eRepublik

sa virtuelnim prijateljima

Moderator: Megabaja

User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Pomoc biznismenu u nevolji!!!

Otvorio sam firmu i zaposlio 5 radnika. 2 sa 3lv i 3 sa 2lv.
Plate mi uzimaju 20dinara a prihod od prodaje je 12 din.
Svi igraci mi imaju 90+ wellnes.
Ceka se jos 5 radnika, ali profit je negativan. Cena na trzistu gvozdja je 0,35din.

Sta sad?
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: eRepublik

Post by Skobra »

Odmah se obrati Ministarstvu ekonomije jer daju donacije za nove firme... mislim da je za Q1 firme nekih 100-150 dinara. Zaposli pod hitno jos 5 radnika da bi digao produktivnost na x2. Jebga moraces da ponudis lepu platu ali sa ovim novim sistemom nadoknadjivanja wellnesa dosta ljudi hoce d predje u q1 firme. Juri nov radnike po svaku cenu - zaposljavaj i skill 1 i cak skill 0, isplati se zbog modifajera za produktivnost...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Skobra wrote:Odmah se obrati Ministarstvu ekonomije jer daju donacije za nove firme... mislim da je za Q1 firme nekih 100-150 dinara. Zaposli pod hitno jos 5 radnika da bi digao produktivnost na x2. Jebga moraces da ponudis lepu platu ali sa ovim novim sistemom nadoknadjivanja wellnesa dosta ljudi hoce d predje u q1 firme. Juri nov radnike po svaku cenu - zaposljavaj i skill 1 i cak skill 0, isplati se zbog modifajera za produktivnost...
Ministarstvo banovano!!! AAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: eRepublik

Post by Dzon Vejn »

Sa Q1 firmom ne mozes da imas level 3 radnike i profit. To je prva stvar. Druga, firma level1, ako je na pozitivnoj nuli, to je ekstra. Dakle gledas da se stalno vrtis oko nule, a da profit pravis u trenucima kada su fluktuacije na trzistu. Onda stignes na level 2.

Na level 2 mozes da imas level 3 radnika, ali jedva. Pocinjes da imas neki profit, ali to je obicno malo. I dalje ti je glavni kes na fluktuaciji. Onda dodjes na level 3.

Tu zaradjujes.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Evo me vec posle nedelju dana i sada sam u gubitku 50rds-a oko 1gld.
Ulozio sam 4 gld-a u firmu i krenuo sa ironom na lv1.
Razmisljam da kupim 55gld-a.
Onda bih ili kupio 2lv pa presao s firmom na 3lv i zavisio od dobrote trzista ili da otvorim jos jednu firmu ali za puce i da kupujem od ove gvozdjuriju i tako je odrzavam u zivotu.
Ne znam sta je bolje?
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: eRepublik

Post by Skobra »

Kupi ti golde za 60 evra... mora i admini da zive od necega :lol:
Ma pazi se sa Q3 firmama.... zbog ovog sada sistema wellnesa mnogo ljudi bezi iz q3-q5 firmi u q1 ili q2... cak i za manje pare
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: eRepublik

Post by Dzon Vejn »

To i nije bas tacno. Ja imam Q3, i radim u tudjoj Q3, tako da...

Sve sto je potrebno uraditi jeste da kupis kucu malo veceg levela (4-5), ili ako nemas para za to, onda da ili kupujes jaci lebac uz manju kucu, ili da kupujes giftove sam sebi svaki dan.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Koliko jedinica q1 irona mi treba da napravim q1 pucu, ako se odlucim da otvorim fabriku oruzja.
nekako su mi upustv nejasna na wiki.
Image
User avatar
BaGer
Posts: 53
Joined: Tue Jun 05, 2007 10:23 pm

Re: eRepublik

Post by BaGer »

Konacno sam sakupio dovoljno golda da otvorim firmu.
Pa jel ima neko neki koristan savet oko toga kojim poslom i u kom delu sveta bi valjalo da se bavim?
Al su super ovi Izvori Magije, em nisu plagijat, em su bolji od originala!
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

BaGer wrote:Konacno sam sakupio dovoljno golda da otvorim firmu.
Pa jel ima neko neki koristan savet oko toga kojim poslom i u kom delu sveta bi valjalo da se bavim?
Ja sam otvorio za iron i puko.
Trenutno to ne otvaraj jer je svek puko.
Daju velike plate a na trzistu je mal cena irona, poslovaces u gubitku 100%.
Cekam da mi odgovore na ovo pitanje gore i da vidim da otvorim i fabriku oruzja i onda cu da kupujem iron od sebe po vecoj ceni, da orzavam iron firmu u zivotu, a nadam se da se na pucama moze zaraditi.
Jer ako je iron 0,40 din. a puce su 4din q1 se sve odnosi, onda uzmi da ti radnik sa 2lv napravio oko 5-6 puca na dan, odnos je 5*4 = 20din. Platis platu oko 5,20 za lv2 radnika i ostaje ti 14,80din. e sad ne znam kako stojimo sa proizvodnjom, tj. koliko jos jedinica irona ide u q1 pucu i to se oduzima i trebalo bi da ti ostaje oko 10din po radniku svaki dan i tu je zarada.
Ako je tako moglo bi da se zaradi, trenutno je jako teska situacija sa ironom, svi kukaju i propadaju. Ja sam sinos zatvorio firmu jer sa za nedelju dana izgubio 80din.
Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: eRepublik

Post by deka »

Kako da dam poklon samom sebi ne bi li popravio wellness?
Image Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

deka wrote:Kako da dam poklon samom sebi ne bi li popravio wellness?
Jedino ako imas organizaciju. prebacis joj lovu, odlogiras se i logiras na org i sa njega saljes sebi giftove.
Image
User avatar
aleks
Posts: 32
Joined: Wed Sep 03, 2008 4:41 am

Re: eRepublik

Post by aleks »

nemoj bre da kupujes golde... wtf ljudi... ovo je igra... :O :O ako ti firma pravi muku, zatvori je i cekaj bolje vreme, ili kad ustekas kesh, pa nastavi...
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Koji stek da ustekam?
Giftovi pojedose svu lovu.
Image
User avatar
aleks
Posts: 32
Joined: Wed Sep 03, 2008 4:41 am

Re: eRepublik

Post by aleks »

pa sta ti radis??? moj predlog ti je ovo, posto je erep presao na novi sistem (sto ste verovatno vec primetili).

- zaposlis se u q1 firmi, maximalno q2
- radis kao crnac svaki dan, zbog onih 5 gp koje dobijas kad radis 30 dana za redom.
- kupujes q3 hleb dok ne doguras do 100 wellnesa, a posle toga q2 samo cepas (1 well ti ode na rad ako radis u q1 firmi, ako radis u q2 onda ti treba q3 hleb, 1 well na trening) i ostalo ces da ishilujes bolnicom posle 5 ratovanja.
- svaki dan obavezno ratuj svih 5 puta, ako ti je str manji od 10, nema ni potrebe da kupujes oruzija q2 kvaliteta, a ovako u svakodnevnim bitkama nemoj ni koristiti oruzije, stekaj pare.
- uclani se u vojsku, to ti uzima tih dodatnih 3 minuta dnevno, ali zato od te vojske dobijas oruzije za BITNE bitke (citaj, ne za sve bitke)

ovo taktikom bez davanja para, trebao bi za 30 dana da skupis nekih 10 golda :), jos i ako predjes nivo (a iznad si 15 lvl) jos jace... ovo je ipak igra, i moje subjektivno mishljenje da je cak i svaka RL para data na to cista glupost, a kamoli 5, 10 ili jace evra... :) samo strpljivo, i sve ce da dodje na svoje, kad zazivi jedna firma, sve ce da se ubrza.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: eRepublik

Post by Dzon Vejn »

Ja sam uzeo Q4 kucu, i za mene nema zime :D. Radim u Q3 firmi, i jedem lebac Q3 i u plusu sam ;).

edit: ako je neko zainteresovan za Q1 kucu, resio bih je se za male pare ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Igram vec preko 70 dana tako da nisam bas neiskusan.
Nemas u ponudi q1 ili q2 firni na berzi rada. Radim u q3 firmi sto je trenutno najmanji lv firme koja je ponudila neku normalnu platu.
Lovu nema sanse da ustedim jer svaki dan moram da kupujem q3 hleb minimalno.
Jedino ovo resenje sa kucam jednog lepog dana kad budem imao love.
Oruzje nisam kupovao ne znam ni sam od kada!
Moram se svaki drugi dan dopuniti giftovima.
Ovako ako kupim gld, znam da je to bacanje rl love, ali jedino tako dobijam prednost.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: eRepublik

Post by Dzon Vejn »

Ako nemas firmu koja ti donosi lovu, ni ne mozes da skupis za kucu.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: eRepublik

Post by Skobra »

Za nas proletere koji (za razliku od Dzona :mrgreen: ) nemamo ni kuce ni firme najbolja kalkulacija je da radis u q1 firmi i treniras a da bi dopunio wellnes jedes q2 hleb i giftujes se jednom dnevno... E sad problem je sto je malo q1 firmi koje daju platu koja bi pokrila ovo a ne daj boze jos da ti ostane nesto za oruzje. A jos se prica da ce da ukinu i giftovanje....
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Skobra wrote:Za nas proletere koji (za razliku od Dzona :mrgreen: ) nemamo ni kuce ni firme najbolja kalkulacija je da radis u q1 firmi i treniras a da bi dopunio wellnes jedes q2 hleb i giftujes se jednom dnevno... E sad problem je sto je malo q1 firmi koje daju platu koja bi pokrila ovo a ne daj boze jos da ti ostane nesto za oruzje. A jos se prica da ce da ukinu i giftovanje....
Nema sanse bez dobre firme ili rl money pomoci da se kupi kuca. Mozda moze za jedno godinu dana stekanja, a to mi se pak ne da.
J**o 20€, ako moze bez da se mucim.
Oruzje nisam kupovao mesec dana, a ako nam ukinu giftove, mozemo samo da umremo, nema drugog nacina da se digne wellness.
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: eRepublik

Post by Skobra »

U svakom slucaju ja bih sacekao sa kupovinom kuce jerbo ce i one drugacije da funkcionisu u buducnosti... kako sam razumeo trosice se!? Ma mozes da zivis i bez RL para... vidi:

1 gift = 2 dinara
1 gold = 50 dinara = 25 giftova
radis u q2 firmi i treniras = -3 wellnesa dnevno = 3 gifta dnevno = 90 giftova za 30 dana = 3,5 golda
a ti posle 30 dana sljake dobijes 5 goldova.... jedino je zajeb ako omasis da odradis jedan dan :roll:
Ili ako radis u Q2 land sektoru dnevno zaradis nekih 8,5 dinara neto sto ti je opet dovoljno za 3 gifta i hlebac q1....
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
aleks
Posts: 32
Joined: Wed Sep 03, 2008 4:41 am

Re: eRepublik

Post by aleks »

pa zar vam se ne isplati vise da kupite q3 hleb, nego q1 hleb i gift??? q3 hleb za nas resava sve, jos smo mi opanci (ja sam lvl 18, imam 9 str i manu skill 5.52)... U kojoj ti oblasti radis kad nema q1 firmi??? Meni je plata 13 dinara :( jad i tuga... ali bolje i tih 13 da mi jede 1 well, nego da primam 24 dinara, a da gumim 5 wellnesa... kad se bolje sracunas tih 25 dinara koje zaradis, i kad potrosis ha hleb i na sve da ostanes na pozitivnoj nuli (wellnes), ispadne ti mnogo gore nego da radis za manje para u q1 firmi.... Mogu da se skupe pare bez RL, a i ne razumem ni sta ce ti toliko... Goldi se u igri zaradjuju :

- prelaskom nivoa
- radom 30 dana "in a row"
- dobijanjem battle hero medalja

ako imas wellness manji od 100, radis sa q3 hlebom... primer: wellness 95, radis q1 firma, treniras = wellnes 93... sledeci dan wellnes 96 i tako dalje isto i isto dok ne doguras do 100... onda koristis q2 hleb da odrzavas.... nema vishe kamikaza, sto izgubis u ratu to izlecis, a oruzija dobijas od vojske za vece bitke, za menje ti i ne treba oruzije :)...

Ja ne razumem sta hoces cak sa firmom kad je otvoris, i eto das 20$, i firma pocne da ti pravi pola golda na dan... i sta ces da radis sa tim goldima?? evo dzon vein ima q4 kucicu, kolko sam ja skapirao on nista nije placao RL parama (da li gresim?) a ta kuca kosta fazon 15-20 golda ako ne i jace, pitaj njega kako i sta :) ovo i jeste fazon da se razvijas i da napredujes svojom voljom i akcijama, ako si nadaren za pisanje otvori novine za 2 golda i zaradjuj tako pare.... a ne da "Kucas sifre" RL parama, em je glupo (subjektivno mishljenje) em neces mnogo da izguras sa tim, istopice se te pare, em bolje izvedi devojku jedno vece u bioskop, iznajmi hotelsku sobu, kupi sebi jebenog cokoladnog zeca od 2 kg i ozderi se, casti nas pljekama RL pljekama... XD

U sustini sve sto sam ti gore napisao je moje Subjektivno misljenje, i moje pravo da te odgovaram od toga da dajes pare za imaginaciju, a sad ti kako hoces :) sve u svemu srecno.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: eRepublik

Post by Skobra »

ako imas wellness manji od 100, radis sa q3 hlebom... primer: wellness 95, radis q1 firma, treniras = wellnes 93... sledeci dan wellnes 96
Mislim da ti ne valja ova racunica... na 93 wellnesa Q3 hleb ti daje manje od 2 wellnesa... da bi isao u +wellnes treba ti Q4 hleb a on je preskup (skoro 8 din) i za te pare mozes da pazaris 4 gifta.... Mislili su admini na sve :wink:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Ma ne valja mu ni jedna racunica.
5gld za 30 dana, o tome i ja pricam. Treba mesec dana da bi dobio 5gld-a a firma kosta 20gld i jos sa njom ne mozes nista da zaradis, moras da je unapredis a to je dodatnih 20gld. A ovo battle hero je tek neostvariv san. Kakav ja heroj da budem sa 6 snage i 17lv a nemam love ni za 1 pusku q1?!!
Sa 20€ dobijem 55gld.
Unapredim firmu iron land na lv2 i otvorim firmu za puce lv1 i ostalih 5 uz 5 koje vec imam gld-a urokam u firmu za puce.
Kupujem iron od svoje firme za 0,40rds-a sto mi je dovoljno da sa tom firmom zaradjujem iako je lv2.
U fabrici puca je zarada i na lv1. I tako do iduceg meseca kad opet kupim 55gld-a i doradim i puce na lv2 i vise mi nista ne treba.
E bez rl love je isto ovo moguce ali sam izracunaj za koliko ces skupiti 110gld-a.

P.S. Ozenjen sam, ne izlazim, ne trosim pare ni na sta osim na svoja sitna zadovoljstva.
Zadovoljan sam onim sto sam postigao u zivotu, ali nisam sa onim sto imam u eRepu. :D :? :evil: :twisted:
Image
User avatar
aleks
Posts: 32
Joined: Wed Sep 03, 2008 4:41 am

Re: eRepublik

Post by aleks »

nista ljudi, onda na trosenje para u erepu :) ipak ste vi "ozbiljniji" igraci od mene... sto se tice hleba :( kad sam ja poceo da igram qvalitet hleba je odgovarao kolicini wellnesa koji donosi... nisam znao da je to izmenjeno (ako nije, onda mi je racunica ok)... a sto se tice ove diskusije oko para, to je moje SUBJEKTIVNO mishljenje... ja pare na igre ne dajem, :) ako me razumete :) pozz

ps: bolje tih 20 jevrica daj nekom ko hoce da izadje sa erepa, mozes da dobijes heroja sa str preko 15, i sa orgom i firmom... mnogo su ti bolje sanse :) posto vidim da ti je napredovanje mnogo bitnije nego suva igra i ekonomija-politika-vojska u samoj igri :) pozz
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

aleks wrote:nista ljudi, onda na trosenje para u erepu :) ipak ste vi "ozbiljniji" igraci od mene... sto se tice hleba :( kad sam ja poceo da igram qvalitet hleba je odgovarao kolicini wellnesa koji donosi... nisam znao da je to izmenjeno (ako nije, onda mi je racunica ok)... a sto se tice ove diskusije oko para, to je moje SUBJEKTIVNO mishljenje... ja pare na igre ne dajem, :) ako me razumete :) pozz

ps: bolje tih 20 jevrica daj nekom ko hoce da izadje sa erepa, mozes da dobijes heroja sa str preko 15, i sa orgom i firmom... mnogo su ti bolje sanse :) posto vidim da ti je napredovanje mnogo bitnije nego suva igra i ekonomija-politika-vojska u samoj igri :) pozz
Ako imas nekog da hoce takav nalog da proda, u redu. Neka mi se javi, ali tesko je oko tog ako ga pokrenem sa moje IP adrese, vrlo verovatno da cu dobiti ban.
A napredovanje u igri mi je mngo znacajnije od politike ili vojske. Doduse, mislim dasam u samom vrhu po pomaganju drugima. Radnici kod mene u firmi su uvek imali najvece plate na berzi i plate su im rasle kadkad i do 3-4 puta na dan, zavisno od kretanja na berzi.
A puno sam pomagao i slabijima.
Image
User avatar
aleks
Posts: 32
Joined: Wed Sep 03, 2008 4:41 am

Re: eRepublik

Post by aleks »

Barrel dragon, mi se ne razumemo zato sto ne razmishljamo isto... imam nalog za ponudu, videcu cak da ti nabavim za 0 icega, ali onda ne ces da igras 2 naloga sa tvog kompa, IP adrese nego samo 1... moja sustina je "zasto ti igras igricu, i zasto te ova igrica drzi za racunarom"... Ova igra simulira zivot, moj fazon je da se razvijam postepeno, da radim i da prodjem kroz sve segmente... a tvoj kolko vidim da preskocis polovinu... Uopsteno, nit si se borio za to, nit si radio za to, nit si igrao igru nego si eto uplatio pare da bi to imao... e tako ja na to gledam :) ja mesecima sedim za erepublikom bas da bi uzeo najnoviju kucu, zato i menjam poslove, gledam berzu... a ti nekako ko da ne zelis da je igras, ko da te neko tera da to radis pa ae da uplatim 20 jevreja i da je skinem sa vrata... ali dobro, da smo svi isti bilo bi sranje realno :) tako da GL sa napredovanjem :) i do predsednika ako treba ;)
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: eRepublik

Post by slayer king »

Zašto vama rad u Q3 firmama jede po 3 well? Ja radim sa 4,54 manu skillom u Q4 firmi i gubim po jedan well, koliko ja kapiram ako mi je skill isti kao kvalitet firme u kojoj radim gubim samo 1 well. Moguće da sam nešto pogresno shvatio, igram oko mesec i po dana i uvek tako funkcioniše, tako da ako gešim objasnite.
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Naravno da smo razliciti.
Ne igram igru jer me neko naterao, dapace, bas sam je zgotivio. Ali mi je omiljeniji deo u igri voditi firmu nego da sad se patim sa politikom i onih silnim brojem prevaranata u njoj.
Bas sam se zgotivio sa ekipom koja je radila kod mene, svi su imali 90+ wellness i imao sam dobru produktivnost, ali me je trziste ubilo pa sam sve stopirao.
Opet mi se javlja zelja, ali ovaj put cu da ufiksam RL lovu i dignem lv firme kako ne samo da bih opstao na trzistu zaradjivao vec i nastavio da tu ekipu ljudi drzim na okupu.

Slayer - nesto si pogresno skapirao, wellness ti opada sa levelom firme u kojoj radis, ali ti ocito kupujes kvalitetan hleb, pa se to kompenzuje.
Ako radis u firmi lv4, gubis 4 wellnessa posle svakog rada.
Image
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: eRepublik

Post by slayer king »

@Barell
Moguće da sam pobrkao skill koji se traži za posao i lvl firme, mada sam promenio do sada bar 10ak firmi i uvek je isto...
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

E ovo postaje bolesno.
Ne razumem u cemu je stvar'
Taman smo uspeli da podignemo cene gvozdja na 0,47din. a likovi krenuli da dizu plate u nebo.
Racunam sad bas jednom liku profitabilnost i nista mi nije jasno.
Radnik 3lv mu proizvodi max 8-9 jedinica irona, sto je na trzistu vrednost od 4,23RDS-a, a on mu daje platu 5,5 din. i jos sad zaposljava nove, nudi im platu od 7,... RDS-a.
Da napomenem da ima vec 12 radnika u firmi!

A taman sam sacekao bolja vremena.
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Nece na server!!! :(
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: eRepublik

Post by Skobra »

Radnik 3lv mu proizvodi max 8-9 jedinica irona
Ako se radi o Q1 firmi onda radnik treceg nivoa proizvodi vise od ovoga... recimo sa 2.6 skilom i wellnesom od 97 proizvodi 11 jedinica
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Mogu da ti posaljem skrin suteve da se sam uveris u takvu produktivnost.
Ali ima jedna opaka fora koju nam je donela promena u igri.
Zaposljavam samo velike levele.
O cemu se radi.
Kako sad stvari stoje ne isplati se igracima velikih levela 4+ da rade za vece pare u q3+ firmama vec u nasim q1 firmama. Manja je plata ali se ne trosi na giftove i lebac.
Tako da sam ih zaposlio 7 komada i uz jos 3 radnika svaki dan mi ostaje po 1RDS po radniku, sto je do sada bilo prosto nemoguce.
S tim da su svi igraci 4+ levela uvek sa 95+ wellnessa i produktivnost je maximalna.
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Dobio danas Treasure Map i istrazivao.
Ubrao sam 5.57 GLD-a.

Yeeeeeaaaaaah!!!! :mrgreen:
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Jel ima neko od vas zainteresovan za rad u LAND firmi q1?
Nek se javi trebam vredne radnike sa 90+ wellnessom. Plata se daje najbolja na berzi za q1 firme.
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Evo da se malo pohvalim, kupio sam q5 kucicu. \:D/
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Vejnu, imas li mozda nekog ko prodaje jeftino iron?
Ajde ljudi trebam 2 radnika, land firma q2.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: eRepublik

Post by Dzon Vejn »

Imam. Sebe. U USA :D. Tricavih 0.83 USD za level 3. Sa tendencijom da za par dana bude ~0.9.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: eRepublik

Post by Barrel Dragon »

Dzon Vejn wrote:Imam. Sebe. U USA :D. Tricavih 0.83 USD za level 3. Sa tendencijom da za par dana bude ~0.9.
Koliko je to golda da obavimo trejdom.
javi mi se na IGM.

Joj u eSrbiji je ludnica, otislo sve u krasni. Puce su se udvostrucile cene.
1 gld = 70 RDS. 8O
Image
Post Reply

Return to “Druženje”