Runda 2 - ocene za kolo 7 - rok 5.8.2012.

Moderators: Shunka, bojan, Dzon Vejn

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Runda 2 - ocene za kolo 5 - rok 8.7.2012.

Post by Dzon Vejn »

Dzon Vejn - 0 - ubacio sebe samo radi lakseg copy-paste-a ostalima
Milosh - 10 - ne vidim koju kritiku / savet mogu da dam ovome orku. Sve na figuri mi se bas dopada, odlican je.
Dr Nick - 9.5 - odlican je, tehnicki fenomenalno uradjen. Jedinu zamerku koju eventualno mogu da dam je sto onolike lepe velike povrsine nisi iskoristio za neki freehand. I meni licno se ne dopada kombinacija one crvene i plave, ali to je vec licni utisak.
Lezilebowski - 5 (fow ocena 7) - lepi mali svabovi, mada si za moj ukus malo preterao sa weatheringom.
Dorian - 8.5 - to je neka prosecna ocena. Prve dve grupe mi se bas svidjaju (10, 10), i tu bi bila i jaca ocena, treca grupa je malo slabija (7), a cetvrta jos slabija od trece (sa izuzetkom ona dva monstruma skroz levo i desno) (tu bi prosek bio 7).
Hertz - 5 (fow ocena 7) - standardni tenkovi za FoW, lepo izgledaju, ona crvena zastava je lep detalj, malo ubija monotonost FoW figura.
Mandragoran - 6 - za D&D minijature su vise nego odlicni ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Runda 2 - ocene za kolo 5 - rok 8.7.2012.

Post by milosh »

Dzon Vejn - 7.5 - Ima simpaticnih detalja, ali mi se crvene oci ne svidjaju. Krv na sekiri mi deluje da je naneta pod neprirodnim uglom, fale mi krvavi obrisi na krajevima otrgnutih ruku...
Dr Nick - 9.5 - odlicni modeli. Jedina zamerka, a koju je i Dzon uocio je nedostatak nekog lepog freehanda za koji znam da si sposoban na onim velikim praznim povrsinama.
Lezilebowski - 6.5 - Ovi mi deluju previse tamno, i iskreno imao si mnogo boljih radova ;)
Dorian - 7 (srednja ocena) - prva grupa je odlicna, narocito onaj koji istupa prvi i poprskan je krvlju. Druga grupa za nijansu slabija, izvlace je odlicni zombiji i onaj jedan baja sto zamahuje sekirom koji je isprskan krvlju. Treca i cetvrta grupa monstruma mi deluje mnogo neprirodno, tj boje izgledaju kao da su ofarbane decije igracke (sto i nije daleko od istine ali ja znam da Dorian moze da uradi mnoooooogo realisticnije) ;)
Hertz - 6 - za nijansu slabiji od lezilebowski-jevih figura (Sta da radim kada moram vas dvojicu da poredim jer jedini farbate FoW)
Mandragoran - 7.5 - Ovaj Aramis bas fino izgleda, ali mind flayer vristi izborom boja :D Mozda je odora mogla da bude neka neutralnija a ne ova plava ;)
Image
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Runda 2 - ocene za kolo 5 - rok 8.7.2012.

Post by Hertz »

Dzon Vejn - 7.5 - Trudio si se, ali čini mi se da same figurice nisu previše atraktivne pa nisu ni mogle bolje da se "ožive".
Milosh - 9 - Još jedan vrlo kvalitetno uradjen ork. Lepi detalji na oklopu.
Dr Nick - 9.75 - Vrlo mi se svidja tvoj stil i tehnika. Smatram da si ih uradio baš kako treba. U duhu su "priče". Da li je baza farbana? Fantastično ako jeste.
Lezilebowski - 9 - Voleo bih da i moja artiljerija ovako izgleda.
Dorian - 9 - Meni su se prve dve grupe mnogo dopale. Istina, treća malo zaostaje po kvalitetu i inspiraciji. Četvrta mi je skroz cool, pogotovu "crvi".
Mandragoran - 6.5 - Pristojno ofarbano, možda malo previše gloss-i
Teclis - izgleda da za tebe ne možemo da glasamo u ovom kolu !?
Image
User avatar
Dr. Nick Riviera MD
Posts: 150
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:17 pm

Re: Runda 2 - ocene za kolo 5 - rok 8.7.2012.

Post by Dr. Nick Riviera MD »

Dzon Vejn - 7.5 Super je ideja ali nekako mi je ona krv naneta cudno,ne znam kako da objasnim.Po meni bi mnogo bolje ispali da si krv rasprskavao po njima i crvene oci su mi nekako out of place.U svakom slucaju svidjaju mi se veoma :)
milosh - 9 Malo slabiji rad od tvojih prethodnih radova ali mu onaj freehand sa suncem koje se ceri na naramenici i onaj powerclaw dosta povecavaju ocenu :)
Lezilebowski - 8 Dosta bolji rad nego pre ali mi se i dalje cini da ti na onim pesadincima fali zadnji hajlajt.Sada ne mogu dalje da sudim dok ih ne vidim uzivo
Dorian - 9 Imam bas mesovite utiske :) Kao prvo kultisti su super narocito onaj u beloj haljini sa crvenim krpama oko struka :) Zombiji i drugi ljudi su bas fini ali monstere si mi nekako zbrzao
Hertz - 8 Tenkici su super kao i uvek,nemam zamerki :)
Mandragoran - 7.5 Poceo si da radis sa hajlajtima :) Samo napred,za sada je dobro :D

Hteo sam na onim belim povrsinama da uradim neki freehand ali nemam pojma da pisem tj da crtam one industrijske brojeve,znate one kao sto su na mech-ovima.To ako neko ima u obliku decal-a bilo bi super ako bi mogao da mi "posudi" :)
Postolja su rezinska (Micro Arts studio) i specijalno su pravljena za Infinity minijature :)
"Seriously honey, I can prescribe anything." :-)
"If you want to have an exclusive surgery with me,dial 1-800-DOCTORB.Note the extra B is for BARGAIN"
Don't worry you won't feel a thing:-)

Image Image
User avatar
lezilebowski
Posts: 56
Joined: Sun Apr 29, 2012 2:02 pm

Re: Runda 2 - ocene za kolo 5 - rok 8.7.2012.

Post by lezilebowski »

Evo i mojih glasova:

Dzon Vejn - 6 - Ovo bi bilo korektno ofarbano da se farba FOW. Medjutim, posto su u pitanju mnogo vece figurice, bilo bi lepo da vidimo malo blendovanja boja, sencenje i slicne majstorije koje mogu da se izvedu na vecem modelu. Ovo se pre svega odnosi na vatru i krv na sekiri, a i oci bi mogle da budu malo izrazajnije.

Milosh - 9 - Moram da pohvalim odlican freehand i to sto si konacno izbusio rupu na cevi oruzja (mada bi rupa mogla da bude za nijansu veca).

Dr Nick - 9.5 - Velika figurica je ispala savrseno, male su ispale za nijansu slabije (verovatno zato sto su male) :)

Dorian - 9.25 - Prve dve serije figurica su lepe. Detalji krvi su dosta uverljivi. Druge dve serije su nesto slabije, mozda zbog samih figurica, mozda zbog izbora boja. Visoku ocenu dajem za kolicinu ofarbanih figura i postignut kvalitet.

Hertz - 9 - Sjajni tenkovi. Treba dodati sajlu za vucu, kofu, balvan na T-34, i ostecenja i bice za 10.

Mandragoran - 6.5 - Poceo si da se popravljas. Ovo je mnogo bolje nego proslo kolo. Ako te mrzi da radis baze, makar ih prefarbaj u neku boju i uradi drybrush, bice mnogo lepse nego da su ovako crne.

pozdrav,
Lezilebowski
User avatar
Dorian
Posts: 203
Joined: Wed Mar 26, 2008 7:35 pm

Re: Runda 2 - ocene za kolo 5 - rok 8.7.2012.

Post by Dorian »

Od mene, nazalost, nista za sesto kolo, ali bar da ne ostanem duzan za ocene:

Dzon Vejn 8
Milosh 9.5
Dr. Nick Riviera MD 10
Lezilebowski 9
Hertz 9
Mandragoran 9
Teclis 9

Ukoliko Teclisova cukka nije za ovo kolo, ignorisite ovu ocenu :)

Sve minijature mi se dopadaju, neke se izdvajaju vise idejom, neke izradom, a doktorov mech mi se bas dopada (sto je, uzimajuci u obzir moj stav prema mangastom stilu, vise nego impresivno).

Dodao bih i da se slazem sa komentarima o tome da zverinje (3 slika) za MoM izgleda znatno slabije od ostalih. Vodio sam se kanonskim fluffom pri izboru boja, ali rezultat nije bio najsrecniji. Jedino sto izgleda malo bolje, a ne vidi se lepo na slici su krila Byakheea.
"More than any time in history mankind faces a crossroads. One path leads to despair and utter hopelessness, the other to total extinction. Let us pray that we have the wisdom to choose correctly."

Woody Allen

---
http://dorianm.deviantart.com/
User avatar
Mandragoran
Posts: 112
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:55 pm
Location: Vidikovac

Re: Runda 2 - ocene za kolo 5 - rok 8.7.2012.

Post by Mandragoran »

Dzon Vejn - 8
Dr Nick - 9.5
Lezilebowski - 7
Dorian - 8
Hertz - 7
Milosh - 8 (dao bih ti vise ali si rekao aramis umesto artemis :mrgreen: )
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Runda 2 - ocene za kolo 5 - rok 8.7.2012.

Post by Dzon Vejn »

Odavde ocene za 6. kolo.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Runda 2 - ocene za kolo 6 - rok 22.7.2012.

Post by Dzon Vejn »

Dr Nick - 9.5 - izgleda zaista fenomenalno. Jedine 2 zamerke koje ovde vidim su: mislim da onolike povrsine mogu da se iskoriste bolje u smislu freehanda, i drugo, ona crvena zastava ima nekako premalo detalja na sebi (nije da je ona losa - samo je ostatak modela uradjen toliko dobro, da ona malo odskace).

Lezilebowski - 3 (FoW ocena 4), meni ove cike izgledaju lose cak i za FoW figurice. Mnogo detalja fali, weathering je jako lose ispao, i uopste, sveukupni utisak mi je los.

Dzon Vejn - 0 - ubacio sebe samo radi lakseg copy-paste-a za ostale

Milosh - 10 - izgledaju fenomenalno. Posebno mi se svidela leva saka gretchina kako je uradjena. Crne ivice na kosulji orka su isto fenomenalne. Zaista super figure. Meni licno najlepse u ovom kolu.

Hertz - 8 (FoW ocena 9) - pesadinci su mnogo dobro uradjeni. Rekao bih cak da su to najlepsi pesadinci koje sam video kod nas. Eventualna poboljsanja koja mogu da primetim jeste da im iscrtas oci i jos malo izdetaljises postolja, ali tu onda vec govorimo o sasvim drugoj klasi farbanja ;). Zbog svega toga, napravicu se da kamion ne vidim ne slici :D, jer bi on podosta smanjio ocenu ;).

Teclis - 7 - sama chukka je lepo obojena. Jako lepo cak. Opsti utisak mi kvari nedostatak posadnika, i sneg koji se meni najcesce (sto je i ovde slucaj) ultra mnogo ne dopadne na figurama, i jako mi pokvari opsti utisak.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Runda 2 - ocene za kolo 6 - rok 22.7.2012.

Post by Hertz »

teclis - 8 - Pristojno uradjena balista. Svidja mi se tekstura drveta i konopca, a baza nije baš sjajna.
milosh - 9 - Još jednom dokazuješ da imaš vrlo visok standard pri izradi minijatura. Moram da napomenem da mi se posebno svidjaju senčenja na tekstilu i oružju.
Dzon Vejn - 7 - Odradio si posao samo da ne bude chicken :) Imam utisak da se zombi zbog nečeg buni i pokazuje pesnicu. Ajde završi za sledeće kolo ono sa krilima ;)
lezilebowski - 9 - Još jedni izmučeni DAK tenkovi na kojima su vidi da su prešli put od Libije preko Egipta do Tunisa. Malo veća ocena zbog hand made pravljenih acesoara!
Dr. Nick Riviera MD - 9.5 - Fenomenalan clean rad. Svidjaju mi se posebno free hand, senčenje, highlight. Šta još da kažem, osim da sam "slab" na tvoj rad i figure O:)
Image
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Runda 2 - ocene za kolo 6 - rok 22.7.2012.

Post by milosh »

teclis - 8 nije losa chuka, samo bi dodatak posade koja je ispaljuje upotpunio celokupnu figuru, ovako deluje praznjikavo
hertz - 9 ovi pesaci mi se bas dopadaju, posebno maskirne uniforme koje imaju na sebi puno nijansi zelene boje
dzon vejn - 6 ovo je na brzinu uradjena figura (cak bih rekao polu-figura) :D
lezilebowski - 5 ovo su na zalost tvoje najlosije figure (ili se bar meni tako cini). Iako si odradio ostecenja iz bitaka deluju mi nekako sterilno, oni tockovi ??? (nisam siguran da su to stvarno tockovi ali tako izgledaju) deluju veoma aljkavo odradjeno, gusenice su mi nekakve cudne nijanse...
doktor nik - 10 odusevljen sam otrovom :D one incube imaju bas lepo vozilo da giljaju u njemu ;)
Image
User avatar
lezilebowski
Posts: 56
Joined: Sun Apr 29, 2012 2:02 pm

Re: Runda 2 - ocene za kolo 6 - rok 22.7.2012.

Post by lezilebowski »

Evo i moga glasa, da ne popijem nulu pred sam kraj...

teclis - 9 - Jako lepo uradjeno drvo i konopac. Narocito mi se svidja tekstura drveta.

milosh - 9 - Da u ovom kolu nije ucestvovao Dr ovo bi bila najbolja figurica, ovako, pocasno drugo mesto, ali u svakom slucaju odlican rad.

Dzon Vejn - 5 - Na zalost, nema napretka kvaliteta odnosu na predhodno kolo, pa stoji sve sto sam vec napisao.

Hertz - 9 - Sve pohvale za lepo uradjenu pesadiju. Ostalo je jos par finesa pa da bude 10. Kamion je previse cist za moj ukus, ali to cu zanemariti...

Dr. Nick Riviera MD - 9.5 - Najbolji rad ovog kola, izuzetan u svakom pogledu. Steta je samo sto nema posadu. Voleo bih da vidim sve zajedno.

pozdrav,
Lezilebowski
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Runda 2 - ocene za kolo 6 - rok 22.7.2012.

Post by Hertz »

edit by Dzon Vejn: Odavde ocene za 7. kolo.

Pa da otvorim glasanje za 7 kolo II runde.

teclis - 8.5 - :applause:
lezilebowski - 8.5 - :applause:
Dzon Vejn - 6 - :-({|=
milosh - 9 - :applause: :applause:
Dorian - 9 - \:D/ \:D/ \:D/

Vidimo se u septembru.
Last edited by Hertz on Thu Aug 02, 2012 2:48 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Runda 2 - ocene za kolo 6 - rok 22.7.2012.

Post by milosh »

teclis - 8.5
lezilebowski - 8
hertz - 7.5
dzon vejn - 6
dorian - 8
Image
User avatar
lezilebowski
Posts: 56
Joined: Sun Apr 29, 2012 2:02 pm

Re: Runda 2 - ocene za kolo 6 - rok 22.7.2012.

Post by lezilebowski »

Vidi se da je kampajna godisnjih odmora u punom jeku... :)

teclis - 9 - izvanredno ofarbana figurica i izdvajam je kao najbolju u ovom kolu.
hertz - 9 - kao i obicno visok kvalitet farbanja vozila, sa lepim detaljima.
dzon vejn - 5 - copy & paste iz predhodnog posta.
milosh - 8.5 - lepo uradjeni orkovi.
dorian - 9 - sve pohvale za zmiju na avionu, zvezdini modeli su super, pretpostavljam da je onaj treci battlefrontov jer je kabina dosta losije uradjena od druga dva.

pozdrav,
Lezilebowski
User avatar
Dorian
Posts: 203
Joined: Wed Mar 26, 2008 7:35 pm

Re: Runda 2 - ocene za kolo 6 - rok 22.7.2012.

Post by Dorian »

Evo i mene...

Teclis 9
Lezilebowski 9
Hertz 9
Dzon Vejn 8.5
Milosh 9.5
"More than any time in history mankind faces a crossroads. One path leads to despair and utter hopelessness, the other to total extinction. Let us pray that we have the wisdom to choose correctly."

Woody Allen

---
http://dorianm.deviantart.com/
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Runda 2 - ocene za kolo 6 - rok 22.7.2012.

Post by Dzon Vejn »

Evo i mojih ocena:

Teclis - 9 - jako lepo obojeni koscani.
Lezilebowski - 3 (FoW ocena 4) - isti komentari kao i prosli put.
Hertz - 4 (FoW ocena 5) - ovi su ok, mada mi nisu nista specijalno, ne oduzimaju dah :D. Mislim da je uz minimalno vise truda moglo da izgleda znatno bolje (mada pitanje da li i istorijski tacno.... kome je to bitno).
Milosh - 10 - ovaj izgleda zaista sjajno. Kao i ostatak onoga sto si nam do sada predstavio ;).
Dorian - 7 - lepi su mi avioni, glava zmije mi je pomalo smesno ispala, onaj sivi avion ima jako lep weathering. Maslinastozeleno-zuti avion mi se najmanje svidja.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Runda 2 - ocene za kolo 6 - rok 22.7.2012.

Post by Dzon Vejn »

Glasanje za ovu rundu zavrseno. Sredicu sve u toku dana.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Kampanja Farbanja”