Clanak GW šerholdera

sa virtuelnim prijateljima

Moderator: Megabaja

Post Reply
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Clanak GW šerholdera

Post by Megabaja »

http://www.iii.co.uk/news-opinion/richa ... it-machine

Tekst vredan citanja i diskusije... tako da bi svako ko ima dvadesetak minuta trebalo da se posveti istom, i napise ponesto.

PS

Nisam tekst lepio u 40k ili AoS, jer smatram da prevazilazi igre pojedinacno - govori o kompaniji.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Clanak GW šerholdera

Post by Dzon Vejn »

A sta ocekujes da ti napisu ljudi? Koliko ovde ima procenata onih koji ne dele tvoje misljenje (vecim delom ili u celini)? Kolekcionara koje boli uvo za igru / pozadinsku pricu & svet koji je postojao / takmicenje je jako malo. Onih koji ce nastaviti da im ostavljaju veliku kolicinu novca da bi se igrali retardiranog sistema jos manje. Sumnjam da smo mi sad nesto specijalni i da je kod nas znacajno drugacije stanje nego u ostatku sveta.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Clanak GW šerholdera

Post by RatGod »

Mene zanima sta ce joggy reci :D Jer ipak je AoS dobra igra nisam siguran da ovaj batica kao i Sutic i ja shvatamo to :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Clanak GW šerholdera

Post by Bathory »

Jednostavno je. GW gleda isključivo profit i to kratkoročni, kako bi udeličari pokupili godišnje dividende. Ne zanima ih hobi, samo kresanje troškova i prodaja velikih, lepih i skupih figura. Ideja od pre 20 ili 10 godina ne donosi zaradu. Verovatno planiraju da ''jašu'' na 40k fluffu i postojećem sistemu još koju godinu, da bi i taj sistem postao nešto slično AoS-u. Pogledajte AoS armije i boje, šljašteće zlatno,plavo,crveno, fluff za decu, igra za decu, paketi figura. Znači ciljna grupa su kolekcionari,farbači i deca (i joggy :) ). Čak na fb stranici posvećenoj AoS-u, dosta ljudi spominje da igra sa svojom decom.

Pošto smo apsolvirali da je WH kakvog smo igrali i voleli-gotov, pitanje šta dalje. AoS sa modifikacijama, KoW, 9ta,8a....ali to je druga tema.

A što se tiče GW-a mislim da shareholderi imaju neki npr petogodišnji plan da isisaju koliko god mogu para iz firme i da je zavale nekoj megakompaniji tipa Hasbro.
Image
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Clanak GW šerholdera

Post by Jagos »

Mislim da je sustinu sveo na poslednju recenicu i da bi svi mi trebalo da krenemo u tom pravcu ;)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Clanak GW šerholdera

Post by Hypodermic »

Ili ne, da sam hteo prepainted mislim da bih uzeo confrontation ili at-43.

Tekst je zanimljiv, Dzon je u pravu. Bilo koji dalji komentari su svi vec receni. Vozice se na ovom talasu profita koliko budu mogli a onda ce ili da ugase sistem / predju na AoS40k, i/ili da prodaju firmu. U oba slucaja cemo dobiti nesto sto nevalja. Ne znam za vas, ali ako 40k postane prepainted low quality models, neka hvala.

Jedini nacin da se ovo ispravi je da izmisle nesto novo sto ce ljudima dati zelju da modeluju, a ne samo da igraju igru. Sa njihovim stavom prema konverzijama koje imaju delove tudjih firmi, to ce se tesko desiti.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
tapehead
Posts: 13
Joined: Wed Sep 09, 2015 9:26 pm
Location: Novi Sad

Re: Clanak GW šerholdera

Post by tapehead »

Taman kad sam se konacno naterao da zaigram 40k, njemu dolazi smrt.
Chaos Salad recipe: Apple of Khorne, Orange of Slaanesh, Pineapple of Tzeentch, Kiwi of Nurgle
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Clanak GW šerholdera

Post by Megabaja »

Ocekujem da napisu sta misle, nista vise nista manje. O tekstu. Ne o svojim stavovima o GWu, to mi je manje vise poznato.
Meni je tekst jako interesantan jer govori o celom dozivljaju coveka koji se ne bavi ovom igrom, hobijem ili ista slicno. Covek gleda sa nekog drugog aspekta. Ono sto meni bode oci je masna laz, da zajednicu igraca cini samo 20 posto kupaca, sto nikako nije tacno. E sad, samo po sebi to ne bi bilo problem da ne implicira jednu drugu stvar. Po mom misljenju ovde se radi o masnom laganju deonicara - GW ne radi istrazivanje trzista (ili laze o tome, pa mu dodje na isto), i na skupu se govorilo samo o perspektivi u buducnosti AoS koja je blistava, a kompanija je izgubila samo 3 posto vrednosti. Ono sto ovaj covek ne zna, je da je profit AoS kreiran prodajom marinackog kodeksa, koji je izasao istovremeno sa ovom igrom. Ne moram da objasnjavam kakav to uticaj ima na prodaju ove kompanije. Elem, kompanija koja laze na ovaj nacin, nema mnogo perspektive, i to me brine, ali ujedno i uveseljava. Pre svega zato sto se tesko moze voditi gore nego sada...

@Boca: Gde se tacno pominju pripejnted figure kao opcija? Coveku je prilicno nedvosmisleno receno da pripejnteda NECE biti.
@tapehead: Ne znam na osnovu cega si pomislio da ce 40k propasti? Baza ljudi je tolika da ova igra, kao i firma, moze samo da promeni vlasnika, ne moze da nestane.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Clanak GW šerholdera

Post by Hypodermic »

Drago mi je Shuticu da si optimistican da ne moze gore od ovoga, ja nesto bas i nisam... No dobro, videcemo. Brine me doduse scenario gde oni ne lazu deonicare, vec prvo lazu sebe da nisu u problemu pa onda samim time lazu i deonicare. Interesantna zapazanja svakako. Kao i to da covek skrece paznju da menadzment GW-a presao sa skupljanja i farbanja u biznis jer je "more fun" ili kako je vec napisao. Nekako se oseca kao da sami vise ne konzumiraju sopstven proizvod.

@tapehead: bice jos par godina pre nego sto se uopste nasluti ikakva teza promena u 40k sistemu, igracemo se mi jos ihaha ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
tapehead
Posts: 13
Joined: Wed Sep 09, 2015 9:26 pm
Location: Novi Sad

Re: Clanak GW šerholdera

Post by tapehead »

Taman dok ja skupim i ofarbam vojsku! :mrgreen:
Chaos Salad recipe: Apple of Khorne, Orange of Slaanesh, Pineapple of Tzeentch, Kiwi of Nurgle
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Clanak GW šerholdera

Post by joggy »

dobro, sta ocekujes od kompanije koja laze o vrednosti deonica do zadnjeg dana, pa onda padne za 50% bese? Ne slazem se sa tekstom da ovaj voz ima buducnost. Cim 3D stampac bude pao na 1000 dolara sto se racuna kao cena za raju (a sudeci da naucnici ocekuju ogromne pomake u narednim godinama nije to daleko), GW je prs'o. To valjda svi znamo?
Licno za nekog ko kaze da ga ne interesuje hobi uopste, ima prilicno dobro znanje o svim sistemima sto mi malo sumnjivo deluje.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Clanak GW šerholdera

Post by Dzon Vejn »

Pa ni u tekstu nema nista novo - koliko smo novih igraca imali pre 20 godina, a koliko ih imamo danas? Opet, sklon sam tome da verujem da mi nismo nista posebni, i da je tako svuda u svetu. Ti koji gledaju sa strane, i ostanu sa strane (a ne prikljuce se u vecem procentu, kao sto je bilo pre 20ak godina), to rade iz razloga koji su nam svima poznati. Nista ja tu novo nisam video.

A sto se tice masnog laganja, em to ne bi bilo nista novo od GW-a, em ja mislim da je u pitanju retardiranost celog lead team-a, koji mantra "nemamo problem" u nadi da ako dovoljno puta ponove, da ga zaista i nece imati.

Moje misljenje je da GW nema buducnost sa ovim stavom, a taj stav nece promeniti, dok ne bude prekasno. Ali to opet svi znamo, i verovatno vecina ima takvo ili slicno misljenje.

Moja odluka je da pokusam da prodam figure koje imam, i da te pare ulozim u druge sisteme. Za 20 godina se svasta nesto promenilo (pa i mi sami, poprilicno), i treba se prilagoditi novom vremenu i nastaviti dalje. GW vise nije "jedna jedina firma" koja proizvodi top-quality figure (ako gledamo figure nezavisno od sistema). Pravila takodje vise nisu "jedina" dobra. A svako za sebe najbolje zna kako planira na dalje da nastavi da se bavi hobijem.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: Clanak GW šerholdera

Post by Surfer »

Takav odnos GW-a prema igracima se oseca barem poslednjih 5-6 godina.

Sa GW-ovim igrama ce se desiti isto sto se desilo sa Rackhamom. Kada se ceo GW sistem raspadne i 40K ce se igrati samo po kucama, tu i tamo. Confrontation je fenomenalna igra, sa prelepim modelima, koju (skoro) niko vise ne igra. Apsolutno ista stvar ce se desiti i sa 40k. Neki ce igrati poslednju igrivu ediciju, neki ce igrati poslednje sto je izaslo, to ce trajati mozda (u najboljem slucaju) koju godinu ali vecina ce preci na neki drugi sistem. Super je ideja "ma igracemo se mi kod mene u podrumu, sta sad" ali sta kada pozelis da kupis novu jedinicu ili nesto? Sta kada ti neko pravilo nije 100% jasno? Sta kada pozelis turnir? Sta kada ti dosadi da igras protiv jednog-dvoje igraca? Sta kada...

Iskreno, GW-u se vidi kraj. Da je neko pre par godina rekao da ce se oni odreci WHFB-a, bio bi proglasen za ludaka. A sta sada sa vasim vojskama za whfb? Najbolji prelaz je u Kings of War, ali to vise nije taj lore, nije ta igra. Apsolutno ista stvar ce se desiti i sa 40K. Da imam, ja bih trenutno prodavao, bilo akcije kompanije, bilo armije za igru. Osim ako nisam kolekcionar kome je ok da modeli stoje na polici. U tom slucaju bih sacekao oko dve godine i onda pokupovao sve sto me zanima kad ljudi krenu da prodaju svoje armije u bescenje da bi skupili pare da predju u neki "ziv" sistem.

Mislim da GW jase na poslednjem talasu povecanja cena pre nego sto zatvore ducan i prodaju se nekome ko ce koristiti njihov lore za pravljenje dobrih igara. Naravno, sa drugacijim bazama/skalom, cisto da ne koristite svoje figure, nego da kupite njihove. ;)
Post Reply

Return to “Druženje”