imamo 3 stola za WM, igra se dosta igara na tabli (Pirate's cove, Tannhauser, World of Warcraft, Small World, Arcana, Death Angel, Memoir 44), Magic, ponekad D&D (mada cesce u buducnosti) i (skoro redovno) Warmachine. Jos uvek nismo "zvanico" oglasili da se okupljamo, ali funkcionisemo vec dva meseca i nastavljamo od septembra. Mislim da se ti i Darko poznajete - on redovno dolazi da se igra, mozes da svratis.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by Dzon Vejn »

OK, fala, videcu za detalje sa njim ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by Yowza »

PainBringer wrote:To je zbog veceg broja ucesnika, mada igrace niko ne sprecava da igraju u klubu u kojem zele. Warmachine se igra i dalje u Sigilu, kao i u jos jednom klubu u gradu. Da li si zainteresovan da ucestvujes na turniru 28. avgusta?
pa zainteresiran jesam bez daljnjega, samo što sam iz Zagreba, ajde, probat ću nekako da doletim, samo moram proučiti steamroller pravila i nadati se da imam 35 bodova figurica
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by BoltaFodda »

Pitanje:

Da li se prijavljujemo na ovoj temi? Ako da, onda prijava - Everblight.
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by Orijana »

Hoce li biti mozda nekih flajera ili objashnjenja same igre na turniru (pamflet, poster...)? Za nas koji bi doshli da vidimo a ne znamo nishta o dotichnoj igri pa ne bi `blejali` uludo u stvari koje ne kapiramo a takodje ne bi ni smarali igrache da nam objashnjavaju?
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by PainBringer »

BoltaFodda wrote:Pitanje:

Da li se prijavljujemo na ovoj temi? Ako da, onda prijava - Everblight.
Da, prijava moze ovde.

Dakle, ucesce su trenutno potvrdili:

Uros - Everblight
Rick - Minions
Dejan - Menoth
Nemanja - Cryx
[Miroslav] - Everblight

+ izgleda da dolazi i ekipa iz Nisa (troje ili cetvoro), kao i jos neki ljudi, ali ovo su oni koji su potvrdili ucesce.

Svoje ime sam stavio u zagrade, jer cu u slucaju neparnog broja igraca ja odustati od igranja - buduci da sam usput i organizator turnira.

@Orijana: Postoji sansa da na licu mesta budu odigravane i demo partije, ali o tome ce biti vise obavestenja uskoro. Istovremeno, ja cu biti sutra u klubu Sigil (Pop Lukina 6) od 17h, tako da ako zelis - mozes da dodjes i vidis kako igra izgleda i odigras probnu partiju.
Image
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by Yowza »

prijava Goran Krunić - UMS "Agram" - Retribution of Scyrah
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by Orijana »

Na zalost sutra teshko, imam gomilu obaveza :? :| :( Ipak hvala na pozivu.
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by PainBringer »

@Orijana: Generalno, sreda je dan za WM u Sigilu. Ukoliko bude bilo demo-stola, obavestenje ce biti u ovoj temi. U svakom slucaju, ima jos nekih mesta u gradu gde se WM igra, kontaktiraj me na PM ukoliko zelis vise informacija.

@Yowza: Sjajno, drago mi je da ce biti jos ljudi!
Image
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by Orijana »

Tnx, chim nadjem slobodnu sredu (od prvog septembra) ja se javljam.
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by Zekina banda »

Prijava
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by PainBringer »

Postavljeno je dodatno obavestenje u vezi sa listama.
Image
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by PainBringer »

Jos jedna napomena - nije moguca prijava na dan turnira, tako da molim sve igrace koji se jos nisu prijavili da posalju prijavu zakljucno sa subotom (27. avgust).
Image
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by PainBringer »

Postavljeno novo obavestenje, vezano za pocetak turnira.
Image
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by BoltaFodda »

Da li su dozvoljene tier liste?
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by PainBringer »

Naravno, tier liste su dozvoljene.
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by Resurrection »

Prijava.
Image
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by PainBringer »

Ubelezeno.
Image
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: [28.8.2011] Warmachine turnir, Hobby Store

Post by PainBringer »

Ok, to je to. Prijavljivanje je zakljuceno, postoji jos jedan igrac koji ce mozda ucestvovati, ali on nije potvrdio dolazak, pa se ne nalazi na spisku. Vidimo se u Hobby Store-u.
Image
Post Reply

Return to “Warmachine i Hordes”