[Topdeck] WoW prvi jubilarni turnir 29.07.2012.=>Izvestaj

Moderator: Megabaja

Post Reply
User avatar
frankie
Posts: 35
Joined: Mon Jan 19, 2009 2:56 pm
Location: Beograd

[Topdeck] WoW prvi jubilarni turnir 29.07.2012.=>Izvestaj

Post by frankie »

Ovaj izvestaj sam originalno postovao na forumu mtg srbija pre nego sto je WoW tcg sekcija aktivirana na forumu kluba Zmaj.
Evo izvestaja :

Turnir je bio extra, sve pohvale za organizaciju, prostor, nagrade...
Za razliku od bilo kog turnira do sada, ovaj je poceo na vreme.
Doslo je 12 ljudi i igralo se 4 runde + Top4.
Igra se "the best of one" i runda traje 30 minuta, sto doprinosi da se veliki broj rundi odigra veoma brzo bez ikakvog napora ili beskonacnog cekanja ostalih da zavrse svojih "5 poteza".
Vuce se 7 karata, imas pravo na jedan besplatan muligan opet na 7 karata i posle toga mora da se igra.
Ja sam igrao tribal "kombo" dek, sa Murloc shamanom kao herojem.
Cilj je da spustim sto vise kreatura iz istog tribea i pregazim protivnika do 5 poteza.
U Top4 sam usao kao jedini neporazeni, ali me je u polufinalu zaustavio Maxa sa svojim Warlock-om.

Prva runda: Ljuba i njegov Druid
Kada sam video da su me uparili sa druidom nisam bas bio zadovoljan, jer sem ako ne odigram uber optimalno i ne pregazim ga max do 6. poteza on mene dobija. Svako ko se ikada susreo sa Druidom u PvP-u zna o cemu pricam. Heroj mu posle filpovanja za 4 mane, ima abiliti da se u svakom apkipu leci za 4 helta. Pored toga pravi gomilu Treant tokena i ima heavy Protektore i jeftine udarace.
Na moju srecu posle maligna, Ljuba ne povlaci optimalnu ruku, ja uspevam da se otvorim kako treba, ocistim mu tablu mass removalom i da pre nego sto on flipuje svog heroja odradim kombo i spustim gomile Murlocka. GG
1-0
Druga runda: Edi (Warlock/ Rogue)
Damn. Warlock i jos i Rogue. Znaci lik udara kao Rogue, sa gomilom equimpenta, a baca spelove i kontrolise polje kao Warlock (znaci mucki i pomuklo). Otvara se zverski, samouveren da me dobija, spusta nekoliko kreatura i przi me za 10-ak damage-a. Medjutim ja spustim mass removal i u 5. potezu uz pomoc Devle-a (scry 2) povucem drugi peace komboa (jedan mi je bio u ruci) i odradim svoju stvar. GG
2-0
Dok zavrsavam partiju sa Edijem cujem da tamo neki Warior odvaljuje sve ostale. Razmisljam da li ce mi on pasti u sledecoj rundi.
Treca runda: Pekic (Druid)
Pekic je svoj Mage dek ostavio u C22, kako Aca nije dosao na turnir, a klub je bio zatvoren, Pekic je bio primoran da igra sa Druid dekom koji se nasao kod Maxe u klubu.
Bez obzira, dek je jak i stamen, Druid radi na foru sto ima gomilu unblockable kreatura na koje nakaci neke vrhunske equipmente = gg.
Ali..Murloci se posle kontrole fielda sa mass removalom otvaraju kako treba i pregaze njegovog Druida. GG. Inace ovi Druidi su mi zaista tezak mech-up i imao sam dosta srece da pobedim oba na koja sam naleteo.
3-0
Cujem da je i onaj Warior dobio i logicno, kao jedina dva igraca sa tri pobede srecemo se u 4. rundi.
Cetvrta runda: Petar (Warior)
Decko je iz Damjanove ekipe i igrao je WoW tcg dok ja nisam znao da ta igra postoji. Lik je prijatan, iskusan i igra solo Wariora koji sa x armora, x equipmenta kontrolise polje, kanteruje spelove, udara za 100000...itd. Prava neprijatnost. Recimo zamislite Tauren Wariora u PvP-u. Realno taj ce imati najvise Honor Kill-ova.
Medjitim...
Decko nije znao sta ja igram i nije odradio mass removal na vreme, tako da ga moji Murloci udare za letal damage taman kada je potrebno. GG
4-0
Inace kombo koji ja treba da odradim u 5. potezu je sledeci : Unleash the Svarm + RwlRwlRwlRwl, na flipovanog Murkdeep-a = GG
Top4 :
Maxa (Warlock)
Petar (Warior)
Edi (Warlock/ Rogue)
Frankie (Shaman)
Polufinale: Maxa (Warlock)
Maxa sa njegovim Warlockom moze da me dobije u slucaju ako se uber otvori i igra prvi, a ja povucem skroz neoptimalnu ruku, sto se i desava nakon muligana. Maxa rolla 12, otvara se sa kreaturama koje odmah biju, spusta sveoje Woidwalker petove, ja sve sto mogu je da se branim i da menjam svoje kreature za njegove u nadi da cu povuci Unleash, medjutim ne povlacim ga, ne mogu da filpujem heroja, RwlRwlRwlRwl koristim da bih mu sklonio kreaturu i on polako (onako kako to inace radi Warlock) nanosi meni leatal damage i odlazi u Finale, gde ga ceka Warior koji je dobio Edija.

Dakle, prvi WoW turnir u Srbiji (Batleground) zavrsavam kao 3. i dobijam Deck Box, kome sam se u principu vise radovao nego playmat-u koji je isao za 1. mesto.

Inace igra je pravo osvezenje i preporucio bih svima da probaju. Koncept je skroz opusten i samo igranje ne oduzima puno vremena.
Karte su relativno jeftine i lako se nabavljaju i nije lose da se izmedju dva FNM-a odigra i koji WoW batleground.

Pozdrav svima, ako vas bas interesuje mogu okaciti i deklistu, mada nema tagova za WoW tcg.

P.S.
Kao mass removal sam koristio Bottled spite
...sorry for party rocking...
User avatar
djokos
Posts: 1
Joined: Thu Aug 02, 2012 10:00 pm

Re: [Topdeck] WoW prvi jubilarni turnir 29.07.2012.=>Izvesta

Post by djokos »

Jako lep turnir. Sve pohvale za organizaciju! :applause:
There's no limit..
Post Reply

Return to “WoW TCG turniri”