ETC 2015 - Troskovi puta, smestaja i ostala logistika

Moderators: Telion, Hypodermic, Mrzimsvee

Locked
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

ETC 2015 - Troskovi puta, smestaja i ostala logistika

Post by igor »

Otvaram ovu temu jer ja prvi ne uspevam cesto i na vreme zbog obaveza da se informisem oko novih detalja, pa ne bi bilo lose da se ovde stavljaju razne opcije i generalno ideje/predlozi - pogotovu oni koji se spomenu i u klubu. ;)
Znaci sve u vezi naseg puta/smestaja i generalnog troska oko ovogodisnjeg ETC-a.

Kao sto sam poslao Nemanji, evo i ovde jedna opcija koju sam nasao preko druga koji ima firmu za autoprevoz (kombi):

On ima samo jednu opciju za prag i nazad a to je kombi koji je 8+1.
Cena: 70.000 dinara - to ukljucuje sve troskove oko vozaca, kombija, goriva, putarina, itd.. + mi placamo smestaj i jedan obrok vozacu za svaki dan. znaci za npr 5 nocenja i obroka to je jos min 10.000..

Kombi: Mercedesov 2009-to godiste, koza, klima, fotelje (nisu obicna sedista), tv.. Znaci bruka dobar kombi. :)

Znaci izadje oko 10.000 po coveku komplet. U to moze da ga cimamo po Pragu da nas taksira do eventa i nazad do hostela.

Jedini minus ovde je sto je kombi za nas osmoricu, znaci u slucaju da imamo non-playing couch ovo otpada.

Druga opcija sto sam nasao je autobuski prevoz Beogra - Prag, cena povratne karte je 9.300 dinara, polasci su nedeljom i sredom a povratak petkom i ponedeljkom. http://www.autoturist-ns.com/autobuske- ... ije-ceska/

Treca opcija je iznajmljivanje veceg kombija sa 17 ili 20 mesta, cena i detalji - poslao sam mail pa cekam odgovor. Ako ne odgovore do ponedeljka zovem ih. :roll:

Cetvrta je opcija avionskog prevoza i ona iznosi oko 210eura za povratnu kartu, Utorak - ponedeljak. Ali kontam da je ovo ipak skupo. :wink:

Sutra cu se malko baviti cenama smestaja pa da i to okacimo ovde da se nadje za poredjenje.
Ako jos neko ima nesto da doda/komentarise - plz do it :wink:
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: ETC 2015 - Troskovi puta, smestaja i ostala logistika

Post by CheMilan »

Bravo Bambi sto si se iscimao :)
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ETC 2015 - Troskovi puta, smestaja i ostala logistika

Post by joggy »

gledao sam malo. Ako se bas ide na sto jeftinije, do budimpeste je isti taj prevoz 4600 din, i ide svakog dana, a onda od budimpeste do praga ima prevoz svaki dan i ta karta je 24 evra u oba smera sto ce reci 7400 odokativno sa malim cimanjem oko presedanja
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC 2015 - Troskovi puta, smestaja i ostala logistika

Post by igor »

Odgovorili su za mini bus od 18+2 mesta, cena bi bila 1600eura + da se obezbedi smestaj/hrana za dva vozaca i parking za vozilo.
Takodje su i odgovorili za kombi od 8 mesta, tu je cena 950eura + isto da se obezbedi sve od gore.
Jeste da je su dobri kombiji ali je po meni cena malo nagruvana, kombi za osmoro ispada dosta skuplji nego sto sam dobio iz Panceva ponudu, dok ovaj veci izadje ~ 100e po coveku kada se sve plati. :roll:
Moj savet je da se trazi i dalje - pre svega da se Nemanja cuje sa nekim iz organizaje fantasy tima za opciju zajednickog prevoza. :wink:


Edit: Bilo bi jako lepo kada bi se znalo do koje cifre je realno gledati ponude za prevoz i smestaj, jer turnir je za 4 meseca a ovo bi bilo dobro da se sto pre rezervise/plati da bi dobili dobre cene. :?:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: ETC 2015 - Troskovi puta, smestaja i ostala logistika

Post by Megabaja »

http://arhiva.elitesecurity.org/t467913-Kako-do-Praga
Pozdrav!
Tamo sam studirao i postoji jedna mnogo dobra opcija:

Vozom do budimpešte + Vozom od budimpešte

E sad stvar je u tome da kupiš karte onlajn ili preko nekog u Mađarskoj i onda sedneš u Avala 272(273) voz koji ide za Prag iz Bg i samo iskočiš u Budimpešti da podigneš kartu i vratiš se u isti voz.
Poenta ove gimnastike je da postoje neki međudržavni sporazumi čija je posledica da ako kupiš dve odvojene karte za ovaj voz izađe te oko 70 evra a ako uzmrš u BG - Prag biće ti oko 120 evra.
Voz krece ujutru (9:35 iz Novog Sada) i u Pragu je u 22:21
Ako imaš sreće naći ćeš sedište sa utičnicom i cepati igrice na laptopu 14 sati :)
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ETC 2015 - Troskovi puta, smestaja i ostala logistika

Post by joggy »

neki ok automobil na 7 dana najam je odprilike 25 evara dnevno, sto ako bi se u njemu vozilo cetvoro ljudi bi ispalo 40 evra po coveku. Za 5 ljudi bi bilo oko 30. Ne verujem da bi benzin ispao vise od 50 evra po coveku
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC 2015 - Troskovi puta, smestaja i ostala logistika

Post by igor »

# Sutic - odlicno sto si nasao za voz, ja nikako nisam uspeo jer sa stranice zeleznicke stanice beograd nisam video ni jedan do Praga. :wink:

# Nikola - Nisam siguran za kola: Ne verujem ni da stanu 4 osobe zbog kolicine kofera za figure i stvari, uzmi u obzir i putarine kao i parking za 2-3 kola tamo. Ali svakako super sto se neko setio i toga, imamo sada i to kao opciju. :grin:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC 2015 - Troskovi puta, smestaja i ostala logistika

Post by Dzon Vejn »

Mislim da ima i kvaka sa brojem predjenih kilometara kada uzmete rentacar. Ako se ne varam 100km po danu je limit da ne placas dodatno nesto.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ETC 2015 - Troskovi puta, smestaja i ostala logistika

Post by joggy »

ovo je cena za neograniceno km
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC 2015 - Troskovi puta, smestaja i ostala logistika

Post by igor »

Jel ima nekih novosti za smestaj/prevoz?
Se zna kako ide momci iz fantasy tima?
Locked

Return to “ETC podforum”