treba vam savet? postujte ovde!

In imaginary world of happy pony land

Moderator: teclis

Post Reply
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by teclis »

ok, onda kako prevesti ward save i frenzy? Lepo je neke pojmove reci na srpskom - elitna konjica sljamova (Visokorodni Vilenjaci) jurisa u blok macevaoca :mrgreen:
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by bojan »

teclis wrote:...frenzy...
Mahnitost.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Hypodermic »

Istina, neke reci na srpskom bodu usi zato sto su arhaicne i navikli smo na tudjice a ne na nase reci. Nije nemoguce prevesti WHFB na srpski, samo ce zvucati malo nakaradno prvih par godina dok se ne naviknes.

Ali, neke reci neces niakda prevesti, ma kako zeleo, iz prostog razloga sto su te reci na stranom jeziku nastale kao hibrid nekog pojma i nekog slang pojma (tipa rec Skaven, koja je nastala od reci Skavenger, koja kada se prevede na srpski ne zvuci ni malo prijatno :D). Za takve reci ako vec zelis da budu domace a da ne koristis tudjice ti treba dosta truda i podosta srece da to zvuci kako treba. Kad sma vec koristio skavene za primer, evo i primer njihovog prevoda, tj rec "pacoliki" koji iako zvuci srpski... ne oslikava 100% doticnu rasu (moje izvinjenje prevodiocu, ali licno mislim da bi bilo bolje da su ostali skaveni :D).

Sa druge strane, imaces i neke zaista lude prevode kao sto je Izbljuvak Haosa :D :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by PeraNekron »

Rec filologa: Chaos spawn bi se najblize mogao prevesti kao Izrod Haosa,ako ne i upravo tako. Istina je da srpski jezik nema toliko "epskih i fantasticnih" pojmova koliko ima engleski. Razlog je vise nego ocigledan,posto se nasa knjizevnost nije razvijala u tom pravcu toliko,a vecina izraza tog tipa u engleskom je pokupljena od (tada) paganskih naroda koji su imali jako sarenu mitologiju (Britanska ostrva su pretrpela poprilican broj invazija od Saksonaca,Kelta,Rimljana itd...nije bas hronoloski ali sta se tu moze :) ). Nemci imaju dosta izraza za warhammer termine. A sto se tice reci Ward....pa...recimo da to u izvornom obliku Anglo-saksonskog (koji je osnova modernog engleskog) znaci ''cuvar,straza'',i pise se ''weard'. Moguci prevodi su ti: odbiti, sacuvati od udarca, stanje odbrane, cin odbrane itd. Ali postoji problem kako prevesti doticni izraz u duhu naseg jezika a da ne zvuci malo retardirano :) . Mozda postoji i neki arhaizam ili cak turcizam za ovu rec (mogao bih da se obratim jednom kolegi za savet). Slobodno izmisli rec ako ne nadjes adekvatni izraz. Tako je sve pocelo inace, ljudi vide/otkriju/saznaju/prevedu nesto novo,pa izmisle rec za to. 8) A sto se tice Skavena, moguca etimologija je Scavenger,kao sto kaze Boca. Mada to je nemoguce utvrditi,zato sto rec "skaven" nije leksikografska rec (i.e. nema je u recnicima,nije dokumentovana). Jedino ti preostaje da pitas neke iz GWa,mada su oni to provereno izmislili. :D Smesno je sto Scavenger potice od Anglo-saksonske reci "sceawian" sto znaci "pokazati",posto je scavenger u pocetku bio izraz za nekog ko nadgleda i izlaze robu/stvari i sl. Slicne reci su ti messenger,passenger itd. A danas to ima potpuno drukciji prevod. Mada,u strucnoj modernoj terminologiji,scavenger je onaj koji cisti ulice grada od...gadosti (iliti djubretar) 8) Zargonski mislim da svi znaju sta znaci,iako bi se tesko setili tacnog prevoda. :) (Strvozder je ja mislim najcool :) )
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by teclis »

ma bre skaveni su strvinari, i to je to 8O
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by PeraNekron »

Ja samo iznocim cinjenice. Strvinari (vultures) ne bi bio bas precizan prevod,ali kakogod :) P.S. tvoj citat zapravo glasi "Qui desiderat pacem,praeparat bellum" - Flavius Vegetius Renatus iz dela Epitoma Rei Militaris :)
Last edited by PeraNekron on Sat Apr 26, 2008 12:10 am, edited 1 time in total.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by teclis »

ova moja sentenca u potpisu je neka izdefektirana (a u narodu prihvacena) skracena verzija O:)
*a prava verzija u stvari glasi: Qui desiderat pacem, bellum praeparat; nemo provocare ne offendere audet quem intelliget superiorem esse pugnaturem
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by srebrni vitez »

Ward save = (на пример) чаробна заштита

Пендаргоне, нажалост, до сада није било времена за нови подухват, али, никад се не зна :twisted:

Х-дермик је потпуно у праву гледе туђица. Све је ствар навике.

Иначе, за Скавене сам користио пацолики, али може и било која измишљотина на корен "стрв" + наставак да се користи, пошто је и реч Скавен плод маште.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Hypodermic »

Commodo adhaero thema procul manus manus

(za one koji ne znaju latinski: drzite se bre topica!)

EDIT:
Ja lepo rekoh ovde drzite se teme. Tema je "Treba li vam pomoc?" i to pomoc oko WHFB a ne psihijatrijska, bre.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
FEANOR
Posts: 74
Joined: Sun Mar 23, 2008 3:55 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by FEANOR »

Drugar bi kupio patuljacki starter pack ... da li neko zna koliko isti kosta? Hvala unapred ...
"The surest way to corrupt a youth is to instruct him to hold in higher esteem those who think alike than those who think differently"... Friedrich Nietzsche, genius of mankind
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by teclis »

Ok danas odigro prvu partiju sa novim vampirima... pa me zanima nesto: da li Invokacija Neheka moze da se baci vise puta sa jednim vampirom u istoj magic fazi (po pravilu magic spells to ne sme, al sta znam)???
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Luka_Pancevo »

pa u knjizi ti pise da sme !
Mozesh sa 1 magom vise puta na istu jedinicu :D
Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by teclis »

E to sam i mislio, samo nisam hteo da zajebem ortaka (pa kao kasnije "brate, bacio si stvaranje kostura 11 puta u jednoj magicnoj fazi!!! To je 40 kostura, jesi ti normalan :mrgreen: ?!")
User avatar
FEANOR
Posts: 74
Joined: Sun Mar 23, 2008 3:55 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by FEANOR »

Gde moze da se nadje tacan spisak terena(sta je sta)? - imam utisak da ga ljudi mahom proizvoljno odredjuju ...
"The surest way to corrupt a youth is to instruct him to hold in higher esteem those who think alike than those who think differently"... Friedrich Nietzsche, genius of mankind
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Hypodermic »

Kako to mislis "Sta je sta"? Nekako je ocigledno sta je suma, sta je brdo, zar ne? U rulebook-u imas konkretizaciju terena uvek, kao i par primera, ali nigde neces naci tacne dimenzije.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Mrzimsvee »

FEANOR wrote:Gde moze da se nadje tacan spisak terena(sta je sta)? - imam utisak da ga ljudi mahom proizvoljno odredjuju ...
I jeste proizvoljan, na igracima je da odrede po dogovoru obe strane , sta je sta od terena. Kako bi iko mogao da zna kakav teren imaju svi igraci, znaci uz uzajamni dogovor odredi se sta je sta. Ako to ne mozete da sedogovorite ne treba ni da igrate.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by No 1 »

Ja mislim da je to sređeno novim pravilima: ti izabereš jedan teren, postaviš ga i kažeš to je to sa tim i tim osobinama, zatim to isto uradi i protivnik i tako tri puta. Onda bacate kockicu i ko baci veću bira stranu i postavlja figure prvi.
Last edited by No 1 on Mon May 12, 2008 9:46 pm, edited 1 time in total.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
FEANOR
Posts: 74
Joined: Sun Mar 23, 2008 3:55 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by FEANOR »

malo sam se rogobatno izrazio kad sam rekao ''sta je sta'' - mislio sam na konkretan spisak terena (2-12 na 2d6) - npr. 2 je reka, 3 je brdo itd.
No 1 wrote:Ja mislim da je to sređeno novim pravilima: ti izabereš jedan teren, postaviš ga i kažeš to je to sa tim i tim osobinama, zatim to isto uradi i protivnik i tako tri puta. Onda bacate kockicu i ko baci veću bira stranu i postavlja figure prvi.
to deluje ok ...
"The surest way to corrupt a youth is to instruct him to hold in higher esteem those who think alike than those who think differently"... Friedrich Nietzsche, genius of mankind
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by kgkid »

knjiga za sestu ediciju to ima.

sedma edicija samo kaze da se dogovorite.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by shukaku »

Cemu sluzi pony cart sto ide uz dwarf minerse?Jel ima neku ulogu u igri ili sluzi samo kao deo terena?
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Mrzimsvee »

Samo kao deo terene i ima udela u battle for skull pass scenariju.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by shukaku »

Ok,hvala,treba mi za neko konvertovanje bas taj is skullpass-a pa reko da proverim pre nego sto ga secnem da li necemu sluzi
User avatar
bijesno lane
Posts: 16
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:59 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by bijesno lane »

ajde ovdje kada pise "savjet", pa da ne otvaram novu temu... a tu ima demonskih igraca i chaosovaca...
E sada, kao sto znamo, nitko ne moze imati dva magic weapona. Niti dva magic armoura. Ali kako pise na page 92. DoC ABa: "Note that DGifts are not magic items and are therefore immune to any spells or abilities that destroy, steal or otherwise alter the behavior of magic items."

Namjera je jasna. Htjeli su napomenuti da to nisu magicni itemi i da raznorazni spellovi i bound itemi ne rade na njih. Ali "usput" su rekli da nisu magicni itemi. No sada cijela logika (strana 120.-122. BRBa) nemres imati dva magicna weapona ili oklopa ili magic weapon i obicni weapon i magicni oklop i obicni oklop pada u vodu. Jer ti nemas dva oklopa. Ti imas dva gifta "embedana" u oklopu?
Nemas magicno oruzje(item) vec imas dva gifta embedana oruzju?
nesto kao bloodlineovi?
tu smo se dogovorili, da mozes stackati dva gifta u jednom oruzju.
Armour of Khorne: 15 pts= The Amrour of Khorne grants an armour save of 3+.
Obsidian Armour: 50 pts = The obsidian armour grants a 3+ AS. In additon, MW carried by enemy models loose all their magical abilities whilst the bearer remains in contact with the Daemon.
tu se jos nismo dogovorili...
Army list options:
Profiles...
Unit size...
Weapons and Armour: Each entry lists the standard weapons and armour for that unit type. ...
Special rules...
Options: This includes D Gifts and other upgrades for caracters.....

svugdje je gifts izdvojeno pod options, nezavisno od weapons and armour.

Kod HE knjige je npr. za heroje:
Options:
Weapons...
Armour
Magic items

a pise im na pocetku Army liste:
Options:
Many entries list different weapon, armour....This includes magic items and other upgrades for caracters....
da li mozemo stackati d gift na Khorneov Armour? Bloodthirster ima Heavy armour pod weapons and armour entryem.

sada, ovo ide pod giftove...
da li sam stackanjem giftova on moze doci do 1+.

evo jos par argumenata:
Ne.

Taj gift opet nije armor, isto kako oni drugi nisu weapon. To je gift koji kaze - tvoj oklop je 3+ i tocka. Da netko ima scaly skin 1+, ovo bi mu smanjilo na 3+. Drugo bi bilo da gift kaze +1 ili +3.


Meni pod entchanted shield ne pise +5 nego 5+ i tako u nekoliko knjiga? cisto da rijesimo taj 3+ i +3... to nema veze. Sada ces reci, da je to stit, a ovo oklop, ali i to nema veze jer je ovo gift. Ako cemo gledat tako striktno.

Tako da ono, to sa + ispred ili iza je na zalost palo u vodu. I ja sam to pomislio iz prve. "Gle pise 3+."

Znas kada je "i tocka."? Kada pise "cannot be improved".


Malo RAWarenja: Iako je očito da se giftovi mogu stackati jer ne postoji pravilo koje bi to zabranilo (ono postoji samo za magic iteme), po čemu bi se jedan AS gift mogao zbrajati s drugim? To pravilo postoji u BRB pod kategorijom oklop, ne demonic gifts. Magični oklop je i dalje oklop i podliježe svim pravilima (i barding i scaly skin...) pa se može zbrajati, ali to pravilo se ni po čemu ne odnosi na giftove.

Ono što je problem je stackanje takvog gifta sa običnim oklopom. Ima li netko BRB pri ruci da provjeri što piše za oklop. Je li kaže da se on zbraja sa "drugim izvorima AS-a" ili da se zbraja "s drugim oklopima". Ako je ovo drugo, rješili smo i taj problem, IMO.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by kgkid »

Koja je poenta prethodnog posta?

Prepricavate sporove sa warhammer.org?

Stvari su jednostavne za sve sem za nekolicinu ljudi koji bi voleli da vide Greater demona koji bije k'o lud i ima -3+ oklop koji anulira magicne efekte magicnog oruzja... a da, ima i ward 5+... Da vam ne presedne?

Svako ko proba da mi valja slicne gluposti moze da uzme 20:0 i da idemo sto dalje jedan od drugog...
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
bijesno lane
Posts: 16
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:59 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by bijesno lane »

poenta je da na turniru kada ti dodje Talijan ili netko takav da nemas probleme i zoves suce svaki tren vec da mu odmah kazes, hoces kako smo se mi SVI dogovorili ili neces...

danas svatko igra WHFB... bolje biti siguran.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by mladjano bugarce »

Parafraziracu odluku sa turnira u Novom Sadu na slican pokusaj bunarenja donetu pre pocetka turnira:" Ne, ti nemas obsidian armor of Khorne sa prelivom od budjavog sira. Ova odluka nije GW approved i vazi SAMO na ovom turniru. J.biga na tom turniru TI upravo ucestvujes!" Mislim da ovo resava svakog Italijana i nema FAKOVA i slicnih gluposti. \:D/
ImageImage
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Megabaja »

Amen to that.

Ja sam igrao protiv dosta stranaca, i obicno kad kazem da nesto ne moze, onda ne moze.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
bijesno lane
Posts: 16
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:59 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by bijesno lane »

nesto tako smo i mi odlucili, nesluzbeno jos doduse, ako FAQ to ne rijesi mi cemo napisat tako je i tako i dovidjorno kome se ne svidja.

samo da bude cisto, ja ne igram sa bloodthirsterom :lol:
User avatar
Stavrogin
Posts: 128
Joined: Tue Apr 01, 2008 11:08 am
Location: Topola

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Stavrogin »

Megabaja wrote:Amen to that.

Ja sam igrao protiv dosta stranaca, i obicno kad kazem da nesto ne moze, onda ne moze.
Osim ako na licu mesta keshira 10e...
Posle toga moze da stavi demonu/liku/celoj jedinici bilo koji item iz bilo koje rase sto se mene tice... :lol:
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by teclis »

kada je Khalida general (posto se ona racuna kao Tomb King kad je u pitanju staviti je kao generala), da li su kocije core i da li mogu staviti obicnim skeletorima magicni barjak?

e da ista da pitam da li Khalidina inkantacija koju automatski baci (ona koja ne moze da se dispeluje) ima domet 12" ili 6"?
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by kgkid »

Khalida je zenski Tomb King.

Kao takva sve inkantacije koje moze da upotrebi (ukljucujuci besplatnu), ona baca na sebe, svoju jedinicu ili na jedinicu u 6" oko sebe (ne oko jedinice u kojoj je).

Pored besplatne, moze da upotrebi jos dve?
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by teclis »

ne moze jer se ne pominje pravilo My Will Be Done
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by kgkid »

vis' stvarno... co'ek u pravu da ne moz' vise...
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Baneblade »

Pre dve nedelje sam poceo sa Warhammer-om,skupljam Skaven-e.Da li bi neko mogao da mi predlozi neku optimalnu listu za sve prilike(mada vidim da ovde niko ne vodi pacove).Evo sta od figura imam u posedu:2xwarlord,3xwarlock engineer,asasin,grey seer,doomwheel,warp lightning cannon,40xclanrats,20xstormvermin,20xplague monks,20xnight runners,10xjezzails,6xrat ogres,10xgiant rats,rattling gun,2xwarp fire trowers,poison wind globadier,Tanqoll,Ikit Claw,Snikch.Naravno procitao sam knjigu pogledao sva pravila,ali posto sam nov zanimaju me predlozi sta se sa cim dobro kombinuje,kao i sta bi se jos moglo dodati od figura.Hvala unapred.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by milosh »

Razmisli da li hoces da igras magicnu ili fajtersku listu pa na osnovu toga je i pravi. U sustini imaces dosta blokova pacova koji su potpomognuti ostalim jedinicama (pucanjem i rat ogrovima, mada mislim da su ti ovi drugi beskorisni). Mislim da ti fali jedinica-dve robova kojima mozes da navlacis protivnika.
Image
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Baneblade »

Robove sam i imao na pameti,ali nisam znao koliko su efikasni.Planiram(kada skupim novaca)da kupim Skavenski bataljon i od kalnreta sklopim robove(valjda je 40 robova dovoljno)i da sa svime sto se tamo dobije zavrsim armiju.Lista bi mi bila pretezno magijska.I stoga jos jedno pitanje,vredi li cemu Screaming Bell?Takodje me interesuje ucinkovitost Skavena protiv drugih armija.Planiram da uskoro igram protiv ortakovih Mortal Chaosa,pa me interesuje misljenje nekog ko je igrao sa,ili protiv Skavena.Znam da postavljam klise pitanja,ali pocetnik sam,i to radoznao,pogotovu sto vidim da su pacovi kod nas jako retka armija(mozda i gresim).Inace pobrali su moje simpatije svojom bolesnom nebezbednom tehnologijom i pokvarenoscu i lukavstvom pomesanim sa kukaviclukom,kao i time sto su atipicna armija u odnosu na ostale.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by milosh »

Mislim da ce ti 40 robova biti sasvim dovoljno, jer koliko ja kapiram njihova najvaznija uloga je da budu mamac za navlacenje protivnikovih jedinica tako da ih mozes cardzovati sa nekim vaznijim. Ja ti i nisam pravi covek da odgovara posto sam i sam relativno kratko u hobiju ali sto se screaming bella tice ja bih ga uzeo zato sto deluje zabavno i zanimljivo (a i uklapa se u tvoju zelju za igranjem magicne liste). U svakom slucaju sacekaj da ti neki iskisniji igraci odgovore pre nego bilo sta odlucis.
Image
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by shukaku »

Kolika je velicina baze za kociju Goblin Wolf Chariot(znaci zajedno sa vukovima i svime)?
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by milosh »

valjda 50x100 kao i svake kocije
Image
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Luka_Pancevo »

100*50
Image
Post Reply

Return to “Warhammer Age of Sigmar's Fantasy Battles”