[Topdeck] WoW tcg Battleground 05.08.2012 => Izvestaj

Moderator: Megabaja

Post Reply
User avatar
frankie
Posts: 35
Joined: Mon Jan 19, 2009 2:56 pm
Location: Beograd

[Topdeck] WoW tcg Battleground 05.08.2012 => Izvestaj

Post by frankie »

Iako smo prosle nedelje odigrali prvi ikada WoW tcg Battleground u Srbiji, tek se ovaj danas racuna kao prvi zvanicni.
Ujedno ovo je prvi u nizu turnira u mesecu Avgustu i plasman se racuna na kraju meseca za Battleground Master Achivement : http://wowtcg.cryptozoic.com/tournament ... ust-bg-kit
Turnir je odlozen sa 14h na 16h, trebala je da dodje i ekipa iz Smedereva (njih 4 koliko sam shvatio), medjutim njima se izgleda nesto pokvarilo na autu u putu (neka se jave da ne brinemo) i bilo je nas 9.
Igrale su se 4 runde, Top 4.
Ja sam se plasirao u Top 4 sa rezultatom 3-1.
U polufinalu sam pobedio Ljubu koji je u Top4 usao kao jedini neporazeni u rundama.
Finale sam Igrao protiv Maxe i od njega izgubio zbog mog misplay-a u nekom 5. ili. 6 potezu.
Igrao sam moj Murloc Shaman Swarm dek.

Prva runda vs Pekic (Mage)
Zadrzao sam ne tako optimalnu ruku, on igra prvi.
Prvih nekoliko poteza otvaramo se standardno, ja polako spremam tablu za kombo, medjutim nedostaje mi Rwlrwlrwlrwl i on uspeva da mi nekoliko puta pocisti tablu + radi uspesno CC na moje preostale kripove, tako da zbogom Murloci, bas ste smesni. Ja mu obecam da cemo se sresti u finalu :)
0-1
Druga runda vs bye
Sta reci...bilo nas je 9.
1-1
Treca runda vs Marko (Paladin)
Marko je novi igrac i kul je lik. Igrao je ranije Mtg i kapira pravila i sustinu, medjutim premalo paznje posvecuje textu na kartama :) bar za sada :)
Nije bilo preterano interesantno, trudio sam se da budem ljubazan dok sam u 5. potezu uradio Unleash the swarm+ Rwlrwlrwlrwl, a potom i Monstrous Upheval. GG
2-1
Cetvrta runda vs Perovic (Warior)
Ako dobijem Perovica idem u Top4. Za drugim stolom za plasman u T4 igraju Maxa vs Ljuba i Djole vs Pekic.
Perovic ima jeftine kreature koje me na brzinu udare za par damagea, ali ja se otvaram sa 3 Unleash the swarm-a. GG
3-1
Top4
Ljuba 4-0
Maxa 3-1
Pekic 3-1
frankie 3-1
Polufinale vs Ljuba (Druid)
Ljuba je jedini neporazeni i nije mi svejedno sto igram sa njim.
Njegov druid pravi gomile Treant tokena i leci se za 4 u svakom krugu. Ali ja pocinjem partiju sa Bottled Spite u ruci i cekam da se on malo jace otvori sa gomilicom vrednom ciscenja. Posle toga ja spustim gomilu Murloca i Kraba i to je to. Za drugim stolom Maxa dobija Pekica.
Finale vs Maxa (Warlock)
U principu smo ovo odigrali proforme, jer 1. i 2. dobijaju po fojl i 10 poena.
Maxa je kukao sve vreme kako mu je tesko, kako je Warlock slab, kako je sirot, kako je na mukama...itd (sve sto rade Warloci).
Ja uspevam da flipujem heroja, odradim jedan Unleash, a drugi mi je u ruci. I tu napravim klasican fejl. Da li zbog vrucine ili ne znam sta, ja umesto da u sledecem potezu lepo odigram drugi Unleash, koji mi je inace jedina karta u ruci, ja ga cuvam u nadi da ce mi naici RwlRwlRwl (teska glupost). Maxa uspeva da mi diskarduje tu jednu jedinu kartu koju imam u ruci i koja mi je win condition, ja do kraja ne povucem nista sem stvorenja za 1 manu (sto dokazuje da bi ga dobio dasam odigrao Unleash) i on me izudara svojim demonima za pobedu u finalu. Bravo Maxo :applause:

Dan je bio extra vruc, ali smo ceo turnir zavrsili za 3h30min, sto mi kako starim sve vise godi :)

Pozdrav do sledeceg PvP-a.
...sorry for party rocking...
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: [Topdeck] WoW tcg Battleground 05.08.2012 => Izvestaj

Post by d00m1n80r »

Cestitke Frankiju na izvestaju i Maksi na ubogoj pobedi (warlock je inace "smesan", svi imaju bolje karte, whiny bitch i to).

Btw: Drain essence radi heal za koliko je damage dealovao, ne koliko je bilo potrebno da se ubije ally (znaci ako je ally 1h i lupa ga drain, healujes se za pun damage, tj 3).
Post Reply

Return to “WoW TCG turniri”