Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Moderators: Telion, Hypodermic, Mrzimsvee

Locked
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by RatGod »

Dule verovatno sudi, Bojan sigurno igra (dobro ako se kvalifikuje, ali to zvuci smesno), kapiten sam ja za sada, a to neigrajuci kapiten je trener i to ce biti Nemanja (ako se ne kvalifikuje ili ne bude hteo da igra,on je prvi pik za tu poziciju ali to jos ima vremena).

Sto se tice timskih obelezija , ja sam vec smislio kako ce izgledati majice koje se urade (ovo sam uradio opet u dogovoru sa Nemanjom jer je imao mastovite predloge ;) ).I da nece biti nacionalnih obelezija da ne stvaramo probleme (ovo je moguce da se promeni ako tim izglasa suprotno ali znajuci ljude mislim da razumeju zasto je to glupo,ovde ne mislim na zastavu).
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Telion »

Djole, nije problem napraviti ekipu od 4-5 ljudi (da ne kazem coveka), koji ce ucestvovati u proucavanju pravila, Codexa, FAQ-pva, ali na kraju sve se svodi na tog jednog coveka. ON je taj koji mora imati potrebno znanje pravila i mehanike svih vojski, obzirom da uparuje svoje saigrace sa protivnicima.
Da se odmah nadovezem na ono sto si napisao na kraju poruke- Bojan bi se, koliko sam upoznat, igrao, sto mislim da je i bolje, dok bi Dule, koliko sam takodje upoznat, bio sudija na tom ETC-u. (neko mora i to, zar ne? ;) )

Dalje, ovo za slogu clanova tima smo vec utvrdili.

Sto se tice tvog pitanja, mislim da je red da se na prvom (ispravite me ako gresim) pojavljivanju na ETC-u pokazemo u sto boljem svetlu, pogotovo sto smo jos i domacini. Tako da, prave se zle liste, nema pustanja, vracanja poteza i slicnih prijateljskih "gluposti" na koje smo mi, na nasu srecu ili nesrecu, navikli. Sto se ponasanja uopste tice, mislim da su ljudi ovde dovoljno zreli da im ne moras govoriti stvari poput "...nema piva za stolovima...... tipa psovanje, lupanje sakom u sto, bacakanje kockica i sve ostalo sto se smatra za nepristojno svuda..."

Ono za engleski se slazem- valjalo bi se navikavati, iako ce mozda u pocetku izgledati glupo, ali Antic vam moze pomoci, igrao je vec partije na engleskom on.. :D

Odeca- razgovarali smo i o tome u subotu i slozili smo se da je jedna majica sa zastavom/grbom, imenom, i simbolom vojske koju odredjeni pojedinac vodi sasvim dovoljna i pristojna.


Edit: Evo Luka je odgovorio na vecinu pitanja. :)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Histericni Istoricar »

Sto se tice tvog pitanja, mislim da je red da se na prvom (ispravite me ako gresim) pojavljivanju na ETC-u pokazemo u sto boljem svetlu, pogotovo sto smo jos i domacini. Tako da, prave se zle liste, nema pustanja, vracanja poteza i slicnih prijateljskih "gluposti" na koje smo mi, na nasu srecu ili nesrecu, navikli. Sto se ponasanja uopste tice, mislim da su ljudi ovde dovoljno zreli da im ne moras govoriti stvari poput "...nema piva za stolovima...... tipa psovanje, lupanje sakom u sto, bacakanje kockica i sve ostalo sto se smatra za nepristojno svuda..."
Timo, veruj Pijanom, moras govoriti, jer smo se mi ovde navikli da se igramo u jednoj nasoj atmosferi, vecini nam je klub skoro pa kuca, predugo se znamo, predobro se znamo, drugari smo i kada ja Ljubi kazem nesto npr: "Sad cu da te yebem u bulju jer si prosao 120 wardova na 7" je ok, jer smo drugari. Nema niko od nas sem zlog dominatora Ote naviku da igra na ovako necemu. Tamo sve ono nasta smo se navikli i sta nam je obicaj pada u vod. Spletom okolnosti ode Ljuba na ETC i krene da pije pivo ili ti ili ja.
Djole, nije problem napraviti ekipu od 4-5 ljudi (da ne kazem coveka), koji ce ucestvovati u proucavanju pravila, Codexa, FAQ-pva, ali na kraju sve se svodi na tog jednog coveka. ON je taj koji mora imati potrebno znanje pravila i mehanike svih vojski, obzirom da uparuje svoje saigrace sa protivnicima.
Da se odmah nadovezem na ono sto si napisao na kraju poruke- Bojan bi se, koliko sam upoznat, igrao, sto mislim da je i bolje, dok bi Dule, koliko sam takodje upoznat, bio sudija na tom ETC-u. (neko mora i to, zar ne? )
Znam ja to dobro Timo, nisam debil, samo pijem. Moramo tom coveku olaksati posao i pomocimu, a samim tim ce se i igaci nauciti po nesto. Kako rade neke liste, vojske, neka cuda koje ne vidjamo nikada i sl. Razumes sta hocu da predlozim.

A da probamo da nagovorimo ovu dvojicu da budu kapiteni? Bojan igra, a Dule ne? A ti Lasice da sudis? :lol:
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3202
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Mrzimsvee »

Dule ne treba da se igra posto ima kratak fitilj, nebih zeleo da neki italiajn ne vidi vise mamu i tatu i postane djubrivo u na nekoj njivi u Surcinu(sto bi rekao cika Velja). :wink:
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Histericni Istoricar »

Ajde, ajde pa ne teram te ja da igras, vec da vodis.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by PeraNekron »

Sto se tice sudjenja, mogu i ja (posto mi se neretko desava da me cimaju ljudi okolo za pravila...), ako zafali slucajno.
Samo treba prouciti sve one faqove i read-the-fine-print pravila.

I naravno, uvek sam tu na usluzi sto se tice jezika, ipak mi je to (buduce) zanimanje. ;)

A sad...kad pocinjemo sa ovim "kvalifikacijama"? :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by RatGod »

Kada izadje rules pack!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Dzon Vejn »

A to je inace kada (okvirno)?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by RatGod »

Verovatno ce krajem januara, najranije.

Takodje zamolio bi SVE DA BACE POGLED NA TEMU KONSTRUKTIVNI SAVETI ZA ETC 2013 I POGLEDAJU KAKVI SU TERENI I POSEBNO STA SU LJUDI IMALI OD MODELA SVE ! ! !
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Dzon Vejn »

Evo vam par primera vojski koje sve spadaju pod onu kategoriju "pa nece valjda da kupe 10 vozila":

http://www.gaminglordsleuven.net/images ... 00167.html
http://www.gaminglordsleuven.net/images ... N5247.html
http://img9.rajce.idnes.cz/d0902/5/5322 ... 200191.jpg
http://www.gaminglordsleuven.net/images ... 00107.html
http://www.gaminglordsleuven.net/images ... 00110.html

Ili nesto ovog tipa:
http://www.gaminglordsleuven.net/images ... 00570.html

Cisto da niko ne bude u zabludi - znaci sve kombinacije su opticaju ;). Istini za volju, bas 9-10 letaca nisam naleteo u slikama :-k , ali se ne bih zacudio da vidim i tako nesto.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Histericni Istoricar »

Ha ima i jedan Salamander.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3202
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Mrzimsvee »

Samo bih upozorio da je ovo za 5. ediciju.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by RatGod »

Da da naravno sad ce biti 9 Necronskih letaca ;) Pazi neke od ovih lista sa slike izgledaju i sada zajebano :P

Ali cekamo pravila.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by PeraNekron »

Moj komentar na liste :

http://www.youtube.com/watch?v=M_eYSuPKP3Y

Zanimljivo...Blood Angel koji se prerusio u Salamendera. :D

Ko zna, mozda u rulespacku odrede limit vozila/spamova i sl. Malo verovatno, ali ipak moguce.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by RatGod »

Polako stvaram neke kontakte sa stranim kapitenima za 40k , pa sam jednog od njih pitao i za pojedine detalje kad ce pravila i kakvi su uslovi sto se tice farbanja pa cekam odgovor.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by RatGod »

Evo kako izgleda za sta su se ljudi bunili i bile zalbe i kako se to resavalo :

Formal warnings were issued (without any cards) to:

- Ukraine - anger management issues from a player loosing (warning that next such behaviour will result in yellow card)
- Spain - anger and rules arguments resulting from lack of knowledge (telling that a guy measuring 2" coherence during assault moves is cheating - informed that next case will be penalized with yellow card)
- Germany - wrong measuring by SM player (formal complain from Russia, a ref at the table till the end of game due to high risk match for top places in the last round)

Cases of stalling reported:
- Poland (no formal complain from US team - case reported by one of Polish refs, so only one of Refs got an eye there)
- Spain (formal complain from Denmark, a ref at the table till the end of battle)
- Ukraine - (formal complain from Switzerland, after a temporary observation it was withdrawn)

There were also some smaller complains, but basically most of them post-game so no action could be taken due to lack of evidence (I think one of the players actually admited to wrong use of Tesla against Australia and altered his game result). That's what I remember, might be some more from the other refs.

P.S. Ja kao kapiten tima imam otvorenu posebnu sobu za etc 40k,i vidim svasta ono sto se zna jeste da nece biti FW stvari, 3 boje za farbanje ,i velike su sanse za restrikcije na broj flyera (ukljucujuci i monstrume koji lete).
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by RatGod »

Dobio sam pristup prvoj verziji ETC rules pack-a ,pa bi zamolio Duleta da razmisli da se stave ta pravila za mini turnir. Detalje cu napisati sutra prepodne jer sam izuzetno zauzet sada a i moram lepo to da ukomponujem posto je to tamo katastrofa uradjeno!!!

Uglavnom 1850,dozvoljeni allys, dozvoljene zgrade :D (ali ima catch jos se razmatra ali ce biti verovatno dozvoljeno samo jedanput da se ponovi ally u timu,a ostali moraju ili neke druge ili da budu cisti) ! ! !
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by RatGod »

KONACNO je. ETC 2013 je dobio NOVI SAD ! ! !
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by RatGod »

1/ Point Format : stay at 1850 ? yes

3/ How to adress terrain in 2013 :
a/ progress towards standard table maps


4/ Allow Fortifications yes
5/ Limit fortifications yes (ovo se odnosi na fortress pa mozemo samo njega da zabranimo, tako bar kazu)
6 / Allow mysterious terrain ? No
7 /Allow mysterious objectives ? Yes

8/ Limit Flyers ? No

10/ Allow Warlord traits : yes
11/ Use Nova Warlord traits : no

12/ Allow allies : yes
13/ Use allies limitations : yes
14/ Allies restrictions :
b/ 1 codex can be chosen once per team as primary detachement, and (inclusive) once per team as allies
15/ Introduce a restriction on how many points are spent on allies ? no
16/ Introduce a restriction on Special Characters as allies ? no

17/ Allow Special characters : yes
18/ Allow Forgeworld : no
19/ Allow White Dwarf units & codi : yes

To je to sto se zna za sada, pa polako mozemo isprobavati ;) Dule javi da li mislis da upotrebimo ova pravila za turnir koji dolazi?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3202
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Mrzimsvee »

Moze sto se mene tice.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by RatGod »

I ally's ce biti ograniceni (verovatno na timskom nivou, po principu ne moze SM sa BA ako postoji BA sa SM).

Takodje za flyere jos nisu precizirali jer kazu da je mnogo jako tih 9+ kroasana i CSM sa Demonima kao ally, 4MC leteca + 2-3 aviona.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Dzon Vejn »

RatGod wrote: b/ 1 codex can be chosen once per team as primary detachement, and (inclusive) once per team as allies
Da li to znaci da 1 armija ne moze da se pojavi i kao primary i kao ally?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by RatGod »

Tako je izgleda da ce tako biti ali ovo je prva verzija i nama za kvalifikacije nije toliko bitno.

Ali mislim da bi bilo najbolje ako ima ljudi koji se premisljaju sa cime da igraju ili dvoume da im se da predlog sta i kako ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Dzon Vejn »

Ono sto me buni: u onom primeru koji su oni dali, ako imas SM / BA armiju, to onda znaci da ne samo da ne mozes da imas BA / SM, nego ne mozes uopste da imas BA sa bilo cim? Jel to to ?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Giga »

Extra za ETC. Aj sada da se ne izblamiramo. :D
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Kirgan »

Ne bi da vam rusim sneska, ali u Povelji pise da glas imaju aktuelni kapiteni timova koji su ucestvovali na makar jednom od poslednja dva ETC-a :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by bojan »

Evo moje analize sa ovim pack-om:


1. Svi moraju imati Aegis Line
2. Jedna lista kao Flyer overload
3. Vojske
- Space Marines
- Space Wolf
- Gray Knights
- CSM
- Tau + Eldar
- Garda
- Tiranidi
- Nekroni
Runner up su Blood Angels ali nisam siguran da iko u Srbiji ima potrebne modele. Moguce su manje izmene u zavisnosti od novih Dark Angel-a i Tau/Eldar/sta se vec pjavi.


Takodje sam pogledao rezultate sa predhodnih turnira. Ovo su ljudi na koje bih ja polagao nade - konzistentan dobar plasman:
- Bojan Donevski
- Ota
- Steva Krkelic
- Moja malenkost
- Dorijan
- Dule Kosanovic
- Ridji
- Djordje Marjanovic aka Boltafodda
- Boca
- Luka Stakor
- Sutic
- Nikola Nikolic
- Nenad Nikolic
- Dete Nemanja
- Pera nekron
- Luka aka Ljuba Alicic

Volep bih cuti ko je od njih zainteresovan za ucesce.
Sada neki od njih nece igrati iz ovih ili onih razloga (ja recimo) ali mozemo pomoci ostalima da budu bolji - recimo da imam ideju za skolu "kako postavljati cikice da vas pite ne potamane kao debile, kako cuvati da vam ne umre bitan cika, da li prvi umire power fist ili plazama" itd.
Vise od tome kao i o ideji nastupa (kompetativan vs promocija 40k hobija u Srbiji - jer ta dva pristupa NISU kompatibilni na ETC) - u Zmaju ovih dana, a bice i sastanak sa tim povodom, kako bi se krenulo sa pripremama na vreme.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Dzon Vejn »

Ne treba bas svima Aegis (npr. all infiltrate CSM - oni nemaju sta da stave iza te linije). Nije obavezno da "samo" 1 lista bude fly, ima tu vise mogucnosti. I mislim da si demone propustio kao vojsku koja moze apsolutno kompetativno da se sastavi. I kombinacija CSM / demoni (ili demoni / CSM) ima neke prilicno gadne opcije (uslovno receno moze biti treca fly lista).

Takodje, nije samo bitno koja vojska je na papiru "najbolja", vrlo je vazno da imas dobro isplanirane "uloge" u listama. Npr. moras da imas i neke liste koje mogu uvek da igraju draw sa svima (jer ne mozes upariti svih 8 listi tako da sve liste pobede - a tamo gde ne mozes da pobedis, gledas da igras draw, a ne da izgubis).

Danas sam opet pricao sa Nikolom, i samo bih napomenuo jos jednom da mislim da bi nam bolje bilo da nam Donevski bude kapiten na samom turniru. Mislim da je on jedini kod nas koji moze da izdrzi taj nivo matematickog mozganja koji je potreban za analizu svih listi, uparivanje (koje je prakticno najbitnije za plasman - bukvalno sa dobrim uparivanjem mozes od prosecnog igraca da napravis dobrog igraca), itd.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Giga »

Pazite, dok god su modeli WYSIWYG, cela vojska moze da bude counts-as. Drugim recima, moze opusteno standardna plava ultramarinacka vojska da se koristi sa bilo kojim MEQ dexom (recimo, ultramarincke figure da se koriste sa SW ili cak CSM pravilima), vazno je samo da su figure GW-ove i da je relevantna oprema prikazana. To uostalom i vidite na slikama iz ovih proslih ETC-ova.

Tako da to moze da resi problem nedostatka figura u predstavljanju recimo blood angelsa.
Image
User avatar
Millenium
Posts: 293
Joined: Mon Sep 08, 2008 1:19 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Millenium »

Posto smo konstruktivni idemo redom

Bojan Donevski da on ispunjava svaki kriterijum za large circuit igraca
Ota da iz istih navedenih razloga mozda i najpodesniji da demonstrira ljudima kako to sve u velikom svetu i radi
Steva je stari znalac i vrlo prijatan igrac trebao bi mu update a i nazalost na ETC ta finoca je mana
Kao sto rece Beta ti ces deiliti vise logisticku pomoc i to je lepo
Dorijan je isto veoma veoma prijatan covek za igranje i+ razume glavni jezik Etc engleski no i izrazito prijatan a to moze opet biti problem
Dule Kosanovic kad smo igrali je uvek pokazivao veliko znanje no ako se secam nisam siguran da ima adekvatne modele za ETC
Ridji Da DA ima pravi stav i plateznu sposobnost da upotpuni jednu finu etc listu (nista ruzno je imati jake prihode to je na Etc vazan faktor za igraca)
Boltu ne videh skoro koliko znam zauzet poprilicno sa Real life super lik ali pitanje koliko covek ima vremena i modela za pricu
Boca je jedan od najprijatnijih igraca koje znam i uvek spreman da izadje u susret (nazalost again veliki minus za postanak Etc ajkule)
Lukas The Rat prilicno dobar protivnik sa malim oscilacijama i posvecen definitivan DA
Sutic je pokazao zavidno takticko znanje s'obzirom na dugo odsustvo sa turnira no veliki problem raspolozivih modela koji "dominiraju"
Nikola je super friendly i igra "out of the box" sto je uvek dobro jak protivnik samo ne znam za raspolozivost modela za kompetitivne liste
Nenad uvek poznat u nasoj zajednici kao cvrst protivnik odlicne reference za ETC i stav pobeda actualy matters tako da DA
Nemanja nasa draga lasica uvek spreman za dobru partiju strateski nastrojen opet najveci problem modeli no koliko shvatam on i luka bi odlucili ko ce biti final captain pa o tome docnije
Bez ljutnje Ljubi lepo ume da igra ali bojim se zarad godina i manjka iskustva da ce ga isprovocirati "ajkule" svetskog kalibra mozda suvise mlad
Cudi me da nisi pomenuo milinovica uvek spremnog za cvrstu bitku ako bi svoju segu pretvorio u pravi stall tactics sludeo bi velike rivale
Isto i nas dragi Petar zvani Pera nekron raspolaze adutima tipa znanje jezika poznavanje vojske konzistentna igra i stav doba za circuit
Naravno tu sam i ja ne kazem da sam mega giga igrac daleko od toga no jezici i sposobnost snalazenja sa strancima mi je supreman a posto mi stranci nisu simpaticni drugari ne bih bas popustao
Takodje i nas dragi Dzoni iliti Rista je uvek dobar izbor jak protivnik ne dozvoljava muvanje i nepokolebljiv +naviknut zbog drugih sportskih iskustava na velika takmicenja
I na kraju tu je i Shukaku on actualy jedini ima dovoljno za gotovo obaveznu BA listu a i poznavanje jezika i pravila.

Sa druge strane moram reci da su ovo naravno moja licna misljenja i obzervacije i voleo bih da i drugi kao sto je i beta pre mene ovo zapoceo iznesu stav ko bi bio adekvatan a naravno na kapitenu je poslednja uz nase dobronamerne savete + budimo iskreni ovo bi bio debitantski izlaz kao ekipe u bilo kojem sastavu ona izadje stoga ne treba lestvicu postavljati previsoko jer mi stvari u zajednici podosta vrednujemo po nasim (closed bubble) insularnim domacim standardima,mozda ono sto je za nas ultra zlo je za strance smesno a i mozda neki nasi ljudi bas zbog specificnosti zajednice imaju sveze "out of the box" ideje koje mogu gadno namuciti nase buduce vrle protivnike nije sve u listama cak i sa vezbom ako samo kopiramo strance bojim se da bi ljudi na kraju ipak "pukli" jer bi bili primorani da igraju sa listama koje im "ne leze" .

Stoga spustimo loptu promislimo u okvirima i mogucnostima nase male ali hrabre zajednice o resenju koje bi nam utrlo dugorocni put ka adekvatnom predstavjanju otadzbine sto je ipak glavni cilj nasi priljatelji iz NS imaju visegodisnje iskustvo i tek se sada polako probijaju sa dna lestvice i to treba da nam sluzi kao primer konzistencije ocigledno je da je za malu hobisticku zajednicu ovo veliki izazov i mozda je bolje da i mi i kao zajednicu a i nas kapiten ko god to bio u 40k domenu to uzmu u obzir i pridju u celu pricu rastereceno kako bi svaki uspeh bio dobrodosao a razocarenja zbog neiskustva i prevelikih ocekivanja (cemu smo mi kao narod prilicno skloni) bila izbegnuta

Hvala na paznji i izvinjenje zbog duzine post'a :)
Goal i have no goal Fraulein i just want eternal war "Major Montana Max"

"Après moi, le déluge"
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by bojan »

Dzon Vejn wrote:...Npr. moras da imas i neke liste koje mogu uvek da igraju draw sa svima (jer ne mozes upariti svih 8 listi tako da sve liste pobede - a tamo gde ne mozes da pobedis, gledas da igras draw, a ne da izgubis).
IMO u svakoj partiji gledas prvo da pobedis (i u svakoj imas sansu) a onda ostalo. Draw je nesto sto se izvlaci ako krene naopakom a ne ocekivani rezultat.

CSM+demone nisam spominjao jer nisam dealjno iscitao Chaos codex. Demoni sami po sebi su IMO previse randomaticni, ali bi mogli biti dobri saveznici.

PS. Molio bih vas da se ne bavite "count as" cianjnjem poput plavih Blood Angels-a sa Ultramarinackim oznakama. Ko ide ici ce da predstavi ovdasnji hobi u najboljem, a ne najjadnijem svetlu.
...ako samo kopiramo strance bojim se da bi ljudi na kraju ipak "pukli" jer bi bili primorani da igraju sa listama koje im "ne leze" .
Ovo. Svako ko igra osmislice SVOJU viziju liste. I to ne jednu. Pa ce te liste biti probane, pa ce onda oni korigovati te liste tako da one budu optimalne. Nema - "ali to je moj super-giga-mega-nesto koji nista ne radi ali mi je drag jer mi ga je poklonila pokojna tetka Pelagija", ali vas niko nece tuci po usima da igrate tacno odredjeni tip liste. Ili tacnu listu.
Plus "zajebana" vojska je relativan pojam - Luka se nesto bunio povodom mog eventualnog ucesca sa SoB - a sa istima sam postigao bolji uspeh na prethodnim turnirima nego neki drugi "favoriti" sa mnogo ozbiljnijim vojskama. Dakle - ako neko postize uspeh sa Gardom sa gomilom Ogrina - u redu je. Samo pokazite da vojska radi kao takva.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Dzon Vejn »

Bojim se da taktiku "u svakoj partiji gledas da pobedis" jednostavno ne mozes primeniti na ETC, zbog nacina uparivanja. Ukoliko se ja dobro secam, uparivanje se vrsi po svajcarskom sistemu, ali se uparuje zemlja sa zemljom (ne igrac sa igracem). Onda kapiteni tako uparenih zemalja biraju po 2 liste, i uparuju jednu od te dve sa jednom od ponudjene druge dve (prednost se menja koliko sam razumeo).

I tu je osnovni koncept onoga sto sam iznad pisao - dakle ako sastavimo 8 listi koje jebu kevu, a ni jedna nema odgovor na letelice, to znaci da cemo 1 partiju automatski izgubiti.

Znaci point 1 - moras da imas "uloge" u listama. Npr. minimum jedna lista mora biti anti-fly lista.

Point 2 - 4 partije ces imati da ti odgovaraju (2 ce ti verovatno ultra odgovarati, 2 ce ti samo odgovarati). I u suprotnom smeru - 2 ti nece odgovarati, a jos 2 ti ultra nece odgovarati. Ne zato sto ti lista nije jaka i ne moze da pobedi. Vec zato sto si naleteo da moras da uparis nepovoljne "uloge". Zato trebas da imas i neke liste, koje ces koristiti kao dzokere, u smislu "jebiga ponudio mi je nesto na sta nemam bas dobar odgovor (nepovoljno / ultranepovoljno), evo mu zato ovi sto igraju uvek draw".

Point 3 - kako zapravo funkcionise bodovanje: ZEMLJA dobija 0, 1 ili 2 poena. Npr. ako ste (svi igraci) zajedno osvojili 80 ili manje poena, to je 0 poena za zemlju. 81-120 poena je 1 poen. 121+ poen je 2 poena za zemlju. Nisam siguran da li su brojke dobre (ali mislim da jesu), ali shvatate svi poentu. Znaci ne osvajate vi kao zemlja 0-160 poena. Nego 0-2 poena. I zato je jako vazno da onu partiju koju bi inace imao 0 poena (jer i protivnik jelte ima neku ideju sta radi), okrenes da bude partija od 10 poena. 121 poen od 160 mogucih uopste nije lako ostvariti - da se ne lazemo ;).

Znaci da bi dobio 2 poena, moraju ili svi igraci da odigraju 15-5 (a jedan 16-4), ili da 4 igraca odigraju 20-0, a jos cetiri da budu draw (+1) ili bolji.

Nadam se da sam sada pojasnio svoj point zasto mislim da ovakvu vrstu matematike mora da izvede neko ko ce tome ozbiljno da se posveti (ko je za to pre svega sposoban).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by RatGod »

Dzone na pitanje o ally's ne znam tacan odgovor da ti dam prica se i jedno i drugo tj da neces moci da imas istu vojisku i kao primarnu i kao ally, ali opet sa druge strane moci ces ali ne da se ponovi kao ally vise puta.

Demoni su svakako i vise nego kompetativni.

O igracima i mom sudu o njima necu da komentarisem, jedino sto cu reci ljudi se sami ili preko nekog prijavljuju tako da molim vas da ne spominjete ljude koji se ne igraju (i nikome nisu dali ni naznaku da zele da igraju).

Ljudi mesate titulu kapitena i trenera (posebne su) ,kapiten se cima oko foruma organizacija svega a trener radi uparivanje itd, TRENER MORA BITI COVEK KOJI NE IGRA i tu je TACKA (iz hiljadu razloga).

Beta sto se tice za SoB ja nemam nista protiv da probas sa njima ali nisu top vojiska toga si i sam svestan tako da ako mislis da vise zavisi od toga sta ko vodi (tj vojiske pozajmi neku uber pa probaj nju ,ako zelis bas da ides ;) ).

Ja ne znam ni za kakav dogovor u klubu Beta i mislim da bi bilo lepo da me neko obavesti ako preuzima na sebe organizaciju (cisto da se ne bavim bzv i gubim vreme)?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by deka »

Samo da napomenem vama teoretičarima, da je draw relativno teško izvući u 6-oj...
Jer pored primarnih objektiva, čija vrednost varira, postoje i sekundarni koji onako, prilično ozežavaju da bude nerešeno.

Jedino, ako ovi jazavci iz ETC-a, nešto ne izmajmunišu i sa ovim pravilima, pa olakšaju da bude draw...

A što se tiče allay-a, u knjizi pravila, u tabeli stoji da ne može garda da bude alay gardi, i slično...
Image Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Dzon Vejn »

Deko, potpuno si u pravu - draw je skoro nemoguc, ali je jako bitna razlika. Nije isto ako je razlika +- 1 poen i ako je razlika +- 500 poena i ako je razlika +- 1850 poena. To je poenta (ako se ja ne varam, i ovde primenjuju 20-0, 19-1, 18-2,.... sistem).

Za ally nisi dobro razumeo - poenta je: razmatraju, primera radi, ako uzmes kao 1 od 8 osnovnih armija IG, da li ces UOPSTE moci da uzmes IG kao saveznika u nekoj drugoj listi ili ces moci samo JEDNOM (npr. ne mogu i lista 2 i 3 da imaju IG kao saveznika).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by RatGod »

Pazi neces moci da imas dva puta iste ally, ali pitanje je jos da li ces moci da imas ally koje imas i kao primarnu vojisku u timu (bio je close vote),npr imas IG vojisku, i imas CSM sa ally IG (jos nije sigurno da li ces to moci), ono sto je sigurno da neces moci je da imas CSm i ally IG i SM i ally IG.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Awakened »

Ja bi vam preporucio da napravite sastanak uzivo, jer imate mnoga pitanja koja treba razresiti, kao sto su:

1) Kalendar dogadjaja koje cete gledati za kvalifikacije

2) Listu ljudi koje bi trebalo pozvati da ucestvuju u kvalifikacijama

3) Са cim i kako cete igrati

4) Ko ce i sta raditi.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Kirgan »

Za ETC trebaju igraci koji znaju pravila i ne varaju (jer to dovodi do diskvalifikacije, pogotovo posle zadnjeg ETC-a, a ako vec varaju da rade to dobro), mislite o tome to vam je mnogo bitnije nego da budete diskvalifikovani :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by Hypodermic »

Dzon Vejn wrote:Deko, potpuno si u pravu - draw je skoro nemoguc, ali je jako bitna razlika. Nije isto ako je razlika +- 1 poen i ako je razlika +- 500 poena i ako je razlika +- 1850 poena. To je poenta (ako se ja ne varam, i ovde primenjuju 20-0, 19-1, 18-2,.... sistem).
Sudeci po tome da sesta edicija uopste nema victory points vec se sve gleda preko objectives, mene ozbiljno interesuje kako ce da bude bodovanje. Na zalost, to cemo znati tek kada bude gotov rulespack. Luka imas li IKAKVE podatke o ovome za sada?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Rasprava o WH40K ETC u nacelu

Post by joggy »

ja isto predlazem da se svi zainteresovani zapljunu za ovaj turnir 1.12. kako bi mogli odma da pocnemo sa testiranjem i bodovanjem. Kada budemo znali konacni rules pack treba razmatrati detaljnije strategiju i taktiku, za sada da probamo sa ovim sto je luka saznao.

@antic:
meni nije problem da dokupim ono sto mi fali da bi bilo koja lista bila kompetetivna, i to cu naravno i uraditi ako se budem plasirao (verovatno cu uraditi i bez toga :))
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Locked

Return to “ETC 2014 40K”