Diskusije o army listama

In imaginary world of happy pony land

Moderator: teclis

Post Reply
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Diskusije o army listama

Post by Dzon Vejn »

Otovoricu ovaj topic, da bi se sve diskusije o army listama nalazile na jednom mestu. Nesto kao pocetnicka pitanja (topic koji sluzi za postavljanje pitanja...). Nek bude sve na jednom mestu.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Jedna originalna, prijateljska Haos lista wrote:
cpu088 wrote: Sta domaca WHB populacija misli o sledecoj mortal haos listi?

Exalted Chaos Champion mounted @ 147 Pts
Mark of Chaos Undivided
General
Great Weapon
Chaos Armour
Shield
Barding
Helm of Many Eyes [25]

Exalted Chaos Champion on foot @ 154 Pts
Mark of Chaos Undivided
Great Weapon
Chaos Armour
Enchanted Shield [10]
Book of Secrets [40]

Great Bray-Shaman @ 280 Pts
Mark of Chaos Undivided
Lore of Shadow
Magic Level 3
Staff of Darkoth [25]
The Dark Heart [25]
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

Wargor @ 190 Pts
Mark of Tzeentch
Great Weapon
Heavy Armour
Shield
Dispel Scroll [25]
The Goretooth [25]

2x Chaos Chariot @ 240 Pts
Mark of Chaos Undivided


5x Chaos Knights FCG @ 300 Pts
Mark of Chaos Undivided
Barding
Chosen Unit
Shield
War Banner [25]

4x 5xMarauder Horsemen @ 300 Pts
Flail

3x 5xChaos Warhounds @ 90 Pts

2x 3xMinotaurs @ 276 Pts
Mark of Chaos Undivided
Great Weapon

4x Screamers of Tzeentch @ 132 Pts

Beast Herd 8+12, FCG @ 139 Pts
2ndWeapon

Casting Pool: 8
Dispel Pool: 6
Total Army Cost: 2248

Koje su prednosti/mane ovakve liste? Kako biste se osecali da igrate protiv ovakve liste?
Luka_Pancevo wrote: A gde idu ova 2 heroja on foot ?
Jedan guess (ako je tako onda mi se lista veoma svidja):
Bray shaman i undivided on foot heroj uzmu steed of shadows pa bace wargora na neku jedinicu, a ovaj eventualno baci the bears anger ?

Inace mi se lista svidja. Po meni malo previse lakih jedinica, ali vrlo rado bi igrao protiv takve liste, jer deluje veoma zanimljivo.
Kirgan wrote: Interesantna armija vredi probati Twisted Evil
TheMarko wrote: Nemam pojma . . . Confused . . . u haos armije se razumem isto koliko i u sestocilindricne motore . . . a to ce reci nimalo . . .
bojan wrote:
cpu088 wrote:
Exalted Chaos Champion mounted @ 147 Pts
Mark of Chaos Undivided
General
Great Weapon
Chaos Armour
Shield
Barding
Helm of Many Eyes [25]
Izbaci Helm - Stupiditi na Ld 8, pa makar sa reroll-om je shit. Bolje mu daj armor of damnation.

Exalted Chaos Champion on foot @ 154 Pts
Mark of Chaos Undivided
Great Weapon
Chaos Armour
Enchanted Shield [10]
Book of Secrets [40]
A gde on ide? I skini mu book. Ako hoces interesantnog heroja uzmi Slanesovca na glisti i daj mu Chalice of Chaos i Great weapon. Tako dobije da udara prvi a pomera se ozbiljno.

Great Bray-Shaman @ 280 Pts
Mark of Chaos Undivided
Lore of Shadow
Magic Level 3
Staff of Darkoth [25]
The Dark Heart [25]
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]
Mage lord je retardiran ako je 3. nivo - daj mu 4. - tako kada skines onog heroja sa Book-om imas isti broj PD.

4x 5xMarauder Horsemen @ 300 Pts
Flail

3x 5xChaos Warhounds @ 90 Pts
Apsolutno ti ne treba toliko lakih konjica ii kerova - Za bait-and-flee ti je dovoljno dve jedinice marouder-a i dve kerova. Ostatak ce samo da pravi panike unaokolo. Marouderima ocajnicki treba muzicar.

Znaci:
Heroj sa book f secrets postane Slaneshovac na glisti. Das mu chalice of chaos. Za poene oslobodjene od marouder-a i kerova uzmes 5 mounted demoneta. Heroj na glisti im se pridruzi (moze jer je postao demon) - to je onda laka konjica koja ide 20" a tuce posteno.
[qoute="Kirgan"]
A i demonete jahacice bi bile onda extra Twisted Evil
bojan wrote: Pa to sam i napisao... Mounted demonete = jahacice...
Zeleni wrote: A cenim da bi ti trebali i neki dobri carkasi Smile
cpu088 wrote: @Luka:
Voska koristi simetricnu Klin formaciju, sa jakim centrom i lakim jedinicama na bokovima. Krdo cuva Great Bray i Wargor-a, Exalted on foot se postavlja sa chosenima, a posle toga je sam - na njega bacam 2 steed of shadows po krugu. Krdo cuva ledja i sprecava march-blocking, a ako uspe da charge-uje, odlicno. Kucici su za redirekciju, a marauderi za flankovanje ili machine hunting. Screameri jure masine i/ili magove. To je teorija - a kako radi u praksi, videcemo Smile

@Beta:
Jako mi se svidja ideja o slaanesh exalted shampionu sa chalice of chaos, ali nije primenljiva za moju trenutnu koncepciju ove vojske. Koliko god se meni Slaanesh i mounted demonete svidjali, svi special slotovi su popunjeni. L4 nema opravdanje za svoju cenu - ne planiram da bacam sa vise od 4 kocke, i PD-a imam sasvim dovoljno (2+2+4 ili 2+3+3). Dodatna magija je lepa, ali preskupa. Book of secrets mi daje jos jedan Steed of shadows. U nesto drugacijoj verziji, ova vojska ima jos jednog l2 bray umesto wargora, i furije umesto screamera, tako da sa 3 steed of shadows po krugu leteci Exalted je zaista tezak za zaustavljanje. Sto se lake konjice tice, muzicari im nisu potrebni. Ako se moj battle plan oslanja na to da se jedinica od 75 poena relly-uje, onda to i nije neki plan. Flee treba da mi ostvari prednost, a ako se marauderi nakon toga i zaustave, to je cist bonus.

@Zeleni:
Gde ces bolje od krda i screamera?
slayer king wrote: Mortal Haos bez lorda na zmaju mi se nesvidja , ali je u principu lista u redu ne bi imao nista protiv da igram protiv nje Twisted Evil Twisted Evil
Luka_Pancevo wrote: Da, ali zmaj kosta 650 poena i 2 char slota, tako da ako njega ubacis nema puno poena za zanimljive stvari (kojih ima VEOMA puno u ovoj listi).

@Cpu: da li mozemo da ocekujemo ovu armiju u skoroj buducnosti ?! Smile

[/quote][/quote]
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

@Luka Pancevo:
Od modela mi samo fale krdo i teski konji (jahace i kocije imam). Kad ce to sve biti gotovo pojma nemam - lenj sam za sklapanje/farbanje (DL mi je gotovo celu ofarbao kgkid :D ). Verovatno ne pre 7. edicije....
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Nisam WE ali me cisto zanima strucno misljenje o ovoj listi
Alter Highborn(light armor,shild,G.W.,bow of loren,arkane bodkins,amaranthine brooch)
Wild Rider noble(spear of twiligh,ench.sh.)
2 spellsinger-a sa po 2 D.S.L1
1-8dryads
3-10 glade guard
1-5 gl.riders
1-5 warhawk riders
7 wild riders
treeman
9 waywatchers :?:
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Waywatcher-i su uzaludni - posebno u tolikom broju. Ukoliko bas zelis da ih vodis, nek ih bude samo 5. Alter sa lukom je kontradiktoran - poenta altera je da zakiva u cc-u, a ako ga koristis za pucanje lukom propada ti njegov strahoviti cc potencijal; i obratno, ako udje u cc bacio si poene za luk. Konjice su bolje u varijantama od po 5 - nemoj juriti rank dzabe, preskupo je. Warhawk; moze, ali mislim da je 5 previse. Drijade i treeman-i su odlicni. Toliko od ne-WE igraca :wink:
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

cpu088 wrote:...Konjice su bolje u varijantama od po 5 - nemoj juriti rank dzabe, preskupo je...
A i nije da ga moze ujuriti - za one koji ne znaju lake konjice ne mogu imati redove... :roll:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Red je tu da ih bude vise(posto ce nekolicina da zagine od magije,pucanja) :D Alter mi se cini da moza da trckara okolo,puca,ometa kretanje,a ako ucardzuje nekog(sa recimo jos jednom konjicom)moze da napravi dosta s****a(ili mozda ne :?: :D )
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Petar-Pan.
Posts: 111
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:05 pm
Location: The city of Pancevo

Post by Petar-Pan. »

Sve je to OK samo ne znam što se jedan skaven interesuje za pravljenje Wood elfovske liste :-s
Get off my way peasant!
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Pa znas,sednes ispred armybildera,pa se sve mislis,sta imaju ti WE ili ORci ili...pa onda krenes da cvrakas po kojecemu(od toga pola ne razumes kako zaista radi)...i sve tako u krug... :D
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

orome pancevo wrote:Pa znas,sednes ispred armybildera,pa se sve mislis,sta imaju ti WE ili ORci ili...pa onda krenes da cvrakas po kojecemu(od toga pola ne razumes kako zaista radi)...i sve tako u krug... :D
ju shud get aut mor :twisted:
Image
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

you have to learn english :D .To radim samo kada se zesce smorim :wink:
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Znam bre zezam se. To sa jengleskim je trebala da bude fora. :wink:
Image
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Det iz not a "fora", det iz kold Pant-Juropian inglis in onor of maj frend Panta hu nous nou inglis, bat stil trajs tu spik (sing) it, so vi vrajt tu him dis vej end bihold . . . hi ken spik (sing) inglis . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

totalno mi se uklapate u novu armiju (O&G) :) moracu i ja malo taj juropijn inglish ;)
User avatar
Petar-Pan.
Posts: 111
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:05 pm
Location: The city of Pancevo

Post by Petar-Pan. »

Osaćam da je ceo dan listao recnik da bi napisao ovo

orome pancevo wrote:you have to learn english :D . :wink:
:mrgreen:


A on kao nešto zna :roll: :P
Get off my way peasant!
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

pa bilo je tesko naci(nema to u svim recnicima) :D
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

nisi dovoljno dobro trazio, misspelovao si sopstveni potpis :D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

... na latinskom...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

HIPERION wrote: Hti bih da cujem savjete,kritike i sve ostalo sto dobija jedna lista.

Bretonnian Lord,General,Grail Vow-257
Birth-Sword of Carcassone-35
Dragons Claw-25
Gauntlet of the Duel-10
Virtu of Confidence-25

Ja mislim da je dobar za challenge

Paladin Battle Standard Bearer,Grail Vow-120
War Banner-25

Paladin, Questing Vow-132
Holy Icon-40
Biting Blade-10
Ide u Questing-e

Damsel of the Ladi, lv2,Light-155 ide pjesaka
Dispel Scroll-25
Dispel Scroll-25

Damsel of the Ladi, lv2,Light-165 ide u KotR
Power Stone-25
Dispel Scroll-25

8@KotR-240
Standard,Musican,Gallant

5@ KotR-168
Standard,Musican,Gallant

5@Questing Knight-167
Standard,Muzican,Paragon

3@Pegasus Knight-165
Gallant

9@Grail Knigts -372
Standard,Muzican

Je.... i mrtvo i zivo
Twisted Evil

16@Peasant Bowmen Skirmishers-75
Braizers

Field Trebuchet-90

2199 poena

Casting Pool 6
Dispel Pool 4
Modela 51

Trebao bih jos ubacit Falcon Horn ali bice jos prepravki. Sta mislite o listi?

Zadnja promjena: Ranko; uto lis 17, 2006 5:17 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Petar-Pan. wrote: PA ovako:
Dragons claw je prilicno beskoristantako da bolje uzmi neshto pametnije za te poene.
War banner bolje prebaci realmovima ili gde si vec namerio da stavish bsb-a,ipak betl standard moze da pogine.

Ubaci i malo eranata-dobri su ako te nece kockica

Stelcima bolje stavi kolje nego shto su skirmish

A da,sveta ikona je bacanje poena tebi magije malo shta mogu pored 4 dispel skrola-uzmi sokolovu sviralu ili mu daj neshto pametno Twisted Evil
orome pancevo wrote: Poslusaj coveka;ako ista zna sa Bretoncima,to je da baca kockice Very Happy Twisted Evil .Nema sta,vrstan je to takticar. Twisted Evil
Petar-Pan. wrote: orome pancevo wrote:
Poslusaj coveka;ako ista zna sa Bretoncima,to je da baca kockice Very Happy Twisted Evil .Nema sta,vrstan je to takticar. Twisted Evil


Pa ja sam se bar kolko-tolko dokazao kao igrac,a shta ti imash da kazesh elfice Twisted Evil
orome pancevo wrote: Da cu te operem sas sve tu tvoju vice-sampionsku titulu koju si prikacio na user Twisted Evil (hocu reci na kocku Very Happy ).
Petar-Pan. wrote: orome pancevo wrote:
Da cu te operem sas sve tu tvoju vice-sampionsku titulu koju si prikacio na user Twisted Evil (hocu reci na kocku Very Happy ).


Iskushavash moju cast Laughing

Nemoj ovde da se raspravljamo,nije mesto.Nacicemo se na bojnom polju josh Cool ...pa cemo da vidimo Mr. Green ..ko je bolji Rolling Eyes
srebrni vitez wrote: Требуше је чист вишак, а мислим да је 6 Гралова довољно. За разлику у бодовима узми Витезе луталице. Можеш и без Свете иконе. Ја увек дајем предност стрелцима чаркашима у односу на кочеве. Видокруг од 360 степени уме да буде користан.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Goblini

Post by jorgurt hlebozvak »

Daleko od toga da sam takticki genije, ali slazem se sa Srebrnom i podebelom kantom, da ti je Trebushe visak. Pegasus Knights mogu da izvuku fanatike napolje, ali ih imas samo 3 i kostaju 165 poena. Ostale konjicke jedinice su ti male. Ne daj boze da ih udari fanatik nahranjen pecurkom - u potezu kad izlece bije sa 2d6 snagom 5, bez prava na save. Uz malo srece, ode 5 konjanika. I to radi svaki Fanatik koji je izleteo. (Vidi armijsku knjigu za Orkove i Gobline - predmet Mad cap of Mushrooms) A ima ih trojica u jednoj jedinici Night Goblina. Tu je jos i 6 Spear Chukka. Koje lepo mogu da ostete onih 9 Gralova. Gubio jesam, ali ne od Bretonaca. Pitaj Srebrnu konzervu. Tvoj sastav je slican njegovom.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Ствар приступа. Дечко се определио за велики број покретних јединица које могу да угрожавају противника по боковима, уз силовит фронтални јуриш главнине. Не мора увек да ради, али је суштински у духу војске.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

9 grlova ti je stvarno mnogo,uglavnom nece nista uraditi jer ce tvoj prozivnik prvo njih upucati ili eliminisati na neki drugi nacin,a pritom te kostaju XY poena.Smanji im brojno stanje i tu potrazi poene poene za jos jednu jacu kantu(umesto samo 5 KotR-a stavi 8-9)pa ces imati tri jedinice koje tuku podjednako jako(6 Gralova tuce i bolje od konzerve KotR-a),pa i ako ti 1 jedinica zagine ipak nije sve tako crno.Trebushe nemoj da izbacujes,jer kada se sa njim uvezbas nece ti trebati Pegazi da izvlace fanatike,nego ga prosto poklopis i ubijes dovoljno za paniku koju ce oni,sa svojim velikim moralom,pasti.A i to ti je jedino sto ima snagu 10 u armiji,pa moze da ubije i nesto jace od goblina.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Duh armije

Post by jorgurt hlebozvak »

Jeste baš je u duhu vojske. Ostaju samo duhovi iste posle bitke. Obožavam te Bretonce i njihov duh. :lol:
Trebuše bi trebalo da kao i svaki katapult scater-uje pa nije baš izvesno da će pasti na sredinu goblinske jedinice tako da zahvati dovoljan broj goblina za proveru morala. Goblini se vode u jedinicama po 40 modela. Treba ubiti 10 goblina sa trebusheom. Koliko se sećam svi ti katapulti udaraju automatski velikom snagom samo one modele koji su direktno ispod centra templata. Ostale biju na 4+ snagom 4 ili 5. Treba dobiti 4+ Dovoljno je da kamen odskakuće na ćošak jedinice, pa da ubije 2-3 goblina. Kraj priče. Goblini nastavljaju dalje. Da ne spominjem mogućonst misfire-a i skakutanja kamena na sopstvene jedinice. Pored goblina, može se naći General sa moralom 9, pa čak i da goblini proveravaju isti, velika je šansa da će ga proći. Sa trebushe-om i sličnim spravama puca se do 3 puta. Iole ozbiljnija šteta se nanosi jednom, jednoj jedinici. Sve u svemu, Trebushe ničemu ne služi, a uz to i ne radi. Doduše, ni ostali Bretonci u navedenom sastavu ne rade ništa. Osim što postaju duhovi. U cilju zadržavanja duha armije. :lol:
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Јоргурте, бирај време и место и понеси Орке и Гоблине.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Da, i ponesti jedno 9 fanatika... :lol: :lol: 8) 8) :twisted: :twisted:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Petar-Pan.
Posts: 111
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:05 pm
Location: The city of Pancevo

Post by Petar-Pan. »

Trebuchet je mnogo dobra stvar pogotovo ako proradi na vreme :P .Pored toga ljudi ga se plashe,koliko kod se ovaj jogurat pravio pametan,i pokushace da ga sklone a kako drugacije nego pucanjem jer onima koji imaju latace on malo smeta.To ipak skrece neka pucanja sa vitezova :wink:
Get off my way peasant!
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Provokacija

Post by jorgurt hlebozvak »

Ne pravim se pametan. Samo provociram debelu kantu na megdan. Uspelo mi je. Inače u pravu si. LJUDI se plaše Trebushe-a. Ali Orci nisu ljudi. A bogami ni goblini. S druge strane, neću pucati u Trebushe, kad će Bretonska konjica ionako u drugom potezu biti u mogućnosti da juriša na moje jedinice. Dakle pucaću u konjicu. Pored toga, posedujem Rock Lobber i znam koliko su te sprave "pouzdane", a pokušaću da toj spravi skrenem pažnju sa malim jedinicama wolf ridera. Prosto da "kupim" jedan do dva poteza. Ako ne gađa rider-e, isti će stići do željenog cilja. Ako gađa njih, eliminisaće ih, pa će stići neko drugi. Znate, Orkova ima jaaaaako mnogo.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ala ste se nalozili, a decko ni ne prati odgovor na pitanje koje je postavio :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Jorgurte popij svoju kafu do kraja,procitaj novine, smiri se i kreni sa poslom. :wink:
User avatar
HIPERION
Posts: 10
Joined: Fri Oct 06, 2006 3:03 pm

Post by HIPERION »

Vidim da ste imali raspravvu oko Trebucheta ja mislim da svaka armija koja ima mogućnost da ima neku artiljeriju treba to iskoristiti. Trebuchet kosta 90 poena, pa i ako misfre bude u prvom potezu (unisten) jaka stvar, a za razliku od toga ako pogađas protivnik ce biti svuda. Jos u vezi toga uvjek ce biti neka range unit koji je slobodan i puca po tvojim.

Sada promjenio sam listu

Bretonnian Lord,General,Grail Vow-257
Sword of Lady's Champion-40
Virtue of Audacity-30
Gauntlet of the Duel-10
Mantle of Damsel Elena-20
Ide u gralove

Paladin Battle Standard Bearer,Knightly Vow-119
War Banner-25
Virtue of Noble Disdain-20
Ide u KotR

Paladin, Questing Vow-132
Sword of Quest-50
Ide u Questing-e

Damsel of the Ladi, lv2,Light-160
Falcon Horn-45
Warhorse
Ide u KotR

Damsel of the Ladi, lv2,Beast-155
Power Stone-25
Dispel Scroll-25

8@KotR-200
Standard,Musican,Gallant

8@KotR-200
Standard,Musican,Gallant

8@KotR-200
Standard,Musican,Gallant

5@Questing Knight-167
Standard,Muzican,Paragon

3@Pegasus Knight-165
Gallant

5@Grail Knights-220

16@Peasant Bowmen Skirmishers-133
Braizers,Light Armor

Field Trebuchet-90

Total 2225
Casting pool 6
Dispel pool 4
Models 62

Jos pokoja sitnica čemu služi Grail Relikvija, Braizers vatrene strele valja li čemu ?
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

HIPERION wrote: Paladin Battle Standard Bearer,Knightly Vow-119
War Banner-25
Virtue of Noble Disdain-20
Ide u KotR
Skini mu magicnu zastavu i stavi mu ili Gromril Great Helm ili Falcon horn. Umesto Virtue of ND bolji je Virtue of Duty.
Damsel of the Ladi, lv2,Light-160
Falcon Horn-45
Warhorse
Ide u KotR
Skini joj FH i daj joj 2 x DS. Mozes joj i nivo skinuti jer tesko da ce ista kastovati dok je u lance-u - novi Lore of Life i dosta stvari iz Beast-a (a to su JEDINI lore-ovi koje ona moze koristiti) traze LoS.
Damsel of the Ladi, lv2,Beast-155
Power Stone-25
Dispel Scroll-25
Power Stone ti u zivotu ne treba.
8@KotR-200
Standard,Musican,Gallant

8@KotR-200
Standard,Musican,Gallant

8@KotR-200
Standard,Musican,Gallant
Jednima stavi War Banner, a jedne rasturi na dve jedinice po 5 Erran-ata - to ti je konjica sa kojom mozes reci flee (a shvatices koliko je to bitno) i koja moze ujurivati skirmis-ere/pucace/letace/lake konjice.
5@Questing Knight-167
Standard,Muzican,Paragon
Daj im banner da bacaju psihologiju i Break na 3d6 i onda mogu da seckaju blokove vise poteza za redom a da ne pobegnu ako jednom loshe bacis kocke.
3@Pegasus Knight-165
Gallant
Muzicar.
5@Grail Knights-220
Ako ce Lord da se vozi u njima premalo ih je (7 komada + damsel + lord je bolje).
16@Peasant Bowmen Skirmishers-133
Braizers,Light Armor
Skini im Light Armor i stavi im muzicara.
Jos pokoja sitnica èemu služi Grail Relikvija,
Teoretski - Stubborn je.
Prakticno - slabo cemu.
Braizers vatrene strele valja li èemu ?
1. Jeftino je.
2. Kada igras protiv Wood Elfa ili Toom King-a moze da se isplati - naneses ranu Debelom Drvetu a ono popije dve...
Posto kosta 5pts (stavka 1) - uvek staviti za turnir.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Evo TK liste koju pravim, ne verujem da cu ista menjati, ali saveti/komentari su dobrodosli :)
Dakle:

Tomb King u kociji, general 318pts
vatrena kocija (D6+1 impacta)
zlatno oko (kocija ima ward na 5+ i ne umire automatski od S7+)
ikona vladavine (+1 US)
sword of might i enchanted shield (ko ne zna sta ovo radi, njegov mi savet ne treba)

Lich Priest na konju sa 2 skrola 173

Lich Priest na konju sa 2 skrola 173

Lich priest hierophant on foot, 160
ima plast koji mu omogucava letenje i predmet koji na 4+ prenosi ranu drugom modelu

Core:

3 kocije 120

3 kocije 120

4 kocije 160

:lol:

5 teskih konjanika 80

7 lakih konjanika 98

20 skeleta strelaca sa punom komandom 185

20 skeleta strelaca sa punom komandom 185

skorpija 85

skorpija 85

skorpija 85

Katapult sa lobanja protivnika 110

Katapult sa lobanja protivnika 110
Image
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Pa,sto se tice onih 5 teskih konjanika :roll:
onda 7 lakih konjanika :roll:
Za Kralja ti je bolji flail,jer on ionako nema sta da trazi u drugom krugu close combat-a.
Sve u svemu :roll:
Jedno pitanje:GDE SU TI USHAPT-I(ili kako se vec zovu)
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa ja nekako cenim da ti nije potrebno 2x20 strelaca, 2x10 radi dovoljno, a kao da ce njima ikad trebati ti bonusi na redove i brojnost .Pa za te pare kupis neke Ushaptije. :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

@slayer: "And let the heavens be darkened by arrows !" :lol:
20 skeleta se kasnije reformise u formaciju 5*4, onda retko sta moze da ih rasturi, pogotovi ako neki priest baci ozivljavanje. Njima ce redovi i brojnost trebati jako jako puno.

@dobrivoje(orome):
Bas se vidi da ne znas puno o tomb kingovima. ti konjanici sluze da bi magovi preziveli, a ako protivnik nema pucanja oni su jako korisni jer imaju veliki US-a, a dzaba su. Za kralja mi nije bolji flail, zato sto mi treba nesto protiv visokog ArSv. Tako da ce nositi Blade of Setep, chariot of fire i ward za chariot. To je za sada jedina izmena.

U vojsci necu imati ni jednog ushabtija. Za njih mogu da uzmem cak 2 jedinice kocija !
And the ground did tremble as the king's chariots marched to war! :wink:
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Luka_Pancevo wrote:...
U vojsci necu imati ni jednog ushabtija. Za njih mogu da uzmem cak 2 jedinice kocija !
Razlicite namene - kocije kada igras protiv pametnog haotika su samo dzaba CR za haotika...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Kada igram protiv pametnog haotika sa zmajem ushabti su samo laki poeni za njega... :roll:
3 komada umiru u prvoj rundi CC-a :cry: a kostaju 200pts.
Image
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Evo jednog jos mudrijeg predloga :D , izbacis sve skeletone of foot i ubacis Ushaptije i Carione, posto ja jos uvek neshvatam sta fali Ushaptijima, a skeletoni su ionako spori i lose pucaju :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Da,da.Magovi ce ti bas preziveti u jedinicama konjica.Pociste ih War hawk riders-i :twisted: (nisam mogao da se setim niceg slabijeg :D )
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

20 skeleta oravi prosecnih 7 hitova. 40 pravi 14 hita. Onda jos mozda koja magija pa ispadne jos vise. Time ubijem te warhawk ridere 10 puta pre nego sto pridju. @ orome: time ubijem sve tvoje densere u 2. potezu :wink:

Uostalom, ova lista nije napravljena da bude jaka. Ubacio sam modele koji mi se svidjaju i koje mogu bez previse muke efektno da iskonvertujem (sve te kocije, jahace, skorpije, katapulti, leteci priest, pa cak i skeletoni...), a takodje zelim da vojska bude velika, tako da mi se ushabti ne svidjaju previse (260pts za 4 komada je puno, mada mi je zao jer su modeli veoma lepi).
Image
Post Reply

Return to “Warhammer Age of Sigmar's Fantasy Battles”