Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Moderators: Telion, Hypodermic, Mrzimsvee

RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by RatGod »

Naime, ljudi u ozbiljnim zemljama prave tim na sledeci nacin a taj nacin cemo primeniti mi ove godine.
Da se ne bi terali ljudi da dolaze na turnire, sa maksimalno zlim listama i time potencijalno odbiju igrace koji jednostavno nisu spremni da se nose sa raznim listama koje se pojavljuju ( 4 riptide-a, 12 obliteratora, 4 zmaja itd), izbor ce biti organizovan na sledeci nacin ( ovako to rade Nemci, Svedjani, Wels, Englezi, Spanci itd) :

Kapiten tima bira dva igraca po svom nahodjenju, zatim nakon nekog vremena njih trojica zajedno biraju jos dva igraca, nakon nekog vremena njih 5 bira jednog, pa njih 6 jos jednog itd. S obzirom da je i ove godine u Novom Sadu najverovatnije mislim da je ovo dobar nacin za biranje tima (jer mozda bude vise zaintresovanih). Takodje, jako bitno ono sto ce se gledati za ulazak u tim jeste i broj odigranih partije protiv kompetativnih listi.
Ako se desi da, neko smatra da nije usao u tim a mesto mu je u istom, treba javno da se izjasni od koga je ko je usao u tim bolji (ovde nema nikakvih problema i bad blood, znaci slobodno), ceo tim sem prozvanog igraca odlucuje da li se dozvoljava tom igracu da se dokaze i to rade tako sto ce da odigraju 4 partije u odredjenom roku, partije ce se igrati tako sto oba igraca igraju sa istim listama sve cetri partije, ali samo dve sa svojom listom a dve sa protivnickom i onda se racuna ukupan skor iz sve cetri partije ( ovo je sve zbog toga, sto moze da se desi da su dve liste potpuno suprotne, jedna za nereseno a druga za masakr recimo, a nama treba da se vidi ko je bolji igrac i izvlaci maksimum iz svake liste).

Ja kao kapiten tima za 2014 nominujem Nikolu Nikolica i Djordja Sutica kao prvu dvojicu sa kojima cu odlucivati dalje.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Telion »

Svedjani rade to ovako: Posle kvalifikacija prva trojica biraju kapitena (koji ne mora da bude jedan od njih). Zatim, kapiten i ta trojica (ili dvojica, ako je treci iz "Top3" izabran za Kapitena) biraju jos dvojicu kako se dogovore, dok se ostatak tima popunjava po principu najbolje plasiranih igraca.
Mislim da je ovo najbolji nacin, jer postoje kvalifikacije koje imaju smisla, a opet pruza ostalim igracima da izbegnu neke ljude koje ne zele u timu iz raznoraznih razloga. Ali opet postoji momenat gde ne mozes da izbegnes nekog dobro plasiranog igraca kakav god on ovako bio.

Eto, to je njihov sistem, bar mi je njihov coach tako objasnio.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by RatGod »

Nisam siguran da si upravu posto su meni ovako objasnili. Ali kao izabrani kapiten, ja sam ovu datu dvojicu izabrao na osnovu rezultata, ponasanja, staza, i odigranih partija za ETC 2013. Ostatak tima naravno da ce se birati po mestima na turnirima ali ne samo ni tako vec i po trudu i zalaganju i BROJEM ODIGRANIH PARTIJA.

Kod nas kvalifikacije dovode i do toga da ljudi nece dolaziti u velikom broju na mini turnire ( a i nas nema toliko zaintresovanih), pa da ne bi doslo do odbijanja novih igraca sa jedne strane, i teranja ljudi sa druge ( da ne bude efekat kao za fantazi da se putuje negde na turnir ili ucestvuje zarad bodova).

Ja mogu da uverim i tebe i ostale da ce biti izabran tim sa najboljim trenutnim igracima ( a sad da bicujes Jocu da ti zavrsava Storm talon :D ).
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Dzon Vejn »

Ja se isto slazem sa Nemanjom, jer to izbegava mogucnost da, npr., ja kao kapiten WH tima izuzetno mrzim nekog Peru, i ne zelim da ga vidim u timu, i onda ga sprecim da igra, iako je on najbolje plasirani igrac u kvalifikacijama. Zvuci poznato, zar ne Luka ;).

Mada da budemo realni - nemam nista ni protiv Lukinog predloga, jer nemam razloga da mislim da ce neko namerno preskociti nekoga ko valja. A i ako ga preskoce, taj neko ima pravo na "challenge". Mislim samo da ako idemo sa Lukinim predlogom, da on treba da sadrzi jasne kriterijume (kao sto je npr. broj odigranih partija) i da ne sadrzi nejasne kriterijume (kao sto je npr. trud i zalaganje, sto niko ne moze da objasni sta je tacno, i sto se opet moze iskoristiti da neko namerno izbaci nekoga koga ne voli, na licnoj bazi).

Ako kvalifikacije traju godinu dana, imas 26 turnira - da bi bio u prva tri mesta, moraces da dodjes na veliki broj tih turnira, bar 20. A to znaci da si ipak odigrao nekih 60 partija, i da znas neke cake (jer ce ti u 60 partija neko sigurno prodati neke fore, ma kako dobro da igras), i da si video neke zle liste.

Ono sto hocu da kazem je - voleo bih da imamo sistem koji onemogucava da budemo "kao onaj drugi tim" u smislu izbora igraca, kao i u smislu toga ko ce ici (ako je moguce, da imamo 8 igraca koji zaista zele da se potrude).

Takodje, molim vas i da budemo realni - i ovih 8 ljudi smo jedva skupili. Sada, nakon sto se turnir pokazao kao odlican, ima mozda jos par ljudi, i to je super. Ali svi oni zajedno opet trebaju da ne odustanu posle. I da imaju slobodnog vremena. I para. Ono sto hocu da kazem je - da pokusamo da ne napravimo neku "zlu krv" odmah u startu (cemu smo mi, kao narod, vrlo skloni).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Telion »

Da se razumemo, mislim da se niko nece protiviti ovom tvom sistemu* (bar ne otvoreno ;) ). Ti kao izabrani kapiten mozes da biras igrace i ne sumnjam da ce ljudi za tim biti izabrani po odgovarajucim kriterijumima, tj. slazem se da Nikola i Sutic treba da budu u timu i sledece godine.

*tvom: usvojenom sistemu kod mnogih timova

Samo se nadam da se nece desavati da ljudi kukaju kako bi oni trebali u timu, a onda kada im se ponudi da igraju protiv nekoga u direktnom match-u, odbiju jer nisu dovoljno sigurni, plase se da ce posle drugi da pricaju kako je ispao ovakav ili onakav itd...
Ili jos gore- da kukaju "u pozadini", ili da posle ETC-a pricaju kako bi oni to bolje i slicno...

Eto, u medjuvremenu Nenad napisa sve sto sam vise-manje i ja imao na umu..i jos je lepo srocio. :D
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by joggy »

Ova tema je juce pokrenuta u klubu.
Ja sam inace kad god mogu za demokratiju, odnosno biranje igraca po plasmanu, medjutim to sto je Luka rekao ima smisla. Ako nas nekoliko bude pocelo da dolazi sa kroasanima, zmajevima, 4 riptajda i slicnim gadostima, mozda cemo odbiti igrace koji igraju kolekcionarski (vidimo da se u hobi vraca i stara garda, to su osetljivi ljudi u godinama :wink: ). Ipak nasi turniri imaju mali broj ucesnika, pa su velike sanse da uvek naletis barem na jednu gadnu listu, a vrlo verovatno i vise.
Zbog tog razloga bi mozda trebalo probati sa ovim drugim sistemom, koji kako se vidi radi i u drugim zemljama. Naravno, treba se biti max objektivan pri izboru.

Posto je ovo u stvari rasprava u nacelu, ja bih voleo da se izjasne i drugi hobisti po ovom pitanju, pa i oni koji ne bi isli na ETC.
Isto tako, nas 9 koji smo bili na ETC nismo zacementirani, ne bih voleo da se na ovaj predlog gleda na taj nacin. Svako ko zeli da ucestvuje ce biti uzet u razmatranje (znam sigurno da bi dete Eldar voleo da ucestvuje recimo sledice godine)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Dzon Vejn »

Ovaj podforum nije otkljucan svima, tako da ovo nije javna raspravka, cisto da znas (mislim na ovaj ETC 2014 40k).

Sto se tice novih ljudi - ja vidim da dete eldar uredno vodi zlog ciku od 70 funti, letelice, jetbikere, itd. Dakle sve sto treba. Vidim da su svi (i tu ukljucujem i one koji misle da imaju friendly liste) imali barem po 1 letelicu. Dosta njih i vise. Ili vise fly MC. Ili spam tenkova. Ja licno ne razumem kako su to friendly liste, a 3 riptide-a (ne znam kako uglavis 4, osim ako nije dozvoljeno da radis ally tau + tau enklava) nisu. A i 9 (ili 12) XV88 su meni mnogo gori od riptide-a.

Bata Bole je bio super zadovoljan turnirom, inace.

I ne razumem zasto se neko prijavi za turnir, ako nece da se igra protiv cega god. Ako imas problem takve prirode, onda se valjda igras po principu zakazivanja partija, gde ti biras sa kime i kako igras. Ne razumem zasto Dule mora da bude mama nekome i da ga vuce za rukav da dodje da se igra (u prevodu: zasto taj neko dodje samo na turnir, na kome se pojave zle cike sa npr. zlim invisibility spellovima). Takodje, ne razumem logiku po kojoj se smoris ako igras mec koji ti ne odgovara (jer, npr., umesto da whine-ujes, mozes da pokusas da izgubis sa sto manje).

Last but not the least - kao sto sam rekao i pre ETC-a, ovaj ETC je doneo u hobby uglavnom pozitivne stvari. Pre ETC-a turniri cesto nisu mogli da imaju ni 8 igraca (ako je to turnir uopste). Sada ih je bilo 14. Od kojih je cela gornja polovina zainteresovana za kvalifikaciju. A predpostavljam i neki iz donje polovine. Takodje, i medju tim listama u donjoj polovini su bili razni tenk spamovi, primera radi. Dakle suocimo se sa tim - ljudi jednostavno ne vole da gube (to je valjda prirodno), a srbi su posebno osetljivi na to kada je neko bolji od njih (jos ako je komsija, milina jedna :D).

Ako ostali nece, ja cu se ponuditi da odigram bilo kakvu friendly partiju sa bilo kim, gde cu izvesti stvari za koje mislim da ih niko nije video na tabli :D. Ali to je friendly partija. A turnir je turnir.

edit: zaboravih da dodam: takodje, ako ne vidjas zle liste, onda si sklon tome da mislis da si odlican igrac, pa kad naletis na stvarno zlu listu, onda sledi iznenadjenje kako i zasto si izgubio.
Last edited by Dzon Vejn on Mon Sep 02, 2013 12:54 pm, edited 1 time in total.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by joggy »

ok, molim onda modratora da ovu temu ipak stavi da vide i drugi
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Mrzimsvee »

To mora Shutic.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Telion »

Dzon Vejn wrote: a srbi su posebno osetljivi na to kada je neko bolji od njih (jos ako je komsija, milina jedna :D).
Damn you Nenade, na sledecem turniru ocekujem da se sretnemo i u direktnom okrsaju vidimo ko je bolji! 8-) :lol:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Dzon Vejn »

:P ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Megabaja »

Kakav god sistem izbora za tim da se odluci meni odgovara. Mislim da je princip izazova kvalitetan i da ga ne treba menjati, sve ostalo moze.
Takodje, na osnovu ovogodisnjeg iskustva, smatram da kvalifikacije treba da traju najkasnije do prvog marta, a da se od marta nadalje tim sprema samostalno, da se odrede uloge igracima, da se uvezbavaju taktike, i slicno... Ove godine su ljudi masno izbegavali da igraju trening partije, i smatram da nas je to kostalo visoke pozicije, koju, uzgred budi receno, mislim da zasluzujemo - sto sam timu i rekao. Elem, ako nameravas da u maju i junu polazes 7 ispita, ceo jul budes na moru, a u avgustu igras ETC - nemoj ni da se prijavljujes...
Kao licni osnov za kvalifikaciju ljudi u tim cenio bih sposobnost prilagodjavanja ulozi u timu i nepoznatim vojskama i stilovima igre.
Sto se tice lista, mini turnira i plasmana, verujem da plasman moje marinacke liste na kompetitivnim turnirima dosta pokazuje koliko frendli odnosno nekompetitivne liste imaju sanse u rangiranju. Znaci malo. Ako hoces LR crusader, Tiguriusa, Lend spidere i slicno... neces daleko dogurati na turnirima za rang.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Dzon Vejn »

Cekaj malo - budi posten: ti nisi dolazio bas na sve kvalifikacione turnire. Bio sa na 3 od 5, i imao 9 poena. Dakle 3 u proseku po partiji. Da si bio na svih 5, i ti bi imao vise poena (reda velicine kao Boca).

Samo hocu da kazem da dobar igrac i sa malko losijom listom moze da se plasira u top 8. Inace, naravno, stoji da sa nekom sarenijom listom ne mozes da igras protiv npr. full Taua.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Histericni Istoricar »

Ako hoces LR crusader, Tiguriusa, Lend spidere i slicno...
Pazi mozda jos samo pet dana ovo bude flufi, happy pony lista.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by PeraNekron »

Evo jedan predlog :

Da se organizuju 2 tipa mini-turnira :

1. Free-for-all-idemo-u-zezanje turnir, gde se igraju svi koji zele, pocetnici, ljudi sa sarenim listama itd.
2. ETC-style turnir, gde se igraju zle liste, prodavanje fora, taknuto-maknuto, itd. (ovi turniri bi se bodovali za ETC tim)

Mozete da se prijavite na bilo koji od turnira, samo na onom pod 2. ne mozete ocekivati friendly partije, zanimljive nikad pre vidjenje kombinacije, vec samo ono sto kvari zivot coveku preko puta (4 riptidea, spam ovog/onog, 12 obliteratora itd), i abuse pravila do maksimuma.

Ufur za standardne mini turnire bi bio kao do sad, a fond bi isao na raznorazne nagradice, a ufur za etc style turnire bio mogao biti malkice veci, i ceo fond od toga bi isao u nabavku potrebnih figura za predstojeci ETC.

P.S. Apelujem na vasu savest da probate da ne igrate sa cheesy-uber-broken listama na turnirima prvog tipa. :mrgreen: Moze imati negativne posledice po hobi. :lol: :P

Sto se tice Challenge fore, apsolutno podrzavam. Po meni, najbolje bi bilo da igraci igraju sa svojim listama, pa onda zamene vojske sa svojim protivnikom. Ko god uspe da u obe partije pobedi, taj je ocigledno bolji. Faktori su naravno broj odigranih partija, plasmani na turnirima itd. Na kapitenu/visoj instanci je da odredi kako ce to izgledati, naravno.

My 2 cents. :)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by igor »

Meni je svejedno kako se bira, jer iskreno mislim da je realnost malo tuznija: kolicina ljudi koja ce biti u stanju da redovno igra po "etc style" (samo u smislu - smor je igrati uvek vs istih uber listi, ), redovno dolazi na turnire, na kraju ipak moze da na taj datum ode na to mesto (cak i ako opet bude to NS), sve to isplati troskovima i ove godine (s)kupi listu kako mu se kaze - znaci kupi tipa 4 helldrak-a i 12 obliteratora / 9 centariona i 3 aviona da pri tome se ne buni da pukne 300+ funti na listu za etc..

Mislim da su svi ti nacini za kvalifikacije dobri - za neku ekipu od 100+ aktivnih igraca sa voljom/zeljom da se igra i ide na ETC, ovako od 20tak igraca koji uopste ponekad i odigraju neku partiju - ne treba praviti preveliku filozofiju jer ce na kraju opet najverovatnije ostati na tome da ima max 10 igraca sa svim modelim/vremenom i novcem da odu na ETC - a to je vec ceo tim + coach + rezervni igrac npr..

Voleo bih da sam pesimista, ali vidim niko ovo nije spomenuo - a nemoguce da ja jedini ovako mislim?
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Ota »

Evo i mene,

U principu mislim da je u redu i jedan i drugi nacin odlucivanja u nasem slucaju (ovde mislim na "Svedski nacin po Nemanji" i na onoaj nacin koji je izneo Luka).
Naime, nemamo mi pool od 60tak igraca, pa da lupamo glavu kako i sta dalje. Cak sta vise, mislim da iz ove perspektive je i najbolji "Lukin sistem", a evo i zasto.

Prvo - brzo se sastavi tim - mi do kraja Oktobra/Novembra mozemo imati izabranih 8 igraca +9tu rezervu.

Drugo - proizilazi iz onog prvog, dosta vremena da se izabranici u nacelu dogovore oko armija i uloga - ko na pobedu, ko na neresono, ko na otkinucu makar koji poen, i specificne uloge unutar ovih opsirnijih - anti air liste, anti Tau itd...

Trece - opet vezano za vreme - do kraja godine bi mogli biti odradjeni i chalange-evi i eventualo izmene koje bi bile posledice istih. Ovde bi' predlozio da ostatak tima prisustvuje pomenutim partijama izmedju izazivaca i izazvanog, da bi lakse donela odluku o eventualnoj rokadi u timu. Time bi se izbeglo nepozeljno ponasanje ova dva igraca (mislim na ono sto je nepozeljno na ETCu) - ukratko bice maksimalno prijatni jedan prema drugome u toku samih partija.

I za kraj, takodje mislim da bi odmah po formiranju tima sa sve resenim "izazovima" trebalo uplatiti ufur na turnir i majce za dva neigrajuca clana - rezervu i trenera, tada bi i trebalo napraviti konkurs za trenera ukoliko na prvom mestu Nemanja, a na drugom Pera Nekron ne budu hteli da se prihvate tog posla vec budu hteli da igraju, imali druge obaveze itd.

Eto toliko od mene za sada.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by No 1 »

Ja bih predložio nešto što se u staroj Jugi zvalo reprezentacija protiv novinarske selekcije. Znači, sastavimo uber liste prema nekim od najgorih lista sa ETC-a (u zavisnosti od armija kojim raspolažemo uz naravno proksije) i igramo protiv reprezentativaca. Dobar trening, a ako se neko u "novinarskoj" selekciji iskaže eto mogućnosti za konkurenciju za A tim.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by RatGod »

No1 sjajan predlog mozemo to da odrzimo za recimo dve tri nedelje. Eto cisto da probamo ne mora da bude to tim od 8 ljudi nego cemo napraviti od 4-5 recimo, pa da ljudi vide kako ide uparivanje i kako sve to izgleda.

Ovde bi zeleo da naglasim da su partije na ETC i ESC izuzetno prijatne i da koliko ja znam niko iz naseg tima nije imao ni jednu neprijatnost a kamoli raspravu !
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Dzon Vejn »

Cak naprotiv, nekima su ljudi koji igraju 3 dana nedeljno po par partija, sirom celog UK, rekli da su "the most friendly player that I ever played against" O:) . Svedjanin je imao neku ideju sa "nisi u 3" od objektiva" sto je sudija resio u 3 piko sekunde. I to je to - ostale partije su sve bile super. Dakle govorim o partijama - ne o listama. Liste su bile zajebane.

A svi problemi se rese na startu partije pitanjem "koliko striktno zelis da igras" (takozvano ima ili nema vracanja poteza). Inace je litvanac bio jedini koji je trazio da igramo tako, i tu je i on maksimalno postovao to (jebiga - zajebao sam se / zajebao si se, i idemo dalje).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Mrzimsvee »

Bez uvrede momci ali niste igrali na top stolovima, tu bi se vase misljenje malo promenilo.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by PeraNekron »

Mrzimsvee wrote:Bez uvrede momci ali niste igrali na top stolovima, tu bi se vase misljenje malo promenilo.
+1
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Ridji »

Meni se svidja predlog da se organiziju posebni mini turniri za ETC kvalifikacije. Ne zele ljudi da igraju protiv napornih listi na obicnim turnirima.
Slazem se i sa Igorom za ovo sto je pomenuo. Nemamo mi veliku igracku populaciju i ljude koji su spremni da ulazu puno para samo da bi napravili jednu listu i zakljucali je u fijoku posle turnira.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Megabaja »

Bez uvrede momci ali niste igrali na top stolovima, tu bi se vase misljenje malo promenilo.
misljenje u vezi cega matori?

i daj, bre, neki predlog i savet - ti si gledao sve te velicine na top stolovima, pa verujem da imas i sta da kazes...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Telion »

Verujem da je u vezi prijatnosti odigranih partija. Nismo igrali ni protiv Poljaka, Nemaca, Spanaca, Rusa, Ukrajinaca, Belorusa itd..

I ja sam za to da se napravi "Tim Novinara" koji ce da igra protiv ovogodisnjeg tima sa ETC-a, za jedno 2-3 nedelje..cini mi se kao bas dobra ideja, a i imamo sve ukupno toliko aktivnih igraca, potencijalno zainteresovanih za ETC sledece godine. Tako ce ovogodisnji igraci malo da se podsete te atmosfere, dok ce potencijalni kandidati moci da vide kako to izgleda.
Otprilike da se skupe ljudi jedna nedelja, pa da se porazgovara o listama 1-2 nedelje, eventualno odigraju neke probne partije i onda da se igra protiv tima.
Timovi od po 6 igraca (jer ne verujem da ce svih 8 ljudi od ove godine moci da se skupi isti vikend) pa da probamo..
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Telion »

Sa promenom kapitena Team America menja i sistem sastavljanja tima. Detaljniji uvid u to pruzaju nam jos uvek aktuelni kapiten Greg Sparks i buduci Andrew Gonyo:
http://www.belloflostsouls.net/2014/04/ ... n-and.html
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by RatGod »

Jbt sto ovi ovo svataju ozbiljno, a mi ih odrali :D Stvarno ovo sa procentazom i graficima mi je LOL, pa ja to nisam pravio ni za protivnicke liste, a ti i ja smo rucno uparivali na licu mesta :applause:
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Telion »

Da, ja sam citao negde do pre tih grafikona i onda, kada sam video sta sledi...samo sam prestao. 8O :lol:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Megabaja »

Isto i ovde...
Ovi tipovi ili imaju ozbiljne kolicine slobodnog vremena, ili nesto ne valja sa njima. Sve u svemu, sistem im je шit... Nije na meni da odlucujem o tako necemu, medjutim moj nacin izbora bio bi dosta drugaciji...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Dzon Vejn »

Pogotovu onaj prvi deo: "Ej, nas cetvorica drugara se necemo promeniti, i nema veze kakav performance mi imamo - vazno je kakav performance imaju 4 random lika koji ce biti nasi puppet-i, jer nas nema 8 drugara (tada kontam da ne bi crtali nikakve grafike)".

I onda dodju, i sa svim svojim grafikonima igraju nereseno sa nama koji smo prvi put tu :P. Da ne ulazim tek u detalje sto nisu do sada nikoga pobedili 160-0 :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Mrzimsvee »

Unlimited poweeeerrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Telion »

Retko koja reprezentacija se moze pohvaliti pobedom od 160-0.. :roll: 8-)

Ali mislim da ne moraju uvek bas da budu ista cetvorica ti "Veterani" (ne racunam kapitena koji se automatski kvalifikovao), to moze biti i neki pobednik AdeptiCon-a ili Nove koji je prosle godine usao u tim, i ima vec neko iskustvo sa ETC-a, tj 2 godine za redom su cetvorica koji su vec bili na ETC-u, a cetvorica mogu biti "greenhorns"..makar sam ja to tako shvatio.
Mrzimsvee wrote:Unlimited poweeeerrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Megabaja »

Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by RatGod »

Boga mi nije me Nenad ovako nasmejao nikad a Sutic nije pogresio sa linkom :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by RatGod »

Ja bi zamolio da mi ljudi potvrde da li mogu sutra u 19 da se nadjemo u klubu i popricamo o timu, i clanovima i forimarmo tim.

Obavezno je da se pojave :

1.Telion
2.Megabaja
3.Ota
4.Joggy
5.Igor
6.Ja


Ljudi koji bi trebalo da dodju su :

Ridicully, Akoolli, Dete Eldar, Dzon Vejn.

Molim da mi prvih 6 potvrdi, i molim vas da se pojavite jako je bitno jer je pocela prijava tima !
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by igor »

Dolazim.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Dzon Vejn »

Ja sam sutra kod cika zube. Ukoliko vremenski budem mogao da postignem, doci cu. Ukoliko ne, pricacemo posle fudbala.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Ridcully
Posts: 163
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Ridcully »

Kao sto rekoh juče neću moći da dođem, jer u petak ujutru putujem van Beograda i vraćam se tek u nedelju uveče. Ako sam vam je potrebno da se čujemo, el kapiteno i el trenero imaju moj mob pa se čujemo. :wink:
Image Image
User avatar
Akooll
Posts: 63
Joined: Thu Feb 17, 2011 10:51 am

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Akooll »

Videcu da dodjem u 19.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Pravila za izbor Tima 40k Srbija 2014

Post by Megabaja »

dolazim.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Post Reply

Return to “ETC 2014 40K”