Kampanja farbanja, runda 2, opsta diskusija

Moderators: Shunka, bojan, Dzon Vejn

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kampanja farbanja, runda 2, opsta diskusija

Post by Dzon Vejn »

Ja licno nemam tu vrstu problema - ja ocene modifikujem, tako da se uklope u ostale figurice. Ali imam problem kako da sastavim listu za bonuse. Primera radi, obojiti 10 tenkova i 10 konjanika nije ni priblizno jednako. A trenutno su jednaki procenti. Obojiti 5 pasulja (popularno ime za FoW pesadinca) zahteva opet manje vremena nego da se lepo oboji 1 veliki WH/40K cika. I pritom pri ocenjivanju postoji taj problem koji ti pominjes - neko (kao npr. ja) nece videti kako moze da poredi WH i FoW cike, dok ce drugi (npr. ljubitelji FoWa) vise gledati koliko im se nesto dopada nego kako je uradjena figura.

Naravno, sve ovo je prilicno irelevantno na globalnom nivou (jer je moja osnovna ideja i dalje da se smanji broj neofarbanih figura kod nas), ali bih voleo da uklopimo stvari tako da "sve bude na mestu". Ako je ikako moguce.

Zaboravio sam dodati i pitanje - da li vam je potrebna duza pauza (leto, odmori, prevelike vrucine, ljudi su smoreni za bilo sta, kamoli za farbanje, plus ko ce da sedi kuci po ovom vremenu, itd., itd.)?

Broj farbaca se dosta osuo. Ne znaci da ovo gubi na smislu (jer dokle god se smanjuju neobojene figure, dobro je :D), ali je opet lepse kad nas ima vise.

Dakle ponavljam - bukvalno svi predlozi su dobrodosli.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
hindza
Posts: 163
Joined: Sun Jan 08, 2006 5:19 pm

Re: Kampanja farbanja, runda 2, opsta diskusija

Post by hindza »

Što se mene tiče, ja ocenjujem FOW modele isto kao i 28mm modele. Ako mi se sviđa kompozicija, raznolikost, detalji, ideja i baza, dajem veliku ocenu isto kao i kod većih modela. Na primer oni topovi koje je neko uradi su bili baš odlični i mogu da se nose sa bilo kojim čikicom koje su drugi ofarbali.

Što se tiče učešća, s moje strane, ispiti su u zadnjih mesec dana uzeli danak, tako da nisam stigao da ofarbam ni jedan model, a da budem zadovoljan njime.

Što se tiče pauze, meni odgovara ovaj trenutni raspored, da se kola smenjuju na svake dve nedelje.
Smrt fašizmu, Sloboda : Rad - 2 : 0...
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Kampanja farbanja, runda 2, opsta diskusija

Post by Histericni Istoricar »

ja samo ne vidim sta moze da se uradi na tolko maloj figuri
U tome je problem, sto ljudi obicno nisu videli FoW figuru neobojenu. Nisu ni svesni koliki je to krs u malom pakovanju. Kada se ofarba onda izgleda pristojno. Ne vrhunski nego pristojno. Svaki taj pasulj kako ih Nenad zove onda ima cetiri plus boje. Znaci uniforma, cizme i remenje, puska i lice. Vodite racuna kolicno je to, pa onda se setite da je Milan Hertz svojim Amerima radio oznake cina na slemu. Tenk je manji problem, uz pomoc spreja i vosa ofarbace neko celu armiju za jedno pobodne (probao sam, radi).
Kako treba ocenjivati FoW prasinare i topove, bar pomeni.

Dva mala postolja kao jedno malo 40k/WHFB postolje.

Standardno postolje kao malo 40k/WHFB postolje.

Veliko postolje kao terminatroska baza.

Stim sto treba dodati bonus za artiljeriju i kamuflazne uniforme. Neka neko odradi denim para kao sto je to uradio Rista, pa nek se javi. Ili ne daj Boze neku SS tackastu uniformu. Vodite o tome racuna kada gledate.

Vozila za FoW treba slicno tretirati. Mala vozila, poput kamion, dzipova, motora i sl kao malo postolje, tenkove kao terminaorsku bazu.


I na kraju zamolicu Bocu jedan dan da slikamo neke ne ofarbane FoW cike, cisto da vidite kako to izgleda. I da slikacu i kako se ne treba farbati FoW. Imam par modela odlicnih za primer.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Kampanja farbanja, runda 2, opsta diskusija

Post by Kirgan »

Licno ne mislim da se FOW moze takmiciti u ovoj kategoriji, jednostavno to je kao da mesas babe i zabe, nije isto pa nije koliko god zeleli. Zato treba posebno da se napravi takmicenje. Sto se mene tice farbam ja, ali slika nema :evil:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
lezilebowski
Posts: 56
Joined: Sun Apr 29, 2012 2:02 pm

Re: Kampanja farbanja, runda 2, opsta diskusija

Post by lezilebowski »

Kirgan je skroz u pravu. Nije isto farbati FOW i WH. Figurica u WH je 4x veca od FOW.

Prosto gledano, za svaka ofarbana 4 vojnika iz FOW-a, trebalo bi ofarbati jedan WH.

ALI....

Posto je FOW toliko sitan, bilo kakav highligt, shadow, blending, postaje besmislen. Postoji samo jedan lik, koga sam nasao na netu, i koji farba FOW, do najsitnijih detalja, ukljucujuci oci, usta, noseve i neobrijanje brade - pogledajte http://ritterkrieg.blogspot.com/ i sve ce vam biti jasno.

Sa druge strane, uvek je moguce ocenjivati kako je neko ofarbao to sto je prikazao. Ili vam se svidja, ili vam se ne svidja. :)

Licno sam zadovoljan sto sam ucestvovao, makar sam zavrsio jedan deo armije. (a o onom drugom koji je jos po kutijama, ne smem da razmisljam).

pozdrav,
Lezilebowski
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Kampanja farbanja, runda 2, opsta diskusija

Post by teclis »

Kirgan wrote:Sto se mene tice farbam ja, ali slika nema :evil:
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Kampanja farbanja, runda 2, opsta diskusija

Post by Hertz »

Ja sam vrlo zadovoljan ovom kampanjom farbanja. Podržavam je i rado bih nastavio da učestvujem.
Neka o propozicijama i uslovima i dalje zadnju reč daje organizator, tj. onaj ko se najviše angažuje oko ove teme.
Meni lično ova kampanja znači, da nateram sebe da na vreme i u nekom roku završim svoje minijature. Kada nema roka, rad na dotičnim može da se oduži u beskraj. Verujem, da se makar po ovom pitanju, većina slaže samnom.
Mnogo mi znači da pročitam komentare ostalih učesnika kampanje, kao i slučajnih prolaznika, jer samo tako mogu da vidim da li nešto radim dobro ili loše, da li napredujem ili stagniram. Takodje se trudim da objektivno ocenim druge učesnike i da dam kratko obrazloženje zašto sam tako glasao.
Nadam se da ćemo nastaviti da se družimo kroz ovu kampanju i da FoW neće biti izbačen.
I za kraj, jedno pitanje sa odgovorom. Koliko je boja korišćeno na jednom nemačkom kamuflažnom "pasuljčetu"? 13 + wash + armyshader :wink:
Image
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Kampanja farbanja, runda 2, opsta diskusija

Post by milosh »

Evo da se i ja priključim diskusiji sa nekoliko predloga. Ja sam jedan od onih koji (kao što Histerični reče) nikada nisam video FoW figuru neofarbanu, niti sam ikada imao priliku (logično jelte) da ofarbam jednu. Zbog toga mi je malo teže da ocenim postolja za ovu tabletop igru (čak sam se par puta izvinjavao hertzu i lezilebowskom jer sam imao utisak da sam ih uskratio za višu ocenu). Medjutim, s obzirom da je ova kampanja više motivacionog, a ne kompetetivnog (iako se nadmećemo) karaktera mislim da u nekoj budućoj kampanji nema potrebe odvajati FoW kao poseban njen deo (jer za sada imamo dva aktivna farbača) nego samo malo preraspodeliti procente koji se dobijaju za postolja u odnosu na WHFB/40k/Malifaus/Infinity figure. A za to će biti najbolje da se dogovore ljudi koji su farbali oba tipa figura jer će oni najlakše moći da dodju do dogovora kolika je realna razlika medju figurama ovih sistema.

Ja ću najverovatnije smanjiti intenzitet farbanja tokom leta, pa predlažem da od septembra započnemo novi sedmociklusni krug kampanje i sve tako dok sve ne pofarbamo, jer je bolje da bude više farbača nego da se nadmećemo nas 5-6-7.
Image
User avatar
lezilebowski
Posts: 56
Joined: Sun Apr 29, 2012 2:02 pm

Re: Kampanja farbanja, runda 2, opsta diskusija

Post by lezilebowski »

Nema nam druge Hertz, moracemo da pocnemo da farbamo i WH.
:)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kampanja farbanja, runda 2, opsta diskusija

Post by Dzon Vejn »

Posle ovog kola, napravicemo manju pauzu, par nedelja, prelistacu sve komentare jos jednom, ukoliko imate jos sta za reci, slobodno pisite, pa cemo videti sta i kako dalje.

Update ce biti uradjen kad se vratim sa mora (taman ce dotle ljudi i glasati za ovo poslednje kolo u ovoj rundi).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kampanja farbanja, runda 2, opsta diskusija

Post by Dzon Vejn »

Ovu temu zatvaram, jer smo zavrsili drugu rundu. Otvoricu temu za trecu rundu.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Kampanja Farbanja”