WHFB liga rezultati i utisci

In imaginary world of happy pony land

Moderator: teclis

User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

Na ovoj temi pišite svoje rezultate, utiske, reportaže bitaka... pored W/D/L 3/1/0 beležite i broj VP koje osvojite.

Miloš će apdejtovati u digitalnom formatu rezultate za poster. A takođe poster će stajati zalepljen u klubu i kad završite bitku samo hemijska olovka i čekirajte broj bodova koji ste osvojili ( W/D/L 3/1/0 ).

Image

Image

Image

Image
četvrtfinale:
Aleksandar Vilotić v Đorđe Ratković
Slobodan Ivanović v Josip Jakić

Miloš Nikolić (vampir) v Vladimir Ivanović
Darko Brdareski v Bogdan Obradović
Polufinale:
Aleksandar Vilotić v Slobodan Ivanović
Vladimir Ivanović v Bogdan Obradović
Last edited by teclis on Fri Nov 08, 2013 11:07 am, edited 21 times in total.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Jagos »

Prva partija Josip:Jagos 3:0 (2182 za Josipa, mislim).

Sve je proslo kao u klasicnim americkim filmovima sa tabanjem. Josip je bio Amerika, ja agresor. Pocelo je medjusobnim carkama, onda sam ja krenuo da mlatim, zaista onako posteno ali onda se Joske pridigao i umlatio me kao vola u kupusu. Super partija, nista djidanje merkanje taktiziranje, odmah sorka pa ko prezivi. Al uspeo sam da ubijem sordmastere, ehej i to je nesto :) Dobro ajde, umrli su sami od sebe :(
User avatar
milos
Posts: 90
Joined: Sun Oct 16, 2005 5:12 pm
Location: In a galaxy far away

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by milos »

Pa bolje da nisi izlazio iz Drakwald-a...
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Joske »

ja sam u početku fejlovao neke nebitne čardževe i pao neke nebitne panike ali zato je Jagoša počelo da neće kad je bilo gusto... dočekam ja njega na grudi junačke i počne on da me leši od batina taj prvi krug a onda u drugom ga baš nije htelo i sve se okrene... to sa sordmasterima je bilo kul :) ostao 1 živ u tuči sa centigorima ali uz pomoć šljamova koji su uleteli u dupe dobijam kombat i ovi centigori padnu staborn na 8... pojuri taj jedan centigore i umre od terena zbog krs of anraheir :) tako da, pošto je Gošja bacio kletvu pripada mu puna zasluga za usmrćivanje pomenutih :)
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Jagos »

Druga partija Jagos:Uros 3:0 (1463 za mene)

Super partija. Iako je bilo mnogo sjajnih momenata tokom citave partije, ipak izdvajam to sto smo imali dve uklete kuce (D6 S1 na jedinice u 6", bez armor sejva) koje su ubile jednu mantikoru, jednu jedinicu kold uan najtova i jedne minotaure. Ludilo!
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

Prva partija protiv Vlade:
Izjednačeno. 9VP za mene. Protivnika nije hteo izbor magija niti deployment. Jako intense partija, dosta smo koristili i zgradu središnju ( ja \:D/ ).


Druga partija protiv Truca:
Pobeda. 243VP za mene. Kometu sam dobio na random yay :D. Vukan me je saterao u ćošak sa 3 patuljačke horde, nikad mi se to nije desilo da me neko sa tri pešadije satera u ćošak, a pritom sa patuljkom rispekt. Bio sam primoran žrtvovati Hierotitana za dobro kosturskog carstva :twisted: .
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by vladamex »

teclis wrote:Prva partija protiv Vlade:
Izjednačeno. 9VP za mene. Protivnika nije hteo izbor magija niti deployment. Jako intense partija, dosta smo koristili i zgradu središnju ( ja \:D/ ).
Bilo je veselo - partija je bila vrlo prijatna -> Teklis je odigrao super i posteno me odvalio na magiju (TK su sve jaci sa svakom novom knjigom u 8. ediciji. Casket + Titan su stvarno za rispekt :)) a ja sam upucao obe sfinge i pregazio strelce i neku sicu.

Bilo je uzbudljivo do samog kraja, zadovoljan sam i rezultatom -> zeljno ocekujemo nastavak! :)
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

vladamex wrote: Bilo je veselo - partija je bila vrlo prijatna -> Teklis je odigrao super i posteno me odvalio na magiju (TK su sve jaci sa svakom novom knjigom u 8. ediciji. Casket + Titan su stvarno za rispekt :))
Imao je teclis predosećanje koja će biti najbolja magijska armija, zato se i okrenuo sa HE na TK :twisted:
uroskg
Posts: 16
Joined: Wed Apr 10, 2013 2:28 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by uroskg »

Jagos wrote:Druga partija Jagos:Uros 3:0 (1463 za mene)

Super partija. Iako je bilo mnogo sjajnih momenata tokom citave partije, ipak izdvajam to sto smo imali dve uklete kuce (D6 S1 na jedinice u 6", bez armor sejva) koje su ubile jednu mantikoru, jednu jedinicu kold uan najtova i jedne minotaure. Ludilo!
Pored toga smo uspeli da izvucemo tri Khemrian Quicksand mocvare (najgori teren u igri, ako padnes DT ides bogu / bogovima na istinu), od kojih je jedna glumila watchtower (tako da smo igrali King of the Marsh) i kroz koji su Jagoseve jedinice trcale na sve strane! (fazon jebes mocvaru kroz koju Gorgone ne smeju da protrce :).

A za uklete kuce bez komentara, sledecu partiju igram samo sa njima, vojsku necu ni da vodim. Trebalo je cuti Jagosa koji navija za jednu od njih dok tuce po mantikori i videti moj izraz lica dok bacam 5 hitova, 4 randomizacije na mantikoru i tri sestice za wound (cetvrti je napravila druga kuca :)
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Monsterman »

Sa ponosom prijavljujem da me je Stevan utepao! XD
Igrao se Watchtower, odnosno King of the Hill, odnosno King of the Temple of Skulls, malo smo na divljaka resili VP, ali suma sumarum, on je bio na brdu, ja nisam!
Tradicionalno vukanski, bijem celu partiju, i cvrc, izgubim na kraju :P
Ukratko, zanimljivosti:
- 20 warriora je trpelo 3 puna kruga combata sprocu 40 parcova i herojem im, mnooogo kume (mada gde bas da puknu na kraju!)
- Pacovski BS koji se pozvao na Chaos Bogove na Hramu Lobanja i dobio +2 WS, dosta! :P
- Epic megdan izmedju Dwarf Veterana i Skaven Clawleadera, koji su se tukli 3-4 combat runde (nazvacemno to tuchom xD)
- Organ gun koji nije znao za dosta i 3 pucanja, 3 desetke :P
- 6 giant ratova (pod frenzyjem i hateredom usled tower of blood, il kako se zove vec) 1.5 krug drze 14 thunderera u combatu xD
- Poison Wind Mortar za koga sumnjamo da ozbiljno ima nesto protiv nekog svog saborca (dva puta misfire, oba puta protivnik relocira hitac) xD
- Plague Monkovi koji su pronasli unutrasnji mir, i tek kada su ostali bez frenzyja, plague bannera, bonusa od flaila i svega, tek tada su krenuli da biju xD
- Posada Dwarf Baliste koja prebija 6 gutter runnera i 10 night runnera ("Iiiish mali, ova masina je starija od tebe!")
- Skavenska magija, koja je dobila sve magije koje moze da pozeli, nije mogla gore da rola winds of magic (3 kocke, 4 kocke, 3 kocke itd)
- I za kraj, gamebreaker, Plague magija bacena u combat slayera i plague monkova od koje gine jedno 12-14 sleyera od mogucih otprilike 25 (a da su u mi trebale tolike petice i sestice, u zivotu ih ne bi dobio!! xD) a plague monkova, mozda 1-2 (od isto tako jedno 20-25) i time je ta tuca dobijena, i osigurano brdo :(

Ali valjana partija, ima i ponekih slika pocetka partije, cisto posto je tabla bila kul :P
A i dobro je kada ucenik porazi ucitelja *zen vukan is zen* xD
No one leaves...the Monsterican Dream
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Jagos »

Molio bih sve drugare da osim podatka o pobedi/neresenoj partiji/porazu napisu i kolika je bila razlika u poenima.
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Monsterman »

Eve, Ja protiv Steve, 226pts za patuljke
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

Monsterman wrote:Eve, Ja protiv Steve, 226pts za patuljke
To samo pacovi mogu, da u minusu budu i medju prvima u tabeli :mrgreen:
User avatar
Beartato
Posts: 22
Joined: Sun Mar 11, 2012 11:38 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Beartato »

Darko(Empire) - Sloba(Wood Elves) 3:0
-Grom ubija wild ridere
-Wild rideri ubijaju pistolierse
-Hellblaster ubija wild ridere i magove
-Promaja ubija wild ridere
-Treeman ubija kapetana na pegazu
Na kraju 4. poteza pada šestica, moj tenk sedi na centru table(watchtower je bio brdo) - pobeda za Imperiju
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by milosh »

Evo i ovde da prijavim:

1. protiv Slobodana sa sumskim vilenjacima, poraz u 3. krugu, ubio mi slana a igralo se na brejk poene.
2. protiv Dimitrija, poraz ali smo se ljudski posibali :) inace bacio je verovatno sve petice i sestice za hit, wound, magije i sve keceve i dvojke za Ld testove. On kaze da je jebo nesto skoro ja mu uopste ne verujem :mrgreen:
Image
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by sstorm »

Kud' si pos'o Slane bez temple guarde u sumu u sezoni lova na zabice?
\:D/

Zamalo da nicim izazvano pobedim i herr Darka.
Bacio general Karl Franz d6=6 u 4. krugu na Watchtower brdu.
Treemen za duzinu grane blizi od parotenka centralnom hilltower-u...
nakon gledanja usporenog snimka mislesmo da pobedih, dok ne pogledasmo da se kocka ne baca na pocetku vec na kraju poteza... D'oh! rece Orion
Kada vide djeneral Karl da je Kurnous odneo salu, naredi Fritzu the tenkisti da parkira tenk na vr' hilltowera
for the win na kraju 4. poteza
King for a day... -553 poena for a lifetime :)
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Jagos »

Poklase se sumski vilenjaci i zvijerrrri!

Dobio me je Bogdan, 3-0 za njega, 226 poena. Igrao se miting ingejdzment.
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Snotling »

Orion vc Gorbad Ironclaw...odstrelio Orion Gorbada... :( :(
3:0 za sstorma...scenario blood and glory.
partija "odlicno!!!!" odigrana sa moje strane... :x :x :x ali i dalje je bila veoma zanimljiva. :)
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

Snotling wrote:Orion vc Gorbad Ironclaw...odstrelio Orion Gorbada... :( :(
3:0 za sstorma...scenario blood and glory.
partija "odlicno!!!!" odigrana sa moje strane... :x :x :x ali i dalje je bila veoma zanimljiva. :)
Kako je tacno odstreelio kad nema pucanje?
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Snotling »

Kao sto sam rekao, ORION (sa svojim long bow-om snage 6, D3 rane) je ubio Gorbada...:D
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by sstorm »

Eci peci pec, Gorbad je mali zec... :wink:
Attachments
ScreenShot00022.jpg
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

Snotling wrote:Orion vc Gorbad Ironclaw...odstrelio Orion Gorbada... :( :(
3:0 za sstorma...scenario blood and glory.
partija "odlicno!!!!" odigrana sa moje strane... :x :x :x ali i dalje je bila veoma zanimljiva. :)
milosh wrote:Evo i ovde da prijavim:

1. protiv Slobodana sa sumskim vilenjacima, poraz u 3. krugu, ubio mi slana a igralo se na brejk poene.
2. protiv Dimitrija, poraz ali smo se ljudski posibali :) inace bacio je verovatno sve petice i sestice za hit, wound, magije i sve keceve i dvojke za Ld testove. On kaze da je jebo nesto skoro ja mu uopste ne verujem :mrgreen:

VP - Victory Points kolko je bilo molim vas :!:
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Snotling »

U nasoj partiji 832 za sstorm-a.
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Snotling »

A gde ima da se pogleda trenutni napredak u ligi? (tabele)
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Jagos »

U prilogu je tabela sa aktuelnim stanjem. VP poeni po partiji nisu realni jer nedostaje u grupi 3 kako je Milos Nikolic (Lizardmen) igrao po viktori poenima.
Attachments
liga - tabele.xls
(14.5 KiB) Downloaded 96 times
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Dellamorte »

ja vs mislos 681 za mene
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

U prvom postu imate tabele. Elem, prošlo je 2 nedelje od početka lige i imajte u vidu da ima još dva vikenda do 10. Oktrobra, a do tada morate odigrati minimum 2 bitke :!: .
Attachments
Liga tebela 26.09..xls
(24.5 KiB) Downloaded 73 times
Last edited by teclis on Thu Sep 26, 2013 2:44 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Kirgan »

Zestoka partija u kojoj je Gospodar Kraja Vremena za malo video svoj kraj, da se to desilo... i dalje se verovatno ne bi promenio kraj, ali bi bila manja razlika, ovako 2490pts za XAOC, MVP je bio heroj u konjici sa +2ATT na EotG tabeli :applause: :twisted:
Last edited by Kirgan on Sun Sep 29, 2013 11:01 pm, edited 1 time in total.
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Joske »

Odr'o me Kivi :)
Igrali smo vočtover sa živim peskom :) sve mi je upucao, SVE... Bili su još jedino sordmasteri živi kad su nas isterali iz kluba ali je živi pesak bio pun šumske vilenjačke separatističke gamadi a ja bez mogućnosti da ih isteram odatle :(

on meni koknuo sve osim sordmastera mada je pitanje da li bi poživeli još jedan krug da smo imali vremena da igramo dalje, ja njemu ubio sve jahače sokolova, heroja na orlu, još jednog orla i jednog drvenka :) To ispadne negde 1607 za Bogdana...
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by milosh »

za sstorma je bilo 760 protiv mene, izracunali smo jos u ponedeljak, ne znam sto nije prijavio :)
Image
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by sstorm »

Sramota me da priznam da ne znam da brojim poene... :oops:
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Yogurt »

Nisam siguran kako da se računaju VP za blood and glory i za watchtower. Pre bi to se stavio kao pobede od 1500, i to je to. Easy.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

Yogurt wrote:Nisam siguran kako da se računaju VP za blood and glory i za watchtower. Pre bi to se stavio kao pobede od 1500, i to je to. Easy.
Bolje je ovako. Ok može da se desi da izgubiš a sve vreme si pobeđivao, onda imaš lupam 700VP i 0pts. On ima -700VP i 3pts. Ako se desi da budete izjednačeni po pitanju poena odlučuje VP razlika. Stoga, onaj ko stvarno igra na Scenario i na pobedu rizikuje da ako ne dobije 3pts onda je baš baš u minusu... Što je sasvim ok 8-)
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Jagos »

U prilogu se nalazi osvezena tabela. Imajte na umu da u tabelama nije prikazan rang vec samo stanje.
Attachments
Liga tabela.xls
(24.5 KiB) Downloaded 95 times
User avatar
Ridcully
Posts: 163
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Ridcully »

Lizardmen vs Dwarfs, igrao se Blood and Glory scenario i ispala je pobeda za gustere sa -300 VP.

Bila je super partija, No 1 stvarno nije imao srece sa topovima koji su svo vreme pucali gumenu djulad. :)
Image Image
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Jagos »

Odigrao sam svoju poslednju partiju u ligi, pobedio sam Igora, razlika je 650 VP.

Ovo je bila jedna od najludjih partija koju sam odigrao. Igorova lista je zaista fantasticna, nije meka ali nikako nije ne prenabudzena vec je veoma zabavna. Od hajlajta, moj mag cetvrtog nivoa se u 2-3 potezu pretvorio u zabu i nije se vratio u prvobitnu formu do kraja partije. Njegov div je spljostio jedno prase a posle i gorgona, koji je od sedam napada na 3 hitovao jednom. Magije nisu uradile apsolutno nista. Iako su u partiji sa Urosem uklete kuce bile ludacke, ovde je sinister stetju zaista odradio posao ubivsi jednog gorgona, gomilu goblina i sentigora, a bogami i nekoliko fanatika. Igor je vise puta pao animositi test i zabagovao se, njegov dum dajver je sam od sebe umro u prvom potezu, a zumbul je isao od jedinice do jedinice, mleo sve ispred sebe kao nenormalan i na kraju imao oko 12-13 napada. Osim toga, jedan minotaur je prezive jednu od borbi i ostao na jednom vundu, sklanjao se punom parom od ostalih jedinica tri poteza, ali ga je potpuno randomli sustigao Igorov vorteks, testirao sam snagu gde padam samo na 6 i naravno da sam umro. Njegovog diva su u potezu ubili gorovi ali je on pao preko njih i u procesu spljostio njih 7-8.

Voleo bih da stalno igram ovakve partije :)
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Jagos »

Da, pride, moj mag je u prvom potezu od sfinge dobio lormaster det, kastao kares of lanif na jednog ubogog fanatika, dobio irizistabl gde srecom nista posebno nije bilo, i rolao 1 i 3. I to je maltene sve sto sam bacio od magija za celu partiju. Bulja.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Kirgan »

Malo ti ne valja up-date :evil:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

Kirgan wrote:Malo ti ne valja up-date :evil:
Ne znam zasto i ne znam kako al Haos se provukao, iako sam uneo rezultat :?
User avatar
Ridcully
Posts: 163
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Ridcully »

Rezultat Arhon vs Kermit the frog: ubedljiva pobeda za haotike, koji su se urotili sa silama prirode, i bogovima haosa pa su za 3 - 4 runde jeli žablje batake na žaru, i barene sauruse u vrednosti od više poena nego što je cela vojska kolektivno imala krljušti na ledjima (~2775 poena za Arhona). :)
Image Image
Post Reply

Return to “Warhammer Age of Sigmar's Fantasy Battles”