[Topdeck] WoW tcg Battleground 14.10.2012 Izvestaj

Moderator: Megabaja

Post Reply
Neshida
Posts: 5
Joined: Tue Aug 28, 2012 7:52 pm

[Topdeck] WoW tcg Battleground 14.10.2012 Izvestaj

Post by Neshida »

OK, s'obzirom da je dobri stari Frankie okačio tastaturu o klin, smatram da je vreme da neko drugi preuzme ovaj deo :)
Takođe, jedan od razloga za nastavak ove "tradicije" je i činjenica da je WoW TCG konačno napredovao u pravcu širenja i popularizacije što me je vrlo prijatno iznenadilo kada sam u Nedelju video nova lica u Topdecku. Novi članovi nam dolaze iz Crnog Zmaja i vrlo su obrazovani ali i opremljeni u oblasti TCG-a.
Zbog većeg broja učesnika igra se sistem: 5 rundi + Top 4. Ja sam se plasirao u polufinale sa rezultatom 3-2. Igrao sam svog Ogre Monster Shamana koji suštinski funkcioniše u kombinaciji: "harmonize" + veliki Ogre ally-i. Deck je još uvek work-in-progress, ali za sada vuče svoju težinu sasvim fino.
Dakle, za sada rekordan broj učesnika na Battlegroundu, čak 16, tako da se nakon brze menjaže sa novim članovima dele parovi i turnir počinje.

Prva runda vs Jovan (horde Shaman)
Jovan je jedan od novih članova, i posle kraćeg upoznavanja krećemo. Ja naravno bacam manje i krećem drugi. Iako prvi put vidim horde shamana, krećem polako i konzervativno, dok on kreće poluagresivno, izbacujući svoj "inferno totem" dovoljno rano u partiji. Međutim, na moju sreću ne shvata ozbiljnost harmonize ally-ja, pa ih manje-više zanemaruje, što meni omogućava da izbacim Ogre-ove takođe ranije u partiji što potpuno preokreće tok igre. WIN
1-0
Druga runda vs Edie (milion $ lock)
Verovatno najzanimljivija partija tog dana. Edijev dek je jedini deck u Topdeck koji ima smisla nositi na kompetitivne turnire. Vrlo vrlo zao horde warlock sa bezobaraznim načinom da prži neprijateljskog heroja velikom brzinom. Partija počinje i Edi kreće agresivno a ja standardno, harmonizie, zatim monstrous totem. Edi zaboravi da pročita tekst ove karte, i propusti trenutak da je zabaguje svojom maskom, što meni donosi duplog ogra na tablu, zatim flip i čišćenje. Do kraja partije se dogode još 2 potpuno sumanuta obrta: ability koji praktično očisti sve na tabli, zatim moj povratak, i njegov neočekivani burst. LOST
1-1
Treća runda vs Đorđe (Treant druid)
Đorđe ima zanimljiv deck baziran na treant tokenima koji izlaze relativno brzo i postepeno se pumpaju. Nakon muligana ja povlačim relativno dobru ruku i oko petog kruga uspevam da izbacim ogre-ove i polako počistim njegove treante. Bez tokena njegov dek gubi sinergiju i ja dobijam. WIN
2-1
Četvrta runda vs Petar (Monster paladin)
Petar već neko vreme igra sa ovim dekom, i zanimljivo je to što, iako sam povukao možda jednu od najboljih ruka od nastanka ovog deka, pobedio sam praktično za 1 milimetar. Da ja nisam ubio njega, i to praktično u DMG tačno, on bi ubio mene u svom krugu. Petrov dek ima jako dobru sinergiju između karata a bazu čine Sentinel ally + attachment-i + oružije. Pobeđujem za dlaku i već znam šta me čeka. WIN
3-1
Peta runda vs Frankie (murlock hunter)
Jedini dek na turniru protiv kojeg jednostavno nemam odgovor. Po mom mišljenju, dek sa najboljom sinergijom, i što je neverovatno, vrlo jeftin i efikasn. Povlačim srednje žalosnu ruku, radim muligan i stiže još gora. Već u drugom krugu se polako nazire njegov uperhand, i do četvrtog stiže i Unleash the Swarm! posle čega je svaki otpor uzaludan. Očekivano LOST
3-2
Top4:
Edi (Warlock)
Frankie(Murlock hunter)
Petar (Monster Paladin)
Nenad (Monster Shaman)

Polufinale vs Edi (milion $ lock)
Obojica radimo muligan i moja agonija kreće. Za razliku od prve partije sa Edijem, kada je neizvesnost bila na ivici, ova je manje-više jednolična. Ediju se otvara sjajno otvaranje, još bolji progres i kasnije sasvim dovoljan finisher iz ruke. Količina akomuliranog DMG-a je prevelika i ja gubim. LOST

Na drugom stolu, na moje iznenađenje Petar dobija Frankie-a i odlazi u finale.
Zatim gubi od Edija u finalu i dobija rare kartu koju poklanja meni \:D/ \:D/ \:D/
Svi koji nisu upali u finale su dobili mogućnost da dobiju foil kartu kao i da pickuju preostale karte iz dva bustera.

Sve u svemu, turnir je bio jako zanimljiv i prijatan, a čini mi se da su i ostali učesnici uživali u njemu koliko i ja. Ostaje jedino da nastavimo da promovišemo ovu igru i dalje, i naravno da se dobro zabavimo u procesu.

Kao i uvek, čestitke organizaciji.
Peace
pekito

Re: [Topdeck] WoW tcg Battleground 14.10.2012 Izvestaj

Post by pekito »

Uhh,igra mi se ne vidim na oci :D Dobar je turnir bio,fini su i busteri ispali,jedva cekam sledeci. Uvek deverusa,nikad mlada jbg.
User avatar
frankie
Posts: 35
Joined: Mon Jan 19, 2009 2:56 pm
Location: Beograd

Re: [Topdeck] WoW tcg Battleground 14.10.2012 Izvestaj

Post by frankie »

Cestitam na plasmanu u Top4 i na izvestaju.
Ja sam isao 5-0 u rundama i izgubio sam u polufinalu od Petra posle maligana iz solidne u losu ruku.
Uspeo sam cak i Edija da dobijem u rundama :)
Neko me je zamolio da okacim dek listu, pa evo da izadjem u susret, inace lista je ista kao ona koju sam igrao na nacionalnom, realno nisam imao vremena da je menjam i stoji sve ono sto sam pisao za nju u izvestaju sa nacionalnog.
Interesantno je da sam samo 2 od 5 partija dobio na Poison Tipped combo, ostale tri sam dobio old fashion fazon. MVP je bio Swarmtooth

Evo deka :
Drago mi je da se WoW tcg polako razvija kod nas i da pristize puno novih igraca. Realno igra je super, ne oduzima previse vremena, podrska je extra i mislim da ce tek doziveti kulminaciju kod nas.
...sorry for party rocking...
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: [Topdeck] WoW tcg Battleground 14.10.2012 Izvestaj

Post by Aman »

sve cestitke na hrabrosti da otvorite account na forumu :D

dobro je bilo da budem iskren. i brzo se zavrsilo, malo sam tempo udario :)

cestitke na top 4!
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
frankie
Posts: 35
Joined: Mon Jan 19, 2009 2:56 pm
Location: Beograd

Re: [Topdeck] WoW tcg Battleground 14.10.2012 Izvestaj

Post by frankie »

Aman wrote:i brzo se zavrsilo
Ovo mi se najvise svidja kod WoW tcg-a. Nema beskonacnih rundi i never-ending 5 poteza posle istih.
...sorry for party rocking...
Neshida
Posts: 5
Joined: Tue Aug 28, 2012 7:52 pm

Re: [Topdeck] WoW tcg Battleground 14.10.2012 Izvestaj

Post by Neshida »

Hehe, ma da, bilo je ekstra, naročito jer je trajao taman dovoljno. Mislio sam da će zbog velikog broja učesnika da se oduži, međutim ispalo je fino. Vidi se da igrači napreduju, što je super. Čak je i Tanji, koja je završila na 11. poziciji (GZ Tanja! :applause: ), bilo potrebno upola manje vremena da prouči svoje karte nego inače :mrgreen:
pekito

Re: [Topdeck] WoW tcg Battleground 14.10.2012 Izvestaj

Post by pekito »

Jeste fino,ali 5 rundi na 16 igraca je malo imo,mogli smo da se podelimo u 2 grupe npr. Ja sam igrao samo sa jednim novim deckom,Dusanom. Imao sam isti skor kao par njih,ali sam imao srece (ili nesrece) da izgubim od 2 igraca koji su upali u top 4. Mozda da se random podelimo u 2 grupe i tako to,da se odigra malo vise partija. Mislim,ovo je iz moje perspektive,ja bih se igrao sa wow tcg po ceo dan,zaludan sam.
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: [Topdeck] WoW tcg Battleground 14.10.2012 Izvestaj

Post by d00m1n80r »

pekito wrote:Jeste fino,ali 5 rundi na 16 igraca je malo imo,mogli smo da se podelimo u 2 grupe npr. Ja sam igrao samo sa jednim novim deckom,Dusanom. Imao sam isti skor kao par njih,ali sam imao srece (ili nesrece) da izgubim od 2 igraca koji su upali u top 4. Mozda da se random podelimo u 2 grupe i tako to,da se odigra malo vise partija. Mislim,ovo je iz moje perspektive,ja bih se igrao sa wow tcg po ceo dan,zaludan sam.
Mnogo je bolje kada ima igraca koji hoce da igraju da se napravi opet turnir, dovoljna su 4 igraca, turnir se prijavi kao casual i cepaj. Pogotovo od novembra kada se resetuje rating, tada ce znaciti svaki odigran turnir da bi se skupilo vise poena a samim tim i promo foilova.

Btw, posto nemam pojma da li ovo cita neko od novih igraca, kome treba neka pomoc/savet oko deka, sta da kupuje i sl, neka mi se javi.
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: [Topdeck] WoW tcg Battleground 14.10.2012 Izvestaj

Post by Aman »

pekito wrote:Jeste fino,ali 5 rundi na 16 igraca je malo imo,mogli smo da se podelimo u 2 grupe npr. Ja sam igrao samo sa jednim novim deckom,Dusanom. Imao sam isti skor kao par njih,ali sam imao srece (ili nesrece) da izgubim od 2 igraca koji su upali u top 4. Mozda da se random podelimo u 2 grupe i tako to,da se odigra malo vise partija. Mislim,ovo je iz moje perspektive,ja bih se igrao sa wow tcg po ceo dan,zaludan sam.
to sve program sam radi, da je bilo 17 igraca bilo bi 6 rundi. 16 je max za 5. a i bolje je da program sve sam odradi, onda ne moze da postoji trenutak u kome neko sumnja da je prevaren. ovako ako bi ja sve sam kuckao i racuna, greska bi se podkrala 100% siguran sam (naravno ne zato sto sam ja sklon greskama, nego zato sto su drugi krivi kako god okrenes)
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
Post Reply

Return to “WoW TCG turniri”