neplanirani search engine - kako ukloniti?

sa virtuelnim prijateljima

Moderator: Megabaja

Post Reply
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

neplanirani search engine - kako ukloniti?

Post by sto mu gromova »

Sin je hteo da skine igricu sa nekog piratskog sajta, i naravno kliknuo je na jednu od dvesta slicica sa tekstom "DOWNLOAD".
Uglavnom, na Chrome se instaliraoi "Isearch omiga" kao default homepage koji sam pokusao da skinem na sve moguce nacine, cak i prateci razne youtube tutorijale, predloge sa interneta, i nisam uspeo. Ocigledno su momci napravili neki apgrejd koji nije lako skinuti.
Win7, Chrome browser, koji sam na kraju aninstalirao, da bi na kraju shvatio da se program instalirao i na Mozilu koja uopste nije bila koriscena.
Image

Dajte neki savet koji ne zahteva format C.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: neplanirani search engine - kako ukloniti?

Post by Telion »

Ne znam o kakvom bi apgrejdu moglo da se radi, jer sam ja sve takve stvari resavao preko Google Chrome>Settings>Search>Set which search engine is used ... (ili Settings>On Startup>Open a specific page or set of pages. )
A tu negde bi trebala da bude i lista apgrejda koji su instalirani u okviru Chrome-a..
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: neplanirani search engine - kako ukloniti?

Post by lord warrior »

Za pocetak pokreni Internet Explorer, pa zatim Tools>Internet options>advanced, pa tu negde imas dugme reset.
Zatim idi u Chrome settings, nadji odeljak extensions i vidi da li se tu pojavljuje, ako da iskljuci ga. Proveri i u odeljku Search engines.
U mozili isto
Proveri Programs and Features u Control Panelu, ako je tu ukloni ga.
I na kraju skini Malwarebytes i pokreni sken.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Post Reply

Return to “Druženje”