utisci sa ETC

Moderators: Telion, Hypodermic, Mrzimsvee

User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

utisci sa ETC

Post by joggy »

Moji utisci sa ovog ETC su max pozitivni. Ljudi nisu budale kako je ovde bilo uvrezeno misljenje (naravno na 1000 ljudi neminovno je da se nadje par ekzeplara ali to je statistika).
Svaka cast novosadjanima na organizaciji overall, licno sam bio skeptican da cete uspeti sve da odradite za taj kratak period da bude "na nivou" sto bi reko giga, ali ste me bogami demantovali. Svi stolovi su bili sa dovoljno terena, sa coverima, rusevinama spratovima sumama itd, bili su pristojno svi obojeni, nije bilo ni naznaka casa jogurta.
Pet bambija od mene.
Jedina stvar koja po meni nije bila "na nivou" jeste "tradicionalan srpski rucak". Mislim da je kvalitet rucka bio ispod inace visokog nivoa svega ostalog. Nije kritika, samo sugestija sta bi moglo da se poboljsa za sledeci put.

Reakcije svih stranih ucesnika turnira je koliko sam ja video iz razgovora fenomenalna, svi zele ponovo da dodju (amerikanac nam sam pricao da se dosta loseg govorilo o nama pre polaska po njihovim forumima, ali da su se oni proveli nikad bolje i da bi uvek dosli opet), sto mi je izuzetno drago.

Grupa entuzijasta iz Novog Sada je uspela da organizuje event pored koga bi se postidele mnoge, da citiram jos jednog lika iz crtanih filmova, "nepristojno bogate" organizacije finansirane narodnim parama. :applause: \:D/ :applause: \:D/
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: utisci sa ETC

Post by Megabaja »

Bilo je super. Organizacija na najvisem nivou turnira na kome sam bio, a bio sam na dosta turnira. Organizovati 600-700 ljudi je tezak posao, a prosao je bez vecih zastoja, sto je fantasticno. Dule je odradio vrhunski posao kao sudija, i nadam se da ce i dalje suditi ovakva takmicenja.
Sam turnir je bio ocekivano naporan i tezak, i ekipa je ostvarila rezultat bolji od ocekivanog, imajuci u vidu nacin pripremanja i modele na raspolaganju. Ja nisam narocito zadovoljan igrom tima, i mislim da mozemo da odigramo jos bolje, uz vise pripreme i malo ozbiljniji pristup. Ono sto je dosta pomoglo ekipi je odlican pairing koji je Nemanja pravio.
Pokazalo se doduse da sam rulespack ima mana, te da glavni sudija ipak nije dorastao obavezi kakvu ovaj turnir nosi. Izmene rulespacka par dana pre turnira dovele su do velikih izmena pravila turnira i nedoslednosti u odigravanjima. Trajanje partija nije bilo fiksirano, a objektivi su bili misteriozni, sto je u velikoj meri menjalo taktiku igre. Kulminacija ovakvog nacina sudjenja bila je predaja Belgijskog tima, koji je bio rezigniran odlukom sudije da ukloni modele koji nisu na odgovarajucim postoljima, ali o tome drugom prilikom. Toliko od mene, i ako sam nesto zaboravio ne zamerite...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: utisci sa ETC

Post by PeraNekron »

Nesto sa Warhammer.org foruma ;) :
Frederique wrote: The mandate is not given to a country, but to a defined bid
I'll also second this.

Also-also in current circumstances that Serbia pulled the greatest ETC in history of this event, they got all the tables / contacts / expierience to do even better job next year it would be a shame to let it all rot for two years.

If Greece / France has a beeter-than-Serbia bid then of course I am all ears. The bar is high as never before though.

Historically selecting a host venue 2 years in advance was done in order to secure "tons of money from EU" but since no one managed to do that in 4 years time, it seems reduntant to stick to this old habit. Taking this into account and the most important fact - that the bid is given to specific bid, not country it seems natural to make another vote and it would be simply stupid if Serbia couldn't put their bid into the mix.

cheers
Furion
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: utisci sa ETC

Post by Awakened »

E, inace ljudi, cisto da ostane upamceno na forumu:
http://egges40k.wordpress.com/ wrote: ETC 2013 Swede’s game 1 are ongoing against Serbia!
Posted: 9 August, 2013 by egges in ETC 2013

Hylander’s Ravenwing bikes drew Necrons.
Daniel Chaos SM + Necrons got Imperial guard. this should work well
Olof Esters Tau got Daemons. Might be difficult but I think he’ll do just fine.
Per S’s Daemons got GK. Ouch, anti daemons there…but I think he should win.
Tröger got Space marines. he should win this, even against the Tau allies.
Robert got CSM. Win for Swedes
Olof S got Nids. Might be nasty
Lill-jocke got Tau. First turn syndrome, I feel this can be a little hard. It’s a broadside army and that can be really troublesome for the Nids.

Some nasty developments there for the Swedes. Overall I feel confident for a Win. Lill-Jocke and both Olofs should have some interesting results…the rest should win.
Pa onda:
http://egges40k.wordpress.com/ wrote: ETC 2013 Outlooks good for the Swedish team against Serbia
Posted: 9 August, 2013 by egges in ETC 2013

Most likely Sweden will win against Serbia. Reports states one game being to hard for us. Olof E seems to have the hardest time. Considering his skill it should be a really good opponent. The rest
I onda:
http://egges40k.wordpress.com/ wrote: ETC 2013 Disaster struck the team – Draw with Serbia!
Posted: 9 August, 2013 by egges in ETC 2013
3

Just in. Result against Serbia: 84-76. 2 points away from a win!

I’ll give you more information as I receive it.
A na kraju:
http://egges40k.wordpress.com/ wrote: ETC 2013 Regarding the Draw with Serbia
Posted: 9 August, 2013 by egges in ETC 2013

Last article for today.

The game against Serbia felt for the Swedes to be a win. But together with some poor matchups and two seizing against Hylander’s scout bikes (which is extremely sensitive to being seized) (For his family, the players roll off, highest can choose to go first. Then both players deploy their troops on the table and the player that wasn’t going to start roll a die, if he rolls a 6 he gets the first turn instead) and against Robert’s Grey knights (and he has a character that forces the opponent to re-roll the seize…). So two wins went from a pretty sure win to loosing games which is basically the main issue Sweden had with the Serbs. Also, the Serbians succeeded in getting the pairing a bit better for them instead of advantage to Sweden. We also had some difficulties with our Daemons.
Nekoga bas boli guza 8-)
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: utisci sa ETC

Post by Mrzimsvee »

Evo i ja da nesto kazem za dnevnik, iz potpuno druge perspektive.

Turnir je zaista fenomenalno organizovan! I ako smo bili skepticni da ce nesto poci po zlu, ipak je ovo Srbija, nije bilo nikakvih problema od strane NS Sajma koji su ispostovali sve iz ugovora i hala je bila pristojno ohladjena. (jedino su se ljudi zalili na toilet papir, ali poznajuci ovdasnje baba sere....)
Vlada kaze da nisu dobili nikakav novac ni od grada ni od pokrajne sto je zaista sramota jer su ima davali novac za 10 puta manje dogadjaje.
Svi, ali bas svi su pohvalili organizaciju, prilazili su meni u velikom broju svi zivi narucito na kraju turnira, sa zeljama da se opet kandidujemo i da ce sigurno doci sledeci put,
kako je ovo najbolji ETC do sad i tako dalje. Ovo neka bude veliki podstrek Vladi da organizuje turnir ponovo 2015.

Sto se tice samog ESC (singlsa) bilo je 100 ucesnika i moram priznati da sam mislio da ce sudjenje na ESC da bude najteze, jer svako nas je zivkao za svakakva osnovna pitanja. Jedino mi je krivo sto sam jednog Ceha ostetio totalno pogresnim odgovorom pa je izgubio umesto da pobedi ali nije mu bilo bitno jer je na kraju zavrsio 40 neki.
Ameri su zaista izdominirali na ESC-u osvojivsi 1 i 3 mesto, i definitivno imaju drugacija tumacenja pravila i stil igre od evropljana. Sto se tice matorog Belgijanca sa kojim sam se raspravljao 20min pa posle me jos jurio i smarao, verujem da je nazalost bio u pravu jer Ruja protiv koga je igrao je namazan svim bojama i pobednik u kamenim facama nije se dao pokolebati i samo je odmahivao glavom i sve sto sam ja predlagao je prihvatao a matori nije hteo da prihvati moj roll-off i tako se zalomilo da matori izduva. Cini mis e da je bio u pravu ali kada je rec jednog protiv drugog igraca ostaje samo 4+ i nista drugo.

ETC je poceo lagano, prvi dan bez ikakvih problema i to je doprinelo tome da pomislim da je ESC bio zaista tezi, ovde nas je jos bilo i 6, Pjer, Irac i ja kao glavne i 3 Poljaka
kao pomocne sudije. Ali drugog dana je poceo pakao kako su krenule borbe za poene. Moram priznati da su recimo Spanci velike tuzibabe i da su zbog njih Rusi zaradili jedini penal na turniru zbog koga su posle izgubili. Svabe su krute i ne popustaju, i mislim da su zasluzeno uzeli prvo mesto. Poljaci su zaista dobri ali takodje i prevaranti na sitno, morao sam da presedim skoro ceo jedan mec izmedju Poljske i Spanije jer je bilo ti varas, ne ti varas i tako dalje.
Moja velika zamerka ide na organizaciju sudjenja jer sam mislio da ce samo kapteni moci da prilaze sudijama a ne svi igraci, samo neke reprezentacije su se ovoga pridrzavale (Spanija, Finska, Grcka, Rusija, Srbija).
Nemci su takodje u rundi protiv Poljaka imali prilicno losu izjavu a to je da ne zele da vide ni jednog istocno evropskog sudiju kod njih u ovoj rundi sto je donekle bilo razumljivo jer su trojica sudija Poljaci ali Irac se na ovo bas iznervirao jer je izjava bila diskriminisuca narucito u mom smeru. Posto on inace zivi u Nemackoj ni on nije mogao da sudi tako da je Pjer o svemu odlucivao u tom mecu. Posle mi se zalio kapiten Francuskek kako to da nemcima stalno sudi jedan sudija i to u njihovu korist.
Pa mi je pjer kasnije ispricao da se on i Francuski kapiten bas ne vole. A sto se tice pjera svo vreme sam zamisljao Antica kako ga bode kopljem zajedno sa celom Nemackom reprezentacijom koju je preobratio za 5 min sa sve SS trakama i vice La petit figurin! :)

E sad nasi protiv Belgije. Moje misljenje je iz prve bilo zaista protiv nas jer su tako usrali neke odnose i napravili scenu bez veze jer im niko nije trazio u prve 4 runde to, zasto su bas oni morali da to rade. Poebno posle mojih reci Ljubi da to moze i da se tako igra kao i da mnogi drugi imaju figure koje nisu WYSIWYG. Sranje je takodje posto je Belgijski kapiten chairmen u ETC-u pa ce da agituje protiv nas i onda ce Novosadjani teze dobiti sledeci ETC.
Medjutim razumem i nase koji su u poslednjem momentu farbali figure, izasli sa slabijim listama jer nisu hteli da proksuju, ostali su definitivno bogatiji od nas a nemaju ni osnovne modele a kamoli neke skupe varijante. Takodje su ih posle toga Belgijanci ucenili da kao ako ne igramo protiv te liste oni svi odustaju i predaju.
Na to se Ota zaista naljutio i rekao je e sad ne popustamo i tako se zavrsilo(nikad nisam video da se Ota tako iznervirao 8-) ).
Kazem jos jednom mislim da nismo trebali da potegnemo to pitanje ali sad kad skada su vec bili odlucili na Belgijsku ucenu smo mogli samo ovako da reagujemo.

Sto se tice igranja nase reprezentacije i svega u vezi partija i izmedju partija reci cu u klubu jer me mrzi da pisem ovde i ovo je previse od mene. :wink:

Jos jednom svaka cast momci 12. mesto na prvom ucescu je najbolje do sad od svih nasih timova, mada je i FoW reprezentacija bila 12. prosle godine :wink: (a i imali ste prednost domaceg terena :wink: ) :applause: \:D/ :applause: \:D/ :applause: \:D/
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: utisci sa ETC

Post by Dzon Vejn »

Sve cestitke za organizaciju. Potrudio sam se da pricam sa sto vise ljudi, i svi su bili prezadovoljni i iznenadjeni kvalitetom svega. USA tim je bio u fazonu "kakav kurac Srbija, sta cemo koj kurac tamo u toj rupi", a kad su dosli - skroz drugi stav :D. Sad bi da dolaze svake godine ovde :D. Zaista mi je drago da su se svi jako lepo proveli. Organizovati event ove velicine zaista nije mala stvar, svaka cast.

Moje partije su sve bile fenomenalne, i zaista sam zadovoljan. Jedini manji problem sam imao sa svedjaninom, sto je sudija resio u 3.5 sekunde. Cini mi se da su svi imali znatno losija ocekivanja od naseg tima, pa su se redom poiznenadjivali kako igramo egal :D (taj isti svejdanin je tvrdio da svaka njihova lista opere moju sa 20-0 :D, pa kada je video da je 13-7, onda je hteo da djidne malo :D). Vels je bio ocito bolji, i to je to - ljudi igraju bolje i kraj, svaka im cast.

Ja sam licno zadovoljan igrom tima. Mislim da smo uradili vise nego maksimum sto je moguce od ovakvog tima i ovakvog pristupa i ovakve raspolozivosti figura (napomenuo bih da smo bili jedini tim koji je sve imao "po pravilima" - i da je vecina nas noc pred turnir zavrsavala vojske, da bi skroz bile "po pravilima"). Druga je stvar da li smo svi mogli vise da vezbamo, da li smo mogli da kupimo kroasane u pekari i da se pravimo ludi (kao svi ostali), itd. Mislim da smo imali i fail u taktici "imamo 4 napadacke i 4 deny liste". Ako Nemanja bude bacao rolloff za matchup, dovoljne su nam 2 deny liste :D. U suprotnom mozda 3 :D. Mislim i da je bio fail sa "ma ne treba nam AA lista, niko nece voditi flajere".

Zadovoljan sam svojom listom i svojom igrom - mislim da sam uradio sve sto sam ocekivao, i mislim da vecina drugih igraca ne bi mogla da izvede sa mojom deny listom ovo sto sam ja izvodio (moram da priznam da sam i sam bio zacudjen kad sam uspeo Tau listi da zakinem 6 poena). Meni je bilo super zabavno iako sam stalno bio uparivan prvi ili medju prvima - jer to je ono za sta je moja lista i pravljena ;).

Nadam se da su svi iz ovoga naucili po nesto, da cemo sledece godine biti spremniji i bolji, da cemo uspeti da okupimo tim, i da cemo po nesto od ovoga sto smo naucili moci da primenimo i kada se igramo medju sobom u klubu.

Moja najveca zamerka timu je pristup "a ovi su bolji" ili "a ovu sam izgubio", a da se ni jedna jedina kockica jos nije bacila. Kao sto vidite - sa (skoro) svima mozemo da igramo egal. Prema tome... ;)

WHFB tim (sa 5? godina iskustva) moze subotom da dolazi na konsultacije u klub :P. Savete ne naplacujemo, drugari ste nam :D. A Ota moze da organizuje nedeljom ove sa Adepticona, da dodju na casove :D. Njima cemo da naplatimo pivo po casu :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: utisci sa ETC

Post by Mrzimsvee »

Evo nekih fotogrqafija:
To je ta famozna posluzavnik lista, ovi kerovi su ustvari khornovi hell cukci:
Image
Image

Ovde Lt. Den drzi casove visestrukom osvajacu adepticona :applause: :applause: :applause:

Image
Image

Ovde je moj prijatelj chicha Belgijanac:
Image

Ovde Luka ima neke viska figure :wink: :

Image

Ovde je nas simpatincni Pjer sa kojim bi se Antic odmah sprijateljio :wink: :

Image
isti TinTin.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: utisci sa ETC

Post by igor »

Komentari za Lt. dan slike sa adepticon wunder kidom:
prva: Vidi mali ne ide to tako...
druga: ...ae ustani da ti ja pokazem

:lol: :lol: :lol: :lol: :applause: :applause: :applause: :applause:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: utisci sa ETC

Post by PeraNekron »

Sad svi ovako da djuskate u klubu. :D :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=jpCZzycMhPk
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: utisci sa ETC

Post by Telion »

Ja cu biti kratak, igraci su, mislim, sve rekli.
Iz ugla trenera naseg tima, moram priznati da, iako se ne cini na prvi pogled, je uloga trenera veoma bitna, potrebna u timu, i zamorna (naravno, ne bas kao uloga samog igraca).
Koordinacija citavog tima, pracenje svih 8 partija, pravljenje prognoza na svakih 1-1.5h, zatim obilazenje saigraca sa planom sta ko da radi, tj da li da pritiska, rizikuje, da se povuce i cuva poene dosta toga donosi timu, kao i samo uparivanje.
Mislim da smo, za prvi put, odlicno odradili uparivanje, a da ne spominjem jos da smo i u svih 6 partija pobedili roll-off. :D

Svedska i SAD su nas, bar kako sam ja stekao utisak, malo podcenili i zato su izasli sa neresenim. Protiv obe reprezentacije smo mislili da cemo izgubiti, ali na kraju se pokazalo potpuno suprotno, SAD smo u jednom trenutku i pobedjivali..
Protiv Rumuna smo malo zakazali, steta, falio nam je 1 poen za pobedu, ali sta je-tu je.
Velsani su jednostavno bili bolji od nas, tu nije bilo price, zasluzeno su pobedili, ali moram priznati da su partije sa njima bile najprijatnije.
Ono sto se desilo protiv Belgije ne zelim da komentarisem jos i ovde, dosta se prica na drugim mestima.

Sve u svemu, mislim da smo odradili odlican posao. Sutra okupljanje u klubu, pa cemo i uzivo da razmenimo utiske. :)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: utisci sa ETC

Post by Zekina banda »

Gledao sam tog Belgijanca sa dzukcima u drugom kolu - bio ih je razvukao po citavoj tabli. Mozda zbog toga (u tom slucaju velicina postolja ne igra nikakvu ulogu) ga nije niko ranije prijavio.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: utisci sa ETC

Post by Mrzimsvee »

Ali protiv Ljube ih je sve spakovao na 15x15cm. \:D/
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: utisci sa ETC

Post by PeraNekron »

Oni tamo vec uveliko debatuju sta i kako sa bazama.
Mislim da cu se diskretno izvuci iz tog internog prepiranja. :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: utisci sa ETC

Post by Ota »

Evo i ja na kratko da se javim.

Prvo, svaka pohvala za organizaciju, a i da se posebno sa ove distance (od 24h) zahvalim Vladi i mislim Vukasinu sto su me smirivali, a i da im se ujedno izvinim ukoliko je bilo neprijatnih scena u hali dok me mislim Luka i Nikolici sa Suticem nisu izvukli napolje.

Drugo i da budem fer i spomenem, da sam i ja bio jedan od skeptika u vezi "glatkog" odrzavanja ETC-a, ja i ne toliko zbog sumnje da je neizvodljivo, vec me je plasila reeakcija raznih "kontraverznih biznismena", i cinjenice da se tu tocio alkohol. Takodje me je bese li to Dopudja prepao kada mi je ispricao kako je sajama nicim izazvano u nekom momentu duplirao ili sta li vec cenu. Ali da napomenem jos jednom sve je bilo savrseno za ovaj tip takmicenja. A i licno mi je prisao Amer (Ljubin protivnik) i pitao me da li je ikako mogice da i sledece godine mi dobijemo organizaciju umesto Francuza 8O . Kaze da su bili skepticni nakon iskustva iz Poljske - kako li ce to biti u Srbiji, medjutim svi u njihovoj repki su bili odusevljeni, pogotovo Toni i Nik koji su tu proveli 4-5 dana vise od drugih.

Sada o samim turnirima.
Sto se singles turnira tice, sve je kao i "napolju". Raznoliki igraci od prijateljskih i nezainteresovanih za neko veliko "nadmetanje" do ultra kompetitivnih (uglavnom zapadali Luki jer je zbog dobrih rezultata igrao u gornjem tieru). Nista specijalno tu ne bih pomenuo, tri pobede i poraza za eldarima (Iyanden fluffy lista), kada sam nailazio na hell drake(ove), gubio bi, na ostalo pobedio bi i to je to. Dobio me je Ponikvar bez HDa ali sa Tau-om.

Sam timski turnir mi je bio super iskustvo. Toliko dobro da mi se sada pojedinacno igranje cini (kako mislim da mi tamo Nikola rece) besmislenim. Igranje za tim i uparivanje, zatim bazdarenje rezultata prema tome sta timu treba je super iskustvo. Malo mi je lista mozda bila hendikepirana nedostatkom trupa, jer sam je pravio za fiksni broj krugova 6 - a na dan singles turnira saznali smo i mi i sudije da je Tin-Tin promenio samoinicijativno i nicim izazvan pravilo da se igra random br. krugova, ali kako meni tako i drugima pa sta je tu je
.
Super su partije prosle - prezadovoljan sam rezultatima, osim naravno u slucajevim kada sam porazen, pogotovo u prvoj partiji sa Dancima, tu me je satrlo igranje samo pet krugova, jer sam sve namestio za kontestovanje svih osim jednog i drzanje 1 objektiva, sto bi bio rezultat od 10:10 ili 11:10 za njega u najboljem slucaju, a odlaskom u sedmi bih ga dobio (ostao je bez modela koji su mogli da se nose sa Farsight bombom), ali sta je tu je.
Drugi i najtezi poraz po mene je dosao u poslednjij partiji protiv Amera-Nika i letecih Demona. Niti jedna nasa lista nije mogla na nju, a moja i onako treba da donese nama najmanje poena, pa sam se samovoljno prijavio da probam da otkinem koji poen. Na zalost iako nisam obrisan sa stola izgubio sam 20:0 zbog poen razlike i to je bilo to.
Ocajno sam odigrao tu partiju i to je bio jedini protivnik od svih 12 partija gde sam se osecao bez ideje i nemocno (delimicno i protiv Ponikvara u sinles su).
Ocajno igranje izazvano mojom nervozom zbog predhodne partije i incidenta sa Tin-Tinom / Belgijancima. Jos me nije bio prosao sok / adrenalin rush (tako da sam se tresao/drhtao).

Uspehom tima sam prezadovoljan, on je iznad ocekivanog - ponajvise zbog predaje Belgije, koja je ko za inat izvukla parove koji njoj odgovaraju u vecoj meri nego nama, ali poklonu se u zube ne gleda. Najveci uspeh je nereseno protiv Svedjana i Amera, koji su sami kumovali svojim rezultatima, potcenivsi nas, kao u ostalom i mi sto smo podbacili protiv Rumuna iz istog razloga (mislim da kada se culo da idemo na Rumune pocele su navijacke pesme od strane Igora I Ljube :D), a onda je da nastavim navijackim zargonom usledio pendrek u tintaru.

I na kraju povodom incidenta, samo bih jos jednom ponovio ono sto sam rekao i Vladi i Vukasinu i kapitenu Belgije (protiv koga sam trebao da igram), nikakav ja problem nisam imao ja sa njihovim timom vec sa Tin-Tinom. Naime nakon sudijske odluke njihov kapiten je to prihvatio sasvim OK i pitao mislim Ljubu ili Kapitena da li je OK da oni odigraju partiju cisto igranja radi, na sta je Ljuba pristao ali mu je protivnik rekao da on nece jer ne bi u tome uzivao.
Od jednom nakon toga 2 igraca belgije sazivaju sastanak tima (to su starac Foco i Suticev "zajebah se u postavci i bicu obrisan" protivnik, na kome podpomognuti sa likom koji je je vodio kucice insistiraju na ultimatumu: "ili ignorisete sudijsku odluku u vasu korist i igrate sa nama kao da se nista nije desilo ili mi kolektivno predajemo kao tim", da ne duzim i bi sto biti mora. Napomenuo bi da svi ostali igraci Belgije su igrali/nastavili da igraju u mom slucaju uredno protiv nas dok se pomenuta trojka nije uskopistila.

Kasnije tu na scenu dolazi Vlada, njega na stranu odvlaci Tin-Tin i salje po njemu njegov/Belgijski ultimatum, za koji bi valjda trebalo da nam bude cast da prihvatimo 8O , i tu dolazi do mog outburst-a itd...

I eto za kraj bih jos jednom da cestitam i izvinim se organizatorima posebno Vladi i Vukasinu, kao i da cestitam na odlicnom plasmanu mojim saigracima. Kako sam se nadao odlicno smo prosli (mada ostaje gorak ukus zbog nacina na koji smo 12.ti ali sta je tu je).
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: utisci sa ETC

Post by teclis »

Mrzimsvee wrote: E sad nasi protiv Belgije. Moje misljenje je iz prve bilo zaista protiv nas jer su tako usrali neke odnose i napravili scenu bez veze jer im niko nije trazio u prve 4 runde to, zasto su bas oni morali da to rade. Poebno posle mojih reci Ljubi da to moze i da se tako igra kao i da mnogi drugi imaju figure koje nisu WYSIWYG. Sranje je takodje posto je Belgijski kapiten chairmen u ETC-u pa ce da agituje protiv nas i onda ce Novosadjani teze dobiti sledeci ETC.
Medjutim razumem i nase koji su u poslednjem momentu farbali figure, izasli sa slabijim listama jer nisu hteli da proksuju, ostali su definitivno bogatiji od nas a nemaju ni osnovne modele a kamoli neke skupe varijante. Takodje su ih posle toga Belgijanci ucenili da kao ako ne igramo protiv te liste oni svi odustaju i predaju.
Na to se Ota zaista naljutio i rekao je e sad ne popustamo i tako se zavrsilo(nikad nisam video da se Ota tako iznervirao 8-) ).
Kazem jos jednom mislim da nismo trebali da potegnemo to pitanje ali sad kad skada su vec bili odlucili na Belgijsku ucenu smo mogli samo ovako da reagujemo.

Ako imate nameru ucestvovati na narednim ETC-ima onda ovo 06:50 - 07:55 domaci zadatak za 40k tim. Jeste Belgijanci su ispali sise sto ucenjuju, al postoji i 'bigger picture' sto kaze dule.

Pored ovog incidenta sve pohvale 40k timu.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: utisci sa ETC

Post by Telion »

Tako je, ali isto tako postoje i pravila turnira kojih bi svi trebali da se pridrzavamo, a POGOTOVO tim ciji je kapiten chairmen tog istog ETC-a cija oni pravila nisu ispostovali.

A svi protivnici koji su to ispostovali izjavili su kako su im partije sa nama bile prijatne, sto moze potvrditi i cinjenica da smo jedna od, ja mislim, 4-5 reprezentacija koja je imala 2 glasa za best sportsmenship tim. Tako da je taj tvoj "domaci zadatak" davno zavrsen. :wink:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: utisci sa ETC

Post by teclis »

Onda cestitam na uspehu i na ta 2 glasa
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: utisci sa ETC

Post by bojan »

Stvarno je lepo izgledalo, preneo sam vec uzivo cestitke Vladi i ekipi pa da kazem nesto sto nije tako lepo.

Kvalitet ofarbanosti vojski je bio blago receno uzasan. Naravno bilo je par izuzetaka, ali oar stvari je simptomaticno:
- "Nezavrsene vojske" - par figura fenomenalno, ostatak u tri boje.
- "A da mi pozajmis par figura" - odlicna vojska a onda figura koju niti je isti covek farbao, niti ima istu bazu, niti bilo sta srodno.
- "Fleka" - OK, neki ljudi ne umeju da farbaju... Tu mnogo pomoci nema.
- "Ma ko j*** baze" - uradio covek vojsku a baze neuradjene...
- "Pogresan sistem, ma nema veze, lici figura" - sindrom belgijskih demona sa kucicima iz fantasy-ja.

Bilo je par zaista fenomenalni vojski (Italijani sa Haos Midzetima i Demonima, Amer sa Tau, Norvezanin(?) sa Bretoncima, Belgijanac(?) sa Patuljcima, ali sveukupni utisak je prilicno slab. Posto je ocenjivanje farbanja za fantasy bilo ekipno nastala je paradoksalna situacija da Italija izgubi jer su osim tri odlivne vojske imali i tri uzasne fleke koje je bilo gadno gledati.
Svoju zemlju osim igranjem predstavljate i farbanjem, ne zaboravite to.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: utisci sa ETC

Post by Severian »

Čestitke na plasmanu! Verujte mi da u Vaš plasman nisam ni jednom posumnjao, verovao sam čak da će biti i bolji :)

Što incidenta tiče, nije mi drago što se dogodio, ali i nije nešto što ne može da ispegla :) sa malo diplomatije... Sa druge strane, možda će ljudi prestati da dolaze na turnir i da se pouzdaju u dobru volju protivnika nego će pripremiti odgovarajuće figure.

Duletu svaka čast, svi smo jako srećni njegovim suđenjem. Svo vreme je bio nasmejan, raspoložen, i na raspolaganju igračima. Mislim da je to jako bitno. Nemanja i Pera su takođe bili odlični u singlsu i verovatno (ako se ostali faktori slože) sledeći put sude i main event. Naravno, ako žele.

Hvala Vam što ste bili i vidimo se ponovo možda i pre nego što ste očekivali :).
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: utisci sa ETC

Post by Dzon Vejn »

Apropo adekvatnih figura - juce je jednoglasno dogovoreno da cemo sledece godine pre turnira staviti poruku na njihovom forumu: Mi donosimo sve figure u skladu sa pravilima (sto ce reci WYSIWYG i na odgovarajucim bazama), i isto ocekujemo od nasih protivnika - ko ne bude imao figure u skladu sa pravilima, moze da ocekuje da cemo se zaliti da ukloni neodgovarajuce modele.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: utisci sa ETC

Post by Ota »

Severian wrote:
Hvala Vam što ste bili i vidimo se ponovo možda i pre nego što ste očekivali :).
Ovome bi se Ameri ponajvise obradovali. :D
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: utisci sa ETC

Post by RatGod »

Evo konacno dodjoh i ja do neta na odmoru pa reko da napisem i ja kao kapiten prvog WH40K Tima Srbije.

Sto se tice organizacije zaista sve pohvale (sem hrane, to moze lako da se popravi, i ono sto sam primetio da je dosta ljudi zamerilo jeste, problem sa paringom u singlu, to treba podesiti).

Prvo ESC, moj prvi veliki turnir u WH40k (100 ljudi) zaista impozantno i zadivljujuce igras turnir gde ne moras sve da pobedis da bi bio u top 5 :D , igras sa razlicitim ljudima i razlicitim kulturama sto verovali ili ne vrlo se oseti i primeti u partija ( jednostavno drugaciji pogled na igru). Ja sam ovde prvu partiju igrao sa Fincem (koji je predhodnih 5 godina za redom bio kapiten njihovog tima, koji vodi listu koja mi ne odgovara, ali zato vrhunski igrac i takticar), zadivljujuce hladan tip ali jako tacana i proracunat, u ovoj partiji su Dule i Nemanja ostali bez teksta jer u poslednjem krugu u asolt fazi pustam coveka da se vrati u movement i iskrca se na objektiv (nisam zeleo da ga pobedim kao drkos) i uprkos tome igramo 11-9 za njega (cini mi se), gde mi se covek zahvali na partiji i tu malo popricamo. Tu ja zasnam da je svaki clan reprezentacije Finske odigrao 90 partija pre pocetka ETC u poslednjem mesecu 8O
Zatim igram protiv Maltezanina sa 3 helldrake-a, ali protivnik jako los (vidi se da je uzeo samo listu sa neta), dobijem ga 20-0 i lansiram se u vrh, sve sledece partije igram sa kapitenima reprezentacija ili njihovim najboljim igracima ( kapitena Rusije izgubim 12-8, najboljeg igraca Rusije dobijem 14-6, bivseg kapitena Rusije koji sada igra za Ukrajnu dobijem 14-6 a ima 6 vendeti, i poslednju partiju igram sa jednim od sampiona Francuske i pobedio sam ga ali ne mogu da se setim rezultata). Sve u svemu 21 od 100, ja prezadovoljan, a prisustvovali su skoro svi najbolji aktivni igraci na svetu. Bez i jednog problema, i sa svima u jako dobrim odnosima. Btw, najbolji plasman od nas sa Balakana :D Zeleo bi ovde da apelujem ako ikada opet bude ESC u Srbiji da nas dodje vise od troje, jer ljudi nisu drkosi (da ako se boris za top 10 nece te pustiti da vratis nesto ali nece te krasti itd, barem mene nisu :wink: ).
Posle ESC smo pricali ja i Ota mnogo i mislili smo da cemo mi kao tim najebati,jednostavno nemamo kilometrazu kao igraci i turnire, na stranu sto nam ni liste nisu maksimizovane na ESC-u u redu od 6 stolova ili 6 helldrake-ova ili 9 vendeti, medjutim postoji jedna mala zemlja na brdovitom Balkanu . . .

ETC, pocinje glavni event na koji su svi cekali, za nas ne bas dobro 6 igraca kasni :evil:
Nemanja, Ota i Ja ispricamo ljudima kako stoje stvari tu smo gde smo , i dosli smo da se igramo, imamo mi neki plan za paring i za igru ali videcemo kako ce to da izgleda. Svedjani, prvo kolo, reprezentacija koja puca na top 3, koja se jako dobro spremala ali DZABA , dobili su nas. Od starta se vidi podcenjivacki stav, i rade paring bacajuci nasumice karte na sto, i ovde Nemanja i JA (isto sam radio paring, a vidim niko to ovde ne spominje :wink: ) odradjujemo vrhunski posao, ali se odlucujemo da ja ipak idem na TAU i negiram im igraca i uzmem neke bodove. Sta reci pokidali Sutic kom su se smejali odrao, i svi odradili dosta dobar posao mada moglo je i bolje sad imamo iskustvo za ubuduce, na kraju ceka se moja partija sa njihovim Tau koja odlucuje, ja uzimam bodove uprkos svemu ( a bilo je svega, nismo mogli da se dogovorimo ko ce da baci kockicu za 6 potez :lol: ).
Turnir tece dalje imamo malo uspona i padova, malo problema unutar tima ali uspevamo da ispoliramo sve to. Partija sa Belgijom sta reci morao je neko da presece ja sam to uradio, procitali ste sta se sve dogadjalo, meni licno je najbitnije da me ceo TIM podrzao i time smo postigli mozda i najbitniju stvar na turniru i ono sto Srbima fali a to je JEDINSTVO.
I na kraju susret koji smo prizeljkivali ( toliko da je Nemanja hteo da igra umesto Luke R.) mi sa Amerima (a oni imaju dream team, najbolji singl igraci su dosli, da nisu se proslavili u timskom ali ipak prvo i trece mesto u ESC-u). Sta reci opet kao i Svedjani potcenili nas maksimalno, bukvalno se smejali listama, igrali smo nereseno sa njima covece nereseno sa ljudima koji uzimaju cash prize turnire, mi koji imamo turnire od mozda 20 ljudi. Ja sam u ovom paringu morao opet na Tau pobednika ESC coveka koji pise FAQ za Tau za GW, i igram 12-8 zbog moje gluposti ali moglo je to i mnogo bolje.

Na kraju istorija je ispisana ne samo sto smo 12-ti , ne samo sto smo uzeli skalp Svedjanima i Amerima, nego zato sto smo uspeli da napravimo TIM koji ako uspe da se odrzi na okupu ima jako svetlu buducnost.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: utisci sa ETC

Post by RatGod »

Vodim opasan rat sa chairmanom Tomom tj. kapitenom Belgije :twisted:
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: utisci sa ETC

Post by Dzon Vejn »

Linki?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: utisci sa ETC

Post by PeraNekron »

Jos jedan u nizu velikih forumskih ratnika! Ali ovaj put....na medjunarodnoj sceni! :D :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: utisci sa ETC

Post by igor »

Daj link Nenadu... OBAVEZNO :lol: :lol: :twisted:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: utisci sa ETC

Post by Dzon Vejn »

Ma pregledao sam im forum, mislim da im je to na onom njihovom skrivenom delu :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: utisci sa ETC

Post by PeraNekron »

Prosledite taj link, dobri ljudi, da se i mi ostali ne-kapiteni mozemo nasladjivati. :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: utisci sa ETC

Post by Mrzimsvee »

Evo Luke I njegove "devojke"
Image

I drustvo iz BG doslo da nas poseti u subotu

Image
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: utisci sa ETC

Post by Megabaja »

jel postoje negde detaljni rezultati svih partija svih reprezentacija, kao u fantasy iju?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: utisci sa ETC

Post by igor »

Sutic je najboji GK player na ETC-u!, luka cetvrti demon!, ota drugi najbolji marinac! Svaka cast!
p.s. Suticu si stavio copy-rigths na unikatnu listu
p.s.s link za rezultate: https://docs.google.com/file/d/0B3od94T ... edit?pli=1
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: utisci sa ETC

Post by bojan »

Kostimi, j*** ga doslo je do nesporazuma bolje da smo dolazili u subotu a ne petak ali nema veze...
http://miniaturesandcostumes.tumblr.com/
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: utisci sa ETC

Post by Dzon Vejn »

Ako se nekome negde pojavi mali rulebook viska setite me se, jer izgleda da sam ja svoj zagubio tamo, ili dao nekome ili nesto.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: utisci sa ETC

Post by Mrzimsvee »

Nisi jedini :cry:
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: utisci sa ETC

Post by deka »

Ako nekom fali mali rulbuk na francuskom, neka mi se javi... :lol: :lol: :lol:
Image Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: utisci sa ETC

Post by Histericni Istoricar »

Ostavicu ja moj rulebook, da bude klubski.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: utisci sa ETC

Post by Megabaja »

gledam sad ove spredsitove i vidim da je u partiji sa amerikom zamenjeno ime nenada i nikole, tako da je nenad pobedio adeptikona... :lol:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: utisci sa ETC

Post by joggy »

jeste tu se delo mojih 8 poena ili koliko li vec :)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: utisci sa ETC

Post by Dzon Vejn »

Casovi u subotu :P.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: utisci sa ETC

Post by Mrzimsvee »

"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
Locked

Return to “ETC 2014 40K”