ETC tim

Moderators: Telion, Hypodermic, Mrzimsvee

RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

ETC tim

Post by RatGod »

1. RatGod ( Daemons/ CSM )
2. Ota ( Tau / Eldari )
3. Nenad Nikolic ( CSM / nesto )
4. Nikola Nikolic ( DA / IG )
5. Marko Rajcic ( Tyr )
6. Luka Rajcic ( Necrons )
7. Djordje Sutic ( GK / nesto; ili samo GK )
8. Nemanja Jovicic ( SW - ili nesto drugo, sam neka se izjasni )



Ljudi tako to izgleda za sad, ja imam jos par partija da odigra ali mislim da sam blizu dobitne kombinacije. Ono sto nam pri ovome fali jeste dodatni igrac tj. rezervni, i on bi trebalo da nadgleda partije dok se igra, za ovu ulogu imamo dve opcije Bocu, ili Igora( ako neko ima jos nekog neka se izjasni). Moj glas ide Igoru.

Zamolio bi sve ucesnike da se do 5-tog juna izjasne sa kojom vojiskom igraju i koja im je lista, prijave zvanicne listi su do 23-ceg juna, a zasto sam dao kraci rok, zato sto svi moraju da odigraju sa svakim clanom tim od momenta kada se odluce za neku listu da bi saslusali sugestije, i proverili da li stvari rade onako kako misle, i samim tim imali da isprobaju tu modifikaciju liste, jer popsle nema nazad.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC tim

Post by Dzon Vejn »

Posto je moja lista ostala jedna od neodlucenih, evo nekih mojih zapazanja:

1. Lista sa Tau saveznicima: ne radi mi ono zbog cega sam ih uzeo. AA nije dovoljno dobar, a nemam dovoljno poena da ubacim unutra i broadsides. Sa druge strane, gubim 4 obliteratora i udarne khorne trupe i jos neke stvari, koje mogu da mi pomognu sa mech listama. Protiv 3 Suticeva letaca, ja sam ubio 0 letaca :D. Znaci nisu uradili ono sto je trebalo. Poene za broadsides nemam, jer onda moram da skinem jos neke stvari, i to mi onda skroz menja koncept armije. Dakle, ta opcija mi otpada.

2. Lista sa klot CSM: nju sam najvise vezbao, i najvise se meni licno dopada. U raznim isprobavanjima (a kapiten je tvrdio da sam vezbao sa listama koje meni najvise ne odgovaraju), nije se desilo da me neka lista masno pobedi. Cak i u ovoj opciji sa Tau-ima moj maksimalni gubitak je bio 12:8 i 11:9. U opcijji sa full CSM listom mislim da nisam izgubio ni jednu partiju (neke ne pobedim puno, ali me niko nije sklonio sa table - dakle dobra deny lista). Ova lista ima manu sto mene ne smete da uparite sa all-fly listom. Ni sa Tau all-shoot listom. Te liste me sklone sa table (isprobali).

3. Lista sa nekronima: ovo bi bila all fly lista, ali za to je ostalo nedoumica da li imamo toliko modela? Ako i Luka igra sa nekronima, pitanje je da li u klubu imamo dovoljno letaca za njega + 3 letelice za mene. Zatim, imamo problem sto mi trebaju i helldrake-ovi koje takodje nemam, a koja ne bih nabavljao 3 za sebe. Koliko sam razumeo, ostali vlasnici helldrake modela bi bili radi da ih pozajme, ali to treba proveriti sa njima. Ono sto se meni licno ne dopada u ovoj listi je sto u 1. krugu ja na tabli imam 2 puta po 10 pesadinaca i 2 demona - i ako naletim na tablu koja je poljance i gde nemam da se sakrijem, ja sam wipe-ovan u prvom krugu. Nisam ni ljubitelj listi u kojoj imas toliko mali broj modela, ali ako je to ono sto tim zeli da igram, i ukoliko mogu da se obezbede ti modeli, ja cu to igrati.

4. Neka druga armija: pominjali su se eldari, i jos neke druge opcije. Meni je to sve ok, i ja na sve od toga mislim da mogu da se prilagodim, ali moramo da budemo svesni da to mora da se odluci u narednih par dana. Jer ako ne igram CSM, ja moram te knjige da procitam, sastavim listu, odigram neke partije, itd., itd.

Ako nam je Igor rezervni igrac, kako to utice na Otu i njegovu listu? Ako nam je Nemanja rezervni igrac i zeli da igra nekrone, kako to utice na Luku?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC tim

Post by RatGod »

Igor kao rezervni igrac menja bilo koga ko iz nekog razloga ne moze da ide ili mu se nesto desi za vreme turnira. Nema tu sta Nemanja i Luka obojica su clanovi tima i ne uticu jedan na drugog potpuno su ne zavisni Luka vodi Necrone a Nemanja NESTO.

Kao sto sam rekao svima svako neka vodi ono sto misli da je najjace i sto je najbolje za tim, ja nikome necu odredjivati sta da igra ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC tim

Post by Dzon Vejn »

Pa tu imamo sledeci problem - sta je najbolje za tim?

Kada cemo da dodjemo do toga sta ko igra (koju ulogu) i kako? OK, za Nikolu je jasno, on igra blob point-deny listu. Sta igraju ostali? Predpostavljam da Luka igra all-fly varijantu nekrona, to je isto jasno. Koje su ostale uloge? Predpostavicu da je Ota sa Tau-idjanima taj koji treba da uzima poene, jer ima malo listi koje mogu da prezive ono pucanje koje su dali Tauima. Sta ostali trebaju da igraju? Ako treba jos point-deny listi, meni je dobra ona moja CSM opcija. Ako treba jos all-fly listi (i mozemo da imamo na raspolaganju sve sto fali) meni je dobra ona CSM + nekron opcija.

Koju ulogu igras ti (nadam se da si odustao od ideje da si anti-air lista? Ili cu to morati da ti demonstriram za vikend sa gomilom proxy modela?)? Koju ulogu igra tiranid? Koliko kojih uloga zelimo? Mozda najbolje da prvo pogledamo koliko kojih uloga zelimo i koje uloge popunjavaju oni koji su vec "definisali" izbor i podizbor za listu. Pa onda mi ostali da se prilagodimo tome.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: ETC tim

Post by Ridji »

Ja cu oprobati listu sa dva puta po dva carnifexa i dve mame sad za vikend. Da jos masovnije pucanje ubacim, pa bih mogao da se izborim sa bilo kojom elitnom varijantom liste.
Ne prijaju mi novi tau, zbog daleko superiornijeg dometa, kao ni vukovi sa XYZ missile launchera. Sve ostale vojske na objective nemogu da prezive protiv ovih tiranida. To cemo isprobati i videti.
Voleo bih da probam i protiv tau da vidim do kog poteza bih izdrazao :-)
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ETC tim

Post by joggy »

posle razmisljanja na temu uloga, mislim da bi trebalo sastaviti 2 liste koje ne daju poene kako bi njih stavio u prva 2 pika (posto jednom stavljas ti a jednom protivnik to je 4 para vec odredjenih. Ostalih 6 bi trebalo da budu za masakr liste.

pricao sam sa otom juce na temu toga, tako da ni orkovi nisu iskljuceni iz price (ota ako sam dobro razumeo bi pozajmio svoje bajkere ako bi neko igrao sa njima).

osim ove moje varijante sa terminatorima, postoji kako se meni cini i varijanta sa orkovima (60 orkova, 5+ cover, blob imperije)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC tim

Post by RatGod »

Evo ovako, ja sam anti meq i anti teq, takodje mogu da igram i sa hord listama i monster listama.

Luka Necron vodi wraithwing, i ide na cistu pobedu to je 18 wraithova 2 destroyer lorda, 3 barge , 3 aviona sa trupama.

Ridji ide da igra protiv hordi i meq-a koji je drop pod heavy.

Ota ide da uzme poene i on se uparuje sa listama koje su heavy psajkeri i koje imaju mnogo pucanja ( posto ce on imati vise)

Nemanja ako je SW on je nas shooter pored Ote ide na flyere ( sem na hell drake spam na koji mogu ja ).

Moje misljenje je da ti treba da ides na njihovu najnezgodniju listu koja nije heavy psajker i da probas da uzmes poene i da sto manje das ( sto i radi tvoja trenutna ).

Sve u svemu ne mozemo da pravimo skroz tematske liste jer prvo nemamo modele, drugo necemo trositi pare samo zbog ETC na liste all flyer ili anti flyer. Ovo ostalo pokrivamo. I Suticeva lista u zavisnosti kako je modifikuje moze da igra protiv nekronskog all flyer liste jer mu je sve As 2+, i time igra nereseno ili cak i dobije neki poen jer ako su mu Dexteri scoring on stane na obj i drzi ga protivnik ne moze da stavi model u 3 inca od njih, i ide na hord liste zbog brdo flamera i recimo neke eldare zato sto njih generalno oduci od zivota cini mi se jer njemu poweri nisu neophodni a flameri ukidaju deathstar unite sa 2+ cover re-rollable sv.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC tim

Post by Dzon Vejn »

Iz ovoga sto si napisao, da li je zakljucak sledece:

Imamo 2 liste za otimanje poena (Luka i Ota).
Imamo 1 listu za negiranje poena (Nikola).
Imamo 1 anti-meq / anti-horde listu, koja ne moze protiv shoot listi (Ridji).
Imamo 1 shooty listu, za sada (Nemanja).
Imamo 1 dzoker listu, koja moze sareno, a nije superiorna ni u cemu (Luka Pacov).

Dakle ostale su nedefinisane moja i Suticeva lista. Koliko vidim, ti zelis da igram sa point-deny listom i Nikola zeli da imamo 2 takve liste, i ne vidim koja lista to radi dobro kao moja (osim protiv Tau i fly listi - tu moze Nikola mozda da se upari). Ostaje jos Suticu da se definise uloga i da onda dalje vezbamo konkretne opcije koje su nam dodeljene. Iskreno - mislim da Sutic ne moze da prezivi all fly listu. Ima premalo modela. Jeste save 2+ ali na taj broj shootinga, jednostavno popada saves pre ili kasnije. A ne ubije nista, jer nema cim. Dextere skinu avioni istom metodom.

Da li je to zakljucak - da bi svi znali u kom pravcu da sastave listu i sta konkretno da vezbaju? Meni je bitno i zbog farbanja i nabavljanja modela koji nedostaju - verovatno i ostalima fali po nesto.
edit: ako zelite da igram Orkove, Eldare ili bilo sta drugo za sta posedujemo figure, racunajte da je to ok sa moje strane.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC tim

Post by RatGod »

Ja mogu protiv dosta toga ako nije pure spam jedne te iste stvari pucanja da pobedim.

Generalno je to to ali se ne slazem da Sutic ne moze da igra protiv Necronskih flyera ( probacemo).

Treba nam jedna koja ili negira ili je shooting anti tenk po meni, ja mogu da ubijam hordu a mogu i tenkove ( ali ne mogu 5-6 Leman Russova, sad da li ce to neko imati ili ne ne znam).
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC tim

Post by Dzon Vejn »

Zar SW nije odlican u anti-tenk listi? I Ridji je valjda vec anti-meq? Racunaj da ce sve liste biti spam jednog istog. Probaj da odigras protiv neke IG heavy shooty liste sa demonima, da ti demonstrira kako ipak ne mozes protiv tenkova :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC tim

Post by igor »

Evo ovako malo utisaka sa strane, ako moze? :)

1. Luka DM/CSM - po meni super lista koja se moze boriti sa svima - ovde mislim da jos moze da se isproba i kombinacija sa 4 unita demoneta od po 20 i 2 unita max kucica kao i lista sa 5 tze/sla demona koji svi pucaju puno.

2. Ota Tau - ne znam sta je Ota planirao da vodi - samo se nadam da nema puno pesadije - jer tako nesto vs 2/3 riptide i 6-9 broadside uz 12 hit and run :mrgreen: markerlighta je po meni dosta slabija, ovaj kombo sa riptide/broadside cu ja igrati sada od srede do nedelje sa svima koji budu hteli da testiramo.

3. Nenad CSM - po meni svi spawn treba da budu max br. modela i svi nurgle. Po meni MORA da ima Demona sa black mace! jer to uz lorda na bike i 3 max spawn unita + 2 obicni khorne marinci = jako lepa lista, gde sve trci napred. Po meni nikakvi ally ovde, pogotovu ne nesto sto puca uz listu koja juri da bude u hth za 2-3 poteza sa svim sto ima!

4. Nikola DA/IG - Meni licno jako "smesna" lista, ali video sam sta moze onaj unit od 50 gardista da uradi - tako da ovde necu nista govoriti osim da vs neke shooting liste (orci,skroz shooting tyranidi, tau, nekroni, DE) nema sta trazi - ovde mislim na "kesu govana" kolicinu pucanja. Lista je spora i ima samo 3 unita! Ako Nikoli nije smor da igra svih 6 partija na draw sa takvom (po meni smor) listom - svaka cast. :wink:

5. Marko Tyr - super lista, ja bih jedino mozda izbegao mame zbog "besplatnih" kill poena koje seru, i isao na sto veci broj carnifeksa i tyranta sto pucaju isto. Uz gomilu drugih pucaca. :) Po meni jaako dobra lista, koja treba da izbegne keve ako hoce da ide na win.

6. Luka Nekron - citao sam o toj listi sa 18 wraithova - opet mislim da protiv neke pucacke lista sa puno pucanja srednje jacine - tesko da ce moci, dok vs male kolicine jakog pucanja i ostalih hth listi moze da bude dobra. Igracu protiv njega sada pa cu videti, ali po meni uz dobru postavku i zrtvovanje 1-2 unita, skoro svako moze da upuca t4 3++ modele relativno brzo.

7. Sutic GK - Nisam video kako radi najnovija verzija, jer koliko sam video Sutic najvise od svih testira i vezba - svaka cast na tome. Iskreno misim da ova lista moze uvek da se igra i na siguran minor win/draw vs sve sto postoji. Steka se i onda teleport kada treba na pravo mesto. Ali mislim da liste sa puno pucanja i swarm liste - ga lako ubiju.

8. Nemanja SW - Ovde ne znam sta da kazem jer listu nisam video sta i kako radi. Od SW sto sam video da ljudi vode jeste rune priest jaws spam - i to mi se licno jako svidja. Ja savetujem Nemanji da vodi Duletove DE sa ally Tau. :twisted:

E sada to sve stoji ako hocete da idemo na pobede.
Iskreno mislim da fali jedna swarm lista - ali kada malo bolje razmislim niko nema kod nas modela za tako nesto. (tipa orci ili 200man IG + svasta nesto)

p.s. nemoj neko da se naljuti ako sam nesto lupio, jednostavno sam se mnogo nalozio na 40k u zadnje vreme pa sam morao da dodjem ovde i malo serem. :mrgreen:
p.s.s racunajte na mene kao rezevnog igraca ako treba - zelim tamo da zujim okolo i gledam ako nista drugo. :)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC tim

Post by Dzon Vejn »

Sto se tice CSM - moze se probati i ta opcija mada ona ima vise problematicnih stvari. Prvo, lord ima T5, sto znaci da ne mogu da idem na S10 stvari olako. Drugo, kada imas 1 demona koji leti, i koji ne moze biti deo unita, to je kao da si na lorda od 250 poena okacio znak "TARGET" :D. Trece, ne mozes imati khorne juggernaut lorda u unitu nurgle spawnova (to je ujedno i jedini razlog zasto je 1 unit obican a 2 nurgle ;) ). A to bi onda bio drugi "TARGET" znak ;). Trece, nemas unit koji ce preziveti na objektivu (nurgle-ovci). To su ovako odmah uocljivi problemi.

Black mace je odlican. Ali on ne ide uz ovaj tip liste. Moze da se sastavi druga lista sa necron allies (3 zmaja, 2 demona, 3 necron letelice). Tu radi ;). Radi i kao saveznik u demonima ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: ETC tim

Post by Telion »

Evo, da i ja nesto napisem posle duzeg vremena...

Razmisljao sam nesto i evo do cega sam dosao.
Usled nedostatka slobodnog vremena nisam bio u mogucnosti da ispratim sva dogadjanja sto se ETC-a tice, liste, koje su fore i slicno, i sledi mi junsko-julski ispitni rok, tako da ne znam kada cu moci 100% da se posvetim konkretnom vezbanju za tim.
Stoga, imam jedan predlog:

Zasto ne bi Igor igrao, sa SW, jer nema neke preterane razlike- obojica moramo da pozajmimo celu listu, ne poznajemo potpuno armiju, igrali smo protiv nje, dok sam sa njom ja odigrao 4-5 bitaka, od kojih se mozda samo ova poslednja moze nazvati ozbiljnom. Za Igora ne znam da li je igrao sa SW, ali ako se odluci da on igra umesto mene, verujem da ce to brzo nadoknaditi, dobar je on igrac. (sto sve mogu primetiti po postu u kojem je analizirao svakog igraca/armiju)

Naravno, ako se Igor i ostatak zajednice slazu.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC tim

Post by igor »

Dzon Vejn wrote:Sto se tice CSM - moze se probati i ta opcija mada ona ima vise problematicnih stvari. Prvo, lord ima T5, sto znaci da ne mogu da idem na S10 stvari olako. Drugo, kada imas 1 demona koji leti, i koji ne moze biti deo unita, to je kao da si na lorda od 250 poena okacio znak "TARGET" :D. Trece, ne mozes imati khorne juggernaut lorda u unitu nurgle spawnova (to je ujedno i jedini razlog zasto je 1 unit obican a 2 nurgle ;) ). A to bi onda bio drugi "TARGET" znak ;). Trece, nemas unit koji ce preziveti na objektivu (nurgle-ovci). To su ovako odmah uocljivi problemi.

Black mace je odlican. Ali on ne ide uz ovaj tip liste. Moze da se sastavi druga lista sa necron allies (3 zmaja, 2 demona, 3 necron letelice). Tu radi ;). Radi i kao saveznik u demonima ;).

Hmm malo se ne slazemo oko necega. :)
Nema puno armija s10, a i mislim da lepo mozes uzeti da si psyker i juris da dizes T. :)
Ili bacas FNP/EW.
Pazi ovako, koliko sam ja skontao tvoja lista je da stigne sto pre i da sjebe u hth svakoga.
Za to ti treba po meni da svi budu nurgle spawnovi (izdrze paljbu sto bolje) i da ih bude max po unitima.
Chaos princ je tu da upravo uzme paljbu na sebe - ako on stigne - on ubija sve.
Znaci vec tu jedan vise target za neprijatelja, manje pucanja na spawn unite. ;)
Lord nugle na bike u jednom unitu ofc.
Evo sada sam bas napravio listu, demon sa fly i mace, lord na bike-nurgle, 3x5 nurgle spawn i 2x10 plague marines koji postaju trupe. Tu jos ostaje 500p za sta god hoces.
A ne mozes me ubediti da nije bolje demon sa fly i mace od 1 khorne na bike - zbog koga gubis -1T za jedan unit spawn-a.
E sada tu se stvar i pitanje sta staviti za ostatak liste, po meni 2x10 khorne berzerkera u rhino. Tu vec imas 3spawn,2 khorne berzerker unita u rhino i demona koji jure ka neprijatelju.
nazad 2 unita od 10 plague cuvaju objektive - moze i 4x5 ali mozda rizicno zbog kill poena.
E sada npr i ta druga lista: 3 zmaja 2 demona i 3 nekrona sto lete uz npr: 4x10 kultista iz rezervi da dodje da ti cuva objektiv i za sve ostalo obliteratori je po meni isto super lista. :)
Telion wrote:Evo, da i ja nesto napisem posle duzeg vremena...

Razmisljao sam nesto i evo do cega sam dosao.
Usled nedostatka slobodnog vremena nisam bio u mogucnosti da ispratim sva dogadjanja sto se ETC-a tice, liste, koje su fore i slicno, i sledi mi junsko-julski ispitni rok, tako da ne znam kada cu moci 100% da se posvetim konkretnom vezbanju za tim.
Stoga, imam jedan predlog:

Zasto ne bi Igor igrao, sa SW, jer nema neke preterane razlike- obojica moramo da pozajmimo celu listu, ne poznajemo potpuno armiju, igrali smo protiv nje, dok sam sa njom ja odigrao 4-5 bitaka, od kojih se mozda samo ova poslednja moze nazvati ozbiljnom. Za Igora ne znam da li je igrao sa SW, ali ako se odluci da on igra umesto mene, verujem da ce to brzo nadoknaditi, dobar je on igrac. (sto sve mogu primetiti po postu u kojem je analizirao svakog igraca/armiju)

Naravno, ako se Igor i ostatak zajednice slazu.
Hvala na podrsci. :wink:
Pa pazi ovako, ja jedino zbog viska slobodnog vremena se ovako i interesujem. Naime meni je fax gotov, ostala mi 2 ispita iz V godine i diplomski. Sa obzirom da ujutru ucim, svaki dan mi je slobodan. A i kada budem poceo da radim, nece biti problema. (nadam se).
Nemam nista protiv da igram sa cim god treba i kako god treba - samo da mi se daju figure i knjiga, pa da mogu na vreme da vezbam.
Protiv SW sam igrao samo dva puta, dok ih nikada nisam vodio. Ako mislite da takva armija treba timu i vec ima ko da zajmi armiju sa svim modelima sto trebaju - super.
Ja bih najvise voleo da mogu igrati sa svojom po meni jako dobrom tau listom: 9 broadside (to je 108 pucanja, od cega je 2/3 TL, i 2/3 s7), 2 riptida, 2x10 krutova koji infiltriraju i 2xkomandiri sa po 6 ML dronova koji markuju na 2+ i pobegnu. :)
To naravno ako na prvom mestu Ota ne bi igrao Tau nego nesto drugo (Eldar/tau - sa time da od tau uzme sve najbolje znaci 1/3 moje liste npr.) i ako se ostatak tima slaze.
Ja imam sve modele za ovu moju "zlu, gej spam listu" i ako ne igram sa njom - pozajmicu kome god treba za main/aly.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ETC tim

Post by joggy »

igor wrote: 4. Nikola DA/IG - Meni licno jako "smesna" lista, ali video sam sta moze onaj unit od 50 gardista da uradi - tako da ovde necu nista govoriti osim da vs neke shooting liste (orci,skroz shooting tyranidi, tau, nekroni, DE) nema sta trazi - ovde mislim na "kesu govana" kolicinu pucanja. Lista je spora i ima samo 3 unita! Ako Nikoli nije smor da igra svih 6 partija na draw sa takvom (po meni smor) listom - svaka cast. :wink:
kao sto rekoh, mislim da treba imati no brainer listu (ili 2) koju ces da gurnes prvu na sto pa nek se protivnik misli sta da stavi protiv toga.

Naravno, iako do sada nisam video da je neko krenuo da se bije sa mnom i da prezivi (isto uzeti u obzir da i moja lista ima kesu govana pucanja, kao i da taj squad od 50 modela moze da bude i 5 squadova od 10 modela), nekolicina ljudi mi kaze da je to sasvim ubivljivo na ETC. E sad ono sto bih ja voleo je da das i predlog kako ispraviti listu. Nemoj da se ogranicavas, spawn lista moze da se nabavi, znaci kako bi ti sastavio listu ako pare nisu problem. Isto ako mislis da sve liste treba da budu ultra ofanzivne, voleo bih da das i predlog takve liste.

Mislim da ti ulazes dosta vremena u razmatranje listi i pretrazivanje interneta, tako da cu svaki predlog uzeti u razmatranje.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC tim

Post by RatGod »

Ja samo hocu da odgovorim na Nemanjin post, znaci poenta je ako hoces da sudis reci ako ti ne prija da igras sa necim reci.

Ok reci koji je sledeci korak ako Igor ide ko nam je onda deveti ti ili neko sedamnesti?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: ETC tim

Post by Ota »

Samo da se javim - ukoliko ulazi Igor umesto Nemanje, mislim da je bolje da igra on sa Tau-ima ako je tako navikao i ako ima "samopouzdanje" kod njega vrlo bitno, jer ukoliko "pukne Ld" kao protiv bugara u NS odosmo u majcinu tu rundu :D :lol: Salamala, ali ozbiljno mislim kao "posmatrac sa strane" da je igoru opaki problem ukoliko "pukne Ld", desilo mu se protiv Bugara pre 2 god i predade mec, pa sada opet protiv bugara, ali pre meca.

Poenta je Igor treba sa Tauima, a ja mogu sa cime god, od Eldara preko Marinaca pa do Oraka na Bajkovima. Svaka od tih lista ima prednosti i mane, ali sta je tu je.

Kako ste opisali scenarije (jos ih nisam procitao), Orci mi izgledaju najozbiljnije (naravno uz eldare u cosku).
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC tim

Post by igor »

joggy wrote:
igor wrote: 4. Nikola DA/IG - Meni licno jako "smesna" lista, ali video sam sta moze onaj unit od 50 gardista da uradi - tako da ovde necu nista govoriti osim da vs neke shooting liste (orci,skroz shooting tyranidi, tau, nekroni, DE) nema sta trazi - ovde mislim na "kesu govana" kolicinu pucanja. Lista je spora i ima samo 3 unita! Ako Nikoli nije smor da igra svih 6 partija na draw sa takvom (po meni smor) listom - svaka cast. :wink:
kao sto rekoh, mislim da treba imati no brainer listu (ili 2) koju ces da gurnes prvu na sto pa nek se protivnik misli sta da stavi protiv toga.

Naravno, iako do sada nisam video da je neko krenuo da se bije sa mnom i da prezivi (isto uzeti u obzir da i moja lista ima kesu govana pucanja, kao i da taj squad od 50 modela moze da bude i 5 squadova od 10 modela), nekolicina ljudi mi kaze da je to sasvim ubivljivo na ETC. E sad ono sto bih ja voleo je da das i predlog kako ispraviti listu. Nemoj da se ogranicavas, spawn lista moze da se nabavi, znaci kako bi ti sastavio listu ako pare nisu problem. Isto ako mislis da sve liste treba da budu ultra ofanzivne, voleo bih da das i predlog takve liste.

Mislim da ti ulazes dosta vremena u razmatranje listi i pretrazivanje interneta, tako da cu svaki predlog uzeti u razmatranje.
Ne slazem se da treba imati no brainer listu. Cak naprotiv, ako te liste guras - dajes im najvise izbora sa cime da ti uzmu poene.
Evo i primera:
Idemo mi sa tvojom listom kao nasa prva zrtva. Lista od 3 unita i 70 modela ukupno. Sve pesadija. Sve sporo.
Kontam da ce 2/3 listi imati nekron fly spam liste ili nesto slicno (npr nesto sa 3 aviona i jos 3 od necron ally). Oni stave svoje nekrone (ili y vec slicno) i brate mili pucaju te 9 aviona do 6 poteza, a onda iskrca trupe. Ne daj boze 9 IG vendeta.
Jednostavno hocu da kazem da mnogo dajes "fore" sa takvom listom, pogotovu ako joj pristupas kao no brainer - za prvo "guranje/zrtvu".
To sto ovde nema listi koje te mogu prebiti u hth po meni, kao sto su liste sa 60+ demoneta i 40 kucica, 120+ orkova, mislim i da te nekroni sa 3x6 wraith mogu dobiti. Cak i druga IG lista sa 200+ gardista. Mozda i tyranit swarm lista?
MIslim i da ako moramo imati neku point denial listu - da ona bude malo pokretnija. Znam da GK ocigledno kidaju sa nekron ally- ali oni su po meni ubedljivo najbolja denial lista. Sa njima ne vidim kako mozes da izgubis ako ti je cilj da uzmes draw.
Da se vratimo na temu. :)
Da imamo uslova, ja bih ovako nesto vodio (evo sve liste koje su po meni realne za nas + umesto tvoje):

1. lista Demon sa ally CSM:
1.1 Fateweaver,LOC,2x10plague,3xtze demon svi psy lvl 2. CSM: demon sa mace,kultisti i heldrake - mislim da je ova lista jaaako dobra. Imas 6 demona, svi su psy. Lete, pucaju, bufuju. Imas zmaja. Mislim da mozes ubijati 1-2 unita po potezu sa ovakvom listom. / druga verzija je da su svi demon princ slanesh - to je i vec ozbiljna anti meh lista.
1.2 Demonski spam. 4x20 demoneta, 2x20 kucica. za ostalih 500 poena dodati po izboru 2xHQ. Lista gde svi foot modeli imaju fleet, a demonete trce + 3 dodatno. Neka pola stigne do neprijatelja u drugom potezu - dovoljno. + ovde ne treba CSM ally - pa se to otkljucava nekom drugom.

2. Tau - Po meni treba cist missile spam. Lista koja moze protiv svih ne fly lista. Ovo mozda u prvom mahu zvuci malo LOL - ali AA da bio efikasan je (jako) skup. Skoro 200p za upgrade, onda lista ne bi bila ista. Ali moze da se napravi kao cista AA - stime sto ovde dolazi do filozofije u uparivanju. Niko nece dozvoliti da ponudi fly spam listu dok god je ova slobodna. I onda ce tu biti fail. TVRDIM da ni jedan tim nece imati cistu AA listu. - svi ce racunati da ce im 9 necron fly liste uzimati poen, ali tako i njihova drugima.

3. CSM - Ovde bih najradije vodio listu:
3.1 sa dva demon princa, oba lete, jedan ima mace drugi torrent. 3 helldraka i 9 nurgle obliteratora. Ostalo po zelji da cuva objektive. Uz GK mislim da ova lista moze ici na siguran draw/uvek neka pobeda. Jednostavno po meni jakoo dobra - all around lista.
3.2 Druga opcije je svakako 2 demon princa, 3x5 nurgle spawna, 2x10 nurglovaca za objektive i ostalo sve u khornovce u rhino da trce napred. Ako nemamo hth listi - mozda bi trebala onda ova da se vodi. Jednostavno strasno koliko puno jakih hth unita, koji se puno krecu.

4. Tyranid - kao sto sam rekao, izbegao bih 2-3 mame. Kao sto smo videli u subotu, nenad je jednostavno ubijao isranu decu i time obezbedio draw protiv inace jako dobre liste. 1 mama da stoji iza i sere decu koja ce samo stojati iza zbog objektiva.
4.1 Lista sa 40 termaganta sa lizalicama, 2 hive tyranta i 2x2 carnifexa i mamom i 1 venomthrope. Uznemiravajuci broj pucanja, ako uopste moze to sve da stane. :)
4.2 Neka hth lista sa 2 hive tyranta, 3 trygona i sve ostalo na warriore u sporovima?

5. Nekroni
5.1 Na prvom mestu fly spam lista sa 9 aviona. Tacka. :)
5.2 Posto je to teoretski nemoguce skupiti, moze i 18 wraithova, 2 destroyer lorda, 3 barge, i 3x warriori u avionima. - i ovo uparivati sa GK. Mislim da im je GK dobar mechup.

6. GK razne verzijie sa 3 nemesis dk i nekronima- lord sa orb, 2xwarriori u avionu, avion.
Mislim da ovde najbolje sutic treba da kaze nesto, jer po meni nijanse odlucuju. Svakako treba pogledati top 10 GK listi sa adepticona - jer je njihova meta verovatno dosta slicnija onoj koja ce biti na ETC nego kod nas. :)

7. i 8. lista. 8-)

7. E Nikola ja bih tebi dao da vodis DA, i to 3xLR, baner, 3 aviona i ally za jos 1 LR i sta god jos drugo. MIslim da je ova lista jako podcenjena i da moze ocistiti sa table liste kao sto su: tau, tyranidi, orci, chaos (bez obliteratora) i nekrone sa wraithovima. I to bas onako lako. MIslim da nam je ova lista must have. Ako baner radi i na boltere sa aviona.. :roll: Mislim da ovo trebas razmotrini kao opciju nmb1. Jer jako malo (mozda ni jedna lista osim DE) te mogu dobiti. Treba tu jos precizno ustelovati listu - ali poenta je u 4 LR i 3 aviona (ako i na njih radi banner).
Druga po meni opcija - DE venom spam. Ako dule ima modele? :(
Tek treca po redu bi bila neka prava swarm lista, tipa IG sa 4 cete po 50.
ili orci sa 1xcover save field, 3x30 shota boyz,3xavion i 3x10 loota. I ostaje jos 400p za sta god treba. Mislim da je ovo dobra lista vs demoni, jer su orci koliko toliko dobri u hth.

8. Za Otu ako nece sa tau:
Eldrad + 2x5 sniper, walkeri x 9 + max iz tau, znaci: komandir sa dronovima i kontroler, 2x10 kroot da inf, riptide sa burst i SF/INT, unit od 5 ML dronova i 3 broadside. Mislim da ova lista jako dobro puca. Naravno ovo treba lepo ustimovati.
Ota wrote:Samo da se javim - ukoliko ulazi Igor umesto Nemanje, mislim da je bolje da igra on sa Tau-ima ako je tako navikao i ako ima "samopouzdanje" kod njega vrlo bitno, jer ukoliko "pukne Ld" kao protiv bugara u NS odosmo u majcinu tu rundu :D :lol: Salamala, ali ozbiljno mislim kao "posmatrac sa strane" da je igoru opaki problem ukoliko "pukne Ld", desilo mu se protiv Bugara pre 2 god i predade mec, pa sada opet protiv bugara, ali pre meca.

Poenta je Igor treba sa Tauima, a ja mogu sa cime god, od Eldara preko Marinaca pa do Oraka na Bajkovima. Svaka od tih lista ima prednosti i mane, ali sta je tu je.

Kako ste opisali scenarije (jos ih nisam procitao), Orci mi izgledaju najozbiljnije (naravno uz eldare u cosku).
Nemoj vise o Bugarima. :oops:
Hajde sto sam onom predao u finalu, kada god se setim da sam trebao da igram do kraja i da se borim (a imao sam sanse, debil) dobijem braing freeze. :x :x
A tek fail protiv istih u match up.. lele :roll:
Salu na stranu, maksimalno cu se focus, necu vise da se prodam jeftino. :mrgreen:
Nema vise pucanja.. :wink:
Ako ti sigurno neces sa Tau, moj savet ti je Eldar/tau heavy shooting lista. Mozda eventualno neki farseer jet bike star- cuo sam da je zanimljivo. :)
Sa druge strane - ako hoces ork bikere - mislim da to trebamo testirati. Zvuci cool zbog dva jaka unita, ali ne znam dal mogu izdrzati jace pucanje ili combat. Sta uopste tu jos ide uz ta dva deathstara?
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ETC tim

Post by joggy »

gledao sam tu listu sa land raiderima i vidim par propusta. Ako se ne varam da bi banner radio jedinica mora da bude van vozila. To je 5 modela (plus karakteri), sto ce reci da relativno lako mozes da mu prepolovis pucanje. Druga stvar je sto je domet 24" tako da protivnik mora da saradjuje, odnosno da krene na tebe. Treca stvar ako neko brzo pridje imas jako veliki problem sa LOS. Ne mozes da ih stavis prve, jer recimo ako se upari sa vukovima u drop podovima to je 20:0 u prvom krugu. Letacke liste, demonske liste su isto veliki problem. Lista ima 10 snajperista i 5 marinaca kao troop choice, sto ce reci da ako se neko krije a ne igra prvi, ti skauti ce morati da izadju iz land raidera u zadnjem krugu.

armija je mobilnija nego sto mislis zato sto terminatori padnu gde treba u krugu koji ja izaberem. Naravno ovo je sve theory hammer sada, probacemo i tu listu sa land raiderima pa cemo videti. Orkove recimo i taue bez oruzja velike snage bi trebalo da ocisti ta lista, samo kao sto rekoh mislim da postoje liste koje su auto win protiv nje.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC tim

Post by Dzon Vejn »

Igore - nema puno toga S10, ali ima stvari koje imaju (npr necron doom letelica).
Dalje, lord je na juggernautu, ima isti T5 kao i demon, istih 4W kao i demon, i bolji inv. save od demona (4+ naspram 5+). Armor 3 obojci. Moze da ima granate sto demon ne moze (dakle ne udara zadnji kada ide u neki teren). Ignorise teren sto se tice woundova, sto demon ne ignorise.
Ako je demon i psyker (sto khorne mislim da ne moze da bude, inace), onda taj demon kosta boga oca poena (recimo kao 2 ta lorda na raznim vidovima "prevoznog sredstva").
Dakle, za cenu demona psajkera uzmem lorda na juggeru sa unitom (to je dakle nekih 19 woundova naspram 4). I ne moze niko da ga singleout-uje u shootingu.
Ako uzimas rhino, to je instant first blood za protivnike (primetices da u mojoj listi nista ne generise taj first blood lako).

Potpuno je druga prica ako se uzima lista sa letelicama i demonima, onda tu imas puno meta, pa biraj sta ces da ubijes.

Za ono sto ja igram, mislim da je moja kombinacija mnogo bolja. Jer sam probao sve kombinacije (osim jos sa necronima kao ally) ;). Ukljucujuci i tu sa 1 demonom i nurgle bikerom.

Meni je mnogo bitnije pitanje za Luku / Vladu / ne znam koga: da li ce UVEK na SVAKOM terenu na sredini stajati ogromna komadina terena? To meni menja mnogo toga. Mnogo me usporava (ceo krug). Da li mozemo da dodjemo nekako do odgovora na to pitanje?

Koliko necron letelica imamo na raspolaganju? Dovoljno ili nedovoljno za Luku i mene zajedno?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC tim

Post by Dzon Vejn »

Sto se tice tih LR listi (i slicnih lista sa malim brojem modela), ja licno ne preferiram takve liste. To je lista u kojoj meni svaki roll ima jako veliki uticaj na igru. Nije isto da li ces pasti save za 1 marinca ili 1 LR model od 250 poena. Ako protivnik ima dovoljno AP1 oruzja, njemu su potrebne 4 cetvorke (4 petice ako ima dovoljno lasera) da me skloni. A to moze biti i prvi krug partije. Ja licno ne volim tako da igram (mada svakako vidim poentu takvih listi).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: ETC tim

Post by Ridji »

Igore, mame su krucijalne kod tiranida, jer seru trupe, bacaju FNP ma velike monster jedinice ( sto je izuzetno potrebno ) i same su trupe. Oprobacu listu sa dve mame, 5 carnifexa, 3 venomtropa i masom gauntova.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC tim

Post by RatGod »

Joggy jedinica sa bannerom moze da je u LR ali baja koji im daje 4+ inv mora da je van :wink:

To je pitanje za Vladu.

Meni se cini da nema mnogo ap1 pucanja da bi unistilo te LR mozda 1-2 liste u celom timu, i ja mislim da sa tim mora da se proba ima tu raznih opcija oko te all tenk liste, ali ako Joggy misli da je bolja ova njegova to je ok jer i ja mislim da je ok :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ETC tim

Post by joggy »

RatGod wrote:Joggy jedinica sa bannerom moze da je u LR ali baja koji im daje 4+ inv mora da je van :wink:

To je pitanje za Vladu.

Meni se cini da nema mnogo ap1 pucanja da bi unistilo te LR mozda 1-2 liste u celom timu, i ja mislim da sa tim mora da se proba ima tu raznih opcija oko te all tenk liste, ali ako Joggy misli da je bolja ova njegova to je ok jer i ja mislim da je ok :D
zar zbog istog razloga zbog koga taj sa 4+ mora da je napolju ne mora i ovaj drugi da bude napolju?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ETC tim

Post by joggy »

jos jedna lista o kojoj sam ja ramisljao je sledeca:
IG/DA

1. Psyker
2. blob 50 imerijalaca sa svim sto treba
3-7. 4x10 veteran, svaki skvod 3x melta (ili nesto drugo)
8-9. 2x2 Vendette (4 u 2 squada)
10. vendetta
11. azrael
12. 5 marinaca sa lascannonom

u vendetama idu svi veterani i comandni skvod od 5 modela da ne bi bio free kill u slucaju da je round up za pola armije na tabli.
ostaje jos 70 poena za tweak, sto ce reci jos jedan psyker ili 5 lascannona u blob ili 5 neceg drugog u blob, ili bilo sta drugo?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC tim

Post by RatGod »

Ok ljudi Nemanja je odustao, tj. ide da sudi.

Jedina opcija za koju ja znam je da ide Igor i da Ota vodi bilo sta drugo. Ako neko ima jos neki predlog neka kaze.

MOLIM OSTALE UCESNIKE AKO ZELE DA ODUSTANU SADA KAZU A NE KASNIJE ILI DA NI NE KAZU KAD NESTO ODLUCE. POSTUJTE ZELJE DRUGIH KOJI ZELE DA UCESTVUJU I NA VREME RECITE, DA BI KO ZELI DA IDE NASAO STRANI TIM, I OTKAZEMO NASE UCESTVOVANJE POSTO VISE REZERVI NEMAMO.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: ETC tim

Post by Megabaja »

Nemanja da li si zaista odustao?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: ETC tim

Post by No 1 »

Ako vam bude frka za broj igrača uvek možete da me cimnete (ako ne nađete nekog drugog) samo što ja mislim da nisam neki igrač, pogotovo ne za turnire ovog tipa. Znači, za ne daj bože, ako vam zafali a nema bolje zamene, da ne bismo izvisili kao tim.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC tim

Post by igor »

joggy wrote:jos jedna lista o kojoj sam ja ramisljao je sledeca:
IG/DA

1. Psyker
2. blob 50 imerijalaca sa svim sto treba
3-7. 4x10 veteran, svaki skvod 3x melta (ili nesto drugo)
8-9. 2x2 Vendette (4 u 2 squada)
10. vendetta
11. azrael
12. 5 marinaca sa lascannonom

u vendetama idu svi veterani i comandni skvod od 5 modela da ne bi bio free kill u slucaju da je round up za pola armije na tabli.
ostaje jos 70 poena za tweak, sto ce reci jos jedan psyker ili 5 lascannona u blob ili 5 neceg drugog u blob, ili bilo sta drugo?
Mislim da je ovo mnogo bolja lista.
Ja bih stavio mozda scoute umesto marinaca i pokusao da nadjem mesta za jos jednu vendettu.
Mislim da su melte u veteranima visak, oni ce ti i ovako sluziti da se iskrcaju u (pred)zadnjem potezu da poniste/drze objektiv.
P.S. Sta bi sa 4xLR i banner listom? :mrgreen:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ETC tim

Post by joggy »

pogledaj predjasnje postove :)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC tim

Post by RatGod »

Ljudi znam da je naporno ali vas molim da se aktivirate ovaj mesec za probavanje listi jer ce slanje istih biti ili 23 juna ili 1 jula jos nije konacno ! ! !

Ono sto ja mislim i sto sam video, je da Igor, mali Luka, Sutic i Nikola imaju manje vise gotove liste. Ridji jos mora da isprobava, ja se dvoumim ali imam dve opcije postovacu obe ovde pa neka tim odluci, Nenad (ako je odlucio pure CSM, onda je manje vise gotov), i Ota jos mora da proba nazalost.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC tim

Post by igor »

Meni je najvece dvoumljenje oko support oruzja na riptide - dal da 1/2 imaju melte. :mrgreen:
I ja sam manje-vise slobodan svaki vikend do ETC-a da vezbamo. :wink:
E da - ima ko da uzajmi eldar: farseer-a i 3xjetbike - obojeno makar u tri boje? Da znam da li moram da kupujem ili ne. :|
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC tim

Post by RatGod »

Dacu ti ja farseer-a ;)


Inace placanje za ETC je do 15.6. ja sam sad to video i poslao Vladi pitanje da li mozemo mi da platimo na licu mesta, posto je mnogo lakse a i ovako smo u frci sa timom, i cekam odgovor. Takodje sam pitao i sta se desava za ESC ( single turnir ) pa javljam kad budem znao.

Sto se ETC-a tice ucesce po osobi je 40e, i postoji sansa da cena poraste (ili koliko vidim da oni povecaju kad ljudi dodju tamo za jos 5e).

P.S. Nadam se da ovo ne menja tim.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC tim

Post by igor »

RatGod wrote:Dacu ti ja farseer-a ;)
Onda jurim jos tri bajka. :mrgreen:
Ima mogucnost da ce se povecati cena tamo za jos 5eura - koliko sam video nije bas to 100%.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC tim

Post by RatGod »

Ko iz tima se prijavljuje da pokupi pare i uplati, ja cu mu proslediti mail, ja nemam vremena?

Takodje predlazem da je najbolje da se bar vecina skupi i preda pare u subotu? Za sada po 40e.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC tim

Post by RatGod »

Stigao mi je mail sa podacima i kako treba da se uplati kome da prosledim ko se javlja da obavi ovaj deo posla?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC tim

Post by igor »

Ako se do subote skupljaju pare - ostavicu ja u klubu Duletu.
Ja se ne bih prijavio da skupljam od svih i uplacujem - jer mislim da je drugima iz BG lakse, da ne dolazim u BG i jurim ljude za to.
Inace sutra idem da vidim za timske majce. ;)
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC tim

Post by RatGod »

Potpuno se slazem da ti ne treba i to da radis moze neko drugi da se prijavi, pa ima nas 8 (ili ti jos 6 slobodnih) ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ETC tim

Post by joggy »

ostavite mi parice u subotu, ja cu odraditi u ponedeljak ako nece niko drugi
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ETC tim

Post by joggy »

prijavio sam Nemanju za trenera, parice dajemo u novom sadu, tako da racunate jos 2.5 evra svako na sve troskove
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Locked

Return to “ETC 2014 40K”