Diskusije o army listama

In imaginary world of happy pony land

Moderator: teclis

Post Reply
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Diskusije o army listama

Post by bojan »

Divan nacin da uvedes nove ljude u hobi.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Diskusije o army listama

Post by No 1 »

Ma opusteno, mi ovde igramo prijateljske partije i sa skroz nabudzenim listama i niko se ne ljuti ni na koga.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Diskusije o army listama

Post by bojan »

No 1 wrote:Ma opusteno, mi ovde igramo prijateljske partije i sa skroz nabudzenim listama i niko se ne ljuti ni na koga.
Znam.
Samo, nekima je ocigledno bitnije sta je u listi nego kakav je onaj ko tu listu vodi.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Diskusije o army listama

Post by meloras »

Pozdrav

Uhvatio sam sebe kako mi se opet igra whfb,ali ovog puta unapred razmisljam o svakoj vojsci ponaosob kako se ne bih smorio od iste i pre nego sto zavrsim farbanje.
Posto me magija ne privlaci previse,merkao sam warriors of chaos i patuljacki gunline.Nema previse modela te ce moja igra biti znatno brza.Ukratko WoC su mi jako privlacni za oko,deluje mi kao lista koja bi mogla da potuce nesto,ponekad :roll: ,dok mi patuljci deluju kao da bi mogli da ispucaju puno toga pre nego sto to dodje do njih,upropaste par magicnih faza,i dobro se potuku kad na kraju nesto i dodje do njih,a hoce.

Za WoC sam gledajuci po knjizi nasao kombinaciju:
Exalted champion +mark of khorne,juggernaught -175

Sorcerer +mark of tzeentch,disk -125

Wulfrik -185

Demon princ + mark of khorne -310

12 chaos warriora +mark of khorne,additional hand weapon,zastava,muzika -240

20 maurauders +mark of khorne,zastava,muzika,flail -142

5 warhounds -30
5 warhounds -30

5 maurauder horsmena +mark of khorne,light armor,zastava,muzika,flail -128

5 chaos knights +mark of khorne,zastava,muzika,mozda lance? -260/285 sa lanceom
5 chaos knights +mark of khorne,zastava,muzika-260

kocija +mark of khorne-150
kocija +mark of khorne-150

Ukupno 2210poena,bez itema i giftova.
Moja pitanja su:
1.Da li je ova lista dobra kao osnova (mislim na deo bez karaktera)?
2.Sta bi trebalo da dam championu od itema/giftova?
3.Sta dati sorcereru ako je uopste i potreban ovde,kao letac na disku,mozda da lovi warmachine?
4.Da li je princ uopste potreban jer ne moze da nosi iteme a ne mogu da mu nadjem dobru kombinaciju giftova?
5.Wulfrik je tu zbog maraudera kako bi se sa njima pojavio iza/u bok nekog eventualnog gunline-a.Koliko je to pametno?
6.Obzirom da je dosta combat orijentisano da li je khorne dobar izbor?+1A u odnosu na recimo nurglovo slabije pogadjnje?
7.Treba li nesto izbaciti/dodati/promeniti?

Za patuljke:
Thane -65

Runesmith -70

10 thunderera -140
10 thunderera -140
10 thunderera -140
16 warriora sa komandom i stitovima-169
16 warriora sa komandom i stitovima-169

cannon -90
cannon -90
cannon -90
2 bolt throwera -90

organ gun -120
organ gun -120

total-1493,sasvim dovoljno poena da se stave rune na karaktere,lord mozda,eventualno povecaju warriori na 20,jedni da budu long beardsi.
Toliko pucanja mi je dosta ne kompetetivno i verujem da bi se i sam smorio protiv ovako necega ali verujem da svaka armija ima nacina da se izbori sa prosecnim gunlinom.Sa druge strane,izbaciti recimo top i organ gun da bi se stavili hamereri ili mineri ne vidim zasto ako ima dovoljno poena za dodatne warriore.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Diskusije o army listama

Post by milosh »

Odgovori vezani za Woc listu:
melekith wrote:1.Da li je ova lista dobra kao osnova (mislim na deo bez karaktera)?
Ne racunajuci karaktere, jedinice koje si nabrojao jesu dobra osnova. Kucice, maroder horsmene, konjicu ces imati u gotovo svakoj listi. Ako vec hoces da igras kornovsku vojsku onda i warriori i maroderi on foot mogu da budu dobri, bas kao i kocija. Medjutim moras biti svestan da ti je skoro citava vojska frenzirana te da ce moci lako da te vozaju po tabli. Ovo donekle mogu da neutralisu kucici skrinovanjem frenziranih jedinica, ali trebao bi to da imas na umu pre nego sto se odlucis za ovu listu. Tematski korn jeste zanimljiv ali slanesov mark je mnogo efikasniji na konjici i maroder horsmenima, dok obicnjaci mogu da prodju i sa kornovim.
melekith wrote: 3.Sta dati sorcereru ako je uopste i potreban ovde,kao letac na disku,mozda da lovi warmachine?
Onaj item sto mu daje 3+ ward od pucanja i dispel skrol (ako moze, posto nisam siguran koliko ward kosta), mada ako ce da ti bude skrol kedi skini ga sa diska i daj mu dva dispel skrola.
melekith wrote:4.Da li je princ uopste potreban jer ne moze da nosi iteme a ne mogu da mu nadjem dobru kombinaciju giftova?
Princ je sranje, lord na zmaju uradi mnogo vise od njega.
melekith wrote:5.Wulfrik je tu zbog maraudera kako bi se sa njima pojavio iza/u bok nekog eventualnog gunline-a.Koliko je to pametno?
Iskreno mislim da je Wulfrik precenjen karakter i samo ako ti je protivnik kompletan kreten moze nesto da uradi pametno. U vecini slucajeva ce da izduva. Bolje umesto njega uzeti jos jednog maga ili ako bas hoces da se bijes jos jednog heroja.
melekith wrote:6.Obzirom da je dosta combat orijentisano da li je khorne dobar izbor?+1A u odnosu na recimo nurglovo slabije pogadjnje?
Kornov +1 napad ima drawback a to je frenzy. O tome sam ti vec pisao.
melekith wrote:5 chaos knights +mark of khorne,zastava,muzika,mozda lance? -260/285 sa lanceom
Niposto lance! Druga opcija je MNOGO bolja.
melekith wrote:7.Treba li nesto izbaciti/dodati/promeniti?
Zameni demona i wulfrika lordom na zmaju (niposto njemu kornov mark), ostatak po zelji ;)
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Diskusije o army listama

Post by Dzon Vejn »

Interesuje me, za turnirske liste, kako ljudi vide cygor VS jabberslythe VS ghorgons?

Licno, nisam ljubitelj frenzy-ja, tako da bih ghorgone odmah otpisao, a ako bih vodio, vodio bih 2 komada ili nista. Naravno, uvek postoji ta mogucnost da sam ja propustio da vidim nesto, tako da me interesuje i misljenje ostalih.

Takodje, da li bi radije uzeli 2 jabbera ili jabber i cygor, ili nesto trece i zasto?

Giant je, koliko se meni cini, opcija koja je daleko ispod ovih ostalih, tako da ga zato nisam ni spominjao.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Diskusije o army listama

Post by milosh »

Meni se bas gorgona najvise svidja :D Jel to onaj monster sto ima S T W - 6 6 6 i sto unosi nemir u protivnicke magove? On mi je najinteresantniji. Istina frenzy moze da bude problem ali ja bez jedne gorgone i jednog cygora ne bih izlazio na bojiste :)
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Diskusije o army listama

Post by Dzon Vejn »

Ne, cygor je onaj sto unosi nemir u magove. Gorgon je onaj sto ima 666 :D, frenzy i moze sve da zameni za 1 napad koji je KB na 4+, i ako uspe, vraca sebi D3 rane (to je puno ako... tako da bih ga ja samo koristio zbog broja napada uz veliku snagu i izdrzljivost... kada bih ga koristio, to jest').

Meni je najveca dilema da li su bolji 2 jabbera ili jabber + cygor...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Diskusije o army listama

Post by milosh »

Auh da malo sam ih izmesao. Onda bih definitivno na turnir vodio letece cudo i cygora. A gorgona neka ostane za friendly partije.
Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Diskusije o army listama

Post by RatGod »

Jabbe + cygor se i meni cini najbolje jel nadoknadis shooting sa cygorom i to je jako dobro ,jel mozes da obrises SM ili BG ako pogodis lepo,a jebber zato sto sam napravio model koji mi se ekstremno svidja inace ne radi nista sem sto eto mozes da stignes do masina i terrorises po tabli inace ona aura je sranje cak i kada je ukombinujes sa magijom tipa Dark da smanjis Ld jel je na pocetku magicne faze !!!! :(

A inace mislim da gorgona i cygor su takodje dobra opcija,samo gorgonu jos nisam napravio.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Shaikan_Z
Posts: 4
Joined: Tue May 19, 2009 2:50 pm

Re: Diskusije o army listama

Post by Shaikan_Z »

81 White Lions @ 1305.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
Standard of Balance [45.0]

1 Guardian @ [12.0] Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt

1 Noble @ 184.0 Pts
Great Weapon; Dragon Armour; Battle Standard
Banner of the World Dragon [60.0]

1 Noble @ 138.0 Pts
Dragon Armour; Shield
Sacred Incense [30.0]
Amulet of Light [15.0]

1 Noble @ 135.0 Pts
The White Sword [40.0]
Gem of Courage [10.0]

1 Prince @ 257.0 Pts
General; Dragon Armour; Shield
Blade of Leaping Gold [60.0]
Talisman of Loec [10.0]
Helm of Fortune [25.0]

10 Archers @ 110.0 Pts
Longbow

10 Archers @ 110.0 Pts
Longbow

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 2

Models in Army: 106


Total Army Cost: 2239.0

Svi karakteri su u WL unitu. Imuni su (skoro svi) na magije. -1 na shooting, +2 na save protiv shooting-a, magic attack, imuni na psihologiju i negiraju frenzy i hatred,stubborn. Zasto ovo ne uspeva (moze i PG umesto lavova)?
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: Diskusije o army listama

Post by Monsterman »

Pa po mom skromnom misljenju, to je i dalje samo JEDNA jedinica, koju svako moze da zaobidje, izmanevrise, okruzi i sta sve ne, a i uz malo srece, moze i da opere u jednom chargeu, tipa Chaos Knightovi, Blood Knightovi, i slicno, ili jednostavno tar-pituje necime, tipa cigla zombija kojih je jednostavno previse il tako nesto, dok se druge jedinice lepo spremaju da te udare u ledja...
A i jednostavno ce ih svi katapulti i ostala no-armor-save template masinerija desetkovati, jer je to ipak 10-15 ubijenih po pogodku...
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Highborn of Ulthuan
Posts: 152
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:26 pm
Location: Karaburma

Re: Diskusije o army listama

Post by Highborn of Ulthuan »

Mnogo ti je los hth npr,jer Wl nisu bas neki sibaci,da si stavio SM pa da kazes e idem da se sibam pa i ajde nekako,karakteri ti uiru svi od snage 5 ili vise u kombatu jer nemas nikakav armor save i to sto je jedna jedinica,ima da te tako iznavlace zbog Standard-a of Balance da ti nece biti dobro,jer ti je to preskupa jedinica sa kojom ne mozes da kazes flee,i katapulti i onaj ispaljicac raketa kod imperije te tako unerede,tako da ti se nikako ne isplati da tu listu probas da vodis,to su samo neke od stvari koji ti stvaraju problem ima tu jos,ali bi trebalo dosta vremena napisati to sve. :wink:
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Diskusije o army listama

Post by milosh »

Ova lista iz vise razloga nije funkcionalna jer jedna dobro plasirana konjica u bok (a jedinica od 80+ modela ima pozamasan :) ) ima mogucnost da te otera jer ni jedan od tvojih heroja nece udarati po njoj, imaces 7-8 napada snage 6 protiv 2+ sejva, ostaces bez redova a veruj mi stubborn na 8 se cesto pada u odlucujucim trenucima :) Takodje imas ukupno 3 jedinice na tabli od kojih su dve strelci pa protivnik (a ne daj boze da to bude lizardmen ili wood elf) moze da te izmanervise da WL sa karakterima uopste ne dodju do cc-a.
Image
User avatar
Shaikan_Z
Posts: 4
Joined: Tue May 19, 2009 2:50 pm

Re: Diskusije o army listama

Post by Shaikan_Z »

Protiv artiljerije ne moze nista :( Imam 4 karaktera, tako da mogu da ih namestam da otprilike mogu da se bore i u prvom round-u kombata. Strength 6 ima i -3 armor modifier (tako valjda pise u rulebook-u), tako da od 2+ napravi 5+ save? Ili nisam dobro razumeo to pravilo. Nije ni uzasno losa :) PG bi bolje prezivljavao, a SM bi bolje ubijali.

37 Dragon Princes @ 1235.0 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard; Musician
Standard of Balance [45.0]

1 Drakemaster @ [20.0] Pts
Heavy Armour; Shield

38 Elf Steed @ [0.0] Pts

1 Prince @ 271.0 Pts
General; Dragon Armour; Shield
Blade of Sea Gold [40.0]
Talisman of Loec [10.0]
Talisman of Saphery [35.0]

1 Elf Steed: Barded @ [0.0] Pts

1 Noble @ 198.0 Pts
Lance; Dragon Armour; Shield; Battle Standard
Banner of the World Dragon [60.0]

1 Elf Steed: Barded @ [0.0] Pts

1 Noble @ 156.0 Pts
Halberd; Dragon Armour
Sacred Incense [30.0]
Amulet of Light [15.0]

1 Elf Steed: Barded @ [0.0] Pts

1 Noble @ 159.0 Pts
Dragon Armour; Shield
Helm of Fortune [25.0]
Foe Bane [25.0]

1 Elf Steed: Barded @ [0.0] Pts

10 Archers @ 110.0 Pts
Longbow

10 Archers @ 110.0 Pts
Longbow

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 2

Models in Army: 62

Total Army Cost: 2239.0

Nije ih toliko lako izbeci, i malo tezu umiru (koliko je za elfove moguce), ali imaju 2 str manje (ako ne charguju). Post nije bas toliko off- topic? :?
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: Diskusije o army listama

Post by Monsterman »

Opet ista prica :) Svaka artiljerija bi te opet desetkovala u toj jednoj rundi gadjanja, ne dao ti Bog da budu dve, a teska pesadija ili stubborn jedinica (unbreakable da ne spominjem, to je ubedljivo najgora stvar koja moze da te snadje) mogu da izdrze taj charge, a onda si pukao, posto bockati tesku pesadiju snagom 3 nije bas za pohvalu :)
Ne trudi se sa ovakvim spamerskim listama, jednostavno nema 'leba od njih (mada, kada bi ovo podelio na 4 jedinice sa po 10ak princeva i jednim herojem, mozda bi bilo vredno razmatranja), a i niko ziv nece hteti da igra protiv njih... ;)
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Diskusije o army listama

Post by orome pancevo »

Ne ne ne decko,tako se ne prave avioni.Taj ti nikada nece poleteti...
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Diskusije o army listama

Post by milosh »

U kojoj formaciji planiras da vodis princeve?
Image
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3202
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Diskusije o army listama

Post by Mrzimsvee »

Sine jedna jedinica u Warhammeru ne radi nista ma koliko jaka bila, u jednom trenutku oticice po burek...
koliko si partija Warhammera odigrao?
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Shaikan_Z
Posts: 4
Joined: Tue May 19, 2009 2:50 pm

Re: Diskusije o army listama

Post by Shaikan_Z »

Evo postajem ozbiljan :geek:

1 Prince @ 459.0 Pts
General; Dragon Armour
Vambraces of Defence [55.0]
Enchanted Shield [10.0]
Talisman of Loec [10.0]
Foe Bane [25.0]

1 Griffon @ [200.0] Pts

1 Noble @ 218.0 Pts
Lance; Dragon Armour; Shield; Battle Standard
Battle Banner [80.0]

1 Elf Steed: Barded @ [0.0] Pts

1 Mage @ 140.0 Pts
Magic Level 1
Dispel Scroll [20.0]
Dispel Scroll [20.0]

1 Mage @ 140.0 Pts
Magic Level 1
Dispel Scroll [20.0]
Dispel Scroll [20.0]

5 Dragon Princes @ 235.0 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard
Banner of Ellyrion [15.0]

1 Drakemaster @ [20.0] Pts
Heavy Armour; Shield

6 Elf Steed @ [0.0] Pts

5 Dragon Princes @ 220.0 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard

1 Drakemaster @ [20.0] Pts
Heavy Armour; Shield

6 Elf Steed @ [0.0] Pts

1 Lion Chariot @ 140.0 Pts

2 Lion Crew @ [0.0] Pts

2 Lion @ [0.0] Pts

8 Ellyrian Reavers @ 168.0 Pts
Spear; Normal Bow; Light Armour

8 Elf Steed @ [0.0] Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Repeater Bolt Thrower @ 100.0 Pts

2 Crew @ [0.0] Pts
Light Armour

1 Repeater Bolt Thrower @ 100.0 Pts

2 Crew @ [0.0] Pts
Light Armour

10 Archers @ 110.0 Pts
Longbow

10 Archers @ 110.0 Pts
Longbow

Casting Pool: 4

Dispel Pool: 4

Models in Army: 54

Total Army Cost: 2240.0

Jos jedan Noble umesto Mage-a? Ili mozda cak i zmaj? Da li je problem to sto ima premalo ljudi (tj elfova)?
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Diskusije o army listama

Post by milosh »

Izbaci eliriane i stavi lorda na zmaja. Ostatak deluje ok.
Image
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: Diskusije o army listama

Post by Monsterman »

E to je vec ozbiljnije :)
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 208
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Diskusije o army listama

Post by prokleti zabagovani forum »

Kor armije su ti 2/3 jedinice strelaca, veca jedinica sword mastera (15/20), manja jedinica white liona (10/15) i princeze jedna/dve jedinice, uskoro ce izaci 8 edicija pa razmisljaj i o 50+ spear elfova. Lord na zmaju je veliki ubica ali ti i ne treba, grifona nikako jer je suvise slab za lord karaktera. Obicnog heroja nikako neces moci da opremis kako treba (osim bsb-a) tako da razmisljaj o Korhilu i Karadrijanu, bas su dobri a mozes da ih stavis u mastere (Korhila) i u lione (Karadrijana) i tako imas dve stubborn jedinice sa jakim karakterima. Magove mozes da opremis kako hoces i oni su bas jaki. Strelci su uvek korisni a izgleda da ce uskoro biti i spearmeni. Masteri su velike ubice i treba ih imati uvek a i lione jer su prirodno stubborn, princeze su jedna od najboljih teskih konjica jer svaki ima po 2 napada, ostale konjice ne rade i samo zuzimaju princes slot, obicna kocija ne radi ali bi lion kocija trebalo da ubija ali je ja nemam pa je nikada nisam koristio, feniks garda sluzi ako igras samo sa magovima da ih cuva jer ih je stvarno tesko ubiti, a shadow warriori su ili mnogo dobri ili ne rade nista u zavisnosti protiv cega igras npr. patuljcima ne mogu ama bas nista. Boltere uvek treba imati makar 2 a orlovi, opet zavisi protiv cega igras, ili ce uraditi svasta (ubiti neke masine, negirati neki charge, izvuci fanatike, odvuci neku frenziranu ekipu) ili nista (umrece u prvom potezu od gomile pucanja/magije). Nadam se da nisam preterao sa objasnjavanjem. :geek:
Ovo znaci rat!
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Diskusije o army listama

Post by Dellamorte »

imperija

arch lector on war altar
van speculum
meteoric iron
275

Templar grand master
sw of sigismund
shield of gorgon
215

core 20 flagelants
200

3x 10 hgunners+ marksman + hocland
315

9x Kinight(full command)
247

special

2x cannon
200

outhriders (ch and mus)
129


rare
steam tank 300
hellblaster 110

total
1991
kazite mi sta islite o ovoj listi(naravno nije turnirska..ili pak?? ima bas malo modela al reko da pokusam da napravim nesto pa da cujem vasa misljenja... )
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Diskusije o army listama

Post by Giga »

Je li 100% nurgle warriors of chaos vojska moze da funkcionise (to jest da ne bude osakacena protiv vecine protivnika ;)) i ako moze, sta bi ta vojska trebalo da sadrzava? Svidja mi se ideja da vodim puno oklopljene pesadije u kombinaciji sa ogrovima, trolovima i eventualno nekom konjicom i chaoritoima.

Posebno mi se dopadaju peshaci warriors of chaos sa stitovima & hand weaponima, chaos kerovi, lordovi/carobnjaci na chariotima ili konjima, trolovi, ogrei, dzinovi i knights of chaos. Jesu li to dobre jedinice iz cisto gaming perspektive ili samo izgledaju lepo? :D

Takodje, je li puno maraudera neophodno da bi se sastavila valjana warriors of chaos lista?
Image
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Diskusije o army listama

Post by milosh »

Giga wrote:Je li 100% nurgle warriors of chaos vojska moze da funkcionise (to jest da ne bude osakacena protiv vecine protivnika ;)) i ako moze, sta bi ta vojska trebalo da sadrzava? Svidja mi se ideja da vodim puno oklopljene pesadije u kombinaciji sa ogrovima, trolovima i eventualno nekom konjicom i chaoritoima.
Ne samo da može da funkcioniše nego je to jedna prilično jaka lista. Generalno haos mortali su u 8. ediciji poboljšani u odnosu na 7. može se reći da su na putu da povrate staru slavu :) Sve što si nabrojao je odličan izbor. Nisam siguran za trolove doduše, mislim da bi dr. ogri bolje prošli.

Giga wrote:Posebno mi se dopadaju peshaci warriors of chaos sa stitovima & hand weaponima, chaos kerovi, lordovi/carobnjaci na chariotima ili konjima, trolovi, ogrei, dzinovi i knights of chaos. Jesu li to dobre jedinice iz cisto gaming perspektive ili samo izgledaju lepo? :D
Sve su to dobre jedinice. Naročito su dobri nurglovi haos warriori jer kombinuju dobar sejv sa manjom sansom protivnika da ih pogodi i u hth i pucanjem. Oni su možda i najbolja elitna pešadija u igri.

Giga wrote:Takodje, je li puno maraudera neophodno da bi se sastavila valjana warriors of chaos lista?
Nije neophodno. Maroderi su sada možda jedna od najboljih stvari koji idu u horda formaciji, a kad idu tako onda je najbolje da imaju kornov mark. Nurglovi maroderi su njah :) bolje uzmi vise warriora.

PS Nurglova konjica sa onim kornovim bannerom (baš flufi :) ) je jedna od moćnijih stvari koje možeš da imaš.
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Diskusije o army listama

Post by PeraNekron »

30 nurgle chosena (a moze i obicnih chaos warriora) sa tim zlim bannerom + tzeentchov bsb heroj sa ward 3+ i great weapon...obrisu celu tablu, bez ikakvih problema. I jos ti ostane poena za napucanog lorda i buljuk maraudera.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Diskusije o army listama

Post by Pendargon »

Vidis, svi mi kradu ideje... ima jos ovde negde topic o tome, valjda... :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Diskusije o army listama

Post by PeraNekron »

Pa dobro, pre si barem mogao da ih vozas, pa u neki teren, pa obrni okreni....sad su kao smrt : nezni i neizbezni. :D
Ima da pretrce tu poljanu, charguju sigurno vise od 8'', i ima da te u'vate, a kad te u'vate...od kafance poljance. :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Diskusije o army listama

Post by No 1 »

Imperija može da ima 3 mortara i dva helblastera uz ostale nezgodne stvari (topovi, magovi 4. nivoa, VHS, papomobil itd.) ....
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Diskusije o army listama

Post by bojan »

No 1 wrote:Imperija može da ima 3 mortara i dva helblastera uz ostale nezgodne stvari (topovi, magovi 4. nivoa, VHS, papomobil itd.) ....
I poenta je?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
milos
Posts: 90
Joined: Sun Oct 16, 2005 5:12 pm
Location: In a galaxy far away

Re: Diskusije o army listama

Post by milos »

bojan wrote:
No 1 wrote:Imperija može da ima 3 mortara i dva helblastera uz ostale nezgodne stvari (topovi, magovi 4. nivoa, VHS, papomobil itd.) ....
I poenta je?

:D
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Diskusije o army listama

Post by milosh »

Protiv imperijalnog ili patuljackog gunline-a tesko sta moze, ukoliko imperijalca ili patuljka bas ne proda kocka. Ali igrati protiv takve liste je manje zanimljivo od posmatranja tacke na zidu ;)
Image
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Diskusije o army listama

Post by No 1 »

Dok je igrati protiv 4 stegadona i žabe npr. mnogo zanimljivije.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Diskusije o army listama

Post by milosh »

Pa ako cemo posteno i jeste. U prosloj ediciji bilo koja lista sa zmajem (a bilo ih je poprilicno) je mogla da obrise sve stegadone. U 8. ediciji je veoma tesko uglaviti toliko stegadona sa zabom jer ti ipak treba neka r&f pesadija, a ni stegadoni nisu vise toliko dobri ;)

Mada ja ne bih znao, nikada nisam izveo zabu i 4 stegadona :D
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Diskusije o army listama

Post by PeraNekron »

Thread necromancy u vasem kraju! :D

Jedna zanimljiva Dark Elves lista koju sam sklepao skoro, 2000 poena, probacu jednom prilikom:

Lord - Supreme Sorceress level 4 (Lore of Shadow) na Dark Pegazu
Pendant of Khaeleth
Tome of Furion

Heroes - Master Battle Standard Bearer na Cold One sa great weapon
Talisman of Preservation
- Sorceress level 2 (Lore of Metal ili Death)
Dispel Scroll

Core - 25 Dark Elf Warriors (spear,hand weapon, shield, musician, standard bearer)
20 Dark Elf Crossbowmen (repeater crossbow, hand weapon, shield, musician, standard bearer)
5 Dark Riders (musician, spears)

Special - 6 Cold One Knights (full command, War Banner, Dreadknight ima Dragonhelm)
20 Black Guards (Full Command, Tower Master sa Crimson Death, Banner of Murder)

Rare - War Hydra

2000 tacno. :)
Gomila hexova, par dobrih buffova, generalno ok izbalansirana armija, dark rideri su tu samo zbog masina i nicega drugog, a ostali su tu da divljaju. Jedino da li je bolje da dam generalu Lore of Metal, a maloj magici lore of Death/Shadow... :-k
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Diskusije o army listama

Post by Iskusinjo »

Teclis 475 pts (Lore of Life)

Noble (BSB) 168 pts
Armor of Caledor
Guardian Phoenix
Great Weapon

Mage lvl 2 165 pts (Lore of Shadow)
Seerstaff of Saphery

25 Phoenix Guard 455 pts
FCG
Banner of Sorcery

25 Phoenix Guard 425
FCG
War Banner

25 First Lothern Seaguard 360 pts
Shield, FCG
Banner of Ethernal Flame

25 Lothern Seaguard 350 pts
Shield, FCG

Great Eagle 50 pts

Great Eagle 50 pts

Kako vam izgleda lista? Planiram sa ovim ići u Mađarsku, pa bih voleo da čujem komentare od nekoga ko je zapravo igrao osmu ediciju. :D
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Diskusije o army listama

Post by milosh »

Ja bih Testisu stavio Lore of Shadow. Pa malo smanjis inicijativu, pa pit of shades, pa cao :)
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Diskusije o army listama

Post by Dzon Vejn »

Pa ja mislim da se neces proslaviti sa tom ekipom...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Diskusije o army listama

Post by Iskusinjo »

Miloše, hvala na savetu. Razmisliću o tome. :D

Džone, jel' možeš malo podrobnije da obrazložiš svoj stav? :)
Post Reply

Return to “Warhammer Age of Sigmar's Fantasy Battles”