treba vam savet? postujte ovde!

In imaginary world of happy pony land

Moderator: teclis

Post Reply
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Megabaja »

mada... kako god da ih sklopis nece ti niko praviti problem oko oruzja, modeli su vec dovoljno uniformni da se zna koja je jedinica u pitanju.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Verterdegete »

Hvala na pomoci. Imaju dosta ovih stvari sto strce van postolja pa mi se javi nepravilnost od oko milimetar kad ih stavim u blok. :?
Image
User avatar
leduwob
Posts: 17
Joined: Mon Aug 30, 2010 12:20 am

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by leduwob »

Zato su samostreli, koje drze pored glave, keva. Nema odstupanja...
Image
User avatar
pavlicad
Posts: 78
Joined: Sun Mar 07, 2010 8:19 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by pavlicad »

krenuo bi da kupujem bretonce ili Delfove pa me zanima koliko ima igraca sa ovim armijama ipak hocu da imam neku manje igranu armiju(ne racunajuci WE i O&G)
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Megabaja »

bretonaca ima manje, ako mi se dobro cini.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
kokoska
Posts: 32
Joined: Sun May 16, 2010 5:20 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by kokoska »

бретонаца дефинитивно, поготово у 8ој када су релативно слабија војска....
User avatar
pavlicad
Posts: 78
Joined: Sun Mar 07, 2010 8:19 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by pavlicad »

znam da army book izlazi za god dana tamam da spremim jedno 3k poena
warwar

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by warwar »

zdravo,ja sam clan BODROG FOREST kluba,nov sam na forumu pa nisam najvise upucen gde treba da stavim pitanja,zato sto igramo igru po 7.oj ediciji.
1. zanima me breath weapon,navedena je njegova snaga kod bica,ali ne znam koliko rana nanosi,i da li utice na demone i undead?
2. moze li kod dark elfova assasin da napusti jedinicu,i sta on moze sve zapravo?
3. wood elfovi,kakva je njihova prednost u sumi?
4. kad su gnoblari u borbi i dobiju keca,sta se zapravo desava?
5. kada neke jedinice zele da docekaju juris gadjanjem,a padnu na proveri strave,mogu li uopste gadjati u jurisnika?
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Mrzimsvee »

warwar wrote:zdravo,ja sam clan BODROG FOREST kluba,nov sam na forumu pa nisam najvise upucen gde treba da stavim pitanja,zato sto igramo igru po 7.oj ediciji.
1. zanima me breath weapon,navedena je njegova snaga kod bica,ali ne znam koliko rana nanosi,i da li utice na demone i undead?
2. moze li kod dark elfova assasin da napusti jedinicu,i sta on moze sve zapravo?
3. wood elfovi,kakva je njihova prednost u sumi?
4. kad su gnoblari u borbi i dobiju keca,sta se zapravo desava?
5. kada neke jedinice zele da docekaju juris gadjanjem,a padnu na proveri strave,mogu li uopste gadjati u jurisnika?
1. Nanosi jednu ranu. Na njih radi kao i na sve druge.
2. Za ovo bi trebao da procitas knjigu pravila za Dark elfove...
3. Ignorisu penale za kretanje kroz sumu.
4. Ne bacaju taj test kad se bore.
5. Da.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by RatGod »

Ako je strava teror onda beze i ne mogu da gadjaju :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Mrzimsvee »

Da, Luka je ovde u pravu. :oops:
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
warwar

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by warwar »

zdravo,hteo bih da pitam nesto u vezi pravila za 7.ediciju

1. kada jedinica trpi napad sa fronta i ledja,i padne borbenost,gde bezi i ko sme da ju goni?
2. kada na high elfove jurisa kocija,ili ogrovi preko 6 inca,ko onda prvi napada,i dolazi li uopste do onog prvog udara kocije i ogrova?
3. ima li killer neko posebno pravilo(kao npr,slayer)?
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Mrzimsvee »

warwar wrote:zdravo,hteo bih da pitam nesto u vezi pravila za 7.ediciju

1. kada jedinica trpi napad sa fronta i ledja,i padne borbenost,gde bezi i ko sme da ju goni?
2. kada na high elfove jurisa kocija,ili ogrovi preko 6 inca,ko onda prvi napada,i dolazi li uopste do onog prvog udara kocije i ogrova?
3. ima li killer neko posebno pravilo(kao npr,slayer)?
1. Bezi od jedinice sa vecim unit strenghtom, i mogu da je jure sve jedinice.
2. Imapct hitovi koje nanose kocija ili ogrovi su prvo pre nego sto se rese napadi jedinica.
3. killer??????
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
warwar

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by warwar »

hvala na svim odgovorima!!
otkrio sam sta znaci killer,to je pravilo za assassina i znaci da jedinica ne moze koristiti njegov Ld
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by milosh »

To je pravilo "Killer not a leader" ;)
Image
Fadeout

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Fadeout »

Ja sam kupio pre nekih godinu dana dwarf thunderers/quarrelers box, ali nisam nasao vremena da se tome posvetim do danas.
Zanima me kako stoje stvari, da li da nastavim da skupljam patuljke, i kakva je njihova snaga trenutno u odnosu na druge armije?
Fadeout

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Fadeout »

Dok sam cekao da mi neko odgovori, i sam sam gledao po netu, i da svidjaju mi se patuljci, e sad:
Sastavio sam 12 thunderera, a ostavio sam 4 tela, da li mi treba standard, da li mi treba musician i da li mi treba veteran?
+ vidim ljudi pricaju da su quarelleri sada bolji, jesam mnogo pogresio sto sam sklopio sve u thunderere?
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Mrzimsvee »

Fadeout wrote:Dok sam cekao da mi neko odgovori, i sam sam gledao po netu, i da svidjaju mi se patuljci, e sad:
Sastavio sam 12 thunderera, a ostavio sam 4 tela, da li mi treba standard, da li mi treba musician i da li mi treba veteran?
+ vidim ljudi pricaju da su quarelleri sada bolji, jesam mnogo pogresio sto sam sklopio sve u thunderere?
Trebao bi da stavis muzicara i standarda. Nisi pogresio.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by No 1 »

Muzičar je potreban, ja im dam i štitove jer za 10 poena dobiješ za jedan bolji save (i ward na 6 ako se pobiješ) i mnogo veću šansu da spasiš makar jedan model od 15 poena. Quarelleri su dobri da dohvate neke (elfovske) strelce jer imaju domet 30, ali thundereri imaju +1 da pogode i -2 na save pa je najbolje da kombinuješ i jedne i druge. Od jedinica mislim da ti trebaju obavezno warriori sa great weponima i hammereri. Mineri mogu fino da rade u kombinaciji sa anvilom. Od mašina ja preferiram topove i naravno organ gunove i makar jedan bolter sa vatrenim napadom. Naravno kojoj god mašini možeš, daš obavezno inžinjera a makar jednom topu re-roll misfire runu. Lorda na štitu možeš da oklopiš kao nikog drugog u igri ili da mu daš super oružje, zavisi od toga šta voliš. Možeš i da imaš izuzetno jaku antimagijsku odbranu (igraj se runama, ima svakakvih kombinacija). BSB je sada obavezan ali ja nisam pristalica da mu dajem magične zastave već i od njega pravim teško ubivljivu kantu. Opet, neko drugi će ti predložiti grudge trower i žirokopter kao obavezne u armiji. Najbolje je da probaš neke varijante (pozajmiš, proksuješ) dok se ne odlučiš za stil koji ti se najviše sviđa, pa onda nabaviš potrebno. Kasnije ćeš već verovatno nabaviti i ostale stvari.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
Fadeout

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Fadeout »

Hvala na savetima, trebalo ne trebalo sledece uzimam warriore, jer mi se svidja kako izgledaju :D
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by igor »

Pozdrav svima,
Posle jedno 3 godine zelim ponovo malo da se vrnem u WH vode.
Malo da dopunim armiju, i obojim nesto pa kada ugrabim vremena odigram koju ;)
Elem imam par pitanja. :geek:
Koja edicija je sada aktuelna :mrgreen:
Ja sam zadnji turnir igrao po 8. i to sa 180 night goblina i 18 fanatika u vojnom muzeju na kalimegdanu :)
Imam HE i Demone, kum orke. Jel su im izasle nove armijske, ili izlaze uskoro?
Jel i dalje ljudi igraju, video sam slike sa turnira al dal se pored toga igra u hobby storu?
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by milosh »

igor wrote: Koja edicija je sada aktuelna :mrgreen:
Ja sam zadnji turnir igrao po 8. i to sa 180 night goblina i 18 fanatika u vojnom muzeju na kalimegdanu :)
Mislim da si se malo zabrojao :wink: poslednji turnir na kalemegdanu se igrao po 7. ediciji. Posle toga odigran je jos jedan po istoj ediciji u Delta City-u i jos dva po 8. ediciji u Delti. To ti je i odgovor na pitanje da je aktuelna 8. edicija ali ne ona 8. koju si ti igrao (sto je 7.) nego nova koja je potpuno preokrenula nacin igranja i na zalost ubila igru kod nas. Ljudi sada uglavnom igraju 40k iako ima onih koji se drze fantazija. Pogledaj par postova ispod ovog ima ideja za pokretanje lige pa si mozda raspolozen da se ukljucis.

Izasle su i mnoge nove knjige ali za demone i HE nisu, dok je za orkove izasla knjiga kao prva u 8. ediciji.
Image
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by igor »

Thx brate, zaboravio sam da je bila 7. edicija :)
Jel se pika ovako van turnira po 7. ediciji ili kao i na turnirima po novoj 8.?
Moze se koristi nova armijska za Orke a da se pika po 7 ediciji?
I jel izaslo za skavene nova knjiga?
Iii gde mogu skinem erate, dopune pravila i ostale potrebne stvari (moze i na PM) :mrgreen:
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by milosh »

igor wrote:Thx brate, zaboravio sam da je bila 7. edicija :)
Jel se pika ovako van turnira po 7. ediciji ili kao i na turnirima po novoj 8.?
Moze se koristi nova armijska za Orke a da se pika po 7 ediciji?
I jel izaslo za skavene nova knjiga?
Iii gde mogu skinem erate, dopune pravila i ostale potrebne stvari (moze i na PM) :mrgreen:
Ljudi uglavnom igraju po 8. ediciji, mada postoje neke ideje da se uz neka prilagodjena pravila igra ponovo po 7.
Izasla je nova pacovska knjiga i gomila novih modela koji su fenomenalni. Modele kao i erate mozes da vidis na GW sajtu.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Dzon Vejn »

milosh wrote:mada postoje neke ideje da se uz neka prilagodjena pravila igra ponovo po 7.
Nesto vise informacija?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by milosh »

Dzon Vejn wrote:
milosh wrote:mada postoje neke ideje da se uz neka prilagodjena pravila igra ponovo po 7.
Nesto vise informacija?
Evo ovde je pokrenuta forumska prica - http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php?f=6&t=9616, mada mislim da su se uzivo vise dogovarali.
Image
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by No 1 »

Po mom mišljenju 8. edicija je donela više dobrih nego loših stvari. Uglavnom, više nema velikih razlika između armija i svaka svaku može da pobedi. Problem je po meni u prejakoj magiji i randomnom kretanju, ostale stvari su OK. Ja lično se nikad ne bih vraćao na 7.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by teclis »

Yogurt wrote:Ops mislio sam da cu dobiti na mail obvestaj da je neko stavio nesto ali nisam dobio obavestenje.

Van Horstams speculunm je veoma neopdodan zbog kradje WS i da on tebe ne ubije. Charmied shield skini ali kombinacija Van i mace je meni super. Ti njega ne moras da ubijes ali vazno je da on tebe nemoze.
I ja vise volim helebardiste ali swordmeni zive duze i zbog armour i zbog parry a i zbog ws.
Mislim da je life bolje ovde ali shadow je shadow.
Fleglanti su super ako imaju championa! Svi ubiju samo championa a flagelante su unbreakable.
Takodje stubborn BSB sa knightovima su skoro unbreakable.
Tank i papa su unbreakable.

Sve promene koje si rekao No 1 su dobre ali ova lista trenutno funcionise veoma dobro. Ima cake i puno stvari su unbreakable. To jedan novo zelandjanin vodi a super mu ide. Mnogo crvsta lista gde ne gudis lako pojene a bolje nego da stavis 5 machine u cosak.
No 1 wrote:Iz mog iskustva:
Svi karakteri od pape beže ko đavo od krsta pa nije loše VHS dati i nekom drugom.
Charmed Shield obavezno kapetanu na pegazu, čisto ako ga zvekne topče.
BSB sa konjicom je puno poena na jednom mestu što metal magija može strašno da kazni a verovatno će biti i daleko od pešadije ako joj zatreba rirol.
Zašto bi neko tukao po šampionu flagelanata kad može da udara po jedinici i ako napravi dovoljno rana i šampion je mrtav. Pet flagelanat veoma lako može da ubije laka konjica sa većim WS i I čak i u potezu. Uopšte, male jedinice imaju smisla samo ako imaš pucačku listu pa da im daš vremena da opale koji krug više ovako ne vidim šta mogu da urade.
Lista zavisi od tenka i magije, ako nešto zakaže ...
Sa mortarom i helblasterom ili helstromom imaš i treću opciju - pucanje
Ovde puno njih igra sa elfovima a sa Book of Hoeth i metalom moguće je da vrlo brzo ostaneš i bez konjice i bez tenka a šta ćeš ti njima uraditi sa Shadow magijom.
- tacno, al to nema veze na turniru jer posle prve partije znace ljudi da ti nemas VHS na popu. i tu vec si u skripcu narocito ako te savata sa killing blowom ili velika snaga+TOTS (sto ljudi umeju da koriste)
- charmed shield je must have na pegasu (barem je bio) dok ljudi nisu provalili da samo treba tog heroja da prvo pogode obicnim lukom/puskom/samostrelom da bi se unistio stit pre nego sto pogodi top/katapult/bolter
- to za metal ne vazi na turniru jer niko ne uzima metal (od rasa koje mogu da biraju izmedju 8 lores of magic, uostalom ko jos moze metal da bira osim visokorodnih vilenjaka i imperije?). za pesadiju si u pravu u potpunosti
- ono sto je covek verovatno hteo da kaze je to da stavis flagelante u 1x5 (takozvani 'conga line') formaciju tako da je shampion u prvom redu. svi protivnicki modeli moraju udariti po sampionu ako su iste inicijative i samim tim ti ostane zivih 4 flagelanta.
- slazem se, magija i tenk je ono sto cini imperiju jakom armijom.
- jedan ili 2 mortara su musthave, to je sigurno. sto ne bih mogo reci za hell_stvari
- ne znam ko je na turniru igrao sa metalom. da se ne lazemo ljudi uzimaju ili life ili shadow_razor ili beast. iskusinjo je pricao nesto o metalu i njegovoj listi sa belim lavovima koji imaju 1+ save protiv pucanja
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by milosh »

teclis wrote:
Yogurt wrote: - to za metal ne vazi na turniru jer niko ne uzima metal (od rasa koje mogu da biraju izmedju 8 lores of magic, uostalom ko jos moze metal da bira osim visokorodnih vilenjaka i imperije?). za pesadiju si u pravu u potpunosti
Vampiri su mogli u prosloj knjizi, ne znam da li im je ostala ta mogucnost.
Lizardmeni mogu da biraju metal, ali postoje mnogo prikladniji lorovi za gustere od metala.
Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by teclis »

vampiru si mogao ta kupis power bese 'forbidden lore' i onda biras jedan od 8 lorova iz kojeg znas sve magije. naravno beast je uvek bio favorit (jer je life nedostupan) a shadow_razor ne radi na Low Ld vampirske jedinice. i dalje postoji forbidden lore, samo je malo slabiji sad.

poenta je da je je metal uvek bio lore za 'prijateljske' partije. radi po principu 'ti izvadis figure i redjas na trejeve i ja isto to radim, zatim ja vidim da ti imas 30 konjenika i 2 tenka i onda AKO I SAMO AKO imam izbor da biram metal (a to je da sam HE, imperija, guster, forbidden lore vampir, tzinchovac sa loremasterom? sto je 5/15 armija) izaberem metal jer je nekako logicno'.

na turnirima je sasvim druga prica... jedino ako nemas nikakav odgovor za te 1+/2+ konjenike onda uzimas metal, pa cak i tad ne moras jer uvek je bolje da bustujesh toughness za 2/4 ili da koristis Ld umesto snage (citaj: mindrazor) nego da gadjas sa D6 hitova neku tamo konjicu ako je u dometu...
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by No 1 »

Dovoljan je jedan mag Lv1 sa metalom da sa 6 kockica baci signature možda i sa IF i dobije 2D6 hitova (barem ja obično vodim jednog), da ne pričamo da Teklis bira lor. Koji to strelci ne mogu da ubiju 5 modela T3, pogotovu ako ih ima više od 10. Oni što imaju topove nemaju strelce koji mogu da se kreću i pucaju (mislim ko u Imperiji koristi obične strelce) pa nije problem da kapetan na pegazu ode van vidnog polja strelaca, igrao sam ja sa dvojicom njih na pegazu, protivnik ne može da se odluči da li da puca po njima ili po mašinama.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Baneblade »

posto nije striktno vezano za osmu ediciju,pitacu ovde:

da li ukoliko u igri imam dwarf lorda mogu da uvedem longbeard-ere kao core bez uvodjenja warrior-a?
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by kgkid »

da.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
DreamOmen
Posts: 38
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:41 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by DreamOmen »

Koje boje koristite??
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by deka »

Ovo je više pitanje za kreativnu sekciju, ali ajd' sad...

Koliko je meni poznato, većina ljudi sa ovog foruma, koji se bave tabletop wargamingom, koristi GW i / ili Vallejo boje...

Poneko ima pokoju P3 boju, koje je bilo moguće kupiti do pre par godina, ali GW i Vallejo je jedino što odmah možeš kupiti u Srbiji bez nekih većih komplikacija...
Image Image
DreamOmen
Posts: 38
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:41 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by DreamOmen »

Hvala na odgovoru :)
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Dimco »

Vallejo all the way! :D
Elendor
Posts: 1
Joined: Fri May 16, 2014 5:03 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Elendor »

Pozdrav svima! Pocinjem da se bavim fantasy warhammerom i trebace mi dosta saveta i pomoci :) Pa ako neko ima vremena ( i zivaca xD) da pitam.Za pocetak me zanimaju par stvari.1) Koliko poena je standard za normalnu armiju/partiju.Mislim da sam procitao 2500 ali nisam siguran. 2)Da li mogu da se spajaju haos ratnici i demoni (i beastmeni) ? I trece i najvaznije sta mislite o armiji Khorne ratnika? Da li neko ima iskustva sa njima,zanimaju me njihove prednosti i mane.Trenutno me najvise privlace vizuelno i tematski. Hvala unapred :D
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by Mrzimsvee »

Elendor wrote:Pozdrav svima! Pocinjem da se bavim fantasy warhammerom i trebace mi dosta saveta i pomoci :) Pa ako neko ima vremena ( i zivaca xD) da pitam.Za pocetak me zanimaju par stvari.1) Koliko poena je standard za normalnu armiju/partiju.Mislim da sam procitao 2500 ali nisam siguran. 2)Da li mogu da se spajaju haos ratnici i demoni (i beastmeni) ? I trece i najvaznije sta mislite o armiji Khorne ratnika? Da li neko ima iskustva sa njima,zanimaju me njihove prednosti i mane.Trenutno me najvise privlace vizuelno i tematski. Hvala unapred :D
1. 2400 i 2500 pts je regularno ali slobodno pocni sa 1000-1500pts. 2000pts je odlican format posto ne mozes da imas sve sto zelis.
2. Trenutno ne mogu.
3. Khorn je mozda najlosiji chaos mark, ali treba skupljati ono sto ti se najvise svidja.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: treba vam savet? postujte ovde!

Post by DeathJester »

Chaos Warriori sa Two hand oruzijem i mark of khorne nisu tako losi. Stavis ih 3x6 i uzivas.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
Post Reply

Return to “Warhammer Age of Sigmar's Fantasy Battles”