infinity bitke

Moderators: žubor, mladjano bugarce, Zekina banda

User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

infinity bitke

Post by Zekina banda »

Jel neko za partiju infinityja sutra u 2?
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: infinity bitke

Post by Surfer »

Koliko ima ljudi koji bi ovo i dalje igrali?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: infinity bitke

Post by Histericni Istoricar »

Ja bih uvek i u svako doba. Kada skupim neke pare.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dr. Nick Riviera MD
Posts: 150
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:17 pm

Re: infinity bitke

Post by Dr. Nick Riviera MD »

Meni se igra i dalje :)
"Seriously honey, I can prescribe anything." :-)
"If you want to have an exclusive surgery with me,dial 1-800-DOCTORB.Note the extra B is for BARGAIN"
Don't worry you won't feel a thing:-)

Image Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: infinity bitke

Post by Zekina banda »

Treba proveriti s Markom. Sto se mene tice - mnogo zavisi od porodicnog angazmana
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: infinity bitke

Post by Surfer »

Ako je neko raspolozen za igranje ovih dana ja sam za. Imam dovoljno minijatura za dve bande, ako neko nema svoje figure.
Dok zavrsim farbanje jos 3-4 figure mogu da se bacim na izradu terena. Kad smo kod toga, da li neko zna gde ima da se kupi gladak stirodur i mrezica za komarce?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: infinity bitke

Post by Histericni Istoricar »

Imas mrezu za komarce na buvljacima.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Mad Scientist
Posts: 27
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:33 pm

Re: infinity bitke

Post by Mad Scientist »

Promakla mi je ova tema nekako. Ja sam zainteresovan i imam dve pristojne ekipe Nomada i Haqq-mudzahedina. Malo mi se neplanirano otegla poseta zavicaju ali u BG-u sam uskoro pa mozemo da se organizujemo.
I evo jednogo lozackog klipa cisto da malo podignemo atmosferu. :D

http://www.youtube.com/watch?v=7-wAzlqzXH0

Odgledajte ceo iako malo duze traje, necete se pokajti. ;)
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: infinity bitke

Post by Zekina banda »

Ako je neko za partijicu, bicu u klubu u utorak sredu i cetvrtak. 300 poena po mogucnosti.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: infinity bitke

Post by Zekina banda »

Infinity se igra u Zmaju u sredu od 15-22 :)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: infinity bitke

Post by Duc d' Elchingen »

fala na iformacijama
red bi bio i da ovo malo aktiviram...
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: infinity bitke

Post by Surfer »

Ja sam za Infinity danas od 15-20h.
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: infinity bitke

Post by Surfer »

Okupljanje za vikend? Npr. nedelja od 16h u novom Zmaju? Ko je za?

Igranje, druzenje, dogovori sta i kako dalje, kako da vratimo igru na noge. Od zatvaranja Sigila odigrao sam mozda 5 partija Infinitija, nije to u redu. :) Mozemo da se dogovorimo da za par nedelja organizujemo i neki turnir, po mogucstvu da nagrade budu samo za best sportmanship, posto ovo nije kompetitivna igra, barem ne na taj nacin.

Potvrdite ko je za, ko sigurno dolazi. Mozemo da odigramo nekoliko manjih partija ili jednu vecu sa po par igraca sa svake strane. :) Donosim svoje Rusovuke plus nesto placenika i Nomada, ko bude zainteresovan da proba naci cemo mu figure da se igra.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: infinity bitke

Post by Histericni Istoricar »

Ja sam tu za vikend, a tu mi je i vojska \:D/ , ali nemam predstavu koliko cu vremena imati.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: infinity bitke

Post by Duc d' Elchingen »

ajde bolje subota?
mnogo bi mi više odgovaralo a igra mi se
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: infinity bitke

Post by Rover »

i ja bi mogao verovatno u subotu, bar jednu partiju....(pod uslovom da imam ideju gde su mi figure :? )
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: infinity bitke

Post by Histericni Istoricar »

U onoj gomili stvari koju posedujes za hobi.
Na zalost ja u subotu necu moci da se igram, ali moj ALEPH je na raspolaganju svakome.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: infinity bitke

Post by Rover »

maa radio sam prozore kuci, pa jos uvek sredjujem.... u kolko se poena igra??
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: infinity bitke

Post by Surfer »

Ja u subotu vozim bajk po Vojvodini sa drustvom, ali nadjite se i igrajte u subotu, videcu da dodjem oko 18h kad se vratim.

Ponesite sve sto imate (do 300pts) i kartice pa se dogovarajte u koliko poena. :) Ja kad dodjem ponecu 300pts rusovuka. U subotu onda nemam vremena za vecu bitku, ali mozda i bolje da se u pocetku igra nekoliko kracih partija, nego jedna mamutska. :)

Bilo bi lepo da pocnemo da igramo u 300pts sto je, koliko sam skapirao, standard napolju.

Moja je ideja da napravimo BG Infinity team, promovisemo malo igru, organizujemo turnire, eventualno vidimo sa ljudima iz drugih gradova da li su zainteresovani... Dovedemo Infinity na nivo makar 50% od 40k. Za pocetak bi mogli da napravimo listu zainteresovanih sa e-mail adresama i telefonima, da mozemo da se obavestavamo o okupljanjima i akcijama. Ja sam za 1500 dinara uzeo dve medijapan ploce od po 48"X48", jednu mogu da doniram Zmaju za Infinity.

Jos kad bi figure mogli da nabavljamo nekako drugacije osim preko Maelstroma (koji obilno crkava kako mi se cini) bilo bi do yaya...

Btw, posto je neophodno utanaciti vreme za organizovanje, neka bude 16h u subotu, pa barem dvojca da dodju da odigraju partiju dok se ostali ne skupe. Ja cu probati da dodjem sto pre.
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: infinity bitke

Post by Faldang »

Drago mi je da ima još entuzijazma za Infinity :) Evo, mene možete d'upišete u spisak kao moralnu podršku.

Figure i boje sam zapakovao, ali ih prodavati neću, to sigurno. No, isto tako sumnjam da ću igrati u skorije vreme pošto mi je vreme popunjeno. Farbati ih isto neću pre nove godine, s obzirom da mi je radni sto prekriven nekim drugim stvarima.
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: infinity bitke

Post by Surfer »

Bicu sutra od 16h u HS-u u Budimskoj, ako se neko javi da mu se igra Infinity. Moze i dve partije, bice vremena. ;)
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: infinity bitke

Post by Surfer »

Nedelja popodne, Infinity.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: infinity bitke

Post by Histericni Istoricar »

Srki recicu ja Voji sutra da mi donese figure. Pa ako mene nema igraj sa njim. Jako je zainteresovan za celu pricu.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: infinity bitke

Post by Surfer »

Vazi. Ja sam spemio neku kampanju, samo da se skupimo bar nekoliko puta da odigramo obicne partije, dogovorimo se oko pravila, utvrdimo sta kako radi...
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: infinity bitke

Post by Surfer »

Smor, ne mogu danas, uhvatio me neki grip... Da ne zarazavam ljude po klubu, vidimo se sledeci vikend.
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: infinity bitke

Post by Surfer »

Igranje u subotu od 14h?
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: infinity bitke

Post by Dzon Vejn »

Imate jos 2 nova igraca. Doduse samo sa starterima za sada.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: infinity bitke

Post by Histericni Istoricar »

Sta ste uzeli?
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: infinity bitke

Post by Dzon Vejn »

Ariadna i Combined Army.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: infinity bitke

Post by Zekina banda »

Dobro dosli :D
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: infinity bitke

Post by Dzon Vejn »

Isprobali smo i prvu probnu probnu probnu bitku u 200 poena (sa izveznim brojem glumaca na strani Ariadne - jer njihov box donosi znatno manje poena). Onako, nije lose. Deluje mi prilicno cudno igra. Verovatno i zbog broja pravila koja smo odigrali pogresno :D. To sad sledi iscitavanje svega :D. Predpostavljam da je to ujedno i prednost igre, jer nije "just another game". Oprema je dosta bitna. A teren najbitniji. Pa kad smo kod terena, kako nam klubovi stoje sa terenima?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: infinity bitke

Post by Histericni Istoricar »

Ja u Zmaju umem jako vesto da napravim Paradiso dzunglu. Do sada niko nije imao zamerke. I to je to sto se Zmaja tice. Ima nesto kartonskih terena u Grenadiru. U nedelju cemo se igrati Voja i ja u Zmaju, mozda bane Ota i mali Ljuba. Ocekujem i vas dvojicu. Pogotovu onog koji je uzeo CA.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: infinity bitke

Post by Surfer »

Ja verovatno u nedelju nisam u Bg-u, ali ako budem dolazim.

Od terena imam 4 zgrade, 4 silosa, preko 10 zidova/zidica i jos nesto random teretna. Skoro dovoljno da se popuni tabla 48"X48". Pravim jos, teoretski mogu do kraja februara da zavrsim dovoljno toga da bude za celu tablu. Ako se dogovorimo jedan dan nedeljno mozemo da organizujemo igranje i kod mene, nije problem, imam i tablu. Naravno svi koji poseduju Infinity figure ili ih interesuje da se igraju su pozvani. :) Imam oko 400pts Rusa i nesto Nomada i mercova pa posedovanje figura nije ogranicavajuci faktor.

Jedini problem je moj manjak vremena, ali ako se ozbiljno dogovorimo za neki dan i ljudi budu iz fazona da dolaze redovno iskombinovacu nesto...
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: infinity bitke

Post by joggy »

ono sto meni malo nije jasno je da prakticno nema scenarija. Ima na sajtu 3 komada, al to mi je nekako malo. Ako nema scenarija, kako se prevazilazi situacija da se oba igraca brane i nece da krenu napred?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: infinity bitke

Post by Surfer »

Ima neoficijelnih scenarija, mada meni ni ovo klot igranje nije jos dosadilo. :)

A u principu takva situacija se prenebregne time sto igras sa normalnim ljudima. :D

Meni se recimo sa ljudima sa kojima sam igrao nikada to nije desilo.

Druga stvar, kojom igra sama balansira takav pristup je sto si obicno u losoj poziciji tokom protivnikovog kruga iz nekoliko razloga:

1.Ti pucas jednom kockicom najcesce, bez obzira koliki ti je "burst" oruzija, dok tvoj protivnik puca punim burstom.
2. Tvoj protivnik odredjuje gde ce te i kako napasti. U igri postoji nekoliko oruzija koja ne zahtevaju line of sight (granate i bacac granata npr.). Sto znaci da iako si se ti ukopao iza zgrade i ne mrdas ja i dalje mogu da te gadjam.
3. Hakovanje takodje ne zahteva LOS.
4. Jedan obican cika sa template oruzijem (chain rifle npr.) moze da napravi haos gusto napakovanom neprijatelju. Takvi modeli obicno imaju problem da predju tablu i dodju do protivnika zbog protivnickog ARO-a, ali ako je protivnik zakopan negde bez LOS-a sa idejom da se samo brani onda dodje cika od 9 poena i stavi templejt preko 4-5 modela u steku. Rezultat - ubijen cika od 9 poena i barem jedan do dva tvoja skuplja modela. Videcete vec, nikad do sada nam nije bio problem da se neko ukopao i ne mrda, jednostavno takva strategija nema neki specijalan efekat.

Igra je na prvi pogled jednostavna, ali sto duze igrate shvaticete koliko ima slojeva strategije. Od preklapanja LOS-a za ARO, preko pravljenja versatilnih armijskih lista, do rapid response keceva iz rukava koji sluze da ubiju protivnicku "uber" jedinicu pre nego sto stigne da napravi haos. A jagoda na slagu je sto sve jako logicno. Takodje vecina partija koje sam do sada igrao su imale barem po jedan epski momenat.

Btw, ako oba igraca bas, bas nece da krenu napred onda nije problem u igri, zar ne? :D
Onda im ni sah ne bi bio dovoljno dobro osmisljen. :D

Sustina ovog bloka teksta gore je da je igra tako balansirana da si obicno u boljoj poziciji ako napadas. :D
User avatar
Surfer
Posts: 106
Joined: Fri Jul 10, 2009 9:52 pm

Re: infinity bitke

Post by Surfer »

Videcu da ipak nekako dodjem u nedelju, a da pre toga jos jednom iscitam malo pravila, pa da vam pokazem u nekoliko partija pravila, da odigramo 2-3 nekompetitivne partije cisto da shvatite sta, kako i gde, a kasnije cemo neke gde mozemo zajedno da razmatramo sta je najpametnije uraditi.

Videcete Infinity je super zabavan sistem, nema down time-a, sve vreme gledas sta se desava, nema onih momenata - ti radi svoj mambo dzambo, ja odoh po sok.

Btw, jos jedna super stvar - obican cika od oko 10 poena teoretski moze da ubije model koji kosta 80+ poena. Prakticno je to naravno malo teze, ali u principu nema nekih predrkanih jedinica kojima niko nista ne moze. Svi ginu od metka podjednako uspesno. :)
Cak i TAG-ovi koji bi trebalo da budu neka vrsta strah i trepet modela ne pokazuju neku isplativost na bojnom polju u odnosu na istu kolicinu obicnih cika sa puskama. Razlog je jednostavan - naredjenja.
Za 100pts ja dobijem jedan model sa tri rane i finim oklopom i jednim naredjenjem (jednom po potezu moze da se pomeri i puca), dok ti dobijes 10 modela sa po jednom ranom i slabim oklopom. Ali svaki od tih modela ima sansu da razvali tog TAG-a. Pravilo o simultanom aktiviranju ti dozvoljava da aktiviras 3 ili 4 modela, ne secam se koji je maksimum odjednom. Sto znaci da oni pucaju npr. njih trojca sa po tri kocke 3 modela X burst 3. A TAG odgovara jednom kockicom. :D Naravno, u vecim partijama TAG ima svoje prednosti, ali pokusavam da kazem da nema mega-uber neubivljivih modela. :)
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: infinity bitke

Post by Rover »

ima negde gomila scenarija, znam da smo mi jos nekad davno igrali zabavne. Kolko se ja secam, ja sam uvek igrao neki scenario, osim ako nije bila bas pokazna partjia, pa je scenario bio komplikovan. Donosio ih je dalibor u sigil, super su bili onaj sa skupljanjem podataka iz tornjeva i onaj sa zombijima.
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: infinity bitke

Post by Duc d' Elchingen »

u novoj knjizi Paradiso ima gomila scenarija
mogu da budu i kao deo kampanje a mogu i da se igraju sami za sebe
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: infinity bitke

Post by Zekina banda »

Kod Marka ima gomila scenarija:)
MA imam ja gomilu scenarija :)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: infinity bitke

Post by Faldang »

Istina, kod mene ima svačega, i terena i scenarija :D

Sređujem ubrzano taj folder, prebacujem sve živo u PDFove, pa ću onda na kraju da lepo okačim negde da može da se skine, a i ostaviću na kompu u Grenadiru da može da se kopira.
Post Reply

Return to “Infinity”