Hamburger Tactica 2011

Obaveštenja o najnovijim turnirima u Zmaju i prijateljskim klubovima.
Post Reply
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Hamburger Tactica 2011

Post by Orthodox »

Evo proleti i ovogodisnja Tactica. Dva dana neprekidnog igranja, pricanja, uzivanja i na kraju krajeva kupovine. Vec se radujem iducoj godini, zaista jedan super spektakl. Ja sam prezentovao opet moje samuraje, u nedjelju poslije podne sam bio totalno isrpljen, polako se covjek oporavlja ... :)

Sve je izgledalo super, stolovi su bili svi na posebnom nivou, svako se zaista trudi maksimalno kako bi vizuelni utisak bio sto jaci.

Evo onda "par" slika, jos smo u fazi skupljanja svih mogucih fotografija ...

https://picasaweb.google.com/jakobspicker/Tactica2011#
http://s278.photobucket.com/albums/kk82 ... ca%202011/
http://pictures.dirknet.de/categories.p ... dip0a5tiv7

Uzivajte ...
Pozdrav,
Vaske
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Hamburger Tactica 2011

Post by Dzon Vejn »

Po obicaju, imate bas lepih terena ;).

Licni favoriti bi bili:

https://picasaweb.google.com/jakobspick ... 3406989202
https://picasaweb.google.com/jakobspick ... 4708740770

Lepi su i oni tereni sa zapaljenim objektima za Flames of War, kao i oni futuristicki / postapokalipticni tereni na kojima ste se bas potrudili oko detalja (gume, burici, itd. po terenu - doduse i one ovce i krave na ostalim tablama daju bas poseban smek ;) ).

Najmanje su mi se svidele table sa onim cvecem i za star wars.

Zivo me interesuje koliko vas kosta izrada jedne od onih kvalitetnijih tabli?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Re: Hamburger Tactica 2011

Post by Orthodox »

https://picasaweb.google.com/jakobspick ... 3406989202

To je od Frank Bauera, middle-age skirmish. Napravio je neka licna pravila kombinacijom Lord of the rings, Triumph & Tragedy i slicnih skirmisha. Koliko sam cuo igrala se brzo, teren (od njega po obicaju uvijek dobar kvalitet) je isto izgledao mocno, sve u svemu takodje jedan od eye-catchera ...

https://picasaweb.google.com/jakobspick ... 4708740770

Ta je od mene - samuraji, u sustini prve dvije table sam vec imao, ovu trecu sa brdom i vodopadom smo radili pred Tacticu, zajedno sa onim stolom za Sudan.

@Cijena: nemam pojma koliko to na kraju izadje, posto smo kupovali za tri stola sve odjednom (ja sam trebao jednu tablu, Sudan 7 tabli i Operacija GROM cetiri table). To je styrodur, kako ga ovdje zovu i dodje u dimenzijama 120cm x 60cm i uzeli smo debljine 2 cm (ja mislim oko 10 EUR po komadu). Ploce smo ipak skratili i nalijepili drvene lajsne od 1 cm da dobijemo malo stabilnosti i ono vaznije pri transportu da se coskovi ne ostete i time imamao standardne 120x60 (u klubu imamo stolove gdje se ploce mogu uglaviti i ta dimenzija nam onda ide za sve ploce). Po jednoj ploci su trebale dvije lajsne (ja mislim da je svaka duga 2m - mozda po komadu 1-2 EUR). Kad smo to zalijepili onda smo za stijene koristili koru od drveta. To se kupi komad drveta koji je kao supalj iznutra i ovdje ga ima u prodavnicama za zivotinje (otprilike bila je neka ponuda za 10 EUR) i sa tim jednim komadom sam mogao da pokrijem sve potrebe za stijenama (izreze se na komade). E onda treba vremena da se sve fino postavi i da se popune rupe i prelazi sa styrodurom i slicnim materijalom (to nam ostalo od prethodnih projekata). Naravno ne moze se sve uklopiti kako treba i najfinije prelaze smo radili sa jednom akrilnom masom (to je neka tuba, za moju plocu jedna bila dovoljna, oko 6 EUR po komadu). I kad se to sve spremi i osusi, onda dodje premazivanje svega sa lijepkom za drvo i posipanje pijeskom, prvo krupniji pa onda nesto sitniji i na kraju najsitniji (pijesak se pokupi sa djecjeg igralista i onda sa dva razlicita sita dobijemo tri vrste). Cekaj da se osusi (mozda treba jedna poveca boca sa ljepilom - ca. 10 EUR). Onda se prefarba sa osnovnom bojom (jendu bocu sam platio ca. 6 EUR, to su za malerisanje po zidovima, znaci nisu bas jako pigmentom bogate, ali radi radnju). Kad se to prisusi, farbao sam stijene, poslije ih washovao sa dobrom razrijedjenom crnom bojom i kad to osusi highlighte. U medjuvremenu na ostatku ploce se pospe 3-4 razlicite vrste staticke trave (meni jedna vreca bila dovoljna ca.4 EUR, kupi svako po jednu razlicitu pa mijesamo onda zajedno i eto ispadne super). I onda jos highlighte na zemlji i to je to. Potok i vodopad se radi isto sa akrilnom masom koja je transparentna, osnova se ofarba i onda preko nanaese sloj koji moze fino da se oblikuje pa se urade fino i talasi i slicno. Sam vodopad je isto od mase, prethodno se na nekoj foliji uradi par linija jedna pored druge i dobije se traka koju zalijepimo na vrhu vodopada. I na kraju highlight sa bijelom bojom i to je to. Suma sumarum: ca. 60-tak EUR, plus prilicno dosta slobodnog vremena za rad ... Ali recimo od boje je ostalo pola boce, od ljepila isto, staticke trave, pa se ima za sljedece projekte ...

To je ono otprilke grubo izracunato, mislim kad se radi mnogo vise tabli da je sve dosta jeftinije, posto se farba sve u jednom cugu, posipanje travom i potrosnja ljepila.

Ono sto je mene dosta kostalo su razlicite zgrade. Tu nisam imao vremena da sam pravim i farbam (mada hiljadu ideja u glavi) te sam kupovao gotove (a vrijeme koristio za sitne dodatke koji su veoma vazni u skirmish partijama, ograde, razne vrece, poljane, drveca itd.). Moje zgrade su nabavljene preko: www.oshiromodelterrain.co.uk, onako skuplje su, ali su od rezina i veoma dobrog kvaliteta. Ali kao i kod ploca kad se nesto zavrsi onda moze duze vrijeme da se koristi pa je na neki nacin investicija opravdana! O:)
Pozdrav,
Vaske
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Re: Hamburger Tactica 2011

Post by Orthodox »

Bio je i jedan Finac u posjeti i napravio preko 500 slika!

https://picasaweb.google.com/1080588419 ... lashalbum#
Pozdrav,
Vaske
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Hamburger Tactica 2011

Post by Dzon Vejn »

Ima zaista bas lepih slika (16,32,37,38,54,57,86,105,110,119,166 pozadi,229,237,259,264,297,301,355,358,363,351,323,377 i na slici 246 pokusajte da pronadjete Sunku :D (ima ga i na drugim slikama samo je manje upadljivo)).

Inace, postoji li opcija da se sa picasa albuma svuce ceo folder ili bi morala 1 po 1 slika?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Re: Hamburger Tactica 2011

Post by Orthodox »

Evo sada skupljene slike i smjestene u galeriju.

http://www.hamburger-tactica.de/tactica ... s2011.html
Pozdrav,
Vaske
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Hamburger Tactica 2011

Post by Yowza »

ajde mi samo molim te reci gde si nabavio samuraje, mnogo su lepi
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Hamburger Tactica 2011

Post by Ko, jel' ja? »

Samuraji su od Perry Miniatures-a.

Super fotke i dogadjaj. Koliko smo mi daleko da bi imali nesto ovako kod nas.
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Re: Hamburger Tactica 2011

Post by Orthodox »

Da prosirim komentar od cika Ivana: samuraji su uglavnom od Old Glory Miniautres. A dodatak su perry-jeve figure kako ne bi bilo previse duplih modela. Farbanje takodje zahvaliti uglavnom cika Ivanu, mada sam se i ja u posljednje vrijeme trudio oko prosirenja.

Za sam dogadjaj, pocelo je prije nekoliko godina prilicno jednostavno, ali 6 ljudi koji cine organizacioni komitet da tako kazem su znali sta zele i dosta vremena u to ulozili. Mi iz kluba pripomazemo sa novim idejama i igrama, a kad se polako napravi ime, onda samo od sebe dolazi i to da mnogi iz okoline, da ne kazem samo Svabije vec i iz drugih zemalja, dolaze sa svojim igrama i shopovima. Naravno, i mi potpomazemo njihove dogadjaje kako bi se krug zatvorio. Bas evo za ovaj vikend smo u Rheindahlen-u u okolini Dizeldorfa (nije Zemun, jebi ga :) ).

http://www.rheindahlen-wargames.com/act ... view_e.htm

Poslacu slika kad bude ...
Pozdrav,
Vaske
Post Reply

Return to “Turniri i dešavanja: Bez paljenja kartica i prevrtanja stolova od 2003.”