Warhammer veliki turnir

In imaginary world of happy pony land

Moderator: teclis

User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Warhammer veliki turnir

Post by Mrzimsvee »

Drugari imamo priliku da na festivalu epske fantastike koji ce biti u domu omladine 27-28. septembra napravimo WFB turnir.
Da li ste zinteresovani?
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Warhammer veliki turnir

Post by joggy »

ja jesam
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Warhammer veliki turnir

Post by teclis »

uf uf uf odlicno :applause: :applause: :applause:

Prvo napishi kad je to?

Do kolko igracha moze?

Ja sam zainteresovan.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Hypodermic »

teclis wrote:Prvo napishi kad je to?
Mrzimsvee wrote:... koji ce biti u domu omladine 27-28. septembra...
:roll:
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Warhammer veliki turnir

Post by RatGod »

Evo i ja sam zaintresovan :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: Warhammer veliki turnir

Post by vladamex »

Cool!

poeni/ofarbanost/rulespack? :-)
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Warhammer veliki turnir

Post by No 1 »

Naravno
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Warhammer veliki turnir

Post by No 1 »

teclis wrote:
Prvo napishi kad je to?


Mrzimsvee wrote:
... koji ce biti u domu omladine 27-28. septembra...

Pa se posle čudiš rezultatu WHFB tima na ETC-u.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Yogurt »

Ja se prijavljujem za turnir. Koji je datum?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Histericni Istoricar »

Yogurt wrote:Koji je datum?
27-28. septembra
Je ste vi pali sa Marsa kolektivno?
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Warhammer veliki turnir

Post by žubor »

\:D/ :applause: \:D/ :applause:
Image
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Snotling »

žubor wrote:\:D/ :applause: \:D/ :applause:
+1

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nego, posto smo utvrdili da ima zainteresovanih, koji bi format turnira bio? (poentaza i koji tip scoring-a)
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Mrzimsvee »

Verovatno etc stile.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Warhammer veliki turnir

Post by deka »

Snotling wrote:koji bi format turnira bio? (poentaza i koji tip scoring-a)
Čeda, večiti power player u pokušaju... :D :D :D

Nego, da i ja napišem koju, iako nećem da se sigram tamo...

Pošto bi to trebalo da bude više neka demonstracija i zabava nego takmičenje, predlažem vam da koristite samo obojene i sređene modele, kao i da imate šarene liste sa puno različitih stvari...

Možda se nekom i svidi kako to izgleda, pa navrati u hobi...
Image Image
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: Warhammer veliki turnir

Post by vladamex »

A uslovi za ofarbanost i WYSIWYG?
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Mrzimsvee »

Ofarbano makar u 3 boje, ali ne etc 3 boje nego stvarno 3 boje. Trebalo bi da se ispostuje na vecini modela wysiwyg
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Warhammer veliki turnir

Post by igor »

Ako vec treba da se prezentuje hobi zasto onda ne vise od tri boje? Zasto ne da sve mora wysiwyg?
Zasto ETC stil kada smo videli da od toga nema apsolutno nikakve vajde?
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Telion »

igor wrote:Ako vec treba da se prezentuje hobi zasto onda ne vise od tri boje? Zasto ne da sve mora wysiwyg?
Zasto ETC stil kada smo videli da od toga nema apsolutno nikakve vajde?
Zato sto ako bude ofarbane vojske doci ce 10 ljudi, ako bude i toliko. Hobi moze da se prezentuje i kroz pokazne partije na jednom stolu pored, sa full ofarbanim vojskama od po 1000 poena recimo. (ovo je istovremeno i Milinovicu odgovor :) )

Zato sto u WHFB na karakterima tesko da mozes potpuno da ispostujes WYSIWYG. Slicno je i za zastave. Ostalo ja stvarno nisam video da neko bas nesto heavy proxuje (makar na dosadasnjim turnirma). :?

A za ovo trece vec moras sa "nadleznima", ali realnost je da se taj stil igre najvise igra kod nas kada je WHFB u pitanju. :wink:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Snotling »

Telion wrote:A za ovo trece vec moras sa "nadleznima", ali realnost je da se taj stil igre najvise igra kod nas kada je WHFB u pitanju. :wink:
Iskreno se nadam da to vise nece biti istina i da ce sada kada je prosla "Groznica ETC Veceri", ponovo biti interesovanje za organizovanje turnira/mini turnira van etc pravila. Jer ako cemo iskreno mali broj ljudi voli i zeli da igra po tom ACu, ili po ACu uopste. Shvatamo svi da je to bilo aktuelno jer se dve godine za redom igrao etc kod nas ali zar nije vreme da se proba nesto novo/vrati na staro? :roll:
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Mrzimsvee »

Meni je sasvim sve jedno. Nije mi jasno kako ne kapirate da od ovoga Bojan/Ja/Klub Zmaj/ko god vi mislili da zaradjuje milione od ovoga/ nema/mo nista. Ja pravila za WFB etc ne znam niti me interesuju jer kad igram sa svojim prijateljima igramo po GW originalnim pravilima.
Samo sam predlozio da u okviru konvencije bude neki turnir jer je organizator klubu Zmaj ponudio prostor i mogucnost za odrzavanje ovakvog dogadjaja.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: Warhammer veliki turnir

Post by sstorm »

Once upon a time, neko je video lepo ofarbanu armiju na festivalu i pozeleo da sazna vise o hobiju, dosao je na forum i :? odustao

Ako moderatori ne obrate pažnju, ovaj deo foruma će se pretvoriti u anti-reklamu za hobi
Mislim da nijednog hobistu ne treba da raduje što se fantasy community preselio na Facebook

@teclis ko bi još mogao da moderiše fantasy sekciju i pomogne tebi?
Šta su preduslovi za moderatora?

@mrzimsvee Ja se nudim da pomognem u organizaciji fantasy turnira u smislu komunikacije sa igračima, rulespack-a i slično
Nije u redu da tebe svi smaraju sa pitanjima, žalbama, željama...

Ima li neko ko voli fantasy, a ko je bolji član communityja i veći hobista od mene, da želi da bude fantasy kontakt za dogovore sa klubom i igračima u organizaciji turnira?
Ako se Dule, Nemanja i još par ljudi koji nose teret u organizaciji turnira smore od ovih diskusija, biće nemoguće da se organizuje neki sledeći turnir.
Novosadski ETC je dao dobar momenat i mislim da će se ljudi iz Srbije i regiona lakše odlučiti da dođu na turnire
Bilo bi super da svi dobre volje pomognu fantasy hobistima i klubu da se igra vrati na scenu
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Hypodermic »

po temama:
@moderacija - moderacija nije problem, treba se samo truditi da se ljudi drze teme. Neces verovati, neverovatno je lako svadjati se, presipati iz supljeg u prazno i sl, a i dalje ostati na temi. Nisu problem postovi ;)

@odlazak ljudi sa foruma na fejs - zaista ne vidim problem te iste ljude i povremeno vratiti ovde da vide da li ima event ili turnir, i ljudi sa foruma su na fejsu takodje. Ne treba svakoga vuci za ruku i prodavati mu cvece svaki put.


@ ACTUAL TEMA STO JE DA LI ZELITE TURNIR:

Ljudi, da ja vas iskreno pitam... zasto neki put ne mozete jednostavno da odgovorite na temu bez divergiranja o problemima u communitiju? Svaki community ima probleme, ne treba da ovde besedimo ko babe o njima vec da se druzimo i kroz druzenje da ih resavamo. Pitanje je ovog puta bilo da li zelite da se druzimo i igramo za turnir kada nam je vec neko izasao u susret i ponudio prostor. Ajde da vidimo ko je za sada rekao da je zainteresovan:
Teclis
Joggy
Vladamex
RatGod
No1
Yogurt
(zubor? ne znam kako da protumacim tvoje smajlije xD)
(snotling?)

to je za sada 6/8 ljudi. Nadam se da ce se jos neko javiti, a lako cemo se dogovoriti oko rulespacka (bitno je igrati se, zar ne?) i ofarbanosti (dajte da to izgleda pristojno, na to se misli pod one 3 boje minimum.) Moze?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Histericni Istoricar »

(zubor? ne znam kako da protumacim tvoje smajlije xD)
Ma samo se smeje mom odgovoru.

Back on D topic. Ja sam zainteresovan da se igram, ako mi Dimi pozajmi tesku konjicu.

Povodom D WHFB zajednice, ovo treba resiti uzivo. Kako, sta, zasto.
U jednog Bocu, mi verujemo!
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: Warhammer veliki turnir

Post by sstorm »

Samo za info, na fejsu vec postoji grupa za turnir na kojoj ima vec 15 prijava za ovaj isti turnir
Ja cu kasnije preneti spisak ovde ako se ljudi sami ne prijave na forumu...

+1
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Warhammer veliki turnir

Post by teclis »

Sa fejsa i sa foruma kombinovano:

1. Cedomir Paunovic
2. Slobodan Ivanovic
3. delamorte
4. milosh nikolic vampir
5. Marko Matovic
6. milos nikolic liz
7. teclis
8. Maksim Karanovic
9. Josip Jakic
10. Jagosh Uskokovic
11. Darko Stojanovic ?
12. ratgod
13. kirgan
14. Sloba zloba haos patuljak
15. iskusinjo
16. No1
17. Nikola Nikolic
18. Bogdan Obradovic
19. Vladimir Ivanovic ?
20. Histericni Historicar
21. Mitar ?
22. Aleksandar Milosavljevic ?
23. Nenad Nikolic ?
24. Musa
25. Ota
26. Nemanja Jovicic
27. Rastislav Vukovic ?
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Warhammer veliki turnir

Post by kgkid »

Ja nisam još stigao da o ovome obavestim ekipu iz KG, šerujem link odmah...
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Dzon Vejn »

Stavi i mene pod znak pitanja. Ako ne bih morao da citam 15 stranica rulespacka sta ne smem da koristim, to bi u mnogome doprinelo brisanju tog znaka pitanja, jer ne bih morao da razmisljam da li imam obojenu armiju ili ne.

Tip rulespacka (AC / no AC / ETC AT / whatever) mi je nebitan dokle god ne moram da obojim ni jednu novu figuru za WHFB.

Bilo bi ultra cool da se ovih 30 ljudi koji se jos (koliko-toliko) aktivno igraju podele u bar jos jedno 3-4 zasebne grupice (za pocetak)! Mislim, ipak smo srbi. Glupo je da je 30 ljudi podeljeno u samo 2 grupe ;). Umesto forum+facebook, mogli bi da se podelimo u sobe: soba kod Nikolica, soba kod Jagosa bese?, soba kod Iskusinja, soba kod Bata Boleta, itd. Mislim da bi to bilo mnogo vise cool i u skladu sa nasim godinama. Jos bolje (i u skladu sa nasim godinama) bi bilo ako niko nikome nista ne kaze pritom (u smislu uzivo da se poprica), nego se samo tako podelimo. To bi bilo bas cool. :oops:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Myth
Posts: 110
Joined: Wed Jan 31, 2007 11:29 am
Location: BG

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Myth »

kgkid wrote:Ja nisam još stigao da o ovome obavestim ekipu iz KG, šerujem link odmah...
Da li drzis monopol na pristupanje i citanje Zmaj foruma za KG region? :)
Ne bi sada o tome da pricamo, ali pitacu ljude zasto i sami ne prate forum.

Elem, iako od povratka u hobi 2012-te zarko zelim da ucestvujem na BG turniru, kao i da taj turnir uspe i bude najveci kod nas, nesto mi se ne da.....zadnja dva turnira bio sprecen iz objektivnih razloga, ovaj cu mozda isto morati da propustim....tajming se uvek ispostavi kao nepovoljan u mom slucaju.

Ako turnir bude bio jedan dan, mozda i budem uspeo da ucestvujem, ali svakao cu se potruditi makar da dodjem na katko i da nosim stolove i terene.

Sto se tice rules pack, AC i sl....mislim da primarni cilj i funkcija turnira ne treba da bude plasman i dominacija vec promocija hobija, jer je super prilika da se na dogadjaju gde ce biti dosta ljudi sa slicnim interesovanjima (i potencijalnim novim clanovima zajednice) prezentuje WHFB. Drugim recima, to sve vizuelno treba da izgleda super i moja licna preporuka bi bila da ljudi izvedu najbolje sto imaju, dakle sto raznovrsnije i bolje ofarbane modele i da zaborave na plasman, vec da igraju opusteno kako bi se na ljude sa strane ostavio sto bolji utisak. Npr. ako vodite imperiju izvedite od svega po nesto, ne iskljucivo gunline, tesku konjicu i sl....isto vazi i za ostale vojske. Za plasman i ozbiljnu igru (sto mi je isto u redu) bi ostavio redovan turnir, ako ga bude ove godine.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Warhammer veliki turnir

Post by No 1 »

Poučen ranijim iskustvom doći ću sa dve liste turnirskom i za zabavu, pa kad vidim kakve su ostale ja ću da izaberem sa kojom igram. OK je da sastaviš zabavnu listu ali baš i nije da te drugi ubiju u pojam jer su ih nabudžili maksimalno.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
Myth
Posts: 110
Joined: Wed Jan 31, 2007 11:29 am
Location: BG

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Myth »

No 1 wrote:Poučen ranijim iskustvom doći ću sa dve liste turnirskom i za zabavu, pa kad vidim kakve su ostale ja ću da izaberem sa kojom igram. OK je da sastaviš zabavnu listu ali baš i nije da te drugi ubiju u pojam jer su ih nabudžili maksimalno.
Ok, hajde onda rules pack tipa svaka jedinica 0-1, max 30 modela u jedinici, jedan Lord choice u armiji i sl....

Mislim da ovo treba da bude jedna opustena varijanta i ako dodjem donosim sarenu HE listu sa po jednim izborom svake jednince, jedini kriterijum ce da bude da izgleda sto zanimljivije i bolje za posmatranje. Apsolutno mi je nebitno kakve ostale liste budu bile...cak sta vise, drago mi je kad je tesko i kad moram da se pomucim da izvucem iz partje nesto :)
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Warhammer veliki turnir

Post by joggy »

ja stvarno ne bih da polemisem, ali ajde svako dodje sa cim god hoce (po kom god hoce rulespacku) i onda se lepo tamo dogovorimo ko ce sa kim igrati. Siguran sam da ce biti i ko hoce ETC i ko hoce GW, a posto vec ima preko 20 zainteresovanih mislim da to ne bi bio problem. Sto se mene tice moze i bez tabela, plasmana itd, kao u KG. Lepo dodjes i odigras par partija koje tebi odgovaraju?

U svakom slucaju, sta god da se odluci ja cu doci
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Dzon Vejn »

To i ja podrzavam. Ko se upari na licu mesta upari, ostali na random i to je to. Bez tabela.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Warhammer veliki turnir

Post by RatGod »

Ja se samo nadam da ste svi svesni da ako se sada skupi 20+ ljudi posle turnira biti nece, 99% zbog toga sto ce odziv biti losijji. Smatram da treba da bude turnir po ETC pravilima ( jer ljudi koji igraju tu igru igraju je tako ), ali da treba da bude recimo 85% modela skroz ofarbano.

Meni ako obaveze dozvole dolazim sa skroz ofarbanom vojiskom, pa sta budem mogao da izvedem ( i voleo bi da kad se vec vracam da se tu igram igram protiv ofarbanih modela ).
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Yogurt »

Zar nije ovo turnir? Koja je poenta turnira?

Važno je zabava a turnir je super vrsta zabave. Please ili ETC komp ili bez ACa. TAj svaki unit 0-1 pravi glupe liste i nisu sve vojske u istom čamcu po tom pitanju. ETC komp je na kraju bio ok ali zato što se radilo na njim mesecima uz veliku pomoć raznih zajednica. Komp zna da uništi igru ako se brzo i loše odradi. ETC verzija 1 i 2 su bili dosta loši, samo ova zadnja iteracija ih je izvukla. Ja mislim da bi trebalo da se igra bez ACa da bi bilo lakše ljidima i novim igračima. Teško je ući u hobby kada trebaš da čitaš dodatne restikcije uz GW pravila, i čitati 30 stranica FAQa. Samo treba da se koristi worst play document ali novom igraču nebi ni palo na pamet da radi takve stvari.
Myth
Posts: 110
Joined: Wed Jan 31, 2007 11:29 am
Location: BG

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Myth »

Yogurt wrote: TAj svaki unit 0-1 pravi glupe liste i nisu sve vojske u istom čamcu po tom pitanju.
Vidi, inicijalno je bila zamisao da se izadje na festival kako bi se promovisao hobi, ne da bi se igrao turnir. To znaci izvedi sve sto mozes, sto vise razlicitih jedinca i po mogucnosti dobro sredjenih, kako bi posetioci mogli da vide i da se zaiteresuju. Nije bila poenta izvesti samo 1-2 vrste jedinica koje 'rade' kako bi postigao 20-0.

Zmajeve vec dugo vremena niko ne izvodi, a verujem da bi nekome sa strane bilo mnogo upecatljivije da vide model zmaja u HE ili Haos listi nego da listu cine jedinica od 20 konjanika + 4 RBT ili horda poluraspadnutih nurglovaca jer to 'radi'.

Ako se zeli turnir onda ok, igra se po ETC ili nekom validnom rulsepacku, u protivnom masimo poentu.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Re: Warhammer veliki turnir

Post by jorgurt hlebozvak »

Prijava. Kraj septembra je relativno daleko ali mislim da ću moći. Koliko sam shvatio, ovo je više promocija hobija nego turnir, pa bi mogli tome da pristupimo malo opuštenije, recimo da igramo po pravilima iz knjige. Nije da će neko posle ovog turnira da zaigra u Realu. Nivoa se treba držati, pa bi bilo lepo da vojske budu ofarbane, makar to značilo da će liste biti slabije, te će sujete biti povređenije nego inače, ali znate valjda kome je sujeta omiljeni greh, gledali ste film, eto prilike za savlađivanje iste.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Ota »

Prijava.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Warhammer veliki turnir

Post by kgkid »

Ljudi,
AC, ili ne, svejedno je.

Ja samo ne preferiram specijalne karaktere.

Moje licno ucesce je na 3+ iskljucivo iz finansijskih i zdravstvenih razloga, nije povezano sa AC.
Ukoliko se prijavi vise od maksimuma, nije strasno za mene. Voleo bih da posetim taj skup bez obzira na igranje.

Sto se tice pracenja foruma, ja sam samo svestan da sam jedini iz KG, koji prati ovaj forum aktivno, a zelim da pomognem da se turnir i promocija organizuju.
Vecinom su za izbegavanje foruma odgovrne neprimerene rasprave, koje se ovde svaki put zapocinju i koje su nam dozlogrdile.

Ofarbanost armija u ovom slucaju razumem i podrzavam, ali ona znatno limitira broj potencijalnih ucesnika iz KG.

Pozdrav i sve najbolje.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Warhammer veliki turnir

Post by Yogurt »

Myth wrote:
Yogurt wrote: TAj svaki unit 0-1 pravi glupe liste i nisu sve vojske u istom čamcu po tom pitanju.
Vidi, inicijalno je bila zamisao da se izadje na festival kako bi se promovisao hobi, ne da bi se igrao turnir. To znaci izvedi sve sto mozes, sto vise razlicitih jedinca i po mogucnosti dobro sredjenih, kako bi posetioci mogli da vide i da se zaiteresuju. Nije bila poenta izvesti samo 1-2 vrste jedinica koje 'rade' kako bi postigao 20-0.

Zmajeve vec dugo vremena niko ne izvodi, a verujem da bi nekome sa strane bilo mnogo upecatljivije da vide model zmaja u HE ili Haos listi nego da listu cine jedinica od 20 konjanika + 4 RBT ili horda poluraspadnutih nurglovaca jer to 'radi'.

Ako se zeli turnir onda ok, igra se po ETC ili nekom validnom rulsepacku, u protivnom masimo poentu.
Ako je bez ACa ja vodim dva zmaja! Nisu neki jaki ali verujem da ću pojesti puno stvari sa njima. To zavisi jel su dozvoljeni specijalnih karaktera.
uroskg
Posts: 16
Joined: Wed Apr 10, 2013 2:28 pm

Re: Warhammer veliki turnir

Post by uroskg »

Prijava
Post Reply

Return to “Warhammer Age of Sigmar's Fantasy Battles”