Utisci sa WFB turnira

In imaginary world of happy pony land

Moderator: teclis

User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by Dellamorte »

partija 1
vs Ceda
http://www.youtube.com/watch?v=1VTs-dnE0_0&feature=plcp

partija 2
vs Ogi
http://www.youtube.com/watch?v=9HkwLKW8SZ8&feature=plcp

sutra ostatak :) tj partija protiv Josipa
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by Kirgan »

Silni ljudi slikali, a fotke fale pa fale, ajmo neke fotke :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by Joske »

Dellamorte wrote:partija 1
vs Ceda
http://www.youtube.com/watch?v=1VTs-dnE0_0&feature=plcp

partija 2
vs Ogi
http://www.youtube.com/watch?v=9HkwLKW8SZ8&feature=plcp

sutra ostatak :) tj partija protiv Josipa
Svaka čast za brzinu! Jedva čekam sutrašnje izdanje :)
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by igor »

Lepi reporti, upravo gledam drugi :)
Ajmo ljudi neke slike sa turnira :)
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by Dellamorte »

E hvala Igore :)))
btw evo ostatak :)

vs Josip
http://www.youtube.com/watch?v=UccGYVn3Gnc&feature=plcp

i armije
http://www.youtube.com/watch?v=EaCxtanO0Nw&feature=plcp
to je to je sve...
e stvarno i ja se nadam da ce neko jos da okaci slike
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by Joske »

gledam ja ovaj report i razmišljam kako stvarno 604 poena razlika, iskopam listu gde smo sabirali kad imam šta i da vidim... zavrnuh te za mrtvog maga, 175 poena :oops: konačni rezultat 429 za mene, tj. 14-6... izvini...

super je report... teško je setiti se svih detalja... tenk je misfajerovao kad je pucao na bsb-a ali mu se ništa posebno nije desilo... bsb zajedno sa sekirašima čardžuje u grejsordse i fejluje... u sledećem potezu dođe tenak i zgazi ga k'o bubu :)

najvio si na tubi revanš u ligi, moraće jedan report i tu da padne :)
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by Gorbash »

Veoma mi se svidja ova ideja pravljenja battle reportova i svaka cast za to, ali ja sam jedva razumeo sta ti pricas. :D
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by Dellamorte »

@ Joske
ma brej nema veze bitno da nama bilo zabavno :)
btw a i ja milion stvari zaboravim ili se setim kad je bt vec gotov(a i generalno imam problem sa zaboravljanjem stvari,a i kad sam pravio prvi bas mi dosta vremena oduzelo zato sve ostale koje radih islikah i bas bukvalno za pola sata iskomentarisem ;) nadam se da niko ne zamera) a ovo mi pomaze da za sledece partije vim de se zeznem.
btw da sam malko vise slikao stetio bih se i misfajera i detalja,al i ovako je ok.opet kad se igra partija 4 sata pa se sve slika to fino bude,a imacemo vremena i za to :)

@Gorbash
hvala,a sto se engleskog i smislenosti tice-pa poradicu na tome(kad bar na papir stavim sta se izdesavalo lakse mi je za naraciju,tako da bi trebao i malo vise oko toga da se fokusiram),al generalno slike su tu da prikazu kako je bitka tekla a i stranci se ne bune mnogo za moj banana engleski :)
a videcu da ubuduce podignem malo nivo btrp-ova.
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by Gorbash »

Definitivno bi trebalo da napises ono sto treba da procitas, mnogo olaksava. Najveca zamerka je zapravo za Halberdiers. Morao sam da otvaram knjigu da vidim da li Imperija ima neku novu jedinicu koja se zove Holbards ili si zapravo mislio na Halberdiers. :D Nemoj ovo da shvatis kao zlonamernu kritiku, bas naprotiv, hteo bih da gledam i ubuduce ovo, nego mi to bolo usi, pa reko da kazem kao konstruktivnu kritiku. ;)
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
Myth
Posts: 110
Joined: Wed Jan 31, 2007 11:29 am
Location: BG

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by Myth »

Cestitke! :applause:

Razmisli da pored fotografija iz bitke, ubacis i mapu bitke iz Battle Chronicler gde bi se jasno videlo gde je koja jedinica, kako se kretala i sl. Trebace malo vise truda, ali mislim da ce izvestaj onda biti mnogo kvalitetniji i zanimljiviji za gledanje, sto je uostalom i sada, ali ovako bi dozivljaj bio potpuniji :)

Samo napred, pratimo sta ce da izadje :wink:
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by Dellamorte »

@ Gorbas
ma naravno kritika je skroz konstruktivna i na mestu :) a svako takvo misljenje dobro dodje :)

@ Myth
Mislish kao oni francuzi-koji ga premotavaju kolko dobro prave :) nije to uopste losa ideja :)

nego da ipak prepustimo temu "utiscima sa turnira" ;)
pozz i sve najbolje!
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
leduwob
Posts: 17
Joined: Mon Aug 30, 2010 12:20 am

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by leduwob »

Jel ima negde da se vidi slika najbolje ofarbane armije?
Image
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by kekenda »

na prethodnoj stranici ovog topika.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by Mrzimsvee »

Hvala svima koji su bili na X Beogradskom WFB turniru! Ove godine 24 ucesnika sto je vise od 18 od prosle godine ali ponovo bez stranaca. :?
Nadam se da su se svi proveli sjajno i nezaboravno. :mrgreen:
Hvala gostima iz NS, KG i Zrenjanina. :applause:
Potrudicemo se sledece godine da uklonimo nedostatke kojih je bilo ove godine, a to su promena datuma turnira i mesto koje nije bas za nas (gomila video gamera, uzasna tuc-tuc mzika ciji basovi ostecuju glasne zice \:D/ , smrad kuhinje, nedostatak osvetljenja i stravicno visoka temperatura).
U svakom slucaju hvala Mojsiju koji nam je obezbedio prostor inace ne bi bilo turnira ove godine.
Posebno hvala ljudima koji su pomogli oko organizacije i donosenja i odnosenja table i terena kao i namestanja svega za pocetak turnira.
Hvala Shunki, Teklisu, Raci, Vidaku, Ogiju, Voji, Nemanji, Boci, Josipu, Dimitriju, Histericnom, Milanu, ako sam nekoga zaboravio izvinjavam se.

Sve cestitke Igoru na pobedi i Cedavari i Dimitriju na osvojenom 2. i 3. mestu. :applause: :applause: :applause:
Svaka cast Teklisu na najlepspoj vojsci na turniru i Milosu kao najboljem sportsmenu. :applause: :applause: :applause:

Hvala svima jos jednom!
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by milosh »

Evo da ja probijem led :)

Prvo i osnovno valja se zahvaliti svima koji su ucestvovali u organizaciji turnira jer je maltene proteklo bez greske, sto za jedan dogadjaj na kojem se skupi 30 i vise ljudi nije ni malo jednostavno. Ne bih sada imenovao niti izdvajao nikoga posebno jer vi bolje znate ko je i koliko pomagao u pripremi i izvedbi ovog dogadjaja :)

Nije ovo bio mozda najbolji beogradski turnir, a svakako nije bio jedan od posecenijih, ali pohvalno je sto su posle male krize prethodne godine stvari krenule da se poboljsavaju (i sto se tice broja igraca, i spremnosti ljudi da dodju na turnir jer koliko sam cuo svi koji su otkazali poslednjih dana su bili spreceni od strane neke vise sile na koju nisu mogli da uticu i nije u pitanju nekakva apatija). S tim u vezi nadam se da ce se taj trend nastaviti i sledecih godina, i da ce stranci ponovo poceti da dolaze kod nas.

Cestitam svim ucesnicima na sjajnim partijama, jer koliko sam ja shvatio, osim Ogijevog i Igorovog nesporazuma nije bilo nikakvih problema. To je svakako dobra stvar i treba nastaviti negovati takav prijateljski duh (iako je turnir takmicrskog tipa) i ne dozvoliti da necija sujeta upropasti zabavu drugim ljudima (kao sto je bilo slucajeva prethodnih godina).

Ja na WHFB turnirima uglavnom igram zanimljive i prijateljske partije (osim one godine kada sam igrao sa Bugarima :) ) ali ovogodisnjih pet partija su prevazisle sva iskustva od prethodnih godina. Nije bilo maltene ni jedne nesuglasice i niti jedan put nismo zvali sudiju. Jedino je u partiji sa Josipom bila nedoumica (zajednicka) o pitanju jurisa, bekstva i panicenja usled toga ali i to smo posle konsultacije sa Djordjem resili. S tim u vezi zelim, jos jednom, da se zahvalim mojim protivnicima na sjajnim partijama.

Sto se moje liste tice i generalnog utiska o gusterima u ETC kompu, definitivno se potvrdila cinjenica da su vojska koja tesko uzima, ali tesko i gubi bodove. Evo sada kratkog izvestaja po bitkama:

1. Nebojsa Hadzi Music - Orci i goblini. Standardna orkovska vojska sa pet veliki blokova (sevidzi, blek orci i 3x goblini) + 9 fanatika i par masina. Odigrao sam na jedini moguci nacin, izvlacio fanatike, ubijao sitne jedinice i masine, tanjio blek orke pucanjem u magijom da bih u poslednjem potezu uleteo sa konjicom i tri saurus karaktera u njih i pocistio ih. 16-4 za mene.

2. Filip Stojkovic - Vampiri. Sjajna partija koja se vagala od pobede za Filipa, ka pobedi za mene, da bi na kraju zavrsila potpuno zasluzenim neresenim ishodom. Ja sam uspeo da ubijem terorgajsta i heksvrejtove kojih sam se najvise plasio, dok sam zarad zadrzavanja vampira sa gardom zrtvovao sauruse. U 5. potezu magijom ubijam mortis endzin koji eksplodira u radijusu od pola table i pobije gomilu skinkova vodeci rezultat u nereseno :) fenomenalna partija protiv Filipa koju bih vrlo rado ponovio prvom prilikom.

3. Darko kgkid - patuljci (mo's misliti :) ). Najveci poraz koji sam pretrpeo na turniru. Patuljci su me lagano deljali dok sam se priblizavao, onemogucivsi mog BSB-a da prati ostatak vojske koncentrisanom vatrom. Na kraju sam mogao da izvucem koji poen vise ali moja konjica sa 3 karaktera ne uspeva da na tri kocke pobegne od patuljaka na 2d6-1 :o sve u svemu zanimljiva partija sa sjajnim protivnikom.

4. Josip - vilenjaci. Jos jedna klackalica partija koju je na kraju odlucilo moje padanje brejk testa na 6 sa tri kocke + rirol. Tada su princeze sa gomilom karaktera dobile priliku da ugaze slana i tu se iz neresenog pretvori u tesnu pobedu za Josipa sa kojim sam, kao i uvek odigrao fenomenalno zabavnu partiju sa nekim nezaboravnim momentima (kao npr kada finiks pukne paniku i pobegne sa table :D ili kada ja od prvih 60 pucanja skinkovima dobijem ukupno dve sestice :D ).

5. Ogi - sumski vilenjaci. Ogi je pucao, ja se priblizavao i sklanjao jedinicu po jedinicu. Onda sam u 5. potezu izveo jedan nuklearni napad na njegovu jedinicu od 20 strelaca sa skoro svim karakterima (svo prezivelo pucanje u njih + teradoni izbacili kamenje) gde je uspeo da prezivi samo mag lord. Jedan saurus heroj je u sestom potezu poginuo taman da napravi razliku iz neresenog u 11-9 za Ogija.

Na kraju dobih i nagradu koja me je mnogo obradovala :D pa je red da zahvalim mojim protivnicima na tome.

Over&out!
Image
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by vladamex »

Evo i mojih komentara sa BG turnira (Vladimir Ivanovic -> High Elves):

Turnir je prosao lepo (moj prvi veliki turnir za WFB) i bilo je prilicno interesantno.

#1 vs. Darko (Dwarfs)
Darko je ispao veliki smeker i dzentlmen tako sto nije stao u cosak nego na sredinu table u stilu "hajde da se igramo". Posle par krugova u kojima Darko puca a ja ga opkoljavam, ja ostajem bez 3 boltera i feniksa, ali ipak uspevam da se provucem i dodjem do masina. U poslednjih par poteza dobra tuca izmedju patuljacke i vilenjacke pesadije, uspevam da savladam rendzere, ali cekicari istuku feniks gardu i ulete u bele lavove. Mojom greskom (zaboravih da je moja jedinica staborn) izracunamo pogresan rezultat, ja shvatam previd, Darko prihvata da ispravimo (na njegovu stetu). Zbog svega ovoga, kao i zbog brojnih saveta tokom partije, Darko dobija moj glas za Best Sportsman (Darko -> jos jednom izvinjenje za ispravke, i cestitke za fenomenalan pristup hobiju u celini).

#2 vs. Teclis (TK)
Cudna partija, jedina koja mi nije bila prijatna. Teklis je jos jednom odigrao jako precizno i optimalno, ali je to ukljucivalo i neke "profi" manevre kao sto je sakrivanje od chargeva, reformisanje na granici moguceg (sa "teleportovanjem" karaktera u sigurnost neunistive horde sa 5 karaktera i milion poena kojoj ja ne mogu nista). Elem, dakle nista licno protiv Djordja - meni ne prija ovakav "stekarski" WFB u kojem je bitnije neizgubiti poene nego ih osvojiti. Plus moja lista nije pravljena ni za points denial, ni za "safe point grabbing". Pokusao sam da napadnem sa herojom na orlu i sa feniksom. Malo losa sreca, a malo Teklisovo znanje i iskustvo, i on je to lepo i lako resio. A za mene jedna lekcija iz turnirskog igranja i nauk da pre pocetka partije treba pitati protivnika da li igramo u "hardcore modu" ili ne :)

#3 vs. No.1 (Empire)
Interesantna partija protiv all-mounted 1+ armor imperije. Nikad nisam igrao protiv ovakve liste, ali mislim da sam se ok snasao. Bilo je par nesuglasica oko pravila koje smo razresili usput (da li strelci imaju penalty na pucanje iz sume, da li overrun u jedinicu koja bezi ubija tu jedinicu). Moram da naucim kako tacno radi tenk (konacno), a sad shvatam koliko je Runefang opasan :) Vreme nam nije dozvolilo da zavrsimo partiju (dva i po sata je prilicno tesno ako treba da se igra svih 6 poteza).

#4 vs. Filip (VC)
Filip i ja smo imali dobru tucu - ja sam upucao Terorgajsta magijom, a Hexwraiths su mi ispanicili celo jedno krilo (3 jedinice). Nakon toga je Filip isao napred i podizao gomile zombija u mojoj diplojment zoni, a ja sam pokusavao da uhvatim hexwraiths i Mortis Engine koji se krio od mojih boltera. Interesantna partija i odlicna atmosfera kao i uvek sa Filipom -> bilo je jako prijatno. Steta sto nismo uspeli da zavrsimo do kraja (obojica igramo malo sporije :)).

#5 vs. Ceda (OnG)
Tvrda lista, opasan protivnik, i veliki ulog (Ceda ima sansu za prvo mesto). U prvom potezu moji strelci sa BSB-jem padaju paniku na 9 sa re-rollom i beze sa table (ode ~500 poena). Nakon toga gomila akcija na tabli - Ceda polako cisti masinama moje lake jedinice i priblizava se sa hordom sevdza i gomilom trolova. Za to vreme ja ubijam menglere i priblizavam se masinama sa letacima. Kockice nam obojici pomazu da ne ide sve prema planu :) U nekom trenutku skuplja se gomila ljudi oko nas - Cedi treba pobeda od 13-7 za prvo mesto, Igor gleda sa strane i navija za mene. Na kraju, ja uspevam da ocistim masine sa riverima i herojom na orlu (koji prezivi dva fanatika "u glavu" jel je Ceda bacio 2+1 za 2d6 hitova). Feniks (ptica) i finiks garda sa vatrenom zastavom ubijaju trolove (moj general ostane na jednoj rani), ali u sledecem krugu katapult ubija feniksa (bulls-eye, wounds, failed ward, D6=6 wounds, mrtva ptica :)). Moji lajoni izdrzavaju juris sevidza u poslednjem krugu (ne bi uspeli da nisam bacio iceshard blizzard na sevidze). Cedine kockice u dve velike tuce daleko ispod proseka. Na kraju 10-10, i Igor osvaja turnir.

Sve u svemu, lepo iskustvo. Ono sto mi se nije svidelo je to sto je par ljudi doslo na turnir sa (iz mog ugla pogresnim) pristupom da je bitno osvojiti turnir po svaku cenu: "zle liste", ultra-hardcore pristup (dozvoljeno je sve sto nije zabranjeno), gledanje svakog milimetra i "slucajni previdi" pravila na stetu protivnika (koji mi nekad promaknu posto nisam ekspert za pravila) -> sve to nije nesto sto je meni prijatno. Razumem da kada si u igri za visok plasman cesce naleces na "ultra kompetitivne" protivnike i partije, ali moja lista i moj pristup na ovom turniru nije bio prilagodjen za takav nacin igranja. Znacu sta da ocekujem sledeci put :)

Zavrsio sam kao 5. po generalshipu (i najbolji HE general :)) sto je iz mog ugla sjajno za prvi veliki turnir. Ukupan plasman: 17 mesto (uglavnom zbog neofarbane armije) - jbg, fer & posteno (i jos jednom hvala Mitru za pomoc oko undercoatovanja polovine liste 2 dana pred turnir).

Elem, toliko od mene, i nadam se da se uskoro vidimo da bacimo neku partiju :) ako ne pre, onda na Jatacenju u KG

Pozdrav,
Vlada
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by teclis »

#1 vs. Stevan (VC)
Covek drugi put igra warhammer. Pomagao sam mu al, nisam skroz mogao igrati protiv sebe. Razni advanced trikovi sa zgradama itd su odluchile partiju. Odlichan protivnik i sportsmen, koji zna kako se igra warhammer i zajebava se! Pobeda za mene 17:3

#2 vs. Vlada (HE)
Vlada jako dobro igra. Movement fazu brilijantno radi, jedino sto neke stvari jos nije video ili nije ocekivao (njegov feniks se sprema da udje u kosture i ubije hijerofanta, ja radim swift reform u liniju 20x2 sa drugom jedinicom kostura i krecem se da budem u 4" od hijerofanta da bi usao u unit) , al to je sve stvar iskustva i ja mislim da ce kroz 20ak partija sa nama iskusnima doci do nivoa da igra najbolji warhammer u zemlji. Veliki talenat. Ne slazem se sa sa njegovim utiskom i komentarom - vlada je sve odigrao kako treba. Ja imam samo Casket od ranged spellova i pucanja (moji archeri su bili iskasapljeni od strane njegovog pucanja i to sam znao) i on je to znao i sa orlom, herojem na orlu i fenixom je krenuo na bash tu slabu tachku. Nije imao srece sa herojem sa starlanceom. Ja sam to kaznio tako sto sam ga ubio necrosfingom. Sa feniksom nije imao srece oko flee rolla. Moji archeri su ga iznenadili i jurishali u njegovu konjicu sve u formaciji 20x2 - bacio KB spell i -1S/-1T i uz malo srece pao je break na 6 ili 7 (bez rrolla). Jurishao sam u taj kombat jer preko puta mojih 40 strelaca su bila 3 boltera i 20 strelaca sa sve heavens bafom koji bi me iskasapili i morao sam kupiti vreme + dobiti taj movementa da udjem u range da pucam u njegov bolter (jer obicnim 4" movementom do njih ne bih stigao nikad). Razlog zasto sam stavio strelce tu je ste da mu odstrelim mashine jer svaka ima 2 rane samo. Poslednja sreca je bio mamut koji je dobio 10 na charge i unistio whitelione onako poshteno. Konjica mu je pala terrore i pobegla sa table. Stoga se uopste ne slazem sa njegovim komentarom da nije igrao turnirski. Igrao je sve kako treba - drzao distancu sa peshadijom od moje sfinge/mamuta, i pucao sa bolterima i strelcima po onome sto njemu moze nauditi daljinski (dakle samo strelci i casket - te dve stvari je hteo reshiti i reshio je al nije imao srece na drugim mestima). Stoga 14:6 za mene a zapravo je trebalo biti ili 10:10 ili za njega neka tako minor win 12:8 za njega. Ja igram TK i moram igrati shtekarski kad imam 2 peshadije preko puta od koje jedna se krije iza brda i ceka da uleti u support bok jurish_pomoc drugoj svojoj jedinici.

#3 vs. dellamorte (DoC)
Tuc tuc muzika, vrucina i smrad iz kuhinje. Krenuli smo drugarski, ali je sto zbog pomenute atmosfere sto zbog retardirano postavljenog terena sve se pogorshalo. Kritika dimitrija je bila na mestu, ali neke stvari smo trebali regulisati sportsmenski u daljem toku mecha.
Napravio sam 2 glupe greshke - carrione kojima nisam video one letece muve i on mi je odneo 2 jedinice u prvom krugu. Druga greshka je to sto sam usao u combat sa plagbererima i izgubio 700pts karaktera od obicnih plagberer poison napada (general i BSB i necrotect).
Takodje dimitrije je imao +1DD sto sam mu rekao da to nije tachno i da se to odnosi na maksimalni broj DD (sa maximum 2DD po fazi po rulespacku, DoC mogu maximum 3DD zbog toga sto ne mogu skrol da vode). To bi znacilo da Darko sa patuljcima ima +2DD u svakoj magic fazi vodio ili ne vodio runesmithe, ili ja sa TK imao +1PD svaku fazu. Dule je loshe protumacio (verovatno sto mu je cela ETC pricha nije njegov fah i nije upucen u to, a kao ni niko u klubu ko je sastavljao rulespack) stoga ne krivim samo dimitrija. Ali cisto da napomenem da se to desilo.

Na kraju uz malo srece za mene sto se tiche sacuvanja poena (kocije i hijerofant zivi) i nesrece sa casketom koji jedva ubija demonprinca u 5. krugu -> 11:9 za dimitrija. Cestitam mu.

#4 vs. Sloba (Liz)
Covek se zajebo i igrao sam protiv sebe sta da kazem. Ulece u moj blok sa destroyerom i sa stegadonom i sa saurus herojima. Ja imam 4 ili 5 napada sa rroll to hit sto znaci da skoro sve pogodim => sto znaci da su velike shanse da se dobije 6ica na HKB sa toliko pogodjenih napada. Jedina zamerka je sto je partija trebala poceti u 10:30 a to znaci da vec mora imati jedinice na trejevima do pola 11 jer takvu armiju igra i mora pripremiti skinkove na trejeve pre partije. To je prouzrokovalo da se postavljamo 45min (skinkove treba poredjati po trejevima) i samim tim ga ostetilo i morali smo prekinuti partiju kad je dobijao kombat. 11:9 za mene

#5 vs. Darko (Dwarfs)
Odlicna partija koju sam imao srece i sve sto je moglo da prodje uglavnom je proslo. Odlicno sam postavio armiju tu sam zadovoljan. 13:7 za mene


Sve u svemu meni jako prijatan i dobar turnir. Vajb je bio na nivou i cini mi se da smo sad posle mnogo godina prilicno ujedinjeni sto se tiche ovog hobija jer smo skapirali da igraci cine WH zajednicu, i da nema igraca ne bi bilo turnira - stoga sledece godine ocekujem jos vise ljudi iz KGa i NSa, a videcu u Zagrebu ove Hrvate da nateram :). I bugari neka dodju da se zajebavamo :)
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by teclis »

I da svaka cast Vladi na velikom uspehu. Bio bi 5i da je imao ofarbanu armiju. Ali najbitnije od svega lista mu je stvarno friendly, daleko od ultimativne.
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by Dellamorte »

E ovako da se i ja oglasim :)

Za pocetak turnir je bio dobar,ljudi stvarno odlicni,i stvarno mislim da je druzenje I odlicna atmosfera pokrpila rupe,prostora,osvetlenja I temperature..na zalost hteo sam ali zbog vrucine nisam mogao da tokom partija nosim Nurgle kostim.

3-ce mesto..wooow ili ne?
Ovo je igra,a igra bi trebala da bude neizvesna i zabavna,i mislim da nema losih ili mnogo dobrih igraca ili (onih mnoogo pametnih)
sve je stvar liste I iskustva.

Na ovaj turnir sam krenuo sa takmicarskim duhom(ruku na srce,ako sebe lazem -lagacu I vas.).Za pobede koje nisam ostvario bas mi je bio potreban demonski top I jos jedan Plag dron ,i jedan veci blok pberrera umesto ova dva mala.
-Ovo ne govori o mojoj genijalnosti vec o tome ,pogledajte i sami AC,da sam to uzeo proslo bi sve ok,ali bi sve bilo na granicama restrikcije. Ja Dimitrije(aka Dellamorte) kao bas bas prosecan igrac,i to ne pri vrhu,vec malo ispod proseka ,koji je osvojio trece mesto vam kaze -NIJE TESKO UZETI UBER LISTE I IGRATI TO MOZE SVAKO,sto sam ne samo ja vec I jos neki pokazali na ovom turniru.. a poenta WH-a je zabava,tako da mi je bas bilo drago videti mnoogo razlicitih vojski,sa puno lepih jedinica.

Mislim da je ovaj turnir jedan veliki plus sto se hobizma tice, i nadam se da ce mnoga skrhana EGA uputiti na pravi put,a to je da je ovo hobi prvenstveno,a tek posle toga igra.
Sto se mene tice za sledece turnire cu izvoditi svoje drage modele(kao na proslim turnirima) koji nisi ubagovani kao blok BoN I koji tarpituju I pojzenuju I prde plamenove I jedu sve zivo... :D

Nurgle stari tatica je zadovoljan brojem leseva,
a ja sam zahvalan Andriji na najboljoj partiji,Vukanu na pismenom dokumentu da sam usao u Book Of Grudges :D, Jagosu koji je bukvalno spasio dupe I nesebicno dao papirne maramice,jerbo tolet papira u kabini nije bilo,
Duletu,Voji,Nemanji -na organizaciji, Igoru na odlicnoj partiji u Finalu,i da cestitam Cedi na drugom mestu,Teklisu za prelepu vojsku(i odlicne m-trejeve :) ) I Naravno mom omiljenom rivalu u slobodno vreme van Turnira -Milosu Nikolicu za best best ne samo sportsmena vec I Hobistu :)
I svim ljudima van Bg-a koji su stvarno fenomenalni I jedva cekam da igram sa njima :)


Pozdrav ljudi pa se gledamo u klubu :D toliko od mene
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: Utisci sa WFB turnira

Post by Snotling »

Eto i ja da prozborim koju.

Turnir - PRVA LIGA. Mesto i vreme zaista odlicni. To sto je u sklopu gaming fastivala mislim da je fantasticna stvar, jer se ipak na takvim desavanjima skupljaju "nasi" ljudi od kojih ima sanse da se neko ukljuci u ovaj hobi. Sve u svemu odlican vikend. :)

E sada partije:

Prva protiv Kirgana (Aleksandra Vilotica)
Kada sam mu video listu zaista sam pomislio da mi nece biti tesko, previse, da ga dobijem. Nisam mogao ni da zamislim koliko sam pogresio. Kada se podvuce crta, moja greska: trolovi ulecu u kucice i zbrsu ih, sto otvori put vampiu i bsbu sa konjicom da ulete u moje savage (cirka 1200 pts sa karakterima) je odlucila da dobijem krompir od poena. Naravno, to sto su dva black knighta uspela da kiling blow-uju generala je samo pomoglo. :cry:

Druga protiv Bogdana
Prvi njegov potez i hellcanon je odlucio da on nece da ucestvuje u ovoj bici. Misfire pa 1 i ode top sa table. Ovde se pokazalo koliko mengleri mogu da budu opasni ako se zapostave. Naravno nije ih on namerno zapostavio ali je napravio gresku sto ih nije ubio sa dve brze konjice, vec je hteo da ih ubije sa magijom. Naravno, preziveli su njegov potez i onda je doslo vreme da se hrane squigovi. (jedan moze da pojede dve kocije, i za malo trecu samo za jedan obrok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ). Onda jos jedna greska od strane protivnika koji je sa trolovima uleteo u jednog vuka ispred mojih trolova, i nije video, tj nije racunao da ce vuk da prezivi i da bezi i da ce time sto ce me juriti okrenuti ledja mojoj jedinici. Moji trolici uleteli i brake-ovali njegove. I onda trenutak koji je mozda odlucio partiju, njegov lord pada paniku na 9 i bezi. Stao je ali je odmah dobio kamen u glavu i umro. :mrgreen: :mrgreen: Na kreju ostala samo ona kocija sa jednom ranom. 20-0 za mene.
Ovde moram da mu odam postovanje, jer je sve islo lose po njega a opet je bio veoma raspolozen i zabavan protivnik. Ne znam koliko bih ja to mogao. :roll:

Treca protiv Milosa Empire
Stari znalci. Prvi potez i veeeeeliki kamen koji je spljeskao maga na pegazu, a kada su vitezvi to videli, bilo je samo "kud koji mili moji". Mengleri su opet pokazali ko su i sta su, a posebno protv armije koja nema jedinice za bacanje ni pucanje. Ipak i pored svega je bila extra zabavna partija, posebno jer sam dobio svetu vodicu od Milosa koja mi je dala blesing za sledecu partiju. :D

Cetvrta i Dzon Vejni (Nenad Nikolic)
O pariji nema sta mnogo da se kaze. TO NE ZNACI DA JE BILA DOSADNA I NAPORNA, CAK NAPROTIV. Opet moram da odam priznanje protivniku kao i Bogdanu na ponasanju u takvoj situaciji. A zasto...Prvi njegov potez i mag lv4 baci final tran. na orce i ubije ih recimo 5-9. On ekplodira i povede oko 13-17 svoji vojnika. Tenk pucajuci misfaeruje i popije 3 rane i u sutini mi ne uradi nista. Kasnije se njegova "sreca" nastavila i donela mi jos jednu pobedu od 20-0

I peta partija Vladamex :x :x :x
odlican protivnik i odlicna partija. Kao sto je on vec napisao igrao sam za prvo mesto. I nisam ga uzeo jer sam napravio dve OGROMNE greske i u jednom trenutku nisam imao srece.
Greska 1. Situacija je bila da je moja jedinica trolova imala feniksa u bok a u potezu kada je uleteo feniks je feniks garda pala juris na cini mi se 13 (sto ce reci na 8). Trolovi su ostali jer ih je stvarno bilo previse da ih samo feniks ubije i brejkuje. Dolazi moj potez i umesto da sa VUKOM koji je bio u savage-ima (stajali su iza fenika) blokiram napad feniks garde u trolove (imali su flaming baner) ja zaboravim na njega i samo pomerim savage napred zajedno sa njim. (plan je bio da se teleportujem izmedju njih.) Naravno nisam se teleportovao i on sa gardom uleti i izbrise trolove.

Onda dolazi nesreca na kocki. Posto je izbrisao trolove u njegovom potezu bio je pored moje jedinice okrenut u suprotnom smeru od mene (ja sam gledao ka njegovoj zoni on ka mojoj) Jedini nacin da ga LEPO uhvatim je bilo da se teleportujem pored njega sa suprotne strane odakle sam stajao. Za to mi je trebalo 15" teleporta. Magicna faza je odlicno pocela. Dosta kockica, bacim veliki teleport i on ga ili pusti ili ne uspe da ga dispeluje. I onda 5d6=6,1,1,1,4=13 Taman toliko da ne mogu da mu dodjem na taj bok nego moram da dodjem iza njegove garde. Zasto je to lose, jer u boku sada imam njegove WL. On naravno izbaci maga iz garde ode u WL koji jos vise pridju i okrene gardu ka meni sto je dovelo do toga da ako mu uletim u gardu i (MORAM) overanujem imace me u boku ili ledjuma (verovatnije u ledjima)

Greska 2. ZABORAVIO SAM DA IMAM CROWN OF COMAND!!!!! Cak i da mi je uletelo u ledaj ili bok, bila bi krvava bitka ali bih imao poene za gardu u mozda bih ga vremenom i ubio. Ovako 10-10, a bila mi je potrebna pobeda 14-6.

Trebam da napomenem da posto mi je ubio trolove feniks je dobio kamen u glavu. i naravno 6 rana. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tako da drugo mesto, i veoma zadovoljan. :)
Post Reply

Return to “Warhammer Age of Sigmar's Fantasy Battles”