Uprising 2014 - report

In imaginary world of happy pony land

Moderator: teclis

Post Reply
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Uprising 2014 - report

Post by igor »

Postovani :mrgreen:

Manji report sa moje strane, nadam se da ce i ostali vikend ratnici da dodaju nesto kada budu imali vremena. :)

E pa da krenemo,

Krecem za NS u petak posle posla, stizem u hotel, spavanje.
Subota, nalazimo se svi tamo, pricamo, gledamo liste i cekamo draw. ;)

Hajde prvo moja lista:

dreadlord na pegazu, 1+ reroll armor, 2+ ward od magije /3+ od shooting, d3wounds i KB u svakom prvom krugu hth.
bsb na pegazu, 1+ armor, 4+ ward , charmed shield - nisam se ni jednom setio u 5 partija da ga iskoristim :roll:
3x8 dark ridera, muzicar, samostrel
10 vestica sa muzicarom
10 vestica sa muzicar i vatrenom zastavom.
5 harpija
3! hidre sa bljuvanjem vatre
4 boltera
2 x 5 doomfire warlock

Poenta armije je da outdropuje u postavci, odradi solidno kretanje kroz partiju pa da smara nekih 3-4 poteza i upuca sta moze dok ne ucharguje sa kombinacijom 2 hidre / heroji na pegazima.

Game #1 vs Decko iz KG sa chaos warr - izvinjavam se nisam mu zapamtio ime. ;(

Image

Sarena lista, lord na demonic mount sa svasta nesto, 1+ armor, 3+ ward, bsb isto tako kao on, lvl 4 tze mag u bunkeru warriora. unit marudera na konjima, 2 unita kucica, veliki unit trolova (8kom) i hellcannon i 3 bloodcrushera
Znao sam da cu da ga dobijem na postavci, stavljam sve na max razdaljinu zbog njegovog maga (tj hidre) - koje nisu ni videle kombat jer se ne bi bas proslavile. Ideja je da mu u prvom potezu upucam sav chaf, pa da u drugom sa bsb i lordom charge na crushere.
To se i desava ubijam mu sve kucice i maraudere, odustajem od charga na bloodcrushere jer hocu da bolterima probam da ubijem nesto - sto i radim, skidam valjda 1 komad i dajem mu da me on charge (u karaktere)
Polako ga okruzujem sa armijom, blokiram mu harpijama warriore. Lord i bsb dobijaju kombat protiv crushera za jedan, tu se zeznem pa kazem ne jurim da bih namesito da sledeci potez radim charge u hellcannon. To se ispostavilo greskom jer su posle 2 crushera ce drzati zaglavlenjog lorda i bsb (jedan crusher na 1 rani) i prolaziti lude savove i break svaki potez.. jedne witcice i hidra umiru od njegovog lvl 4 maga. Ovde sam dobro odigrao, lepo sam ga feedovao da ne okrene taj unit celu partiju. 6 poteza je taj unit stajao u 4 inca levo/desno pokusavajucu da nesto uradi.
Elem da nastavimo.
Veliki unit trolova mu spustam na 3 komada sa doombolot spamom i pucanjem. posle u njih udaraju wichice i doomfire warloci.
Ubijam sve trolove ali njegov bsb prezivi na rani i ubija witchice kao i jedne warlocke.
Bolteri i darkrideri spustaju unit warriora na 4 komada u koje je pobegao i bsb.
Poslednji potez pucam mu u heroje sa bolterima i to hit:1,1,1,2..
Sve u svemu, jakoo lepa partija, zanimljiva. Kocka je imala malo uticaja ali sta da se radi.
Ocekivao sam veci rezultat ali 14:6 za mene je okej.

Game # 2 vs Sven sa DE

Image

On vodi staru listu dark elfova, totalno staticne. 2x 14 crossbowmena, 3 boltera, 2 lvl 4 magice (shadow i death), heroj sa cloak na pegazu, jedan unit witchica od 10, corsaire sa bsb hag i 5 harpija.
Postavlja sve oko centra.
Ja standarno na ivicu table hidre, witchice i boltere.
Sva konjica,warloci i heroji da levi bok gde je bio najslabiji.
Prvi potez sam kod njega, umire mu jedan unit samostrelaca od magije.
Drugi potez umiru mu bolter a ja se namestem sa oba karakter na 1 inc ispred corsaira da me charge :D ovo radim da bih blokirao nejgovog pegaz heroja sa KB da mi charge njih.
Treci potez mu ubijam druge samostrele sa bolterima, harpije i ostaje mu pegaz heroj na 1 rani.
On od drugog poteza ide sa blokom egzekutora ka meni da juri hidre sa pitom.
Jedna pita mu prolazi ali kaci jednu hidru koja prolazi test na 2.
Drugi pitu mu dispell pa 3 hidre dolaze do unita od 30 egzekutora koji ostaje na 7 modela i dve magice posle 3 templata :). A ispred njih su tri hidre i 20 eflice sa 4 boltera. :)
Ubijam mu bolter i heroja shootignom.
Ovde zavsavamo partiju jer je meni umrlo par modela konjica a njemu ostalo mozda 10tak figura :(
20:0 za mene, nisam ovako ocekivo jer je dosta zavisilo od toga ko igra prvi. Ali postavkom (njegovom gde je dva boltera iskljucio iz igre) i mojom mislim da sam igrao i drugi isto bi bilo.
DE jednostavno ne mogu vise da se igraju sa pesadijom i 2 x lvl 4 na sve to bez shadeva/ridera :(

Game #3 vs Maxa demon :)

Zaboravio da slikam :(

Svaki put igramo na uprisingu :)
On vodi lord of change, nurgle bsb u bunkeru plaguebearera, 3 bloodcrushera, 4 nurgle muve, 4 beast of nurgle, 2x 5 furija, skullcannon, 2x10 horora.
Pravim 2 velike greske u postavci, stavljam hidre jedna iza druge. Iza brda ali na brdu bolter pa njegov cannon moze da ih gadnja.. Hvala bogu dobio je jednom samo 3 rane drugi put 1 to wound pa to nisam osetio.
Druga greska sve ostalo stavljam na drugu stranu oko kuce gde su njegovi crusheri, muve i lord, cannon i jedni horori.
Tu se igrao zmurke, ubijam muve i crushere, cannon i jedne horore. Gubim bsb-a, oba unita warlocka i 2 unita dark ridera.
Dve hidre jedva ubijaju beast of nurgle, treca ostaje sa nurglovcima. Ubijam mu furije. Lord mu ostaje ziv kao i unit plague bearera, nedovoljno na pobedu.
Vec sam od 3 poteza znao da sam trebao da se fokusiram na desnu stranu i lakse uzmem poene jer su crusheri i muve smesni vs moj lord/bsb kada ih charguju.
Trebao sam cekati da njegov lord izleti ispred boltera pa tek onda da se brinem.
Elem, super partija ali na kraju 10:10 :P

Pauza, nazad na spavanje. :)

Game #4 vs Joske the konjica :D

Image

Njegova standarnda lista, 2x6 silver helmova, unit archera, 3 boltera, 2 unita fast cav, 10 princeza sa lvl 4 high mag, bsb, lord. 1200p unit :D, frozen feniks i jedan oro :D

On sve desno pa i ja skoro :)
On ide ka meni ja se spremam. Ostavlja mi warloke na 1 komad pucanjem, njemu jedan fast cav.
Drugi potez njemu jendi helmovi od warloka u hth, meni zadnji warlock sto je ostao sam od feniksa.
Sprema se sve za charge. Ja failujem oba charga hidrama na feniksa i staju ispred njegove bombe.
Tu on kupi obe hidre, feniks ide u bolter orao u drugi.
Ja mu charge bombu sa oba heroja i hidrom u bok. witchice ubijaju feniska a shoting orla.
Lordovi se biju u kombatu :D Njegov pravi 3 rane s7 gde moj ne uspeva da save nista na 5+. Moj uzvraca sa 2 rane s6 koje rade d3 i jednim KB. on prolazi oba save i ward na 5+ od KB..
Ubijam mu sve 9 princeza od deset, on meni bsb-a, hidra mi bezi, nece da juri i namesta se da u njegovom charge bolter i da ode sa table.
Posto igram drugi namestim se da cekam sa witchicama i doomfire warlocima da ga charge kada izadje (da mu makar ubijem maga lvl 4) i mozda poslednju princezu.
Meni jedan unit darkridera sto je ostao i jedna hidra sto se smirila ubijaju archere i jedan bolter.
Poslednji potez mu ubijam maga ali ne i princezu. On ubija vestice, warloci beze i stize ih.
Na kraju njemu zivo 2-3 heroja sa jednom princezom, bolter, unit silver helmova i fast cav.
Meni hidra, rideri i bolter :D
Posto tih par heroja sa princezom drze 1000p on me dobija 15:5 :P
Jakoo lepa partija, opet malko kockica kada je trebalo i okrene se za njega u korist.

Game #5 vs Jagos the vampire :D

Image

Njegova standardna lista :D Jedini covek na turniru sa vise dropova od mene :D :D :D
Znaci 3 unita zombija, 40 gulova, 8 crypt horora, velika mrtva curka sto vristi, 2 mala duha, 3 vargaista, vampir baja lord lvl 4, nekromanser lvl 2 valjda?, corpse kart, mortis eng...
On naravno sve stavlja oko centra u 12 inca :)
ja postavka standarno, bolteri, vestice i hidre na ivicu table, sva konjica na desno.
Moj cilj je bio da mu dam sta sam morao a onda lepo da probam da ukombinujem charge sa 2-3 hidre u ghoulove, heroji u crypt horore a ostalo da ustrelim.
Krece partija, on napred ja oko njega.
Stize on vec u drugom potezu tu, prolazi mu kretanje.
Ubijam mu ja nesto sitno cistim.
Zatvara mi jednu hidru sa duhom, drugu charge sa slepim misevima :)
Ovde pravi gresku baca dizanje a ne shvata da moze da potigne i miseve i time blokira crypt horore..sto i radi.
Pucanjem i breath mu smanjujem ghulove pa ih posle charge jedna hidra i witchice.
lord i bsb charge mortis koga ubijaju, on eksplodira a Jagos iskusno za br hitova na moje unita baca redom: 12,10,11,10,10 i 8 :D
Ubija tu svasta nesto meni, nesto sebi ali ne mnogo znacjano.
Heroji overun u bok crypt hororima gde umesto da ubiju ceo unit odmah, na d3 od lorda i napade od mastera jagos baca 4 ili 5 regen na 5+ ;)
Crypt horori umiru sledeci potez posto se hidra prikljucila zabavi, ostale dve hidre sklanjaju unit ghulova.
Sve se okrece i gleda Jagosevih 65? zombija sa lordom i magom :) CHAARGEE :D
Ovde idem na IF sa warlocima na unit i uspem da bacim soulblight :D Warloci tj dva sto su ostala od eksplozije mortisa umiru :D
Challange lordova, niko nikome nista.. prolazi mi d3 wounds ali narano pada 1.. hidre ubijaju zombije, bsb maga pa umire od vristanja letece mrtve curke. :P
Jednu od 3 hidre blokira duh, koji nanosi ranu, brejkuje je i zakolje. Taj isti duh je ubio drugi unit vestica :D MVP partije ako ne i turnira ;)
Elem, dva poteza posle i tuce, lord mu umire od combat rez.
Njemu ostaje curka, jedni zombiji i jedan duh. Meni malo vise i partija se zavrsava.
15:5 za mene, ovde sam zadovoljan kako sam odigrao. Njega je jedna greska kostala da crypt horori ne uzmu makar jednu hidru, ovako su samo umrli bezveze.

Zavrsavam sa 64 boda, skoro 13 po pariji. Zbog paitned 15/30 ne zavrsavam kao 7-8 nego 12 :)
Sve u svemu solidno, mislim da sam mogao mnogo bolje vs Demona i da bih dobio Josketa da mi nije umro lord.. Al dobro, kocka je k**va. :D
Armija je zanimljiva, par stvari cu zameniti za sledeci turnir definitivno. ;)
Mislim da su 2 hidre dovoljne, riderima treba stit (idiot zaboravio sam da sada ne gube FC ako im se kupi) i trebaju biti u unitu od 10 komada.
Umesto cetiri boltera cu probati 2x10 shades. 20 komada uz 30 ridera je 100 pucanja, pa ako prodje soulblight - mislim da je okej?
Doomfire warloci kao i lord su apsolutni MVP, jako jako korisni.
Vestice su dobre ali samo ovako u 2x10, samo jako ih je tesko zastiti da ih ne ubje promaja. :P

Cestitam Nenadu na apsolutnoj dominaciji, oti na cistom skillu da sa onakvom armijom bude treci! :applause: :applause:
Nikoli vise srece sledeci put, a meni vise pameti. :applause: :applause:
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Uprising 2014 - report

Post by RatGod »

Nubcinooooo od mene nema vise modela za pozajmljivanje tebi :D A lepo sam ti rekao da su hidre sranje a shade-ovi dominatori ! ! !

Ali budi zadovoljan ja mislim da si jedini covek na svetu koji nema stitove na DR sada ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Uprising 2014 - report

Post by igor »

RatGod wrote:Nubcinooooo od mene nema vise modela za pozajmljivanje tebi :D A lepo sam ti rekao da su hidre sranje a shade-ovi dominatori ! ! !

Ali budi zadovoljan ja mislim da si jedini covek na svetu koji nema stitove na DR sada ;)
Hidre nisu sranje, samo ne moze uz ovakvu listu. Mora sa njima agresivnije da bi se uzimale vece pobede, to mi je I bila greska jer nisam igrao dovoljno agresivno tokom svih partija.
Mislim da su tri komada vise nego sto treba, 10 shadova kosta kao jedna - to treba istestirati. Mislim da uz povecani broj ridera mogu 20 shadova lepo da legnu. Tu se startuje sa 100 pucanja od prvog poteza, sto nije lose.
Hidre nisu umirale lako I bezveze, drzale su poene kako treba. Kada su usle u kombat - isplatile su svoje poene uvek. ;)
Nisam procitao na vreme, tek u cetvrtak sam video da nema vise uslova.. Bilo mi iskreno glupo da menjam listu jer bih morao onda da sklanjam neki model a ne samo opremu - a vec sam bio poslao listu. :)
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Uprising 2014 - report

Post by Megabaja »

El moze neko da okaci tabelu?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Uprising 2014 - report

Post by Telion »

Image
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Uprising 2014 - report

Post by Histericni Istoricar »

Nenad zlotvor i dusmanin.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Uprising 2014 - report

Post by Dzon Vejn »

Pre svega, zeleo bih da se zahvalim Valhali na lepom turniru i bogatim nagradama, protivnicima na lepim partijama, da pohvalim standardno dobri prostor, i da izrazim zelju da na sledecem BG turniru vidim isti broj ljudi iz NS kao sto je bio na ovom turniru ;). Dakle nije bas potpuno tacno da se ni u NS ne igra WH uopste ;).

Moja lista:
Arch lector na war altaru, mace of helstrum, ward save 4+
Wizard lord, level 4, dispell scroll

4 wizarda levela 1, od kojih 1 ima feedback scroll
BSB sa full plate armor i enchanted shield
2 inzenjera

10 handgunnera sa sampionom sa hochlandom
10 handgunnera sa sampionom sa hochlandom
10 handgunnera sa sampionom sa hochlandom
10 handgunnera sa sampionom sa hochlandom
10 handgunnera sa sampionom sa hochlandom
10 halberdi sa detachmentom 5 milicije
10 halberdi sa detachmentom 5 milicije

great cannon

hellblaster
steam tank sa hochlandom

Ideja liste je bila: hocu da uzmem sve poene na farbanje, hocu da ne moram skoro nista da dofarbam, i hocu da me ne opere bas svako u bas svakoj partiji. Znam da ovo nije najbolja lista koju imperija moze da izvede, ali ona ima (tim redom):
1. samo 9 figura koje treba obojiti/dobojiti (doduse 1 od njih je bio war altar)
2. svi hochlandi su rucno pravljeni, pa mi ispunjavaju kategoriju sa konverzijama
3. BSB i svi magovi imaju freehand, pa mi ispunjavaju kategoriju sa freehandima

1. partija je bila protiv Dusana, novi igrac iz Novog Sada, mislim da mu je to bila 3. partija u zivotu.
Dusan igra vampire, ima dobro sastavljenu listu, medjutim nema bas iskustva, a vampiri su mozda najteza armija za pocetnike. Manjak iskustva je dosta uticao na to da mi omoguci jedinu pobedu od 20-0. Mislim da sam mu vec u 2. krugu ubio sve bitno na tabli. U 6. potezu sam valjda zavrsio bas sve vampire. Vampir je veci deo partije proveo pokusavajuci da skine farbu sa tenka, jer nije bio opremljen za borbu protiv masina novog doba :D. Zaista super momak, zainteresovan za igranje warhammera, i nadam se da ce mu drustvo iz Valhale obezbediti neke protivnike, i da ce uspevati da se organizuju da povremeno dodju do BG-a, na neko igranje (Iskusinjo?)

2. i 3 partija su bile protiv Floigla i Josipa. Mislim da obe partije mogu paralelno da opisem. Ja gledam njihove liste, pa svoje. Pitam se kojom carolijom da ne izgubim 0-20. Medjutim i jedan i drugi prave totalno pogresne deploymente. Po mom licnom misljenju, samo su trebali da gurnu sve napred kroz sredinu i to je to, sta stigne stigne. Ako su vec odlucili da idu u suprotan cosak od mene, onda su trebali da mi ostavljaju na otvorenom samo ogromne unite, koje ja ne mogu da ubijem do kraja partije, ili pak nesto sitno sto mi daje 11-9, 12-8 pobede, a ne 17-3.

Obojca su napravili istu gresku - postavili su se u suprotan cosak, a onda imali neku ideju da malo napreduju, a malo se kriju. Mislim da je to najlosija opcija protiv moje armije, jer ja tako skidam malo po malo, i nikada nemam stvarnu pretnju.

Floigl mi je u prvom krugu poklopnio 324 poena za mojih 120, ostavio doomwheel od 150 na otvorenom, i top od 90 na otvorenom (doduse, tog topa sam planirao od 3. kruga da gadjam, ali je on u njegovom 3. krugu eksplodirao, pa sam ja u svom trecem krugu vec krenuo da pucam po zvonu, koje je takodje bilo postavljeno tako da moji topovi mogu da pucaju po njemu, a njegovo zvono nema domet za vecinu spellova). Josip je tu bio bolji i ostavio mi samo 210 poena boltera. Medjutim, onda je krenuo napred, i umesto da ide skroz napred, i pusti me da pucam 1 krug po njemu, a onda on uradi charge, on je stao iza centralnog brda. To mi je omogucilo da ja krenem da postavljam svoje milicije koje skrecu charge-ovanja. Lord mu je izleteo napolje, pokusavajuci da uradi charge od 10 na 3d6 (bolje 2), cime mi je poklonio ~400 poena, mag je bio bahat, koristio je stalno 5 kockica za spellove koji meni nisu pravili prakticno nikakvu stetu. Prvi miscast je preziveo usled onog 2+ ward savea od magije i ETC? rulinga da je miscast tabela "magicna". Drugi miscast je bio "mag eksplodira". U toj eksploziji, povukao je i BSB-a koji je vec imao 1 ranu od hochlanda. Tu je vec bilo odluceno, jer sam od tog trenutka na dalje krenuo da dominiram u magic fazi.

Na kraju, obe partije su se zavrsile sa 17-3 za mene.

4. partija je bila protiv Maxe, demoni
Maxa je bio jedini na celom turniru koji je znao kako da se postavlja protiv mene. Krenuo je lepo od centra, i pratio moj deployment. Prvi krug je gurnuo sve napred, tako da ja nisam imao bas puno da se pitam. Moja prva magic faza je bila totalni ocaj (ubio sam 5 furija u totalu). On je vec u drugom krugu bio kod mene. Tu je napravio samo 1 gresku - nije zeleo da pokusa sa glavnim demonom da uleti u tenk, cime mi je ostavio slobodan tenk. Moj tenk se u mom 2. krugu vratio da spasava ostatak armije od overruna onih nurgle dronova. Tu sam imao dobru postavku, jer sam sa tenkom blokirao bukvalno celu njegovu armiju. Ostatak armije sam mu okretao sa svojih cuvenih 5 milicionera i 10 halberdi :D. Demon je umro cim je prisao u domet duplog banishmenta. I od tog trenutka na dalje je sve islo losije i losije po Maxu.

Na kraju, partija je bila 17-3 za mene, ali bih zeleo da napomenem da je to bila igra kockice, da je partija lako mogla da ide na drugu stranu, i da je Maxa zaista jedini koji je umeo da se postavi protiv mene, i za koga mi je od pocetka bilo jasno da zna sta radi.

Moje iskreno misljenje je da Maxa zasluzuje da vam bude u WH timu, i da zaista dobro zna da igra. Ne bih vam se mesao u vase odluke, ali razmislite jos jednom o Maxi.

5. partija je bila protiv Richarda Couplanda
Nisam imao predstavu sta rade chaos dwarfovi, tako da sam se ocajno postavio. Onda sam odradio ocajan movement. Richard je iskusni ETC igrac, i zna sve ETC rulinge, sve FAQ-ove (sto ETC sto GW) i sve ostale zajebancije koje ja, naravno, nemam predstavu. Za razliku od njega, ja sam imao puno netacnih interpretacija pravila (jer ista nemam pojma :oops: , a onda na sve to jos i mesam edicije - don't mix grandmothers with frogs :D). Medjutim, mislim da je njegova armija jednostavno bila takva da nije imala puno sanse protiv moje. Moja ideja je bila da topovima regulisem prvo njegovu artiljeriju. A zatim da sa magovima izadjem napolje i rostiljam. Malo me nisu isle kockice za topove u pocetku, a malo su njega isli ward save-ovi. Plan mi nije bas isao. Medjutim, on je odlucio da izleti napred sa mag lordom, sto mislim da je bio pogresan potez, pogotovu zato sto nije pratio sa onim letecim demonom koji se krio banishmenta. Uspeo je da mi ubije hellblaster, i da proturi jedan purple sun vortex sa total powerom. Tu je bilo preznojavanja, jer sam morao da prodjem inicijativu za arch lectora i look out sir za 2 maga :D. Srecom, sve sam to prosao, i potom u svom krugu ubio njegovog maga lorda. Tu je vec partija bila odlucena, jer sam od tada na dalje, osim u shootingu, dominirao i u magiji.

Partija se zavrsila sa 17-3, mada mislim da je u mozda nekim drugim uslovima, mogla da bude malo losija po mene. Ne verujem da je mogao da odigra bolje od nekih 10-10, a to je bio rezultat koji bi meni i dalje odgovarao za 1. mesto. Zao mi je sto je Richard sa 2. mesta pao na 7., jer je bilo ocito da zaista dobro zna da igra.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Uprising 2014 - report

Post by igor »

Ahaha, bio bih cetvrti da je sve bilo ofarbano.. /headshoot :)
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Uprising 2014 - report

Post by Telion »

Nauk za sledeci put..ofarbajte figure sa kojima se igrate. ;)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Uprising 2014 - report

Post by RatGod »

Da Igore skroz mi ofarbaj figure koje uzmes a ne na pola :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Uprising 2014 - report

Post by igor »

Telion wrote:Nauk za sledeci put..ofarbajte figure sa kojima se igrate. ;)
Ili na vreme dajte da se ofarbaju. :D
RatGod wrote:Da Igore skroz mi ofarbaj figure koje uzmes a ne na pola :D
Bezi bre, dovoljno je sto sam dan pre naneo tri boje. :lol: :lol: :lol:
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Uprising 2014 - report

Post by teclis »

igor wrote: Njegova standardna lista :D Jedini covek na turniru sa vise dropova od mene :D :D :D
Nije sasvim tacno. Ja imam 15+1 :mrgreen:
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Uprising 2014 - report

Post by teclis »

Ajde i ja da se javim i napisem par komentara 8-) . Priprema za turnir je podrazumevala tradicionalno nespavanje noci pred turnir, i naravno Igorova slika za profilku na FB ( uradila je posao U brodu i BG turniru, 3. i 4. bio :D ). Problem je sto ova neispavana noc je bila noc divljanja uz drum&bass_neurofunk do pola 6 ujutru. Na tezi nacin sam saznao da ne ide nocni rejverski zivot i warhammer :lol:

Turnir je meni bio jedan od drazih. Odlicna atmosfera, dosta stranaca, odlicna organizacija svee aaaaaaaa \:D/

A sad partije:

1. partija VS Ota WoC fun lista
Prva partija stoga je meni nebitno bilo kako cu da odigram. Igrao sam riskantno, i doprineo da partija bash bude vrh. Negdje 5. moj potez ja sam odlucio da ne odletim 20" od njegovog demonprinca sa mojim vampirom, vec da se zakucam u konjicu i da cekam njegovog Demonprinca da se odazove na megdan - sto se i desilo. Jbg, ja imam S7 5A sa red furijem naravno sa rrollom to hit, 4+ ward i Tricksters helm, malo u njegovu korist ide megdan zbog TOTS-a, ali ono ajmo da se kockamo takav mi je bio stav :). I utepa on mene pre nego sto sam stigao da udarim. I to je 540+100pts za njega opustencija, a hteo sam da bude obrnuto da moj vampir prezivi i bude 400+100 za mene. i Zapravo umesto 15:5 za njega da bude 13:7 za mene :D. Glup plan i rizican i na kraju 15:5 za otu. No, prva partija je bila i nisam se potresao ni malo, stavishe partija je bila skroz luda, a Ota je sjajan protivnik 8-)

2. partija vs Tomislav Sehtel DE
Jbg executioneri plasim se njihovog KB, a pored vampira i vargulfa nemam dovoljno demidza da ih reshim. Partija je bila uzbudljiva i tipicno elfovski u 5. i 6. potezu chovek pokupi 70% ukupnih bodova. E da opet je bio megdan moj lord na njegovog, samo sto sam ga ja utepao bez ijedne popijene rane (nije ga hteo sejv, al opet i sa red furijem je kriticno da prezivi). I na kraju 13:7 za Dark Elfa.

Image

3. partija vs Vasa KG
zakucao sam. Nocni zivot je poceo da uzima svoje. on mene gadja sekirama moje vukove, nanese mi 3 rane i ja bacam tri sejva na 6+ ne znam ni zasto, vasa pita 'sta to radis?'ja reko 'pa light armor na vukovima', i cujem sebe i posle 3 sekunde WTF? mozak zablentavio i zakuco. Nikad mi 3. partija nije bila ovako naporna. Vasa je to video i ispao je dzentlmen i pitao me 'aj na pivo, vidim da nisi ni za ...'. Ja reko 'ajde, pishi sebi 15:5', na to on reko 'ma jok 10-10 je fer'. Ja reko u redu, otisli na pivo iskulirali i zavrsili prvi dan LIKE_A_BOUSS 8-)

Sto kaze sloba za sliku "zombie leading zombies" xD . tanananananaa zombie nation
Image

4. partija vs Sven DE
Partija je pocela tako sto on dobije prvi potez i ubije mi vargulfa. i nanese 1. ranu drugom vargulfu. prpa uvatila. posle toga je isla u moju korist. Kad je pocelo da me sere dodushe ne za toliko bitne stvari, sven se iznervirao vidi se i izgubio i poceo da greshi, da zaboravlja Curse of Years na njegovim Executionerima, ta magija mu je odnela jedinicu. Ali ono vidi se da nije odavno igrao WH i bilo je nekih propusta. Stoga na kraju 19:1 za mene

Image

5. partija vs joggy VC
Partija ide u njegovu korist sto se tiche liste, jbg ne leze mi horrori uopste. Legli bi mi da je proso makar jedan purple sun, al kako je islo da mi je prosao Purple sun mozda bih i ja uzeo neki poen, al inache on je uzimao poene do tamo negde 4. poteza bilo bi oko 12:8 ili 13:7 za njega. Al onda 2PD castovanje i umre mu lord i tu se znalo da sam ja pobedio. Rispekt za nikolu sto je nastavio i trudio se do kraja, bilo je bash zanimljivo sa svim onim spelovima kojim mi je desetkovao kosture u kojima je vampir. na kraju 15:5 za mene
Image

Na kraju zavrsio 11. ono klasika teklis rezultat. Uzmes broj igracha podelish sa 2, i oduzmes par brojeva i to ti je moj skor :D

E da bili smo Inspajering Prasence drugi tim na kraju, odma iza Vikend Warriora :). Nije loshe napredujemo polako :)

Image


I na kraju grupnjak slika. Moj komentar je 'jbte svi imaju brade :D '
Image
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Uprising 2014 - report

Post by kgkid »

Čestitke Nenadu na prvom mestu i Oti na svim papirima, ko će ih prebrojati?
Naročite čestitke za Čedavaru, zasluženo i opušteno Najbolji Igrač, uz sve sočne psovke po kockicama!

Ja sam imao 5 odličnih partija. Prošao sam mnogo bolje nego što sam mislio i lepo se oprostio od svoje stare liste.

1. partija - Pavel Janačkov SKA
Tabadžijska pacovska lista sa jakom magijom, ali bez zvona, furuna i sličnog. Poteralo me na početku i ubijem mu topove, Dumvil je bio predaleko, pa sam ga ignorisao. Upucam mu fajtera u drugom krugu (bez Lo,S! slaba vajda i od onog oklopa što skine hit i od vorda). Otanjim ljudski AP stormvermine i klanretove, ostane mu šansa u bras orbu, dumroketu i magiji. Pojedem mu skiterlip, ali ne i skorč. On provuče jedan skorč na IF i ubije mi skoro sve rendžere, a poslednjih 5 komada dokusuri običnim džinovskim pacovima u CC. Bras orb i dumroket ne urade ama baš ništa. 16:4, a ja srećan ko kuče jer sam pretekao. Izuzetno prijatna partija!

2. partija - ovde se malo gubim, mislim da je bio Kivi pre Ričarda. Bilo je prijatno, ali Kivi je imao ideju kako da pogreši u postavljanju i uspešno ju je sproveo u delo. Magije su mu prolazile i teralo ga je sa ward save, meni je pucanje mnogo promašivalo, ali izvukao sam se i pobedio nešto sitno. A da nije znao da treba da se parkira preko puta i samo jurne bilo bi mi jasno kako se sve desilo.

3. partija - Ričard ChD!
Ovo je prva partija protiv ChD i imao sam samo blagu predstavu šta treba da radim. Pucanje u prvim krugovima nije prolazilo ali sam uspeo da mu pojedem Purpurno Sunce! To je rezultovalo time da je on prišao preblizu, praktrično nepovređen, ali je oklevao sa jednim jurišem i to je pomoglo da ostane bez K'daija. Mag je prošao milijardu Wardova na 4+ i uspeo da uništi nešto mojih mašina. 10:10 u tradicionalno prijatnoj partiji sa čovekom koji redovno zaslužuje Best Sportsmanship! Srećan sam što smo opet igrali. On tradicionalno vodi armije sa kojima se moji Patrljci ne slažu tako da su mečevi ekstra interesantni.

OK, veče je bilo, pa ... zanimljivo ... Zaspao sam posle 5, ustao pre osam! Rečima mog Grofa Filipa: "J*** kevu onoj Valhali!"

4. partija Čedavara!
Prva partija ujutru i prilika da se poigram sa Najboljim Igračem na turniru! On dobije da izabere stranu i ja shvatim da neće biti dobro! Postavim se na sred stola i pripremim zamku rendžerima. Sva sreća da sam to uradio! Sve je išlo ok i prosečno i bilo bi kudikamo teže za njega da u drugom delu partije nije bacio milijardu IF velikih nogu bez ozbiljnih penala po svog maga! Cimali smo se, Patuljci su jurišali jedno pet puta više od Orkova, tukli se do poslednjeg kruga i preteklo je svega desetak modela u mojoj armiji. Ipak 11 poena i neopisivo zadovoljstvo odlične partije!

5. partija Dopuđa
Opasno zezanje, epska partija sa stavrima koje ću prepričavati! ME ubije paladina drškom od pištolja, rendžeri krenu iz ćoška stola i završe u četvrtini dijagonalno od mog ćoška... Bilo mi je jako teško jer sam morao da biram između Dopuđe i Čede za najbolju partiju! Ipak, jedna i samo jedna greška sa moje strane i protiv Dragomira je to dovoljno bilo za poraz. 7:13 za njega, ali partija koju bih rado igrao u po dana i po noći ponovo!

Ja sam se odlično proveo. I rezultat mi je ok, jer je trenutni prosek za Patrljke po staroj njizi oko 9.2! Dobio sam novui knjigu, Hvala Duletu i Oti! Marko Lukić je doneo i nove Hamerere i video sam modele! WoW, najbolja plastika ikad, što se mene tiče!

Iznenadilo me je da nisam video nekoliko ljudi iz BG, a nadao sam se da ću ih videti nakon BG turnira! Biće prilike, vidimo se!
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: Uprising 2014 - report

Post by Joske »

Odličan turnir! Standardno dobra organizacija, čestitke domaćinima. Hvala Marjanu na gostoprimstvu i celoj ekipi iz belog citroena što je nenormalna koliko jeste :) Svaka čast Nenadu, Čedi i Oti, kao i svima ostalima koji su pokupili kojekakve papiriće na kraju :)

Moja lista:

Prince on Elven Steed: General, Dragon Armour, Shield, Ithilmar Barding, Giant Blade, Dragonhelm, Dawn Stone, 285
Archmage on Elven Steed: Level 4, Lore of High Magic, Crown of Command, Dispel Scroll, 300
Noble on Elven Steed: BSB, Dragon Armour, Ithilmar Barding, Sword of Might, Enchanted Shield, Potion of Strength, 165
Noble on Elven Steed: Dragon Armour, Ithilmar Barding, Star Lance, Charmed Shield, Golden Crown of Atrazar, Potion of Foolhardiness, 145
12 Archers: Hawkeye, Musician, 140
2 x 6 Silver Helms: Shield, Musician, 148
2 x 5 Ellyrian Reavers: Replace Spears with Bows, 85
11 Dragon Princes of Caledor: FCG, Banner of the World Dragon, 399
3 x Eagle Claw Bolt Thrower: 70
1 Great Eagle: 50
Frosthart Phoenix: 240
Total: 2400

1. partija, Alf sa Nurgle demonima

Savršen protivnik, uvek je zadovoljstvo igrati protiv njega... papa nurgle, dve jedinice plejgberera, muve, bistovi (4+2x2), nurglinzi, cela bulumenta... svestan sam da osim tih nurglinga i eventualno manjih jedinica bistova ne mogu da ubijem ništa bez velike konjice i krećem od starta agresivno kroz centar ka pešadiji izlažući bok bistovima da bih prihvatio eventualni čardž i bacao konvokaciju na pešadiju, ne bi li uspeo da pokupim što više... dobijam bistove u bok, plejberere u front i kreće grajndovanje... zmajska zastava radi svoj posao... feniks uleće u kombat da iskoristi svoj tanderstomp na pešadiju i digne kill count... na RoC ispada da sve demonske jedinice rade instability test i to mi ide u korist... kada je pošlo po zlu, alf se nije trudio da čuva poene već se igrao i sve zabio u mene... na kraju 20:0

2. partija Ivan Boškov sa gušterima

3 stegija(2 matora, 1 omladinac), 3 jedinice ripera, 3 skinkova, heroj na hladnom, blokčina saurusa sa žabom koja između ostalog nosi vatrenu zastavu... riperi postave tokene na moje 3 teške konjice... pucanje i magije ih načnu, riveri i feniks dokusure... jedni helmovi isteraju sa table usamljenog stegija omladinca a princeze zalet pravo u sauruse... ne diram žabu da mu ostanu vatreni napadi i počinje makljaža... on mi zabija stegija u bok ali moj oklop i vord izdržavaju sve, feniks uleće u bok saurusima i posle te runde već gube stedfast i beže... 20:0

3. partija Zli Imperijalni Dominator :)

brainfart sa moje strane na više nivoa... loše izaberem magije za početak... moj diplojment i ideja je bila kul ali sam se istripovao u sve mu tome da mi je bitno da čardžujem tenk umesto da ga nahranim riverima i orlom i jurim papu kao čovek kroz pucanje svega 2-3 jedinice puškaša jer su ostale marširale ka meni da bi ušle u domet... zbog nedostatka prave magije nisam uspeo da rešim divertere na vreme i onda pokušavam kamikaznu misiju sa princom i ostalo je istorija... mogao sam to mnogo bolje a i Nenad je odigrao sve kako treba. Svaka čast! na kraju 3:17

4. partija Igor sa marčnim rođacima

opšte klanje... igor je već napisao dosta o tome... njegov lord je ostao bez rerola za oklop jer sam mu uništio dawnstone magijom... to je pomoglo da ga ubijem a vordove sam prošao... mislim da nismo primenili da je hidrino bljuvanje vatreno pa je možda princeza-dve više poginula, ali pošto je ostao jedan na kraju, ne menja ništa bitno u konačnom ishodu... u svakom slučaju, moja greška... velika i mala ptica su se prikrale iz šume bolterima rizikujući testove za teren ali soft cover je soft cover i isplatilo se... dok vičice nisu istranžirale sneška :) dobra partija, pravi bratoubilački rat... krvavo i britalno... na kraju moj ojađeni autobus sačuvao poene... 15:5

5. partija Ota sa njegovim voriorima bez voriora :)

Najoriginalnija lista na turniru i pri tome best painted... Sjajno! odlična partija sa ekstremnim bacanjima kockica u nekim trenucima ali i na jednu i na drugu stranu... frosti sa sve tanderstompom ubije 3 kera, ovi ostanu stedfast i umesto da lepo odleti na bezbedno dva šagota ga ispresavijaju najstrašnije... ali zato poslednju ranu šagotu uzme jedan posadnik boltera :) prvi krug-dva nešto se nameštamo, đuskamo i reši Ota da je dosta bilo zajebancije i kreće makljaža...princeze uspeju u prvi mah da odbiju dragon ogrove ali ostaju zabodene sa demon princom... moj lord sa demonom u čelendžu na poslednjoj rani i pored rerola vordova ostaje živ i ubija ga u poslednjem potezu... jeste vord na dva ali kečevi se dobijaju... 4-5 kečeva na vord od miskasta i toliko princeza umre, na primer :) bilo je tu i fejlovanih čardževa i istrčavanja sa table i svašta nešto... my little tank pretekao :) odlična partija i sjajan protivnik, na kraju 10:10

I onda pobegoh za BG sa ovim mračnim vilenjakom kolima i dva najbolja tima ostadoše bez po jednog člana za slikanje :)
Post Reply

Return to “Warhammer Age of Sigmar's Fantasy Battles”