Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

sa virtuelnim prijateljima

Moderator: Megabaja

Post Reply
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Histericni Istoricar »

Voleo bih da za potrebe naseg sajta nparavim istoriu naseg kluba, hobija, kao i kratke intervjue sa ljudima koji se bave ovim hobijem. Imam vec materijal za istorijat samog kluba, zahvaljujuci prevashodno Duletu, a moglo bi da se dopuni sa jos podataka. Sto se tice istorijata hobija u Srba bio bih zahvalan kada bi se neko od Novosadista, Kragujevcana ili nedajboze Zrenanjaninaca prijavi sa kratkim tekstom o razvoju hobija u ovim gradovima.

Treca stavka je meni najzanimljivija i mozda bih sa tim i zapoceo. Serija kratkih intervjua sa ljudima koji ovim hobijem bave godinama i jos su tu. Skidam ja kapu mnogima, ali je puno njih odustalo od ove price i sa njima necu razgovarati. Jednostavno mi nije zanimljivo. U principu bi bila sledeca prica, ja u hobiju nekada i sada. Sa sve pricom kako je neko poceo, zasto ovime bavi i da li planira da se i dalje bavim ovim. Ovo je neki okvirni spisak ljudi sa kojima bih vodio razgovor, pa kada mozete samo mi recite:
-Dusan Dule Jovic
-Vidak Alfa Kavedzic
-Bojan Beta Kavedzic
-Miljan Ota Otovic (kada se vrati)
-Bojan Donevski (ako ikada ima vremena)
-Nikola Lt Den Nikolic
-Nenad Nedzad Nikolic
-Djordje Megabaja Sutic
-Vladimir Matic Shunka Kurylev
-Steva Krka Krkelic
-Nemanja Lasica Jovicic
-Jovan Joca G. Ristic
-Marko Raca Radovic
-Predrag Boca Vasiljevic
-Djordje Teklis Ratkovic
-Nikola RIsta Dzoni Radojicic
-Dejan Medved Jeti Milinovic (bez viceva)
Kako se setim jos ljudi, tako cu ih stavljati na spisak, a Vidaku cu prosedjivati price neka ih kaci sa odogovrajuci slikama.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Hypodermic »

Mozes mi u pisanoj formi sibnuti na mail pitanja pa da ocukam kratke odgovore (pa da dopunis sa par podpitanja, da bas lici na intervtju)... ili me mozes pitati uzivo prvom sledecom prilikom kad se vidimo, sto bi bila subota, right?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Dzon Vejn »

Bilo bi dosta korisno ako bi se potrudio da sklopis bas tacan set pitanja, kako bi svi mogli da ti spreme neke smislene odgovore, umesto smisljanja odgovora na licu mesta ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Histericni Istoricar »

Bice gotov set od pet pitanja danas ili sutra. Preferiram licni razgovor jer se tu mogu ubaciti i bonus pitanja. Bas ono pravi mali intervju.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Mrzimsvee »

Zaboravio si Kirgana!
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Pendargon »

Realno, bez Kirgana, nema potpune istorije :-).
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Histericni Istoricar »

Da znam. :oops: :oops: :oops: Izvini Kirgane, nije bilo namerno.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Histericni Istoricar »

Set pitanja:
0. Predstavite se u bar jednoj recenici.
1.Kada ste poceli da se bavite hobijem?
2.Kako je izgledao vas prvi susret sa hobijem?
3.Zasto bas ovaj hobi?
4.Vasa prva figura, ako je jos ziva donesite je.
5.Zasto niste napustili hobi?
6.Opiste sebe kao igraca i hobistu kada ste pocinjali, sebe danas i sebe za X godina.

X predstavlja broj godina u hobiju do razgovora.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Kirgan »

Vec sam bio obavesten o tvojoj omasci, da ne kazem da si bas puno ljudi izostavio od stvarnih osnivaca Zmaja ili bolje reci sve osnivace iz davne 1993 godine, te razmatram uopste ozbiljnost istrazivaca kao takvog, ali srecna okolnost je sto nisam veliko zlopamtilo, samo bih voleo neke preciznije detalje oko tog pocetka tj da li se odnosi samo na WH ili sire :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by teclis »

Cekaj oces li snimati intervjue nekim kamerama ili da kuckamo?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Histericni Istoricar »

Kirgan wrote:Vec sam bio obavesten o tvojoj omasci, da ne kazem da si bas puno ljudi izostavio od stvarnih osnivaca Zmaja ili bolje reci sve osnivace iz davne 1993 godine
Kao sto rekoh kapa dole mnogima, ali me za razgovore zanimaju aktivni ljudi. Svak cast mnogima, ali puno njih se vise ovime ne bavi. Zanimaju me ljudi koji se jos uvek ovime bave. Presek je jako sirok od tebe i Duleta koji ste tu od nultog dana, pa do nekih uslovno receno novih klinaca poput recimo Nemanje ili Joce. To je sto se tice intervjua.

Sto se tice istorijata hobija u Beogradu i Srbiji, kao i istorija kluba Zmaj, je drugi projekat, mnogo sirih razmera, koji obuhavata razgovor sa mnogo vise ljudi, od kojih se mnogi vise ovime ne bave. Ako imam srece i naidjem na dobru volju planiram da sakupim podatke od jednog mnogo sireg spiska ljudi. Sa sve povratkom koliko je to moguce u vreme pre Zmaja. Tu onda dolazimo do tih osoba koje sam izostavio iz intervju projekta namerno.

Dve su projekta u pitanju. Jedan svakodnevni recimo gde bih pisao kratke clanke o raznim nekim aktivnim hobistima, neke od njih sam naveo. Koji treba da bude zabavan zapravo. A drugi je mnogo veci i ozbiljniji projekat Istorija Kluba Zmaj i hobija u Srbiji.


Pod hobijem podrazumevam sve cime se mi igramo, figure, kartice, bord gamevoi, FRP, kockice, Vukodlaci, sa posebnim osvrtom na figure jer se nekako svi time bavimo. Trudicu se da sa Vidakom (koga sam liferovao samovoljno) propratimo svaki tekst sa slikom nekada i sada.

Nemojte se vrdjati ako vas nema na preliminarnom spisku, trudicu se da sa sto vise ljudi razgovaram.

@Teklise, bice pisani intervju, ali sa uzivo razgovorom. Molim vas da mi ne saljete odogovore na pitanja.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Zekina banda »

Ne zaboravi Nislije
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Histericni Istoricar »

Sa Nislijama iz principa ne razgovaram. :lol: Pancevci (Uzelac) su druga prica.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Awakened »

Ovo se odvija u ocekivanom, a iak presmesnom pravcu :)
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by jorgurt hlebozvak »

Kako može da se napiše istorija kluba i hobija bez Olivera? Može li se pisati istorija antičkog sveta bez čitanja i citiranja Herodota?
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Awakened »

Istina, jesu savremenici...
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by teclis »

nabavite neke kamere da me snimate! ^_^
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Histericni Istoricar »

Sada ozbiljno jel cita neko sta ja pisem? Ili samo nabacujete postove bez reda?

Nikoga nisam zaboravio (osim Kirgana, sram me bilo), niti planiram da bilo koga preskocim, osim ako taj neko bas to zeli. Molim sve koji zele da ucestvuju u projekru Istorija Kluba Zmaj i hobija u Srbiji, da mi se jave ovde ili preko PPa. Posaljite slike, ugovorite razgovor, povezite me sa nekim izgubljenim dusama i sl.

Razgovor sa hobistima je drugaciji projekat, povezan sa ovim ali na jedan drugi nacin.

@Teklise, ne.

Raco bolje trazi one elfove tvoje, da ne slikamo Kreosa kao prvu figuru.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Awakened »

Kreos otprilike odgovara cinjenicnom stanju - sklopljen, na postolju i neofarban :)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Histericni Istoricar »

Danas u Zmaju prva serija razgovora, koga uhvatim pecen je.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Dzon Vejn »

Komada jedan, da li ces u klubu biti na brojnom stanju i u petak?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Histericni Istoricar »

Hocu.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Dzon Vejn »

OK, ja posle posla igram sa Dedom BB, pa mozemo posle toga da odradimo intervju. "Imam i ja da izjavim nesto za taj vas dnevnik" :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Paki78
Posts: 5
Joined: Wed Nov 27, 2013 2:53 pm

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Paki78 »

E pa kad ste se dotakli te teme moram da vam kazem da ste izostavili i velikog Orc Warlord-a a to je sramota ali nemam zamerke zato sto se polovina vas nije ni rodilo ili ste bili deca kad smo ja,Dule,Kirgan,Ranko trifkovic,Ivan Djokic i ostatak stare garde igrali warhamer.(P.s.naravno nista lose nisam ovim mislio i nezelim da se niko uvredi samo sam istakao cinjenice).. :wink:
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by novot »

Zar istorijat Zmaja nije i dalje na sajtu (hmm... da li zapravo sajt josh uvek postoji?) Tamo imash sve shto se tiche perioda od 93-4 pa do pochetka 2000-ih. Uostalom, onaj momak iz Poljske je radio diplomski na tu temu, sa akcentom na FRP-u u Srbiji, ali sa kvalitetnim osvrtom na istorijat hobistike, tako da ti i to moze koristit kao ozbiljan dokument za hroniku :) Verujem da si prikupio i sve fanzine/chasopise koji su pod pokroviteljstvom kluba izlazili (Vae victis, WARP) kao i elektronsko izdanje Zmajevog glasnika? Shto se spiska ljudi koji se bave hobistikom tiche, mnogi su tu preskocheni,a i te kako se bave i dan danas hobijem, prevashodno FRP-om. To shto ih vi u klubu ne vidite, to ne znachi da se aktivno ne bave istim vec vishe od 20-25 godina.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Histericni Istoricar »

novot wrote:Shto se spiska ljudi koji se bave hobistikom tiche, mnogi su tu preskocheni,a i te kako se bave i dan danas hobijem, prevashodno FRP-om. To shto ih vi u klubu ne vidite, to ne znachi da se aktivno ne bave istim vec vishe od 20-25 godina.
Poslednji put, da preskoceni su Svebor, Darinka, Tesic, Gradimir, Misa i Braca Trajkovic, Tatalovic, Paki je samog sebe preskocio kada je pobegao da duvani, Marori Deda, Starac Odliver, Moki, Djokic Ivan, Jovana, Ranko i tako u nedogled. Preskoceni su jer na ovu zajednicu trenutno nikako ne uticu ili uticu jako malo. Bave se hobijem u svojim sobama. Vecina ih je u dubokoj anonimnosti i mesto im je u drugom projektu, istorija hobija u Srba. Oba projekta bi trebala da budu gotova do jeseni tekuce godine.
U jednog Bocu, mi verujemo!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by RatGod »

Mene zanima da li ce tekst biti napisan uskoro tj ove nedelje ili ne clanak o klubu na 2-3 A4 strane?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Histericni Istoricar »

A zasto te to interesuje?
U jednog Bocu, mi verujemo!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by RatGod »

Zato sto mi treba taj tekst, da probam da dobijem neka sredstva, a nema potrebe opet ta tvoj drkoski ton.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by Histericni Istoricar »

Nisam bio drzak kako umem da se rascistimo. Mogao si lepo da me pitas uzivo, ja bih ti rekao da mogu da napisem, 1 ili 1.5 A4 stranu o klubu Zmaj, 2 ili 3 su mi preveliki zalogaj trenutno. Napisacu nije meni to nikakav problem, umem to da radim i volim. Taj tekst nema veze sa ovom mojom idejom. Sve jedno bice gotov za nedelju dana.
U jednog Bocu, mi verujemo!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by RatGod »

Ok uradi mi ga do kraja nedelje i pusti na mail.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: Istorijat kluba Zmaj, srpske hobistike i hobisti

Post by srebrni vitez »

Histericni Istoricar wrote:
novot wrote:Shto se spiska ljudi koji se bave hobistikom tiche, mnogi su tu preskocheni,a i te kako se bave i dan danas hobijem, prevashodno FRP-om. To shto ih vi u klubu ne vidite, to ne znachi da se aktivno ne bave istim vec vishe od 20-25 godina.
Poslednji put, da preskoceni su Svebor, Darinka, Tesic, Gradimir, Misa i Braca Trajkovic, Tatalovic, Paki je samog sebe preskocio kada je pobegao da duvani, Marori Deda, Starac Odliver, Moki, Djokic Ivan, Jovana, Ranko i tako u nedogled. Preskoceni su jer na ovu zajednicu trenutno nikako ne uticu ili uticu jako malo. Bave se hobijem u svojim sobama. Vecina ih je u dubokoj anonimnosti i mesto im je u drugom projektu, istorija hobija u Srba. Oba projekta bi trebala da budu gotova do jeseni tekuce godine.
Ако пишеш Историју клуба Змај, то што је неко сада неактиван, не значи да не треба са њиме да разговараш - испаде да кнеза Лазара не треба спомињати у Историји Срба зато што више није активан...

Шалу на страну, ако пледираш на озбиљан рад, послушај шта ти људи кажу и поразмисли. Наравно, и одлука и рад су само твоји.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
Post Reply

Return to “Druženje”