A zasto nema groga na piratima?

Moderator: Moderators

User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

A zasto nema groga na piratima?

Post by Megabaja »

Veoma sam radoznao... nije da igram pirate, nije da sigil ne sluzi alkohol, o cemu je rec?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Ko, jel' ja? »

Megabaja wrote: nije da sigil ne sluzi alkohol,
Zar je tako?
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Pendargon »

Koliko sam ja shvatio (and I could be wrong), nekom osoblju sigila je smealo sto se pio grog na proslom turniru...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Histericni Istoricar »

Koliko ja pamtim tog dana je i prisutno osoblje pilo grog.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Ko, jel' ja? »

Pendargon wrote:Koliko sam ja shvatio (and I could be wrong), nekom osoblju sigila je smealo sto se pio grog na proslom turniru...
Zar ne bi trebala da bude poenta ugoditi posetiocima/učesnicima, a ne osoblju? Oni tu moraju biti, a posetioci/učesnici ne.
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Krle »

A kad je to osoblju smetalo da se stavlja u prvi plan? :-({|=
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Shunka »

Kao valjda ne bi smeo da se pije alkohol u klubu.
Mada za eventove kao sto su turnir u brodicima i slicno to bar ne predstavlja problem - objavi se da klub tada ne radi. Dakle problem je samo u negodujucem osoblju. Kad naletim na takve, planiram da se zalim. Na proslom turniru nije bilo incidenata, a grog na turnirima je visegodisnja tradicija.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Faldang »

Da, Sigil ne sluzi alkohol (zvanicno).
Da, za Pirate se sluzi grog, i sluzice se dalje. Osoblje (koje ucestvuje na turnirima) ga konzumira.

Jedine primedbe osoblja su bile na ponasanje odredjenih pojedinaca nakon popijene vece kolicine groga, u smislu da je dovodilo clanove osoblja u neprijatne situacije.

Jedino ogranicenje koje postoji (i koje je u sustini postojalo ili trebalo da se primenjuje od pocetka) je na kolicinu pica po osobi.

EDIT: Naknadno videh temu na Turnirima, i ni meni nije nista jasnije nego vama.
User avatar
Dawn
Posts: 38
Joined: Fri Jul 25, 2008 6:54 pm

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Dawn »

Grog na turniru u brodicima nije zabranjen!

Ja zelim da svi shvate d ana ovaj turnir oni ne treba da dolaze raid besplatnog alkohola vec da bi se druzili. Sasvim je u redu da svi ucesnici piju grog (podseticu da piti pivo u Sigilu nije zabranjeno) ali smatram da svaki treba da ima granicu. Tokom proteklih nekoliko turnir kojima sam prisustvovala dosla sma do zakljuucka da neki pojedinci niti znaju za granicu niti su u stanju da je sebi postave.

Iz tih razloga zamolila sam da se svakom pojedincu dozvoli odredjena kolicina groga koju moze da konzumira tokom turnira – dve do tri case (ako neko zeli da prodiskutuje o ovoj kolicini i ubedi me da ona moze da varira rado cu saslusati predloge). Iz meni ne razumljivih razloga doslo je do opsteg negodovanja i Zulufic me je obavestio da niko ne zeli da prihvati takva pravila igre. Nije mi jasno zbog cega, jer smatram da su dve do tri case groga sasvim dovoljne da se covek opusti i uziva u atmosferi…. Dakle grog na turniru je dozvoljen, ali pod uslovima za koje se nadam da cete prihvatiti.

Da li ce mi molim vas neko objasniti u cemu je problem sa idejom da se ogranici kolicina groga?


Ines


P.S. Shunka ako zelis da mi se zalis slobodno dodji u Sigil i reci mi to, ja smatram da imam sasvim opravdane razloge za ovakav potez. Takodje je veoma vazno da ljudi shvate da klub postoji zbog njih bas kao sto osoblej se trudi da ih usluzi sto je bolje moguce, ali takodje su i posetiocui ti kojii bi trebali da pokazu postovanje kako prema klubu tako i prema osoblju. Mi se trudimo da Vas zadovoljimo, probajte barem da nas gledate kao ljude onda.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Dzon Vejn »

Priznajte - Boca i Ines su par?!? :lol:

Ako nisu, to treba srediti (koristeci se njenim potpisom - everything for a price) :lol:.

Onako ispreskakana / progutana slova nisu puka slucajnost... :lol:

ili je u pitanju previse groga?! :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Hypodermic »

Dzon Vejn wrote:Priznajte - Boca i Ines su par?!? :lol:
Par? Ne :P U genetskom srodstvu? Pa, mozda... :D Ipak, onakve pravopisne greske ne mogu da se jave tek tako :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by PeraNekron »

Imam ja celu bocu groga ovde, ako neko zeli, nek se javi slobodno. The more, the merrier :D (Spreman sam da ponudim casicu ovog kubanskog nektara za onu monster bazu sto sam pominjao :D )
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Krle »

A hoce li se izdavati "bonovi za grog"™ radi lakse kontrole prometa semi ilegalnih supstanci? 8)
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Awakened »

Ljudi se obicno ne osecaju bas dobrodoslo kad implicirate da su oni ko zna kakvi divljaci koji dolaze zbog besplatnog alkohola, napijaju se ko letve i onda rade ko zna sta.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by lord warrior »

A i nikada nisu dolazili zbog besplatnog alkohola, jer su ga uvek delom finansirali igraci.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Mind Uploader

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Mind Uploader »

Awakened wrote:Ljudi se obicno ne osecaju bas dobrodoslo kad implicirate da su oni ko zna kakvi divljaci koji dolaze zbog besplatnog alkohola, napijaju se ko letve i onda rade ko zna sta.
Jes' vala...
Kako neko moze ovom finom krdu...ovaj, pardon, ovoj skupini prefinjenih gospodina da kaze da su gomila pijanaca grebatora koji koriste svaku priliku da se napiju do koske i padaju pijani po klubovima i radnicama klubova... :D :D :D Sram te bilo Ines sto impliciras takve stvari!!! :D :D :D

Inace, ja sam protiv bilo kakvih ogranicenja alkohola ljudima koji dolaze na brodice, jer se uvek lepo nasmejem i zabavim kada Sunka zabrljavi i krene da pada na nos... Ili kada Turcin krene da pokazuje sise... Tako nastaju legende... :D :D

Sa druge strane - mogu da shvatim da nekome ko nije iz te price to moze da smeta... Najlakse resenje je po meni da Ines zamoli Marka i Zulufica da rade taj dan umesto nje, posto mislim da ce obojca biti jako raspolozeni za tako nesto...
Pirati ce moci da se opijaju grogom i neometano uzivaju u brodicima (a, jes' bese tu ima i nekih brodica)... Cak razmisljam i ja da svratim i ogrebem se za malo besplatnog alkohola.... :D :D :D
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Faldang »

Mind Uploader wrote:Sa druge strane - mogu da shvatim da nekome ko nije iz te price to moze da smeta... Najlakse resenje je po meni da Ines zamoli Marka i Zulufica da rade taj dan umesto nje, posto mislim da ce obojca biti jako raspolozeni za tako nesto...
Veruj mi, zadnja stvar koju zelis je da ja radim na turniru u Piratima :D
Mind Uploader

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Mind Uploader »

Faldang wrote:
Mind Uploader wrote:Sa druge strane - mogu da shvatim da nekome ko nije iz te price to moze da smeta... Najlakse resenje je po meni da Ines zamoli Marka i Zulufica da rade taj dan umesto nje, posto mislim da ce obojca biti jako raspolozeni za tako nesto...
Veruj mi, zadnja stvar koju zelis je da ja radim na turniru u Piratima :D
Kako god, ja nemam nameru da se napijam i pravim sr4nja...
Neka radi samo Zuluf onda, posto je turnir u Grogicima ionako njegova zasluga i bez njega se ne bi ni igrali (prodavali) brodici...
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by opsidiannight »

PIVO NIJE ZABRANJENO U SIGILU, JUHUUUUU, ODMA DOLAZIM.

Salu na stranu, nadam se da nisam na crnoj listi, ipak mi je ostalo jedno oko.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by srebrni vitez »

Нема грога, нема ни Турака.
Ал ће мора пожељет Турака,
а Турака ниђе бити неће...
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by opsidiannight »

Jer Turcin je vocka cudnovata
Napijes ga a Turcin ostaje.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Dawngreeter »

Kao osoba koja (jos uvek) nema nikakve veze sa brodicima, a bogami vrlo verovatno nije ni sposobna da pije grog, moram reci da bi mi bilo zao da ova tradicija olesavanja na brodic-turnirima propadne. Jedini razlog zasto mi je igra pocela izgledati zanimljivo je zbog Zulufovog opisa - "uzmes brodice, napijes se i onda je zezanje".

Kapiram da takva manifestacija ne treba da se desava kada random ljudi ulaze sa ulice. Ali u zatvorenom izdanje, kakve veze ima? If you're gonna do it, you might as well overdo it.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Histericni Istoricar »

Na turnirima na kojima sam bio do sada (slovima DVA), popio sam slovima DVA groga. Ne idem na turnire zbog toga vec zbog zezanja i opustanja. Al bez onog mirisa toplog groga nema brodica.
Last edited by Histericni Istoricar on Thu Sep 11, 2008 11:27 pm, edited 1 time in total.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Shunka »

Oki, ko je za ovakvo resenje - groga ce biti, problematicni pojedinci ce malo pripaziti na kolicinu, a Zulufic ce malo pripaziti na problematicne pojedince, te ih zamoliti da odustanu od groga ukoliko vidno preteraju. Ja kao tipican predstavnik problematicnih pojedinaca dobrovoljno se prijavljujem da zaobidjem grog u potpunosti, te pijem caj.
Ima li neko problem sa ovim?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by sto mu gromova »

a koji su to problematichni pojedinci?
i kakav je to nachin da mi neko kaze koliko mogu da popijem? jednu dve ili pet chasha?
ja poznajem samo jednog choveka koji je problematichan kad popije, a on vishe ne posecuje klubove. ako se, u ovom sluchaju grog, dozvoljava, mislim da je bezobrazluk reci ljudima da smeju da popiju samo odredjenu kolichinu. mislim da je to i uvreda.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Awakened »

Iskreno, i ja bi voleo da cujem koji su to problematicni pojedinci.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Shunka »

Ja zaista ne znam ko su problematicni pojedinci. Iskljucujuci sebe, jeli. Ne secam se da se na proslom turniru iko nedolicno ponasao. Ne znam ni da li oni postoje, ali ovde je ocigledno u njima problem, zar ne?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawn
Posts: 38
Joined: Fri Jul 25, 2008 6:54 pm

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Dawn »

Kao sto sam rekla -- GROG NIJE ZABRANJEN!

Meni je veoma zao sto moram da kazem da vasa ideja o tome da samo Milos bude u Sigilu za vreme turnira je neizvodljiva. Zulufic je jedan covek i ne mozemo od njega ocekivati da bude na sedam mesta u isto vreme, a tokom turnira u brodicima bas to se i desava. Verujem da vam je svima zabavno da popijete po malo groga i da to daje poseban gust igri, ali ne treba preterivati i svi cemo se sa time sloziti.

Dakle, groga ce biti. U kojoj kolicini - ne znamo.

Ako neko zeli da dodje i ukaze mi zasto ne treba da se ogranici grog ja sam spremna da saslusam. Ovako preko foruma smatram da cemo malo toga postici.

Ines
Image
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by jorgurt hlebozvak »

Kako će problematični pojedinci sebe da kontrolišu? Oni i ne bi bili problematični kad bi to mogli. A ko će drugi da ih kontroliše? Neko manje pijan? Ko je manje pijan i šta to uopšte znači? Po kom standardu? Itd, Itd. Ja Šunka nisam primetio da si ti problematičan. Naime, ti si pijan opasan samo za sebe. To nije problematičan tip. Ti si i trezan bio u stanju da zbog težine slomiješ nekoliko stolica kod Starca (ovo se rimuje jebote!). Dakle, ti si potpuno bezazlen tip. Kao i debeli turčin koji iz sveg glasa (jer kako je meni još u osnovnoj školi slikovito objasnio da ko nadglasa, nadviče drugog taj je u pravu), citira nekog Rusa valjda kako se ceo svet još uvek pita da li je student imao pravo da ubije babu, nije problematičan tip, jerbo se samo verbalno nadmudruje sa svim prisutnim u klubu. Nikad, ali nikad, potpisujem nisam video turčina da je napravio neku štetu kad je bio pijan i to pijan po rusko-finskim merilima (osim jednog kuglanja za koje se ne seća ni on,a bogami ni ja i razbijanja jednih vrata. Ali tada smo bili mladi). S druge strane, bio je opasan za ljude i imovinu potpuno trezan. Na turnirima i drugim događajima u Grifonu, dok sam ja tamo odlazio, nije bilo ozbiljnih incidenata. Dakle, pustite pirato-ljude da piju, to je mnogo sigurnije nego ih držati trezne i time ih terati da razmišljaju o pravilima, sastavima flota, taktici, munchkinisanju i onda dobijemo novi warhammer.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by opsidiannight »

Ines, cega se ti bojis. Da ce ti pijani ucesnici turnira u brodicima polupati radnju ili nesto jos gore. Govoris o gomili likova moji se igraju kartonskim brodicima... :roll:

Najgori scenarijo koji ja vidim je da neko povraca.

Ako se lepo dogovore sa tobom, odrede dominantnu osobu da ostane trezna a ti stavis kljuc u bravu gde je tu problem. Naplatite im lepo 1000-2000 dinara vece za turnir, snabdete se sendvicima, kiselim kupusom, tucanom paprikom i naravno rasolom i brodici mogu da pocnu.

Evo upri prstom u osobe koje su se nepristojno ponasale pijane ili trezne, mozda sam to bio ja?

Pa da vidimo ko je krivac. A ne ovako izokola.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by lord warrior »

Sto se tice ogranicenja...
Ogranicenje na dve case je kolicinski sasvim u redu. Ne znam da li iko od nas popije vise od dve case groga, osim u ponekim izuzetnim situacijama. Ali, sve i da postoji ogranicenje na deset casa po coveku, to je i dalje ogranicenje. I neposredno pre Bostonske Cajanke britanski parlament je 'East India Co.'-u dao povlastice da smiri situaciju u kolonijama, ali i dalje su restrikcije postojale, sto je dovelo do nekih incidenata koji su na kraju rezultovali novom drzavom.
Nije stvar u ogranicavanju kolicine, vec u ogranicavanju.
Nije stvar ni u grogu, nego u generalnom stavu nekih ljudi.
Ako to neko ne moze da shvati, onda nema sta da trazi medju ljudima koji se 15 godina bave ovim hobijem.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by srebrni vitez »

Јоргурте, Јоргурте... :mrgreen:

Елем, као што о-книгхт лепо рече, нека Зора именује узрочнике.

Ја турнир свеједно бојкотујем. Ствар је принципијелна. Синоћ код Старца је било сјајно, иако смо играли на два стола нас 11 (Стево, све честитке на победи), а турнир спонтано каснио више од два и по сата. Пио се грог, пило се пиво, и у башчи и у просторијама, ником није пало напамет да нешто ограничава и гле, није било инцидената. Чак нисмо ни оног лојалисту на колац набили.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Awakened »

Ko sinoc nije bio kod Starca ne zna sta je dobar turnir, u opustenoj atmosferi, medju prijateljima.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Shunka »

srebrni vitez wrote:није било инцидената.
Ali je bilo preterivanja.
Jos uvek cekam sta ce Dawngreeter da napise, pominjao je neke lirske pesme (mada nisam najbolje rastumacio njegove reci koje su gramatickim pravilima vezane u jasne smisaone celine).
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by srebrni vitez »

Претеривања буде и у кафани, у школи, самопослузи итд. И то претеривање је део живота. Ко никада није претерао, тај никада неће сазнати шта је мера. Такође, не може се на основу понашања појединца осудити читава група (не важи за Немце и наше :mrgreen: ). То води ка генерализацији, а ова ка шовинизму. А сви знамо да је крајњи облик шовинизма национал-социјализам. Следећи корак је, вероватно, трака око руке за грогопије (али не ол-инклузив наруквица) и логор за оне који се дрзну да попију и тај трећи грог? После је до туширања само така линија. Стога, најбољи начин да претеривања не буде, можда јесте да се ни турнир не одржи... У сваком случају, било какво оганичавање вођено претпоставком "пијана стока не уме да се понаша" (или сличним размишљањем) је увредљиво и изазива одбојност. Јер, ко хоће да се напије, то може да уради и пре турнира, или да у паузи између партија скокне на два дупла вињака у оближњу кафаницу. Али, идеја није у томе. Турнире у бродићима доживљавам као разоноду и разбибригу, неоптерећену разним утицајима које трпе остале (у неким видовима развијене и као полупрофесионалне) игре. Стога, апелујем на организаторе турнира да се ману ћорава посла и да размисле шта је приоритет: клуб пун веселих и срећних људи који се друже, или сабласно празна хладна просторија у којој се не чује људски смех, већ само затекне понеки паук који негде у углу плете своју мрежу... и нада се да ће људи доћи, јер за њима долазе и муве. А људи нема, јер не желе да дођу тамо где им није пријатно.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Shunka »

U sustini sam hteo da naglasim da preterivanje ne dovodi nuzno do incidenata (i mislio sam prevashodno na sebe).

Nikako ne podrzavam bilo kakvo ogranicavanje groga.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Ko, jel' ja? »

Ljudi, imajte razumevanja. Mozda je PMS razlog :lol:
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Faldang »

lord warrior wrote:Nije stvar ni u grogu, nego u generalnom stavu nekih ljudi.
Ako to neko ne moze da shvati, onda nema sta da trazi medju ljudima koji se 15 godina bave ovim hobijem.
Ako neko ne moze da shvati da organizator mora ostaviti mesta za mogucnost da se pojavi neko kome je igra interesantna bez pica ili ko je premlad da pije, a i dalje zeli da mu bude zabavno (a vi kao pravi hobisti zelite da zainteresujete nove ljude i buduce generacije za vase hobije, zar ne?), onda je taj neko za tih 15 godina zaboravio smisao hobija.
opsidiannight wrote:cega se ti bojis. Da ce ti pijani ucesnici turnira u brodicima polupati radnju ili nesto jos gore.
Ono cega se mi moramo bojati je da se neko od vas ne povredi, u kom slucaju smo mi odgovorni.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by opsidiannight »

A kako, po kom osnovu i kome ste Vi odgovorni ako se neko povredi zbog alkohola u Sigilu.

Iskreno mislim da je ova tema pukla maksimalno.

Jedina osoba kojoj je "zabranjeno" da pije, koliko znam, u Sigilu sam ja. I to zato sto je Zubor zamolio Rika da tako bude jer sam lupao gluposti igrajuci FoW i generalno upropastio partiju. Nije bilo nikakvog povredjivanja. "Jedno oko je za rezervu :lol: ."

U svakom slucaju je glupo ne dopustiti u kontrolisanim uslovima da se konzumira Grog uz turnir u Piratima.

Te price o mladoj populaciji koja ne konzumira alkohol jednostavno ne pije vodu. Oni nece biti tu a i da budu tu nece piti. Potpuno je legalno dati alkohol maloletnom licu.

90 % ljudi koji igraju brodice vole da igraju i popiju. Zasto sebi, poslovno, skacete u grlo takvim odnosom prema picu.

I ko je zaista Dzon Malkovich? Da li je Marlen Dietrih vise volela zene? Kada cemo se prestati zamarati glupostima? Zasto ako ti se ne svidi ponasanje neke osobe nemas muda da to kazes toj osobi vec generalizjes. Zasto ljudi ne vole pihtije?

The truth is out there.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: A zasto nema groga na piratima?

Post by Hypodermic »

Ala ste ga sa raspravom...

Svega ovoga ne bi bilo da je neko bio pametan i rekao da ce biti turnir kao i do sada, a bilo kakve "problematicne osobe" (ma koje one bile, ako ih ima uopste) lepo na dan turnira samo uctivo skrenuti paznju da su mozda predhodni turnir malo pretrale.

Ali posto ste sada uspesno zahebali turnir samo zato sto ste predpostavili da ljudi koji igraju brodice nisu normalni ili da treba nesto kao sto je eventulana regulacija konzumacije groga da se raspravi javno kao da je ovo simpozijum firme ina taj nacin naduvati misa u slona, sve sto mogu da vam kazem je: bravo.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Locked

Return to “Druženje”