Infinity

Moderators: žubor, mladjano bugarce, Zekina banda

User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Infinity

Post by Zekina banda »

Okacio sam na moj blog opis igre uz betl riport:
http://waxerspasttime.wordpress.com/200 ... -the-game/

p.s. izvinjavam se zbog slabog kvaliteta fotografija; sledeci put cu se vise potruditi :oops:
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Infinity

Post by Histericni Istoricar »

Zekane sjajan izvestaj! :applause: :applause: :applause:
Ostali dodjite i probajte kada bude igranje... Igra je jako zanimljiva, lako se uci i igra se jako brzo! Jedina mana je sto Zuluf ima hakerusu pa smara avijone sa padobrancima.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: Infinity

Post by slayer king »

Dalibor mi je nesto pricao o igri i generalno mi se svidja koncept. Gledao sam neke frakcije, i za oko mi je zapala panoceania, tako da se nadam da cu u sledece 2-3 nedelje doci da vidim kako to izgleda uzivo.
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Infinity

Post by Zekina banda »

Dobro nam dosao :applause: :applause: :applause:
Taman nam fali PanO da kompletiramo sve frakcije.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Infinity

Post by Dawngreeter »

Zaista mi je bilo veliko uzivanje procitati teskt+report o igri, svaka cast. Totalno sam se prodao.

Do duse, narednih pola godine su sanse da cu imati vremena za bilo sta nepostojece. Ali se nadam da ce igra biti ziva kada zavrsim sa vojskom pa da vam se prikljucim.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Infinity

Post by joggy »

jel se vi igrate svake nedelje, ili kako? Cini mi se zanimljivo, mogo bi da svratim da vidim
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Infinity

Post by Zekina banda »

Sledece nedelje je turnir u Manckinu, te se Infiniry nece igrati. Igracemo Zuluf i ja naredni sredu-cetvrtak u radno vreme, ali i naredni vikend obavezno. Svi zainteresovani ce biti obavesteni na ovoj temi.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Infinity

Post by Minja »

Jos jednom sam pogledao neke demo-igre, i dosao sam do zakljucka da cu vam se, najverovatnije, prikljuciti! :D Za pocetak bih mogao nesto da pozajmim od tebe, Zeko, cisto da probam, a kasnije bih i sam narucio armijicu.
Interesuje me da li neko ima pravila i (ili) neku od ostalih knjiga u PDF-u, pa da to malko pogledam? Do sada sam video samo kako igra izgleda sa totalno osnovnim pravilima u demo-partijama!
Zeko (sa bandom), mozes li mi ti nesto pomoci kao glavni "Infinity" promoter kod nas?
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Infinity

Post by Ko, jel' ja? »

pravila možeš skinuti na ovoj stranici
http://www.nomadarachne.com/infinity_EN ... Itemid=192
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Infinity

Post by Rover »

ima zeka i knjigu al je trenutno kod mene....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Infinity

Post by Minja »

Hvala vam na savetima - pravila sam skinuo sa sajta, ali me interesuje gde bih mogao da procitam malko flafa, kao i sta koja jedinica tacno radi! Ima to sve u armi listama, ali je tamo dato onako...tabelarno, za ljude koji vec imaju iskustva - pa da se opsete! :D Dombro, valjda cu citnuti i tu knjigu, pre nego sto pazarim stogod...
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Infinity

Post by Rover »

ko shto rekoh prosledicju ti knjigu kad je prochitam u njoj ima flafa i flafa (vishe od pola knjige)
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Infinity

Post by Resurrection »

Minja wrote:Hvala vam na savetima - pravila sam skinuo sa sajta, ali me interesuje gde bih mogao da procitam malko flafa, kao i sta koja jedinica tacno radi! Ima to sve u armi listama, ali je tamo dato onako...tabelarno, za ljude koji vec imaju iskustva - pa da se opsete! :D Dombro, valjda cu citnuti i tu knjigu, pre nego sto pazarim stogod...
Ima stogod flafa na sajtu maticnom.
Ne budi lijenj no potrazi :)

Pitanjac:
Kako, koji penis, radi Avatar (Combined army) kad kosta boga oca i sina i chavle sa krsta?
Jel moze to da se vodi samostalno jal se prosto ne isplati u malim listama tj <300 poena?
Image
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Infinity

Post by Minja »

OK, Thanks! :D Da neces, slucajno, i ti da nam se pridruzis? 8) Koja se frakcija tebi svidja?
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Infinity

Post by Resurrection »

Mogucno.
Po prici Combined pa Nomadi mada mi se figure nisu nesto dojmile (kod Combined) mada mozda moze nesto da se napravi i od figura koje ne lice na Bakstera Stokmana.
S obzirom da se igra ispopularizovala bice prilike da vidim sve figure kako izgledaju in vivo pa cu da presudim.
Image
Mind Uploader

Re: Infinity

Post by Mind Uploader »

mrzim vas! :)
Sada moram da farbam neke figure, da bih nabavio novac da kupim druge figure koje cu opet da farbam... zacarani krug! :)
Ajd' da odigram par partija sa tudjim figurama, pa ako mi se dojmi bice nekih ariadna rusa...
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Infinity

Post by Minja »

Jeb*** Srki, tako ti je to...I ja imam slican problem, samo sto ne farbam te figure nego se natezem sa farbarima, i jos pljunem neke denge! 8)
Izvini Ressurection, moj post je bilo upuceni Damjanu (Roveru), ali je tvoj pristigao dok sam jos kuckao, pa se cini kao da sam tebi odgovorio! Naravno, sto nas je vise to je veselije...
Dalibore (Zeko), sada u sredu je SW-turnir, pa necu moci da igram ako ta promo-partija bude tada, ali u cetvrtak ili sledecu nedelju - nema problema...
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Infinity

Post by Rover »

zar si sumnjao minja ;), ja sam vecj i figure naruchio...josh odavno...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Mind Uploader

Re: Infinity

Post by Mind Uploader »

Da li moze veteran kazak iz startera za ariadnu nekako da se naruci odvojeno?
Posto bih uzeo iz startera line kazake i veteran kazaka... a chasseur i onaj ruzni škot me ne zanimaju...
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Infinity

Post by Zekina banda »

Avatar je veliki ubica iz dimenzije X. Zato toliko i kosta. MOze da se vodi i u manjim listama, ali si onda "sva jaja strpao u istu korpu". Sta moze da ti se desi tom prilikom mozes da vidis u betl riportu u poslednjem broju Fictional Realityja
http://www.fictionalreality.org/archive ... s/fr34.pdf
(by the way: momci iz FRa su se malo zeznuli jer bilo sta sto ima bilo kakvu formu infiltracije ne moze da pocne bitku u base-to-base sa protivnikom).
Svako oruzje ima svoju kontra meru tako da....
@Srki Kazaci iz startera se mogu poruciti odvojeno (blister sa tri figure, cjena oko 850 kinti)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
Mind Uploader

Re: Infinity

Post by Mind Uploader »

Zekina banda wrote: @Srki Kazaci iz startera se mogu poruciti odvojeno (blister sa tri figure, cjena oko 850 kinti)
To znam, pitam za veteran kazaka... Bas mi je cudno da tako nesto nije moguce poruciti odvojeno... :?
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Infinity

Post by Zekina banda »

U cetvrtak necu moci da igram jer mi je u petak slava u tazbini :)
U nedelju cu doneti obe armije, tako da ocekujem da dodju svi koji zele da probaju.

Inace, razgovarao sam sa osobljem Sigila da nam daju neke datume do kojih se figure mogu naruciti/kada stizu, i dobio obecanje da cu dobiti te datume.

@Srki Ima ali HMG varijanta.Posto igra nije striktno WYSIWYG, mozes da ga koristis
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
Mind Uploader

Re: Infinity

Post by Mind Uploader »

Ma, verovatno uzimam starter + blister HMG veteran kazaka. Za pocetak...
Vodicu i Škota, šta sad...

Nego po galerijama na oficijelnom Infinity sajtu se nalaze slike jos jednog startera za ariadnu, dobija se tri line kazaka (stara) + veteran kazak + onaj kul snajperista sto stoji... :)
To da moze da se naruci bilo bi zakon...

Btw, videcu da svratim u nedelju da probam igru pre nego sto narucim bilo sta...
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Infinity

Post by Zekina banda »

To je stari starter. Figure su bile nesto losijeg kvaliteta (prvi starter koji su izdali), te su zato ceo starter obnovili. Iz mog dosadasnjeg iskustva, tenkhanteri su bolji od Veterana (veteran jeste HI ali ima samo jednu ranu)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
Mind Uploader

Re: Infinity

Post by Mind Uploader »

Sta je HI? :)

Da li moze da se igra samo sa starterom u 160pts (mislim an Ariadna starter)?
Ako je veteran kazak porucnik (47pts), svi line kazaci imaju snajpere (kostaju 3X18pts) i chasseur (20pts) i highland grey (30pts) su obicni to izadje 151pts...
Znam da moze ta lista i mnogo bolje da se sastavi, ali da li je ok za inicijelno igranje i da li su ispostovana sva pravila za swc, wysiwyg i slicno?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Infinity

Post by Histericni Istoricar »

Hi je teska pesadija, velika vatrena moc, strasna izdrzljivost, spori ko puzevi, hakeri vole da se igraju sa vecinom njih.
Sva sto sam ja pravio bazira se na starteru i jednom blisteru i to izlazi oko 160 poena, bez raznih proksija i sl.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Infinity

Post by Minja »

Nisam siguran, Srki, da je dobra ideja da svim Kazacima dajes snajper, jer ti onda trojica "pojedu" 1,5 SWC poen od 3 koliko imas za partiju od 150 poena. Mada, ako ne vodis nista "tesko" od podrske, onda je OK! 8)
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
Mind Uploader

Re: Infinity

Post by Mind Uploader »

Rece mi neko da se igra u 160-pts? A tu imas 4 swc-a. A i ovako, posto nemam nista drugo od hevija svejedno mi je sto su svi kozaci snajperisti... Nego video sam da postoji opcija da kozacima das snajper, a ne postoje figure kozaka sa snajperima (na karticama kozaka sa snajperima su obicni kozaci). To znaci da se obicni kozaci koriste za sve varijante kozaka za koje ne postoji drugacija figura? Recimo za doktora, missile launcher-a i sl postoje druge figure, ali za snajperistu, porucnika, i cike sa izmenjenim oruzijem ne postoje posebne figure - te se koriste obicni kozaci?
Aj' da ne gnjavim sada doci cu u sledecu nedelju pa cu da vas gnjavim tada... :) :)
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Infinity

Post by Rover »

mislim da je 3swc u 160, mislim da dobijash po 1 na svakih punih 50 poena..
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Mind Uploader

Re: Infinity

Post by Mind Uploader »

Ma, u mojim listama trenutno u 160pts ne uspem da predjem 2 swc-a :) :)
Znaci igra se u 160, ne u 150pts... Kada bude slobodna Daliborova knjiga prijavljujem se za citanje... Taman sam procitao tajne treceg rajha (rulebook, da ne bude zabune) :) :)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Infinity

Post by Histericni Istoricar »

Pogledaj malo bolje Srki, postoji snajper model...
Zove se Scout ( http://www.corvusbelli.com/en/02_tienda ... OTICIA=315 )...
Kazaci snajper nemaju kao sto ga nemaju moji Gulami ili Aguacili ili bilo koja osnovna pesadija.
P.S. Zeko jel mogu da kazem da bilo ko ko moze da nosi ima onaj medic kit ili moram da nabavim posebnog doktora? Postoji samo jedna figura doce i to za gulame, a jos neke jedinice poseduju medika.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Mind Uploader

Re: Infinity

Post by Mind Uploader »

Histericni Istoricar wrote:Pogledaj malo bolje Srki, postoji snajper model...
Zove se Scout ( http://www.corvusbelli.com/en/02_tienda ... OTICIA=315 )...
Kazaci snajper nemaju kao sto ga nemaju moji Gulami ili Aguacili ili bilo koja osnovna pesadija.
Pogledaj stranu 132 osnovnih pravila, tabela u donjoj polovini strane.

Tabela sa 132 strane koju je jako tesko promasiti kaze:
LI Line kazaks ISC: Line kazak Line troops
Mov CC BS PH WIP ARM BTS WND AVA
4-4 13 11 11 13 1 0 1 Total
Regular Not impetious No cube
Name BS weapons CC weapons CAP C
Line Kazak Rifle
Line Kazak AP HMG
Line Kazak Rifle and Light GL
Line Kazak Sniper rifle
Line Kazak Missile launcher
.
.
.
Cisto za informaciju cika sa tvog linka pripada grupi "Kazak Specnaz" koja nema veze sa line kazak cikama (imaju drugi logo)... I apsolutno nema veze sa temom koja je pokrenuta.

Btw, pitanje za ostale:
Da li programi cije je linkove dao Zulufic na prvoj strani predstavljaju validan izvor informacija? Gde se mogu naci army liste, osim u originalnoj knjizi? Ja imam ona pravila sa neta, tamo nema army lista po frakcijama. Imam i one fajlove u pdf-u, sa karticama, da li one predstavljaju dobar osnov za razmatranje armije?
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Infinity

Post by Minja »

Medju PDF fajlovima imas jedan koji se zove Army Lists and Weapons, ili slicno, i u njemu imas liste za sve frakcije. Nesto poput ove koje si naveo iz knjige.
Inace - najverovatnije cu voditi Pan Oceaniju! 8)
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
Mind Uploader

Re: Infinity

Post by Mind Uploader »

Minja wrote:Medju PDF fajlovima imas jedan koji se zove Army Lists and Weapons, ili slicno, i u njemu imas liste za sve frakcije. Nesto poput ove koje si naveo iz knjige.
Fala... Evo, videh upravo... Ovo ce spreciti gomilu novih pitanja koja sam imao :mrgreen: :mrgreen:
Minja wrote:Inace - najverovatnije cu voditi Pan Oceaniju! 8)
Prljavi kapitalisto i imperijalisticki zavojevacu! Branicemo nasu tehnoloski nazadnu planetu do poslednjeg Skotlandjanina
(s' obzirom da smo mi Rusi taj gubitak nam nece tesko pasti...) :) :)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Infinity

Post by Histericni Istoricar »

Hm nove army liste nemaju line kazak snajpere, samo onog snajpera sto stoji, specnac muku.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Mind Uploader

Re: Infinity

Post by Mind Uploader »

Gde si video te nove armi liste?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Infinity

Post by Histericni Istoricar »

http://www.infinitythegame.com/infinity ... Itemid=192
Pa ides na ono 2nd edition wepons and army lists i imas ariadna add to a list, sa novim starterom.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Mind Uploader

Re: Infinity

Post by Mind Uploader »

Pratio sam tvoj link i dosao do doticnog PDF fajla, zove se "newstarterariadnaeng.pdf".
Moze i fajl "ArmyAndWeaponLists.pdf", razlika je samo sto je prvi fajl samo za ariadnu a drugi za sve frakcije + ima oruzija.
U prvoj tabeli vezanoj za ariadnu, pod imenom "Line kazaks", pored cetvrtog cike na listi (sa njegove desne strane), pod BS weapons pise "Sniper rifle". Kako nemaju snajper?
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Infinity

Post by Rover »

hmmm... verovatno obichnjake koristish za sve, odnosno verovatno postoji nachin da ima stavish snajper, jer istina je da line kozaci imaju snajper kao opciju za oruzje, ali njihov snajperista nema sve zabavne stvari koje ima skaut kao shto su kamuflaza i infiltracija i slichno...tako da mi se opet chini da prichate o 2 razlichite stvari, srki pricha o wepon opicjama a historichni pricha o posebnim jedinicama sa svojim abilitijima...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Mind Uploader

Re: Infinity

Post by Mind Uploader »

Nemam pojma o cemu prica Histericni. Minja i ja smo pricali o tome da li moze Ariadna starter da se iskoristi da se odmah pocne igranje, tj. kako nabudziti poene do 160 sa 6 modela. Moja ideja je da dam svim rusima snajpere kao opciju za oruzije i da kostaju 18 umesto 9 poena. Ne zanima me da li imaju sva ona kul pravila, samo da kostaju dovoljno da mogu da se igram dok ne dokupim blistere drugih stvari sto necu raditi dok ne zafarbam starter. Znam da postoje drugi snajperisti u Ariadna army listi, ali to nema veze, jer pricamo o kazak snajperima i o tome da li figure koje se dobiju u starter setu mogu da predstavljaju iste, posto ne postoje druge figure koje bi ih predstavljale. A Histericni me iz nekog razloga ubedjuje da Line Kazaci nemaju snajper. Ja mu kazem da ima i napisem lepo odakle i gde i on opet:"Nema, imas u pravilima tu i tu". Ja odem, pogledam, pise ono sto znam da pise... I sto se kaze, tako letnji dan do podne...

Btw, da li postoji neki zvanicni sistem za kampanju? To je nesto sto moram da ocekujem, posle Necromunde i Mordheima bilo bi nelogicno izbaciti skirmish igru bez dobro razradjenog sistema za kampanju, napredovanje jedinica i sl...
Post Reply

Return to “Infinity”