Brewfest 2012 : Izvestaj

Moderator: Megabaja

Post Reply
User avatar
frankie
Posts: 35
Joined: Mon Jan 19, 2009 2:56 pm
Location: Beograd

Brewfest 2012 : Izvestaj

Post by frankie »

Prvi odrzani Brewfest u Srbiji : http://wowtcg.cryptozoic.com/tournament ... wfest-2012
Moram da kazem da mi je zao sto nije doslo vise igraca na ovaj event, jer je Brewfest jednom godisnje, a i nagrade su bile super.
Ja sam za ovu priliku sklopio sledeci dek :
Dek radi tako sto sa Unleash the Swarm spustim gomilu Murloc Rogue-a koji u kombinaciji sa Poison Tpped (ili dva) diluju lethal damage ili od flipovanog Grglmrgl-a dobiju Ferocity i dokrajce protivnika.

Bilo je 8 igraca, igrale su se 4 runde + Top2

Prva runda : Pekic (Mage)
Pekic igra zajebanog frost magea koji ima nacina da se izbori sa punom tablom murloca.
Ja pocinjem sa rukom u kojoj imam 2x Poison Tipped. Spustam oba, ali se ne otvaram brutalno i nanosim mu po malo damagea u svakom krugu. Situacija postaje napeta i ja kao svaki pro topdekujem Unleash i ubijam mu heroja.
1-0
Druga runda : Krle (Paladin)
Krle igra dek kojim je Perovic prosle nedelje osvojio Battleground. Heroj je The Forgoten. Jako neprijatan protivnik + dobija na roll-u. Medjutim Krle se nesto sporije otvara i ne spusta equipement na vreme kojim bi udarao i lecio se u isto vreme. U 3. ili 4. potezu cisti mi tablu sa Bottled Spite-om i spusta me na 10-ak helta. Ja opet 2x Poison Tipped na stolu i povlacim Unleash bas kada treba za pobedu.
2-0
Treca runda : Edi (Warlock/ Rogue)
Sa Edijem igram tradicionalno najinteresantnije partije. On ima bar 6 nacina da mi ocisti tablu i njegov dek mi je uvek tezak. Zamislite, odlucim se da zadrzim ruku sa 2x Poison Tipped i posle dobijenog roll-a otvaram se sa Gutfinom, sto Edija zbunjuje i u 3. potezu mi ne ocisti tablu kada je trebao. Ovde se Edi preracunao jer nije skapirao da igram sa Grglmrgl-om iako je uzeo da procita kartu :), mislio je da igram Murkdeepa i da cekam da ga flipujem za damage. Zato je cuvao svoj Poison the well. Ja se ispucam sa svim murlocima iz ruke i nanesem mu 16 dmg, dok on junacki pocne da udara po mom heroju i napravi mi 23 dmg. Pocne da bude cupavo, nemam karata u ruci i resim svoj Seeds quest da bih video jos jedan Seeds i RwlrwlrwlRwl. Oba odu na dno deka i ja u stilu kluba u kome igramo, topdekujem kao pro i to Unleash. Inace mogao sam jos jedino da se izvucem da sam spustio Swarmtooth-a i revilovao 3 Coastrunera.
Obecavam Ediju da cemo se sresti u finalu i da cu mu pruziti priliku za revans.
3-0
Cetvrta runda: Perovic (Paladin)
Perovic se otvara nesto sporije, spusta ne tako dobar equipement, ja u nestrpljnju odigram Unleash bez Poison Tipped-a na stolu i napravim vise-manje povoljnu situaciju sa 3x Gutfin, 2x Slipifist i 3 ili 4 Coastruner-a. Partija se zavrsi tako sto u svakom krugu udaram sa Coastrunerima i na kraju reskiram i napadnem sa svima. Inace kad sam uradio Unleash video sam 2x P-Tipped i Monstrous Upheeval...eto da sam sacekao jedan krug bilo bi efikasnije.
4-0
Ulazim u Top2 kao jedini neporazeni u rundama, kad tamo me ceka Edi :)

Posle kratkih psihickih priprema (Edi- cigara, ja-vazduh) pocinjemo borbu za Brewfest playmath.

Prvi put ove veceri povlacim optimalnu ruku sa dva Seeds-a, Swarmtooh-om, Gutfinom i Coastrunerima i vidim da mogu da igram i ne zavisim od topdeka. Edi radi maligan i krecemo.
Silazi Gutfin, a za njim i Swarmtooth koji otkriva Poison Tipped :), uradim Delve u Unleash i RwlRwlRwlRwl, ovaj drugi na dno deka. Odradim drugi Seeds i odigram Unleash u 6 Coastrunera za 12 dmg + 12 od ferocity na njegovog vec nacetog heroja = GG

Eto, drago mi je da sam dobio finale bez topdekovanja.
Turnir je bio super, Nacionalno se blizi i treba se spremiti polako :)

Vidimo se na sledecem Battleground-u
...sorry for party rocking...
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: Brewfest 2012 : Izvestaj

Post by d00m1n80r »

A mogao si nekad i da povuces ruku bez 2 poison tippeda, seronjo!
U svakom slucaju, cestitke
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Brewfest 2012 : Izvestaj

Post by Aman »

sve cestitke pobedniku!

cini mi se da ti se dek mnogo zasniva na topdeku... sto nece uvek biti slucaj da uspes :P
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
frankie
Posts: 35
Joined: Mon Jan 19, 2009 2:56 pm
Location: Beograd

Re: Brewfest 2012 : Izvestaj

Post by frankie »

Aman wrote:sve cestitke pobedniku!

cini mi se da ti se dek mnogo zasniva na topdeku... sto nece uvek biti slucaj da uspes :P
Samo se ti tesi, to je zato sto sam ja imao taj "pro" pristup i odlucio tako da igram. Ipak je to Brewfest :)
...sorry for party rocking...
Post Reply

Return to “WoW TCG turniri”