Utisci sa kvalifikacionih turnira

Moderators: Telion, Hypodermic, Mrzimsvee

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Utisci sa kvalifikacionih turnira

Post by Dzon Vejn »

Ja prihvatam svoj deo primedbe, potrudicu se da promenim neke od stvari koje su zamerane. Ako ne stignem da procitam sva pravila do sledeceg turnira odjavicu se sa njega (posto znam da je dosta toga bilo vezano za to).

Nevezano za to, mozda cu i inace morati da se odjavim od turnira dok ne nabavim figure, i sve ostalo, posto znam da su to sledece stavke za koje je bilo primedbi (puno glumaca, nije WYSIWYG, itd., nemam knjigu, itd.). Probacu da sastavim nesto od ovoga sto imam ako je uopste moguce sastaviti nesto po novoj knjizi.

Nevezano za sve, ko god se postavi prema meni u startu kao fucktard (bez ikakvog ocitog razloga, a pogotovu na stvarima koje su apsolutno nebitne), dobice isto tako nazad (to sam Luki i objasnio). To je moj stil igranja i to se jednostavno nece promeniti. Moj problem, dobijacu neke negativne poene tu. Nije mi odobreno da vratim model, ja sam to prihvatio, covek je apsolutno u pravu bio. Samo sam ja isto to zahtevao posle toga.

Kako ubuduce resavate situaciju kada glavni sudija nesto kaze, i igrac nastavi da igra po svom? Posto je to na ETC turniru automatski crveni karton (ta i sledeca partija izgubljene)? Kako resavate kada se nakon partije sazna da je neki igrac uradio nesto sto je ilegalno (ne mislim na neke manje bitne stvari, mislim na to da li gubis automatski u prvom krugu i slicne stvari)?

edit: a mislim i da je bilo pre fer da ste unapred objavili kriterijum, sto sam pitao i preko foruma. Jer npr. ne bih izvodio glumce u tom slucaju, ali ok, nebitno. U svakom slucaju podrzavam onaj predlog koji si rekao - bez glumaca za sve ubuduce.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Mrzimsvee »

Mislim da si u pravu sto se tice glumaca jer smo dozvolili da ih bude, a pitanaj su ih penalizovala sto znaci da cemo ih izbaciti u buduce, mislim na pitanja ne na glumce.
Jer kako isprobati listu ako nema glumaca, a ipak se spremamo za ETC.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by PeraNekron »

Skroz dobar turnir, nadajmo se da ce se ovako i nastaviti. :)

Pitanja su ok po meni, mada bi to moglo malo konciznije, cisto da se smanji broj pitanja.

Misije su isto ok, osim ono sa Kill Poenima, mislim da je 4 poena za warlorda + dodatni poen za svakog independent karaktera malo preterano.

Za proxy...ne znam sta da kazem. Razumem celu pricu oko isprobavanja raznoraznih listi, koje se uglavnom svode na copy/paste stvari, ali... video sam Tyrannofexa da glumi letaca. To je vec hardcore. :D Valjda cemo nabaviti neke nove figure u skorijoj buducnosti, da se takvi vizuelni dozivljaji ne bi ponavljali . :lol: :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Giga »

Proxy je za sada neophodno zlo.

Mislim da bi bilo super kada bi buduci turniri imali odstampane misije na papircetu nekom koje bi se delilo igracima. To bi svakako olaksalo stalno konsultovanje Duleta da bi se podsetili pregrsti pravila.

Takodje, hoce li buduce misije imati ono table quarters scoring pravilo?
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Dzon Vejn »

Ne, nije problem bio sto su pitanja penalizovala glumce. Problem je bio sto sam to saznao kad sam dosao. A poneo sam samo ono sto mi je trebalo, i nisam mogao da promenim listu.

Kako god hoces za glumce, ali mislim da stvara vise losih nego dobrih stvari. Npr. gde je weapon? Odakle merim? Sta se vidi? Sta je zaklonjeno? Leteca Boca-buba isl.

Mislim da nije problematicno da vendetta predstavlja valkiru ili tako neki glumac (shooty-boca-buba combat-boca-bubu, chimera sasija bilo sta na toj sasiji, rhino sasija bilo sta na toj sasiji, maulerfiend onog shooting fienda isl, itd.). Ali sve sto nije proxy tog tipa, ne treba dozvoliti. Znaci CSM zmaj ne moze da bude odglumljen primera radi.

Tu se ne zavrsava problematika, primetio sam i druge probleme: npr. Nikola ima novog demonprinca koga sam pozajmio, jer sam hteo da probam 2 komada. Ja imam starog. Stari demon princ izgleda kao siroce u poredjenju sa novim (figura je okvirno 2 puta manja). Sto je vrlo bitno sa true line of sight. Sta sa ovim? Onda modeli koji su konverzijom podignuti / spusteni. Sta sa ovim?

I, please, odgovori na ovaj deo:
Kako ubuduce resavate situaciju kada glavni sudija nesto kaze, i igrac nastavi da igra po svom? Posto je to na ETC turniru automatski crveni karton (ta i sledeca partija izgubljene - nisam siguran da li je pritom i izbacen sa turnira)? Kako resavate kada se nakon partije sazna da je neki igrac uradio nesto sto je ilegalno (ne mislim na neke manje bitne stvari, mislim na to da li gubis automatski u prvom krugu i slicne stvari)?
I imam jos jedan predlog. Ako se ja ne varam, svaki poziv sudije, znaci zuti karton za onoga ko nije bio u pravu. Drugi zuti = crveni. Mozemo li to implementirati? Jer ce tako biti na ETC koliko sam ja razumeo. To sto ovde svako pozove Duleta i pita za pravila - je lepo od Duleta. Ali nije lepo od svih onih koji nisu procitali pravila (npr. ja), nije lepo od onih koji slobodno tumace pravila i nije lepo od onih koji su "naucili u prosloj partiji" (npr. opet ja). Jednostavno sve to ce nam penalizovati tamo. Pravila moraju da se procitaju. I to vise puta. Pa ako tvrdis nesto da znas gde je u pravilima.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Hypodermic »

Giga wrote:Takodje, hoce li buduce misije imati ono table quarters scoring pravilo?
Toga nema od cetvrte edicije, o Gigo :D


Sto se proxija tice, slazem se da su nuzno zlo, ali ajde da se podvuce crta - mozes proxovati model priblizno slicnih dimenzija. I mojim tiranidima se smucilo da vise izigravaju svasta ;)
A vi koji nemate modele, pa postoji forum, PITAJTE ljude ovde, pozajmicemo, a ne da bude otimacina 30 minuta pred turnir ko ce pre da ugrabi figure iz kluba.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Giga »

Hypodermic wrote:
Giga wrote:Takodje, hoce li buduce misije imati ono table quarters scoring pravilo?
Toga nema od cetvrte edicije, o Gigo :D
Nemam pojma, citao sam gomilu BR-ova sa stranih turnira iz pete edicije i ljudi stalno spominju neke table quarterse. :S
Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Giga »

Dzon Vejn wrote:Stari demon princ izgleda kao siroce u poredjenju sa novim (figura je okvirno 2 puta manja). Sto je vrlo bitno sa true line of sight. Sta sa ovim?
Rekao bih da je to u redu, jerbo radi se o oficijelnoj GW figuri.
Dzon Vejn wrote: Onda modeli koji su konverzijom podignuti / spusteni. Sta sa ovim?
Modeling for advantage treba da bude zabranjen. Video sam danas da je neko convertovao heavy weapon CSM-a da stoji na stubu od stene, sto je po meni na nivou sa onim berzerkerima koji plivaju (modelovani da leze na stomaku bukvalno, zarad abusovanja true line of sighta, to neki amer uradio u 5th editionu), i takve modele je najbolje zabraniti na turniru. Mali kamen od pola santimetra je okej, ali brate ne da mu dodajes +2-3 incha u visinu sa bazom.
Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by RatGod »

Gigo u pravu si ima misija sa table quaeterima (i verovatno ce biti bar jedna na ETC).

Dva sve GW figure su dozvoljene cak i stariji modeli.

Tri ljudi po mom misljenju ako hocete da se spremamo na ETC moraju da se isprobaju proxy liste, ako hocete mozemo da igramo i WYSIWYG. Boco isti kurac da li buba glumi letaca konkretno Necronskog ili vendeta razlika u velici je manja zapravo izmedju bube (sto se dimenzija tice) a za to gde je koji weapon se zna i gleda se odokativno( ako neko hoce da zakera meni samo Dzon Vejn ostali niko,dobro ali onda druze reci dokle idem da bih video a ne da se izmislja kad se pomerim a nista mi ne smeta ).Ja prvi nisam imao predstavu kako radi ona lista (sto se primetilo i iz nekih pravila koja sam saznao posle prve partije,a i za nju nisu bila bitna po mom misljenju).

Najmanji problem je napraviti pool pa dal judi glasaju ima proxy ili wysiwyg ali mislim da ne bi trebalo da ima izmedju (da ne bi bilo na licno utisku kome prihvatiti proxy)?

Boco za modele sam cekao i jbg covek zaboravio da ih donese, sta bi ti tad uradio?

Dzone lose si shvatio pravila sudjenja na ETC-u, kao i dosta ljudi juce, znaci tebi/ bilo kome sa turnira , se ne svidja sta je neko uradio (pomera se ili sta god) zoves sudiju i kazes sta je bilo i onda mu jedan i drugi kazu sta je bilo i pokazu i onda on odlucuje, presudjuje i daje karton ako proceni da je taj prekrsaj za tako nesto (na proslom su bila 3 zuta cini mi se na celom turniru od koliko vec ljudi ,znaci ne daje se bas tako olako niti automatski), e sad posto ovo kod nas ne moze da se ovako odradi onda jednostavno postoji papiric gde ocenis sta je i kako, takodje moramo pricati u toku partije (vecina partija) jer nemamo sudija dovoljno za vreme kvalifikacija sigurno.
I trece Dzone ne postoji nacin da se zalis na predhodnu partiju, sto znaci ti saznas neko je radio nesto pogresno (da ja jesam prvi put izveo necrone i bar naucio pa u ostalim nisam, a ni sudija nije znao) vec ostaje kako jeste(sto ne znaci da taj neko treba stalno da igra tako da se razumemo).

P.S. Moje obracanje Dzonu je samo zato sto nam je partija protekla kako je protekla i to je to.

P.P.S. Takodje zanima me misljenje svih koji ucestvuju na kvalifikacijama,i zamolio bi da mi odgovore, naime da li smatrate ako vam protivnik kaze kako radi unit i kako radi karakter oba zasebno, kaze vam da idu zajedno, da li treba, i da vam naglasi kada vi uradite nesto pogresno, stavite unit ispred njih, da ga sklonite jer ce poginuti (iskreno da vam kaze)?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Telion »

Jbt ala ste se svi nesto raspisali, a niko nije obratio paznju da tamo u pitanju, koliko se ja secam, koje se odnosi na proxi i WYSIWYG pise- da li je protivnik imao WYSIWYG ili vam je lepo/jasno stavio do znanja sta predstavlja koji njegov model..?

Dakle, ako imam 1 Devastator squad sa 2x Plasmacannon i 2x Multimelta, i drugi sa 2x ML i 2x MM, mislim da je dovoljno jasno stavljeno do znanja da su to- 4x Plasmacannon i 4x ML. Bar bi meni, a sebe smatram za normalnog, bilo jasno kada bi mi covek rekao.

Ili Luka juce, ne znam sta ti je koji flyer predstavljao (nije me ni zanimalo, cisto da me ne shvatite pogresno), ali je takodje dovoljno jasno da ako vec igra sa Nekronima- 2x DE flyer i 2x Vendeta su oni Nekronski transporti. Ok, noticed i kraj.

Napraviste oko toga frku bespotrebno.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Dzon Vejn »

a za to gde je koji weapon se zna i gleda se odokativno( ako neko hoce da zakera meni samo Dzon Vejn ostali niko,dobro ali onda druze reci dokle idem da bih video a ne da se izmislja kad se pomerim a nista mi ne smeta )
Evo, obajsni mi: kako da vidim odakle ti pucas? Kad imas potpuno drugaciji model? Kako da vidim da li si 25% cover ili 24%? Mislim, da igram protiv npr. Boce ili Nemanje ili bilo koga drugog koga ja smatram normalnim, ne bi bilo nikakvog problema. Protiv tebe (i svih koji imaju slicne stavove) cu da pravim oko svega problem, zato sto imas takav stav kakav imas.

Podsecam te samo da si ti taj koji je zapoceo sa insistiranjima na pravilima. U prvom krugu. Na stvari za koju smo se oboje slozili da je bila potpuno nebitna. Takodje te podsecam da sam se ja slozio sa tim sto si rekao (da, ne mogu naknadno da pomerim model, potpuno si u pravu). I podsecam te da je problem nastao kod tebe, kada sam ja isto to primenio na tebe. Movement pravila, drugi pasus, strana 10 "once you've completed a unit's move, you cannot go back and change it, so think carefully before giving the order to advance". Takodje te podsecam da je onda doslo jos ljudi, koji su svi do jednog rekli to isto. Ukljucujuci i sudiju. I da si ti pored svega toga vratio svoje modele i pokusao da nastavis partiju kako ti mislis da treba. A sta je dalje bilo, to znas i sam.
Dzone lose si shvatio pravila sudjenja na ETC-u, kao i dosta ljudi juce, znaci tebi/ bilo kome sa turnira , se ne svidja sta je neko uradio (pomera se ili sta god) zoves sudiju i kazes sta je bilo i onda mu jedan i drugi kazu sta je bilo i pokazu i onda on odlucuje, presudjuje i daje karton ako proceni da je taj prekrsaj za tako nesto (na proslom su bila 3 zuta cini mi se na celom turniru od koliko vec ljudi ,znaci ne daje se bas tako olako niti automatski), e sad posto ovo kod nas ne moze da se ovako odradi onda jednostavno postoji papiric gde ocenis sta je i kako, takodje moramo pricati u toku partije (vecina partija) jer nemamo sudija dovoljno za vreme kvalifikacija sigurno.
Kako se ocejunje kada ti sudija na turniru kaze nesto, a ti nastavis po svom?
P.P.S. Takodje zanima me misljenje svih koji ucestvuju na kvalifikacijama,i zamolio bi da mi odgovore, naime da li smatrate ako vam protivnik kaze kako radi unit i kako radi karakter oba zasebno, kaze vam da idu zajedno, da li treba, i da vam naglasi kada vi uradite nesto pogresno, stavite unit ispred njih, da ga sklonite jer ce poginuti (iskreno da vam kaze)?
Pa to zavisi od toga protiv koga igram. Ako igram protiv normalnog coveka, ja mu skrenem paznju na sve. Ako se neko postavi sa losim stavom, onda ce tako dobiti i nazad. Prosto je - kao i u pravom zivotu. Onaj ko je ok prema tebi, budes i ti prema njemu. Ako neko krene da te drka bez razloga, verovatno neces biti ok prema njemu.

@Giga: Moji havoci su bili na visokim bazama, jer sam ih lepio jos u 4. ediciji. Tako mi se svidjalo da radim baze, i lepo mi je izgledalo. Pitao sam i za takve modele sta sa njima i receno je da je to ok, jer se i oni vide i njih vide. Meni licno to ipak nije ok, pa cu ih svakako skinuti, iako mi se svidjaju moja postolja. Dakle nisu lepljeni tako da bih po ovoj ediciji imao neku prednost ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by joggy »

sad kad malo bolje razmislim, mislim da ne treba odma primenjivati striktno pravila ETC-a, jednostavno jer nemamo modele, nego igrati "most important rule" kada smo u nedoumici oko modela koji nisu to sto jesu, kao i oko pravila na koja trenutno nemamo konkretan odgovor.

Kada se bude saznalo ko ide i koje su liste, onda ce svakako ti morati da kupe modele sa kojima hoce da igraju, pa se onda u tim partijama treba ponasati kao na ETC (odnosno u treninzima par meseci pre ETC-a).

@luka: u pps si napsao da molis sve da odgovore na neko pitanje, ali si napisao konfuzno pa ne razumem sta pitas? Mozes li da pojasnis?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by RatGod »

Mogu situacija je bila sledeca, partija protiv Boce, lepo sam mu rekao sta imam u listi i sta koji model radi, kao i ko se vozi u kom transportu, medjutim on je u jednom trenutku izasao iz LR za karakterom i marincima, i pucao (znaci sve normalno), onda je meni dosao letac iskrcao deathmarke koji su ga markovali i pucao je na njih cryptek sa oruzijem (koje je tamplate str8 na LD AP 1, medjutim on prati pravilo deathmarka koje kaze wounduju na 2+ markovan unit, a dobro se zna da se pravila prenose sa karaktera na unit i obrnuto) i samim tim sam mu ubio jedinicu ,e sad on se tu naljutio sto ja njemu nisam objasnio sta cu da uradim i kako da ih ubijem, da li ovo smatrate da sam trebao(s obzirom da sam mu naveo sta ko sve radi), tj da li sam trebao da ga opomenem kada je izasao iz LR da ce taj unit umreti i da on to ne radi?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by RatGod »

Inace nije bitno toliko za ovaj sad turnir, ali me zanima za buduce da li cemo tako da igramo sto u kvalifikacijama (tj da se ljudi ljute zbog toga), i kako cemo na ETC (smatram da nama protivnik nece objasnjavati njihovu taktiku),ali kako god vecina kaze?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Telion »

@RatGod
Obzirom da je ovo bio nas Mini turnir, mozda si trebao da mu kazes.
Na ETC-u, kada budes imao modele i budes igrao bas kompetitivno, neces morati da kazes ja mislim.

@joggy
A sto se tice joggy-evog posta, konkretno onog dela sto se tice igranja po ETC-u i lista po ETC-u.
Ljudi su se sami prihvatili da odmah prave neke liste koje bi izvodili na ETC-u. Nekoliko puta je spomenuto/utvrdjeno da se to nece uopste gledati, i da cilj ovih turnira nije isprobavanje lista za ETC vec da se vidi koja su to desetorica najboljih igraca. Sto se tice misija koje se igraju- nemojte na njih gledati kao na neke koje su vam pripremne za ETC, vec da se Dule trudi da sto vise izbalansira misije, koje su, po meni, pogotovo 4. misija, dosta neizbalansirane i zavise dosta od toga koga ukenja da dobije bolje objective ili ko dobije First Blood u misiji sa po 1 obj u depl zoni ili Relic misiji.

Makar ja tako to posmatram.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Giga »

RatGod wrote:P.P.S. Takodje zanima me misljenje svih koji ucestvuju na kvalifikacijama,i zamolio bi da mi odgovore, naime da li smatrate ako vam protivnik kaze kako radi unit i kako radi karakter oba zasebno, kaze vam da idu zajedno, da li treba, i da vam naglasi kada vi uradite nesto pogresno, stavite unit ispred njih, da ga sklonite jer ce poginuti (iskreno da vam kaze)?
Ako protivnik pita kako nesto radi, u redu je objasniti mu mehaniku iza tog neceg.

Ali da mu dajes konkretne savete kako da igra, odnosno da ti njemu ispravljas greske to jest da ga ,,pustas"? Boze sacuvaj. Ako neko zna sta vindicator radi, a onda ipak stavi deathstar unit od 700 poena na sred livade bez covera i jos ih nagomila da svi stanu pod veliku pitu, onda je to iskljucivo njegova greska i treba mu je naplatiti. Ne kapitalizovati na greski te vrste ne bi bilo u redu ni prema sebi ni prema svom timu.
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by joggy »

dobro, sad je jasnije.
Ako si mu rekao da u tom i tom transportu putuje taj i taj, koji ima to i to oruzje, onda po ETC pravilima svakako nisi trebao da mu kazes da ces mu ocistiti jedinicu, jer poznavanje opstih pravila je obavezno na ETC-u, odnosno neces pomagati protivniku ako nesto uradi nepromisljeno.

e sad, ja obicno kazem protivniku ako smatram da je neko napravio bas ocigledno nepromisljen potez na ovim nasim turnirima, ali to svakako ne bih radio na ETC (u slucaju da se plasiram).

Zbog toga i kazem da bi mozda ipak trebalo igrati malo prijateljskije dok ne dodjemo do te faze da se zna ko ce ici na ETC, a onda trenirati medjusobno hard core bez popustanja.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Megabaja »

da odgovorim prvo na sumanuto pitanje> mislim da, ako je igrac objasnio pravila svog kodeksa i jedinica, nema potrebe da crta sta te jedinice zajedno rade u kombinaciji. jednostavno, prodao si mu foru, i ako je protivnik sklon ucenju, neces uspeti vise da ga namestis tako. medjutim crne rupe ovog odgovora dolaze kada ni igrac ni protivnik ne poznaju dobro kodeks i pravila, pa onda dodje do nekih rasprava u cijoj je osnovi nepoznavanje pravila. u konkretnom slucaju ja ne znam da li ceo unit ranjava na dva, a karakter ne, i to bi morali da proverimo u pravilima. kao i to da li automatski gubis partiju ako na kraju drugog kruga nemas nista na tabli.

naravoucenije: citajte pravila kodekse i faq i sve ce biti dosta bolje.

a sto se tice ETC proksi lista - famozni papiric je imao jasno postavljeno pitanje koje se odnosi na proksi figure i WYSIWYG. A to da li, i koliki kaver sejv modeli dobijaju kada stoje iza predmeta se resava prostim pitanjem protivniku koje ide nekako ovako: "Da li ova jedinica ima sejv i koliki, odnosno da li treba jos da je pomeram da bi sejv dobila?". Kod nas ljudi uglavnom prvo pomeraju cike, pa se tek posle sete da bi trebalo pogledati i true line of sight. i onda bude problema.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Giga »

Dzon Vejn wrote:@Giga: Moji havoci su bili na visokim bazama, jer sam ih lepio jos u 4. ediciji. Tako mi se svidjalo da radim baze, i lepo mi je izgledalo. Pitao sam i za takve modele sta sa njima i receno je da je to ok, jer se i oni vide i njih vide. Meni licno to ipak nije ok, pa cu ih svakako skinuti, iako mi se svidjaju moja postolja. Dakle nisu lepljeni tako da bih po ovoj ediciji imao neku prednost ;).
Ma naravno, nisam nikog nista optuzivao, nemoj me shvatiti pogresno.

Samo napominjem za inache, da bi to valjalo zabraniti jer bi neko mogao da uzme cike sa plasma cannonima ili lascannonima ili cime god, stavi im visoke baze i onda ih posadi u area teren ili tako da svi ostatak squada bude ispred njih. Na taj nacin oni bi mogli da pucaju preko terena i vozila preko kojih inace ne bi imali line of sight, a da u isto vreme dobiju cover save (jer su u area terenu), kao i da po shooting pravilima seste edicije budu poslednji koji piju rane kada se na njihov squad puca.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Dzon Vejn »

Opusteno, nisam nista lose ni shvatio ;). Zamerka je (po mom misljenju) potpuno na mestu, bez obzira na to da li ce se dozvoliti "lezeci policajci" ili cike "koje rade u JAT-u" ;). Samo sam rekao da ih nisam lepio po ovoj ediciji da bih dobio neku sad prednost ;). U prethodnim edicijama je bilo potpuno nebitno ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Telion »

U IV ed. da, u V ed. vec ne toliko. ;)

Morate imati u vidu da i sam GW ima figure koje leze (Katacanski snajperista ili Tau Pathfinder sa rail rifle), kao i figure koje su izdignute- pojedini BA, Lilith itd.. na to se ne mozete zaliti. Svako podizanje ili obaranje/spustanje figure ima svoje prednosti. Niko meni ne brani da ja onda postavim neki Rhino ispred svojih cika na jedno 3-4 incha i preko Rhina vidim samo te "letece" ML i sve ih satrem, dok ostatak squada ignorisem. (ili to isto sa nekim parcetom terena)

Ne stavaljm se ni na ciju stranu samo kazem da za sve ima resenje, koliko god neprijatno bilo i koliko god morali da idete u "sitna crevca". I daleko od toga da sam za "letace" i "puzace/plivace".
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Giga »

Oficijelne GW figure, kakve god da su, su u redu. To smo apsolvirali. :]
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Megabaja »

Samo napominjem za inache, da bi to valjalo zabraniti jer bi neko mogao da uzme cike sa plasma cannonima ili lascannonima ili cime god, stavi im visoke baze i onda ih posadi u area teren ili tako da svi ostatak squada bude ispred njih.
ne zaboravi na focused fire pravilo. ti mozes da gadjas samo taj model, a posto vazi true line of sight on ne bi bio u coveru. i onda smaknes samo tog ciku koji ti smeta. (strana 18 malih pravila)
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Giga »

Megabaja wrote:ne zaboravi na focused fire pravilo. ti mozes da gadjas samo taj model, a posto vazi true line of sight on ne bi bio u coveru. i onda smaknes samo tog ciku koji ti smeta. (strana 18 malih pravila)
Naravno, ali to to je uvek mogucnost, ne vezano da li je cikica na visokoj bazi ili ne.

Jednostavno, smatram da nikakav modeling for advantage (ma koliko bio mac sa dve ostrice) ne treba tolerisati, jer to je ono, pun dzak potencijalnih problema i nesuglasica.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Dzon Vejn »

To pravilo ne vazi i u suprotnom smeru - npr. za modele koji leze. Primera radi, mislim da je nebitno da li cu ja pucati 1 bolterom vise ili manje. Ali je bitno da mi cika ostane na objektivu, i da niko ne moze da puca na njega jer ga jednostavno ne vidi.

Slazem se ovde sa Gigom. Samo je pitanje kakav ce njima ruling biti na ETC-u. Ne mislim ovde samo na modeling for game, vec i na modele koji sami po sebi dolaze takvi (u lezecem polozaju).

Ja cu svoje modele prelepiti na obicna postolja, zbog sebe. Ali nisam siguran da ce to uraditi i svi ostali iz svih zemalja ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by joggy »

da li moze da se napravi i jedan deo gde ce biti rezulatati sa ovih mini turnira i ko ima koliko poena na ovom podforumu?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Telion »

Ovde ce biti SVE vezano za ETC..ajde samo da vise ne vodimo raspravu na ovoj temi, gde bismo trebali da saznajemo kada ce se igrati turniri, i ko je prijavljen, i da se rasprava o bazama, pravilima prebaci na odgovarajuci topic. :)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by RatGod »

Megabajo, sto se tice flyera i sta treba da imam na tabli i Dule kao glavni sudija je mislio da ne moram nista na pocetku (te je tako rule-ovano),kada je receno da ipak moram imao sam (naredne dve i eto imas rezultate).

A sto se tice ovoga rekao sam sta je gde i obelezio sa relevantnim figurama , a pri tom je Boca igrao sa Perom (dve partije pre i uvek je Pera imao taj unit), po meni to spada u prodao sam ti foru ili si se zajebao.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Serija mini turnira koji se boduju za kvalifikacije za E

Post by Hypodermic »

A da stavimo tacku na ovo, a?
Prvo, rekoh ti da ta dva puta kada sam igrao sa perom on to ili nije imao ili nije stigao da iskoristi. Hvala ti sto slusas sta ti ljudi pricaju. Da ne spominjem da to nije bio jedini problem u partiji, sta vise, nije bio ni najbitniji, jedino mi je tu bilo "vidno" krivo sto mi zaginuo ceo unit. Mislim, kome ne bi bilo krivo?

Drugo, ja licno smatram da ako isprobavas foru za koju nisi siguran da li protivnik zna, bilo bi fer da kazes za istu. To je moje licno misljenje, ako se ne slazete sa time, super, vasa stvar, i dosta vise sa ovim.

Trece i najbitnije: trazili ste da ocenjujemo jedni drugima igru, sad dosta kuknjave i trpite posledice. Sportsmanship je DEO igre, i to utice na ocenjivanje, hteli vi to ili ne. Ako se neko ne oseca prijatno dok igra partiju sa vama, i to je problem na kojem morate da poradite. To sto su ljudi neljubazni na ETC-u po defaultu ne znaci da i mi trebamo da budemo. Ako ne zelite da se na tom problemu radi, onda izbacite poslednje pitanje sa spiska, jer gubi poentu.

Za kraj, svaki buduci post na staroj temi neka molim vas bude iskljucivo vezan za PRIJAVU na turnire. Komentare postaljvljajte ovde.
Now, some topic splitting... Done.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Utisci sa kvalifikacionih turnira

Post by deka »

Bilo bi dobro da svi obratite pažnju na to šta, i kako pišete :!: :!: :!:
Ovo se prvo odnosi na VD kapitena, pošto je on druga osoba na forumu čije postove povremeno jako teško, ili nikako ne razumem 8O
Ako je Bocman mogao da počne da piše (uglavnom :D ) razumljive postove (bez da jede slova), onda možete i vi ostali :)
Koliko, toliko, upotrebite neki znak interpunkcije, ili bar pritisnite enter na tastaturi, kako bi prešli u novi red.
Biće lakše za čitanje... :idea:
Neka vam ne bude teško da iskoristite Preview opciju pre nego što kliknete na Submit...
Ponovo pogledajte šta ste napisali, i ispravite eventualne greške.

Dalje, što se tiče ovih kvalifikacionih turnira, koliko sam ja shvatio, oni su namenjeni tome da se nađe potrebna količina igrača za ETC.
Veliki broj ljudi je to shvatio kao priliku za Munchkin-isanje...
Bilo bi dobro da umesto što copy/paste-ujete liste sa inostranskih foruma, malo sami razmislite.
Recimo, da malo bolje pročitate Codex armije sa kojom želite da igrate.
Malo je bezobrazno da negde, nekako, nađete neku mega/uber/zgromipuc listu, i onda dođete na turnir, a da ste samo ovlaš, pročitali pravila :evil:
Ili čak da uopšte niste pročitali pravila za stvari koje koristite u listi :evil: :evil:
I da zapravo ne znate, ili niste sigurni kako vaše uber/mega/kako god stvari zapravo rade :evil: :evil: :evil:
I onda preko svega toga dodate gomalu marinačkih/dark eldarskih/kakvih god baza koje glume neke modele, i tu nastane to što već nastane, a nije dobro za hobi generalno.

Ne morate biti neprijatni protivnici da bi bili kompetitivni / igrali kompetitivno.

Pored toga Warhammer 40K je koliko sam ja shvatio igra koja se igra sa otvorenim listama, tako da je bitno naglasiti da je svako dužan pre partije da protivniku prezentuje svoju army listu, kao i da u toku partije odgovori na pitanja šta, i kako radi...

Zaključak koji je moguće napraviti iz ovog mog pisanija je:
Manite se Munchkin-isanja na ovim pripremnim turnirima.
Treba da se dokažete kao taktičari, i pre svega prijatni protivnici, sa kojima će ljudi poželeti da igraju ponovo.
Pročitajte knjige :!: :!: :!:
Tu mislim kako na osnovnu knjigu pravila, tako i na Codex(e) za armije koje koristite...
Ne dolazite na turnir sa stvarima/listama/armijama koje ne znate da koristite.
Imate dovoljno vremena između turnira da ih isprobate. Ovako samo sebe dovodite u neprijatnu situaciju.
I probajte da shvatite da je ovo prevashodno hobi, kom je cilj da se igrači sa obe strane stola dobro zabave...
Džaba vam da se kvalifikujete za taj ETC ako nakon toga niko ne bude želeo da igra sa vama :-k
Image Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Utisci sa kvalifikacionih turnira

Post by Telion »

Tako je Chapter Masteru! :applause:

Mada bi i Vi mogli da poradite na detaljima sa pravilima..bez ljutnje.
Cisto da ne morate mene i Duleta da cimate oko stvari koje generalno znate i sami, samo Vas mrzi da upamtite. :D

Salu na stranu, zaista jedan realan i poucan post Milinovicu, moram priznati..nemojte da vas mrzi da procitate ceo. (pogotovo onaj deo od kvalifikacionih turnira pa na dalje)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Utisci sa kvalifikacionih turnira

Post by PeraNekron »

Moja preporuka je da procitate SVE codexe...ja ih imam sve, u pdf formatu, i svako malo bacim pogled na neko pravilo, koliko god opskurno bilo (mada uglavnom citam fluff). Tako cete se setiti nekih sitnih, ali bitnih pravila kao npr.

-Eldarski psyschic power Guide radi samo u toj shooting fazi, i radi samo na Eldare (ne i Dark Eldare).

-Gardijski HQ ne moze da izdaje ordere ako je pinnovan, bezi ili je u CC.

-Everliving necron karakter moze da se vrati ako ste ga utepali, a pritom ste mu obrisali jedinicu u sweeping advance, i to samo ako je on poginuo pre morale checka.

-Taj isti karakter ne moze da se vrati, ako nema gde da stane, znaci, samo ga okruzite ako imate dovoljno modela.

-Skulltaker i Epidemius nisu Heraldi.

-Necron destroyeri mogu da rade deep strike, posto su jump infantry sad, a oni po defaultu mogu to da rade.

-Independent karakter moze da se pridruzi unitu monstera (Vargard Obyron u jedinici tomb spydera, i onda mogu da se teleportuju zajedno).

I tako dalje, i tome slicno.

Svi znamo da ljudi ponekad ili zaborave (stvarno), ili "zaborave" da napomenu taj sitni detalj. :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Utisci sa kvalifikacionih turnira

Post by Dzon Vejn »

Sta je na kraju zakljucak vezan za proxyje na sledecim turnirima? Moze / ne moze? Ako moze, da li samo slicne stvari (valkira / vendetta, rino sasija / rino sasija, itd.), ili sta god da predstavlja sta god?

Mislim da sam na drugoj temi vec napisao da prihvatam kritiku vezanu za nedovoljno poznavanje pravila (usled necitanja istih). Necu se pojaviti ponovo dok ne procitam knjigu od korice do korice. Mislim i da, cast izuzecima, veliki broj igraca nije procitao knjigu pravila od korica do korica. Mislim na citanje sa razumevanjem, ne na preletanje preko pravila.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Utisci sa kvalifikacionih turnira

Post by Dzon Vejn »

Samo zelim da se zahvalim svim igracima protiv kojih sam danas igrao na 3 super partije. Nadam se da su i ostalima bila jednako zanimljive.

Sva tri igraca su imali odlicne liste i odlicno igrali. Giga je imao najmanje resenja za moje letace, sto se i videlo po rezultatu na kraju. Mada me zivo zanima sta je uradio u ostale 2 partije, ono je bas dobra lista koja mislim da radi protiv puno stvari. U partiji protiv Ote sam bacao manje-vise prosek, ali save-ove sam bacao izvanredno, i to one bitne save-ove. Pa su shodno tome flameri napravili toliki haos da su prakticno pobedili celu partiju (ok, i screameri su napravili cudo, ali flameri bas). Protiv Nemanje je bila najbolja partija. I lista je bila najbolja, i on kao protivnik najbolji - moram se jos jednom zahvaliti na zivcima da mi 14 puta ponovi sva DE pravila, jer nisam znao ni jedno njegovo pravilo. I takticki je odigrao najbolje od svih. Mislim da smo i on i ja napravili par propusta koja smo mogli bolje da odigramo, ali mislim i da je super sto smo to uvideli ovde a ne negde drugde ;). Njegovi propusti su bili veci (prioriteti za gadjanje) i to mislim da je odlucilo partiju (koja je u vecem toku delovala kao da ce biti potpuni draw). Sve u svemu svima svaka cast, odlicno ste igrali.

Voleo bih da napomenem (onima koji nisu procitali pravila, a svi znamo da ima vise takvih), da sam imao nejasnoca i gresaka i nakon detaljno procitanih svih pravila. Sto vazi i za pravila za fly / MC modele, koje sam procitao barem 5 puta (ako ne i vise). Shodno tome, molio bih sve koji zele da idu na ETC da procitaju makar jednom cela pravila (partije su mi bile znatno brze, lakse, sa manje nejasnoca i propusta), a po mogucstvu barem 2-3 puta. A za fly-ere mislim da cu pred spavanje svaki dan citati pravila ne bih li naucio sve :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Utisci sa kvalifikacionih turnira

Post by PeraNekron »

Ja sam danas (na tezi nacin) ustanovio, posle bezbroj pokusaja, da je Monolith zreo za vise nego zasluzenu penziju. :)
Od sada cu nastojati da mu nadjem dostojnu zamenu. ;) (citaj, nesto drugo za 200 poena, koliko sad vredi. :D )

2 partije sam izgubio za 1 poen, a za trecu su Black Templari i Nekroni proglasili primirje povodom novogodisnjih i bozicnih praznika. :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Utisci sa kvalifikacionih turnira

Post by Giga »

Turnir kao turnir bio odlican kao i uvek, super ljudi, nikakve nesuglasice, table lepo napravljene i postavljene. Sto se tice partija, ovo su mi bile mozda 3 najbezveznije partije koje sam odigrao, ne pamtim.

Prvu sam nagrabusio od strane gomile letecih MC-eva kojima u principu nisam mogao nista. Drugu sam hard-counterovao Zergove footsloggere koji u principu meni nisu mogli nista + izrolali smo random objektive tako da 3 na mojoj strani vrede 2, 3 i 4 poena, a oni na njegovoj 1, 2 i 3, pa i da mi je pobio pola vojske opet bih pobedio samo zato sto objektivi na mojoj strani toliko vrede, sto je meni skroz bzvz pravilo i nadam se da ce ga biti manje na buducim turnirima. Treca partija protiv Luke je bila najveca glupost ikada, posto je tabla bila takva da su brdo i rusevine u sredini blokirale line of sight do te mere da smo se pola partije samo gledali preko stola i nismo mogli da radimo nista jer je sve bilo izvan dometa/line of sighta/bio je night fight, a niko nije bio lud da se zaleti napred i bude assaultovan/upucan od boga oca stvari koje su cekale u zasedi. Doticna partija se zavrsila Lukinom pobedom 5-4 zbog first blooda, sto je meni takodje bzvz dodatno pravilo i svidja mi se sto ga nije bilo u ETC scenarijima.

Naravno, kako god da ga okrenes, jedva cekam sledece kvalifikacione turnire. :]

EDIT: Apelujem samo da, ako vec mora u sredinu stola da se stavi neka ogromna komadina terena koja potpuno zaklanja line of sight, da bar onda tereni po bokovima doticnog ogromnog sredisnjeg komada budu neke sume ili vec nesto kroz sta moze da se povuce line of sight. Mada generalno mislim da ti tereni koji u potpunosti zaklanjaju LOS nisu dobri po igru, jer promovisu kampovanje. Najbolje kada ima dosta terena koji daje cover, a teren koji blokira LOS je tako napravljen da neko iza njega moze da sakrije po nesto srednje ili male velicine (neko manje vozilo ili MC-a ili manji unit itd.). Smatram da takav teren stvara zabavnije partije.
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Utisci sa kvalifikacionih turnira

Post by Hypodermic »

Bas naprotiv, kada u sredini imas zgradurinu koja sprecava LOS, da vidis kako ljudi nece da kampuju ;) sem ako im draw odgovara kao rezolucija, sto je malo bezveze pristup igri, ako mene pitas ;) Mislim, niste mi jasni obojca, sto neko nije probao hrabro, pa ako uspe win ako ne, nema veze? ovako ko napravi first blood dobija, ne zbog pravila, nego sto niste imali ideju kako da zaobidjete problem.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Utisci sa kvalifikacionih turnira

Post by Giga »

Fora je sto tu nema problema koji ti mozes kreativno da resis.

Mozes ili da se stekas i da ides na draw/last turn linebreaker/objective grab (ako imas flyere, jetbikeove ili slicne stvari koje mogu da naprave touchdown u poslednjem potezu), ili da jurnes napred (a zbog prirode deploymenta ce ti trebati 2-3 turna samo da stignes do protivnickih linija) pa sta ti bog da, sto je meni licno bezveze jer tu se vise oslanjas na kocku nego na dobro pozicioniranje, posto covera nema, ili si out of LOS ili si na otvorenom. Sto se i videlo u ovoj partiji. Cim je neka jedinica promolila nos, odmah je bila razvaljena pucanjem, jer protivnicka vojska nije imala u sta da puca sem u nju. Smatram da su partije mnogo bolje kada ne postoji bezbedna zona, ili je bezbedna zona svedena na minimum.

Al' dobro, srecom kod nas ovakve table stvarno nisu uobicajena stvar. Vecina tabli su po meni sasvim lepo izbalansirane. :]
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Utisci sa kvalifikacionih turnira

Post by Dzon Vejn »

Meni su svi scenariji ok. Mislim da i taj sa random objektivima (za koje se slazem da su ultra glupi) ima smisla, jer neku ultra-shooting armiju moze da unesreci u vidu toga da ga natera da ide napred. First blood mi je isto ok - forsira te da nemas male unite koji jebu kevu (npr flamere, ili slicne stvari).

Ako nastavim da igram sa demonima taj scenario mi cak super odgovara :D - ja se stvorim tamo gde treba :D.

Ogromni teren u sredini isto mislim da je ok da stoji iz razloga koje je Boca super opisao.

Meni se malo manje svidjaju city fight table. Mada shvatam da nije lose da ima i neka takva tabla, bas da bi ogromne vojske imale i neku tablu gde mogu da se stekaju.

Nakon ovog igranja sa demonima, pocinjem da shvatam koliko je chaos codex upropascen :?. Sve jebe kevu i sve je previse skupo :?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Utisci sa kvalifikacionih turnira

Post by Telion »

Ja bih takodje zeleo da se zahvalim svojim protivnicima na 3 super partije, i brzo cu "proleteti" kroz sve tri.
Protiv Nikole, sta reci- moja lista mu nikako nije odgovarala, plus sam imao odredjeni faktor iznenadjenja, obzirom da kod nas niko na turnirima ne vodi DE, koji su po meni, ozbiljna ETC armija. Elem, ne samo sto mu nije lezala lista; CC lista, kao i njegovi Templari, ali sa daleko vecom mobilnoscu i vecom kolicinom pucanja + 2 Flyera...jos je coveka bolelo uvo, pa nekako verujem da nije mogao biti 100% fokusiran na ono sto se desava na tabli. Steta, nadam se da cemo u skorije vreme igrati ponovo. :)

Druga, protiv Luke (Ljube). Krajnje zanimljiva partija. Kosi deployment, protiv SW, sa 3 Long Fang Squada, Droppod Wolf Guardima, Thunderwolvesima, i nekim Grey Hunterima. Luka je napravio jednu bitnu gresku, i iako je pobedio u roll-offu odabrao je da igra prvi, sto je meni dalo mogucnost da racunam da sa Jetbike-ovima nesto negiram ili zauzmem u (potencijalno)poslednjem krugu, pa tako i bi. Inace, igrao sam na samoj ivici 48 inch range-a, i tako izolovao quad-gun i 2 squada Long fangova. Epic momenat kada Wolf Lord na 1 rani prolazi ukupno 22 save-a na 2+, ubija 15 Heliona sa Satoniksom, pre nego sto ga Duke Sliscus obezglavljuje. Luka, javi kada si raspolozen za revans koji si trazio. ;)

I poslednja protiv Nenada. Mislim da je on sve rekao sto bih i ja rekao.(mozete slobodno utiske procitiati kod njega gore :) ) Takticki na visokom nivou, trudio sam se da ga drzim sto dalje od objective-a, nekako negiram njegov, ali je na kraju ipak uspeo da stigne do mene i zasluzeno pobedi. Super partija. :applause:

Sve u svemu, tek cetvrta partija sa DE u skorije vreme. Mislim da ce biti bolje kada se jos malo uvezbam, i jos malo prilagodim listu. :)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Locked

Return to “ETC 2014 40K”