Deathknight Monster

Moderator: Megabaja

Post Reply
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Deathknight Monster

Post by d00m1n80r »

Kao sto sam i najavio, ovo je trenutna deklista za monster Deathknighta koji ce verovatno biti moj izbor za neke ozbiljnije turnire. Izabrao sam monster heroja prvenstveno zbog cinjenice da imam 4 Ulthoka (tj 2, jos 2 cu imati u oktobru), 2 piramide i onda mi je nekako bilo logicno da uzmem monster heroja. Kako sam veliki fan lupanja weaponima (Sorrow's Endom prevashodno), resio sam igram nesto od equipment heavy klasa. Warrior je otpao odmah kada sam pogledao sta ima trenutno od abilitija, paladin mi je nekako bio logican izbor a onda sam video Necrotic Boneplate Gauntlets, zatim Vile Strike i resio da igram Dk-a. 2 Blood Parasite koje sam imao su samo ucvrstili moj izbor, a retardirani removali kojima ova klasa obiluje zacementirali odluku. Ne tvrdim da je ovo neki brutalan dek, ali mislim da ima dobru osnovu da sa sledecim setom bude veoma dobar ako izadju karte ovog nivoa. Druga stvar je da Deathknight Champion dek jos uvek nije izasao, tako da se i tamo nadam nekim random overpowered reprintima i nekom mozda boljem heroju, mada je i ovaj dosta dobar.


Image

Pre nego sto neko konstatuje kako ne mogu da flipujem heroja za dzabe, svestan sam te cinjenice ali s obzirom da dek ionako nije favorit brzine, racunam da 8 mane nije problem, bar nije bio u dosadasnjem testiranju.

Vizuelna deklista, broj karata je u malom kvadratu u gornjem desnom uglu

Image

Objasnjenja pojedinacnih karata iz deka:

Ally
4 Commander Ulthok - 5/4 koji sklanja karte koje ne mozete da resite, yes please
4 Pygmy Pyramid - veoma sam bio skeptican oko kvaliteta ove karte dok nisam malo igrao sa njom i onda u potpunosti razumeo njenu trenutno suludu cenu
2 Sira'kess Tide Priestess - reanimacija kljucnog allyja kada je potreban, svaki od ostalih allyja ili ima triggered ability kad udje u igru ili je pyramida op
3 Gilblin Plunderer - za resavanje equipmenta
4 Harpy Matriarch - jedino resenje za abilitije trenutno u bloku a da nije paladin/priest/shaman/druid i moja jedina sansa protiv Poison Tipped murloka

Ability
4 Blood Parasite - parazit je ono sto cini osnovnu sinergiju deka, njegov trigger radi za bilo kog tokena, to znaci i ghoula i tokena od piramide, a i sam heroj pravi tokene tako da je dosta efektivan
3 Vampiric Siphon - removal i heal
4 Siphon of Undeath - removal i heal
3 Death's Duo - ghoulovi
4 Raise the Dead - jos ghoulova
3 Overwhelm - jos vise ghoulova/parazit tokena/piramida tokena i eventualno pumpanje za iste
2 Vile Strike - finisher pa ih zato ima 2

Equipment
4 Sorrow's End - dek ima 12 karata koje kostaju 3, ne moze biti ugasen Maskom, sto se weapona tice uvek moj favorit
2 Blackout Truncheon - efektivan weapon, uvek moze da se odigra iako je Sorrow's End u igri, uradi efekat i onda ga bacite u groblje
4 Triton Legplates - uz sav ovaj defense red je i da se profitira na istom
4 Necrotic Boneplate Gauntlets - mnogo allyja koji umiru na obe strane cine ovaj equipment dosta efektivnim
2 Phantom Armor - 2 armora koja mogu da zaustave vece melee allyje ali i Monstrous Upheaval koji je veoma popularan kod murloka/tokena ili bilo kog deka sa mnogo monstera

Lokacije/quest
4 Shadowfang Keep - akceleracija za vece allyje ali u ovom deku sluzi i kao nesto za sta mogu da ubijem svog allyja ako neko proba da ih uzme ili da me udari njima (Vendetta/Extortion ili Hellisa)

Glavno pitanje je koja je cena ovog deka i da li postoje alternative skupim kartama. Vecina karata u deku su jeftine (0.25-0.35$, rareovi do 2$) dok su neke uzasno skupe (Ulthok 40$, Pyramid 55$, ostale oko 10$). Jedina karta koju zaista ne bi trebalo menjati je Blood Parasite. Krece se oko 9$ ali je na sajtovima moguce kupiti za ~5$, s tim sto treba naci neki gde nije soldout. Ostale stvari koje bih ja ubacio u dek kao zamene za skupe karte:

Uldum 1$-2$ ili Throne of Tides 2$ umesto Shadowfang Keep 10$
Gronn Skullcracker 3$, Korbash the Devastator 0.5$, Skullchewer 0.5$, Krogar the Colossal 0.5$ ili neko slicno krme koje usput i omogucava besplatan flip heroja umesto Commander Ulthok i Pygmy Pyramid, ili jos bolje Keeper Alinar i Pygmy Firebreather da isprate krivu costa uz par ovih vecih navedenih
Blackout Truncheon 6$ je moguce izbaciti skroz, sto verovatno i nije lose i nekako ugurati 4 Bottled Spite kao mass removal za manje allyje (Gnash je ovde los jer ubija vase tokene)

Uz navedene promene dek ispadne oko 40$ + 4 Blood Parasite, sto verujem da ga cini veoma budget friendly s obzirom na kompetitivni nivo i cinjenicu da ga je lako moguce unaprediti.
Post Reply

Return to “WoW decklist”