Zapisnik sa sastanka za 40k ETC

Moderators: Telion, Hypodermic, Mrzimsvee

Locked
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Zapisnik sa sastanka za 40k ETC

Post by Hypodermic »

U petak smo odrzali jedan mali, neformalni sastanak izmedju nas koji smo zainteresovani da idemo i naseg vrlog kapitena, kako bi ispolirali odredjene sitnice vezane za pripreme za sam dogadjaj a i oko ucesca na samom dogadjaju. Za sada smo se dogovorili sledece:

-Kvalifikacije za ETC su otvorene prirode i moze da se prijavi bilo ko bilo kada, dok god traju kvalifikacioni turniri. Ko god uspe da skupi dovoljno poena sa ucescem na tim turnirima da na kraju bude u prvih 10, a pri tom i zeli i moze da ide na ETC, dobrodosao je u tim.

-Tokom kvalifikacionih turnira radite sta hocete sto se tice izbora armija i pravljenja listi. Cilj ovih turnira nije prvenstveno da se vidi ko je bolji od svih nas, vec da SVI naucimo malo bolje da igramo 40k i da se greske u igranju ispoliraju i eventualno eliminisu.

-Da li ce na samom ETC-u biti tematski-pravljenih listi ili all-around listi videcemo tek pred ETC. Nemojte se ovim opterecivati, igrajte sta hocete na turnirima.

-Turniri ce se bodovati po sledecem principu:
10, 8, 6, 4, 3, 2, i 1 poen za prvo, drugo, trece, cetvrto... itd mesta, ako je turnir jednodevni sa 3 partije.
Poeni se dupliraju ako je turnir dvodnevni sa 5 ili 6 partija (kao Majski turnir, npr).
Ucesce na samom turniru se boduje sa jos jednim ekstra poenom.

-Na svakom turniru ce se dodeljivati "scoring" listici za procenu vaseg protivnika. Mi koji smo isli na turnire u hrvatskoj otprilike znamo kako to izgleda. Cilj ovih listica i pitanja na njima je da se utvrdi gde mi to gresimo sa pravilima. Da li djidamo prilikom mrdanja, da li zaboravljamo pravila, itd itd. Svako od ovih pitanja (bice ih deset!) na koje vas protivnik oceni da mozete malo da poradite na tom problemu, vas kosta -0.25 poena.
Skrecem vam ponovo paznju da je ovo stavljenom sa razlogom da poboljsamo nas nacin igre i da znamo na sta da pazimo prilikom igranja, tako da molim vas budite iskreni, i prihvatite kritiku iskreno!

-Poslednje i najbitnije, svaku nedoumicu koju imate sa pravilima, a koju nije resio prelistavanje knjige pravila, codexa i FAQ-ova izdatih do sada, naglasite u FAQ topicu kako bi Luka napravio kompilaciju pitanja koja da prosledi organizaciji samog ETC-a da bi oni napravili svoj FAQ.


Dogovori sa svih buducih sastanaka (ako ih bude bilo) ce takodje biti okaceni ovde.
Hvala ekipi koja je dosla na sastanak, i hvala svima koji ce svojim ucescem na turnirima da daju sve od sebe da 40k community malo poboljsa svoj kvalitet igre.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Locked

Return to “ETC 2014 40K”