WHFB liga rezultati i utisci

In imaginary world of happy pony land

Moderator: teclis

User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Monsterman »

Ja Vs Rastislav - pobeda za njega, 848 skor!
i OPET je bio watchtower (odnosno watchbrdo)! xD
Generalno se sve resilo velikom zurkom na brdu :)
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
milos
Posts: 90
Joined: Sun Oct 16, 2005 5:12 pm
Location: In a galaxy far away

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by milos »

Odigrao drugu partiju protiv Stefana.

Igrali smo scenario sa random postavljanjem, i lord sa gulovima, kosturi sa WK-om, i duhovi mi zavrse skroz levo, a drugi kosturi skroz desno... Tako da mi je vojska bila blago rastrkana.
Do treceg poteza je bio u blagoj prednosti, bilo onako napeto, jbg, napravio je gresku gde nije napao jedinicu kostura koji su posle ubili zmaja...
Ali tuga koliko je lose bacao. Tipa sa 15 strelaca ubije 2 kostura... I tako neke fore.

Sve u svemu 3-0 i 634 za mene.
User avatar
Mandragoran
Posts: 112
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:55 pm
Location: Vidikovac

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Mandragoran »

Kosturima bas prija 5+ armor i 6+ parry.. bacao si kao car :D alith anar i dva boltera ne rade nista 3 poteza. mag i njegov mocni fireball 3d6, ubije 3 (TRI) mocna kostura. no, sve u svemu super partija, kao sto rece Milos, napeta do nekog treceg, cetvrtog poteza.. onda su se elfovske zrtve naglo nagomilale ;) ja ostajem dosledan mom tragicnom bacanju. (moguce jer mi je Milos koristio kockice.. od sada ne dajem NIKOME moje kockice! :mrgreen: )

druga partija sa Kirganom. brzinska partija, scenario za koji sam se nadao da nece biti (blood and glory) i naravno bas je bio taj xD . Sto kaze Kirgan moja 'super frendli lista' stvarno nije mogla bog zna sta tu da trazi.. sva sreca pa je bilo gotovo pre nego sto bi mi sve ocistio i zato 3-0 za njega i 'samo' 1939 za Kirgana.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

Ja protiv Rastka 2296 za mene! Igrao se Dawn Attack. Nikoga nije ostetilo... Kljucan trenutak krug 3. njegov vampir lord usisa dimensional cascade :( . Posle toga se znalo ko je pobednik.

Ali moram da pohvalim Rastka, uradio je jedan jako jako kvalitetan kombo charge koji ja nisam ocekivao da moze da se uradi :)
User avatar
Akooll
Posts: 63
Joined: Thu Feb 17, 2011 10:51 am

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Akooll »

Hvala :) bila je zanimljiva partija i komicna na kraju kad sad gledam na to ali mislim da mi sve ovo govori jos jednom, da je vreme krenem orkove gde se sve gleda kroz komediju :D
User avatar
Beartato
Posts: 22
Joined: Sun Mar 11, 2012 11:38 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Beartato »

Darko vs Čeda
Zabavna partija koja služi da pokaže kako kocka na kraju odlučuje celu partiju (orkovi animosity 1 -> pravo u Manglera / wizard lord zaboravio 2 najbitnije magije / fanatici se kreću samo 3"...)
Na kraju je presudilo kada je Karlo razbio lobanju Gorbadu (od 4 napada promaši 3 :wall: , al je taj jedan izgleda bio posred čela)

Konačno: 1509 za imperiju
User avatar
Akooll
Posts: 63
Joined: Thu Feb 17, 2011 10:51 am

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Akooll »

Ludacka partija, napeta do poslednjeg trenutka... plague odnosi pola vojske undeadova u prvom potezu, u drugom pola skavenske i jos malo undedovske. Misscast ponovo na lordu, sva sreca samo puko znanje magija i caster lvl, skaveni se drze do poslednjeg! i na kraju izvucen neresen rezultat, 160 poena za vampire :P i ofc celu partiju vraceno samo 7 kostura od svega :D win! orks orks orks orks :P ali dobra partija na kraju skaveni su mi postali omiljen protivnik za sad :D
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by vladamex »

Akooll wrote:Ludacka partija, napeta do poslednjeg trenutka... plague odnosi pola vojske undeadova u prvom potezu, u drugom pola skavenske i jos malo undedovske. Misscast ponovo na lordu, sva sreca samo puko znanje magija i caster lvl, skaveni se drze do poslednjeg! i na kraju izvucen neresen rezultat, 160 poena za vampire :P i ofc celu partiju vraceno samo 7 kostura od svega :D win! orks orks orks orks :P ali dobra partija na kraju skaveni su mi postali omiljen protivnik za sad :D
zvuci kao da je bilo bas zanimljivo do kraja :)
Prema pravilima lige, draw je do 100 poena, tako da je ovo pobeda za vampire
User avatar
Brkica
Posts: 5
Joined: Sun Apr 07, 2013 1:35 am

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Brkica »

Da, Rastko je junački pobedio zapravo, u tom trenutku nismo bili sigurni u kom okviru je nerešeno. :)

U suštini Rastko je sve rekao, plague koji je prošarao skoro sve unite je čini mi se obeležio ovu partiju. ALI, onaj besni vampirski general je uspeo da nadjača sve živo, da natiče pacove na mač, čačka zube rogom Grey Seera dok pušta da konji glođu zvono. :D Sve u svemu dobra partija koja je pred kraj postala poprilično neizvesna.
Ali iskreno, potajno navijam da Rastko sakupi Orkove, malo zbog toga što su fun za igrati protiv a malo više što ne želim da vidim u životu više ni jednom tog vampirskom manijaka sa 235942391 napada sa isto toliko rerollova i različitim đakonijama. :P
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Dellamorte »

ja vs Ceda
watchtower 1401 za mene....

partija je bila brutalna do samog kraja,i stvarno je bilo neizvesno.. mada demoni su prevarantska armija,tako da na kraju Keeper of SEEEkret Mdm-a je uspeo da dokrajci Gorbada koji je svo vreme zadrzavao blok demoneta.btw Plagberrei sa Epidemijem su uzasno zli-narocito kad im se poveca str i to.
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Akooll
Posts: 63
Joined: Thu Feb 17, 2011 10:51 am

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Akooll »

izgleda da jeste tako :) hmm cool onda pobeda za vampire, mora prebelezimo :P ali da ovo mi je bila partija koja ce se tesko ponovi skoro, svaka cast skavenu i plagueu :D za orke definitivno cim skupim mora se igram sa skavenom da vidim to loodilo :D
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by vladamex »

Igrali smo veceras Stevan i ja, Pacovi protiv Vilenjaka. I naravno, za scenario smo dobili VidiToranj, koji je postao VidiBrdo :)

Partija je bila zanimljiva -> Vukan nam je dosta pomogao, i bilo je prilicno veselo. Partiju je odlucila bitka izmedju Feniks Garde i Zmajo-Maga protiv Grej Sira na Zvonu (a.k.a. AliBaba) i njegovih 40 razbojnika :) U drugom krugu je ZmajoMag dunuo vatru i solidno stanjio Ali Babinu jedinicu, a u trecem i cetvrtom je kombo juris Feniks Garde i ZmajoMaga dovrsio jedinicu i obezbedio Vidibrdo za vilenjake (Flaming Sword je dosao glave zvonu -> 5+ to wound FTW).

Stevan je lepo odigrao (narocito sa lakom pesadijom - Gutter & Night runners), mada je mogao da bude malo agresivniji sa ostatkom pesadije (robovi, svestenici) koji nisu na vreme podrzali klan-pacove u centralnom jurisu. Takodje magija ga nije previse posluzila u partiji (nije dobio par jakih spelova, npr. Plague) pa je vilenjacka pesadija neokrnjena usla u tucu.

Poene nismo jos sracunali - sad cu ja da pogledam sa Stevanom pa cemo dodati ovde.

EDIT: razlika u poenima: 1367 za mene
User avatar
Beartato
Posts: 22
Joined: Sun Mar 11, 2012 11:38 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Beartato »

Darkova Imperija protiv MILOŠEVIH (lapsus,sorry :wall: ) guštera - 570 za Guštere!
Definitivno neefikasna lista sa moje strane protiv guštera, kao i loše taktičke odluke doprinele su da do petog poteza Marko pokupi šta je stigao.
Prva partija gde kocke nisu bile faktor haosa i uništenja :D. Mada se može reći da su u određenim trenucima bile na strani guštera :whistle: (slann uspe da dozove još 3 kocke i izjednači magičnu fazu / charmed shield izneveri kapetana na pegazu od obične otrovne strelice itd.)
Last edited by Beartato on Sat Oct 19, 2013 10:53 pm, edited 2 times in total.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by milosh »

Beartato wrote:Darkova Imperija protiv Markovih guštera - 570 za Guštere!
Definitivno neefikasna lista sa moje strane protiv guštera, kao i loše taktičke odluke doprinele su da do petog poteza Marko pokupi šta je stigao.
Prva partija gde kocke nisu bile faktor haosa i uništenja :D. Mada se može reći da su u određenim trenucima bile na strani guštera :whistle: (slann uspe da dozove još 3 kocke i izjednači magičnu fazu / charmed shield izneveri kapetana na pegazu od obične otrovne strelice itd.)
Ja sam Milos :) inace charmed shield je zaustavio topovsko djule koje je gadjalo heroja na karnosauru, ali skinkovska strelica je bila "prevelik" zalogaj :) skinkovi su trckarali oko Francove jedinice i ometali je dok je ostatak vojske odstranjivao preostale imperijalne jedinice.
Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

Evo odigrao danas sa Stevanom. Bila je jako zabavna i duga partija. Podsetila me je zasto sam u ovom hobiju i zasto bash Warhammer - zbog tih sporednih borbi koji cine bitku zabavnom - ovaj put su to bili jedinica od 12 kostura protiv dve jedinice gutter runnera. od 2. poteza su se borili i uspeli su prvu jedinicu guttera da uniste ali onda u pomoc pristizu sa ledja jos jedna jedinica pacova da se osveti. Na kraju ostao je fight - 2 pacova protiv jednog kostura. I pacovi su me dobili naravno. Ali 6. potez i casket je imao range 48" i uspeo je da osveti svoju palu bracu :D.Bilo je jako uzbudljivo i svaku CC fazu smo se radovali toj sporednoj borbi :applause:

Igrao se Dawn Attack i meni obe sfinge bile na desnoj strani. A pogodite koji je teren na desnoj strani - Haunting Mansion xD. Ja sam fakticki sam sebi ubijao svoje monstrume :twisted: . I bilo je nekih situacija kao npr treba da dispelujem i treba mi sve osim duplo 1 i naravno to dobijem. Ili on kojem ostaju 2DD protiv mojih 27 casting lvl magije, i naravno dobije dve shestice :D.

I stevan je imao sto nesrece sto srece sa jurishom jednim ja mislim.

Elem 419VP za mene.

Zavrsio sam grupnu fazu i sa nijednom izgubljenom eto mene u cetvrtfinalu.
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by vladamex »

Igrali smo danas Rastko i ja (uz pomoc Vukana -> naseg gejmastera i strucnog konsultanta) - bila je zanimljiva partija, ali su kockice bile na mojoj strani u nekoliko odlucujuih trenutaka i to je donelo prevagu.

Evo sta je odlucilo partiju:
Ono sto je svima oko stola izgledalo kao sjajna situacija za vampire posle prvog poteza (Ghouls hvataju vanguardovane Reavere u dugackom jurisu i time "predju movementa koliko bi inace za tri poteza") na kraju je ispalo lose za vampire - Elfovska konjica uzvraca juris i u dva poteza uspeva da savlada Ghoulove, a onda i da u drugom HE potezu dobije charge protiv Blood Knights sa vampirom. Nakon sto su HE ASF napadi zavrseni ostao je samo 1 Blood Knight (od 5) plus hero vampir(!). Vampir tada promasuje sva 4 svoja napada (!!), dok Blood Knight ubija samo jednog Silver Helma, i ostatak vampirske konjice se krambluje. Tako su HE konjanici (8 SH FC + BSB w. Star Lance -> ukupno 380 poena) zaradili 830 poena u dva poteza i time doneli veliku prednost Elfovima.

Magije skoro da nije bilo do treceg poteza (bacili smo gomilu keceva i dvojki obojica u prva tri poteza) ali je u cetvrtom potezu magija ipak donela meni prevagu, kada su Swordmasteri uz veliku pomoc Wyssan's Wildform uspeli da ucmekaju vampirskog lorda (koji je u prethodnom potezu svojerucno pokosio 9 Phoenix Guards a u tekucem 6-7 Swordmastera, ali je na kraju ipak podlegao) i donesu pobedu Elfovima.

Krajnji rezultat: HE 2800 vs. VC 240 -> 2560 poena za mene
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Joske »

Aj da stavim rezultat i na pravo mesto :)
Odigrali Igor i ja sinoc. Dobra partija. Igrali smo onaj scenario po dužini stola tako da nije bilo mnogo manevarskog prostora ali je zato bilo optrčavanja oko stola :) Na kraju 1314 poena za mene.
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by vladamex »

Danas smo igrali Vukan i ja da zavrsimo ceo prvi krug za drugu grupu.

Igrao se Battleline scenario, i bilo je prilicno interesantno. Glavna zabava nam je bila Sorcerous portal na sredini table koji je odlucio da manje-vise non-stop baca Wildform na Swordmastere :) a takodje smo se smejali mojoj "spretnosti" i cinjenici da Shadow Warriori ni u ovoj partiji nisu uspeli da opravdaju svoje poene (mozda je problem u meni, ali ja zaista, zaista ne znam kako da ih iskorisitim :)).

Sto se tice tuce, zmajomag i vatreni feniks su stanjili veliku hordu patuljaka a za to vreme je feniks garda i "perma-wildform" swordmasteri istukli slejere. Krajem partije je kombo-charge u ostatak nekad-velike horde patuljaka odlucio pobednika.

U epizodnim ulogama: BSB i silver helmovi su prvoprilicno izginuli od raznoraznog pucanja (ja sam genije za bacanje keceva za armor sejv), zatim pregazili bolter i onda su se celu partiju tukli sa na levom krilu sa jednim strelcima (quarrelers), a kasnije i majnerima, dok je na drugom kraju table bila igranka izmedju shadow warriora i drugih strelaca (thunderers). Feniks i Riveri su stigli do topa i organ gana i ucutkali ih pocetkom treceg poteza.

Kuriozitet partije: top puca u drugom potezu na BSB + 3 silver helms (flank shot). Pogadja svu cetvoricu. Vukan rola 4 kocke za "To Wound" (tri za helmove, jednu za BSB-a). Dobija tri jedinice za helmove (!!!) i dvojku za heroja. BSB ima 2+ vord sejv protiv vatrenih napada. Ja prolazim vord sejv. Iiiiii... nista! Gumeno djule :)

Zanimljivost broj 2: phoenix guard champion ubija Dragon Slayera u challenge-u (mojih prvih 50 poena ikada za "underdog challenge")

Konacan rezultat: 1924 za mene (Vukanu ostaju samo thundereri na tabli)
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Jagos »

Cestitam momcima iz grupe 2 sto su odigrali sve partije!
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Monsterman »

I da, zvanicno sam najgori u ligi :P
al da je bila kvalitetna partija, bila je ^^
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

Cestitam vladi na prvoj poziciji.

Kirgane (vrv) igramo se, kraljevi pustinje se raduju da pokazu Archaonu ko je kralj :D
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by vladamex »

Jagos wrote:Cestitam momcima iz grupe 2 sto su odigrali sve partije!
Bilo bi super kad bi i ljudi iz ostalih grupa uspeli da zavrse preostale partije ove nedelje -> grupa 1 ima jos 5 partija (od toga No 1. ima jos 3 neodigrane partije) a grupe 3 i 4 imaju po tri neodigrane partije. Nije ostalo jos mnogo - ajmo ajmo! :)
teclis wrote:Cestitam vladi na prvoj poziciji.
Thx - da si u nasoj partiji ti bacio 5+ AS u poslednjem potezu da spasis sfingu na 1 rani, sad bih ja tebi cestitao :)
teclis wrote:Kirgane (vrv) igramo se, kraljevi pustinje se raduju da pokazu Archaonu ko je kralj :D
Jel moze snimak partije Teclis/Kirgan, ili battle report? To ce biti kraljevska zajebancija :)
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

vladamex wrote:
teclis wrote:Kirgane (vrv) igramo se, kraljevi pustinje se raduju da pokazu Archaonu ko je kralj :D
Jel moze snimak partije Teclis/Kirgan, ili battle report? To ce biti kraljevska zajebancija :)
samo da dobijem Mindrazor i na konju sam :D
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by vladamex »

teclis wrote:
vladamex wrote:
teclis wrote:Kirgane (vrv) igramo se, kraljevi pustinje se raduju da pokazu Archaonu ko je kralj :D
Jel moze snimak partije Teclis/Kirgan, ili battle report? To ce biti kraljevska zajebancija :)
samo da dobijem Mindrazor i na konju sam :D
5.55% sanse, verovatnoca je na tvojoj strani :-)
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Dellamorte »

Demoni vs Imperija - pobeda za demone 995pts

partija odlicna..u 5-om krugu KoS na tri kockice baci irr i eksplodira,a epidemije i dalje ziv :D

najgori scenario po mog protivnika-igrali smo 3-ci scenario(battle 4 pass) ,gde konjica nikako nije mogla da manevrise :( i pored mojih losih rollova,sem toga sto mi se najzad desilo da se pojave demoni niotkuda(na 2 sestice),uspeo sam da se izborim-sto ne govori o mom dobrom igranju vec o tome da konjica tesko moze bilo sta da trazi u ovoj ediciji...:(
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Beartato
Posts: 22
Joined: Sun Mar 11, 2012 11:38 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Beartato »

Dellamorte wrote:Demoni vs Imperija - pobeda za demone 995pts

partija odlicna..u 5-om krugu KoS na tri kockice baci irr i eksplodira,a epidemije i dalje ziv :D

najgori scenario po mog protivnika-igrali smo 3-ci scenario(battle 4 pass) ,gde konjica nikako nije mogla da manevrise :( i pored mojih losih rollova,sem toga sto mi se najzad desilo da se pojave demoni niotkuda(na 2 sestice),uspeo sam da se izborim-sto ne govori o mom dobrom igranju vec o tome da konjica tesko moze bilo sta da trazi u ovoj ediciji...:(
Nije tačno!

[spoiler="Spoiler"]Može vrlo lako da traži batine :)[/spoiler]
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by milosh »

U minut do 12, Ceda i ja zavrsismo poslednju bitku lige. +74 za Cedu u partiji u kojoj su gusteri izbegavali orkove u sirokom luku previse uplaseni da se posibaju sa njima. Nakvaznija stvar jeste da je skink chief preziveo :D

Ova liga je lepo ispala na kraju i veoma sam zainteresovan da pratim dalji razvoj situacije :D
Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

Pošto sumnjam da će iko do kraja dana igrati još neku ligašku partiju, odlučio sam da je grupna faza lige završena.

Žutom Bojom su obeležene partije koje nisu odigrane. Kao i svaka liga ne može se desiti da se odigraju sve partije, ali overall zadovoljan sam. Imajte u vidu za ubuduće:
teclis wrote:Ja mislim da ne moram da objašnjavam ljudima da je prvi korak uzeti brojeve telefone ljudi iz grupe i organizovati se za bitke, jer je ipak po stepenu ozbiljnosti hijerarhija telefon>pm/fejsbuk poruka>forum.

Tako su ljudi iz moje grupe uglavnom postupili i odigrali smo sve partije 10 dana pre isteka roka.

Grupa 1, šta da kažem o toj grupi ako je kirgan bradipus maximus najviše odigrao partija :D

Grupa 3 pohvale što ste ispoštovali ligu. Pošto je Dimitrije izrazio želju da odustane od lige, prvo mesto se pomera i drugoplasirani je prvi, trećeplasirani drugi. Glupo je da Josip igra protiv Dimitrija u četvrtfinalu i da autowinuje, jer ideja ove lige je da se zejebavamo i igramo partije. Slobo dominatoru sa Orionom :D



Objavio sam parove četvrtfinala na prvoj stranici topica:
http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php ... 70#p165470
User avatar
Mandragoran
Posts: 112
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:55 pm
Location: Vidikovac

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Mandragoran »

JA se izvinjavam protivnicima iz moje grupe sa kojima nisam odigrao, jednostavno se nismo uspeli uklopiti (ja sam one prve nedelje cele bio slobodan i zvao ljude, ali niko nije mogao, a onda doslo vreme branjenja dipl i jos neke gluposti, tako da sam bio u frci sa vremenom). U svakom slucaju, ovo je moja druga liga, i uvek sam raspolozen i za neku narednu.
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by vladamex »

Igrali smo danas Milos i ja cetvrtfinale, vampiri protiv HE.

Bilo je opusteno i prilicno interesantno - dobili smo Battle for the Pass a na sredini table je bio Charnel Pit (6+ regen za undead, -1 LD za mene) pa sam ja postavio "odbranu u dubini" na mojoj strani table. Na jednom boku sam imao sam dosta problema da sredim etherealce (5 Cairn Wraiths) - magic missiles nikako da prodju, a Miloseve horde ranoraznih mrtvih stvari su se sve vise priblizavale... zadnjih par krugova ulazimo u dosta tuce na mojoj polovini table, i tu dolazimo do naj detalja partije:

Milosev leteci (zaboravih, oops!) vampir ulece u moju konjicu (8 Silver Helmova + BSB na konju), a u bok im ulece i poslednji Cairn Wraith. Ja u prvoj rundi CC-a nudim sampiona u challengeu koji umire, bacam steadfast na 9 sa RR, prolazim. Moj krug, pokusavam magijom da pomognem, nista ne prolazi, nudim BSB-a u challenge-u. BSB nanosi vampiru jednu ranu i umire. Ostaje jos 5 helmova, steadfast na 9, prolazim. I onda, njegov krug, u kojem bi vampir trebalo da me pocisti. Magicna faza, Milos ne uspeva da izleci ranu na lordu. 2 SH udaraju prvi u vampira (4+ bez re-rola), dva pogotka. Pa onda ja bacam dve sestice za "to wound" (!) i Milos treba da baci sejvove. Dva armor sejva na 4, oba padne (!!). Dva vord sejva na 4, oba padne (!!!) i moja dva silver helma ubijaju vampirskog lorda sa svoja dva napada snage 3 !!!!.

Ostatak je jasan - vampirska vojska se krambluje, Milos pruza ruku, a doticne (inace Mitrove) Silver Helmove odvode u Ulthuan gde ce dobiti princevske titule za svoja herojska dela. Ovo se sve desava u Milosevom sestom krugu (bio je ostao jos moj 6. krug), ali ova krajnje neverovatna sreca za mene srecom nije odlucila partiju (brojali smo, imao bih par stotina poena prednosti i da je vampir preziveo i zbrisao helmove, kao sto verovatnoca nalaze).

Lepa partija, sjajan protivnik i jako prijatno popodnevno druzenje.

Elfovi ovog puta odnose prevagu i prolaze dalje u sledecu bitku, gde ih ceka pobednik duela Imperija (Darko) i Wood Elves (Bogdan). Ko god da pobedi u tom duelu, bilo imperijalni konjanici sa Karl Francom ili strelci iz Athel Lorena, bice jako nezgodno za nase momke sa Ulthuana ali idemo hrabro napred, na pobedu! :)
Myth
Posts: 110
Joined: Wed Jan 31, 2007 11:29 am
Location: BG

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by Myth »

Odlicno! :D

Vlado, ne treba se cuditi ucinku Silver Helmova. Ti momci se biju jos od 6. edicije...dosta iskustva su skupili do sada ;)
Bravo obojici za dobru partiju!
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

Kirgan me dobio za 135 pts = cena jednog Casketa. Elem, igrao se 'Battle for the Pass' i kao takav scenario nisam imao slobodu da ga outflankujem ili da kao spori TK taktiziram oko njega (i onda glavni jurish u 5. poteza pa kud puklo puko :D ). Sa sorcering hatom sam dobio Light i baff koji mi nije koristan (Moji kosturi vec imaju WS6 i WS5 od kralja/princa pa me pogadjaju na 4 svejedno, stoga je speed of light losh izbor) i dobio sam Signature Shems sto je kul protiv Hellcannona jer je demonic.

Zbog ovih stvari odlucio sam se za shtek varijantu i na malu poentazu, sto bi rekli 'da igram italijanski :D' . Sve u svemu kad malo bacash kockica - statistika/prosek ne radi. Flafovao sam 3 puta Pojacani Shems itd itd i na kraju njegov Hellcannon na poslednjoj rani, a on meni ubio hellcannonom Cakset of Souls = 135pts = 135pts pobeda za njega :).

Partiju smo zavrsili za 50min i to je jedina dobra strana ovakvog DullHammera :D

teclis wrote:4 greshke kirganove:
1. stavio si sve u 6 incha pa je casket moga oda bouncuje ( a LD prasence ti je 18" Ld10 od Archaona)
2. Peshadiju si stavio ispred quicksanda i usporio si se
3. sad sam proverio tvoju listu - zaboravio si da imas +1M u jedinici
4. Tvoj BSB na konju sam mislio da ce ujurishati moju obichnu sfingu i uzeti tih 230pts (mamut sfingu).

Da si 2. i 3. uradio kako treba i jedan "bok" peshadija jedan "bok" konjica - mogao si marshirati do mene i napadnuti me. Ali ti nisi izabrao da se kreces sa konjicom, a i sa pesadijom si bagovao jedan krug da pobegnes od zivog peska Khemrijevskog.

Ja sam Tomb King, ja igram uglavnom defanzivno jer branim grobnicu/Khemri od osvajacha i onih koji pokusavaju da je opljackaju. Scenario me je zbog nemogucnosti manevrisanja primorao da igram defanzivno. Ti sto nisi isao napred tvoj je problem sto si nezadovoljan partijom. Istina nije bila najzanimljivija al dobro.. .
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga rezultati i utisci

Post by teclis »

Izbrisao sam komentare sve koji nisu vezani za ovaj topic ili nisu konstruktivni. Ko zeli da diskutuje sta je Dosadno, sta je friendly, 'Zasto niko ne skuplja WH' itd itd nek otvori novi topic...
Post Reply

Return to “Warhammer Age of Sigmar's Fantasy Battles”