eRepublik

sa virtuelnim prijateljima

Moderator: Megabaja

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: eRepublik

Post by Dzon Vejn »

1 gold = 40 USD
Danas je 0.9 iron level 3. Koliko vidim, sutra ce biti oko 1. I mislim da posle toga vise nece biti rezervi na trzistu, sto znaci da ce cene otici sky high.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Pa javi mi se u igri da obavimo neku trgovinu!
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: eRepublik

Post by Skobra »

Puca se na sve strane a ovi kapitalisti sa fabrikama gvozdja i oruzja ubiraju profit... nekom rat nekom brat...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Skobra wrote:a ovi kapitalisti sa fabrikama gvozdja i oruzja ubiraju profit...
... to jest ja! :mrgreen:
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Skobra wrote:a ovi kapitalisti sa fabrikama gvozdja i oruzja ubiraju profit...
... to jest ja! :mrgreen:
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: eRepublik

Post by Skobra »

Samo tako pa kad se digne kuka i motika ima da trazis kinesko drzavljanstvo :mrgreen: Narod sve vise kupuje od Vallete ili koristi kung fu za borbe :D
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Pa kad smo kod profita, cemu onda sluzi Valleta?
Skobra, dodji kod mene da radis.
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: eRepublik

Post by Skobra »

Ja sam trenutno u q2 kompaniji za 14.90 dindzi a za par dana kad dodjem na 5 nivo odoh u q3 na 20+ dinara... Koliko vidim ti imas otvorena mesta za skill 7 za 17 dinara? To se verovatno zezas?

Kolika je plata kod tebe za skill 4.88, wellnes 97+?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: eRepublik

Post by deka »

Ja sam u Q1 firmi, za 15 din
Image Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: eRepublik

Post by Skobra »

deka wrote:Ja sam u Q1 firmi, za 15 din
U land sektoru? Svaka cast...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: eRepublik

Post by deka »

Ne. moj slil je 5,16 - proizvodnja... Firma je Q1...
I sad sam video, lik mi je povećao platu na 17rsd,,,
Image Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Moja firma je q2. Plata za skill 4 je max ternutno na trzistu a to je 12,61 rds.
Land firma je u pitanju.
Ako tebi placa gazda 14 + rds-a, ne mrdaj od njega, verujmi sa tobom je u gubitku.

Natavno q1 firma nikada ne moze ponuditi vecu platu od q3. Ali ide se na to da radis za nesto manju platu u q1, ali zato ne kupujes giftove i jaci hleb.
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: eRepublik

Post by Skobra »

Pusti ti te kapitalisticke price... ja koliko kontam na meni gazda uzima jedno 8 din dnevno... Vidi ja mu dnevno proizvedem 18,32 jedinica x 1.24 din = 22,7 - 14,90 = 7,8 din. Pa kad to pomnozis sa 10 radnika izadje 1 gold dnevno.... Kakv crni gubitak
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Ja sam tebe skapirao da ti radis u q2 firmi.
A ta cena koju ti pominjes je trenutni SF. Preko dana kada se jedino proda iron cena je 0,83RDS-a u proseku.
18 * 0,83 = 14,94.
Tvoj cenjeni gazda ima 0,04 RDS-a od tebe svaki dan. Ubi se od para.
Jos jedna stvar, ja sam kapitalista jer sam ulozio svojih 50€ u igru, a ti pokusavas kroz igru da zaradis. Pa onda nemoj da kukas sto drugi obrcu lovu i sto tebi ide sporo.
A uzmi preko dana prati iron i sam ces videti kolika je cena, a da ne pricam da ga mnogi prodaju na crno za 0,30 RDS-a, sto bi ovaj q2 kostao 0,60 RDS-a, pa proceni gde je tu zarada.
Juce sam lepo pratio berzu i plata lv4 radnika je max bila u jednom momentu 13 RDS-a, a onda ne znam ko je tebi dao 14,90! Mislim da je to onaj lik koji se prekjuce pojavio i ponudio platu vecu od q3 firmi. Neka, neka se lik odere od para. :twisted: :evil: :twisted:
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: eRepublik

Post by Skobra »

Ajd nemoj se duris,cene se menjaju pa ko ubode ubode! I ne prozivam ja tebe za kapitalizam vec govorim ono IC, kao pravi rudar :mrgreen:

I nemoj da mesas proletersko kukanje sa zaljeljem "kako mi ide sporo" :? ja erepublik i igram proleterski zato sto mi odgovara da odvojim max 10 minuta dnevno... inace bih verovatno i ja otvarao kojekakve firme... ovako radim i borim se za prava proleterijata i pravednu raspodelu materijalnih vrednosti :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Kako je drugari. kako prezivljavate ova teska vremena?
Evo ja 10 dana u jedinici Mece, radim u vf za 2 din dnevno, ali se pokrivam firmama.
Image
User avatar
BaGer
Posts: 53
Joined: Tue Jun 05, 2007 10:23 pm

Re: eRepublik

Post by BaGer »

meni firma polako prestaje da donosi profit...
radnici odlaze kod oruzara koji nude bolje plate, cene dijamanata skacu, a poklona padaju, tako da nisam bas u dobroj situaciji.
Ako neko slucajno zna zemlju u kojoj su dijamanti jeftini, bio bih zahvalan za info.
Al su super ovi Izvori Magije, em nisu plagijat, em su bolji od originala!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: eRepublik

Post by Dzon Vejn »

Meni posao ide nikad bolje... Uopste ne moram da razmisljam o platama - zarade su toliko visoke da koliko god da dam, ja sam i dalje u plusu :D. Jos nekoliko dana, pa ce mi kes u firmi preteci na 4 cifre :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Iron ubija. Slusao sam bas kako se zale poljoprivrednici jer ne mogu ni blizu da konkurisu rudarima.
Tek sa q3 firmama uspevaju da odrze ritam.
Giftovi su stvarno postali mac sa dve ostrice. Pokusacu da ti nadjem jeftinije dijamante, ali mi moras dati link od firme kako bi te kontaktirao.

Ja sam vec 2 puta skinuo cetvorocifrene brojeve iz firme. :wink:
Image
User avatar
BaGer
Posts: 53
Joined: Tue Jun 05, 2007 10:23 pm

Re: eRepublik

Post by BaGer »

onda sam totalno promasio industriju...
evo ti link od moje firme: http://www.erepublik.com/en/company/fac ... rds-225796
Al su super ovi Izvori Magije, em nisu plagijat, em su bolji od originala!
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Digao sam iron na q3. 8) :twisted: :twisted:
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Niko od vas ne izvestava kako ide?
Ja sam se malo istrosio pa sam nakupovao golda za RL lovu. :)

Kupio sam IRON q4 kompaniju sa 4 licence u Brazilu.

Ako ima zainteresovanih da rade, neka se jave. Dajem najbolje plate. 8)
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Referat posle mesec dana.
Menjao q4 iron u Brazilu za q4 grain u Srbiji.
Poso ide ok, skupilo se preko 4 cifre u obe kompanije. :)
Ne znam sta je sa mentorom Megabajom, mora da steka ove provizije od nas. :mrgreen:
Jel uspeo ko jos da uvede ljudi u igru?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: eRepublik

Post by Megabaja »

ja sam u vojsci tako da ne pratim desavanja u erepu trenutno, bicu tu kad se vrnem..
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Pauza pred V2.
Kako vam se cini nova verzija?

Ja imao 2 q4 firme, sad ce da nam vrate sve golde ulozene i da ih smanje na q1. Uzas nastupa.

P.S. imao sam tu srecu da mi je jedan drug sa chata prestao da igra i ostavio mi svoj org sa 5 firmi.
Org i 3 firme sam proda za 105 golda, ostavio sam karte u Ukrajni i q1 puce u Britanjiji. :mrgreen:
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Megabajo, sramoto jedna, umro si!
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: eRepublik

Post by Megabaja »

da prestao sam da igram posto sam dosao iz vojske i video da su skroz izmenili igru, i da mi se ne dopada vise.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: eRepublik

Post by Skobra »

Ne svidja se mnogima drugih sto pokazuje i masovan odlazak igraca. Sad se opet bukvalno vracaju na V1
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: eRepublik

Post by Megabaja »

pa kad se vrnu na v1 vraticu se i ja...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Dosla opet nova verzija eRepa, ni sam ne znam po koji put.
Ali ovog puta totalna promena iz korena. Sve su sad pretumbali. Vise nema high regija, sad se produktivnost povecava sa brojem razlicitih regija po rudama.
Novosti su sad sto se resursi dele na:
*divljac
*Stoku
*Voce
*Riba
*Zito
Tako da sad u poljoprivredi posedovanje regija sa jednim resursom daje 5% na produktivnost, a oni koji budu imali svih 5 povecaju produktivnost za 25%.
Najjace je sto Vojvodina sad vise nije zitnica vec stocarska regija. :)

Elem, ovom prilikom bih takodje zamolio ljude dobre volje, da ukoliko im se da da igraju ovu lepu igru, registruju se preko mog nicka ili pak one koji su emrtvi da otvore nove nalego preko mog linka kako bih dosao do dugo ocekivane medalje socijalnog graditelja. Sve sto treba da ucinite je da se registrujete preko linka
http://www.erepublik.com/en/referrer/Corwinnp
i da dostignete lv 10, koji se inace lako ispunjava za par dana.
Nadam se da ce biti onih koji ce mi pomoci.
Hvala.
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Da li jos neko igra ovo od vas.

Evo ja jos nisam odustao, da uslovno kazem postao sam i tenk. U jedinici sam, imam 11 firmi.
Snaga mi je narasla na 3050. 8-)

Inace, pre neki dan su uveli novu verziju V4. Sada vlada hiperproduktivnost, mnogo jeftine robe, i doslo je par ogranicenja.
Vise ne mozete da prodate - kupite firme skuplje/jeftinije od 10% realne vrednosti. Ne mozete ni da donirate/kupite/prodate vise od 10 golda na dan.
Malo je komplikovanije, ali su mi borbe dosta zanimljivije nego one u nekadasnjem v1.

Ako neko zeli da igra ponovo od pocetka, neka se linkuje na mene. Tako postaje moj referal, obecavam mu pomoc u igri, te evo i mog linka:

http://www.erepublik.com/en/referrer/Corwinnp
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: eRepublik

Post by Megabaja »

donirao sam ti nesto golda, koliko je moglo do maksimuma za dan. iz nekog razloga nisi u mojoj friends listi... sto je tako?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Neam pojma.
Kad je uvodjena jos predhodna verzija, V3, neki bug se desio i selektivno mi obrisao prijatelje.
Vrlo moguce da si tada bio emrtav.

hvala za golde, danas mozes 10 donirati. Jbg, stavili pederi ovaj limit na 10/dan.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: eRepublik

Post by opsidiannight »

Evo i sam re[io da se oprobam od pre neki dan. Al imam problem sa ka;enjem avatara. Konektovao sam se preko FBuka pa nemam loyinku ili je ne ynam, te ne mogu da okačim avatara.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Avatar mora biti u jpg formatu.
I naravno moras znati lozinku.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: eRepublik

Post by opsidiannight »

Sredio sam.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Post Reply

Return to “Druženje”